Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2 - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-06-15, 22:11   #4501
ka_ro_la
Przyczajenie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Może komuś się przyda to, co mi pomogło?

Twarz:
  • codziennie rano mycie żelem do twarzy AVON Naturals z zieloną herbatą i grjpfrutem (dobrze oczyszcza i ściąga) - jest to tonik i żel w jednym, na to super lekki krem nawilżający SORAYA z serii kuracja matująca, przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc, a potem już tylko make up, jeśli puder to tylko mineralny, matujacy,
  • w ciągu dnia tylko matowienie chusteczką, jeśli twarz się zaczyna świecić,
  • wieczorem mycie żelem oczyszczającym GARNIER i po tym mydłem siarkowym, potem tonik GARNIER z tej samej serii, potem Brevoxyl, na to po jakiejś godzinie krem SORAYA (u mnie przeciwzmarszczkowy),
Raz w tygodniu pilling (u mnie AOK First Beauty), potem maseczka głęboko oczyszczająca (mam ich kilka i stosuję naprzemiennie zależnie od humoru - SORAYA, AVON, GARNIER, PERFECTA)...

Plecy, Dekolt:
  • codziennie mycie żelem pod prysznic (u mnie FA jogurtowy z aloesem), potem mydło siarkowe (bardzo ściąga skórę). Po wyjściu z kąpieli i osuszeniu skóry nakładam Benzacne 10%,
  • na całe ciało lekkie mleczko brązujące GARNIER.
Raz na dwa-trzy tygodnie zaliczam 10 min solarium (nie mogę bez tego żyć ), raz na tydzień pilling całego ciała (owocowy z JOANNY).

U mnie to zadziałało z zadziwiającą szybkością. Oczywiście skóra się wysusza, więc trzeba pamiętać o dobrym nawilżeniu!!
Nie jest jeszcze idealnie, ale dekolt i twarz są już czyste, nie mam żadnych wyprysków, tylko kilka zaskórników na nosie i mogłam odstawić Brevoxyl i Benzacne. Teraz jadę już na samych żelach oczyszczających.

Mam nadzieję, że spróbujecie i że Wam to pomoże!
ka_ro_la jest offline  
Stary 2008-06-15, 22:14   #4502
PAMCIA
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
ja też mam z tym problem- mi wszystko idzie w biodra i nogi, więc niedługo chyba przestane sie w spodnie mieścić

więcej pewnie przesyłka wyjdzie : P
a można to kupić w aptece? nio raczej nie chodziło mi o te maści, tylko, że będę mogła sobie droższy jakiś żelik kupić
PAMCIA jest offline  
Stary 2008-06-15, 22:18   #4503
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
więcej pewnie przesyłka wyjdzie : P
jaka przesylka? za granica jestes czy jak?
quleczka jest offline  
Stary 2008-06-15, 22:21   #4504
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
Tą paste cynkową można stosować punktowo na pryszcze? Ona wysusza syfa?
Ona po to jest Punktowo na noc najlepiej

Cytat:
czym rożni sie maść cynkowa od pasty cynkowej? co lepsze?
Tak jak pisalam wyzej lepsza pasta - wiecej cynku, mniej gliceryny. Masc jest slabsza i bardzo tlusta.

Cytat:
stosowała któraś z was tormentiol?
Ja stosuje na ranki, a raczej strupki po domu zamiast korektora. Troche mniej je widac i przyspiesza gojenie.
quleczka jest offline  
Stary 2008-06-15, 22:23   #4505
PAMCIA
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Ona po to jest Punktowo na noc najlepiej

Tak jak pisalam wyzej lepsza pasta - wiecej cynku, mniej gliceryny. Masc jest slabsza i bardzo tlusta.

Ja stosuje na ranki, a raczej strupki po domu zamiast korektora. Troche mniej je widac i przyspiesza gojenie.
jutro lecę ją kupić, mam nadzieję, że w aptece będzie, bo nie chce mi się po wszystkich aptekach latać
PAMCIA jest offline  
Stary 2008-06-15, 22:24   #4506
LoLcIa123
Zakorzenienie

Laity cieszę się,że impreza się udała,to wspaniała wiadomość

U mnie znowu coś nowego,ale nie ryczę już na ten widok,jakoś coraz mniej się tym przejmuję,życie jest zbyt piękne,ważne że dbam o cerę i robię coś w kierunku,żeby było lepiej.
Niestety mam do Was przykrą wiadomość,właśnie tancerka wysłała mi PW,że nie może dostać się na nasz wątek,ale myśli o nas cały czas i jak wróci to będzie biła wszystkie wyciskające

Tymoteusz
23.11.2014r

LoLcIa123 jest offline  
Stary 2008-06-15, 22:33   #4507
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez PAMCIA Pokaż wiadomość
jutro lecę ją kupić, mam nadzieję, że w aptece będzie, bo nie chce mi się po wszystkich aptekach latać
Pasta cynkowa i masc witaminowa sa raczej latwo dostepne Tylko nie daj sobie wcisnac masci cynkowej jak pasty nie bedzie - to naprawde nie to samo
quleczka jest offline  
Stary 2008-06-15, 22:48   #4508
tinkussia
Zadomowienie

Cytat:
jaka przesylka? za granica jestes czy jak?
nie nie nie : P ale bez sensu kupować w internecie maści za 5 zł, gdzie wysyłka kosztuje drugie tyle ; )
tinkussia jest offline  
Stary 2008-06-15, 22:50   #4509
quleczka
Zakorzenienie

ale czy w ogole ktos mowil o kupowaniu w internecie?
quleczka jest offline  
Stary 2008-06-15, 22:52   #4510
gliwiczanka
Raczkowanie

ja stosowałam tormentiol czasem na ranki, bo je trochę wybledza dzięki czemu nie umieram spoglądając w lustro. co do gojenia to u mnie po tormentiolu jakoś z tym kiepsko... niby trochę pomaga, ale wolę tę z witaminą a
Stary 2008-06-15, 22:56   #4511
QsQs
Zadomowienie

Wiec ja tez kupuje jutro PASTE cynkowa i wode utleniona, tormentiol na razie odpuszcze. Po wyciskaniu będę odkażać woda, a potem nakładać cynk. Moze dzięki temu nie będą sie tworzyć ropniaczki tam gdzie nie docisne do końca....
Pasta piecze gdy nakłada sie ja na świeże ranki? Bo woda utleniona na pewno

ka_ro_la stosujesz krem przeciwzmarszczkowy
QsQs jest offline  
Stary 2008-06-15, 22:59   #4512
quleczka
Zakorzenienie

QsQs... pasta nie jest najlepszym pomyslem na swieze ranki, zdecydowanie lepsza jest na robiace sie syfki lub ewentulnie na ranki, juz suche, lub takie tylko lekko ruszone. No ale odpowiadajac na pytanie to nic po niej nie piecze.

Na swieze ranki jest tylko jedna metoda, dac im zaschnac. Pomagajac woda utleniona (choc tego nie probowalam) lub po prostu odkazajac spirytusem

No a potem masc w witamina A na strupki mozna lub tormentiol jak sie nie chce domownikow straszyc. Z moja karnacja sie zlewa
quleczka jest offline  
Stary 2008-06-15, 23:08   #4513
tinkussia
Zadomowienie

Cytat:
ale czy w ogole ktos mowil o kupowaniu w internecie?
po przeczytaniu tego jeszcze raz- nikt : P to wszystko wina późnej godziny
tinkussia jest offline  
Stary 2008-06-15, 23:14   #4514
quleczka
Zakorzenienie

Bywa Ja myslalam, ze moze cos przegapilam jak zobaczylam to o kosztach przesylki

Swoja droga do mycia twarzy bo o to bylo tez chyba pytanie ja jestem wierna Physiogelowi. Tyle, ze to po prostu dobry delikatny zel, nie przeciwradzikowy czy cos

Z takich bardziej do cery z problemami to lubilam zel-peeling nivea visage http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14812
quleczka jest offline  
Stary 2008-06-15, 23:19   #4515
QsQs
Zadomowienie

ojj szkoda, chciałam aplikować od razu po masakrze no ale trudno kupie sobie tez to z wit a w końcu tylko 2 zl........
jesteś quleczka tutaj bardzo pomocna
QsQs jest offline  
Stary 2008-06-15, 23:23   #4516
Laity
Wtajemniczenie

Właśnie miałam napisać o problemie Tancerki naszej kochanej - wszystkie wątki się Jej otwierają, a tylko nasz nie chce Mam nadzieję, że do jutra wszystko się odkręci jakoś...

Lolcia, a jak tam Twoje spotkanie? Dobrze, że nastawienie masz lepsze w związku z buzią, bo to już jest połowa sukcesu

Shimka, proszę się zameldować i przyznać się, czy wywiązałaś się z umowy Ja się cholercia przyznaję bez bicia, że usunęłam dwa gotowce z nosa. Nie mogłam im darować no

A quleczka to skarbnica wiedzy normalnie. Dobrze mieć kogoś takiego "pod ręką"

Laity jest offline  
Stary 2008-06-15, 23:24   #4517
quleczka
Zakorzenienie

Powiem tak, zaaplikuj na jakis jeden syfek i zobaczysz czy Ci to pasuje czy nie. Nie da sie chyba inaczej niz metoda prob i bledow. Ja u siebie juz wiem na jakiego typu syfki i ranki co sie sprawdza.

Pasta cynkowa na ranki tez moze byc pod warunkiem, ze ide spac i nie mam jak ich roszyc. Odradzalam glownie dlatego, ze ona tak troche rozmiekcza i w dzien kusiloby mnie by sie do tego dobrac, wiec lepiej nie na wszelki wypadek

Dobranoc
quleczka jest offline  
Stary 2008-06-15, 23:38   #4518
LoLcIa123
Zakorzenienie

Laity moje spotkanie poszło marnie,ale nie ze względu na buzie,tylko na ogólny panujący nastrój tamtego dnia,jednak już wszystko w normie,dziękuje że pytasz.
Ja sobie chwalę żel La Roche Posay no i woda utleniona w żelu na świeże ranki jest genialna,a potem mój niezastąpiony sudocrem,na robiące się syfy używam devercinu,a na powstałe mupiroxu,może komuś podpasuje,jednak obie maści są na receptę.
Zmykam spać,Dobranoc

Tymoteusz
23.11.2014r

LoLcIa123 jest offline  
Stary 2008-06-16, 08:08   #4519
ka_ro_la
Przyczajenie

Cytat:

ka_ro_la stosujesz krem przeciwzmarszczkowy
Ale to jest krem dla osób od 25 roku życia (do których niestety się już zaliczam ), poza tym solarka przyspiesza starzenie, więc jakoś próbuję się bronić. Robią mi się malutkie zmarszczki mimiczne, a te kremy po to są....oczywiście trzeba kupować odpowiednio do cery i wieku
ka_ro_la jest offline  
Stary 2008-06-16, 10:41   #4520
tancerka212
Zakorzenienie

dziewczyny chyba udało mi się wrócić na wizaż... nie chcę zapeszyć ale mam nadzieję że juz tak jej nawet nie wiecie jaka traumę przeżyłam przez wasz brak!!! myślałam że to juz koniec i że dla wizazanek stanę się martwa!!! ufff mam nadzieje ze to juz się nie powtórzy.. w sumie nie wiem co to było ale się wylogowałam i jakies cookies zostaly wyczyszczone.. cokolwiek to znaczy bo na komputerach w ogóle się nie znam.. a więc 1... 2... 3... próba mikrofonu;D
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-06-16, 10:45   #4521
tancerka212
Zakorzenienie

jej udało się nawet nie wiecie jak się ciesze że znowu moge byc z wami

dziś miałam ostatni egzamin i oficjalnie mam już wakacje niestety na wyniki muszę poczekac do środy najwcześniej więc dalej stres jak nie wiem co ale zawsze to juz mniejszy.. bo dzis od 5 rano nie moglam spac przez ten egzamin i jeszcze doło wałam że jak z niego wrócę to nie będę się mogła pocieszyc wizazem...

u mnie na buzi jest ślicznie z wyjątkiem 2 strupów jakie rozdrapalam w weekend bezwiednie podczas paranoi jaka mi towarzyszyła przy nauce ale dzis postanawiam pojechać do miasta po szczoteczkę do twarzy.. hmm dziś chyba jednak nie bo na grilla się umówiłam żeby nie myslec za duzo o wynikach więc jutro juz na pewno ją kupię i jeszcze żel effaclar do mycia twarzy to takie moje odstresowanie będzie no i jeszcze nakupuję jakiś maseczek i będę wam opowiadac co i jak a póki co podziwiam mój prawy policzek bo wygląda jakbym w ogóle nie miała tłustej cery
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-06-16, 11:50   #4522
AsiCcccCA
Zakorzenienie

GG do AsiCcccCA

Tancerka

Ja dziś egzaminek miałąm odpowiedzi a,b,c,d więc łatwo poszło (chyba)jeszcze tylko w srode ostatni i spokój WAKACJIEEE:ju pi:a od wrzesnia kolejnie studiumowanie...dzis zakupiłam sobie Brevoxyl,mam nadzieje ze chociaz troszke pomozejeszcze tylko w mojej wspaniałąej kosmetyczce brakuję tak:

- kremu ujęrdniajacego do biustu(może cos polecacie dobrego)
-hmm co Mi tam jeszcze brakuje...chyba tyle

BusSsiaczki Koffane
Stary 2008-06-16, 11:52   #4523
gliwiczanka
Raczkowanie

no nareszcie wróciłas znowu w wątku będzie żywiej
Stary 2008-06-16, 12:20   #4524
tancerka212
Zakorzenienie

ja też się cieszę właśnie ochłonęłam po tym egzaminie i już powoli zaczynam się cieszyć wakacjami buzia mi na pewno nie przeszkodzi w radowaniu się 24 godziny na dobe dzisiaj jak sobie walnę piwko na tym grillu to jak zacznę wam opowiadać śmieszne historyjki to nie nadążycie czytac nie no to był najgorszy rok w całej mojej karierze studiowania! egzaminy po prostu zwalały z nóg.. ale już po wszystkim

muszę sobie coś kupić w nagrodę hehehe tylko nie wiem co? zastanawiam się nad żelem do twarzy.. dopiero pisałam wam o La Roche Posay.. teraz już zaczynam się zastanawiac nad avene.. dziewczyny które używaly żelu z Avene to powiedzcie mi czy on jest bardzo rzadki w konsysyencji? wiem ze effaclar jest fajny gęsty i bardzo wydajny ale ciągnie mnie do spróbowania nowego.. jednak juz mnie tak ciągnęło do iwostinu i teraz srednio jestem zachwycona- ot taki zwykły żelik... a ja mam ochote na coś niezwykłęgo za miesiąć juz mnie nie bedzie w polsce i jak juz mam miec minimum kosmetyków to chce miec chociaz fajne i sprawiające przyjemność w stosowaniu a jak sobie zarobię pieniążki to po wakacjach zaszaleję nakupuję mnóstwo kosmetyków i będę wam opowiadac cały rok jak działają
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-06-16, 12:33   #4525
AsiCcccCA
Zakorzenienie

GG do AsiCcccCA

Ja ja używam Avenenie jest gęsty ale bardzo bardzo bardzo wydajny Mi niewysusza buziaka ,zmywa mi idealnie idealnie makijarz a delikatnie masuję ,ładnie pachnie(jak dla Mnie)

Iwostin tez używałam nie pamietam konsystencji ale Wysuszał strasznie ni pachniał ładnie
Stary 2008-06-16, 12:40   #4526
tancerka212
Zakorzenienie

no to mam orzech do zgryzienia... Avene czy La Roche Posay... nie mam pojęcia nawet czym się kierowac przy wyborze? oba wydają mi się fajne ale nie wiem który sobie sprawić najpierw zróbmy sondę...
póki co jeden zero dla avene dzięki głosowi Asiccca

porównałam te żele na kwc i z tego co widzę to za tą samą cenę avene jest o 50ml większy a widzę że dziewczyny piszą że bardzo wydajny więc to by było coś.. z drugiej strony na kosmetyki z la roche posay mam jeszcze kartę pierwszego zakupu i o ile mają jeszcze tą promocję w aptekach to dostałabym do żelu 50ml wody termalnej... nie wiem co tu zrobic...
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-06-16, 12:44   #4527
AsiCcccCA
Zakorzenienie

GG do AsiCcccCA

Stary 2008-06-16, 13:10   #4528
Laity
Wtajemniczenie

Tancerko, witamy spowrotem

Ja używałam kiedyś żel Avene - taki zielony, i rzeczywiście był fajny. Drogi niestety ale bardzo wydajny.
Z tymże teraz odnalazłam już swój ideał za 15zł i nie zamienię go na nic innego Z resztą szkoda mi trochę pieniędzy na te apteczne żele po tym jak się nacięłam na żel Effaclar z L-P.

Tancerko, może zanim coś kupisz, przejdź się do apteki i popytaj o próbki. W Superpharmie mają ich bardzo dużo. Akurat wystarczy, żeby zobaczyć reakcję skóry.

Laity jest offline  
Stary 2008-06-16, 13:33   #4529
tancerka212
Zakorzenienie

a jaki jest twój ideał za 15zł??

wiesz Laity tu nie chodzi o to czy skóra jakoś źle zaeaguje na avenke.. bo moja skóra na nic źle nie reaguje i nie jest wrazliwa.. la roche posay juz testowalam i był spoko, a na avenke mam chęć wiesz ja mam wrażenie że traktuję kosmetyki jak takie najlepsze zabawki i połowa przy wyborze to to czy polecają go wizazanki a połowa to po prostu moja taka niezidentyfikowana chętka jakbyscie mi poleciły żel za 2zł czy za 7zł czy za 15zł to ja je wszystkie chętnie wypróbuję tylko je mi polećcie avenki jeszcze nie mialam i zachowuję się jak małe dziecko hehe że chcę taką zabawkę jakiej jeszcze nie miałam w zasadzie moje wymagania są takie żeby dobrze oczyszczał, nie szczypał w oczy przy zmywaniu tuszu no i zeby byl w miare wydajny. żel Dermedic spełniał praktycznie te wszystkie wymagania i byl ponad polowe tanszy niz avene ale mnie szczypał w oczka.. myslałam nad nim bo naprawdę dawał radę i nie był gorszy od la roche posaya w dzialaniu. tyle tylko ze no szczypal mnie w oczka jak się tam dostal.. wiem ze sie nie powinien tam dostac a do demakijażu są mleczka ale jakoś tak juz sie przyzwyczaiłam no i nie wiem jaką zabaweczkę sobie kupić
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-06-16, 13:34   #4530
wysoka blondynka
Raczkowanie

Witajcie

U mnie sprawa wygląda następująco: wczoraj pozbyłam się 2 zaskórników, ale wyszły szybko i nie ma po nich śladu.
Jeśli chodzi o pryszcze, to jest super, ale to tylko i wyłącznie dlatego, że jestem po okresie... Niedługo się zacznie... No ale nic, trzeba się cieszyć chwilą

Chyba sobie dzisiaj maseczkę zrobię...

Tagi
trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości