Analiza kolorystyczna raz jeszcze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-30, 13:22   #1
lilly1984
Raczkowanie

Smile

Analiza kolorystyczna raz jeszcze

Jak to jest z tym typem kolorystycznym-mamy przypisany jeden i nie do sie go zmienic?Albo inaczej lepiej go nie zmieniać?
W sytuacji,gdy kolor włosów zmianiamy farbami,kolor oczu soczewkami,henna na brwiach i rzęsach-no i oczywiście bardzo często też karnację,przyciemnioną bronzerami lub solarium?
Dużo kombinowałam se swoim wyglądem z różnymi skutkami,a teraz czas na porządek.Mam olbrzymi problem z określeniem w czym ma jest ładnie.

prosze, przeczytajcie:

-karnację mam bardzo jasną,raczej o chłodnym odcieniu,ale piegi złociste.Opala się raczej powoli,najpierw nieco na czerwono,potem brązowo.Niestety,jest problematyczna, to jest ze skłonnościa do niewielkiego zaczerwienienia.i drobnymi,licznymi przebarwieniami po trądziku.Jeżeli nie chodze na solarium i nie używam bronzera,jest tak jasna że musze kupować najjaśniejsze podkłady,
-rzęsy czarne,
-brwi ciemne w szarym odcieniu
włosy ciemnoszare
-oczy mam bardzo dziwne,szaro niebieskie,ale przybrudzone lekko żółcią więc wyglądają na zielone,z ciemniejszą obwódka wokół tęczówki dziwne.Białka nie są niebiesko-białe.
-usta mają dość intensywny kolor

Nie wiem w jakich mi kolorach jest ładnie,unikam z zasady beżów,bo się z nimi zlewam,brązów-jakoś tak-nie wiem dlaczego.Nie mam pojęcia w jakich mi kolorach dobrze.Chyba najlepiej w turkusie,niebeskim,delika tnym żóltym.

Niestety,bardzo ciężko mi o zdjęcie.

Prosze,spróbujcie na podstawie opisu określić choć mniej więcej,jakim jestem typem kolorystycznym.Na skutek różnych zabiegów stylistycznych zagubiłam kompletnie swoja własna kolorystyke, a chciałabym bardzo do niej wrócić i wykorzystać to co mam a nie zmieniać się na siłę.Proszę pomóżcie
lilly1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 13:36   #2
moren
Wtajemniczenie

GG do moren
Dot.: Analiza kolorystyczna raz jeszcze

Dla mnie możesz być zimą Ja jestem zimą i mam piegi (w lecie) problemy z opalaniem się i się czerwienię Może dobrze by Ci było w kolorze chabrowym,fiolecie i mocnej czerwieni?Mi jest
A jak się opalisz,to na taki mocny brąz,cz bardzo delikatnie?Ja nie mogę się opalić.Moja mocna opalenizna to jasny,lekki brąz.Nigdy czekoladka
moren jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 15:45   #3
lilly1984
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez moren Pokaż wiadomość
Dla mnie możesz być zimą Ja jestem zimą i mam piegi (w lecie) problemy z opalaniem się i się czerwienię Może dobrze by Ci było w kolorze chabrowym,fiolecie i mocnej czerwieni?Mi jest
A jak się opalisz,to na taki mocny brąz,cz bardzo delikatnie?Ja nie mogę się opalić.Moja mocna opalenizna to jasny,lekki brąz.Nigdy czekoladka
Dzięki za odpowiedż Moren Ja też sie nie mogę opalić .
W sumie to dobrze się czuję w mocnych odcieniach,ale jasnych i nie czerwonym bo to bardzo wymagający kolor(zaczerwienienia ),choć podobno mi dobrze.
Ciężko mi w ogóle oceniać,bo dopiero niedawno zrezygnowałam z solarium,i wciąż jestem dość opalona, na twarzy też.
Mam siostre w tej samej kolorystyce,ona się w ogóle nie opala,ma śnieżnobiałą skórę i nosi fiolet i chabrowy,czerwieni nie bo się na rudo farbuje.Ale mnie się aż taka biała skóra w typie córki młynarza nie podoba,myślę że jednak przy delikatna opaleniżnie z tubki zostanę .
Z opisu który napisałam sądzę że jestem latem,choć długo sądziłam że właśnie zimą...hmmm....
Stary 2007-06-30, 15:59   #4
moren
Wtajemniczenie

GG do moren

A lato,to chyba ciepłe jest Prędzej chyba wiosna.A jak Twojej siostrze w rudościach?Zimomraczej niby rudości nie pasują.Chyba,że jesień o bardzo jasnej karnacji,która ciężko się opala.Takim też jest ładnie w mocnych kolorkach
Najlepiej by było,jakby Ci się udało wrócić do swoich "noramlnych" kolorków.Koloru skóry i włosów.Wtedy może było by łatwiej
Stary 2007-06-30, 16:04   #5
annemon
Zadomowienie

Lato to typ chłodny. Ja myślę, że autorka wątku to Lato.
annemon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 16:05   #6
Selekcjonerka
Rozeznanie

Z opisu: lato, albo typ mieszany lato-zima. Raczej nie czysta zima.
Typy ciepłe to wiosna i jesień, zimne - lato i zima.

Szkoda, że nie możesz wkleić zdjęcia. To by pomogło. Jak się czujesz w zimnych, stonowanych kolorach typu szary, błękit, chłodny fiolet? To są typowe kolory lata - powinny Ci pasować.

Co do zmiany typu kolorystycznego przy pomocy makijażu - da się (zdradzać będzie tylko odcień białka w gałce ocznej), ale po co? Zwłaszcza, że wtedy kolor twarzy będzie się brzydko odcinał od reszty skóry, chociażby dłoni. Lepiej wydobywać swoje naturalne piękno.
Stary 2007-06-30, 16:13   #7
moren
Wtajemniczenie

GG do moren

No,moze w końcu zapamiętam,które to lato,a które wiosna Zgadzam się z Selekcjonerką.Możesz być typem mieszanym.I jak już kiedyś pisałam:raczej nikt nie ma tylko cehc tego lub innego typu.Zawsze znajdzie się coś,co sparawia,że nie jesteśmy pewni Ale najważniejsze,to wiedzieć w czym jest Ci dobze i tego się trzymać
Stary 2007-06-30, 21:55   #8
lilly1984
Raczkowanie

Dzięki dziewczyny,troszke mi sie przejaśniło
Nieźle się czuje w takim perłowym szarym,niebieskim raczej tez,a fiolet mi jakos skutecznie były obrzydził .Chyba lepiej sie czuje w śnieżnym białym,niż w takim przełamanym.
Moja siostra moim zdaniem wygląda nieżle w tej rudości,tzn wyglądała dobrze jak używała kryjącego podkładu,a teraz jak się na lato na tonujący filtr svr przerzuciła jest trochę gorzej,bo zaczerwieniona twarz+ten rudy nie są najszcześliwszym połaczeniem.
Chcialabym wrócić do naturalnego koloru,ale jak wyczarować na głowie jasny zimny brąz?.
A fotki nie mam jak zrobic,ani aparatu nie mam, ani w telefonie.Dlatego starałam sie o w miare precyzyjny opis.
Przedwczoraj byłam u fryzjera,część ciemno-bordowo-brązowych włosów zdekoloryzowałm,a na resztę położyłam złocisty ciemny blond-wyglądam okropnie-w takich ciepłych,karmelopodobnych włosach.Twarz sie taka prosiaczkowata zrobiła.Z tego wnoszę że jestem raczej typem chłodnym
Stary 2007-07-01, 08:10   #9
Selekcjonerka
Rozeznanie

Nie ma żadnych przesłanek, abyś była typem ciepłym. Co do klasyfikacji lato - zima na odległość , zanalizuj uważnie, jak wyglądasz i czujesz się w bardzo głębokiej czerni. Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, ale tak naprawdę pasuje ona tylko zimie.
Stary 2007-07-01, 09:29   #10
lilly1984
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Nie ma żadnych przesłanek, abyś była typem ciepłym. Co do klasyfikacji lato - zima na odległość , zanalizuj uważnie, jak wyglądasz i czujesz się w bardzo głębokiej czerni. Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, ale tak naprawdę pasuje ona tylko zimie.
Dzięki za radę ale raczej popatrzę na dziecinne zdjęcia albo poczekam jak mi opalenizna zejdzie bo ciężko tak ocenić teraz
Stary 2007-07-01, 11:08   #11
moren
Wtajemniczenie

GG do moren

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
zanalizuj uważnie, jak wyglądasz i czujesz się w bardzo głębokiej czerni. Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, ale tak naprawdę pasuje ona tylko zimie.
A to ciekawe Nigdy jeszcze nie zwróciłam na coś takiego uwagi.Będę musiała przetestować Tylko skąd tu wziąść głęboką czerń

lilly1984 mi też się nadal wydaje,że jesteś zimą.Pokombinuj więc z kolorkami odpowiednimi dla zimy.I zostaw w końcu to solarium
Stary 2007-07-01, 12:11   #12
lilly1984
Raczkowanie

Dzięki wielkie,te wszystkie rady są bardzo pomocne
Czy możecie wkleić przykladowe zdjęcia typów:

Lato
Zima
Lato/Zima
i najlepiej jeszcze paletki kolorystyczne dla w/w typów?

Będę ogromnie wdzięczna
Stary 2007-07-01, 12:15   #13
moren
Wtajemniczenie

GG do moren

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=71243

Albo wyszukiwarka
Stary 2007-07-01, 12:28   #14
lilly1984
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez moren Pokaż wiadomość

Patrzyłamw tym wątku, ale niestety mi sie zdjęcia nie wyświetlają.A jak wrzucam lato albo zima w wyszukiwarkę,to sie całam masa wątków pokazuje oprócz tego pożądanego
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości