Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2 - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-04-20, 17:27   #2671
LoLcIa123
Zakorzenienie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Lemonka efekt powalający!
Ja grzecznie się trzymałam cały czas i NIC nie cisłam,dzisiaj jednak w taki smętny dzień spojrzałam do lustra i tragedia! miałam jedno miejsce na twarzy gdzie w kupie zebrało się z 5 wągrów wszystkie pocisłam i z tego zrobiła mi się mała ranka,ale generalnie nie jestem o to na siebie zła,bo ranka zejdzie,a nie będę miała tyle świństwa,oprócz tego grzecznie się trzymam,mam nawet jedną gulę,której jeszcze nie ruszyłam nawet,bo czekam aż dojrzeje

Tymoteusz
23.11.2014r

LoLcIa123 jest offline  
Stary 2008-04-20, 19:10   #2672
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
ciekawe co by się stało jakbym nałożyła na twarz balsam- ten sam co nakładam na ciało... mam balsam brązujący z garniera... hmmm pomyślę nad tym obym potem nie żałowała
Ooo ja bym nie ryzykowała, bo balsamy do ciała mają bardziej zapychające składniki niż kremy przeznaczone do buzi (glycerin, paraffinum liquidum na przykład).

Na pocieszenie tylko dodam, że ja też jestem blada jak ściana i zastanawiam się, czy nie nałożyć sobie na noc tego swojego brązującego Garniera. Nałożyłabym na dzień, ale muszę nałożyć sobie puder, więc nie będę ryzykować, że przez ten głupi propylene glycol znowu mnie pozapycha

Laity jest offline  
Stary 2008-04-20, 19:34   #2673
lemonka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
lemonka, różnica jest ogromna. Bardzo ładnie Ci to wszystko poschodziło. Jeszcze trochę i nie będzie śladu

Cytat:
Napisane przez SweetDreams93 Pokaż wiadomość
faktycznie, zadziwiające efekty oby tak dalej! ja dzis nie bd wyciskać, nie nie nie. silna wola..
chciałabym, chciała..
nie wyciskać-strata czasu i nerwów..
ponadto dwie zasady>1. co zjesz po 20 będziesz widziała na drugi dzień na twarzy..2. wszelakie specyfiki nakładamy do godziny 22, spóźnisz się?to lepiej nie nakładać wogóle bo strata maści,kremu..
Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
Lemonko, efekty wspaniałe, trzymam kciuki żeby dalej Ci tak dobrze szło U mnie w miarę ok, nie mam czasu na nic więc to może też procentuje tym, że jestem zbyt zmęczona żeby w ogóle podejść do lustra...

Pogoda mnie lekko przybija, w dodatku jak sobie pomyślę, że wiosna i te wszystkie zakochane pary z rozbuzowanymi hormonami się na ulicach pokazują, to trochę żal, ale myślę że będzie dobrze i nie dam się tej mini chandrze!

Idę się z tego wszystkiego troszkę porozciągać
oj tak..pogoda potrafi namieszać..
zakochane pary..taaa laaf story..dziś się naoglądałam-dla odmiany chyba wrzuce na oko jakiś horror,,

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
lemonko, swietne efekty! uzywalas differinu?

odstawilam Ad na chwile, bo mam za sucha skórę. Wczoraj powyduszalam brode masakra jak to wychodzi ale jeszcze jest tego pelno tylko teraz cos uroslo i boli:/ a nie mam zadnej maseczki oczyszczajacej juz...
aale tak to sie trzymam i staram sie bez robienia tragedii
differin stosowalam 4 miesiace w polaczeniu z tetralysalem(czyli od początku maja do końca sierpnia)..
nastepnie odstawiono tetralysal i sam differin stosowalam do poczatku grudnia na przemian z akneroxid-em, który stosowałam do początku lutego..
teraz mam Skinoren, który stosuję na dzień i Clindacne-na noc..

Cytat:
Napisane przez shima Pokaż wiadomość
tak mnie korci strasznie mam tyle grudek i zaskórników na brodzie, że już ledwo się powstrzymuje. Wiem ze nie ma sensu wyciskanie tego bo wszystko i tak odnowa wróci i to pewnie z nowymi kolegami uhhh niech mi ktoś zwiąże łapska wieczorem spróbuje to zetrzec troche peelingiem

Jak tam wasze buzie?

Lemonka gratuluje
wróci wróci-ze zdwojoną siłą..z małej wijny zrobi się bitwa..
chętnie zwiąże ci łapska..
Cytat:
a co do lemonki to efekt jest naprawdę powalający!!! gratulacje
Cytat:
Napisane przez smadak Pokaż wiadomość
szok! bardzo ładnie się goi.
Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Lemonka efekt powalający!
Ja grzecznie się trzymałam cały czas i NIC nie cisłam,dzisiaj jednak w taki smętny dzień spojrzałam do lustra i tragedia! miałam jedno miejsce na twarzy gdzie w kupie zebrało się z 5 wągrów wszystkie pocisłam i z tego zrobiła mi się mała ranka,ale generalnie nie jestem o to na siebie zła,bo ranka zejdzie,a nie będę miała tyle świństwa,oprócz tego grzecznie się trzymam,mam nawet jedną gulę,której jeszcze nie ruszyłam nawet,bo czekam aż dojrzeje
dzięki dziewczyny!
..minął rok od początku tej całej masakry..
ciągle walczę.. a końcem uznam dzień, w którym wstanę rano..przemyję buzię i bez robienia niczego będę mogła wyjść z domu i czuć, że wszystko wygląda ok..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę

nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline  
Stary 2008-04-20, 19:46   #2674
tancerka212
Zakorzenienie

lemonka a powiedz mi czy przez wakacje też zamierzasz stosować skinoren? ja zastanawiam się ciągle nad tym acne dermem.. bardzo fajnie mi podziałał na buzię ale odkąd go przestałam używać znów zaczynam się opuszczać w pielęgnacji buzi.. maluję się i zapycham tym pory a potem usilnie je chcę oczyścić własnymi palcami.. nie zrobiłam jeszcze żadnej masakry na twarzy ale wcześniej przy acne dermie nic mi nie wyskakiwało a teraz znowu zaczyna.. miałam wrócić do mojej kuracji po wakacjach, kiedy to moja buzia nie bedzie narażona na ostre promienie słoneczne, bo brak mi systematycznosci w stosowaniu filtrów... a ty uzywasz codziennie filtra jak Pan Bóg przykazał?? juz sama nie wiem czy sobie jeszcze jednej tubki nie fundnąc przed wakacjami i miec święty spokój...???
z tym balsamem brązującym to masz rację nie będę szaleć... co najwyżej nałożę go w weekend żeby tżcika nie straszyc bo reszta ludnosci mnie nie obchodzi jesli chodzi o ocenę mojej buzi chociaż tżik w weekend mnie pomiział po policzku i mi powiedział że mam milusią buzię ucieszyłam się ale ja zawsze muszę miec jeszcze lepszą buzię, bo wiem ze sie da.. chyba jeszcze jedna tubka bedzie konieczna.. nie chcem ale muszem...
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-04-20, 19:56   #2675
lemonka
Zakorzenienie

Cytat:
lemonka a powiedz mi czy przez wakacje też zamierzasz stosować skinoren? ja zastanawiam się ciągle nad tym acne dermem.. bardzo fajnie mi podziałał na buzię ale odkąd go przestałam używać znów zaczynam się opuszczać w pielęgnacji buzi.. maluję się i zapycham tym pory a potem usilnie je chcę oczyścić własnymi palcami.. nie zrobiłam jeszcze żadnej masakry na twarzy ale wcześniej przy acne dermie nic mi nie wyskakiwało a teraz znowu zaczyna.. miałam wrócić do mojej kuracji po wakacjach, kiedy to moja buzia nie bedzie narażona na ostre promienie słoneczne, bo brak mi systematycznosci w stosowaniu filtrów... a ty uzywasz codziennie filtra jak Pan Bóg przykazał?? juz sama nie wiem czy sobie jeszcze jednej tubki nie fundnąc przed wakacjami i miec święty spokój...???
z tym balsamem brązującym to masz rację nie będę szaleć... co najwyżej nałożę go w weekend żeby tżcika nie straszyc bo reszta ludnosci mnie nie obchodzi jesli chodzi o ocenę mojej buzi chociaż tżik w weekend mnie pomiział po policzku i mi powiedział że mam milusią buzię ucieszyłam się ale ja zawsze muszę miec jeszcze lepszą buzię, bo wiem ze sie da.. chyba jeszcze jedna tubka bedzie konieczna.. nie chcem ale muszem...
hm.. idę na wizytę 2 maja i wtedy dowiem się co dalej..dam znać
aczkolwiek stosowałam całe lato differin i nie spaliła mi się twarz, ani nie przytrafiły inne czarne scenariusze, którymi mnie straszono..
jeżeli chodzi o filtry to w życiu żadnego nie miałam na twarzy i totalnie się na tym nie znam-wiem wstyd, ale na razie nie miałam potrzeby, ponieważ mój doktor chyba wyznaje zasadę "im mniej, tym lepiej".. jak już kiedyś wspominałam mam od początku zakaz używania wszystkiego-czyli kremy, toniki, maseczki itd.. mogę stosować tylko leki, które mi zaleca i purritin żel do mycia twarzy..
a Ty-jeżeli tak dobrze na Ciebie działał to czemu przestałaś używać?z tego co się orientuję to nawet jak nam cosik poznika to i tak trzeba nadal stosować dany specyfik "żeby nie było".. może dobrym pomysłem byłoby kupienie jeszcze jednej tubki acne i stosowanie go np. na początku przez tydzień-dwa co dzień na noc, a później co drugi dzień na noc dla podtrzymania efektu-wydaje mi się, że nie zaszkodzi..
co do kosmetyków kolorowych to kiedyś za żadne skarby nie nałożyłabym fluidu, pudru czy różu.. a teraz jest odrotnie-czego żałuję..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę

nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline  
Stary 2008-04-20, 20:21   #2676
agusiamatyldka
Raczkowanie

ja aktualnie zrobilam sobie piekna masakre na czole .... 2 mega gue rozdrapane tipsami i igla bolace spuvhniete twarde uuuuuuuuu masakra...czym to potraktowac??????poradzci e please!!!!!!!!!!!!!!. masc ichtilowa,spiryrus, masc cynkowa-nie dziala nic.........mam jescze pytanko do dziewczyn ktore braly tetralysal co ze sloneczkiem wtedy????nie chodzi mi o oplanie ale takie normalne chodznie po nim , jade do wlsoch na pare dni i zastanawiam sie czy podklad z filtrem 20 wystarczy?????????..
agusiamatyldka jest offline  
Stary 2008-04-20, 21:41   #2677
tancerka212
Zakorzenienie

kiedy mi dermatolog zapisywała tetralysal to nic nie mówiła o filtrach... a ja wtedy jeszcze nie czytałam wizazu... szczerze mówiąc to nie wiem czy tetracykliny trzeba z filtrami stosowac??? ja w kazdym razem nie stosowalam i żyję

a co do acne dermu to właśnie tak jak mówisz lemonka- pomogło mi rewelacyjnie i myslalam ze juz tego nie potrzebuję, ale to była pomylka i jednak kupię jeszcze jedną tubke tyle dałam radę to i jeszcze jedną tubkę przeżyje- jesli efekt ma byc taki jak byl to zrobie wszystko mam nadzieje ze słoneczko mnie nie "poplami" bo rano nie mam czasu czekac pół godziny aż się filtr wchłonie...
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-04-20, 22:06   #2678
SaruniaL
Raczkowanie

Dziewczynyyyy siedze i rycze od dwóch godzin, oczy mam tak spuchnięte, że ledwo widzę... Moje czoło wygląda jak jeden wielki bąbel. Zaczęło się od telefonu z dołującą wiadomością i to wystarczyło... Poszłam do łazienki - wcale nie żeby wyciskać - zobaczyłam lusterko i ooo! Wyglądam teraz jak potwór. Mama na mnie krzyczy, do niej nie dociera, że takie wyciskanie to na tle nerwowym, chyba myśli, że krzykiem mi pomoże... Mam tego wszytskiego dość...
Przez tydzień nie wyjdę z domu,potem dwa tygodnie poprawy i potem od nowa w kółko tak samo...
Stary 2008-04-20, 22:21   #2679
elusia1991
Raczkowanie

SaruniaL mamą się nie przejmuj ( tylko potraktuj to jako motywację), zaufaj mi gorzej jest poczuć Jej brak :-( . Co do czoła to daj mu trochę wytchnienia, zetnij pazurki do zera a jak już wyciskasz to przez chusteczkę higieniczną, a potem maseczka oczyszczająca i wiesz mogę Ci jeszcze polecić picie naparu z pokrzywy i przemywanie nim twarzy pryszcze znikają u mnie po 2 dniach było już lepiej.
elusia1991 jest offline  
Stary 2008-04-20, 22:23   #2680
elusia1991
Raczkowanie

Małe sprostowanie to o paznokciach miało być do agusimatyldki-taka mała rada.
elusia1991 jest offline  
Stary 2008-04-20, 22:43   #2681
shima
Raczkowanie

Lemonka a czemu specyfiki nakładamy tylko do 22 ?

Dalej walcze ze sobą, broda pozostaje nietknięta zrobiłam peeling troche się wygładziła, ale dalej mnie korci. Zaraz upapram ją czymkolwiek żeby tylko nie dotykać ciągle bo rękawiczek mam już na dziś dosyć
shima jest offline  
Stary 2008-04-20, 23:15   #2682
tancerka212
Zakorzenienie

hmmm ja wiem tyle ze poleca się chodzic spac przed chyba 23 bo właśnie w tym czasie organizm sie regenerujr a wiec i buzia może o to chodzi.. ale ja bym nakładała jednak na noc kosmetyki niezależnie od godziny chociażby nawilżający kremik.. wydaje mi sie ze i tak i tak sie wchłonie czy bedzie 22 czy 24 godzina

Sarunia nie wychodź jutro nigdzie daj sobie spokój ze szkoła czy studiami czy co ty tam masz i po prostu nigdzie nie idź.. wyśpij sie porządnie, zostaw buzię bez makijażu, zajmij się przez cały dzień sobą, a we wtorek jak się obudzisz to nie będzie już tak źle odkaź teraz buzię porządnie przed snem i może kup sobie zasypkę alantan??? dziewczyny powiedzcie czy zasypka alantan moze zapchac buzię??? bo maść to sama wazelina ale zasypka to przeciesz puszek posyp się tym na noc a jak nie masz to jutro kup i na noc sobie syp na buźkę troszeczkę i nie martw się buziakiem hehe powiedzmy sobie szczerze- nikogo to nie obchodzi czy nasza cera jest powyciskana czy nie... a tym komu na nas zależy na pewno nie bedą szydzić z naszych buziek.. my i tak uważamy że jesteś super dziewczyna i wiemy jakie to wyciskanie jest straszne... wiec jesli ci to ulży to pisz do nas tak czesto jak sie da- prawie zawsze któras z nas jest na wizazu wiec dziel sie kazdą minutką bez wyciskania a my bedziemy cie chwalic
ja jutro ide po acne derm..... nie ma wyjścia po tym co zobaczyłam w lustrze...
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-04-20, 23:32   #2683
SaruniaL
Raczkowanie

dzięki dziewczyny oczyściłam twarz rumiankiem, nałożyłam ad, posmaruje bambino żeby sie jeszcze dodatkowo skóra nie przesuszyła.
Naprawde takiej masakry to dawno nie zrobiłam, teraz ewidentnie widać że to nerwica. Musze sie nauczyć z tym walczyć.. ehhh
idę, spać - regenerować się jeszcze raz dzięki i dobranoc.
Stary 2008-04-20, 23:52   #2684
agusiamatyldka
Raczkowanie

najwazniejsze to zebys sie SArunia jutro nie przejmowala buzka i myslala pozytywnie bo umysl to jest ogromna potega...przed snem wyobrazaj sobie ze masz gladka bzie bez zadnych pryszczy...kiedy zasypiamy wtedy podswiadomosc najbardziej dziala i mozemy najwiecej rzeczy do niej wprowadzic a sugestia ma ogromna moc jesli kobieta potrafi sobie wmowic ze jest w cizy (rosnie jej brzuch, ro bi sie pokarm-takie przypadki to fakt)to co przy tym jest nasza buzka-"pryszcz";p...widze ze po studiach bede miec duzo pracy-ze soba rowniez...
agusiamatyldka jest offline  
Stary 2008-04-21, 07:11   #2685
tancerka212
Zakorzenienie

Sarunia ale z tym kremem bambino to nie szalej... przeciez to nie jest krem do tłustej cery! jak chcesz zamknąć to błędne koło to nie smaruj nim już buzi aż mnie dreszcze przeszły jak sobie wyobraziłam ze sama używam bambino do mojej buzi brrrrrrrrrr
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-04-21, 09:14   #2686
Laity
Wtajemniczenie

Oj, też bym bała się tego Bambino...

Tancerko, co do tej zasypki też jestem ciekawa. Myślę, że może to być ciekawe rozwiązanie. Mam ją w domu od kilku tygodni, ale nie przyszło mi do głowy, żeby użyć ją dla siebie. Póki co ma zastosowanie do psich ucholi ale dziś się to zmieni i dojdę jeszcze ja

U mnie całkiem nieźle. Oczywiście mogłoby być lepiej, ale...
Wczoraj pojechałam do koleżanki, ona postawiła czekoladę do częstowania się i tak mnie namawiała, że wkońcu nie dałam rady i zjadłam trochę Dziś widzę, że wyszło kilka zaskórników i kurcze nie wiem, czy to wyszło od tak, czy za sprawą tej nieszczęsnej czekolady. Od dziś znowu 'detoks'

Poza tym ostatnio powyciskałam kilka czarnych krop przy brwiach - wyglądały jak niewyregulowane brwi, więc musiałam. No i oczywiście dziś mam czerwony placek i chyba będzie się robić strupek. I jak zwykle nie mogę tego w 100% zakorektorować.

I na koniec - nie spodziewałam się takiej ładnej pogody dzisiaj, więc posmarowałam jeszcze raz te moje nierówności Atredermem. Oczywiście dziś się wszystko zaczyna ładnie łuszczyć, a ja nie mam w domu żadnego nieszkodliwego filtra do twarzy. Mam tylko taki do ciała, ale boję się, że jak go napaćkam to mnie pozapycha. Z kolei wyjdę z psiakiem na spacer na 5 minut i już będę mieć gotowe przebarwienia i czerwone placki. Ehh....

Laity jest offline  
Stary 2008-04-21, 10:11   #2687
tancerka212
Zakorzenienie

Laity u mnie od rana leje desz buuuu

Co do kremu bambino to ja uważam że to przestępstwo nakładać go na tłustą cerę... są przecież bardzo dobre kremy nawilżające... niewiele ale są! chociażby nasz humektan! a bambino założe sie ze robi wiecej szkód niż pożytku... odstaw go dziewczyno bo sie zameczysz z zanieczyszczeniami na buzi!!!!!!!!!!!!!!!!

Laity hmmm myslisz ze zaskórniki zrobiłyby się od czekolady? pryszcz to moze i tak ale zaskórnik?? hmmmm

a z tą zasypką to ja pamiętam że właśnie jak robiłam sobie masakry to na noc maziałam się tą zasypką.. ale wtedy nie wiedziałam o istnieniu pojęcia "zapychanie" itp. a odkąd jestem na studiach to jakos nie mam ze sobą zasypki wiec ciezko mi powiedziec jakie ona robi niekorzysci bo ja zauwazałam tylko same korzysci ze buzia była złagodzona i nie taka czerwona.. no jak to zasypka
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-04-21, 10:11   #2688
konwalia1111
Przyczajenie

Witam

Tez jestem maniaczka wyciskania wszystkiego i wszedzie

Ostatnio sie powstrzymuje strasznie, bo od jakiegos czasu nie czułam sie atrakcyjna ;(
Teraz prawie nic nie wyciskam i cera mi sie poprawiła

Zadbałam o swoje blizny i juz ich prawie nie widac

tylko po uzywaniu głeboko oczyszczajacych zeli moja cera strasznie sie teraz swieci

jest strasznie sucha, ja ją nawilzam, ale po 2-3 godzinach jest tak tłusta ze rece opadają

Da sie cos z tym zrobic??

jesli przestane uzywac takich zeli, to nie wiecie czy cera sama sie ustabilizuje, czy juz mi tak zostanie taka błyszczaca?

Aha co do pryszczy takich głeboko pod skora
polecam zel punktowy garnier - kosztuje chyba 15 zł

jesli tylko poczujecie ze cos wam się zaczyna pod skora robic, smarujecie na noc
i jeszcze pozniej ze 2 razy i nawet nic nie wyskoczy

U mnie nawet sie nie zdazy zaczerwienic
konwalia1111 jest offline  
Stary 2008-04-21, 10:23   #2689
tancerka212
Zakorzenienie

ja myślę ze tłuszczenie sie twarzy mozna ograniczyc nawilżając porządnie skórę ale nie kremami matującymi do cery tłustej tylko nawilżającymi! bo często dla cery tłustej robi sie matujące kremy a kolezanke od tych matujących tak tłuiści ze nie wiem.. my tu polecamy krem humektan- tani i cudowny mozna tez uzywac bibułek matujących co jakis czas... a na pewno nie puder!!!
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-04-21, 10:57   #2690
Laity
Wtajemniczenie

U mnie już zamiast słoneczka - chmury i nie wiem, czy nie popada, więc już nie mam problemu

Może te nowości na twarzy wyszły przez to, że skórę mam suchą? Wróciłam właśnie do domu i od razu napaćkałam sobie duuużo humektanu, bo jakbym poczekała do wieczora, to bym była chodzący wiór Wystarczyło, że nie nałożyłam wczoraj nic nawilżającego...

Zasypkę wypróbuję na noc na ten czerwony placek. Mam nadzieję, że trochę go złagodzi.

I tak jak Tancerka uważam, że porządne nawilżenie jest najlepszym sposobem na tłustą skórę. Wg mnie nie ma lepszej rady na to.

Laity jest offline  
Stary 2008-04-21, 11:01   #2691
konwalia1111
Przyczajenie

Ja pudru własnie w ogole nie uzywam

mam tylko krem głeboko nawilzajacy i matujący
a co do bibułek, jakos nigdzie nie moge ich dostac
byłam w rossmanie, zapytałam tam którejs dziewczyny z obsługi gdzie sa bibułki matujące, to popatrzyła na mnie, jakby ufoludka zobaczyła

nie wiem tak na dobra sprawe co robic
bo od tego sebum cały makijaz mi zaczyna spływac po 2 godzinach a nie jestem w stanie ciagle uzywac bibułek
konwalia1111 jest offline  
Stary 2008-04-21, 11:10   #2692
tancerka212
Zakorzenienie

to kup zwykłe serwetki papierowe takie najzwyklejsze tak samo wchłaniają tłuszczyk z twarzy jest ich tam pareset chyba hehe za grosze jak byłam kiedys u dermatologa to kazał mi kupic w aptece Acne Mat. rzeczywiscie skóra się mniej przetłuszczała.. nie wiem czemu go teraz nie używam chyba od jutra zaczne a moze jeszcze dzis??
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-04-21, 14:23   #2693
SaruniaL
Raczkowanie

Melduje iż wstałam z łóżka Ahhh nawet nie zapalam światla jak chodze do łazienki, żeby sie nie oglądać
Generalnie to nie mam jakiegoś problemu z kremami, i prawie w ogóle nie mam problemów z cerą (czaaasem coś wyskoczy, ale rzadko i pojedynczo), tylko że po prostu wyciskam to czego normalny człowiek sie nie dopatrzy... Ale spróbuje tego humektanu skoro tak zachwalacie
Stary 2008-04-21, 15:36   #2694
karyna
BAN stały

Cytat:
Napisane przez SaruniaL Pokaż wiadomość
Melduje iż wstałam z łóżka Ahhh nawet nie zapalam światla jak chodze do łazienki, żeby sie nie oglądać
Generalnie to nie mam jakiegoś problemu z kremami, i prawie w ogóle nie mam problemów z cerą (czaaasem coś wyskoczy, ale rzadko i pojedynczo), tylko że po prostu wyciskam to czego normalny człowiek sie nie dopatrzy... Ale spróbuje tego humektanu skoro tak zachwalacie
ja też kiedyś wyciskałam to czego nikt nie widział, ale ja wiedziałam że tam coś będzie (tzn wyciskałam bo już staram się nie ruszać).
jeszcze ostatnio tyle mi tego wyskoczyło, że masakra;/ a od czoła się zaczęło i gdybym miała tylko pryszcze to byłoby świetnie, ale ja miałam takie czerwone duże bolące plamy 2 na policzkach, a na nich małe białe ropniaki, normalnie masakra, jak myłam to okropnie bolało aż twarzy ruszać nie mogłam. pewnego ranka wstałam i ryczałam przed lustrem, no i oczywiście zamiast do szkoły pojechałam do dermatologa. przepisał mi różne antybiotyki i do dziś stosuję SKINOREN, debil jeszcze mnie bardziej zdołował bo powiedział że będę miała okropną buźkę, no chyba że będę opalać. przez tydzień nie szłam do szkoły bo chciałam to troszkę wyleczyć, narobiłam se zaległości i jedynie trochę mi zeszło, a dziś to już mam tylko prawie same blizny, a plamy z ropniakami mi prawie zeszły po TRIBIOTICU ) jeszcze wtedy myślałam że skoczę z dachu........... ! iii dziś wcale nie jest tak super bo okropne bliznyy są;//
na szczęście mam grzywkę to na czole nic nie widać.
skaranie boskie z tym paskudztwem!!!;(;(;(((
karyna jest offline  
Stary 2008-04-21, 15:56   #2695
Nati_kk
Zakorzenienie

U mnie dzisiaj pięknie słoneczko świeci i cieplutko, właśnie wróciłam ze szkoły, ale zaraz chyba się wybiorę na jakiś spacerek, żeby dotlenić organizm i złapać troszkę słoneczka może

Ja wczoraj dorwałam takiego jednego wrednego zaskórnika na poliku, ale ładnie posmarowałam brevoxylem i dzisiaj już nic nie widać. Wybieram się dzisiaj na basen, i obawiam się żeby mnie za bardzo nie wysuszył, ale humektan stoi i czeka więc mam nadzieję, że nie będzie tak źle

Saruniu i jak tam samopoczucie?

Karyna, masz racje skaranie, ale najważniejsze że są sposoby żeby to leczyć!

Tancerko, a co to ten Acne Mat i ile kosztuje?

Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline  
Stary 2008-04-21, 16:13   #2696
karyna
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość

Ja wczoraj dorwałam takiego jednego wrednego zaskórnika na poliku, ale ładnie posmarowałam brevoxylem i dzisiaj już nic nie widać. Wybieram się dzisiaj na basen, i obawiam się żeby mnie za bardzo nie wysuszył, ale humektan stoi i czeka więc mam nadzieję, że nie będzie tak źle
a pryszcze ropne też smarujesz brevoxylem? czy tylko zaskórniaki i gródki?
bo ja jak smaruje ropniaki nim to potem stają sie takie jakby potężniejsze a na drugi dzień żółtawe, a potem już nie wiem bo wyciskam.
karyna jest offline  
Stary 2008-04-21, 16:43   #2697
joyka
Raczkowanie

Przyłaczam się do grupy wsparcia Nie mam jakiejś potwornej cery z natury - kiedy udaje mi się jej nie ruszać jest całkiem ładna, szczególnie, ze biorę tabletki antykoncepcyjne i smaruję buzię dwa razy dziennie akneroxidem... ale właśnie Mam trochę małych grudek, których normalnie nie widać. Tyle, ze ja po prostu CAŁY CZAS dotykam twarzy, wyszukuję palcami te krostki, dotykam je, one się powiększają, ja je męczę, męczę, chociaż wcześniej nie było ich widać gołym okiem. I tak samo wieczorami i przy okazji każdej wizyty w łazience - staję przed lustrem, dokładnie oglądam całą twarz, jeśli nic nie widzę to naciagam skórę, zawsze coś wynajdę no i wyciskam :/ Potem oczywiscie robia się z tego wielkie gule, powstają strupki, ja strupki ciągle zrywam i zdrapuję...w końcu moja twarz wyglądałaby jak jeden wielki strup, gdyby nie makeup.
Dopiero dzisiaj przeczytałam o tym, ze to trądzik przeczosowy, ma podłoze psychologiczne..no i zaczęłam się martwić....wiec od dzisiaj przechodzę na terapię - najpierw sama, jak mi nie wyjdzie to chyba udam się do psychologa. Juz oddałam mamie wszelkie lusterka, obcięłam moje paznokcie na bardzo krótko (zawsze miałam długie, wiec teraz mnie bolą palce :P) i przyłączam się do grupy wsparca. Postaram się nie patrzeć na swoją twarz w lustrze no i nie wyciskać...bo jak nie wyciskam, bo gdzies wyjeżdżam to cerę mam ładną... Juz jak pisze o wyciskaniu to ręce same mi chodzą
joyka jest offline  
Stary 2008-04-21, 18:00   #2698
aliś
Zadomowienie

A ja poległam - póki czytałam wizażowy wątek codziennie było ok, chyba ze wstydu nie ciskam jak czytam, by nie musieć sie tłumaczyć. W piątek zaczęło mi rosnąć coś twardego na policzku i czole,kupiłam AcneDerm, bo tubkę wykończyłam do cna i Acnefan (o ile dobrze piszę - firmy ASA), żeby przez weekend jakoś te twarz uspokoić i wygoić, a skończyło sie na tym ,że jak już w niedziele te gule mi zmalał to je przed snem o 22 rozdrapałam. Dodatkowo na brzegu wargi wypatrzyłam mała biała kropeczkę (właściwie to była widoczna po mocnym naciągnięciu i napięciu skóry) i wydłubałam ja igłą...ni powiem jak dziś wyglądałam...
aliś jest offline  
Stary 2008-04-21, 18:05   #2699
tancerka212
Zakorzenienie

Nati powiem szczerze że mam ten acne mat ale nie pamiętam czemu go nie zużyłam??? zawsze stosowałam wszystko od dermatologa jak należało ale to mi leży w szufladzie... hmmm.. jest to krem, a raczej cos bardziej płynnego jak emulsja... nawet nie jestem w stanie sobie przypomniec ile kosztował ale na pewno jak sie wrzuci w google to się znajdzie go. wiem nawet ze jest o nim wątek na wizazu ale jakos chyba mało aktywny był i bylo wiecej pytan niz odpowiedzi... wiem tyle ze na pewno był bez recepty no i na pewno nie kosztował duzo.. cos miedzy 10 a 20zł ale nie pamietam kurcze.. chyba go zacznę stosowac tylko nie wiem kiedy, bo stosuje sie go na dzien czyli wtedy kiedy ide na uczelnie.. makijaz się na tym normalnie robi bez problemów.... w zasadzie to pamietam ze stosowalam go w wakacje zeby mi sie buzia nie przetłuszczala i zebym nie musiała się malowac... chyba na próbę do niego wróce bo strasznie jestem ciekawa czy cos pomoze czy nie.. a jak juz jest w szufladzie to żadnych kosztów finansowych nie poniosę z tego tytułu
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-04-21, 18:18   #2700
nough
Rozeznanie

Cytat:
ja myślę ze tłuszczenie sie twarzy mozna ograniczyc nawilżając porządnie skórę ale nie kremami matującymi do cery tłustej tylko nawilżającymi! bo często dla cery tłustej robi sie matujące kremy a kolezanke od tych matujących tak tłuiści ze nie wiem.. my tu polecamy krem humektan- tani i cudowny mozna tez uzywac bibułek matujących co jakis czas... a na pewno nie puder!!!
Przepraszam, pewnie juz o tym pisałyście ze sto razy, ale mogłybyście napisac mi coś o tym kremie Humektan? Jest do kupienia w aptece? Ile kosztuje i jakie jest jego przeznaczenie - do jakiego typu skóry?

nough jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości