Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2 - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-06-26, 23:00   #4801
gliwiczanka
Raczkowanie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Hej wam, jestem nową forumowiczką i również uzależniona od wyciskania Ostatnio jakoś sie trzymam, bo chce zaczac stosować no-scar na blizny, a do niego nie można miec uszkodzonej skóry, a ja nie mam ani jednego miejsca bez uszkodzonej skory. Twarz spoko, gorzej dekolt i ramiona
Cytat:
Napisane przez marthusia Pokaż wiadomość
Dzień dobry(?).Dobry nie dobry,w każdym razie kolejny z wyciskaniem
Można się przyłączyć?
Od pierwszego pryszcza wyciskam co się da.OD pewnego czasu widzę,że robię to z nerwów,jak mam jakiś kłopot,to myslę o nim przed lustrem.Ciągle mówienie sobie,że 'już nie będę' kończy sie milimetr przed lustrem.W gromadce pewnie raźniej się powstrzymywać;s
No nic,pozdrawiam
witamy, witamy pewnie, że razem lepiej. życzę powodzonka
Stary 2008-06-26, 23:42   #4802
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

swietnie...... znowu nie wytrzymalam napiecia i powyduszalam jakies grudki na poliku i miedyz brwiami jest czerwono i spuchniecie :/
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2008-06-27, 11:35   #4803
marthusia
Zadomowienie

GG do marthusia

gliwiczanka dzięki dzięki

Wczoraj niczym największy mięczak uległam tym okropnym grudkom,ale dzisiaj od rana nie cisnę obym wytrwała,oby oby
marthusia jest offline  
Stary 2008-06-27, 11:56   #4804
QsQs
Zadomowienie

marthusia jaka miałaś najdłuższą przerwe w życiu? od ilu lat ciśniesz? Masz problem tylko z ciśnięciem czy tez z trądzikiem?
QsQs jest offline  
Stary 2008-06-27, 12:40   #4805
daisy93
Raczkowanie

o matko a juz myslalam ze to ze mna jest cos nie tak nie mialam pojecia ze to jest tak ogromny problem dla wielu dziewczyn jak mnie moja mama czasem widzi po takim zabiegu, to na mnie krzyczy ze jestem taka glupia ze tak sie masakruje ze co ja robie ze swoja buzka i wtedy do mnie dociera ze to prawda zazwyczaj mam postanowienie tylko na pare dni a potem znowu to samo chyba trzeba sie zawziac i koniec od dzisiaj mam zamiar robic maseczke aspirynowa, wiec zobaczymy czy to cos da. Mam nadzieje, ze tak za miesiac bede miala piekna i czysta cere i tego samego Wam zycze

byle do 18

daisy93 jest offline  
Stary 2008-06-27, 12:59   #4806
marthusia
Zadomowienie

GG do marthusia

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
marthusia jaka miałaś najdłuższą przerwe w życiu? od ilu lat ciśniesz? Masz problem tylko z ciśnięciem czy tez z trądzikiem?
Najdłuższa przerwa...z miesiąc temu,albo dwa miałam dość spore przerwy,po zmianie kosmetyków cera mi się troche poprawiła i nie chciałam tego psuć więc nie wyciskałam.Ale to może był niecały tydzień z jakimiś małymi wpadkami?A cisnę od...kurczę będzie z 8 lat?Obserwowała m od małego swojego brata i siostrę i po prosut mnie to zafascynowało;P jak widziałam,jak mój brat sobie wyciska pryszcze,to pamiętam,że mówiłam sobie,że też chcę mieć pryszczeAle introspekcja.
Może się wydawać,że mam gigantyczny problem z trądzikiem,ale widzę,że jak nie wyciskam,to mi nie wyskakuje nic.Więc na moje oko problem jest w roznoszeniu się tych bakterii przy wyciskaniu.

Sowją drogą jestem po kolejnej wpadce dzisiaj -_-' to straszne,mówię sobie,że 'już nie bedę' idąc w stronę lustra.Nerwicy dostanę sama przez siebie

Edit: QsQs tak na marginesie to masz boskiego ava
marthusia jest offline  
Stary 2008-06-27, 13:19   #4807
azure
Zadomowienie

GG do azure

Ja znów zrobiłam masakrę. Pozostałości po @ były zbyt duże i łapy poszły w ruch. Brode mam rozwaloną i czerwoną po gulach, i nawet nie wiem czy to się będzie goić czy rosnąć dalej. Przemywam wodą utlenioną, ale jakoś nie daje rady. Jestem beznadziejna i tyle.
Cytat:
Napisane przez "N@sty" Pokaż wiadomość
Kochana, najlepszy do wysuszania syfkow i odkażania za jednym razem jest olejek z dzrewa herbacianego.
No i chyba się skusze, bo tak się nie da żyć. Ile za to płacisz?
Pozdrawiam.
Cytat:
Obserwowałam od małego swojego brata i siostrę i po prosut mnie to zafascynowało;P jak widziałam,jak mój brat sobie wyciska pryszcze,to pamiętam,że mówiłam sobie,że też chcę mieć pryszcze
Sic! rozumiem ze ta fascynacja już przeszła

Dziewczyny, trzymajcie się! Ja chyba nie potrafię , ale może Wam sie uda!
Ja po prostu zawsze wieczorem po przemyciu buzi nie wytrzymuję. Mimo ze nie chcę cisnąć, to nie potrafię. To po prostu jakaś psychoza. Ale jak patrzę w lustro to widzę... nawet nie wiem jak to nazwać. Cały dzień trzymam się z dala od buzi, żeby wieczorem ją rozbabrać... a jakbym jeszcze miała za mało problemów, to od tego upału pogarsza się stan mojego dekoltu i pleców

Edytowane przez azure
Czas edycji: 2008-06-27 o 13:58
azure jest offline  
Stary 2008-06-27, 13:59   #4808
gliwiczanka
Raczkowanie

ojoj, jestem zła okazało się, że Humektan mnie zapycha... a łudziłam się, że wreszcie znalazłam swój krem. ja już nie wiem jakiego kremu mam używać
Stary 2008-06-27, 14:08   #4809
QsQs
Zadomowienie

Cytat:
Obserwowałam od małego swojego brata i siostrę i po prosut mnie to zafascynowało;P jak widziałam,jak mój brat sobie wyciska pryszcze,to pamiętam,że mówiłam sobie,że też chcę mieć pryszcze
Ten fragment wymiata

azure ten olejek nie jest chyba taki drogi 7-15 zl na necie. Miałam go kupić ale na razie testuje acnefan, ale mam wielka ochote i na olejek tym bardziej, ze ma szerokie zastosowanie Jakbyś kupiła go pierwsza to zdaj relacje z działania...

gliwiczanka ja używam tego http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,97...wilzajacy.html już długi czas i mnie nie zapycha.

Ja mam tak jak Wy... mam wrażenie, ze idzie dobrze wszystko sie goi, nawet pryszczy niewiele, dbam o skore, pielęgnuje. Wystarczy chwilka, mały impuls i twarz zsiekana i ogromne poczucie winy
Moja najdłuższa przerwa trwała ponad miesiąc.... miałam wtedy założone długie tipsy. Zdjęłam je, bo mi sie nie podobały. Ostatnio jednak mysle czy do nich nie wrócić, co prawda niezbyt mi sie to podoba ale przynajmniej twarz by odpoczęła...
QsQs jest offline  
Stary 2008-06-27, 14:33   #4810
eLWhy
Zadomowienie

QsQs, ja mam podobnie, tylko mi wystarczą zapuszczone dłuższe pazokcie i oczywiscie pomalowane.
Gorzej że mi się łamią niemiłosiernie i jakoś ten skrzyp, który juz na cerę trochę pomógł nijak nie chce ruszyć paznokci :/ A noszenie każdego innej długości mi się raczej nie podoba ;P uzywan tez odżywek i nic...

W ogóle sobie tam myślę, czy te paznokcie nie są słabe też od wyciskania, bo łamią mi się przy tych palcach, których używam do niecnego procederu :|

Choć i nawet taki argument mnie nie może przekonać żeby czegoś nie robić. Wystarczy dobre lusterko.. Wczoraj chciałam sobie wyregulować brwi, więc przysiadłam na chwilę i oczywiście skończyłam z brwiami i zaczęłam z twarzą... god damn! a nie było widać tego co ruszyłam! tylko takie małe nierówności w kolorze skóry :/ A teraz mam takie czerwone kropki. Na szczeście nie za dużo, bo się opamiętałam umiarkowanie szybko, niemniej są :/
O ja głupia głupia głupia..!

I to nawet nie to, że mój tż ostatnio siebie i mnie próbuje rozpieszczać [jednocześnie robiąc niemały zamach na moją skórę]... Bo po tym wszystkim nie wyglądałam źle! to moja wina! awrrr...
Zauważam że moje [nasze, dziewczyny, nasze...] zachowanie jest jak zachowanie nałogowca.. ciekawe czy ktoś wymyślił terapię przeciw wyciskaczom..

a w poniedziałek do rodziców. Tamtejsza woda mi nie służy.. oj będzie zle.. :/

rozważam zakup acne dermu, ale zobaczymy jeszcze czy mi się to wszystko pogoi.. bo może nie będzie trzeba się katować dodatkową dawką chemii. [albo kupię go jak mi się benzacne skończy..]
eLWhy jest offline  
Stary 2008-06-27, 14:33   #4811
quleczka
Zakorzenienie

olejek jak ostatnie kupowalam kosztowal mnie bodajze 16zl w aptece ale da sie taniej znalezc, zalezy od tego jakiej firmy maja
quleczka jest offline  
Stary 2008-06-27, 15:13   #4812
gliwiczanka
Raczkowanie

Cytat:
gliwiczanka ja używam tego http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,97...wilzajacy.html już długi czas i mnie nie zapycha.
dzięki za info pewnie wypróbuję, bo jeszcze go nie miałam

twarz mam w lepszej kondycji, bo odstawiłam Humektan i przez tydzień nie cisnę nic a nic

używałyście może preparatu punktowego Linoderm acne z Ziołoleku?
Stary 2008-06-27, 16:33   #4813
QsQs
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
olejek jak ostatnie kupowalam kosztowal mnie bodajze 16zl w aptece ale da sie taniej znalezc, zalezy od tego jakiej firmy maja
i jak quleczko z tym olejkiem?
QsQs jest offline  
Stary 2008-06-27, 16:58   #4814
marthusia
Zadomowienie

GG do marthusia

Sama nie wierzę,że aż tyle napisałam
Widzę,że stosujecie wiele preparatów.Ja już mam to za sobą(po tak długich zmaganiach z samą sobą-_-')Tormentiol pewnie już próbowałyście?Dla mnie był dobry pod podkład i z tego względu,że mogłam się nim wysmarować i cera wydawała się jednolita(jak siedziałam w domu oczywiście).
Ogólnie to po wielu próbach doszłam do tego,że żaden środek tak naprawdę mi nie pomaga,przerzuciłam się na produkty dla cery nie-trądzikowej(używam toniku Ziaji do cery naczynkowej,kremu 'masło czekoladowe' a maści już sobie w ogóle odpuściłam).
Tak jak już się tu wprosiłam,to troche opowiem swoją historię ,może coś komuś się rozjaśni.
Jak mama zauważyła mój problem,to po długim czasie wysłała mnie do znajomej dermatolog.'Cera trądzikowa'.Przepisała mi wraz z tymi słowami jakiś preparat wysuszający,na zamówienie w aptece,coś na Z(?) do smarowania strefy 'T'.Cóż za pomyłka nic nie pomogło.Skoro cera trądzikowa,to wszystkie preparaty pod tym katem kupywałam przez,o zgrozo,dobre pare lat.Potem wizyty u kosmetyczki na ,pff -_-', 'oczyszczanie twarzy'.Manualne,tragedia .Pani robiła mi na twarzy pole minowe,które sama mogłam sobie sprawić w domu.Ale chodziłam do niej kilka razy na to oczyszczenie Dopiero niedawno,wybrałam się do salonu medycyny estetycznej,na oczyszczanie.Pani rozgrzała mi twarz,zastosowała jakieśtam maseczki i mazidła i przystąpiła do odkurzania,dosłownie,mo jej facjaty.Cudo,wągry wyssane z zaskórnikami,które się poddały zasysaniu.Przed całym zabiegiem pani mnie naprowadziła na dobrą drogę - moja cera wcale nie jest typowo trądzikowa,ani mieszana jak mi się wydawało,tylko...wrażliwa .Więc używanie wszystkich preparatów do cery trądzikowje(szczególnie z alkoholem) szkodziło jej jeszcze bardziej.Zmieniłam wiec swój wielki kufer kosmetyków,a było ich mnóóóstwo - peelingi,masci,kremy,toni ki,wszystkiego po trzy rodzaje.Teraz mam,tak jak wymieniłam - kremik,który ubóstwiam,tonik i tonik do demakijażu.Również manualne oczyszczanie twarzy uważam za pomyłkę.U wielu osób wyciskanie jest jedyną przyczyną powstawania wyprysków - bakterie się roznoszą i z jednego robimy cały poigon min.I to sporych
Polecam konsultacje u conajmniej dwóch lekarzy dermatologów.
marthusia jest offline  
Stary 2008-06-27, 17:15   #4815
LoLcIa123
Zakorzenienie

Cześć dziewczyny!
Przepraszam,że nic nie pisałam,ale właśnie wróciłam z wczasów,a przed wyjazdem komputer odmówił posłuszeństwa.Tak więc nic nie wyciskałam,dbałam o buźkę,niestety spiekłam okropnie;/ ale póki co wszystkie małe 'syfki' mi poznikały i tymczasem nie mam nic na buzi ale pewnie niedługo wszystko wróci.. jednak póki co cieszę się z tego co jest! zajrzę do Was później kochane jeszcze.

Tymoteusz
23.11.2014r

LoLcIa123 jest offline  
Stary 2008-06-27, 18:10   #4816
QsQs
Zadomowienie

marthusia masz dużo racji. Moje podstawowe kosmetyki czyli - krem, żel do twarzy i tonik tez nie są typowo antytradzikowe. Te rożne 'specyfiki' stosuje przeważnie po to żeby załagodzić to co napsułam...miejscowo, punktowo. Na rozdrapanej skórze tworzą sie często ropne krostki i akurat to potrzebuje czasem podsuszenia W chwili obecnej ja tez nie mam trądziku (wyleczyłam), ale jak zobacze chociaż minimalnego pryszcza czy zaskórnika łapy idą w ruch. W miejscu gdzie wycisne często coś sie paprze....takie błędne kolo
QsQs jest offline  
Stary 2008-06-27, 18:32   #4817
marthusia
Zadomowienie

GG do marthusia

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Przepraszam,że nic nie pisałam,ale właśnie wróciłam z wczasów,a przed wyjazdem komputer odmówił posłuszeństwa.Tak więc nic nie wyciskałam,dbałam o buźkę,niestety spiekłam okropnie;/ ale póki co wszystkie małe 'syfki' mi poznikały i tymczasem nie mam nic na buzi ale pewnie niedługo wszystko wróci.. jednak póki co cieszę się z tego co jest! zajrzę do Was później kochane jeszcze.
Tyle ładnych fot wklejałaś,na dietetycznym, o ile dobrze kojarze,że w życiu bym Cię o ten nałóg nie podejrzewała
ja przez swoje zaczerwienienia i nierownosci stronie od obiektywu,nie lubimy sie;s
Cytat:
marthusia masz dużo racji. Moje podstawowe kosmetyki czyli - krem, żel do twarzy i tonik tez nie są typowo antytradzikowe. Te rożne 'specyfiki' stosuje przeważnie po to żeby załagodzić to co napsułam...miejscowo, punktowo. Na rozdrapanej skórze tworzą sie często ropne krostki i akurat to potrzebuje czasem podsuszenia W chwili obecnej ja tez nie mam trądziku (wyleczyłam), ale jak zobacze chociaż minimalnego pryszcza czy zaskórnika łapy idą w ruch. W miejscu gdzie wycisne często coś sie paprze....takie błędne kolo
Jestem na tym samym etapie,niby trądzik wyleczony,ale co maleńka grudka to już ją duszę.A za nią cała plaga
marthusia jest offline  
Stary 2008-06-27, 18:36   #4818
tinkussia
Zadomowienie

Cytat:
ja przez swoje zaczerwienienia i nierownosci stronie od obiektywu,nie lubimy sie;s
ja z kolei nie lubię jak mi ktoś zdjęcie robi bo wszystko widać, jak sama sobie robię potrafię wszystko ukryć
tinkussia jest offline  
Stary 2008-06-27, 18:39   #4819
lemonka
Zakorzenienie

qleczka słońce.. jak przed imprezą? załagodziłaś buzke?

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę

nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline  
Stary 2008-06-27, 19:03   #4820
RunForYourLife
Raczkowanie

Witam dziewczyny ((;

W tym wątku jeszcze nic nie pisalam a dotyczy mnie bezpośrednio.
Niestety codziennie musze coś wycisnąć bo nie wytrzymam.
A po tym pozostają na mojej skórze tylko okropne przebarwienia.
Jestem pod stała opięka dobrego dermatologa, robie regularnie oczyszczanie i stan mojej skóry się poprawia. Ale zawsze cos wyskoczy a ja nie potrafie sie powstrzymac!

Ale OBIECUJE dzisaj zrobilam to ostatni raz! koniec z tym. zaczynam dbać o buźkę razem z wami
Stary 2008-06-27, 22:00   #4821
SweetDreams93
Raczkowanie

witam niewyciskaczki
kupiłam humektan 100ml 22 zł nie wyciskam nic poważnego już dłuuugo ale małe syfki mi się zdarzą. ale są niegroźne, bo zmieniają się w strupki. najgorzej z tymi koło brwi.. jak tam się coś zrobi to ciężko wyleczyć bo brew wszędzie a jak włos się tam dostanie to już nie jest ciekawie..
SweetDreams93 jest offline  
Stary 2008-06-27, 22:12   #4822
wysoka blondynka
Raczkowanie

Hej!
U mnie oczywiście kiepsko, bo mija ten cudowny pookresowy czas Hormony, brr...

Miałam kilka takich malutkich krosteczek, coś jakby potówki, oczywiście się ich pozbyłam przed chwilą . Teraz siedzę z maseczką na twarzy, później pomasuję się oliwką i dam Acnefan na noc. Wydaje mi się, że to jednak od truskawek, bo na dekolcie też mam jakieś dziwne zaczerwienienia... A jak ich nie jadłam przez tydzień, to było zupełnie dobrze. Truskawki i czekolada - ja uwielbiam, ale moja skóra chyba nie .

Pozdrawiam!
Stary 2008-06-28, 07:58   #4823
LoLcIa123
Zakorzenienie

Cytat:
Tyle ładnych fot wklejałaś,na dietetycznym, o ile dobrze kojarze,że w życiu bym Cię o ten nałóg nie podejrzewała
No tak,wtedy byłam po wyleczonym trądziku,a teraz znowu wróciły cholerstwa

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
ja z kolei nie lubię jak mi ktoś zdjęcie robi bo wszystko widać, jak sama sobie robię potrafię wszystko ukryć
Ja tak samo!

Cytat:
Napisane przez wysoka blondynka Pokaż wiadomość
Miałam kilka takich malutkich krosteczek, coś jakby potówki, oczywiście się ich pozbyłam przed chwilą . Teraz siedzę z maseczką na twarzy, później pomasuję się oliwką i dam Acnefan na noc. Wydaje mi się, że to jednak od truskawek, bo na dekolcie też mam jakieś dziwne zaczerwienienia... A jak ich nie jadłam przez tydzień, to było zupełnie dobrze. Truskawki i czekolada - ja uwielbiam, ale moja skóra chyba nie .
Przez truskawki? nie strasz

Ja wczoraj na brodzie pocisłam trochę no i było tam dużo złych rzeczy

Tymoteusz
23.11.2014r

LoLcIa123 jest offline  
Stary 2008-06-28, 09:54   #4824
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez wysoka blondynka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to jednak od truskawek, bo na dekolcie też mam jakieś dziwne zaczerwienienia...
Ojej, to mnie nastraszyłaś... ja ostatnio zajadałam się truskawkami codziennie teraz juz chyba nie tknę...
azure jest offline  
Stary 2008-06-28, 10:04   #4825
lemonka
Zakorzenienie

no te truskawki to w tym roku zmora! w pracy babki tez narzekly ze cos im wylazi od nich..

lemonka jest offline  
Stary 2008-06-28, 10:13   #4826
oliwka__
Zakorzenienie

GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__

Hej

Jak już ten wątek się posunął dawno mnei tu nie było ale to nie znaczy ze nie mamjuz problemu z syfkami i ich wyciskaniem
Ale znalazłam jak dla meni taki pół środek przeciw wyciskaniu natomiast założyłam sobie tipsy w których mogę jedynie wycisnąć to co naprawdę jest na wierzchu i nie trzeba duzo dusić bo samo wyskoczyć gorzej jest z tym co ja widzę ale za cholere nie da się wydusić a nawet jakbym tipsów nie iala to bym się meczyła i tak od ponad miesiąca mam ładną buźkę jak mnie coś korci żeby wicisnąć tak się meczę aż ranki sobie nie zrobie i jak już zrobie to rezygnuję bo po co mam miec cala buzie poranioną a i tak nie dam rady wycisnąć do konca boje się zeby nei wejść do wprawy w duszeniu w tipsach hehehe
Syfki mi wyskakują ale sa małe podskórne że zabardzo ichnie widać a jak sa to po 3 dniach ich nie ma i nie mam wielkich ropniaków bąbli ani ran na buźce i to jest mój sukces

że tak się pochwalę
oliwka__ jest offline  
Stary 2008-06-28, 10:18   #4827
lemonka
Zakorzenienie

oliwka!
gratuluje!
kolejny przyklad, ze warto

lemonka jest offline  
Stary 2008-06-28, 12:56   #4828
wysoka blondynka
Raczkowanie

Sory, nie chciałam Was odstraszyć od truskawek , same widzicie, czy Wam szkodzą, czy też nie.
U mnie ta alergia to takie malutkie krosteczki, a nie typowe pryszczole. Tak więc jestem w stanie to rozróżnić.

Moja koleżanka dostała po truskawkach tej wysypki na całym ciele (łącznie z nogami!). Wizyta u lekarza, odstawienie truskawek, leki przeciwalergiczne i po kłopocie . Ja już sobie podaruję truskawki w tym sezonie chyba... Może to nawet nie one same, tylko to, czym były popryskane
Stary 2008-06-28, 16:22   #4829
daisy93
Raczkowanie

[quote=marthusia;8023057] Dopiero niedawno,wybrałam się do salonu medycyny estetycznej,na oczyszczanie.Pani rozgrzała mi twarz,zastosowała jakieśtam maseczki i mazidła i przystąpiła do odkurzania,dosłownie,mo jej facjaty.Cudo,wągry wyssane z zaskórnikami,które się poddały zasysaniu.

a ile za tez zabieg zaplacilas??

I co myślicie o maseczce aspirynowej?? ktoras stosuje??

byle do 18

daisy93 jest offline  
Stary 2008-06-28, 17:32   #4830
K-H
Rozeznanie

Hm, nic kompletnie nie ruszam już jakiś czas, a i tak wyszło m i coś podejrzanego. jest czerwone i mnie nie boli, jak dotknę, więc nie wiem co to. I jeszcze te rozszerzone poryyyy....
A czego Ty słuchasz?
K-H jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości