Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2 - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-06-30, 23:43   #4891
marthusia
Zadomowienie

GG do marthusia
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
marthusia To sie nazywa po prostu maść z wit. A i kosztuje niecałe 2 zł.

Moge oczywiście dorzucać warzywa, więcej wody już sie chyba nie da bo kilka litrów dziennie wlewam w siebie. A ze słodyczy i fast foodow nie moge zrezygnować pare dni bez tego i czuje sie słaba i całkowicie zdekoncentrowana.
a spróbuj najpierw jeść o kawałeczek mniej,potem o sztukę,zastępuj to mniej słodkimi,mniej przetworzonymi(może coś własnej robótki?)smakołykami.Mnie już nie ciągnie ani troche do słodkości,nie muszę się powstrzymywać.Czasem mam wielką ochotę na słone i przechodzą mi przez myśl czipsy ale na to mam sposób - prażę sobie słonecznik na teflonie i lekko solę.
marthusia jest offline  
Stary 2008-06-30, 23:49   #4892
tinkussia
Zadomowienie

ja lubię mój brzuch
co prawda robią mi się fałdy jak siedzę, a i sadełka się trochę zebrało, ale wszystko co zjem idzie mi w biodra i uda, więc jest, patrząc na resztę, chudy : P
tinkussia jest offline  
Stary 2008-07-01, 01:14   #4893
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marthusia Pokaż wiadomość
dziurki na twarzy mam 'po babci',tak samo jak moja mama(która ma same dziureczki,jakby rozszerzone czyste wiecznie pory na policzkach)
Ale ja mowie o innych dziurkach - takich jak na przyklad po ospie, po wycisnieciu syfka na policzku tez sobie niestety mozna cos takiego zrobic, takie jakby wklesle blizny

Cytat:
A co do atutów...jestem drobna,z natury b.szczupła i niby to jakiś pozytyw i wcięcie w talii(niestety to jedyny kobiecy akcent na mnie;p)
Co za niby??? Mowimy o pozytywach, kazdy ma jakies tylko trzeba poszukac i bez 'niby' poprosze i dodawania co innego jest nie tak

Zapytalam o to celowo bo wydaje mi sie, ze naszym wspolnym problemem jest nadmierne dazenie do perfekcji (kazdy wagier nam przeszkadza itp.) ... i wiekszosc z nas mysli na codzien co mamy nie takie jakbysmy chcialy. Czasem warto popatrzyc co mamy ladne, kazda z nas na pewno ma przynajmniej kilka rzeczy
quleczka jest offline  
Stary 2008-07-01, 01:17   #4894
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez QsQs
ze słodyczy i fast foodow nie moge zrezygnować pare dni bez tego i czuje sie słaba i całkowicie zdekoncentrowana.
Mozesz, mozesz...trzeba tylko zaczac jesc normalne zdrowe rzeczy zamiast fastfoodow Nie wierze, ze bedziesz dekoncentrowana. To niestety tez rodzaj "nalogu" jak kazdy inny, wiem bo sama staram sie z tym walczyc

Co do slodyczy to nikt nie karze z nich calkiem rezygnowac ale slodycze tez moga byc lepsze i gorsze Im wiekszy maja tzw. indeks glikemiczy tym wieksza ma sie pozniej znowu ochote na nie.

Tak samo paczka chipsow nikogo nie zabije ale lepiej by to byla paczka na miesiac, a nie na dzien na przyklad

QsQs - to pytanie nie jest takie trudne, no juz ...dawaj! Co tam masz ladnego ?
quleczka jest offline  
Stary 2008-07-01, 01:44   #4895
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gliwiczanka Pokaż wiadomość
ja lubię swoje szerokie w stosunku do reszty ciała bioderka uważam, że są bardzo kobiece (to brzmi jak jakiś przejaw narcyzmu)
To wcale nie jest narcyzm!!! Powinnysmy siebie lubic i sie sobie podobac, nie ma w tym nic z narcyzmu

Ja lubie swoje wlosy, smiejace sie oczy, piegi tez lubie i rzesy, no i wciecie w pasie i bioderka i... lubie tez swoje stopy
quleczka jest offline  
Stary 2008-07-01, 09:24   #4896
LoLcIa123
Zakorzenienie

Ja w sobie lubie wszystko oprócz syfów

Tymoteusz
23.11.2014r

LoLcIa123 jest offline  
Stary 2008-07-01, 10:32   #4897
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Lolcia rowniez gratuluje wyjscia bez make up'u ja nie potrafgie sie przemoc:/ mam zbyt niejednolity koloryt ale ograniczam i podklad stosuje jak korektor plus troszke pudru na swiecenie.:/

wczoraj znowu ruszylam cała brode :/ wwszystko było ogormnie spuchniete na szczescie dzzis nie ma prawie sladu.

co do pytanie o pozytywne cechy hmmm lubię swoje dlonie, usta, kolor oczu i ogolnie biorąc jak sie ogarnę to jest całkiem ok. Tylko prócz syfów najbardziej dobijaja mnie te wory pod oczami nie umiem sie polozyc wczesnieej niz o 1:/
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2008-07-01, 11:02   #4898
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Co do znikania rzeczy na twarzy ja widze, ze z wiekiem jest coraz gorzej z regeneracja skory, wyciskam pewnie od 10 lat, a pierwszych "dziurek" dorobilam sie dopiero jakies 2-3 lata temu.
Nie wiem czy wiek ma coś do rzeczy. Ale kiedyś robiłam jeszcze większe masakry niż teraz, nie stosowałam dobrych kremów ani nic na gojenie, nie odkażałam i wszystkie ślady schodziły. Czasem trwało to długo, ale blizny znikały. Teraz po wielu latach, coraz gorzej mi się to goi. Ślady nie chcą czasem znikać, mimo ze stosuję dużo lepszą pielęgnację, porzuciłam typowe zapychające kremy i zawsze sprawdzam składy przez użyciem czegoś. Ale jak coś wycisnę, to czasem powstają takie kratery, że blizna jest tak głęboko pod skórą, że żadne złuszczanie nie pomaga. I mam już chyba kilka miesięcy mega ślad po wyciśnięciu po którym mi została wielka dziura i nie blednie nic a nic. I chyba mi tak zostanie do końca moich dni...

Cytat:
Jedno pytanko, zeby nie bylo tak smutno i w ogole...to na odmiane cos pozytywnego. Pochwalcie sie co macie ladnego, jaka rzecz w sobie lubicie? Tylko bez "to mogloby byc lepsze" , "tamto byloby ok gdyby nie costam"....poprosze pozytywnie jakie sa wasze atuty - kazda z nas na pewno cos takiego ma
Yyyy... nie ma? No nie wiem, ciężko coś znaleźć... Lubię swój pieprzyk na brzuchu obok pępka. No i brzuch ogólnie może być.
Jestem też szczupła, ale na zasadzie - góra chuda, a pupa i uda obfite
Wiem że marudzę, ale to wyzwanie mnie przerasta
azure jest offline  
Stary 2008-07-01, 11:05   #4899
marthusia
Zadomowienie

GG do marthusia

Cytat:
Ale ja mowie o innych dziurkach - takich jak na przyklad po ospie, po wycisnieciu syfka na policzku tez sobie niestety mozna cos takiego zrobic, takie jakby wklesle blizny

Co za niby??? Mowimy o pozytywach, kazdy ma jakies tylko trzeba poszukac i bez 'niby' poprosze i dodawania co innego jest nie tak
Zapytalam o to celowo bo wydaje mi sie, ze naszym wspolnym problemem jest nadmierne dazenie do perfekcji (kazdy wagier nam przeszkadza itp.) ... i wiekszosc z nas mysli na codzien co mamy nie takie jakbysmy chcialy. Czasem warto popatrzyc co mamy ladne, kazda z nas na pewno ma przynajmniej kilka rzeczy
Co do dziurek,to ja po prostu chciałam się pochwalić ;p,że mam naturalnie;} niektóre o takie właśnie jakby małe blizny po strupku,coś w stylu blizny po szczepionce;s
Ja nie umniem tak bez niby;p

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
Tylko prócz syfów najbardziej dobijaja mnie te wory pod oczami nie umiem sie polozyc wczesnieej niz o 1:/
Mój kolega miał tak kiedyś i tak został skejborderem;d a dokładniej to odkrył,że musi się nieziemsko zmęczyć,żeby zasnąć przed 1-2 więc nocami sobie jeździł na desce po mieście.Nie namawiam oczywiście koniecznie do deski;} tylko do jakiegos wysilku fizycznego,a nóż widelec =]
marthusia jest offline  
Stary 2008-07-01, 11:06   #4900
PAMCIA
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
Lolcia rowniez gratuluje wyjscia bez make up'u ja nie potrafgie sie przemoc:/ mam zbyt niejednolity koloryt ale ograniczam i podklad stosuje jak korektor plus troszke pudru na swiecenie.:/

wczoraj znowu ruszylam cała brode :/ wwszystko było ogormnie spuchniete na szczescie dzzis nie ma prawie sladu.

co do pytanie o pozytywne cechy hmmm lubię swoje dlonie, usta, kolor oczu i ogolnie biorąc jak sie ogarnę to jest całkiem ok. Tylko prócz syfów najbardziej dobijaja mnie te wory pod oczami nie umiem sie polozyc wczesnieej niz o 1:/
no ja ostatnio też póxno chodzę spać...ale nie mam kłopotów z worami...naszczęście...al e za to ta cera...wrrr...bez make up ani rusz....mam przebarwienia...ale jak widzę z czasem one bledną...ale pojawiaja się nowe...więc to takie koło...
PAMCIA jest offline  
Stary 2008-07-01, 11:31   #4901
QsQs
Zadomowienie

Cytat:
Cos w tym jest, kiedyś zapisałam sie z ciekawości na forum pro ana. Tam ciągle gadanie o jedzeniu, rzyganiu, wadze, odchudzaniu. Wspomagacze w stylu kawa, tussi... Nie rozumiałam tego jak można wydumać sobie taki problem i pozwolić żeby cale życie kręciło sie kolo tego. Ale w sumie tutaj jest to samo tylko rzuciło sie na twarz. Kilkadziesiąt stron zapisanych już w drugiej odsłonie właściwie o tym samym. Pryszcze, strupki, ranki, zaskórniki, maseczki, maści i tak w kółko Uzalezniam mój humor od wyglądu twarzy...

Co do części ciała - do każdej mam jakieś 'ale'. Jedyne co mi sie podoba to to, ze moge sie obeżreć czym chce a waga stoi w miejscu Z tego tez wynika brak motywacji do odrzucenia niezdrowego jedzenia.

A no i Lolcia oczywiście gratki z tego co pamiętam używałaś tego samego podkładu co ja wiec mocno sie kamuflowałaś. Dobrze, ze w lecie dasz skórze troche odpocząć
QsQs jest offline  
Stary 2008-07-01, 12:24   #4902
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Mój kolega miał tak kiedyś i tak został skejborderem;d a dokładniej to odkrył,że musi się nieziemsko zmęczyć,żeby zasnąć przed 1-2 więc nocami sobie jeździł na desce po mieście.Nie namawiam oczywiście koniecznie do deski;} tylko do jakiegos wysilku fizycznego,a nóż widelec =]
heheczyli wyszło mu na dobre. Ja cchialabym zaczac jezdzic na rolkach tyle ze nie potrafie musze poprosic kogos zeby mi pomogł

Cytat:
Napisane przez PAMCIA Pokaż wiadomość
no ja ostatnio też póxno chodzę spać...ale nie mam kłopotów z worami...naszczęście...al e za to ta cera...wrrr...bez make up ani rusz....mam przebarwienia...ale jak widzę z czasem one bledną...ale pojawiaja się nowe...więc to takie koło...
no to zazdroszcze...chcoiaz czasami nawet jak sie wyspie to tak mam ..."taka uroda";/

a te dziurki- bizny po wyciskaniu tez mam dlatego, ze kiedys doslownie jak cos sie pojawiło to to wygniatalam, wydrapywalam ze wscieklosci:/ po zoracu troche sie spłaszczyły ale dziurki i przebarwienia sa nadal od kilku lat...
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2008-07-01, 12:27   #4903
quleczka
Zakorzenienie

Co do worow pod oczami i chodzenia spac po 1 w nocy - ja mam wory zawsze, najwieksze jak za dlugo spie, a nie za krotko...a przed 12-1 w nocy w ogole raczej sie nie klade (wczoraj 3:30) Ja jestem sowa i tyle

QsQs - nie chce Cie martwic, z ta waga i jedzeniem wszystkiego to ja tez tak mialam, niestety to sie potrafi zmienic...i ostatnio po raz pierwszy w moim 25letnim zyciu musialam swiadomie przystopowac z jedzeniem

Tak czy inaczej nie wierze, ze nie masz przynajmniej jednej ladnej rzeczy bez 'ale'....szukaj dalej! No juz Chocby to mial byc paznokiec u malego palca u stopy
quleczka jest offline  
Stary 2008-07-01, 13:19   #4904
PAMCIA
Rozeznanie

moja kumpela ma wory pod oczami...no ale niestety u niej to chyba rodzinne..bo i jej rodzeństwo i rodzice mają...ale jesli ktos ma ze zmęczenia to łatwo je usunąć

wybrałabym się chętnie na jakiś basen, ale gdzie, nie będę taką twarzą straszyć, może się polepszy i pójde pod koniec wakacji dopiero
PAMCIA jest offline  
Stary 2008-07-01, 13:46   #4905
wysoka blondynka
Raczkowanie

Witam

Muszę się Wam pochwalić, że u mnie jest lepiej, niż powinno być, biorąc pod uwagę moment cyklu. W sobotę rano w miejscu gdzie buzi nie dotykałam wyszło mi coś czerwonego, ale jeszcze względnie płaskiego, więc nałożyłam tormentiol zmieszany z pastą cynkową i poszłam do ludzi. Wieczorem to coś było już bardziej zaognione, więc pochodziłam trochę z maścią ichtiolową. Na noc dałam najpierw cieniutką warstwę Aknemycinu, a na to przed samym snem pastę cynkową zmieszaną z Acnefanem.
Niedziela była dniem przełomowym w żywocie tego pryszcza Rano zmyłam te wszystkie maści, syf był już spuchnięty, ale i ropa była prawie prawie na wierzchu. Godzinę chodziłam z maścią ichtiolową, później przemyłam wodą utlenioną, lekko pocisnęłam i wszystko ładnie się oczyściło. Przytrzymałam trochę wacik w wodą utlenioną, i znów dałam na to trochę Aknemycinu i mieszaninę pasty cynkowej z Acnefanem. Ok. 16 syf był zasuszony i strupek dało się ładnie zamaskować.
Wieczorem znów poszła ta mieszanka, w poniedziałek rano miejsce po syfie było zupełnie blade.
A dzisiaj rano prz myciu (a raczej przy wycieraniu )zeszła mi skóra z tego miejsca i prawie nic nie widać
Jednym słowem: jest dobrze.
Stary 2008-07-01, 13:55   #4906
PAMCIA
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez wysoka blondynka Pokaż wiadomość
Witam

Muszę się Wam pochwalić, że u mnie jest lepiej, niż powinno być, biorąc pod uwagę moment cyklu. W sobotę rano w miejscu gdzie buzi nie dotykałam wyszło mi coś czerwonego, ale jeszcze względnie płaskiego, więc nałożyłam tormentiol zmieszany z pastą cynkową i poszłam do ludzi. Wieczorem to coś było już bardziej zaognione, więc pochodziłam trochę z maścią ichtiolową. Na noc dałam najpierw cieniutką warstwę Aknemycinu, a na to przed samym snem pastę cynkową zmieszaną z Acnefanem.
Niedziela była dniem przełomowym w żywocie tego pryszcza Rano zmyłam te wszystkie maści, syf był już spuchnięty, ale i ropa była prawie prawie na wierzchu. Godzinę chodziłam z maścią ichtiolową, później przemyłam wodą utlenioną, lekko pocisnęłam i wszystko ładnie się oczyściło. Przytrzymałam trochę wacik w wodą utlenioną, i znów dałam na to trochę Aknemycinu i mieszaninę pasty cynkowej z Acnefanem. Ok. 16 syf był zasuszony i strupek dało się ładnie zamaskować.
Wieczorem znów poszła ta mieszanka, w poniedziałek rano miejsce po syfie było zupełnie blade.
A dzisiaj rano prz myciu (a raczej przy wycieraniu )zeszła mi skóra z tego miejsca i prawie nic nie widać
Jednym słowem: jest dobrze.
żeby mi tak krosty schodziły...nawet jak nie wycisnę, to zostaje czerwony ślad.....tego najgorzej nie lubię;( to gratuluję o jednego mniej pryszcza
PAMCIA jest offline  
Stary 2008-07-01, 14:04   #4907
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez PAMCIA Pokaż wiadomość
żeby mi tak krosty schodziły...nawet jak nie wycisnę, to zostaje czerwony ślad.....tego najgorzej nie lubię;( to gratuluję o jednego mniej pryszcza
U mnie to jest tak, że ślady na dłużej zostają mi zwykle po tym, co sama (od początku do końca) rozbabrzę. Jeśli coś samo mi wychodzi i widzę, że jest spuchnięte i że sie już nie wchłonie, to muszę to na wierzch wyciągnąć i koniec. Wtedy dość szybko się goi.
Stary 2008-07-01, 14:20   #4908
tancerka212
Zakorzenienie

hej dziewczyny ja tylko na chwilke bo nie mam czasu ale chce sie zameldowac zeby nie bylo u mnie średnio.. rozbabrany lewy policzek.. kupilam krem alantan i naprawde swietnie sie sprawuje polecam!!! bede go uzywac jako kremu do rąk bo jest super poza tym to przygotowania do wyjazdu i tak siedze i drapie twarz mimochodem... pozdrawiam wszystkie dziewczynki;* ;* ;*
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-07-01, 15:03   #4909
wysoka blondynka
Raczkowanie

Nic nie drap!

i dobrej drogi oczywiście, nie zapomnij niczego ;-)

pozdrawiamy
Stary 2008-07-01, 15:06   #4910
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny ja tylko na chwilke bo nie mam czasu ale chce sie zameldowac zeby nie bylo u mnie średnio.. rozbabrany lewy policzek.. kupilam krem alantan i naprawde swietnie sie sprawuje polecam!!! bede go uzywac jako kremu do rąk bo jest super poza tym to przygotowania do wyjazdu i tak siedze i drapie twarz mimochodem... pozdrawiam wszystkie dziewczynki;* ;* ;*
Ooooo , tancerka nie drap twarzy
ja alantan też mam, ale się boję bo ma olej mineralny (parafinę) w składzie. No i do rąk właśnie zużywam.
A Tobie szalonego wyjazdu pozdrawiam
azure jest offline  
Stary 2008-07-01, 16:18   #4911
shima
Raczkowanie

o a ja myślałam że Tancerka juz wyjechała z Polski fajnie że nam jeszcze coś napisałaś
kurcze byłam juz w dwóch aptekach bo chce kupić humektan a tu na mnie oczy robią zamówiłam w jedenj apece ale tam nawet o tym nie słyszeli więc nie wiem czy go dostane
wie ktos może co się dzieje z Laity ???
shima jest offline  
Stary 2008-07-01, 16:50   #4912
quleczka
Zakorzenienie

na mnie tez oczy robili ale zadzwonili do hurtowni i zamowili....i bylo ok
quleczka jest offline  
Stary 2008-07-01, 17:24   #4913
PAMCIA
Rozeznanie

w tych aptekach to naprawdę nieraz nie sa poinformowani...kiedyś chciałam kupic perłę inków, inna nazwa to no-scar i raczej teraz pod ta nazwą występuje...i chodziłam i nigdzie tego nie było...aż wchodze do pewnej apteki i mowię czy jest perła inków, a ta aptekarka, słucham? a ja myślę, że może coś jej ta druga nazwa podpowie, więc czy jest no scar...a ona że spr i był, a potem z 5 razy się pytała, czy to jest napewno to co chciałam...(już mi się jej niechciało tłumaczyć tego wszystkiego, że ten kremik ma dwie nazwy, no ale może to jej na przyszłość by się przydało
PAMCIA jest offline  
Stary 2008-07-01, 18:00   #4914
QsQs
Zadomowienie

shima Laity chyba wyjechała nad morze ale niedługo wróci.

Na mnie tez w każdej aptece na hasło humektan były takie oczy Prosiły żeby powtórzyć, przeliterować, pytały a co to, do czego, od czego. Hehe popłoch w aptece. Na jednej nawet na zieloną glinke tak zareagowała Kremu nie udalo mi sie w koncu zamowic, bo hurtowanich bylo tylko duze opakowanie a ja chcialam male na wyprobowanie. Sprobuje za jakis czas, ale te panie farmaceutki to jakieś slabo zorientowane

To jak myślicie można alantan na twarz dawać?
QsQs jest offline  
Stary 2008-07-01, 19:20   #4915
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Hehe, u mnie w aptekach też często tak reaguja jak pytam o rożne specyfiki Dlatego wolę robić zakupy na necie, tam przynajmniej nikt nie robi wielkich oczu ze zdziewienia i asotyment w takich aptekach jest zwykle wiekszy niz w stacjonarnych. Ostatnio kupiłam duzy humektan i widzialam, ze na ogół są też małe opakowania, tyle, ze mało ekonomiczne, bo 30g kosztuje ponad 10 zł, a 100g niecałe 20.
Elfia4 jest offline  
Stary 2008-07-01, 20:03   #4916
LoLcIa123
Zakorzenienie

bez podkładku dzień 2 Tż-et się nawet nie wystraszył,w tesco na zakupach byłam i ludzie nie uciekli,jest git chyba

Tymoteusz
23.11.2014r

LoLcIa123 jest offline  
Stary 2008-07-02, 09:00   #4917
PAMCIA
Rozeznanie

to gratulacje Lolcia123 trzymaj tak dalej
PAMCIA jest offline  
Stary 2008-07-02, 11:34   #4918
gliwiczanka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
bez podkładku dzień 2 Tż-et się nawet nie wystraszył,w tesco na zakupach byłam i ludzie nie uciekli,jest git chyba
trzymam kciuki żebyś jeszcze długo wytrwała bez

ja na szczęście już nie używam podkładu jakiś rok nie wyobrażam sobie teraz do niego wrócić. żałuje tylko, że wogóle zaczęłam. moja przygoda z podkładami była dość krótka, a narobiła mi wielu problemów na twarzy
Stary 2008-07-02, 13:54   #4919
shima
Raczkowanie

w dodatku jest tak gorąco, że z podkładem na twarzy chyba bym sie udusiła
Za godzinke pójde do apteki po zamówiony humektan ... obstawiam, że mi nie sprowadzili.
Wczoraj wycisnęłam kilka grudek na nosie bo mnie strasznie denerwowały, ale nie ma śladu większego po tej akcji ogólnie stan twarzy gdyby nie blizny na brodzie byłby super, zero nowych wynalazków. Bardzo mi odpowiada zel do mycia twarzy, który ostatnio kupiłam Lirene nawilżająco kojący
shima jest offline  
Stary 2008-07-02, 15:36   #4920
quleczka
Zakorzenienie

ja sie niestety wlasnie dusze dzisiaj
quleczka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości