Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2 - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-05-11, 19:39   #3421
tancerka212
Zakorzenienie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

w każdym razie polecam chociażby jednorazowe pójście do kosmetyczki na jakiś głębszy peeling bo to tak jak z włosami- jak podetniesz końcówki to od razu są piękniejsze, milsze w dotyku i ładnie rosną- i tak samo z buzią- jak odsłonisz ją spod starego naskórka to będzie mogła pełną parą wziąć się za regenerację i wszystko co jej zaaplikujecie a po parówce rzeczywiscie o wiele łatwiej się wyciska i nie trzeba aż tak wygniatać skóry bo samo łatwo wychodzi.. miałam chyba troche więcej szczęścia niż rozumu że tak się to skończyło bo w przeciwnym razie miałabym niezłą katastrofe...
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-05-11, 19:46   #3422
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny opowiem wam moje akcje weekendowe... (...)
Hardkor ta historia powinna być przestrogą dla nas wszystkich. Fajnie że udało Ci się nad wszystkim zapanować ja osobiście unikam parówek, bo za dużo tego wyłazi.
A dziś patrzę na plecy, i tam 3 duże syfy. A nic nie tykałam przecież. Skąd to się bierze...
azure jest offline  
Stary 2008-05-11, 20:34   #3423
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Delilah* Pokaż wiadomość
A wymawia sie lysanel aktiv (firma svr, koszt okolo 36-40 zl)i na szczescie jest bez recepty
Ja tylko dodam jedno...nie dla kazdego jest ten krem. Czesc osob tutaj uwaza, ze acnederm jest mocny i skora piecze po jego uzyciu. U mnie nic takiego nie ma.

Za to po nalozeniu lysanel active myslalam, ze doslownie wyskocze ze skory
Jak mam choc minimalna ranke jego stosowanie w ogole odpada...wiec w efekcie nigdy nie udalo mi sie go regularnie stosowac.

Za to jako codzienny krem na dzien bardzo chwalilam sobie Lysanel MAT
quleczka jest offline  
Stary 2008-05-11, 20:42   #3424
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
A ja muszę się wyżalić...
A dziś rano się budzę, patrzę w lustro i koszmar. Oczywiście niewiele myśląc umyłam się i powyciskałam, po czym przyszła mama i zapowiedziała, że popołudniu znowu jedziemy w gości.
Jezu, jak ja to dobrze znam...

a najlepsze jest, ze prawda jest taka jakby tylko dokladnie umyc, posmarowac jakas mascia i wyjsc z lazienki

to pewnie nastepnego dnia twarz by nie wygladala wcale tak zle

tylko my mamy jakies glupie zapedy

ja ostatnio dopatrzylam sie 4 grudek na czole i oczywiscie musialam je wycisnac i w ten sposob dorobilam sie 4 duzych bolacych syfkow na czole...

a jestem wiecej niz pewna, ze by ich nie bylo gdyby nie to, ze wlasnie z rana weszlam do lazienki, zobaczylam jak wygladam...i postanowilam cos z tym zrobic

ech, stara a glupia nadal
quleczka jest offline  
Stary 2008-05-11, 21:00   #3425
tancerka212
Zakorzenienie

no tak przede wszystkim nasze motto powinno brzmieć : nie wyciskaj z rana!!!
bo wieczorem możemy zaszyc się w łazience a potem dyskretnie przemknąć do łoża i tam pozostać do rana a w nocy troszkę skóra się sama zregeneruje... ja nie wiem co mi odbiło w to piątkowe południe przecież tak dobrze sie trzymałam i nie miałam żadnych krostek tylko te głupie wągry!!! chyba mam niezaspokojoną potrzebę pięknej i gładkiej jak z okładki skóry.. a każdy zaskórnik to dla mnie wróg numer jeden i jak go mam to nie mogę żyć spokojnie.. moja tłusta cera niestety nie nadaje się żeby raz na zawsze ją zostawić samopas... a chodzić do kosmetyczki na wyciskanie 2 razy w miesiącu??? za drogo i musiałabym mieć co miesiąc 10dni wolnego żeby po takiej wizycie nie musiec wychodzic do ludzi.. a tak niestety sie nie da więc trudno co 2 tygodnie będę robić własnoręczne oczyszczanie ale bez robienia ran na twarzy tylko samo delikatne pozbywanie się zanieczyszczeń... ale wiecie co ten widok calusieńkiej twarzy w czerwone kreseczki pozostanie mi długo przed oczami... to było coś strasznego!!! całe szczęście że już po wszystkim no i na pewno pomogło tez opalanie w sobote bo wreszcie nie mam białej skóry
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-05-11, 21:31   #3426
pikpok321
Raczkowanie

A ja jestem po parówce i o dziwo wytrzymałam i praktycznie nic nie wycisnełam ależ jestem z siebie dumna potem zrobiłam sobie porządny piling, a potem wiecie co zrobiłam, wzięłam taką torebkę, w której był rumianek (ten z którego robiłam napar na parówkę) i taką jeszcze ciepłą zaczęłam przecierać sobie całą buzię. Bardzo przyjemna była, taka delikatna i jeszcze ciepła, fajnie złagodziła skórę po pilingu. No i też jestem już prawie jak z żurnala (prawie robi dużą różnicę, ale może kiedyś...)

QsQs moja parówka trwa zazwyczaj tak długo, jak długo woda jest jeszcze ciepła i paruje tzn. jakieś 15-30 min. zależy ile mam wody U mnie działa tak, że skóra staje się bardziej podatne na pilingi, przez co ten drugi zabieg przynosi lepsze rezultaty
pikpok321 jest offline  
Stary 2008-05-11, 22:46   #3427
tancerka212
Zakorzenienie

moja parówka trwa zazwyczaj nie dłużej niż 10-15 minut, a jej celem jest właśnie rozszerzenie porów- to świetne przygotowanie do kolejnych zabiegów kosmetycznych bo poprzez rozszerzone pory skóra wchłonie więcej odżywczych substancji zawartych w maseczkach które je zaaplikujesz. ja zawsze po parówce robie peeling żeby dodatkowo zetrzec stary naskórek, a po peelingu skuteczniejszy bedzie bo skóra miękka i łatwiej się ściera, i ja nakładam oczyszczającą maseczkę jak mam a jak nie to zawsze mam maseczkę wygładzającą i zwężającą pory z Lirene która jest z glinką i też na pewno oczyszcza chociaż nie robię za często parówek to postaram się je teraz robić przynajmniej 2 razy w miesiącu a z tym przecieraniem rumiankiem to całkiem dobry pomysł- jak czasem kładę sobie na oczy torebki z rumianku to skóra dookoła która z nim miala kontakt jest tak cudownie miękka- po żadnym kremie nie ma takiego efektu jedyny mankament parówki- po niej ciągnie do wyciskania bo zaskórniki śmieją ci się w twarz
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-05-12, 09:45   #3428
Laity
Wtajemniczenie

Może i ja zrobię sobie taką parówkę zanim wezmę się następnym razem za ciśnięcie...?
U mnie kiepsko. Przy nasadzie włosów porozdrapywałam sobie kilka krost i teraz są czerwone i bolą jak cholera. Oprócz tego natworzyły mi się jakieś grudki przy nosie, które prędzej czy później ruszę... Normalnie szkoda gadać.

Czuję się po prostu fatalnie

Laity jest offline  
Stary 2008-05-12, 09:54   #3429
pikpok321
Raczkowanie

Może zrób sobie jakąś maseczkę albo w ogóle coś dla siebie, coś co sprawi, że poprawi Ci się humor. Ja zawsze jak w jakiś sposób "popracuje" nad sobą, czuję sie taka zadbana i samopoczucie też mam od razu lepsze
pikpok321 jest offline  
Stary 2008-05-12, 11:27   #3430
ivuszko
Raczkowanie

oj narobiłyście mi smaku tą parówką
Ja niestety odwołałam wizytę u dermatologa, nie mogę się za bardzo urwać z pracy
Ale nic straconego, bo przełożyłam ją na przyszły tydzień a do tej pory będę wiązać ręce, zrobię sobie wieczór piękności i .. wyleczę poparzone słońcem plecy (za długo pracowałam w ogrodzie przez weekend i mam totalnie spalone plecy i ramiona ((( )
ivuszko jest offline  
Stary 2008-05-12, 12:33   #3431
tancerka212
Zakorzenienie

a ja mam dziś egzamin i szlag mnie zaraz trafi bo nic nie umiem;( jejuuuuu!!!! aż pójdę sobie chyba dzis po tym egzaminie cos kupic na odstresowanie
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-05-12, 14:56   #3432
SweetDreams93
Raczkowanie

Tancerko, jak przeczytałam tą całą historię to aż nabrałam wiary w siebie że wszystko jeszcze się zregeneruje i da się twarzyczkę uratować dobrze że powiedziałaś o tym panthenolu, nie przyszłoby mi na myśl że tym się psikać po twarzy można
ja 3 dzień nie cisnę bardzo mi się poprawiła cera (chociaż zawsze coś tam na niej jest.. ale dla mnie to już duży krok ku dobremu.) najgorzej jak się wyciśnie te niewinne syfki ktore są tak nad brwią, bliżej czoła. na 2 dzień to już są kratery, wielkie i czerwone, nie do wyleczenia. tak mi się jakoś przypomniały. jak ja się z nimi męczyłam... jeszcze za czasów hiperwyciskania
zastanawiam się nad parowką, skoro chwalicie.. jeszcze nie robiłam, a jak tylko mi sie pory rozszerzają to lecę żeby coś wycisnąć trzeba mieć nerwy.. albo nie mieć lustra.
SweetDreams93 jest offline  
Stary 2008-05-12, 14:58   #3433
QsQs
Zadomowienie

Ja zauważyłam, ze mam pryszcze nawet na... uchu. Oczywiście je wycisnęłam.
QsQs jest offline  
Stary 2008-05-12, 15:00   #3434
quleczka
Zakorzenienie

ja "dla wlasnego bezpieczenstwa" parowek robic nie bede...bo wiem, ze po nich bym sie pomasakrowala

ja wole maseczke z glinki i wszystko inne co jednak pory zweza i mniej je widac

co do syfkow miedzy brwami to ja kiedys tez cos ciagle mialam i ciagle sie nowe grudki i krostki robily, a odkad nie ruszam to praktycznie nic tam nie mam

P.s. ja wlasnie sidze z peelingiem enzymatycznym gruszkowym daxa na twarzy - bosko pachnie
quleczka jest offline  
Stary 2008-05-12, 15:07   #3435
tancerka212
Zakorzenienie

a teraz pytanie do dziewczyn które nie wyciskają trwale, no a przynajmniej juz przez dłuższy czas.. czy wam się zanieczyszcza cera czy jest coraz ładniejsza? bo mi prędzej czy później się te pory zanieczyszczją i wiem ze wiecznie nie da sie miec ladnej buzi bez zadnej interwencji.. zamierzacie chodzic do kosmetyczki co jakis czas a samemu juz nic nie wyciskac? bo na koncu tej drogi dlugiego niewyciskania w koncu nadchodzi ten moment kiedy stoimy na rozdrożu a twarz jest zanieczyszczona... i maseczką się juz tego nie usunie..
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-05-12, 15:19   #3436
quleczka
Zakorzenienie

Ja teraz sie do grupy nie wyciskajacej nie zaliczam ale kedys w niej bylam...

I powiem szczerze, ze dalej mialam cere "z niedoskonalosciami" po prostu czyli sie zanieczyszczala nadal...ale jednak wtedy prosciej sobie bylo z tym radzic stosujac dobre kremy itp.

No i nie bylo problemu przebarwien takiego

Ja jesli bym miala chodzic do kosmetyczki do na pewno nie na reczne oczyszczanie...jakis peeling kawitacyjny albo chemiczny albo jakies algi czy cos

W kazdym razie moj wniosek jest taki, ze jednak samo niewyciskanie nie spowoduje, ze bedziemy mialy cere jak z okladki...bardzo malo kobiet ma taka normalnie...ale i tak lepsze jakies grudki czy wagry, niz ranki, strupki i roznoszenie wszystkiego rekami po twarzy.
quleczka jest offline  
Stary 2008-05-12, 15:41   #3437
Laity
Wtajemniczenie

U mnie niestety nieciśnięcie przez dłuższy czas napewno nie poprawiłoby wyglądu cery

W ogóle to jestem ostatnio w takim dziwnym stanie - przez to że znowu pogorszyła mi się cera (albo ja sobie sama to wmawiam) to tak mnie nosi. Nie wiem co mam ze sobą zrobić. Najchętniej dorwałabym wszystko co mam na tej buzi!!!
Ja już chyba wariuję przez to wszystko....

Laity jest offline  
Stary 2008-05-12, 15:43   #3438
gliwiczanka
Raczkowanie

zgadzam się z quleczką jak najbardziej. taka już nasza natura i musimy się z tym pogodzić ewentualnie możemy się uszczęśliwić na jakiś czas zabiegami u kosmetyczki (tylko żadnego ręcznego oczyszczania! - to jest chyba najgorsze wyjście).

3 dzień sie trzymam - a ty pikpok?
Stary 2008-05-12, 15:52   #3439
tancerka212
Zakorzenienie

a ja wczoraj jak wróciłam z domu to jeszcze mialam piękną cerę a dzis znów nabrała jakiegos dziwnego nieludzkiego koloru.... to przez tą twardą wodę ja wam mówię! bo nie umiem inaczej wytłumaczyc takiej zmiany z dnia na dzien i to akurat w każdy weekend!! tylko jak z tym sobie poradzic?? chyba muszę czym prędzej iść po wodę termalną... to mi daje poprawe... jej jakos pesymistycznie sie zrobilo po tym jak przyznalysmy same przed sobą że nigdy nie bedzie idealnie.......;(
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-05-12, 15:53   #3440
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Przeciez wyciskanie jeszcze bardziej rozszerza pory skóry...

Ja juz dlugo nie wyciskam, nie cierpie tego,i jestem pewna ze do tego nie wroce. Nie cierpie widoku zdartej skory, wcisnietych paznokci, blizn i przebarwien. I tej opuchnietej czerwonej twarzy. A robilam to nalogowo, codziennie, po przyjsciu ze szkoly.

Nadal mi sie robia zaskorniki ale walcze z tym, to wszytsko dlatego ze skora mi sie przetluszcza i szybko zanieczyszcza. Ale to nie znaczy ze kiedy wyciskalam to oczyszczalam skore. To bledne kolo o czym kazdy wie.

Nawet ostatnio na wykladzie mialam ze wyciskajac pryszcza cos z porow, po wycisnieciu ta przestrzen robi sie nagle pusta i musi sie zapelnic. Jakos na takiej zasadzie to dziala.

Nawet jezeli nie bede miec ladnej cery, to moge stwierdzic ze jest w dobrym stanie, zadnych podraznien, mlutkie przebarwienia, wszytskiego sie pozbylam, zadnych strupow. Przede wszytskim dlatego przestalam wyciskac.
Stary 2008-05-12, 16:03   #3441
pikpok321
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez gliwiczanka Pokaż wiadomość

3 dzień sie trzymam - a ty pikpok?
Ja muszę się przyznać, że wycisnęłam kilka gotowych wągrów, ale może puścimy to w niepamięć i też będę mogła powiedzieć, że wytrzymuje już 3 dzień? (zobowiązuję się, że to się już nie powtórzy )

Tancerka wg mnie, to brak Twojego Tż-cika tak na Ciebie wpływa A tak poważnie, to pewnie jest tak jak mówisz, że to przez wodę, powietrze w mieście też jest inne, mniej korzystne
pikpok321 jest offline  
Stary 2008-05-12, 16:09   #3442
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
to przez tą twardą wodę ja wam mówię! bo nie umiem inaczej wytłumaczyc takiej zmiany z dnia na dzien i to akurat w każdy weekend!!
Powiem tak, ja ile razy pojade do domu to dzien pozniej mam pelno jakis krostek

Ja sobie radze dwojako...albo oczyszczam twarz chusteczkami do twarzy albo jak ich nie wezme to myje woda mineralna lub choc przegotowana.

To juz nawet u mnie chyba nie jest kwestia zlej wody u mnie w domu ale po prostu innej wody... na ktora nieprzyzwyczajona skora tak reaguje.

A poza tym to czasem tak jest, ze jednego dnia jest super, a drugiego wyglada sie kiepsko, to chyba tez kwestia tego czy na przyklad skora miala sie okazje spocic wczesniej oraz dodatkow kwestia hormonow albo czegos...czasem twarz jest po prostu "rozpulchniona" , nieciekawa i kazda grudke duzo bardziej widac i pory wkurzaja i przebarwienia wyrazniej sie odcinaja..

a jak sie umyje, nalozy lekki kremik to pol dnia pozniej jest lepiej
quleczka jest offline  
Stary 2008-05-12, 16:10   #3443
quleczka
Zakorzenienie

"jej jakos pesymistycznie sie zrobilo po tym jak przyznalysmy same przed sobą że nigdy nie bedzie idealnie"

a ja mysle, ze nalezy zmienic podjescie... nikt nie jest idealny i to nie jest powod do smutku specjalny

czy to naprawde tak zmienia nas jako ludzi, ze bedziemy mialy jakies grudki czy rozszerzone pory?
quleczka jest offline  
Stary 2008-05-12, 16:29   #3444
gliwiczanka
Raczkowanie

pikpok, przymknijmy na to oko - nie chce zostać sama w boju

a co do miasta - codziennie wieczorem widzę, ile moja skóra musi przez nie przecierpieć, zmywam z niej niemałą szarą warstwę brudu. wisi toto w powietrzu i osiada wciąż na bezbronnej skórce
Stary 2008-05-12, 16:45   #3445
tancerka212
Zakorzenienie

dziewczyny mam za godzine egzamin i zeby nic na twarzy nie zrobic nałożyłam makijaż bo inaczej bym chyba umarła ze stresu i bym zaczęła się drapać albo co.. a tak siedze tu i gapie się w monitor i nie wiem co wam nawet napisac bo się tak boję ze nie wiem jak sie nazywam masakra... mam nadzieje ze jak wróce wieczorem to juz bede w lepszym nastroju
a co do tego miasta i tragicznego powietrza i wody to ja naprawdę nie wiem jak się przed tym bronic??? ja kupuję wodę termalną.. mam nadzieje ze będzie dobrze

a tak właściwie to która dziewczyna jest z nas najlepsza i najdłuzej nie wyciska?? a która najbardziej masakruje buźkę? ja tylko w piątek zmasakrowalam i nie mam zamiaru przez 2 tygodnie nic ruszac..
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-05-12, 16:57   #3446
pikpok321
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez gliwiczanka Pokaż wiadomość
pikpok, przymknijmy na to oko - nie chce zostać sama w boju

a co do miasta - codziennie wieczorem widzę, ile moja skóra musi przez nie przecierpieć, zmywam z niej niemałą szarą warstwę brudu. wisi toto w powietrzu i osiada wciąż na bezbronnej skórce
no to świetnie dzień trzeci w takim wypadku

a co do powietrza, to Śląsk wymiata takiego powietrza jak u was to chyba nigdzie nie ma

Tancerka powodzenia na egzaminie!
pikpok321 jest offline  
Stary 2008-05-12, 17:05   #3447
quleczka
Zakorzenienie

To ja tylko powiem, ze moj dom rodzinny jest wlasnie w Glwicach
quleczka jest offline  
Stary 2008-05-12, 18:07   #3448
gliwiczanka
Raczkowanie

pikpok do wszystkiego można się przyzwyczaić teraz i tak ponoć jest o niebo lepiej niż kiedyś
quleczka a teraz gdzie się podziewasz?
Stary 2008-05-12, 18:08   #3449
quleczka
Zakorzenienie

w stolicy niestety
quleczka jest offline  
Stary 2008-05-12, 18:12   #3450
gliwiczanka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
w stolicy niestety
uuu, nie tęskno ci?

Tagi
trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości