Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2 - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-06-11, 17:27   #4351
Laity
Wtajemniczenie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
WhiteCherry... nie chce Cie martwic ale to nie to samo. U mnie jak mam cos obiektywnie nie z mojej winy typu uczulenie to jakos potrafie sie tym nie przejmowac... nie maskowac bo sie nie da i wychodzic z domu ale rozdrapanymi syfkami juz nie :/
Ja mam tak samo. Jak się uderzę, coś mnie ugryzie itp. to ok. Nie ma żadnego problemu. Ale jeśli chodzi o to co sama nawyrabiam to już nie da rady tego nie maskować bo jest mi po prostu głupio...

Laity jest offline  
Stary 2008-06-11, 17:41   #4352
Healene
Raczkowanie

A może ktoś mi pomoże?
Wycisnełam sobie jednego okropnego krościaka, już... miesiąc temy jak nie wiecej.. No i dotąd mam czerwone ślady Nie wiecie jak to zwalczyć?
Pozdrawiam i nie wyciskać!
Healene jest offline  
Stary 2008-06-11, 17:49   #4353
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Healene Pokaż wiadomość
A może ktoś mi pomoże?
Wycisnełam sobie jednego okropnego krościaka, już... miesiąc temy jak nie wiecej.. No i dotąd mam czerwone ślady Nie wiecie jak to zwalczyć?
Pozdrawiam i nie wyciskać!
Jeżeli nic już w środku nie ma i zostało samo przebarwienie to pozostaje złuszczanie.

Laity jest offline  
Stary 2008-06-11, 18:02   #4354
tancerka212
Zakorzenienie

White Cherry a ja uważam że to jest dobry początek nowego życia bez makijażu ja na początku też malowałam się zawsze, po prostu zawsze, potem zaczęłam wyjątkowo wychodzić do ludzi bez makijażu, potem odważyłam się iść na uczelnię bez make upu, potem na randki z tżtem tez przestałam się malować a teraz to już w ogóle jak mam się umalować to mnie trzęsie że mi się zanieczyszczą wszystkie pory, że moja abstynencja pójdzie na marne, że wszystko zniszcze i zasypie mnie wągrami i powiem ci że to dziala bo naprawdę mam chyba ze sto razy mniej zaskórnikow, więc o wiele rzadziej je ewentualnie wyciskam, a nawet jak wyciskam to zawsze to lepiej jak jest tylko kilka wągrów do wyciśnięcia niż co tydzień po 500 sztuk.. trzymaj się kochana dzielnie a zobaczysz efekty
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-06-11, 18:03   #4355
WhiteCherry
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
WhiteCherry... nie chce Cie martwic ale to nie to samo. U mnie jak mam cos obiektywnie nie z mojej winy typu uczulenie to jakos potrafie sie tym nie przejmowac... nie maskowac bo sie nie da i wychodzic z domu ale rozdrapanymi syfkami juz nie :/

Mam nadzieje, ze u Ciebie bedzie lepiej
Niby tak, ale mi bardziej chodziło o same nastawienie do tego wszystkiego.
Czasem zwykłe przebarwienie wg mnie sprawiało wrażenie, że wszyscy na mnie patrzą i najchętniej bym odwracała głowę
a dziś tak naprawdę zupełnie mnie nie obchodziło, czy patrzy ktoś na stan mojej skóry, czy może nie.
I o to mi właśnie chodziło, o same podejście do tego ;-) to w końcu siedzi w naszej głowie, inni tak naprawdę mogą zupełnie nie zwracać uwagi, czy mamy 10 nowych pryszczy, czy tylko jeden. Ale wiadomo, że wg nas problem jest ogromny.

Tak samo jak i wyciskanie - to siedzi w psychice, przynajmniej u mnie, w sytuacjach stresowych się pojawia. A grunt to właśnie zmienić myślenie i wyjście z tego nałogu
Stary 2008-06-11, 18:47   #4356
Laity
Wtajemniczenie

Tancerko, jednak jesteś wróżką 4 Najgorszy egzamin zaliczony!

A co do wyników badań - wyszedł stan zapalny, więc już chyba wiadomo z czego bierze się to pogorszenie...

Laity jest offline  
Stary 2008-06-11, 19:07   #4357
QsQs
Zadomowienie

Laity napisz jak tam woda utleniona sprawdzi sie u ciebie
QsQs jest offline  
Stary 2008-06-11, 19:08   #4358
malawrednioszka
Zakorzenienie

Witam Was Mam problem. Od 3 dni zażywam skrzypovitę. Głównym celem było wzmocnienie moich włosów Zauważyłam tzw. wysyp, tzn. powróciły takie małe pryszcze, jeden obok drugiego, najbardziej na skroniach, które widać tylko w świetle. A na czole mały wysyp. Czy to może być skutkiem zażywania skrzypovity ?
malawrednioszka jest offline  
Stary 2008-06-11, 19:24   #4359
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez malawrednioszka Pokaż wiadomość
Witam Was Mam problem. Od 3 dni zażywam skrzypovitę. Głównym celem było wzmocnienie moich włosów Zauważyłam tzw. wysyp, tzn. powróciły takie małe pryszcze, jeden obok drugiego, najbardziej na skroniach, które widać tylko w świetle. A na czole mały wysyp. Czy to może być skutkiem zażywania skrzypovity ?
Niestety tak. Mnie na przykład wysypywało przez nią niejednokrotnie.

QsQs, ok. Na razie przemyłam nią dwie paprzące się rany i zobaczymy.

Laity jest offline  
Stary 2008-06-11, 19:26   #4360
LoLcIa123
Zakorzenienie

Cytat:
Wydaje mi się,że może tak być.
U mnie wysyp,nie wiem od czego,nie wiem czemu,mam już dość,leczę się,dbam,odmawiam słodkiego,tłustego,pikant nego,żyję na serkach,jogurtach,kefirac h,warzywach,owocach z marnym skutkiem

Tymoteusz
23.11.2014r

LoLcIa123 jest offline  
Stary 2008-06-11, 19:31   #4361
malawrednioszka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
Niestety tak. Mnie na przykład wysypywało przez nią niejednokrotnie.

QsQs, ok. Na razie przemyłam nią dwie paprzące się rany i zobaczymy.
Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
U mnie wysyp,nie wiem od czego,nie wiem czemu,mam już dość,leczę się,dbam,odmawiam słodkiego,tłustego,pikant nego,żyję na serkach,jogurtach,kefirac h,warzywach,owocach z marnym skutkiem
Ech.. dziękuje Wam a wiecie ile może ten wysyp trwać ? Czy mogę po skrzypovicie spodziewać sie efektów, chodzi mi o cerę.. ? Bo ja już sama nie wiem.. czy opłaca się brać skrzypovitę czy nie ;/
malawrednioszka jest offline  
Stary 2008-06-11, 20:21   #4362
tancerka212
Zakorzenienie

hmmm ja jakby mnie wysypało to bym to odstawila i zobaczyła czy przechodzi.. ciężko powiedziec ile potrwa u ciebie wysyp.. musisz sama sobie odpowiedziec na pytanie jak szybko goją ci się wszystkie krostki itp na buzi..

Laity no to ładnie sobie wywróżyłyśmy dzisiejsze egzaminy nie no dzisiaj rządzimy hehehe i obie mamy po czwóreczce

a ja dziś sobie siadłam przed lusterkiem i postanowiłam doczyścić cerę i powyciskałam kilka wągrów na nosie o koło niego ale tak bardzo bezpiecznie czyli bez żadnego wciskania się paznokciami w skórę tylko delikatniutko się obchodziłam z buzią jak z jajkiem potem zrobiłam sobie podwójny peeling i nałożyłam maseczkę zwężającą pory Lirene i jak wrócila współlokatorka to nawet sie nie poznała że coś robiłam no teraz to już naprawdę mam prawie czystą skórę bez wągrów cale szczęście nie muszę się w najbliższym czasie w ogóle malowac więc buzia sobie odpocznie tylko troche zapominam jej nawilżać ostatnio.. bo jak sobie rano umyję buzię to mi tak świeżo i ładnie że jak sobie siedzę w domu to nie chce mi sie nic ciapać.. a jak siedzę non stop to od niedzieli nie kremowalam twarzy.. kurcze mam nadzieje że nie narobię sobie tym biedy! jak myslicie?

wiecie co myślę że to wyciskanie to nasza zbyt niska samoocena.. postanowiłam sobie ją poprawić i włączyłam w domu mtv i popatrzyłam na pierwszy lepszy teledysk gdzie jakas brunetka prężyła swoje piękne ciało.. popatrzylam na nią i olśniło mnie.. przecież ja wcale gorzej od niej nie wyglądam jak założę szpilki i posmaruję je balsamem brązującym to mam równie piękne nogi! ponadto ta pani w teledysku sobie stała a nie zjadając ciężkiej kolacji poprzedniego dnia stojąc to i ja mam płaski brzuszek jak się patrzy jak się wysmaruję grubo balsamem brązującym to wyglądam dokładnie tak samo jak ułożę moje długie i gęste włoski to też mam piękną głowę jej jak sie wypnę to i ja będę miała wszystkie mięśnie ładnie napięte hehehe tylko jak siedzę przed kompem to nic dziwnego ze mam uda rozklapciale na krzesle i fałdującą się skórę na brzuchu hehehe pozostaje kwestia makijażu ale ja nie zamierzam nakładac tony tapety na twarz bo nie zalezy mi na wyglądzie laski z teledysku tylko na zdrowej i pięknej buzi bez makijażu więc powiem wam dziewczyny że jesteśmy równie piękne jak te panny z telewizora i nie mamy się czego wstydzić trzeba tylko kompleksowo o siebie dbac tzn wiecie depilacja, peelingi, balsam brązujący, odżywka na włosy, pomalowane paznokcie.. to wcale nie tak dużo wysiłku
a swoją drogą to jak kiedys wklejałyście przeróbki lasek z photoshopa to bardzo mi się to podobało więc możecie jeszcze kiedys taka akcję urządzic
dziewczyny musimy uwierzyc w siebie ze jestesmy cudowne!!!!!!!!!!!
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-06-11, 20:38   #4363
shima
Raczkowanie

ustaliłam sobie, ze zawsze w srody będe robiła peeling . Pomyślałam sobie, ze jak zaczne robic je regularnie, a nie raz na jakiś czas kiedy popadnie to może pozbęde się tych grudek z brody bo zauważyłam, ze ostatnio jest ich coraz więcej i codziennie jakąś tam skubne. Strup na nosie juz jest niewielki, może nawet dziś już odpadnie, ale boje sie tego co pod nim będzie

Fossa jak wyciskasz zaskórniki na plecach sama ?
shima jest offline  
Stary 2008-06-11, 20:41   #4364
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
Azure kurcze robisz dokłądnie odwrotnie niż trzeba gul się nie rusza (...)
Niby wiem, ale mnie tak bolały i wkurzały
Cytat:
ale jak jeszcze raz rozwalisz gulę to normalnie spierzemy ci tylek
liczę na to potrzebuję motywacji
azure jest offline  
Stary 2008-06-11, 20:48   #4365
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez shima Pokaż wiadomość
Da się, ja też tak robię, niestety. Wyprężam się i... dostaję

tancerka, jesteś naprawdę dobrą duszą tego forum. Twój optymizm i podejście do życia daje mi nadzieję
azure jest offline  
Stary 2008-06-11, 20:52   #4366
fossa
Zadomowienie

Cytat:
ustaliłam sobie, ze zawsze w srody będe robiła peeling . Pomyślałam sobie, ze jak zaczne robic je regularnie, a nie raz na jakiś czas kiedy popadnie to może pozbęde się tych grudek z brody bo zauważyłam, ze ostatnio jest ich coraz więcej i codziennie jakąś tam skubne. Strup na nosie juz jest niewielki, może nawet dziś już odpadnie, ale boje sie tego co pod nim będzie

Po bokach to jedna reka
I wlasnie tam mam przebarwienia i blizny najgorsze -> to ku przestrodze
Czasami jak sie drapie po plecach to tez cos wycisne jak cos natknie pod moja lapa.
Wiem jestem glupia

A TAM GDZIE nie moge dosiegnac mam gladkie plecki i nie ma co wyciskac

Ale teraz mam w miare ladne plecy to za sprawa slonca i balsamu brazujacego , ktory ladnie maskuje przebarwienia.

Wogole to swieze powietrze i ruch dziala na mnie idealnie ; na skore i na psychike
POLECAM KAZDEMU
fossa jest offline  
Stary 2008-06-11, 21:13   #4367
axiaa
Przyczajenie

GG do axiaa

ugh, jestem nowa i ciesze się, że nie tylko ja mam takie problemy. przez to całe wyciskanie moja twarz wygląda fatalnie. najgorzej jest, jak sie stresuję, bo wtedy nie mogę utrzymać rak z dala od twarzy :/ i właśnie dlatego, moje plecy i ramiona również wyglądają tragicznie. mnóstwo blizn, a od słońca to jeszcze bardziej widać. stosuję taki krem-acnederm, ale nie widzę jakiś znaczących popraw. stosuję go, tylko dlatego, że wychodzę z założenia, ze lepiej smarować czymkolwiek niż niczym
Stary 2008-06-11, 21:39   #4368
tancerka212
Zakorzenienie

Axiaa acne derm używałyśmy lub używamy tu chyba wszystkie i jedno co mi moge powiedzieć to: cierpliwości poprawi się!

jej nawet nie wiecie jak mi miło po tym jak nazwałyście mnie dobrą duszą tego wątku szkoda tylko że za tydzien juz mnie tu chyba nie będzie i ja nie wiem co bez was zrobię... mam nadzieje że dacie sobie jakoś beze mnie radę i nie zapanuje tu totalna depresja.. bo czasem jak wracam z weekendu to sa takie tragiczne opowieści że aż strach od was wyjeżdżać!

Shima uważam że powinnaś używac peelingu nie tylko raz w tygodniu ale przynajmniej 2 razy! złuszczanie naszego naskórka jest bardzo ważne bo inaczej pory sie totalnie zapchają naszym własnym martwym naskórkiem, tłuszczem i wszystkim co się do tego tłuszczu przylepia czyli kurz i inne syfy...

a co do balsamu brązującego to też uważam że świetnie maskuje przebarwienia nie chce mi się codziennie nim smarowac więc raz w tygodniu nakładam z rana potrójna warstwę tego balsamu i potem w ciągu dnia jeszcze jedną i wieczorem mam piękną opaloną skórę jakbym leżała z pół godziny w solarium a co najlepsze taki zabieg wystarcza mi na cały tydzien i przez cały tydzien jestem lekko opalona tak mi podpasowało, bo nie lubię zapachu tego balsamu więc jak nakładam go tylko 1 raz w tygodniu to juz tyle mozna zniesc a teraz jak się chodzi w krótkich rękawkach, dekoltach i mini spódniczkach to trzeba się trochę "opalić" żeby nie razić ludzi na ulicach swoją białością
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-06-11, 22:19   #4369
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
tancerka, jesteś naprawdę dobrą duszą tego forum. Twój optymizm i podejście do życia daje mi nadzieję
Zgadzam się

Cytat:
mam nadzieje że dacie sobie jakoś beze mnie radę i nie zapanuje tu totalna depresja.. bo czasem jak wracam z weekendu to sa takie tragiczne opowieści że aż strach od was wyjeżdżać!
No właśnie zastanawiałam się nad tym jak to tu będzie przez tych kilka miesięcy i (bez urazy dla reszty) wydaje mi się, że lekko dołujący nastrój tu zapanuje
Tancerka wnosi radość do wątku, a quleczka spokój

Dziewczyny, co ja przed chwilą odwaliłam
Nałożyłam sobie tą maseczkę peel-off po raz pierwszy w życiu. Nakładając ją jeszcze się zastanawiałam co to za cudo jest... Ale myślę sobie - "spróbujesz to się przekonasz" i do dzieła.
Przeczytałam instrukcję obsługi, ominęłam oczy, usta, a resztę napaćkałam jak leci.
Wracam do łazienki po 15 minutach i widzę, że to coś zastygło na buzi. "Nic to" sobie myślę i zabrałam się za zrywanie jej ze skóry (tak jak napisano na nalepce). I tak ciągnę, ciągnę i ciąąąągnę. Okazało się, że brwi pokryłam sobie w całości również. Całe szczęście, że się w porę zorientowałam bo jakbym pociągnęła na całego to bym powyrywała sobie wszystkie włoski z brwi
Normalnie darmowa i szybka depilacja

Ale tak poza tym efekt po maseczce fajny. Sporo strupków zeszło, a tam gdzie nic nie było rozwalone to skóra jest super gładka. Polecam

Laity jest offline  
Stary 2008-06-11, 22:41   #4370
shima
Raczkowanie

Tancerko nie wierze że opuścisz nas na tak dłuuugo może dorwiesz się czasem do jakiegoś kompa z internetem i coś nam skrobniesz a co do częstszych peelingów to chyba nie byłoby to dla mnie korzystne bo mam cere suchą i im więcej kosmetyków do twarzy uzywam tym mam bardziej wymagającą i przesuszoną cere
Lece już spać bo jakaś padnieta jestem i mam nadzieje, ze jutro się obudze już bez strupa na nosie Dobranoc
Laity napisz jutro jak skóra wygląda po maseczce nastepnego dnia
shima jest offline  
Stary 2008-06-12, 00:42   #4371
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Nie chce cie martwic ale ja znam teorie w ktorej sie mowi o tym, ze ludzki organizm srednio toleruje nadmiar nabialu i to pozniej fermantuje gdzies tam w naszym organizmie...wiec zycie na serkach, jogurtach i kefiarach wcale moze nie byc takie zdrowe tak na prawde

Ja za to nie odmawiam sobie slodkiego czy tlustego od czasu do czasu...w koncu zyje sie raz I nie sadze by to az tak stan naszej skory zmialo
quleczka jest offline  
Stary 2008-06-12, 00:43   #4372
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Witam Was Mam problem. Od 3 dni zażywam skrzypovitę. [...]A na czole mały wysyp. Czy to może być skutkiem zażywania skrzypovity ?
Moim zdaniem szanse bliskie zeru, ze 3 dni skrzypowity az tak by podzialaly... nie sadze by to w ogole zdarzylo jakos wplynac na skore czy wlosy - 3 tygodnie to moze i owszem
quleczka jest offline  
Stary 2008-06-12, 10:08   #4373
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
Laity napisz jak tam woda utleniona sprawdzi sie u ciebie
Przemywałam sobie wczoraj dwie rany, który ciągle się babrały. Dziś stupki są płaskie i chyba nic się w nich nie zbiera nareszcie

Cytat:
Laity napisz jutro jak skóra wygląda po maseczce nastepnego dnia
Miałam małe obawy, że po nocy wyjdą jakieś podrażnienia bo mam wrażliwą skórę, ale jest ok.

Poza tym posmarowałam kilka miejsc na twarzy i ciele Tointexem i on naprawdę działa. Na szyi wszystkie zaczerwienienia są bledsze, jakieś małe, nabyte ostatnio blizny zrobiły się bardziej płaskie.

Laity jest offline  
Stary 2008-06-12, 10:12   #4374
LoLcIa123
Zakorzenienie

Laity a co to za maseczka peel-of?
quleczko-do tej pory nabiał służył mi bardzo dobrze,nie miałam żadnych problemów,wręcz jak zaczęłam spożywać go w większych ilościach to przez pewien czas miałam twarz jak z okładki gazety i przez 2 miesiące chodziłam bez podkładu i może to dziwne,ale ogórki kiszone też działały na mnie zawsze pozytywnie,potem dermatolog mi powiedziała,kiszone week! no i zaprzestałam
Ja się zamaskowałam i trochę mniej wszystko widać,a zatem wychodzę do pracy

Tymoteusz
23.11.2014r

LoLcIa123 jest offline  
Stary 2008-06-12, 10:24   #4375
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Laity a co to za maseczka peel-of?
Znalazłam ją na KWC http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4137. Tylko ja mam takie opakowanie http://esentia.pl/Chantelle_Maseczka...y_C_p23972.htm
Ale to chyba nie ma znaczenia

Laity jest offline  
Stary 2008-06-12, 11:07   #4376
~refleksyjna
BAN stały

GG do ~refleksyjna

dziewczyny a gadałyście juz/czy macie doświadczenie/ze szczoteczką do mycia twarzy? ja mam taka z TOP CHOISE, myje sie nia raz dziennie od dwoch dni i znikaja mi podskorniki (takie biale troche wystajace, widoczne najbardziej przy naciaganiu skory i na brodzie) i one mi zanikaja! jestem wsz oku i mam tylko nadzieje ze mi nie naruszy za bardzi dzialanie gruczolow lojowych i i ze ich nie zdopinguje do dzialania, ale narazie to jest jakas rewelacja!
~refleksyjna jest offline  
Stary 2008-06-12, 11:40   #4377
QsQs
Zadomowienie

Hmm a może jakby używać tej wody utlenionej od razu po masakrze to nie powstawałyby ropniaczki z niedociśniętych pryszczy

ale piec musiałoby strasznie
QsQs jest offline  
Stary 2008-06-12, 11:47   #4378
tancerka212
Zakorzenienie

Laity, Shima jej ja też was uwielbiamale obawiam się że raczej nie będę miała mozliwości dorwania się do kompa w wakacje.. jeszcze pół biedy jakbym została w Polsce to bym czasem u tżta coś poczytała ale jak będę za granicą tam gdzie w tamtym roku to na 100% nie będę mieć ani kompa ani neta.. w tamtym roku jakoś przeżyłam bo nie znałam wizażu no i miałam tżta 24 godziny na dobę ale w tym roku to ja nie wiem??? tż też będzie ale nie będzie wizażu i WAS!!! nie wiem jak ja to przeżyję... w ogóle to policzyłam że mniej więcej nie będzie mnie 100dni więc jakbyście pisały codziennie nawet tylko po 10 postów to wyjdzie ich tysiąc!!! i jak ja to później nadrobię??? przydałoby się żeby mi potem ktoś podał streszczenie tego co się tu działo! no ale ja bardzo chcę jechać do tej pracy, chcę zarobić mnóstwo pieniążków i po wakacjach kupię sobie cały nowy zestaw kosmetyków z apteki i będę wam opowiadać jak działają najgorsze jest to że nie będę mogłą wziąć ze sobą tam za granicę wszystkich moich kosmetyków.. po pierwsze to i tak nie miałabym ich kiedy używać, po drugie to nie miałabym miejsca w walizce żeby je wszystkie zabrac..
w tamtym roku z kosmetyków miałąm tylko: szampon do włosów, mydło, krem nivea soft i normalny nivea, żel do twarzy i peeling i ten płyn od dermatologa z rezorcyną. i nic więcej!!! wyobrażacie sobie że można tak przeżyć 1,5 miesiąca??? aż sama nie wiem jak ja to zrobiłam hehehe żadnego balsamu do ciała, odżywki do włosów no nic!!! miałam jeszcze maszynkę do golenia i rękawicę do masażu bo bez peelingu ciała raz w tygodniu nie umiem życ ale to nie kosmetyk tylko zwykłą rękawica... jak wróciłam do domu to się tak wysmarowałam wszystkimi moimi balsamami, maseczkami, kremami i odżywkami, lakierami do paznokci że jakby ktoś coś przyłożył do mnie to by się przykleił
w tym roku pewnie więcej też nie wezmę.. no może postaram się o kilka saszetek z odżywka do włosów bo jednak moje długie włosiska potrzebują choć raz w tygodniu jakiegos wspomagania...
no i na pewno odleję sobie troszkę humektanu albo wezmę cały bo założę się że tżtowi się spodoba i stanie się naszym wspólnym hehehe
ale się rozgadałam.. ale wybaczycie mi to! w koncu nie będę wam gadac do października

a o szczoteczce do twarzy sama jestem ciekawa co sądzicie? sama kiedys myslalam o niej ale nie kupilam i nie wiem czemu.. moze dlatego że często peelinguję buzię...?
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-06-12, 12:04   #4379
eLWhy
Zadomowienie

czesc dziewczyny, tak was czytalam od czasu do czasu i z tego czytania sie troche mobilizowalam do opanowania nerwowo biegajacych po twarzy rak... Ale teraz to jest jakas masakra...
Prawie rok temu zaczelam brac tabletki anty i skora mi ssie nieco polepszyla. Lekarka kazala wtedy odstawic wszystkie antybiotyki, ktorych uzywalam do tej pory (zineryt+benzacne+detreom ycyna... wysuszało upiornie i pewnie robilo z 10 innych złych rzeczy, ale przynajmnije, lepiej lub gorzej, dzialalo - w przeciwieństwie do dzisiątek leków, któryc próbowałam wcześniej). No i jakies 2 miesiace temu znowu zaczelo byc gorzej. Niekontrolowany wysyp, czerwone i biale paskudztwa (pewnie to trochę przez słońce). Tak więc zapisałam się do dermatologa, bo co mi innego zostało. Miałam tez nadzieję, że będę mogła odstawić tabletki... Babka nie owijała w bawełnę - powiedziała, że jak odstawię - będzie gorzej. Spisałam wszystkie niedziałające na mnie leki i miałam nadzieję, że ona przepisze coś nowego (zdziwiła mnie stwierdzeniem 'zineryt działał? to mam go pani przepisać?')...
chciałam coś nowego, przepisała coś, czego faktycznie jeszcze nie brałam ('przepiszę , bo go sobie chwalą, jak nie zadziała to zmienimy') - ale jak się okazało lek z tą substancją czynną znajdował się wśród niepomagających. Babka się specjalnie nie przejęła.. Aja głupia wierzyłam, że może dzięki tabletkom moja skóra mogła się zmienić i a nuż klindamycyna zacznie działać. Mijają 2 tygodnie, kończy mi się tubka... I potem był mega wysyp małych 'powierzchniowych' pryszczyków (ledwo co stare znikały, już było parę nowych :/) i to się nie zmeinia do dziś. Lek ani nie sprzyja gojeniu, ani nie pomaga w żadnym z kierunków (przynajmniej nie zauważyłam)... Do tego ja nerwowa, jak siedzę przy kompie drapię, jak czuję większe nierówności... i oto mam na twarzy małe czerwone kropki,których za nic nie da się przykryć niczym :| W dodatku zaczęłam czuć pieczenie całej twarzy jak przemywam po kąpieli i rano twarz tonikiem bezalkoholowym (!). Więc jest jeszcze mega podrażnienie. A do tego sesja, która rekalsowi nie sprzyja... arrgh...

a szczoteczka... mam, posiadam, taką z oriflame'u. Nie spodziewajcie się spektakularnych efektów, co najwyżej lepszego oczyszczenia nić za pomocą łapek i tego, czym na codzień myjecie buzię... (i uwaga! bo tu się też można urządzić - nie trzeć nią za bardzo i raczej nie używac na codzień, bo dopiero sobie można podrażnić skórę..)
eLWhy jest offline  
Stary 2008-06-12, 12:10   #4380
Laity
Wtajemniczenie

Tancerko, saszetki to bardzo dobre rozwiązanie na różnego rodzaju wyjazdy. Balsam do ciała, odżywka do włosów, SOS na poparzoną skórę... Można dostać praktycznie wszystko. I to jeszcze za darmo
Ja ostatnio jak poszłam po balsam do ciała (moje najnowsze super-odkrycie) to dostałam: mleczko z filtrem 50+, balsam SOS po opalaniu na oparzenia słoneczne, mleczko przygotowujące skórę do opalania, mikrodermabrazję do ciała na cellulit, zwykły balsam do ciała i jakieś kremy liftingujące pod oczy, ale tych już raczej nie wykorzystam W wakację będę miała czym się rozpieszczać od czasu do czasu

Odnośnie szczoteczki do mycia twarzy - miałam kiedyś takową, ale musiałam z niej zrezygnować bo mam wrażliwą skórę.
Na dzień dzisiejszy nie jestem jakoś przekonana do takiego mycia buzi, chyba że ktoś ma problemy wyłącznie z zaskórnikami, bo dla skóry z ropniakami to nie jest zbyt szczęśliwe rozwiązanie. Ale jeżeli miałabym skórę normalną (nie wrażliwą), bez stanów zapalnych to od czasu do czasu bym sobie takie oczyszczanie zafundowała

Laity jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości