Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2 - Strona 185 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-07-31, 13:49   #5521
wysoka blondynka
Raczkowanie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Czekamy na nowiny

U mnie dzisiaj jakoś dziwnie, pojawiło się kilka zaczerwienień - nie ma nic napuchniętego, ale są jakies takie plamki...

W weekend posiedzę w domu, to sobie zrobię peeling migdałowy, pewnie około 15%, może skóra się trochę oczyści.

Rany, nie mam już siły...
Stary 2008-07-31, 14:06   #5522
Fanata
Raczkowanie

Dzisiaj zero wyciskania, drapania Jedyne co zrobiłam, to nałożyłam dzisiaj podkład i puder na twarz, jakoś źle bym się bez tego czuła. Poza tym mam pełno suchych skórek
A plamkami nazywam ślady po wyciskaniu, w tym wypadku całkiem świeże, dwudniowe.
Niestety na weekend wyjeżdżam pod namiot i trochę boję się o reakcje mojej skóry na suche powietrze i kiepskie warunki do jakiejkolwiek pielęgnacji. Plus jest taki, że raczej nie będę myślała o wyciskaniu
Fanata jest offline  
Stary 2008-07-31, 14:17   #5523
QsQs
Zadomowienie

Ten sudocrem to jest coś takiego jak pentacrem?
QsQs jest offline  
Stary 2008-07-31, 14:30   #5524
eLWhy
Zadomowienie

hm..
Mam mieszane uczucia, pewnie coś więcej powiem jak mi zaczerwienienia zejdą... Jedno co powiem na pewno - chyba za dużo oczekiwałam. Liczyłam, że babka zajmie się każdym porem, bo w zasadzie w każdym coś siedzi, no i będzie widać wyraźną różnicę. Teraz jak patrzę w lustro, mam ochotę po niej poprawić - widzę na brodzie wciąż mnóstwo grudek, na nosie wągry, a na policzkach... to co było albo jeszcze więcej (takie przewrażliwienie wyciskacza :P). Ale z drugiej strony - twarz miałam (mam?) potwornie zanieczyszczoną i jakby miała ją kobitka oczyścić calutką, to chyba bym tam do jutra leżała. A skóra też ma skończoną wytrzymałość, więc nie wiem jakbym na tym wyszła...
/poprawka... trochę poprawiłam przed chwilą przed lusterkiem.. ech.../
Póki co nasmarowałam się moją maścią i siedzę. Rozważam zakup zielonej glinki i maseczki z alg. Ale nie wiem czy to choć dostatecznie oczyści mi pory. Może lepiej jakiś kwasik? może migdał? Jak wrażenia po nim blondynko? Pisałaś już o nim jakiś czas temu - pytanie czy już na tyle długo stosujesz, żeby widziec różnicę?
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2008-07-31, 15:03   #5525
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
hm..
Mam mieszane uczucia, pewnie coś więcej powiem jak mi zaczerwienienia zejdą... Jedno co powiem na pewno - chyba za dużo oczekiwałam. Liczyłam, że babka zajmie się każdym porem, bo w zasadzie w każdym coś siedzi, no i będzie widać wyraźną różnicę. Teraz jak patrzę w lustro, mam ochotę po niej poprawić - widzę na brodzie wciąż mnóstwo grudek, na nosie wągry, a na policzkach... to co było albo jeszcze więcej (takie przewrażliwienie wyciskacza :P). Ale z drugiej strony - twarz miałam (mam?) potwornie zanieczyszczoną i jakby miała ją kobitka oczyścić calutką, to chyba bym tam do jutra leżała. A skóra też ma skończoną wytrzymałość, więc nie wiem jakbym na tym wyszła...
/poprawka... trochę poprawiłam przed chwilą przed lusterkiem.. ech.../
Póki co nasmarowałam się moją maścią i siedzę. Rozważam zakup zielonej glinki i maseczki z alg. Ale nie wiem czy to choć dostatecznie oczyści mi pory. Może lepiej jakiś kwasik? może migdał? Jak wrażenia po nim blondynko? Pisałaś już o nim jakiś czas temu - pytanie czy już na tyle długo stosujesz, żeby widziec różnicę?
Zieloną glinkę sobie kup - zaskórników Ci nie usunie, ale zadziała zapobiegawczo, bo "wysysa" sebum.

Migdał - teraz używam 5% toniku, ale co kilka dni, tak raczej w celach antybakteryjnych - nic nowego nie wyskoczyło.

W weekend może zrobię sobie porządny peeling (15-20%). Takich zabiegów trzeba kilka, żeby widzieć efekty, niestety.
Stary 2008-07-31, 15:03   #5526
QsQs
Zadomowienie

eLWhy nie dociskaj już więcej Czy skora jest bardzo czerwona? Tak samo jak po samodzielnym wyciskaniu?
U mnie glinka zielona nie radzi sobie jednak z porami. Bardzo sie zanieczyszczają mimo jej stosowania.A algi stosowalam takie żywe ale tak cuchniały, że je szybko wyrzuciłam.
ehhh tez bym chciała coś na te pory okropne........
QsQs jest offline  
Stary 2008-07-31, 15:12   #5527
eLWhy
Zadomowienie

kurcze.. ja szczerze mówiąc nie pamiętam już jak wygląda moja skóra po samodzielnym wyciskaniu. Dawno (na szczęście) nie zrobiłam sobie takiej 'sesji', powiedzmy, godzinnej przed lustrem. Jak ruszam to tylko jakieś skupisko, a zaczerwienienie po parunastu minutach znika...
Skóra jest czerwona, ale nie cała i nie jednolicie (spodziewałam się buraka), takie nieregularne stapiające się ze skórą różowe (nie jakoś super czerwone) plamki... Na razie nic więcej nie ruszę, chyba, że zdecyduję się zmyć maść.. Ale to za 1-2 h, bo będzie trzeba psy wyprowadzić...

A na pory to nie mam siły. Jakkolwiek bym się nie wymalowała (bez makijażu wstydzę się swojej twarzy, wyglądam OKROPNIE), to popatrzę na fakturę cery i już się wcale tak ładnie nie czuję :/

pie*&)^* geny... Przykra prawda - moja mama walczyła z trądzikiem wiele lat. Do dziś ma na całej twarzy mnóstwo rozszerzonych porów i blizny... :/ (a z wiekiem jej jeszcze przyszły naczynka :/)
A ja jak patrzę na siebie to mam wrażenie, że moja skóra wygląda podobnie. "Super" (tu duży cudzysłów) - w wieku 20+ lat wyglądać na 40+
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2008-07-31, 15:17   #5528
Fanata
Raczkowanie

Pentacremu nie stosowałam (właściwie nigdy o nim nie słyszałam). Opisy obu kremów są dość podobne, jednak na etykiecie Sudocremu pisze, że może być stosowany między innymi do pielęgnacji skóry trądzikowej.
Nie mam pojęcia, jak Pentacrem sprawdziłby się w praktyce, Sudocrem spisuje się bardzo dobrze i nie zamieniłabym go na żaden inny specyfik
Fanata jest offline  
Stary 2008-07-31, 15:21   #5529
QsQs
Zadomowienie

eLWhy skora mojej 50-letniej mamy wygląda lepiej niż moja to dopiero dobijające.

Jakiej maści to na używasz? Bo ja nałożyłam po moim wyciskanku vit a, nie wiem czym to załagodzić.

Fanata ale Ciebie sudo wysusza? dobrze zrozumiałam? bo pentacrem to raczej nawilża
QsQs jest offline  
Stary 2008-07-31, 15:30   #5530
Fanata
Raczkowanie

Troszkę wysuszył, ale zdarzyło mi się to po raz pierwszy. O nawilżaniu na opakowaniu nie ma ani słowa. Jest mowa o działaniu odkażającym, właściwościach osłaniających i ściągających.
Podkreślam, że wysuszył mnie na własne życzenie, troszkę z nim przesadziłam.Jeszcze nie do końca poznałam jego możliwości.
Za jakiś czas, kiedy nie będę musiała już wychodzić z domu nałożę sobie oliwkę na brodę i myślę, że do jutra będzie ok
Fanata jest offline  
Stary 2008-07-31, 16:02   #5531
monialisa
Raczkowanie

Na mnie Sudocrem wcale nie działał. Czytałam, że tak go zachwalacie, a miałam pozostałości po młodszym bracie i wypróbowałam- zdecydowanie nie dla mnie.

A co do tematu wątku- rączki trzymam daleko od twarzy już 4 dni (a może nawet więcej)
Jestem zadowolona, stan cery cały czas się poprawia i dzisiaj wyszłam bez niczego na twarzy na miasto pierwszy raz od kilku lat bez pudru albo podkładu, nawet bez korektora. Jestem z siebie dumna :P
Stary 2008-07-31, 16:45   #5532
Fanata
Raczkowanie

Zdziwiłam się, że na mnie Sudocrem działa. Kilka razy zawiodłam się już na ocenach z KWC, jednak bez tej perełki chyba nie mogę żyć
Fanata jest offline  
Stary 2008-07-31, 17:03   #5533
eLWhy
Zadomowienie

Ja musiałam zmyć maść, bo trzeba było wyprowadzić moje kochane potworki
I wiecie co.. może nie jakoś super - ale jest lepiej i jest różnica. Już prawie zaczerwienienie zeszło, więc coś można powiedzieć. Oczywiście zostało trochę paskudztw, może nawet jeszcze raz tyle, ale grunt, że chociaż części nie ma.

eLWhy jest offline  
Stary 2008-07-31, 17:22   #5534
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cytat:
Ja musiałam zmyć maść, bo trzeba było wyprowadzić moje kochane potworki
I wiecie co.. może nie jakoś super - ale jest lepiej i jest różnica. Już prawie zaczerwienienie zeszło, więc coś można powiedzieć. Oczywiście zostało trochę paskudztw, może nawet jeszcze raz tyle, ale grunt, że chociaż części nie ma.
Cieszę się, że u Ciebie lepiej. Teraz możesz sobie robić różne maseczki: ja polecam drożdżową, owsianą i glinkę. Z zaskórnikami nic nie zrobią, ale jak mówiłam fajnie matują i chwilowo - tylko chwilowo, niestety - zwężają pory.

Okazało się, że wyjeżdżam na weekend, a więc z migdała nici. Ale w przyszłym tygodniu zrobię sobie 2 dni bez wychodzenia z domu i się pomigdalę.

Strasznie u mnie gorąco... Muszę wyjść z domu, ale chyba poczekam jeszcze troszkę, może koło 7 się ochłodzi...
Stary 2008-07-31, 18:25   #5535
włoczykijka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez wysoka blondynka Pokaż wiadomość
Cieszę się, że u Ciebie lepiej. Teraz możesz sobie robić różne maseczki: ja polecam drożdżową, owsianą i glinkę. Z zaskórnikami nic nie zrobią, ale jak mówiłam fajnie matują i chwilowo - tylko chwilowo, niestety - zwężają pory.

Okazało się, że wyjeżdżam na weekend, a więc z migdała nici. Ale w przyszłym tygodniu zrobię sobie 2 dni bez wychodzenia z domu i się pomigdalę.

Strasznie u mnie gorąco... Muszę wyjść z domu, ale chyba poczekam jeszcze troszkę, może koło 7 się ochłodzi...
a owsianą to jak robisz?
Stary 2008-07-31, 19:38   #5536
gwendolyn
Rozeznanie

Jestem załamana swoją skórą- było juz całkiem znosnie to musiałam się zwyciskac-teraz łażę cała w strupach z glową spuszczona w dół. A mogłam iść jak Elwhy do kosmetyczki, która nie narobiłaby tyle szkody co ja sama. Mam tak zanieczyszcczona skórę,że ona nigdy sie nie wyleczy, a ja nie moge sie powstrzymac żeby tego nie pogarszać, to jest jakis kanał...
gwendolyn jest offline  
Stary 2008-07-31, 20:08   #5537
azure
Zadomowienie

GG do azure

Ja ostatnio codziennie wyciskam. Nie wiem co się ze mną stało, ale ciągle mi coś wyskakuje i nie mogę wytrzymać. Zaczynam się zastanawiać czy ten niekończący się wysyp to może moja zasługa.
azure jest offline  
Stary 2008-07-31, 20:19   #5538
włoczykijka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez gwendolyn Pokaż wiadomość
Jestem załamana swoją skórą- było juz całkiem znosnie to musiałam się zwyciskac-teraz łażę cała w strupach z glową spuszczona w dół. A mogłam iść jak Elwhy do kosmetyczki, która nie narobiłaby tyle szkody co ja sama. Mam tak zanieczyszcczona skórę,że ona nigdy sie nie wyleczy, a ja nie moge sie powstrzymac żeby tego nie pogarszać, to jest jakis kanał...
Gwen, Kochana, ja przestałam wyciskać kiedy,,wyobraziłam sobie" że oglądam ,,zza kamery" w łazience jak musi okropnie wyglądać kiedy sobie wyciskam twarz. Wtedy jakoś samoistnie mi przeszło
Stary 2008-07-31, 21:43   #5539
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
a owsianą to jak robisz?
Kiedyś płatki owsiane zalewałam zwyczajnie tłustym mlekiem, czekałam chwilę i nakładałam to na skórę. Ale było kiepsko, bo płatki odpadały co chwilę i trzeba było leżeć.

Później kupiłam płatki błyskawiczne, było trochę lepiej, ale też nie mogłam się ruszać.

Teraz zwykłe płatki mam zmielone przez maszynkę (co jakiś czas napełniam sobie słoiczek). Wychodzi taka mąka, zalewasz to gorącym mlekiem i maseczka gotowa.

Możesz też zmieszać te zmielone płatki z siemieniem lnianym (ja czasami dodaję też wyciąg z owsa albo z zielonej herbaty z Mazideł - ale tylko odrobinkę)
Stary 2008-07-31, 21:52   #5540
gwendolyn
Rozeznanie

Na jutro dostałam zaproszenie na oglądanie filmów do znajomego-ciekawe jak ja mam się w takim stanie mu pokazać?!-już kombinowałam,że może w niedzielę... Włóczykijka dziękuję za wsparcie, ale mnie to chyba już nic nie pomoże,a dokładnie sama sobie nie dam rady- szukam ostatnio namiarów na jakiegoś dobrego psychologa albo psychiatrę bo u mnie to jest zdecydowanie jakis objaw nerwicy?depresji?natręctw ?kompulsów?-sama nie wiem. Jak nie wyciskam to nie wyciskam dłuuugo i kiedy jestem na skraju wyleczenia zaczynam i wtedy to na maksa - rozdrapane rany. Teraz kiedy rano wstaje do pracy słabo mi jak się widzę po tym wszystkim( biorąc pod uwagę,że od dawna nie wyglądałam tak przyzoicie jak ostatnio PRZED...)
gwendolyn jest offline  
Stary 2008-07-31, 22:26   #5541
eLWhy
Zadomowienie

tak głupio siebie cytować, no ale..

Cytat:

eLWhy jest offline  
Stary 2008-07-31, 22:36   #5542
gwendolyn
Rozeznanie

ELWHy czytałam to kiedyś , dużo z tego widzę u siebie,ale jednocześnie dużo mnie nie dotyczy.
gwendolyn jest offline  
Stary 2008-07-31, 23:09   #5543
włoczykijka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez gwendolyn Pokaż wiadomość
Na jutro dostałam zaproszenie na oglądanie filmów do znajomego-ciekawe jak ja mam się w takim stanie mu pokazać?!-już kombinowałam,że może w niedzielę... Włóczykijka dziękuję za wsparcie, ale mnie to chyba już nic nie pomoże,a dokładnie sama sobie nie dam rady- szukam ostatnio namiarów na jakiegoś dobrego psychologa albo psychiatrę bo u mnie to jest zdecydowanie jakis objaw nerwicy?depresji?natręctw ?kompulsów?-sama nie wiem. Jak nie wyciskam to nie wyciskam dłuuugo i kiedy jestem na skraju wyleczenia zaczynam i wtedy to na maksa - rozdrapane rany. Teraz kiedy rano wstaje do pracy słabo mi jak się widzę po tym wszystkim( biorąc pod uwagę,że od dawna nie wyglądałam tak przyzoicie jak ostatnio PRZED...)
Gwen, rozumiem co czujesz z tą pracą bo jeszcze 2 miesiace temu chodziłam do szkoły a jak wiadomo wf na początku lata nigdy nie miał poparcia u mnie.Dlatego postanowiłam,ze w wakacje podreperuję cerę i nie będę jej juz dotykać, bo ile zarazków się dostaje? Też zastanawiałam sie nad psychologiem,ale nie chce już obarczać rodziców,póki co to zawsze mogę na wizazu się wyżalic ja to najbardziej nie lubię takich jakby guzków co ledwo przejadę ręcznikiem a one już pękają,a pfe , wtedy niestety muszę dokończyć robotę. ale co zrobić,teraz jakoś miałam zabieg z kwasami i od tygodnia ich już nie ma , tylko teraz mam wprost piękne przebarwienia. musze kupić jakiś filtr
Stary 2008-08-01, 11:37   #5544
Fanata
Raczkowanie

Dzisiaj przebarwienia są nadal widoczne Na szczęście nowych krostek nie ma.
Stwierdziłam, że zrezygnuję z Differinu na jakiś czas. Zobaczę jaka będzie reakcja mojej skóry na taką zmianę.
Jak dotąd użyłam oliwki 2 razy na noc i szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziona. Po umyciu twarzy czuję jakby skóra była ściągnięta, do tego mam mnóstwo suchych skórek, które są bardzo widoczne. Po odstawieniu Differinu jedynym moim wysuszaczem będzie krem Siarkowa Moc i miejscowo nakładany Sudocrem. Mam nadzieję, że teraz oliwka poradzi sobie z nawilżeniem mojej skóry.
Przez weekend na szczęście nie będę pokazywać się ludziom, bo wyjeżdżam na wieś nad jezioro, więc mam 2 dni na lekkie poprawienie stanu mojej skóry...
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-01, 13:21   #5545
kolanka
Zadomowienie

Cześć dziewczyny .
Nie ma tancerki, to widzę, ze myszki bez kota szaleją .
Kilka głębokich wdechów, relaks i zajecie się czymś innym niz twarzą. Pamiętacie - stópki, peelingi calego ciała, włosy, jest tyle mozliwości zeby zajac się swoim wygladem nie "grzebiąc" przy twarzy.
Ja ostatanio naparwde mało wyciskam. Strzeliła mi jedna zarówka w łazience i przy lustrze panuje - lewielki cień, wiec nic mnie nie kusi .
Ponadto jesli macie duze problemy z przetłuszczaniem sie cery, to jak najpredzej do dermatologa. Ja również sie do niego udałam i jestem zadowolona. Differin radzi sobie bardzo dobrze .
Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki.
kolanka jest offline  
Stary 2008-08-01, 13:52   #5546
shima
Raczkowanie

cześć dziewczynki troszkę się nie odzywałam bo mam teraz sporo roboty, remontuje i przygotowuje sobie mieszkanko na studia. Wczoraj cały dzień biegałam z pyłem od lecącego tynku na twarzy i nawet nie miałam czym się odświeżyć ale naszczęście dzis rano bez zadnych nowych wynalazków Nie ruszam buzi od 4 dni ale ostatnio poległam na 7 i teraz jeszcze odczuwam tego skutki. Zostały mi dwie podskórne gule które nie chcą się wchłonąć, a które są widoczne w dodatku koloryt twarzy jest dalej nierówny mam strasznie zaczewieniony nos ale powoli buzia wraca do normalnego stanu ...
QsQs trzymałaś się sporo dłuzej ode mnie, co sie stało ?? i jak teraz broda
Gwendolyn ja też myśle nad psychologiem albo kims kto by mi pokmógł od tej strony, ale ciagle mam jeszcze nadzieje, ze sie sama uporam z tym
shima jest offline  
Stary 2008-08-01, 14:25   #5547
QsQs
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez shima Pokaż wiadomość
QsQs trzymałaś się sporo dłuzej ode mnie, co sie stało ?? i jak teraz broda
No nie tak sporo dłużej, nie przesadzaj Postanowiłam wtedy wycisnąć tylko jedna bolącą gule, która wyszła mi na czole. Tylko lekko dotknęłam a ona dosłownie wytrysnęła. No i tak zrobił mi sie apetyt na więcej. Potem jeszcze 'tylko' nos, potem broda aż powyciskałam wszystko co sie dało. A teraz nie jest ciekawie, są różowe ślady ale bywało gorzej No i długo to odkażałam i pewnie dzięki temu na szczęście nie powstał po tym żaden ropniak ufff
QsQs jest offline  
Stary 2008-08-01, 15:18   #5548
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Po odstawieniu Differinu jedynym moim wysuszaczem będzie krem Siarkowa Moc i miejscowo nakładany Sudocrem.
Z tą Siarkową uważaj. Używałam tego kremu dość długo (za długo). Na początku efekty są fajne, ale z czasem wysusza skórę na wiór i problemy powracają ze zdwojoną siłą. Ja już tego kremu nie tknę w życiu. Zwłaszcza że zawiera poliakrylamid...
azure jest offline  
Stary 2008-08-01, 16:14   #5549
eLWhy
Zadomowienie

ja kupiłam w końcu glinkę (allegro), zobaczymy co z tego będzie. Do tej pory miałam tylko z argiletzu tę małą - wystarczyła na 2x.. teraz będzie okazja, żeby regularnie poużywać.. zobaczymy

eLWhy jest offline  
Stary 2008-08-01, 19:29   #5550
omeczka
Raczkowanie

boze powracam po tak dlugim czasie;] w koncu na innym kompie i mam nadzieje ze mnie nie zablokuja.
widze QsQs ze jeszcze tu jestes, fajnie)
u mnie z twarza ok, zero krost (odpukac) ;p ale blizny mam okropne:/ nie wiem jak ich sie pozbyc [?] myslalam o mikrodermabrazji ale to od 18 lat;(( a ja mam 17. ;/ sa moze jakies podobne i skuteczne zabiegi? takie do 100zl. ???

Tagi
trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości