Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2 - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-12-04, 23:21   #1081
tancerka212
Zakorzenienie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

hmmm te z bialym czubkiem to są takie czerwone z biała ropą na wierzchu? takie to ci się w dzien nie zaleczą.. musisz sama stwierdzic ile tego masz to i ocen tak krytycznie czy byś mogła w tym miejscu zetrzec skore bez narobienia sobie ran czy nie? bo to tak się wydaje ale to naprawdę zdziera ten naskorek pod cisnieniem.. bo jesli kosmetyczka zacznie omijac 20 miejsc na twarzy to szkoda kasy... bo efekty będ tylko punktowe... o ile w ogole ten zabieg wykona a nie zapiszę cie wczesniej na czyszczenie..
tancerka212 jest offline  
Stary 2007-12-04, 23:36   #1082
mdz
Rozeznanie

nie, mi sie robia takie dziwne - ze sam bialy czubek, a bez tej czerwonej gulki (chociaz czasem robi sie z gulka ale nie o takich mowie)

w ogole, to jakbym tych bialych czubkow WCALE nie ruszala, to by bylo o wiele lepiej. bo po wycisnieciu jednak zawsze zostaje czerwony slad, i tak sie to zbiera...
Stary 2007-12-04, 23:40   #1083
tancerka212
Zakorzenienie

nie wiem co ci poradzic bo nie jestem kosmetyczką... zrob tam sobie jak chcesz z tymi gulkami tylko nie rób ran żadnych itp bo wtedy kosmetyczka to pominie. albo sama szybko usuń i posmaruj maścią gojącą przez 2 dni.. np alantan za 5,5zl kupilam a ladnie leczy wlasnie ranki..
tancerka212 jest offline  
Stary 2007-12-04, 23:45   #1084
lemonka
Zakorzenienie

sluchajcie..
a teraz mi cos przyszlo na mysl..
moze sprawdzi sie to w przypadku gdy sobie wyleczymy buzke i anuz jakis kilka malych gosci wyjdzie..
kolezanka kiedys przed urodzinowa impreza miala probl;em-syfka..poszla do kosmetyczki a ta jej go wypalila.. chwile byl czerwony a na drugi dzien plaska mala plamka..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę

nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline  
Stary 2007-12-04, 23:47   #1085
tancerka212
Zakorzenienie

że niby jak go wypaliła???
tancerka212 jest offline  
Stary 2007-12-04, 23:54   #1086
tancerka212
Zakorzenienie

albo wiesz co pójdź zapisz się do kosmetyczki osobiście i popros o poradę czy mozesz to wykonac czy nie i jak powie ze mozesz to sie zapisz! od razu zobaczysz czy ci cos poradza czy oleją i stwierdzisz kompetencje tej kosmetyczki
tancerka212 jest offline  
Stary 2007-12-05, 00:07   #1087
lemonka
Zakorzenienie

no nie wiem jak..

lemonka jest offline  
Stary 2007-12-05, 00:11   #1088
mdz
Rozeznanie

lemonka, no nie wiem... nie slyszalam o tym wypalaniu jeszcze ciekawe czym to sie robi... ja juz mam wizje rozżarzonego metalowego czegos...

tancerka212, dzieki za rady ;* pewnie wlasnie tak zrobie, ze pojde najpierw na jakas konsultacje - tylko niestety mam kawalek drogi i musze wolny dzien znalezc...
Stary 2007-12-05, 00:30   #1089
lemonka
Zakorzenienie

moja siora pracuje w salonie kosmetycznym i ostatnio pogadalam z kosmetyczka.. zapytalam czym rozni sie zabieg kwasami od mikrodermabrazji-bo nie wiedzialam w sumie..
i wlasnie mi wytlumaczyla ze te zabiegi robi sie w trakcie leczenia dermatologicznego lub po nim.. i mikro jest na powierzchni i dziala dobrze na blizenki, dziurki.. a kwasy dzialaja glebiej na skore i wogole.. i powiedziala ze czesto robi sie tak ze najpierw robi sie mikrodermabrazje a po dwoch, trzech tygodniach zabieg kwasami..

lemonka jest offline  
Stary 2007-12-05, 14:38   #1090
eunchae
Raczkowanie

Ja to sobie wycisnelam w wakacje takie podskórne krosty niezapalne, takie chyba prosaki, przekłółam to igłą i rozdrapałam i teraz do tej pory mam ślady! A co gorsza to w tych miejscach i dookoła powstają nowe takie podskórne białe krosty z którymi nic sie nie dzieje, są sobie pod skórą miesiącami, czasem jakiś prychol wyskoczy też w tych okolicach:/ nie wiem co mam zrobić z tym fantem czy do kosmetyczki iść żeby mi te białe rzeczy usuneła, być może troche z tych białych podskórnych dziwact jest od wcześniejszego wyciskania nie wiem co z tym zrobić
eunchae jest offline  
Stary 2007-12-05, 18:07   #1091
włoczykijka
Zadomowienie

ojj ja tez mam prosaki. hmm najbardziej są widoczne wieczorem,gdy się denerwuję np.nie przekłuwam ich igłą ani nic= rosną sobie a po 3 zabiegach z kwasami jest ich jakby mniej. ale w kazdym bądź razie nie znam dobrego sposobu na usunięcie prosaków, a szkoda.
Stary 2007-12-05, 18:49   #1092
mdz
Rozeznanie

No to na 20.12 jestem zapisana na mikrodermabrazje Jak okaze sie, ze moja buzia sie nie kwalifikuje do tego zabiegu, to bedzie zwykla wizyta dermatologiczna po prostu...wiec zadowolona jestem
Wloczykijka - do tego Biostudio sie zapisalam, maja dluuugie terminy - wiec pewnie pani doktor dobra...
Stary 2007-12-05, 18:56   #1093
tancerka212
Zakorzenienie

a ja nabyłam dziś płatki oczyszczające garniera bo miałam straszną ochotę sobie coś kupić żeby się bardziej zmotywowac powiesz nam mdz jak po mikrodermabrazji było bo ciekawa jestem jak ten zabieg wygląda a nie chce czytac opisow teoretycznych tylko wlasnie takie osobiste odczucia a ty skąd jesteś mdz??
tancerka212 jest offline  
Stary 2007-12-05, 19:03   #1094
mdz
Rozeznanie

Ja jestem z Wawy, no wlasciwie to nie do konca - bo mieszkam 20 km od stolicy ... Tez jestem ciekawa, jak to bedzie wygladac to zdam oczywiscie relacje Coz, swieta spedzam w gronie rodziny, wiec jak bede czerwona jak burak... nikt nie bedzie na to zwracal uwagi
A jutro endokrynolog...zobaczymy co powie. Z cera duzooo lepiej nie jest, ale lojotok o wiele mniejszy. Glowe myje co 2 dni...! No i na dekolcie nie ma zadnych grudek. Za to plecy - wysyp. Pewnie dlatego, ze tam bylo najwiecej zaskornikow, a na dekolcie - najmnej...
Stary 2007-12-05, 19:05   #1095
włoczykijka
Zadomowienie

tancerko, jakbyś mogła to zdaj rezencje na temat tych płatków garniera,też mnie ciekawią. hmm a ja juz praktycznie wyciskam,tylko te prosaki czasem.ajj
Stary 2007-12-05, 19:19   #1096
tancerka212
Zakorzenienie

ok zdam dzis relację z pierwszej ręki! tylko dopiero jak się wykąpię
tancerka212 jest offline  
Stary 2007-12-05, 21:12   #1097
Dannii
Przyczajenie

Udało się ! Dzisiaj ani razu nie wyciskiwałam! Jestem z tego dumna
No już się zabierałam ale uderzyłam się w rękę i proszę

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=223925

Co Wy na to? Mnie się wydaję, że lepiej. Jakieś jeszcze proponujecie zmiany?
Dannii jest offline  
Stary 2007-12-05, 21:34   #1098
tancerka212
Zakorzenienie

ja tez póki co się trzymam ale nie wiem jak dlugo bo mnie strasznie korci.. dzis mnie zmotywowaly te płatki co sobie kupilam skóra po ich użyciu jest bardzo przyjemna i nie szczypie jak pisały dziewczyny oceniając je na kwc.. po jednym użyciu raczej nic sie nie da wiecej zauwazyc no i jeszcze buzia się nie świeci!!
tancerka212 jest offline  
Stary 2007-12-05, 23:02   #1099
gwendolyn
Rozeznanie

Ja się znów drapę a było tak ładnie proszę mnie przywołac do porządku
gwendolyn jest offline  
Stary 2007-12-05, 23:10   #1100
tancerka212
Zakorzenienie

przywołuję cię do porządku!!!!!!!!!!!! mi łapki chodzą dookoła ale nie dotykam twarzy bo chce żeby płatki mi zadziałały a nie bakterie które paluchami roznosze może i wy sobie kupcie te płatki bo motywacja jest powalająca!
tancerka212 jest offline  
Stary 2007-12-06, 12:15   #1101
AaniaA
Zakorzenienie

Gwendolyn po dostaniesz!

ja nie ruszalam wczoraj. oby dzisiaj bylo tak samo . jednak jak widze moja twarz to niedobrze mi sie robi. nawet jak nie dziubie to mam pelno syfu pod skora, ktory wylazi na wierzch . nic nie pomaga.
AaniaA jest offline  
Stary 2007-12-06, 15:11   #1102
ana_gabi
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do ana_gabi

Cytat:
Napisane przez Aranel Pokaż wiadomość
Hej wszystkim skoro wątek ma aż swoją kontynuację to pozwólcie, ze przedstawię wam swoją pozytywną historię, tak dla dodania otuchy

Jestem raczej klasyką gatunku, czyli cera tłusta moze teraz to juz mieszana-ach latka lecą.... i nękana trądzikiem zawsze chciałąm przyspieszyc sprawę rękami, wiec ciach ciach i po krostce. Miałam tez okropnie duzo zaskórniaków i rozszerzone pory, które co chwila wyciskałam, martlertowałam, tak ze buzia byla czerwona przez wiele godzin. A przez oswietlenie w łazience zawsze męczyłam jedna strone buzi bardziej, bo druga czesc, prawy policzek był gorzej oswietlony.

Któregoś pieknego dnia przeczytałam ze kiedy wyciska sie zaskórniaki, bo to one sa moim głownym problemem, to taki mały por skórny orientuje sie ze jest pusty i zaczyan zapełniac sie na nowo i tak ciagle i ciagle, a na dodatek jak ciagle sie wypełnia to juz na trwale sie rozszerza i zostaje piekna dziurka w skórze

Troche przestraszona tym opisem przestałam wyciskac zaskróniaki, przyznaje szczerze i bez bicia ze krostki, te sporadyczne załatwiam od razu. Przestałąm sie wyciskac juz ho ho temu......moze juz ponad rok.... najpierw zero efektu ale wyobraźcie sobie ze po upływie tego czasu moje zaskóniaki zaczeły sie robic mniej widoczne, a pory sie zmniejszac i na dowod policzek prawy mniej maltertowany robi sie prawie całkowicie gładki naprawde ostatnio patrze w lustro i nie moge sie na patrzec, zamiast klasycznego sitka na twarzy robi sie równa powierzchnia naprawde nie mogłam uwierzyc własnym oczom

Wiec moze czasem warto przywiazac rece do stołu zeby miec ladniejsza cere

A druga moja obserwacja, pewnie juz dawno to wiecie ze im wiecej uzywałam kosmetyków do cery tradzikowej, silnych, matujacych tym gorzej wyglada moja cera, teraz moj zestaw ogranicza sie do boskeigo moim skromnym zdaniem żelu Avene -do cery tłustej, mam ich tonik który uzywam sporadycznie, oraz kremu nawilzajacego i o dziwo nawilzenie cery powoduje ze mniej sie przetłuszcza, mniej robi sie krostek...kiedys lekarka na tradzik przepisała mi leki, kremy natłuszczajaco-nawilzajaco nie chciałam jej słuchac, a chyba miała racje

No nic jak zwykle sie rozpisałam i powstał mega post, ale jestem starszna gaduła co przekłada sie tez na papier

Powodzenia wszystkim w walce wyciskaniem,
Takie wpisy sa tu potrzebne

Pozdrawiam wszystkie dreczone tym nalogiem .
To prawie jak alkoholizm - w kazdej chwili mozna do "tego" wrocic , no co jestem zywym przykladem.
Nie tykalam swojej twarzy, ostatnio zeczelam , ale uchodzi mi to na sucho bo nie ma powazniejszym ran.

Najbardziej ucierpialy moje plecy, byly gladkie [ takie o jakich zawsze marzylam ] ale moja sila destrukcyjna pozwolila im wrocic do dawnego stanu [czytaj= nieestetycznego]

ALE od ok2tygodni nie drapie plecow, nie wyciskam i widac 1. efekty - syfkow jest mniej, plecy wygladaja w miare , na upartego moglabym sie pokazac w bluzce na ramiaczkach

Ps. Do buzi uzywam kremu AA nawilzajacego jest swietny i niedrogi
[ a dzis rano pomylilam opakowania i zamiast AA do twarzy uzylam AA do szyji, biustu i dekoldu na buzie <hahaha> ]
I jeszcze lubie Ziaje oliwkowa ...

PS2.Powiedzcie mi po czym poznac czy krem zapycha czy nie?

ana gabi show fan

ana_gabi jest offline  
Stary 2007-12-06, 15:51   #1103
tancerka212
Zakorzenienie

a to jest dobre pytanie!!! jeśli ktoś wie to niech napisze... ja mam wrażenie że wszystko co nakładam na twarz to mi ją zapycha... nie wiem może to ta tłusta skóra która zawsze zaczyna się świecić już po chwili od umycia... dlatego najbardziej lubie chodzić sobie po domku z czystą buźką ale do ludzi bez makijażu nie wyszłabym na cały dzien zajęć na przykład... ale jestem pewna ze make up mnie zapycha
tancerka212 jest offline  
Stary 2007-12-06, 16:04   #1104
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
Gwendolyn po dostaniesz!

ja nie ruszalam wczoraj. oby dzisiaj bylo tak samo . jednak jak widze moja twarz to niedobrze mi sie robi. nawet jak nie dziubie to mam pelno syfu pod skora, ktory wylazi na wierzch . nic nie pomaga.
Mi tez niezbyt dobrze na widok mej gębuliMoja cierpliwosc sie unicestwia.
Jestem juz o krok od podjecia decyzji o leczeniu retinoidami dousnymi.
Po prostu....ja juz dluzej nie moge,mam 28 lat i chce miec swiety spokoj z syfami na starosc
Little Angel jest offline  
Stary 2007-12-06, 17:09   #1105
tancerka212
Zakorzenienie

biedny aniołek... ja dziś postanowiłam napaść na swoją cerę i będę ją męczyć wszystkimi peelingami parówkami i maseczkami jakie mam! podobno po parówce dobrae na pól godziny położyc sobie plasterki cytryny na twarz gdzie są wągry... ale jeszcze niesprawdzone przeze mnie wiec zeby nie bylo! trzymajcie się dziewczyny i pamietajcie łapki przy sobie to takie nasze małe porozumienie do piątku;0
tancerka212 jest offline  
Stary 2007-12-06, 17:29   #1106
lemonka
Zakorzenienie

a parowke z jakich ziolek robisz?

lemonka jest offline  
Stary 2007-12-06, 17:32   #1107
tancerka212
Zakorzenienie

wyczytałam na jakims innym forum że na wągry dobrze jest zrobić parówkę a potem właśnie albo nałożyć plasterki cytryny na wągrowe miejsca albo np nasmarować nos pastą do zębów i poczekać aż zaschnie i potem zmyć albo zeskrobać... cytryny trochę się boję że może szczypać ale ta pasta..? hmm ciekawe co ona działa...
tancerka212 jest offline  
Stary 2007-12-06, 17:33   #1108
lemonka
Zakorzenienie

cytryna nie bedzie szczypac..
a paste stosowalam jak bylam mlodsza i mialam jednego syfka na miesiac..wysusza ladnie..

lemonka jest offline  
Stary 2007-12-06, 17:41   #1109
tancerka212
Zakorzenienie

szczerze mówiąc to nie ma wielkiego wyboru ziółek bo na stanie mam tylko miętę ale może byc cytryny i tak się boję a pastę wypróbuję ale w weekend bo dziś używam tylko sklepowych peelingow i maseczek hehe współlokatorce się spodobało i też sobie maskę strzeliła wy też dziewczyny zróbcie sobie coś na poprawę humoru! p.s. pod maseczką nie widać czerwonych syfow wiec przez 15 macie jednolitą cerę hehe co z tego że niebieską...
tancerka212 jest offline  
Stary 2007-12-06, 17:43   #1110
tancerka212
Zakorzenienie

w ogole to kupilam wczoraj te płatki garniera za 16,99 a dzis kolezanka przyniosla ulotkę z supermarketu ze takie same są za 11,99... dziwne... nie wiem czy zrobic zapas czy raczej im nie ufac... nie wiem jeszcze czy dzialaja więc szkoda robic za wielkie zapasy...
tancerka212 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości