Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2 - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-09-30, 08:38   #631
agusiamatyldka
Raczkowanie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

jak czytam wasze wypowiedzi sloneczka to przypominaja mi sie czasy liceum....masci ....syfki...wizytyu dermy...echh i ten wstyd zeby wyjsc z domu......caaaaaaaaaaaa aaalutkie liceum..
na studiach odtawilam cale to dziadostwo no i po dwoch latach jest o niebo lepiej...mysle ze bardzo mi pomogla wyprowadzka z domu..gdzie jest czesto ciezka atmosfera....
jezeli ne ma u was efektow leczenia ja bym sie zastanowila w takim razie nad przyczyna..przeciez jakas musi byc??!!!....wiele tradzikow to choroby psychosomatyczne... a z innej strony tez wiele jest spowodowanych zanieszczyszczeniami wewnatrz organizmu, mi bardzo pomogla zielona herbata..przez picie 1 rok widze poprawe buzi no i bez diety 7kg mniej...
jescze jedna z mzliwosci pomocy jest medycynachinska w ktora bardz wieze bo mi juz pare razy pomogla ale w powaznych sprawach(wysięk w osierdziu)...oczywiscie nie lekcewazac problemow z tradzikiem ze nie sa wazne...jesli ktos bylby zantresowany na dobrego lekarza to moge dac namiar na taiego wkrakowie.....
agusiamatyldka jest offline  
Stary 2007-10-01, 21:26   #632
gwendolyn
Rozeznanie

AniuA jak tam nowa praca?
Cholercia ja byłam dziś u dermy i..... jestem rozczarowana.
Niestety w skutek pomyłki recepcji poszłam do innego lekarza (chcieli mi zwrócić piniążki za wizytę,ale to nic by mi nie dało bo moja pani dermatolog przyjmuje o takich porach, że nie możliwe dla mnie jest iść do niej w innym terminie) Ta nowa pani doktor napisała mi w karcie - ostra reakcja na differin i powiedziała mi, że mam piękne stany zapalne (jakbym nie wiedziała) mam brać Dianę dalej (ale gdybym nie brała dostałabym doustnie jakiś antybiotyk) na zmiany fucidin (antybiotyk, który ponoć nie wysusza, wnika głęboko i leczy) no i codziennie okłady z kwasu bornego żeby mi szybciej te stany zapalne poschodziły - bardzo zachwalała ta pani cicaplast (mówiła,że stosują go po zabiegach laserowych) i próbowała mi wkręcić że w nim są zdrowe wyciagi roślinne (akurat dziewczyny na wizażu analizowały jego skład i pełno tam silikonów) Ogólnie mam wrażenie,że ta wizyta to pieniądze wywalone w błoto...
A i powiedziała coś co mnie zaskoczyło-że jak będę miała takiego ropniaka z ropą na wierzchu to żeby przebić go sterylna igiełką i pozwolić wypłynąć zawartości- ale nie wyciskać.

Edytowane przez gwendolyn
Czas edycji: 2007-10-01 o 22:23
gwendolyn jest offline  
Stary 2007-10-01, 22:12   #633
lea88
Zakorzenienie

Oj znam to, dlatego juz sie nie wybieram do dermatologa, bo szkoda mi kasy. Mi kiedys babka przepisala Davercin- (naprawde dobrze dzialal, ale na recepte, wiec kupic wiecej nie moglam) i Benzacne, ktore moge sobie kupic normalnie.
PS: Moj tata kiedys byl tez u dermatologa z luszczaca sie skora na glowie i twarzy. Pani stwierdzila, ze ma lupiez pstry- chociaz niewiele zgadzalo sie z opisem tej choroby, jaki mozna znalezc w encyklopediach i necie. Dala jeszcze Nizoral, plyn na wypadanie wlosow i Dactarin do Stop (???) i to po kilka sztuk. Tak to sie mogl leczyc kazdy bez pomocy dermatologa- poza tym co te produkty maja zwiazanego z leczeniem skory twarzy?. A ilosc produktow swiadczyla o ewidentnej wspolpracy lekarza z producentami/dystrybutorami .
lea88 jest offline  
Stary 2007-10-01, 22:27   #634
gwendolyn
Rozeznanie

Lea ja wierzę,że w końcu trafię na jakiegoś dobrego lekarza-sama sobie nie poradzę raczej z buźką- teraz potrzebny mi był antybiotyka na te stany zapalne których mi narobił differin, bo samo by się to nie zagoiło, a poroznosiło tylko ...
Potem zobaczę co i jak jak to się uspokoi, i będę pytać wszystkich i wszędzie żeby trafić do dobrego dermatologa wreszcie.
gwendolyn jest offline  
Stary 2007-10-01, 22:32   #635
lea88
Zakorzenienie

Wierze ci, dlatego radze- najlepiej poszukaj jakiegos sprawdzonego przez kogos dermatologa, albo idz z polecenia. Znalezienie naprawde uczciwego lekarza dzis niestety graniczy z cudem Najlepsza metoda leczenia jak zauwazylam jest losowanie lekow- bo moze ktores wreszcie pomoga, albo przepisywanie tego, za co dostana kase :/.
lea88 jest offline  
Stary 2007-10-01, 22:39   #636
ziuta.
Rozeznanie

Wykupiłam dziś Differin i Duac. Zaczne uzywać dopiero za pare dni bo wczoraj powyciskałam a potem posmarowałam za dużo Aknemycinu i przypaliłam skóre musze poczekać aż mi sie to zagoi. a był już tak dobrze, a ja ruszyłam te głębokie dziady i mam teraz 2 gule na obu policzkach i rozdubałam tego dziada pod okiem co mi niedawno spuchła powieka od niego i on potem zasechł ale coś tam siedziało w nim ciągle Jestem zła na siebie
Aania, Gwen jak w pracy?
Aaniu mam najmłodszą grupe- 3latki, choć są i młodsze niektóre dzieci. Jutro ide na kontrole do lekarza, bo moje zatoki wcale nie czuja sie lepiej
Gwen dobrego derme da sie znaleść. moj jest ok, choć też nie stosuje sie do wszystkiego co ona mowi. nigdy nie wspomniala mi o filtrach wiec nie zawsze sie jej slucham.
ziuta. jest offline  
Stary 2007-10-02, 13:48   #637
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

załamka i płacz :/wczoraj bylo super dzsiaij jest katastrofalnie. gdybym wiedziała jak TO wygladałoby po zabiegu nigdy bym tego nie zrobiła...nie bylo juz prawie nic widac a teraz jest wielki napuchniety czerwony bąbel, to samo na brodize bo tam tez chciała usunac małego syfka...

dżastina, błagam Cie powiedz ze do jutra bedzie juz tylko strupek

a ja jeszcze codziłam w czyms takim po szkole masakra
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2007-10-02, 14:23   #638
dzastina000
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
załamka i płacz :/wczoraj bylo super dzsiaij jest katastrofalnie. gdybym wiedziała jak TO wygladałoby po zabiegu nigdy bym tego nie zrobiła...nie bylo juz prawie nic widac a teraz jest wielki napuchniety czerwony bąbel, to samo na brodize bo tam tez chciała usunac małego syfka...

dżastina, błagam Cie powiedz ze do jutra bedzie juz tylko strupek

a ja jeszcze codziłam w czyms takim po szkole masakra
Shadowciu mi zawsze na drugi dzien robily sie strupki Tylko, że ja miałam smarowane po całych policzkach...A wiec na pewno słabiej niz jakby mi robiła punktowo. Ty miałas zamrażaną tylko jedną zmiane,tak? Widocznie w tym miejscu Ci bardzo przypiekła i dlatego jest duzy bąbel.Mi zawsze na nastepny dzien te bąbelki(nie miałam wielkich raczej)robiły sie płaskie. A jak duzy jest ten bąbel??? Bardzo źle jest???
dzastina000 jest offline  
Stary 2007-10-02, 14:38   #639
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

na poliku i na brodzie bo tam mialam syfka małego ktory siedzial od hoho...
taaak, bardzo zle... takie bable wypelnione plynem, czerwone ...
Stary 2007-10-02, 14:46   #640
dzastina000
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
na poliku i na brodzie bo tam mialam syfka małego ktory siedzial od hoho...
taaak, bardzo zle... takie bable wypelnione plynem, czerwone ...
Ja zawsze pierwszego dnia wygładałam najgorzej.Potem było lepiej.Skoro Twoja derma uznała,że trzeba to wypalic to na pewno tak jest.Na pewno jutro bedzie dużo lepiej.
Ja miałam takie całe policzki a czasem też brode.A zabiegi przez pare miesiecy co tydzień.To dopiero musiało wyglądac tragicznie
Edit.Tylko przypadkiem tego nie rozdrapuj ani nie ruszaj.niech sie samo zagoi
dzastina000 jest offline  
Stary 2007-10-02, 14:54   #641
ziuta.
Rozeznanie

Shadi Derma nie dała ci nic do smarowania tego? żadnych łagodzących, regenerujących maści?
ziuta. jest offline  
Stary 2007-10-02, 15:12   #642
AaniaA
Zakorzenienie

Shadi wspolczuje .

gwendolyn ja tez uwazam, ze znalezienie dobrego dermatologa graniczy z cudem.

ja wczoraj troche powyciskalam czolo , ale powstrzymalam sie w ostatnim momencie, na szczescie. w pracy wczoraj bylo nudno, ale dzisiaj juz jest lepiej. po pracy mykam do domu do lazienki, a potem do ginekologa. ciekawe czy mnie mile zaskoczy .
AaniaA jest offline  
Stary 2007-10-02, 15:46   #643
lemonka
Zakorzenienie

jeeeejuuuniu.. przylazlam do was bo normalnie az mi smutno..
tak sie cieszylam ze widze koniec..
a tu dupa! jeden na jednym poliku, drugi na drugim, do tego gosc na brodzie.. normalnie znow nie chce mi sie na siebie patrzec,...
mialam przyjsc po poltora miesiaca na kontrole, ale nie dam rady..ide w pt..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę

nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline  
Stary 2007-10-02, 16:05   #644
lea88
Zakorzenienie

W ogole tak poza tematem to chce was naprawde przestrzec przed wyciskaniem tych gulek,ktore nie chca wychodzic, tylko podchoda woda. .
Moja kolezanka taka meczyla na twarzy i zrobil jej sie ropien, ktore potem musial jej lekarz rozcinac. Innej zrobil sie czyrak zamiast pryszcza :/
Ja kiedys sama tak cisnelam, az mialam wielka czerowna gule, ale cale szczescie potem masc ichtiolowa wyciagnela z niej wszystko i sie samo zagoilo. Ale i tak mam dosc spora blizne- taka dziure (dobrze ze nei na twarzy).
Mam nadzieje, ze nie bedzie wiec nic ruszac, trzymam kciuki
lea88 jest offline  
Stary 2007-10-02, 16:36   #645
Little Angel
Wtajemniczenie

Jutro wizyta u dermy.Nie licze,ze mnie czyms zaskoczy,chyba juz zeden dermatolog nie jest w stanie powiedziec mi czegos czego bym nie wiedziala(albo od innych dermow,albo z wizazu).Ide pozebrac o recepty,dlatego ide do panstwowego,bo na zebranie u prywatnego szkoda mi kasy.
Buzia-srednio.Teraz czekam na wysyp,wiem,ze bedzie,bo jest z dnia na dzien gorzej(znam to-wolno cera zaczyna sie zanieczyszczac,tu pryszcz,tam dwa...).Dam sobie czas,moze nawet rok,zobacze.Potem biore ROA-juz mnie na kuracje stac.Po prostu nadszedl ten moment,ze stwierdzam-koniec z tym gó**em.Na zadne antybiotyki,antykoncepty nie ide,tylko suplementy.W tym czasie moje hormony niech dochodza do siebie.
Moja determinacja juz dosiegla zenitu.Wiec lepiej moja gębo miej sie na bacznosci
Little Angel jest offline  
Stary 2007-10-02, 17:26   #646
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dzastina000 Pokaż wiadomość
Ja zawsze pierwszego dnia wygładałam najgorzej.Potem było lepiej.Skoro Twoja derma uznała,że trzeba to wypalic to na pewno tak jest.Na pewno jutro bedzie dużo lepiej.
Ja miałam takie całe policzki a czasem też brode.A zabiegi przez pare miesiecy co tydzień.To dopiero musiało wyglądac tragicznie
Edit.Tylko przypadkiem tego nie rozdrapuj ani nie ruszaj.niech sie samo zagoi
eh no wyobrazam sobie dobrze ze Ci sie wszystko pogoiłoale to mnie załmuje bo wygladąło juz wszystko abrdzo dobrze, i taka happy byłam a teraz jestem na siebie wscikłam ze dałam sobie toz robic, ale w kondu derma powiedziała z epo prostu strzeba bo ta torbiel by siedziała, ale juz sie zagoiła i to bardzo...oczywsice nie tkne tego!

Cytat:
Napisane przez ziuta. Pokaż wiadomość
Shadi Derma nie dała ci nic do smarowania tego? żadnych łagodzących, regenerujących maści?
nic nie dała własciwie nie wiem czy to by cos dało, bo zmycie masci z tego zle by sie mogło skonczyc...

Aniu, a po co idziesz do gina? chcesz odstawiac tabletki?

Little Angel, trzymam kciuki zebys nie musiała brac Roa!

lemonko, to uczucie chyba wszystkie znamy...rozumiem Cie
Stary 2007-10-03, 14:13   #647
AaniaA
Zakorzenienie

Shadi poszlam do ginekologa na kontrole i porozmawiac o tabsach. bylo ok, wiec bede do niego chodzic .

Little Angel a przeciez Ty nie mialas jakichs powaznych problemow z cera. skad decyzja o ROA?
AaniaA jest offline  
Stary 2007-10-03, 15:38   #648
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
Shadi poszlam do ginekologa na kontrole i porozmawiac o tabsach. bylo ok, wiec bede do niego chodzic .

Little Angel a przeciez Ty nie mialas jakichs powaznych problemow z cera. skad decyzja o ROA?
Ech,poki co,nieczego nie mam zamiaru brac.Jestem dokladnie miesiac po odstawieniu tabsow(czekam na pierwszy okres),cera zaczyna sie psuc,zaliczylam juz kilka bolesnych ropniakow i spodziewam sie wiecej.
Napisalam wyzej,ze daje orgaznozmowi rok zeby wrocil do normy,skorze zeby sie zdecydowala czy juz jestem dorosla,czy nie.Jesli po tym czasie dalej bedzie mnie nekal regularny tradzik-wtedy ROA.Ale jestem dobrej mysli,moze juz bedzie dobrze i tradzik mi odpusci,wtedy nic nie mam zamiaru brac oczywiscie(choc lekarka,u ktorej bylam dzis po recepty powiedziala zebym sie nie ludzila,tradzik moge miec do 40 roku zycia,a nawet dluzej-ale mnie pocieszyla).
Poki co-przesusz,skora jakaz za mala jest,ale czekam na pieniadze aby dokupic jakis dodatkowy krem nawilzajacy,bo po zoraku iwostin jest za slaby.
Stary 2007-10-03, 18:10   #649
lea88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Little Angel Pokaż wiadomość
Ech,poki co,nieczego nie mam zamiaru brac.Jestem dokladnie miesiac po odstawieniu tabsow(czekam na pierwszy okres),cera zaczyna sie psuc,zaliczylam juz kilka bolesnych ropniakow i spodziewam sie wiecej.
Ja odstawilam tabsy ponad miesiac temu- w ogole bylam w szoku, bo okresu dostalam jak w zegarku po miesiacu (wczesniej jak raz odstawilam to nie mialam z 1,5 miecha). Cera na poczatku troche mi sie popsula, ale teraz jest o niebo lepiej. Mam tylko 2 ropne gule na dekoldzie i ramieniu :/ Tylko, ze u mnie branie tabsow nie wyplywalo generalnie zle na cere. Mam nadzieje, ze tobie tez sie szybko poprawi
lea88 jest offline  
Stary 2007-10-03, 18:42   #650
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Ja odstawilam tabsy ponad miesiac temu- w ogole bylam w szoku, bo okresu dostalam jak w zegarku po miesiacu (wczesniej jak raz odstawilam to nie mialam z 1,5 miecha). Cera na poczatku troche mi sie popsula, ale teraz jest o niebo lepiej. Mam tylko 2 ropne gule na dekoldzie i ramieniu :/ Tylko, ze u mnie branie tabsow nie wyplywalo generalnie zle na cere. Mam nadzieje, ze tobie tez sie szybko poprawi
Tez bym tak chcialaZebym znow nie musiala czekac na okres i zastanawaic sie czy juz biec do apteki po test ciazowy,czy jeszcze zaczekacZe o nie-pogorszeniu nie wspomne nawet,ze marzeZobaczymy,co ma byc to bedzie.
Stary 2007-10-03, 19:23   #651
gwendolyn
Rozeznanie

Hej Dziewczyny, Moja buźka to koszmar, po policzku jakby się rozsiewały ropniaki (mam z 5 koło siebie, a nie ruszałam ich w ogóle, codziennie ich przybywa zawsze poliki maiałam czyste w miarę, nawet i one szwankują bo o brodzi, i czole nie wspomnę) na brodzie i nad brwią przekułam takie wielkie ropne gule bo ropa sterczała już bardzo- no i sie ropaprało, mam opuchliznę i uszkodzoną skórę, reszta buzi to widoczne blizny, zaskórniki, masakra jestem załamana stanem buźki.
gwendolyn jest offline  
Stary 2007-10-03, 19:47   #652
anCcik
Zakorzenienie

Oj biedne, Wy biedne.
Ja na szczęscie <odpukac> nie mam aż tak powaznych problemów z cerą, ale, że jestem nastolatką to zawsze mi coś tam wyskoczy. W poniedzialek zrobila mi się gula podskórna, taka boląca.. i to centralnie nad nosem... Pomyślalam wtedy, że znowu bede wyglądala tragicznie z taką czerwoną wielką plamą i korektorem... Postanowilam wiec nawet tego nie ruszac ani nie wyciskac. Zaczęlam smarować aspiryną (z wodą ;D), oxycortem i czasem Benzacne/spirytusem. Mineły dwa dni a po guli ani sladu. I przysięglam sobie, ze juz nigdy nie bede niczego wyciskala. Wtedy wszystko goi mi isę 100% szybciej i nie mam pozniej zadnych szpeczących blizn.

Pozdrawiam!
anCcik jest offline  
Stary 2007-10-04, 08:54   #653
AaniaA
Zakorzenienie

gwendolyn a differin poszedl w odstawke i nie wrocilas do niego, tak?

Little Angel do 40 roku zycia - idzie sie zalamac .

ja wczoraj powyciskalam czolo (doprawilam to co bylo ruszylam 2 dni temu ). musze dac sobie z tym spokoj . na szczescie nie jest jakos fatalnie, ale dobrze tez nie jest.
AaniaA jest offline  
Stary 2007-10-04, 10:40   #654
agusiamatyldka
Raczkowanie

Unhappy Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

ja chyba dostalam uczulenia od pudru minaralnego..(nie wiem czy to mozliwe.cala buzia w krostach wiekszych i niejszych bolacych i nie...masakra... a mialam calkiem ladna buzie...skonczylam tez w tym samym czasie kuracje oczyszczajaco DETOX... tylko ze podzas jej stosowania moze 2 krosty mialam...skad ten wysyp...?????...ZALAMANA jestem
Stary 2007-10-04, 15:16   #655
mdz
Rozeznanie

O nieeee

Ale sobie kaszany narobilam! Tydzien po okresie jak zawsze wyskakuja mi rozni 'nieprzyjaciele'. Tym razem tez. O dziwo, TYLKO na prawym policzku! Łącznie 7. Rozdrapałam/wycisnelam 'tylko' 4... I te, ktorych nie ruszylam (wyzylam sie na tych 4, poza tym tamte wydawaly mi sie za bolesne zeby je ruszac), sa niewidoczne i o polowe mniejsze, a te ktore dusilam wygladaja jak czerwone wielkie plamy bolace jak sie usmiecham

Ahhh a jutro weekend............

OK, OD DZISIAJ KONIEC!!! Trzymajcie kciuki, ciekawe ile wytrwam dni Nie wiedzialam, ze wyciskanie moze urosnac az do takiego problemu..

Co mozecie polecic punktowo, zeby szybciej sie te gule goily? I te ktore juz meczylam i te nieruszane? Bo pasta cynkowa srednio pomaga...
Stary 2007-10-04, 16:46   #656
lemonka
Zakorzenienie

hm.. zeby nie byly takie czerwone to polecam jest w oriflame taki zel ktory zawiera 70% aloesu.. na zaczerwienienia super..

a u mnie porazki ciag dalszy.. probuje sie wyleczyc choc troszke z tych ziomkow na twarzy do soboty.. bo mamy inaguracje roku akademickiego, ludzie, znajomi..rozumiecie.. ale nie wiem.. zobaczymy..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę

nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline  
Stary 2007-10-04, 17:29   #657
agusiamatyldka
Raczkowanie

te rozdrapane radzilabym myc mydlem szarym(swietnie goi) a potem smarowac cicaplastem zLP ja tak robi i skutkuje na ropne blace dobra jest masc ichtiolowa fajnie wysusza i goi ... zel z aloesem tez jest dobry ale jesli masz bolace gule to polecalabm te masc...
Stary 2007-10-04, 17:52   #658
Raisa 18
Przyczajenie

Wink Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cholerka! ja widze ze sama nie jestem
Dziewczyny ja tez ten sam problem. NIe wiem co mnie korci z tymi łapami sie wpychać na ta twarz no! Ale jak widze takiego ropniaczka jakiegos to az si esam prosi. Najgorsze jest pozniej to ze skora traci swoj ładny kolor. MOja nie jest juz tak promienna jak kiedys:/ przebarwienia narazie kuruje Acne dermem ale nie wiem co bedzie ztego. Jakis postep widze ale niewielki. Znacie moze jakies masci na przebarwienia? takie nie zadrogie jakied o 30 zł co?
A wracajac do wyciskania to mam problem z tymi wagrami na nosie:/ skubancy ale sie uparli, jak wycisne to spokoj na kilka dni a potem znowu wysyp. Znacie jakis fajny lek na wągry?
Na od z gory dziekuje :d
Raisa 18 jest offline  
Stary 2007-10-04, 20:39   #659
AaniaA
Zakorzenienie

jak widze moja cere, ktora sie na naprawde zanieczyszcza i nie wiem dlaczego , te zaskorniki to ryczec mi sie chce . i jak rusze te zaskorniki to potem mam czerwone kropy - i tu mam za swoje. i znowu czekanie na gojenie .
AaniaA jest offline  
Stary 2007-10-04, 21:54   #660
scarletta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Raisa 18 Pokaż wiadomość
A wracajac do wyciskania to mam problem z tymi wagrami na nosie:/ skubancy ale sie uparli, jak wycisne to spokoj na kilka dni a potem znowu wysyp. Znacie jakis fajny lek na wągry?
Na od z gory dziekuje :d
Nie wyciskaj bo mozesz tylko pogorszyc sprawe !! Jak wyciskalam wagry na nosie to na drugi dzien w tym miejscu wyrastaly mi pryszcze pewnie przez to ze bakterie roznosilam ale na szczescie teraz juz prawie nie mam tego problemu bo zaczelam uzywam zelu peelingujacego johnsona. naprawde polecam
na kwc ma sporo dobrych opini - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6325
Zamknij wątek

Tagi
trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości