Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-09-11, 13:09   #391
gwendolyn
Rozeznanie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Elittle - Octeniseptem przemywasz ranki na buzi? Kupiłaś go w aptece? a Pharmacerisu, którego używasz- tego dla cer trądzikowych- Sebostatic? Ostatnio czytałam jego skład i jest chyba niezły.
gwendolyn jest offline  
Stary 2007-09-11, 13:31   #392
AaniaA
Zakorzenienie

gwendolyn wspolczuje Ci bardzo . co do tego spotkania to rozumiem Ciebie bardzo dobrze. znajac siebie to ja bym nie poszla, nie bylabym w stanie zapomniec o stanie cery, myslalabym wciaz o tym. ale tak jak pisalas jesli to przelozysz to nie wiadomo czy potem bedzie lepiej z buzia. ja zawsze tak czekam, ze a noz bedzie lepiej, a wtedy to jest jeszcze gorzej. takie czekanie moze byc wieczne , wiec moze sie przemoz i pojdz na to spotkanie.
AaniaA jest offline  
Stary 2007-09-11, 14:04   #393
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

Witam , ja póki co się trzymam ...kolejny dzień nie wyciskam (choć na brodzie mam takiego jednego co już się o wycisnięcie prosi ),a le póki co nie widzę znacznej poprawy ...byłam u dermatologa i znów mam antybiotyk (unidox) ...na 40 dni , tylko tym razem biorę co drugi dzień... i jakoś tak pozytywnie patrzę na siebie ...bo poprawiłam sobie humorek wizytą u fryzjera i nową fryzurką
gwendolyn tez pewnie miałabym dylemat czy iść na spotkanie... ale chyba ostatecznie bym poszła , marudziła bym przed lustrem ale wkońcu bym pewnie powiedziała, że Ów facet powinien mnie zaakceptować taką jaką jestem,( może w Twoim przypadku nie mozna jeszcze mówić o miłości ale podoba mi się to co kiedyś usłyszałam : kochać kogoś to znaczy być z nim mimo wszystko, na dobre i złe )

iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline  
Stary 2007-09-11, 14:06   #394
gwendolyn
Rozeznanie

AniuA i Sikoreczko - raz się żyje - przemogłam się i zgodziłam- zobaczymy co będzie, najwyżej facet okaże się powierzchowny Chociaż z tego co zdąrzyłam go poznać taki się nie wydaje.
gwendolyn jest offline  
Stary 2007-09-11, 14:19   #395
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

Cytat:
Napisane przez gwendolyn Pokaż wiadomość
AniuA i Sikoreczko - raz się żyje - przemogłam się i zgodziłam- zobaczymy co będzie, najwyżej facet okaże się powierzchowny Chociaż z tego co zdąrzyłam go poznać taki się nie wydaje.
życzę powodzenia

iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline  
Stary 2007-09-11, 14:20   #396
Elittle
Raczkowanie

Cytat:
Elittle - Octeniseptem przemywasz ranki na buzi? Kupiłaś go w aptece? a Pharmacerisu, którego używasz- tego dla cer trądzikowych- Sebostatic? Ostatnio czytałam jego skład i jest chyba niezły.
Octenisept jest doskonały. Używałam go też kiedyś kiedyś gdy miałam pierwszą w życiu opryszczkę. To płyn, używany w szpitalach do przemywania np. oparzeń czy innych ran ale też do płukania błon śluzowych, więc jest w pełni bezpieczny. Moja mama przyniosła go z pracy i przekonała mnie do jego stosowania. Polecam. Nie sądzę, żeby był drogi, zapytaj w aptece. Jeśli się nie uda... może ci wyślę Nie przemywam nim tylko pryskam twarz i trzymam chwilę na buzi, żeby miał okazję zadziałać. Potem wycieram delikatnie płatkiem kosmetycznym i czekam, aż reszta się wchłonie.
Pharmacerisu używam od stycznia chyba i to najlepszy krem. Jednak zmieniłam go chyba w maju na coś innego, a teraz wróciłam z powrotem.. Tak, to Sebostatic. Polecam jeszcze maseczkę z tej samej serii - przed studniówką zdziałała u mnie cuda!

Spotykasz mnie... zjawę pośrodku tłumu...
Elittle jest offline  
Stary 2007-09-11, 15:44   #397
noelemak
Raczkowanie

Czytam wątek i mam pytane - co robicie jeśli wystaje juz biały czubek, przyszcz prosi sie o wyciśnięcie ?? Krem tego nie załatwi. (

Po wyciskaniu mam mnóstwo rozszerzonych porów na policzkach, nie wiem co na to poradzić Co polecicie??
Stary 2007-09-11, 15:47   #398
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Little Angel ja się tego lata w ogóle nie opalałam - blada jestem jak ściana, nawilżam buźkę.
Ropniaków mam dwa razy więcej niż przy ostatnim poście - ja chyba zwariuję Różnie w życiu wyglądałam, ale tak jak teraz jeszcze nigdy Staram się na to patrzeć tak, że dobrze, że mi to wszystko teraz powyłazi kiedy jestem w domu i potem się wygoi, bo za jakis tydzień będę się musiała ruszyć na uczelnię i ludziom na oczy pokazać, zatem jak człowiek wypadało by wyglądać - ale to myślenie jest średnim pocieszeniem jak się patrzy w lusterko a nawet jak się nie patrzy to buźka mnie boli od tych ropniaków cała
Sonnerin dziękuję za przytulaska.
Ja też przytulam wszystkie zmagające się z pryszczami, trzymajcie sie kobitki i dziękuję wami za wsparcie.
Mnie ktoś zaproponował randkę w czwartek, widziałam się z tą osobą już raz kiedy wyglądałam super w porównaniu z tym co jest teraz, mam mieszane uczucia - wyglądam potwornie, ale ta osoba wie, że mam obecnie straszne problemy ze skórą i na płytkiego samca nie wygląda, ale z drugiej strony boję się go wystraszyć swoim wyglądem bo to fajny facet... Jeśli przełożę spotkanie na później nie ma gwarancji, że będę wyglądać lepiej, no i strasznie dawno temu się ostatnio widzieliśmy, a jak sie spotkamy to boje się, że dostanie szoku jak mnie zobaczy. Nie wiem co robić.

O Mamo! Przeczytałam co napisałam wyżej - mam problemy jak nastolatka!!!No i cerę też
To chyba wniosek z tego,ze masz klasyczny wysyp ropniakowNiestety-nie znam na to metody,sama sie modle zeby mnie nie spotkalW takim razie nie zaprzestawaj pielegnacji,oby sie nie pogarszalo.

Idz na te randke koniecznie!!!Faceci wbrew pozorom niekoniecznie zawracaja sobie glowy pryszczami na naszym buziach.Ja mojego meza poznalam w jednym z gorszych "pryszczowych"momento w-i ani on,ani kompletnie nikt z jego srodowiska(dla mnie nowego)nie zwrocil uwagi na pryszcze-ale moze dlatego,ze ja sie wtedy zupelnie nimi nie przejmowalam.Leczylam,ale nigdy nie widzialam patrzac na swoje odbicie w lustrze,ze zle wygladam,ot,cala geba w ropniakach i tyle,taki urok
Little Angel jest offline  
Stary 2007-09-11, 16:24   #399
scarletta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Elittle Pokaż wiadomość
A teraz leczę buzię, nie wyciskam niczego, zmieniłam dietę na zdrowszą, używam propolisu, octeniseptu i kremu pharmaceris, łykam skrzyp i magnez z witaminą B6 i... widzę efekty!! Nareszcie, nareszcie
A jak uzywasz tego propolisu, to sa tabletki ?

Juz nie mam sily na te pryszcze codziennie cos nowego.. I codziennie wyciskam bo nie moge chodzic z takimi bialymi czubkami czuje ze wszyscy ludzie patrza tylko na nie...
Stary 2007-09-11, 17:03   #400
Elittle
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez scarletta Pokaż wiadomość
A jak uzywasz tego propolisu, to sa tabletki ?

Juz nie mam sily na te pryszcze codziennie cos nowego.. I codziennie wyciskam bo nie moge chodzic z takimi bialymi czubkami czuje ze wszyscy ludzie patrza tylko na nie...

Propolis to puder. Myślę, że naprawdę działa, ale po moich doświadczeniach, najlepiej używać go na zaskórniki, a nie na pryszcze, w sensie na rany. Bo propolis wysusza takie ranki bardzo i ja nie wiem... odniosłam takie wrażenie, że gorzej się goją. Natomiast używam propolis na czoło i nos i tych brzydactw coraz mniej

Elittle jest offline  
Stary 2007-09-11, 17:22   #401
AaniaA
Zakorzenienie

gwendolyn to dobrze, ze sie przemoglas i idziesz na spotkanko .
AaniaA jest offline  
Stary 2007-09-11, 18:39   #402
scarletta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Elittle Pokaż wiadomość
Propolis to puder. Myślę, że naprawdę działa, ale po moich doświadczeniach, najlepiej używać go na zaskórniki, a nie na pryszcze, w sensie na rany. Bo propolis wysusza takie ranki bardzo i ja nie wiem... odniosłam takie wrażenie, że gorzej się goją. Natomiast używam propolis na czoło i nos i tych brzydactw coraz mniej
A to jest w formie kremu czy pudru sypkiego? Normalnie tuszuje wszystkie niedoskonalosci ? bo na jakiejs stronie wyczytalam ze mozna stosowac na noc I od razu napisz gdzie kupilas i ile cie to cudo kosztowalo
Stary 2007-09-11, 19:46   #403
Elittle
Raczkowanie

Nie nie, według mnie propolisu nie warto używać zamiast pudru takiego... tuszującego niedoskonałości. Kiedy tylko siedzę w domu zmywam makijaż, używam tego wszystkiego o czym pisałam we wczesniejszych postach i sypię sobie ten puder propolisowy na rękę. Jest jasno-żółty. Paluszkiem wcieram delikatnie w skórę i zostawiam na tak długo ile mogę. Czasem na 15 minut, czasem nawet na godzinę A jeśli jestem cały dzień w domu to smaruję raz, robię co tam mam do załatwienia, potem wcieram jeszcze raz. Stosowałam też na noc, ale w końcu stwierdziłam, że to bez sensu, bo wiercę się strasznie i wszystko ląduje na poduszce.
Zapłaciłam chyba 11, 40 zł. Wiem, że na wizazu jest wątek na ten temat. Nazywa się chyba "Koniec problemów z cerą"... Polecam, naprawdę, ale tak jak mówiłam... nie na ranki

Elittle jest offline  
Stary 2007-09-11, 22:36   #404
lemonka
Zakorzenienie

co do nawilzania to..moja buzia nie widziala kremu od maja..

gwendolyn .. hm.. ja ( jeszcze nastolatka przez kilka dni ) mam podobny problem.. nie wiem.. ale obawiam sie spotkan, uciekam od nich czasem..
jednak przekonalam sie nie raz, ze dla ludzi ktorzy chcieli sie ze mna spotkac nie mialo to dla nich zadnego znaczenia..
takze choc wiem , ze nie jest to takie proste zwyciezyc z tym co mamy w glowce..to idz i baw sie dobrze..nie daj po sobie poznac ze cos jest nie tak, badz soba..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę

nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline  
Stary 2007-09-11, 22:52   #405
włoczykijka
Zadomowienie

dziewczyny dziśiaj znowu cisnę i cisnę na ramionach mam takie małe podskórne krostki i mnie tak denerwują że szokw ogóle mam jakies małe czerwone krostki na rękach i udacha, na ramionach stosuję maście i co...wciąz wyciskamna twarzy już mnie.ale tez czasem.wizyta dopiero 29.09 .czy ja tyle wytrzymam>chyba zaproponuję kurację Aknenorminem
Stary 2007-09-12, 00:42   #406
lemonka
Zakorzenienie

hej hej..lapki precz!
teraz zimko..cialko chowa sie pod ciuszkami to mozna nie wyciskac itd..nie widac-nie drazni oczu..
badz dzielna!

lemonka jest offline  
Stary 2007-09-12, 10:36   #407
emememsss
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Dochodze do wniosku, ze faktycznie najskuteczniejsza metoda rzucenia jest omijanie lustra Dlatego ciesze sie, ze wyjezdzam na 2 tygodnie, bo to sprzyjajace okolicznosci dla unikania.
emememsss jest offline  
Stary 2007-09-12, 19:50   #408
ziuta.
Rozeznanie

no a mnie choróbsko rozłożyło mam antybiotyk do łykania i powinnam siedzieć w domu na zwolnieniu, ale chodze do pracy. pracuje dopiero półtora tygodnia i troche by to głupio wygladało już na zwolnienie iść. ostatnio byłam taka chora chyba w liceum! a z buźka nie najgorzej, tylko widać każdego najmniejszego nawet pora, bo okres mi sie zbliża ehhh
a gdzie Shadi?
ziuta. jest offline  
Stary 2007-09-12, 20:00   #409
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

jestem, jestem czytam ale nie piszę z braku czasu
oj ziuto mnie tez cos bierze:/ a teraz taki okres ze kazdy sie rozkłada... sprobuj sie jakos wykurowac żeby nie było gorzej...trzymaj się

przytulam wszystkie dziewczyny które walczą z okropnymi wysypami biorą sie niewiadomo od czego a walka z nimi to męczarnia...;/ jakos to zniknie, dacie radę ale bez masakrowania się bo zostaną pamiatki w postaci blizn, chociaz u mnie to raczej obojetne i tak i tak mam plamy moja skóra jest strasznie sklonna do takich rzeczy:/

u mnie jako tako, ale blizny i plamy to masakra i jeszcze taaaaaaaka tłusta skóra:/za tydzien ide do dermy
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2007-09-12, 21:01   #410
gwendolyn
Rozeznanie

Hej laseczki, zaczynam się goić - chociaż jednego nowego ropnego kolegę mam - a z randki nici - ale nie z mojej winy, Zatem dylemat "iść czy nie iść" nieaktualny

Dopisek - poprawka mam dwóch nowych ropnych kolegów

Little Angel czy Ty może stosowałas differin? Jak on leczy? Ja go stosuje tydzień - czyli może to normalny dla niego wysyp, a może ja źle na niego reaguję?

A może to wina physiogelu do mycia?On ma w składzie Kokoil izotonian sodu tylko, on mi krzywdę robi?

Może, któraś z was ma jakieś doświadczenia związane z tymi "cudownymi" specyfikami, poradźcie mi coś. (Jedna z gul jest w miejscu gdzie differinu nie stosowałam, a druga na krostce którą go posmarowałam, zgłupiec można, oprócz tego mam oczywiście mnóstwo straych gul ruszaanych i nieruszanych i innych cudów)

Nigdy nie pojawiało mi sie ropniaki tak w netężeniu jeden na godzinę-jakaś masakra

Edytowane przez gwendolyn
Czas edycji: 2007-09-12 o 23:10
gwendolyn jest offline  
Stary 2007-09-13, 07:08   #411
emememsss
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Mi tez sie cos porobilo, ale zintensyfikowalam dawke kwasu i skora juz wraca do normy
emememsss jest offline  
Stary 2007-09-13, 07:57   #412
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

ja po physiogelu miałam taka akszke na twarzy nie słuzył mi

mi differin robi tak ze jak np. mam zaskornika takie dziwaczne na brodie to on wyciaga te gowno na wierzch ze o perfidnie odstaja od skory i albo ja musze pomoc temu zejsc albo samo zasusza sie i odpada....

wczoraj skora wygladała spoko dzisiaj dostałam okres i już jakaś taka:/...
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2007-09-13, 09:55   #413
oliwka__
Zakorzenienie

GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__

A mnie zwnou wysypało A już 3 tygodnie byłam zadowolona z mojej cery nawet okres przeszłam bez żadnch pryszczy co mi sie nie zdarza a od wczoraj wyglądam jak biedronka cała w "syfach"
I teraz się tak zastanawiam od czego to ;/ przedwczoraj zjadłam grześka w czekoladzie może przez to? no i oczywiście troszq nadłubałam przy twarzy ale nie żeby tak wyglądać To jest straszne!!
A we wtorek egzamin będe musiała jechać do Poznania i jak tu się pokazać ludziom Tragedia
oliwka__ jest offline  
Stary 2007-09-13, 16:32   #414
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Hej laseczki, zaczynam się goić - chociaż jednego nowego ropnego kolegę mam - a z randki nici - ale nie z mojej winy, Zatem dylemat "iść czy nie iść" nieaktualny

Dopisek - poprawka mam dwóch nowych ropnych kolegów

Little Angel czy Ty może stosowałas differin? Jak on leczy? Ja go stosuje tydzień - czyli może to normalny dla niego wysyp, a może ja źle na niego reaguję?

A może to wina physiogelu do mycia?On ma w składzie Kokoil izotonian sodu tylko, on mi krzywdę robi?

Może, któraś z was ma jakieś doświadczenia związane z tymi "cudownymi" specyfikami, poradźcie mi coś. (Jedna z gul jest w miejscu gdzie differinu nie stosowałam, a druga na krostce którą go posmarowałam, zgłupiec można, oprócz tego mam oczywiście mnóstwo straych gul ruszaanych i nieruszanych i innych cudów)

Nigdy nie pojawiało mi sie ropniaki tak w netężeniu jeden na godzinę-jakaś masakra
Ja stosowalam differin-uratowal mi buzke,serio.Wyciagnal na wierzch caly syf,zluszczyl mnie,zlikwidowal wszystkie przebarwieniaRownie z mialam wysyp,nie mysl,ze mnie ominelo,z reszta dziewczyny w watku o differinie ciagle pisza o tym wysypie.Im bardziej zanieczyszczona skora-tym przewidywany gorszy wysyp,niestety

Co do physiogelu-to chyba nie on cie zapchal,przeciez zaraz zmywasz to ze skory,mnie akurat zel nigdy nie zapchal,co najwyzej podraznil.

Ja mam czolo zasypane.I to chyba od nowej pianki do wlosow,odkad ja mam,ciagle nie tak jest to moje czolo.
Little Angel jest offline  
Stary 2007-09-13, 19:59   #415
Pollyanna21
Raczkowanie

cześć
jestem tu nowa ale nie czuje sie obco czy jakos nieswojo...może dlatego ze juz od jakiegos czasu śledze wasze wpisy a moze dlatego ze podobnie jak Wy zmagam sie od lat z tradzikiem i wszystkimi jego następstwami.
chciałam napisać juz wczesniej ale jak na złosc miałam problemy z kompem, potem z netem no a na końcu z zalogowaniem sie, heh cala ja/
jak juz wczesniej wspomniałam odwiedzam forum wizaz od jakiegos czasu i musze Wam powiedziec, ze dopiero tutaj znalazlam ludzi którzy rozumieja czym tak narawde jest tradzik.Na pewno zgodzicie sie ze to nie tylko choroba ciala ale takze( a moze przede wszstkim) duszy. ci którzy tego nie przezyli widza tylko problem na zewnątrz Wy natomiast doskonale rozumiecie jak cierpimy w srodku. musze przyzanc ze kiedy czytalam wasze wspisy to niejednokrotnie łzy płunęły mi po twarzy, bo miałam wrazenia jakbym to ja była ich autorka . to naprawde niesamowite uczucie ale takze przykro jest przekonac sie ze tak wiele osób cierpi a tym cierpieniom nie ma konca. byc moze same doswiadczyłyscie tego uczucia czytajac te wszystkie wpisy, komentarze.
podobnie jak Wy spotkałam sie z niezrozumieniem otoczenia ( takze osób bliskich), nieudolnościa lekarzy i strachem przed tym co przyniesie nowy dzien, co zobacze w lustrze. mogłabym tak pisac i pisac. mam w sobie ogromna potrzebe wyrzucenia tego wszystkiego. dlatego dziekuje wam ze jestescie,chociaz wolalabym aby taki problem nie istniał i nie musialo powstawać takie forum. no ale coż, skoro musimy sie z tym zmagać to mysle ze łatwiej nam bedzie razem...mi na pewno.
bede tu wchodzic, czytac, pisac(a naprawde jest o czym).
jeszcze raz wielkie dzięki. pozdrawiam
Pollyanna21 jest offline  
Stary 2007-09-13, 20:55   #416
shima
Raczkowanie

Drogie panie trzymam się czwarty dzień!!! Dzisiaj mnie tak okropnie korciło, że zakleiłam końcówki wszystkich palców plastrem efekt pozytywny nic nie ruszyłam
shima jest offline  
Stary 2007-09-13, 21:19   #417
lemonka
Zakorzenienie

shima-gratki! tak trzymac..

ja stosuje differin.. polecam..

lemonka jest offline  
Stary 2007-09-13, 22:07   #418
pink69
Zakorzenienie

zły tytuł wątku-my nigdy nie przestaniemy
jestem zbyt leniwa,by iść do dermatologa,a muszę,bo wyglądam coraz gorzej

pink69 jest offline  
Stary 2007-09-13, 22:17   #419
lemonka
Zakorzenienie

pink..powiem tak- rusz tylek!
hm.. ja nigdy bym nie polazla.. ale jak pojawilo mi sie tego duzo, jak siedzialam w domu i patrzac w lustro ryczec mi sie chcialo..zaczelam szukac..szperac.. wiadomo-domowe sposoby, leki polecane przez kogos, masci i inne kosm etyki ktore wyczytalam w necie ze sa dobre... kupe wydajen niepotrzebnie kasy, a problem byl nadal.. az w koncu naczytalam sie na wizazu i powiedzialam sobie IDĘ! poszlam i... ciesze sie ze zrobilam to wtedy, a nie czekalam na to co wydarzy sie pozniej.. jestem naprawde zadowolona.. nic nie tracisz-mozesz zyskac..

lemonka jest offline  
Stary 2007-09-14, 10:17   #420
gwendolyn
Rozeznanie

Little Angel i In The Shadows dziękuję za informacje- poczytałam sobie na wizażu o differinie i physiogelu i się uspokoiłam, u mnie jest lepiej, policzki zaczynają wyglądać po ludzku, czoło zaczyna dochodzić do siebie, broda mi obłazi ze skóry, mam na niej strupek po obtartej skórze, no i nad ustami drugi który się wolno goi, gule bolą ale nie ruszam. Mimo tego,że jestem skórno obłażąca-strupkowo-zaskórnikowo-pryszczowa nadal, to i tak wyglądam chyba lepiej niż ostatnio-oby tak dalej...
Pink, też uważam,że warto iść do dermatologa, szkoda pieniędzy na leczenie się samemu, wyciskaniem zanieczyścisz sobie skórę tylko i w trakcie fachowego leczenia będziesz wyglądać tak masakrycznie jak ja-im szybciej tym lepiej, oszczędzisz sobie blizn i wysypów, sama możesz tylko podleczyć skórę, a nie wyleczyć ją całkowicie.
gwendolyn jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości