Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2 - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-03-17, 14:22   #2131
Vic87
Rozeznanie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

tancerka: dzięki za odpowiedź I czeka mnie wizyta w aptece

Vic87 jest offline  
Stary 2008-03-17, 16:14   #2132
agiii
Zadomowienie

jejku zepsułam sobie brodę ;(
mam gulki ktore powyciskalam... ale dalej sa takie tylko czerwiensze i wogole ;(;( klade co moge na to: masc cynkowa, brevoxyl itp. ale narazie nic! buuuu... ale za to reszta twarzy ok
agiii jest offline  
Stary 2008-03-17, 16:29   #2133
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
jejku zepsułam sobie brodę ;(
mam gulki ktore powyciskalam... ale dalej sa takie tylko czerwiensze i wogole ;(;( klade co moge na to: masc cynkowa, brevoxyl itp. ale narazie nic! buuuu... ale za to reszta twarzy ok
Agiii, trzymaj się jakoś i nie dotykaj już brody. Pozwól teraz skórze odpocząć po ciśnięciu - to powiedziałam ja - nałogowy wyciskacz Ale żeby nie było - dziś nic nie ruszyłam

Laity jest offline  
Stary 2008-03-17, 17:18   #2134
shima
Raczkowanie

tak trzymaj Laity a co z Twoją grzywką ?
ja też się staram nie broić, w sumie to juz od 3 dni nie dusiłam wycisnęłam moze z 8 zaskórników (hehe jaka dokładność) żadnych niespowdzianek nowych nie mam, ale moja cera jest jakas taka brzydka, nadal bez poprawy jeśli chodzi o koloryt . Planuje dzis iruchomić peeling morelowy st ives moze coś zdziała
shima jest offline  
Stary 2008-03-17, 17:22   #2135
convallaria
Raczkowanie

Witam Was dziewczyny!
Kiedyś już napisałam w tym wątku, ale było to daaawno i postanowiłam znów się odezwać... Kilka miesięcy temu miałam cudowny okres nierozdrapywania i niewyciskania twarzy, dbałam wzorowo - żelik, tonik, maseczki, kremiki, wszystko regularnie i byłam bardzo zadowolona..
A teraz? Od kilku tygodni jest fatalnie, ogromne, czerwone strupy na twarzy (oczywiście będące dziełem własnoręcznym - takie COŚ z niczego! ),cały czas rozdrapywane, widac zasychającą krew.. ehh szkoda gadać, oszczędzę Wam tego okropieństwa.. Nie mogłam patrzeć na siebie w lustrze, a jak już patrzyłam to byłam przerażona..
Teraz już sięgoją, dziś kupiłam sobie nowy tonik do twarzy i żel, bo stare się skończyły (a używam zwykłych, taniutkich drogeryjnych) - zawsze nowy kosmetyk poprawia humor i może sprawi, że przestanę się tak okropnie szpecić..
A napisałam głównie dlatego, że ,jak już jedna z Was niedawno wspomniała, sama obecność w tym wątku bardzo motywuje... Trzymam za Was kciuki, będę zaglądać!
convallaria jest offline  
Stary 2008-03-17, 17:43   #2136
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez shima Pokaż wiadomość
tak trzymaj Laity a co z Twoją grzywką ?
ja też się staram nie broić, w sumie to juz od 3 dni nie dusiłam wycisnęłam moze z 8 zaskórników (hehe jaka dokładność) żadnych niespowdzianek nowych nie mam, ale moja cera jest jakas taka brzydka, nadal bez poprawy jeśli chodzi o koloryt . Planuje dzis iruchomić peeling morelowy st ives moze coś zdziała
shima, mam nadzieję, że nic nie nabroję jak pójdę się umyć.
U mnie też jakoś niespecjalnie jeśli chodzi o koloryt. I wkurzam się na to moje czoło - grzywka póki co schowana pod opaską, ale jakoś nie chcą się zasuszyć te krostki

Cytat:
Napisane przez convallaria Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny!
Kiedyś już napisałam w tym wątku, ale było to daaawno i postanowiłam znów się odezwać... Kilka miesięcy temu miałam cudowny okres nierozdrapywania i niewyciskania twarzy, dbałam wzorowo - żelik, tonik, maseczki, kremiki, wszystko regularnie i byłam bardzo zadowolona..
A teraz? Od kilku tygodni jest fatalnie, ogromne, czerwone strupy na twarzy (oczywiście będące dziełem własnoręcznym - takie COŚ z niczego! ),cały czas rozdrapywane, widac zasychającą krew.. ehh szkoda gadać, oszczędzę Wam tego okropieństwa.. Nie mogłam patrzeć na siebie w lustrze, a jak już patrzyłam to byłam przerażona..
Teraz już sięgoją, dziś kupiłam sobie nowy tonik do twarzy i żel, bo stare się skończyły (a używam zwykłych, taniutkich drogeryjnych) - zawsze nowy kosmetyk poprawia humor i może sprawi, że przestanę się tak okropnie szpecić..
A napisałam głównie dlatego, że ,jak już jedna z Was niedawno wspomniała, sama obecność w tym wątku bardzo motywuje... Trzymam za Was kciuki, będę zaglądać!
convallaria, nie wyciskaj już więcej. Pozwól skórze się zagoić i zregenerować. Pochwal się od czasu do czasu swoimi osiągnięciami w tym temacie

Laity jest offline  
Stary 2008-03-17, 18:47   #2137
adrenalinka666
Raczkowanie

shima
heh dzieki nie wiedziałam, zyłam w przeswiadczeniu ze własnie tak powinno sie robic poczytam o nim i moze kupie chce tez cos wydajne go i w miare niedrogiego słyszałam tez o iwostinie podobno niezły
laity
Effecar?? słyszałam z tym ze nawet nie pytałam sie o cene w aptece bo juz z nazwy kojarzy mi sie drogo ale teraz sie spytam dziekiA co do pure zone uwielbiam zel i jest dobry dla mnie ale jak kupiłam jeszcze krem i tonik, to mnie zdewastowało a mówia ze w kompletach kosmetyki lepiej działaja ten zestaw az za za za za dobrze ...

dzieki dziewczyny

adrenalinka666 jest offline  
Stary 2008-03-17, 19:05   #2138
Nati_kk
Zakorzenienie

Tancerko, co do nawilżenia to używam tylko lekkiego kremiku z oriflame(taki do wszystkich typów cery, krem na dzień) chociaż przyznam, że czasem jak mam skórę przesuszoną np. od Afronisu to od razu efektu nie daje...a nie mogę niestety nic innego bo mnie zapycha
Co do Acne Dermu to on działa też na zaskórniki?Hmmm, w sumie zawsze myślałam, że jest droższy a poza tym bałam się troszkę sama używać kwasów ale może teraz się skuszę...tylko boję się, że już mnie całkiem wysuszy

Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline  
Stary 2008-03-17, 19:36   #2139
tancerka212
Zakorzenienie

po pierwsze to mam w domu afronis i on jest meeega wysuszający a rezultaty mierne wiec nie stosuj go do twarzy!!! ja go uzywam do plecow i i tak nie codziennie.. im skora bardziej przesuszona tym sie bardziej sama natłuszcza dlatego od dzis do buzi nie używaj afronisu!!! po drugie sama nazwa krem do wszystkich rodzajów cer nie wróży nic dobrego więc śmiem twierdzić że krem się nie nadaje... acne dermu nie musisz się bać bo nie jest to nic strasznego a nazwa kwasy przestanie ci sie kojarzyć z czymś żrącym jak tylko spróbujesz no i prawidłowe nawilżanie!!!! nie wiem czy to na tym wątku czy na innym dziewczyny chwaliły oprócz humektanu inny krem nawilżający Cetaphil. sprawdzilam i rzeczywiscie ma swietne recenzje wiec jak ktos chce to moze spróbowac.. ja od mojego boskiego humektanu nie odejdę narazie bo zamowilam 100ml tubke zakochalam sie w nim
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-03-17, 20:04   #2140
agiii
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
Agiii, trzymaj się jakoś i nie dotykaj już brody. Pozwól teraz skórze odpocząć po ciśnięciu - to powiedziałam ja - nałogowy wyciskacz Ale żeby nie było - dziś nic nie ruszyłam
no ja wiem nie dotykam ale wczoraj powyciskalam, niby sie zasuszylo lekko a rano wstaje i juz widze ze pod strupkiem mi sie dalej zbiera ropa. Wycisnelam. Ale dzis po szkole tak samo. Ale juz po raz ostatni wycisnelam to. mam nadzieje ze bedzie juz sie zasuszalo
agiii jest offline  
Stary 2008-03-17, 21:02   #2141
Nati_kk
Zakorzenienie

Tancerko dziękuję za rady, a co polecasz do twarzy zamiast afronisu?

Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline  
Stary 2008-03-17, 21:03   #2142
Laity
Wtajemniczenie

Jak tam się trzymacie dziewczynki? Napewno jesteście baaardzo dzielne, tak jak ja Poszłam umyć buzię, umyłam, wytarłam ręczniczkiem, podeszłam do lustra i... zaczęłam wynajdywać nowe niespodzianki, kilka lekko przydusiłam, ale jak zobaczyłam, że nie są jeszcze gotowe do wyjścia, to je zostawiłam. Więc szkód nie narobiłam
Napaćkałam sobie Humektanu na buzię, miejscami krem wchłonął się bardzo ładnie. Resztę zmyłam, bo spanikowałam Zobaczę, czy do jutra mnie nic nie wysypie i jak będzie ok, to codziennie będę go sobie właśnie tak nakładać przed spaniem.
Odstawiłam też żel do mycia twarzy Effaclar i wróciłam do swojej ukochanej pianki Happyderm - tak sobie pomyślałam, że może on też nie podpasił za bardzo mojej skórze

Kończę, bo muszę jeszcze wysuszyć włosy. Trzymajcie się cieplutko

Laity jest offline  
Stary 2008-03-17, 21:35   #2143
tancerka212
Zakorzenienie

Nati na pewno nie polecam nic z alkoholem.. przez moją łazienkę przewędrowało juz tyle kosmetyków że dziś mogę śmiało powiedzieć że bezalkoholowe wygrywają ja używam toniku Pharmaceris ale nie jest to jakies odkrycie kwc.. po prostu bardzo miły tonik do codziennego przecierania i odświeżania buzi- uzywam go nawet kilka razy dziennie kiedy mam ochotę i wiem ze buzia mi sie nie wysuszy i nie zacznie przetluszczac od niego.. ale mozesz oszukac cos na kwc jakos tonik bezalkoholowy do swojego typu cery czyli pewnie albo tlusta albo trądzikowa bo takie dominuja na naszym nieszczęsnym wątku
ale afronisu polecam sie pozbyc bo ja od samego pprzeciernia plecow raz dziennie mam schodzącą z palców skórę wiec nawet nie chce sobie myslec co by mi zostalo z twarzy... mysle ze powinnas zmienic sposob pielegnacji bo pewnie tylko suszysz buzie i zapychasz.. no i tym sposobem wągry murowane
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-03-17, 21:38   #2144
tancerka212
Zakorzenienie

Laity ciekawe jak humektan sie sprawdzi na twojej buźce ale myślę że nie musisz robic sobie z niego maseczek.. odkąd regularnie codziennie go uzywam nie mam problemu z przesuszeniem skory i nie nakladam zadnych maseczek.. ten krem po prostu nawilża w 100% juz sie nie moge doczekac mojej drugiej wielkiej tubeczki ponadto zaczęłam łykać witaminke C i witaminę A + E. tak mi sie umyśliło i tak zrobiłam. pewnie na efekty trzeba dluzej czekac niz jakies 2 tyg ale nawet jeśli to placebo to mam ładną buzię hehehe i bede sie nią cieszyć
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-03-17, 22:08   #2145
Nati_kk
Zakorzenienie

Tancerko dziękuję za rady, może masz rację, chociaż to właśnie dermatolog kazała mi odstawić wszelkie żele do mycia czy pianki i przerzucić się na szare mydełko i brevoxyl, ale właśnie z tym nawilżaniem u mnie był problem bo mi żaden krem nie służył...spróbuję jutro gdzieś znaleźć ten humektan i zobaczymy, skoro go tak zachwalacie

Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline  
Stary 2008-03-17, 22:55   #2146
tancerka212
Zakorzenienie

hmmm wiesz skoro dermatolog przypisal ci taką kurację... ale dermatolog nie poda ci pelnego zestawu kosmetykow z kremami i produktami do oczyszczania i pielegnacji.. on zaklada ze reszte wiesz.. mojej siostrze przypisal kwasy i gdy sie zapytala czy potrzeba do tego jakiejs ochrony-chodzilo jej o filtry- to ona na to ze no to jest oczywiste.. hmmm dla kogos kto czyta wizaz to oczywiste ale reszta skąd ma sie domyslec????
dlatego nie mozesz zapomniec o nawilzaniu buźki poza kuracją antytrądzikową.. i jeszcze od siebie dodam ze jesli chodzi o buzie to warto zaopatrywac sie w apteczne kosmetyki.. są o niebo lepsze od drogeryjnych są droższe to prawda ale jak policzylam ile wydalam rok temu na dermatologa i kosmetyczke zeby doprowadzic cere do ladu to naprawde to ile wydaje na kosmetyki "pewne" dzięki pomocy wizazanek to grosze!!
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-03-17, 23:14   #2147
Nati_kk
Zakorzenienie

No co racja to racja, już nieraz się o tym przekonałam...hmmmm, co do toniku to znalazłam coś takiego, http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,15...ra-wersja.html myślę że może się skuszę, zobaczę jaki efekt będzie...a właśnie co do filtrów, potrzebowałabym coś dobrego, ale niedrogiego, bo portfel ostatnio świeci pustkami

Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline  
Stary 2008-03-18, 07:27   #2148
kolanka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
kolanka a jak często stosujesz acne derm?? moze by tak zwiększyc dawkę do 2 razy dziennie i obserwowac skóre??
Przez pierwszy miesiac stosowałam 2 razy dziennie, zużyłam całą tubkę, tearz mam drugą 3 tyg. smarowania tylo na noc. Na razie odstawiam ACNE DERm i będę sie tylko nawilzala. Zauwałym przy statnim aplikowaniu, ze nie chciał sie wchłaniac, dopiero po chwili poczułam, że zmatowił się.

Kupiłam na allegro saszetki z effaclarem K, zobaczymy jakie bedą efekty. Może ładnie mi oczysci pory, a potem AD sobie je pozamykam .

Mnie też mobilizuje to forum do nie wyciskania . Jak juz cos wyciskam, to potem czuję się winna, że nie dotrzymalam Wam słowa .
kolanka jest offline  
Stary 2008-03-18, 08:35   #2149
narcy
Wtajemniczenie

hej, można się przyłączyć? ja mam skórę mieszaną i ogólnie nie jest źle /choć czasem wyskakują niespodzianki, które niestety wyciskam/, ale cały nos mam w wągrach. od jakichś dwóch tygodni smaruję czoło, no i brodę Isotrexin-em i zauważyłam znaczną poprawę; na czole i brodzie nie wyskakują pryszcze, a zaskórników na nosie jest jakby mniej /tzn. są takie małe plamy, w których nie ma ich wcale/. mam nadzieję, że używanie tej maści coś pomoże, bo strasznie nie ona wysusza:/

aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline  
Stary 2008-03-18, 08:40   #2150
Vic87
Rozeznanie

Narcy witamy

A tak w ogóle to mam duży problem :/ Otóż na lewej powiece oka, wyszły mi takie dwie dziwne białe kropki? Co to jest!? Z racji kłopotliwego miejsca ani tego nie idzie wycisnąć ani potraktować jakimś mocniejszym specyfikiem ( POMOCY!

Vic87 jest offline  
Stary 2008-03-18, 08:55   #2151
tancerka212
Zakorzenienie

Nati a jaką masz cere? bo ten tonik mimo dobrych recenzji nie zauwazylam zeby byl do cery tlustej czy tradzikowej.. a takich mialas szukac potrzebujesz czegos co cie w ciągu dnia ladnie oczysci z sebum itp zebys nie musiala kilka razy dziennie używac zelu do twarzy. widzialam juz ten tonik i mimo dobrych recenzji nie wiem czy on jest odpowiedni do naszych cer tłustych.. jak sie myle to prosze mowic, ale moja intuicja tak mówi
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-03-18, 11:25   #2152
Nati_kk
Zakorzenienie

Ja mam cerę mieszaną, ale ze skłonnościami bardziej w stronę suchej...

Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline  
Stary 2008-03-18, 12:10   #2153
tancerka212
Zakorzenienie

no to jak masz skłonności do suchej cery to po co używałaś afronisu??? przeciez pewnie teraz masz buzię suchą jak papier.. hmmm miałyśmy się skupić na oczyszczaniu porów więc musisz kupić oczyszczający tonik bezalkoholowy uzywaj systematycznie jakiegos dobrego peelingu- tu dziewczyny zgodnie wszystkie są za peelingiem St. Ives takim w taniej a duzej tubie lub ewentualnie Avon Clearskin. no i na pewno nie zapychający kremik nawilżający.. a malujesz sie na codzien? jeśli tak to mamy klejny problem wiadomo przestac malowac sie chyba nie da raz na zawsze ale im bardziej sie ograniczy fluidy a przede wszystkim syfiaste pudry tym lepiej. zadawaj pytania i pisz o stanie swojej buzi to bedzie nam łatwiej np czy masz problem tylko z wągrami czy borykasz sie z trądzikiem?
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-03-18, 14:12   #2154
Nati_kk
Zakorzenienie

Głównie niestety wągry, czasem przed okresem wyskoczy parę syfków, ale to normalne. Co do afronisu to ja go broń boże nie używałam na całą twarz, jedynie punktowo, ale i tak właśnie muszę go odstawić na jakiś czas...Co do pillingu to ja stawiam mimo wszystko na kawowy,bardzo mocny i teoretycznie nieprzeznaczony dla buźki ale moja cera jakoś źle nie zareagowała na niego a wręcz przeciwnie, więc zostanę przy nim Co do malowania, to właśnie już mam bardzo ograniczone, normalnie jest to jedynie jakiś tusz do rzęs, a na buźkę lekko pędzelkiem cieniuśienka warstwa pudru rimmel stay matte w kamieniu i na przebarwienia bądź zaczerwienienia miejscowo korektor, a w gorsze dni albo na imprezę dochodzi do tego jeszcze podkład rimmel cool matte.

Dzisiaj wieczorem skoczę do apteki po humektan skoro tak polecacie i może się skuszę na ten acne derm...ale kurcze nie mam teraz kasy na żaden filtr porządny a bez tego chyba nie mogę stosować nie?

Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline  
Stary 2008-03-18, 14:30   #2155
tancerka212
Zakorzenienie

zaraz mnie tu wszystkie zbiczują dziewczyny za to co powiem ale kup na razie acne derm a filtr kupisz jak uzbierasz kaske... ja osobiscie nawet nie wiedzialam od razu ze jak sie uzywa kwasow to i trzeba kupic filtr a jak juz kupilam to denerwuje sie bardzo jak nakladam tluste filtry wiec kiedy sie bardzo spiesze o 6 rano to nie zdązam codziennie po prostu czekac az mi sie wchłonie pół godziny.. dlatego niestety ale często zdarza mi sie wychodzic na dwó bez filtra i jakos żyję do tej pory a buzia jest bardzo ładna.. dlatego ja na twoim miejscu bym kupila acne derm i dzialala od razu
nie wiem jeszcze czy na cos ci sie to przyda ale dziewczyny pisaly ze fluid to lepsze zło niz puder... wiec ja przestalam w ogole używac pudru.. aby jak wieczorem wychodzę ze znajomymi itp zeby sie ladnie prezentowac to sie przypudruje... ale na dzien puder-OUT !! dla własnego dobra
kiedys myslalam ze jak sie nie umaluje to bedzie koniec swiata i kazdy na pewno zauwazy ale zauwazylam ze ludzi ekompletnie nie zauwazyli ze przestalam sie malowac, ani nie gapią się jakos dziwnie na moją gębę ani nic wiec po co sie malowac wole te 5 minut rano łuzej pospac hehehe zeby jeszcze filtry byly matujące to by byl cud kosmetyczny
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-03-18, 14:33   #2156
tancerka212
Zakorzenienie

obawiam sie ze tak latwo humektanu nie dostaniesz... zamowilam w aptece humektan a okazalo sie ze nie mają go jednak w hurtowni i mnie wyslali do innej apteki wrrr... mam nadzieje ze nie skonczy mi sie zanim dostane nową tubke.... bo na pewno nie naloze na twarz innego kremu chocbym miala chodzic sucha!!! jak chcesz zaoszczedzic to kup od razu 100ml tubke bo jest za ok 20zł a 30ml jest za ok 10zł. wiec teoretycznie 1 mala tubka gratis. no ale jesli chcesz najpierw sprawdzic cz ci podpasuje to zacznij od małej
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-03-18, 14:41   #2157
Vic87
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
dziewczyny pisaly ze fluid to lepsze zło niz puder... wiec ja przestalam w ogole używac pudru..
Ja muszę powiedzieć że miałam dokładnie to samo. Od kiedy przez zapomnienie zostawiłam w domu kosmetyczkę a w niej puder, którego używałam jakiś czas, zauważyłam że cera od razu zaczęła odżywać, co bądź co bądź bardzo mnie ucieszyło. Teraz używam jeszcze tylko podkładu troszkę, chociaż staram się go również ograniczać do minimum Puder poszedł postać na półce czekając na większe wyjścia

Vic87 jest offline  
Stary 2008-03-18, 15:00   #2158
agiii
Zadomowienie

a dlaczego fluid lepszy niz puder??

ja nie potrafie wyjsc bez pudru wydaje mi sie ze cera jest taka brzydka... bo ja nie uzywam fluidu ani podkladu. tylko krem i puder... wiec co mam zrobic...
agiii jest offline  
Stary 2008-03-18, 15:13   #2159
tancerka212
Zakorzenienie

pisalam ze fluid mniejsze zło niz puder bo tak naprawde to najlepiej przy naszych cerach nie uzywac ich.. niestety puder to sterta zapychaczy i pierwsza przyczyna wągrów.. jeśli cię to jeszcze nie przekonalo do jego schowania w ciemnej szafce to ja nie wiem czym cie przekonac
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-03-18, 16:52   #2160
agiii
Zadomowienie

kurcze bo zdaje mi sie ze jesli mam korektor na twarzy i dam puder to twarz ladniejsza, ma rowny koloryt i jest poprostu ladniejsza no i nie wiem teraz

_ na szczescie broda sie powoli goi musialam dzis wycisnac megagule ale na szczescie nie rozbabralam jej
agiii jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości