Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2 - Strona 188 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-08-05, 19:02   #5611
gwendolyn
Rozeznanie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Wysoka Blondynkoprzynaj mniej dobrze,że nie musisz nigdzie wychodzić- ja myslałam,że umrę ze wstydu jak po masakrze i calonocnym niespaniu z wkurzenia na siebie musiałam iść rano do pracy.
Ja teraz zaczynam wyglądać jak człowiek(tzn. poschodziły mi wszystkie strupy)- za półtora tygodnia mam wesele przyjaciółki - i chcę się na nie wytapetować podkładem, żeby nie było widać moich blizn i przebarwień na zdjęciach. Mam jeszcze mnóstwo suchych skórek, ale jakiś peeling delikatny i masaże olejkiem i będzie chyba OK. Nie mogę nic nowego rozgrzebać do tego czasu i potem oczywiście też Musze iść teraz do fryzjera, a czoło mam fatalne, ślady po strupach i krosty różnego typu- UWIELBIAM jak mi sie te paniusie gapią na skórę i czasem jeszcze sprzedają złote rady w sprawie trądziku...
Nie lubię nakladac podkładu nie tylko dlatego,że zapycha, widac skórki i zaskórniki jeszcze bardziej, ale oprócz całego badziewia trądzikowego mam jeszcze dość dużo włosków i do tego dość długich na twarzy- nie chcę ich golić bo sa w sumie jasne i cienkie, a boje się, że wzmocnią sie tylko przez to. Bez podkładu są w sumie niewidoczne(są jasno blond), ale jak się otapetuję wygląda to fatalnie. Kupiłabym jakieś plasterki do depilacji, ale to nie jest sam wąsik(o ironio tam mam najkrótsze włoski), tylko również broda, przestrzeń wokół nosa i ust i policzki też trochę-boję się podrażnień-tak samo po kremach depilujących-macie jakieś pomysły co z tym dziadostwem zrobić?!
gwendolyn jest offline  
Stary 2008-08-05, 21:20   #5612
quleczka
Zakorzenienie

szczerze, ja bym tego nie depilowala za nic jesli to jest taki jasny meszek powiedzmy
ja mam tak samo - takie wloski i na lini rzuchwy i dookola warg i na policzkach i miedzy brwiami ... i maluje sie codzienie przez lata

owszem, staram sie to robic dokladnie, nie za grubo, podkladem ktory nie tworzy maski...i jakos to jest

moze i podklad ciut podkresla ale bez przesady...poza tym wesele jest wieczorem, a to widac glownie w ciagu dnia przy swietle slonecznym glownie
quleczka jest offline  
Stary 2008-08-05, 21:32   #5613
QsQs
Zadomowienie

Ja też mam włosiska na twarzy, maluje się i mi się wydaje, że fluid tego nie podkreśla wręcz przeciwnie (tak samo zaskórniki stają się niewidoczne). Ja wąsa i brode wyrywam pęsetą , sama z woskiem sobie niestety nie radze Baki chce iść wywoskować do kosmetyczki od jakiegoś roku. I tak czekam aż nie będę mieć żadnych strupów na twarzy (bo wstydzę sie z taką kichą iść) i do tej pory nie poszłam, bo ciągle coś mam na twarzy... Mam chęć sprobować rozjaśniacza sally hansen, ale nie wiem czy to ma jakiś sens w ogóle...
QsQs jest offline  
Stary 2008-08-05, 23:43   #5614
gwendolyn
Rozeznanie

Hmm dziewczyny,ale to nie jest meszek (meszek mam na całej tarzy i mi nie przeszkadza) to są dośc długie włoski, ułożone jak wąsy o kota, nie wiem jak to opisać hmm. Są blond więc sie nie rzucaja w oczy normalnie, ale jak sie podkładem wysmaruje to sa widoczne i to bardzo, kurcze nie mam schiza bo wielokrotnie na zdjęciach moich je doskonale widać.
gwendolyn jest offline  
Stary 2008-08-06, 00:14   #5615
WhiteCherry
Zakorzenienie

właśnie jestem po peelingu enzymatycznym i maseczce superwygładzającej z Dermiki polecam

a co do dyskusji - takie włoski na twarzy każdy ma, ja też ale są jaśniutkie blond, więc się nie przejmuje. A, i bez makijażu z domu nie wychodzę
Stary 2008-08-06, 00:50   #5616
QsQs
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez gwendolyn Pokaż wiadomość
Hmm dziewczyny,ale to nie jest meszek (meszek mam na całej tarzy i mi nie przeszkadza) to są dośc długie włoski, ułożone jak wąsy o kota, nie wiem jak to opisać hmm. Są blond więc sie nie rzucaja w oczy normalnie, ale jak sie podkładem wysmaruje to sa widoczne i to bardzo, kurcze nie mam schiza bo wielokrotnie na zdjęciach moich je doskonale widać.
Chodzi Ci może o to, że odstają od twarzy zamiast przylegać gładko? Mi odstają właśnie na linii żuchwy (reszta przylega) dlatego zawsze nosze rozpuszczone włosy żeby to zakryć Jeśli Ci bardzo przeszkadzają to jedynym sensowym wyjściem jest woskowanie. Ja boje sie zastosować kremów do depilacji twarzy, bo chyba po tym są też mocniejsze tak jak po goleniu? Pociesz się tym, że masz to chociaż jasne bo moje są raczej ciemne i mysle, że te mega zaskórniki na brodzie tworzą sie właśnie od wyrywania z niej włosków

coś zachwalacie te maseczki dermiki
QsQs jest offline  
Stary 2008-08-06, 08:51   #5617
gwendolyn
Rozeznanie

Tak włoski zdecydowanie odstają od twarzy, a są blond bo jestem naturalną dość jasną blondynką i mam wszystko jasne nawet brwi, rzęsy itd. Najwięcej ich mam poczynając od zagłębień przy ustach i nosie potem troszke na policzkacz, na bakach i miejscu gdzie jest wąsik mam krótszy meszek na szczęście, z racji na umiejscowienie pomyślałamo wąsachi kota Jest ich za dużo na wyrywanie pęsetką,a jeśli je ogolę boje się, że się,że się wzmocnią,przy depilacji boję sie podrażenień. Są dośĆ długie-mają powyżej pół centymetra- ja w ogóle jestem baaardzo owłsoiona ratuje mnie tylko ten blond
gwendolyn jest offline  
Stary 2008-08-06, 09:15   #5618
eLWhy
Zadomowienie

Wiecie.. ja tez się do tej pory bez podkładu nie ruszałam, nawet do sklepu... - po prostu czułam się jakaś taka 'niepełna'. No a jak podkład to chociaż kredka na oczy, chociaż maskara...
Teraz olewam wszystko z góry do dołu i jak juz coś, to tylko korektor (i tak wydłubuję pincetą resztki jakiegoś Miss Sporty anty, bo nie chciałam wydawać na niego ponownie pieniędzy, bo.. nie ma składu na opakowaniu), jakoś żyję... Gorzej jak będzie się trzeba wziąć na jakieś większe wyjście, bo nie mam żadnego podkładu.. (poza paroma próbkami mary kay i jedną bourjois.. [i synergenem, którego nie liczę]). Chcę kupić cały czas, ale jak analizuję skład to w każdym jest coś co mi może zaszkodzić O.o jak nie gliceryna, to paraffinum liquidum :< albo rakotwórczy methylaparaben..

ogólnie u mnie dzień 3 [2,5].
jedyne co zrobiłam, to pomogłam niektórym strupkom się oderwać i załątwiłam jednego białasa. ale na to sobie pozwalam.

a.. no i mi się zajad robi... Nosz cholera.. smaruję maścią z wit A, ale w sumie nie wiem co jeszcze mogę mu zrobić... :/

Idę po skinoren. I tak jestem blada jak ściana, uzywam toniku ogórkowego i cytrynowego, więc.. nic mnie chyba nie zaskoczy. A jak nakładałam na noc moją maść cynk+metronidazol, to dopiero wyglądałam.. jak mim
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2008-08-06, 09:56   #5619
gwendolyn
Rozeznanie

ElWhy jesli chodzi o podklad ja mam z Sephory nawiżający, i AA wypełnający zmarszczki(ten drugi jest chyba w promocji w Rossmanie) ten drugi o ile dobrze pamietam nic groźnego nie posiadał w składzie, Sephora też w miare OK.
gwendolyn jest offline  
Stary 2008-08-06, 09:58   #5620
WhiteCherry
Zakorzenienie

QsQs wczoraj wypróbowałam pierwszą maseczkę z Dermiki, wygładzającą z enzymami i jestem faktycznie zadowolona. Wcześniej byłam wierna St.Ives, były chociaż tańsze

a co do podkładów to używam Vichy, tylko on potrafi mnie zakryć idealnie
i jeszcze bazę pod makijaż używam
Stary 2008-08-06, 10:26   #5621
eLWhy
Zadomowienie

vichy, dermablend i aa są dla mnie za ciemne :/ Do sephory musiałabym się przejść.. chociaż tam też jakieś kolory patrzyłam, ale nie dam głowy.. (ten?)
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2008-08-06, 10:32   #5622
włoczykijka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
QsQs wczoraj wypróbowałam pierwszą maseczkę z Dermiki, wygładzającą z enzymami i jestem faktycznie zadowolona. Wcześniej byłam wierna St.Ives, były chociaż tańsze

a co do podkładów to używam Vichy, tylko on potrafi mnie zakryć idealnie
i jeszcze bazę pod makijaż używam
o. gdzie ją kupiłaś? rossman/superharm?
ehh też jestem blada ale mi to nie przeszkadza, denerwują mnie jedynie przebarwienia które próbuje usilnie wywabić (ale nie wybielaczem)
Stary 2008-08-06, 10:46   #5623
WhiteCherry
Zakorzenienie

Mam właśnie Vichy Dermablend, mam też Normateint ale mi nie pasuje zbytnio
chciałabym jeszcze Clinique albo Kryolan.

włoczykijka, o ile dobrze pamiętam to maseczkę kupiłam w Rossmanie ale w zwykłych drogeriach też raczej można dostać
Stary 2008-08-06, 10:53   #5624
wysoka blondynka
Raczkowanie

Hej

Dzisiaj rano dostałam moją paczkę z BU, teraz siedzę i mieszam. Jak trochę potestuję, to dam znać co i jak.

Wczoraj wieczorem zmieszałam sobie hydrolat różany z wit B3 i przecierałam tym twarz, może pomoże...

Wszystko na raz mi się skończyło - i pasta cynkowa i tormentiol i Acnefan... Dziesiaj chyba jednak nigdzie nie wyjdę, nawet do apteki. Było już tak dobrze, a teraz znowu mam te strupy wszędzie.
Stary 2008-08-06, 11:20   #5625
włoczykijka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość

włoczykijka, o ile dobrze pamiętam to maseczkę kupiłam w Rossmanie ale w zwykłych drogeriach też raczej można dostać
dzięki ogolnie ja czekam na produkty z biochemii juz tydzien...eh
Stary 2008-08-06, 11:39   #5626
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
dzięki ogolnie ja czekam na produkty z biochemii juz tydzien...eh
O, a co zamawiałaś? Ja już mam olejek Lemon (ależ zapach... ), maseczkę wulkaniczną i serum flavo-C. Dziś wieczorem się posmaruję Lemonem, a za kilka dni zacznę pod filtr dawać serum z wit. C.

A jak będę miała przewę w kwasach to zrobię peeling enzymatyczny.

Bawię się jak dzieciak.
Stary 2008-08-06, 12:25   #5627
gwendolyn
Rozeznanie

ElWhy mam własnie ten podkład- nie kryje może jakos super,ale mnie nie zapycha, ma ładny kolorek(dla mnie ideał)i skora mięciutka w nim
Wysoka Blondynko ja siedzę w pracy w strupach - co prawda nic nowego nie rozgrzebalam,ale pod starymi gojącymi sie po ostatniej masakrze mi zaropiało- i oczywiście wycisnełam- 4 miejsca( 2 widoczne 2 niewidoczne) Nienormalna jestem, a jutro idę na wieczór panieński -dobrze,że ciemno będzie
Mnie hydrolat różany ładnie goił, przemywaj nim buzię, a zobaczysz,że szybko Ci wszystko poschodzi.
gwendolyn jest offline  
Stary 2008-08-06, 12:40   #5628
wysoka blondynka
Raczkowanie

gwendolyn, mam nadzieję, bo jest kiepsko... Chyba jednak wyjdę... bo muszę iść na pocztę Kupię sobie wodę utlenioną...
Stary 2008-08-06, 13:40   #5629
QsQs
Zadomowienie

eLWhy na zajady weź vit b2, od niedoboru tej witaminy sie robią. Ja biore b2 od mojego ostatniego zajada i mam jakby wrazenie, ze strupy sie troche szybciej goja jak biore ta witamine
QsQs jest offline  
Stary 2008-08-06, 14:14   #5630
eLWhy
Zadomowienie

kurde.. ja brałam magnez i wit B, jak się skończyło, to stwierdziłam, że wystarczy mi belissa... Niby jest na niej napisane że zawarta b2 zawiera 63% dziennego zapotrzebowania ;> inne z grupy b podobnie,albo więcej :<

eLWhy jest offline  
Stary 2008-08-06, 14:47   #5631
quleczka
Zakorzenienie

u mnie to tez nie jest taki meszek calkiem , tez sa na tyle dlugie, ze moge je zlapac palcami bez problemu... szczegolnie te przy uszach i na brodzie i wasiku... i nie przylegaja tak calkiem do twarzy

tyle, ze ja nie jestem jasno blad niestety...

ale tak czy inaczej bym tych wloskow nie ruszala bo teraz sa miekkie i jasne, a jak sie zacznie cos z nimi robic to moga przestac byc takie...

ja usuwam tylko kilka wloskow na brodzie, ktore mam ciemniejsze i twardsze, reszty nie ruszam

no a bez podkladu nie wyjde i tak... nawet jak te wloski odrobine podkesla
quleczka jest offline  
Stary 2008-08-06, 14:51   #5632
QsQs
Zadomowienie

yyy to lipa trochę. Ja mam czystą riboflavinum bez żadnych innych witamin jedna tabsa drażowa to 3mg, jak miałam zajad brałam ich 6 dziennie, potem po 3 a teraz 2... Nie ma chyba innej przyczyny robienia sie zajadów oprócz niedoboru b2 z tego co czytałam. :/ ale Ty bierzesz belisse wiec dziwne, ze Ci sie zrobilo
QsQs jest offline  
Stary 2008-08-06, 15:03   #5633
eLWhy
Zadomowienie

w belissie jest 1mg b2 [że to niby 63%] O.o
No ale jeszcze jedno zaskoczenie - bo pijam regularnie od tygodnia sok pomidorowy (1-1,5 szkl), który (jak przed chwilą przeczytałam) - zawiera duże pokłady m.in witaminy b2

a tak w ogóle, żeby nie odchodzić od tematu - kupiłam dzisiaj razem z skinorenem tabletki z szyszek chmielu (ziołowe). Mają pomóc na nerwy... (i trawienie.. :x oj, będzie się działo ;P). Ciekawe...

eLWhy jest offline  
Stary 2008-08-06, 15:04   #5634
wysoka blondynka
Raczkowanie

Też się zastanawiam, czy czasem nie kupić raz jeszcze B complex... W sumie w kilku miejscach czytałam, że pomaga na syfy, ale w kilku kolejnych - że lepiej jej nie brać...

A może lepiej wrócić do bratka i się najpierw oczyścić... Nie wiem...

MAM DOŚĆ, siedzę z pastą cynkową na kilku syfach (przed chwilą jednak wyszłam do apteki) i jestem załamana. Jak sobie pomyślę ile ja czasu na to wszystko poświęcam... Czasu i pieniędzy...
Stary 2008-08-06, 15:11   #5635
QsQs
Zadomowienie

To jest jakaś nieścisłość, bo na moich zalecają zapobiegawczo brać do 3 tabletek dziennie (to by wychodziło 567% dziennego zapotrzebowania wg belissy). A pieką Cie może oczy?

wg książeczki którą wzięłam z apteki wit z gr B m.in. pomagają na problemy skórne i odnowę skory. A bratka też pije, cynk i wapno
QsQs jest offline  
Stary 2008-08-06, 15:20   #5636
fossa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
o. gdzie ją kupiłaś? rossman/superharm?
ehh też jestem blada ale mi to nie przeszkadza, denerwują mnie jedynie przebarwienia które próbuje usilnie wywabić (ale nie wybielaczem)
Jak pisalam wczesniej teraz w rosmanie i naturze jest promocja na te maseczki DERMIKI za 3,29 (regularna cena to 5zl za 10ml)

Ja mialam do cery tlustej i mieszanej. Maseczka zawiera zielona glinke i fajnie sie wchlania i przyjemnie pachnie.
Ma szerokie spectrum dzialania jak obiecuje producent.
Ja sobie ide kupic zapas do rosmana

Tez mialam st ives rozgrzewajaca. Podoba mi sie to "grzanie" wiec jak bedzie na promocji to sobie kupie.
fossa jest offline  
Stary 2008-08-06, 15:27   #5637
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
a.. no i mi się zajad robi... Nosz cholera.. smaruję maścią z wit A, ale w sumie nie wiem co jeszcze mogę mu zrobić... :/
a jestes pewna, ze to zajad? mi wczoraj tez mysl przeszlo, ze mi sie zajad robi bo mnie cos kacik piekl i bolal...

ale w sumie to dzis juz zaczyna wygladac jak jakis stan zapalny/krostka w takim glupim miejscu...

mialas jakos zajady kiedys w miare niedawno poza dziecinstwem?
quleczka jest offline  
Stary 2008-08-06, 15:31   #5638
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
a jestes pewna, ze to zajad? mi wczoraj tez mysl przeszlo, ze mi sie zajad robi bo mnie cos kacik piekl i bolal...

ale w sumie to dzis juz zaczyna wygladac jak jakis stan zapalny/krostka w takim glupim miejscu...

mialas jakos zajady kiedys w miare niedawno poza dziecinstwem?
Wiecie, może to dziwne, ale ja też dzisiaj rano zobaczyłam coś dziwnego w kąciku ust... Taka mała czerwona grudka, boli jak się ją dotyka. Najpierw - przy okazji smarowania ust - nałożyłam na nią też maść z wit. A, teraz mam cynkową.

Dziwne, bo nigdy w życiu nie miałam zajadów ani niczego takiego...
Stary 2008-08-06, 15:37   #5639
eLWhy
Zadomowienie

Nie pieką mnie oczy... a zajad ostatnio miałam hm.. jakoś pół roku temu, w marcu może.To raczej jest zajad, krostki tak nie wyglądają na drugi dzień (zwłaszcza, że nic nie dłubałam) - duże zaczerwienienie, jakby pękająca skóra na nim no i boli jak szerzej otwieram usta...

zastanawiam się - może mi się ta witamina od czegoś wypłukuje?
No i @ mi się zbliża, ale to nie powinno miec nic do rzeczy. Tylko to, że brzuch boli..

a łykam belissę, hormony (teraz mam 7-dniową przerwę do poniedziałku) i piję wapno

[wg tego by się prawie zgadzało z tą dawką. Norma 1,6-1,8 to 1mg wychodzi 56-63% przy moim trybie życia]

eLWhy jest offline  
Stary 2008-08-06, 15:43   #5640
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
No i @ mi się zbliża, ale to nie powinno miec nic do rzeczy. Tylko to, że brzuch boli..
Zdzwililabys sie...

ja ostatnio przy tej mojej paskudnej opryszczce co mnie dopadla wyczytalam, ze przez zmiany hormonalne to wlasnie 8 dni przed okresem sprzyja jej powstawaniu...

a to niby wirus jest, wiec tez sie zdziwilam
quleczka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości