czy to naprawde cudowny krem?elicina - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-02-01, 17:16   #1
wiewiorka
Raczkowanie

czy to naprawde cudowny krem?elicina

polecila mi kolezanka krem,ktorym jest zachwycona.mieszka daleko,wiec nie mam mozliwosci wyprobowac go na sobie.reklama jest taka,ze dzial podobno na wszelkie niedoskonalosci skory.nie mozna go kupic w sklepie,trzeba zamowic w necie.producentem jest australian natural cosmetics.kolezanka twierdzi,ze ladnie wyleczyl jej cere z tradziku.podaje sklad.bo tylko tyle o nim wiem
allantoin
proteins&vitamins
natural antibotc
collagen
elastin
glicolic acid
Aco wy o tym myslicie?czy ktos juz uzywal krem elicina?
wiewiorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 21:18   #2
Justy
Zakorzenienie

Re: czy to naprawde cudowny krem?elicina

ewag napisał(a):
> reklama jest taka,ze dzial podobno na wszelkie niedoskonalosci skory.
nie ma czegoś takiego
> producentem jest australian natural cosmetics.
> allantoin proteins&vitamins natural antibotc collagen elastin glicolic acid

to nie jest pełny skład. wygląda na krem nawilżający z dodatkiem najprawdopodobniej olejku z drzewa herbacianego.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 22:29   #3
wiewiorka
Raczkowanie

krem ten nie zawiera olejku herbacianego.jego glowne skladniki to te ,ktore wymienilam.na opakowaniu bylo wszystko dokladnie opisane ,ale kumpelka wyrzucila niestety.
wiewiorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 23:22   #4
monika_t
Rozeznanie

Witam,

z tego co widze, to nie jest to sklad w calosci, a dlatego tak twierdze, poniewaz kosmetyki szczegolnie z dodatkiem kolagenu (tutaj niewiadomego pochodzenia) i elastyny musza byc bardzo dobrze konserwowane. Jesli chodzi o "natural antibiotic" (przypuszczam, ze o ta nazwe sie rozchodzi), to moze byc to np. koloidalne srebro jako srodek antyseptyczny, dokladnie nie wiem, bo nie zostalo sprecyzowane, o jaki antybiotyk chodzi? Proteiny, witaminy, jakie? Poza tym to wszystko jest niemozliwe, zeby moglo trzymac sie razem, a tym bardziej wygladac jak krem, alantoina i elastyna, wystepuja w postaci proszkow (po dodaniu nie daja barwy, zagestnika czy cos w tym rodzaju), kolagen jest gesta, przezroczysta ciecza, brakuje tutaj jakiegos spoiwa do tegoz kremu. Jesli to krem, to jakis tluszcz powinien zawierac, choc minimum, ale w skladzie, ktory podalas tego nie widze. A moze jest to jakis zel? To, ze jest to krem (?) nawilzajacy, to nie ulega watpliwosci, bo zawiera alantoine, kolagen i elastyne. W tym skladzie widze wlasciwie tylko substancje aktywne, ale w czyms musza byc one zawarte.
Szkoda, ze nie masz wiecej szczegolow co do skladu....

Pozdrawiam
Monika
monika_t jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-02, 10:16   #5
Kapioh
Przyczajenie

Witam,

Zainteresowal mnie ten kremik wiec poszperalam w internecie w celu znalezienia wiecej informacji o nim. Mozna przeczytac o nim wiecej na stronie http://www.bioskincare.com/.
pozdrawiam
Kapioh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-02, 10:27   #6
monika_t
Rozeznanie

Witam ponownie,

zagladnelam na ta stronke i z tego co widze, to opisane sa wyzej wymienione substancje aktywne, nie ma tam natomiast calego skladu kremu...

Pozdrawiam
Monika
monika_t jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 09:51   #7
azyla
Raczkowanie

Dot.: Re: czy to naprawde cudowny krem?elicina

ja znalazłam na ten temat cos takiego
"Elicyna jest substancją wieloskładnikową obecną w wydzielinie ślimaka Helix Aspersa Müller. Likwiduje przebarwienia (posłoneczne i potrądzikowe), wygładza blizny, uelastycznia włókienka kolagenowe i elastynowe, udrażnia mieszki włosowe, przyśpiesza regenerację skóry i mieszków włosowych, działa przeciwzapalnie. Na rynku zagranicznym jest dostępny preparat szwajcarski w formie kremu, który zawiera w składzie elicynę, allantoinę, naturalny antybiotyk peptydowy, kwas glikolowy, kolagen i elastynę. Posiada właściwości peelingujące, oczyszczające, wybielające i uelastyczniające, co może być wykorzystane do leczenia trądzików i zmian potrądzikowych. Likwiduje zrogowaciałe mieszki, zapobiega powstawaniu czopów rogowych, grudek i krostek, ponadto zwyrodnień i przerostów naczyniowych, łącznotkankowych i gruczołowych. Hamuje rozwój zmian keloidowych. Usuwa cysty trądzikowe. Znakomity do leczenia wszystkich rodzajów trądziku, przede wszystkim zalecam go w specyficznych odmianach omawianych na tej witrynie. Elicina - krem (40 g) kosztuje około 35-40 dolarów. Osoby zainteresowane tym lekiem kieruję na stronę: http://www.bioskincare.com/"

Podobne rezultaty mozna uzyskac stosuja żele z heparyna, wyciagiem z kasztanowca, arniki czy escyny(substancji popularnie uzywanych w leczeniu zakrzepów zylnych)
azyla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 13:12   #8
lublinianka
BAN stały

Dot.: czy to naprawde cudowny krem?elicina

mam pytanie i liczę na radę...otóż na twarzy mam bliznę po wypadku i marzę o usunięciu jej jakoś....doradźcie proszę w co lepiej zaqinwestować : krem elicina czy glico-A??
lublinianka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 16:08   #9
Emilia1
Zakorzenienie

mozesz wyprobowac glyco a z tym ze ma 12 % AHA gdzie masz blizne? , ogólnie kwasy, retinoidy takze -złuszczaja skórę. mikrodermabrajze gorąco polecam , złuszczania głebsze w gabinetach, cepan, no scar, peelingi

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2007-01-13 o 20:37
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 14:40   #10
simsa
Raczkowanie

-

Edytowane przez simsa
Czas edycji: 2009-07-05 o 19:43
simsa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 11:54   #11
ILONAGROMALA
Przyczajenie

Ja miałam okropny problem z cerą. Mam 31 lat a ciągle mi wychodzą pod skórą wypryski. Zdecydowałam się na piling azjatycki.Wzięłam tylko dwa zabiegi, a zapłaciłam ok.1000 zł. Czyszczenie twarzy-130 zł, piling - 250 zł, po tygodniu dołuszczenie - 100 zł to wszystko x 2. Już nie mówiąc o kosmetykach jakie mi wcisnęła kosmetyczka. Po zabiegach nie było wcale lepiej bo po tym jej czyszczeniu ( gnieceniu tych wyprysków ) zostały mi straszne bordowe przebarwienia na buzi. Wtedy dowiedziałam sie o kremie ze ślimaka ELEZZA na MANGO ZAKUPACH. Postanowiłam go wypróbować. Krem jest rewelacyjny! Ma konsystencję przezroczystego żelu i pięknie pachnie.Po dwóch tygodniach już była znacznapoprawa. Po miesiącu stosowania, bo gdzieś na tyle starcza właściwie prawie wszystkie przebarwienia znikły. Potem kupiłam jeszcze jeden ale nie stosuję go tak systematycznie jak tamten. Myślę,że na poważny trądzik trzeba ze dwa kremy więc opłaca się kupić od razu dwa za 300 zł, bo jeden kosztuje 200 zł. Pozdrawiam Ilona.
ILONAGROMALA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 19:11   #12
asia812
BAN stały

a uzywał ktos bellezze kamille zinci ?
......z tlenkiem cynku na trądzik i regeneruje też potrądzikowe blizny podobno
asia812 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 10:58   #13
Biankax1977
Przyczajenie

Bellezza jest i tak najlepsza to to samo co velform new today ... a elicina kto o tym słyszał cudowne kosmetyki z .......... Chile heh to nie ten kraj w trzecim świecie ?
Biankax1977 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 13:29   #14
iga77
Przyczajenie

Gdzie mozna kupic ten krem Bellezza ?
iga77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 15:47   #15
modnalola
Przyczajenie

Elcina /Helcina NIE! ANTUCO tak

Elcina to krem ze śliuzem ślimaka czilijskiego, w śluzie znajdują się te substancje czynne jakie są wypisane na opakowaniu w tym kolagen... jest to żródło organiczne i naturalne kolagenu... jedyny problem jest w tym , że na stronie dystrybutora kremu w Polsce jest masa kłamliwych informacji (w tym , że krem zawiera 80% śluzu co jest niemożliwe gdyż śluz ma konsystencję wody więc nie ma możliwości aby taka zawartość była w kremie procentowo! nie byłby to krem ale lejące się serum..... bardzo reagujące ze skórą! ) jeśli w takim przypadku są kłamstwa to nie wierzę w resztę działania tego kremu..to na temat elciny vel helciny !!!
Spotkałam się z wieloma kremami posiadającymi zawartość śluzu ślimaka czilijskiego i wszystko zależy od wyważonego składu kremu...gdyż śluz jest substancją czynną działającą dobrze i kojąco na skórę , znaną od wieków... ale jej zawartość naprawdę musi być rozsądnie dawkowana a pozostałe składniki a nawet baza kremu odpowiednio dobrana.... Ostatnio widziałam Polski krem o nazwie ANTUCO , który posiada w sobie również śluz ze ślimaka i na plus jest to , że produkowany jest w Polsce a nie w niewiadomych laboratoriach na końcu świata.... my mamy swoje normy i uważam , że bardziej zaufam takiemu kremowi, kupiłam i próbuję... mam skórę z rozstępami od wieku dojrzewania i walczę walczę walczę... pozdrawiam serdecznie forumowiczki
modnalola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 01:14   #16
kremzeslimaka
BAN stały

Dot.: Elcina /Helcina NIE! ANTUCO tak

Cytat:
Napisane przez modnalola Pokaż wiadomość
Elcina to krem ze śliuzem ślimaka czilijskiego, w śluzie znajdują się te substancje czynne jakie są wypisane na opakowaniu w tym kolagen... jest to żródło organiczne i naturalne kolagenu... jedyny problem jest w tym , że na stronie dystrybutora kremu w Polsce jest masa kłamliwych informacji (w tym , że krem zawiera 80% śluzu co jest niemożliwe gdyż śluz ma konsystencję wody więc nie ma możliwości aby taka zawartość była w kremie procentowo! nie byłby to krem ale lejące się serum..... bardzo reagujące ze skórą! ) jeśli w takim przypadku są kłamstwa to nie wierzę w resztę działania tego kremu..to na temat elciny vel helciny !!!
Spotkałam się z wieloma kremami posiadającymi zawartość śluzu ślimaka czilijskiego i wszystko zależy od wyważonego składu kremu...gdyż śluz jest substancją czynną działającą dobrze i kojąco na skórę , znaną od wieków... ale jej zawartość naprawdę musi być rozsądnie dawkowana a pozostałe składniki a nawet baza kremu odpowiednio dobrana.... Ostatnio widziałam Polski krem o nazwie ANTUCO , który posiada w sobie również śluz ze ślimaka i na plus jest to , że produkowany jest w Polsce a nie w niewiadomych laboratoriach na końcu świata.... my mamy swoje normy i uważam , że bardziej zaufam takiemu kremowi, kupiłam i próbuję... mam skórę z rozstępami od wieku dojrzewania i walczę walczę walczę... pozdrawiam serdecznie forumowiczki
Kolagen nie jest najważniejszy w ekstrakcie Co zaś do owych, niemal mitycznych 80% to, nie ujmując nic skuteczności kremu, opis składu na opakowaniu Eliciny jest czystym chwytem marketingowym. Pierwotnie wskazywał na zawartość 80% śluzu ze ślimaka Helix Aspersa Muller, jakiś czas temu zmieniono na 80% ekstraktu ze śluzu owego ślimaka. W Polsce jednak nadal łatwo znaleźć posługiwanie się w tłumaczeniach tą pierwszą wersją.

Zarówno pierwsza jak i druga informacja jest myląca. Faktycznie gdyby krem zawierał 80% ekstraktu ze śluzu ślimaka czy czystego śluzu to po pierwsze nie miałby konsystencji kremu, po drugie skóra po aplikacji byłaby po prostu poparzona, a po trzecie nie zostałby dopuszczony przez ISP (Instytut Zdrowia Publicznego w Chile) do obrotu.

Koncentracja ekstraktu w kremach nie przekracza 7-8%. W bardzo silnych kremach, które zresztą nie nadają się dla każdego typu skóry, koncentracja ta wynosi ok. 13%. I oczywiście kosmetyki na bazie śluzu ślimaka nie zawierają śluzu w czystej postaci, a jego oczyszczony i ustabilizowany ekstrakt. Z kolei informacja o zawartości ekstraktu w kremie nic nie powie o zawartości samego śluzu. Pewne cechy ekstraktu zostały znormalizowane i prawidłowy, zgodny z normami INCI (wymaganymi w Europie) opis składników na opakowaniu powinien zawierać oficjalną nazwę ekstraktu ze śluzu ślimaka czyli "snail secretion filtrate". Natomiast nie została znormalizowana jego formula i proces produkcji w związku z czym koncentracja śluzu w ekstrakcie zależy od kryteriów przyjętych przez producenta.

Co do działania Eliciny (w Polsce i Niemczech Heliciny) czy innych specyfików zawierających snail secretion filtrate to jest ona potwierdzona
w wielu pracach naukowych. To czy pomoże w każdym przypadku to już inna historia.

Polski krem Antuco? Przyznaję, nie słyszałam o takim, a ślimaczanymi kremami zajmuję się od lat. Możesz podać gdzie go można kupić i ewentualnie skład.

Co do braku wiary w laboratoria na końcu świata czyli Chile, to zmartwię Cię, są bardzo dobrze wyposażone, większość z nich ma certyfikaty ISO (chocby Arensburg producent linii Arenscaracol), każde ma autoryzacje ISP. Nie ma powodu im nie ufać.

Ponieważ normy w Chile, między innymi ze względu na umowy o wolnym handlu, były w dużej mierze dostosowywane do norm europejskich i USA, przepisy o kosmetykach są w niektórych przypadkach bardziej restrykcyjne niż te w Polsce.

Nie jest też bez znaczenia, ze aby dana partia ekstraktu ze śluzu ślimaka została dopuszczona w Chile do obrotu jako surowiec, musi przejść w certyfikowanym przez ISP laboratorium badania miedzy innymi czystości mikrobiologicznej i zawartości składników aktywnych.

p.s
Czy wiesz, że Antuco to gmina i wulkan w Chile?
kremzeslimaka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 20:01   #17
ashana
Przyczajenie

Dot.: Elcina /Helcina NIE! ANTUCO tak

Ja właśnie nabyłam krem Elicina, słyszałam od dalszej rodziny że dobrze radzi sobie z bliznami itp. Mój problem polega na tym że po lekach hormonalnych na tarczycę twarz wygląda jak po wybuchu miny przeciwpiechotnej, Każda drobna niedoskonałość przeradzała się w ciemną bliznę. Jestem obecnie po 6 mikrodermabrazjach - ale blizny dalej są, zwłaszcza po wyjściu na słońce. Na plecach dokładnie to samo - okropne ciemne plamo - blizny. Dam znać po miesiącu jaki efekt, bo szczerzę liczę na to że w końcu nie będę mogła wyjąć z domu bez tony korektora i kryjących podkładów
ashana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 16:11   #18
Arashi00
Przyczajenie

Ja używałam raz Elicina i raz Elicina Plus. Generalnie jestem bardzo zadowolona, faktycznie szybko widać poprawę i znikają przebarwienia. Jedyne co, to Elicina działa chyba lepiej niż Elicina Plus - ta druga ma dodatki nawilżające itd, ale jest dużo mniej wydajna. Wolałam chyba jednak tą zwykłą opcję. Trudno mi porównać jednak do innych kremów na blizny bo innych nie używałam, ale po Elicinę pewnie jeszcze sięgnę
Arashi00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 22:32   #19
OjKatrinka
Raczkowanie

A jak się mają do tego azjatyckie kremy ze ślimakiem gdzie podaje się, że najlepsze są te z 90% filtratu? Bo ktoś tu pisał, że to niemożliwe ze względu na konsystencję i szkodliwość dla skóry. Nie znam się i gubię w tych wszystkich opiniach i artykułach gdzie piszą, że musi być taki duży procent aby krem w ogóle zadziałał, że przy mniejszych ilościach w składzie kosmetyku to on nie ma sensu. A tu czytam coś zupełnie odwrotnego. Może się ktoś wypowie kto jest zorientowany w temacie.
OjKatrinka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości