Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2 - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-04-25, 21:07   #2821
karyna
BAN stały

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

a co myślicie o lysanel active ??
karyna jest offline  
Stary 2008-04-25, 21:41   #2822
LoLcIa123
Zakorzenienie

Cześć dziewczyny,pamiętacie mnie jeszcze?
Widzę,że wszystkie się dzielnie trzymacie ja też.Ostatnio miałam jakiś wysyp,ale powoli mi się goi, wizytę u dermatologa mam dopiero na 7,niech już będzie 7.
Też używam punktowo sudocremu i jest świetny faktycznie,oprócz tego devercin, a podkład tak jak pisałam vichy dermablend,lepszego nie miałam.
Myślę coby też poprosić dermę żeby mi AD przepisała,bo moje przebarwienia to tragedia jakaś ale u mnie bez opalania w lato się nie obejdzie .

Tymoteusz
23.11.2014r

LoLcIa123 jest offline  
Stary 2008-04-25, 22:17   #2823
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
Napisane przez karyna Pokaż wiadomość
a co myślicie o lysanel active ??

Jest bardzo dobry polecam. Mysle za kazda osoba majaca problemy z cera powinna sprobowac z kwasami. I niekoniecznie acne derm, moze niektorych zbyt mocno podraznic i ma nieciekawa konsystencje. Effaclar K jest bardzo przyjemny w stosowaniu i jakie efekty na allegro mozna kupic w probkach za naprawde malutkie pieniadze.

Lysanel to juz mocniejszy kaliber, ale mi bardzo pomogl. Sama nie wiem dlaczego przestalam uzywac Ahhhh juz wiem... coraz wiecej slonka i balam sie, a ciezkich filtrow nie toleruje moja skora

kwasy niesamowicie oczyszczaja moja skore, choc sam proces moze dlugo trwac, to efekt przechodzi najsmielsze oczekiwania teraz mam zamiar uzywac to jakis czas isotrexin i powinno byc naprawde nieźle
Stary 2008-04-25, 22:32   #2824
SaruniaL
Raczkowanie

ahhh miałam jakies dziadostwo and brwią i wycisłam, została czerwona gula... awrrr i jeszcze wycisłam kilka gotowców - ale to juz prawie nie ma sladu. powoli goją sie strupy takze i tak jest lepiej chociaz trudniej z dekoltem bo wiadomo nie potrzeba lusterka... mam słabe samozaparcie. chyba udam sie do psychologa...
Stary 2008-04-26, 08:58   #2825
karyna
BAN stały

tak wyglądają moje policzki:

W rzeczywistości są one troszke bardziej czerwieńsze.
już nie mam takich pagór z ropniakami, ale blizny są :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 031.jpg (6,9 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 030.jpg (5,5 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 034.jpg (3,5 KB, 59 załadowań)
karyna jest offline  
Stary 2008-04-26, 09:08   #2826
lemonka
Zakorzenienie

karyna slońce.. powiedz mi co aktualnie stosujesz do leczenia?

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę

nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline  
Stary 2008-04-26, 09:15   #2827
karyna
BAN stały

zmiennie na noc smaruje skinorenem bądź brevoxylem, w dzień czasem jak mam na ropniaki to nakładam tribiotic.
zamierzałam się opalać w niedziele bo pogoda ma być ładna, ale z tego co wiem przy tych maściach chyba nie można:/
karyna jest offline  
Stary 2008-04-26, 09:25   #2828
lemonka
Zakorzenienie

dermatolog ustalil Tobie takie leki itd?

i bron cie od sloneczka i opalania..

lemonka jest offline  
Stary 2008-04-26, 09:36   #2829
karyna
BAN stały

tak, jedynie skinoren i jakieś tabletki coś na T, które mi sie skończyły.
a brevoxyl to tak używam na zmianę ze skinorenem.

Cytat:
Napisane przez lemonka Pokaż wiadomość

i bron cie od sloneczka i opalania..
tzn co masz na myśli? zero opalania?
karyna jest offline  
Stary 2008-04-26, 09:56   #2830
lemonka
Zakorzenienie

te tabletki to Tetralysal?

mam na myśli to, że przy takich lekach nie wolno się wystawiać do opalania na słońce, bo może to skutkować poparzeniami, plamami, bliznami głębokimi-moja koleżanka kilka dni temu nie posłuchała mnie, lekarza i poszła na solarium..wieczorem zadzwoniła z płaczem, że popaliło jej twarz a z grudek zrobiły się wypalone, otwarte dziury z jakimiś czarnymi środkami..zgrozo!
ponadto z tego co widać na zdjęciach to jest to zaczerwieniono, jak ja to mówię "jeszcze żywe"..dlatego moim zdaniem w żadnym wypadku słońce nie wchodzi w grę..
ale zrobisz jak uważasz..

lemonka jest offline  
Stary 2008-04-26, 10:12   #2831
karyna
BAN stały

a własnie to Tetralysal. opakowanie mi sie już skończyło ich i takich witaminek które mi też przepisał mam jedynie pół skinorenu. a nie wiem czy mam jeszcze iść do dermatologa czy nie, bo byłam tylko jeden raz i to chyba z niecały miesiąc temu.
A co do opalania to jednak jak na razie twarzy opalać nie będę.
A na zdjęciu to nie widać takiego koloru blizn co mam, bo są trochę bardziej ciemniejsze, ogólnie posmarowałam je trochę kremem matująco-nawilżającym, więc tak nie widać.
karyna jest offline  
Stary 2008-04-26, 10:20   #2832
lemonka
Zakorzenienie

karyna.. kuracja tetralysalem trwa 4 miesiące..-wiem bo sama ja mialam..
jezeli mialas jak mowilas ropne brzydale, a po miesiacu zostaly tobie blizny, plamy to naprawde szlo tobie dobrze..ja przez kilka miesiecy mialam ciagle wysypy krost, krostem i ropnych badziewi..szkoda, ze przerwalas..
moim zdaniem jak najbardziej powinnas isc szybciutko do tego dermatologa opowiedziec mu wszystko, pokazac..
nie wiem co na to dziewczyny, moze sie inaczej wypowiedza.. ale mi tez powiedziano na poczatku ze wszystkie kosmetyki ktore kierowane sa do cer tradzikowych mam zapomniec, bo tak naprawde nie lecza a chwilowo usypiaja przeciwnika..

lemonka jest offline  
Stary 2008-04-26, 10:29   #2833
karyna
BAN stały

oj to chyba musze poleciec do dermy, ale dopiero w poniedziałek:/ bo teraz to juz chyba troche za pozno.
karyna jest offline  
Stary 2008-04-26, 10:35   #2834
lemonka
Zakorzenienie

no polec polec w poniedzialek..
a na dwor jak najbardziej, bo wiaterek naturalnie zluszcza nasz naskorek..

ja przed okresem wiec gosci kilku mam, na nic sie zdala moja nocka walka z nimi..
chopra do tego jestem na antybiotykach bla bla.. ale pogoda mnie dobija! na dworzu cieplej niz w domu chyba, wiec jade na dzialke.. dobrze mi zrobi taki wypad..las, jeziorko, ciepelko, czego chciec wiecej..
milego dnia dziewczyny!

lemonka jest offline  
Stary 2008-04-26, 10:44   #2835
karyna
BAN stały

Cytat:
Napisane przez lemonka Pokaż wiadomość
no polec polec w poniedzialek..
a na dwor jak najbardziej, bo wiaterek naturalnie zluszcza nasz naskorek..

ja przed okresem wiec gosci kilku mam, na nic sie zdala moja nocka walka z nimi..
chopra do tego jestem na antybiotykach bla bla.. ale pogoda mnie dobija! na dworzu cieplej niz w domu chyba, wiec jade na dzialke.. dobrze mi zrobi taki wypad..las, jeziorko, ciepelko, czego chciec wiecej..
milego dnia dziewczyny!
wiaterek złuszcza? pierwsze słysze;p ale ja jak wychodze to tylko z podkładem-niestety

A MAM JESZCZE PYTANIE, CZY KTOS STOSOWAŁ TRIBIOTIC? BO JAK NAKŁADAM JE NA PRYSZCZE ROPNE TO PO PARU CHWILACH TEN PRYSZCZ MI WYJDZIE NA WIERZCH INNE WYPŁYWAJĄ A NIEKTORE SA TAKIE WIEKSZE< WTEDY PRZEBIJAM IGIEŁKĄ I TROCHE PRZYCISNE I JUZ WYLATUJE- CZY TO JEST DOBRY SPOSÓB???

miłego dnia lemonko!)
karyna jest offline  
Stary 2008-04-26, 12:15   #2836
karyna
BAN stały

znacie może jakiś dobry krem który złuszcza naskórek, bądź na blizny.. a dobre jest 'visibly clear' ?
karyna jest offline  
Stary 2008-04-26, 14:09   #2837
shima
Raczkowanie

ja nie znam więc nic doradzać nie będę..

Trochę się nie odzywałam, ale mało czasu mam do matury i się wziełam porządnie za naukęm, kiedyś trzeba w sumie wogóle nie mam głowy zeby myśleć o jakiś zaskórnikach. Nie wyciskam praktycznie, czasem tylko jakiegoś zaskórnika złapie, ale zaraz sie sprowadzam do porządku. Jak nie wyciskam i nie cisne byle czego nie wyskakuja mi tez krostki i przede wszystkim te wielkie podskórne gule więc jest pozytywnie
shima jest offline  
Stary 2008-04-26, 14:15   #2838
Laity
Wtajemniczenie

Karyna, nie wydawaj pieniędzy póki co na 'własne' kosmetyki. Na początek idź do dermatologa i pochwal się, tym co Ci przepisze. Jeżeli zacznie jakąś kurację (np. znowu Tetralysalem) to broń Boże jej nie przerywaj bez konsultacji z lekarzem. Takie leczenie musi być prowadzone pod okiem specjalisty bo inaczej można narobić sobie więcej szkody niż pożytku. Sama procedura odstawiania leku trwa spory czas, żeby organizm mógł stopniowo odzwyczaić się od kuracji.

Myślę, że dermatolog da Ci na lato kurację, która zaleczy blizny i delikatnie złagodzi zaczerwienienia, a dopiero na jesień dostaniesz coś większego kalibru - może jakieś zabiegi złuszczające. Niestety trzeba czekać z tym do jesieni bo słońce to największy wróg przy czymś takim. Złuszczona skóra jest bardzo podatna na poparzenia słoneczne i przebarwienia.

Lemonka dobrze Ci napisała - nie opalaj buźki. Przebarwienia łatwiej chwytają słońce, więc siłą rzeczy będą ciemniejsze od reszty twarzy. A jesienią, gdy buzia zblednie, przebarwienia zostaną tak samo ciemne. Więc sprawa się tylko pogorszy.

Laity jest offline  
Stary 2008-04-26, 14:43   #2839
Nati_kk
Zakorzenienie

Ja się zgadzam w 100% z Lemonką i Laity. Musisz się kochana po prostu uzbroić w cierpliwość, a przede wszystkim czym prędzej lecieć do lekarza, broń Cię boże przed opalaniem, bądź kupowaniem czegoś na własną rękę.

Jak wrócisz od dermy w pon to koniecznie zdaj relację co powiedział!

Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline  
Stary 2008-04-26, 14:48   #2840
Laity
Wtajemniczenie

O Shima, tak się właśnie zastanawiałam wczoraj, czy nas czasem nie opuściłaś... Ale skoro przyczyną jest nauka, to daję Ci pełne rozgrzeszenie Sama mam nauki od cholery - w maju mi się zacznie
Bardzo się cieszę, że dajesz radę i nie męczysz buźki.

Lolcia, jak przeczytałam wczoraj Twojego posta, że dobrze że się trzymamy, to myślałam, że zemdleję bo dopiero co wróciłam z łazienki, gdzie odbyło się potygodniowe oczyszczanie cery
Fajnie, że nie ciśniesz. A do 7 to Ci zleci, nawet nie będziesz wiedziała kiedy

U mnie tak średnio na jeża w dalszym ciągu. Mam kilka malutkich krostek, które baaardzo korcą, ale na razie ich nie ruszam. Jak wyżej napisałam wczoraj dorwałam się do twarzy i usunęłam parę gotowców. Naszczęście zasypka znowu pomogła i aż tak dużych śladów nie mam.
Wkurza mnie za to moje czoło, na którym ciągle coś się buduje (małego bo małego, ale jednak) i dekolt, gdzie jest wysyp i niczym nie mogę go usunąć. A wiem, że jak zacznę cisnąć to będzie dramat, bo mam skórę bardzo płytko unaczynioną Na razie walczę mydłem siarkowym bo już kiedyś mi pomogło i zobaczymy.

Dziś sobie postanowiłam, że NIC nie ruszę...

Laity jest offline  
Stary 2008-04-26, 15:07   #2841
karyna
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
Ja się zgadzam w 100% z Lemonką i Laity. Musisz się kochana po prostu uzbroić w cierpliwość, a przede wszystkim czym prędzej lecieć do lekarza, broń Cię boże przed opalaniem, bądź kupowaniem czegoś na własną rękę.

Jak wrócisz od dermy w pon to koniecznie zdaj relację co powiedział!
OK napewno się opalać nie będę, a do dermy nie bede leciec w poniedziałałek, bo nie moge, w inny dzien pojde
pozdrawiam...
karyna jest offline  
Stary 2008-04-26, 15:29   #2842
karyna
BAN stały

ale szczerze powiem jak dermatolog mi przepisał ten skinoren to nie zadziałał tak na moje plamy jak tribiotic który poleciła mi aptekarka a derma nawet mi twarzy dobrze nie oglądnął..
karyna jest offline  
Stary 2008-04-26, 17:08   #2843
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
Napisane przez karyna Pokaż wiadomość
ale szczerze powiem jak dermatolog mi przepisał ten skinoren to nie zadziałał tak na moje plamy jak tribiotic który poleciła mi aptekarka a derma nawet mi twarzy dobrze nie oglądnął..

to dziwne ze tribiotic wybiela Ci przebarwienia

skinorem jest slaby , pomoze Ci w lekkich przebarwieniach ale Ty masz blizny z tego co widze. Najpierw musisz zlagodzic ten stan zapalny, potem kuracja np retinem A , ta skore musisz zluszczyc, moim zdaniem inaczej sie nie da. Bo jakies kremy wybielajece na nic sie zdadza. U mnie najlepsze efekty sa gdy skora sie zluszcza, przebarwienia schodza baaardzo szybko.

I moimz daniem - zmiana dermatologa!

A tribiotic kiedys stosowalam jak mialam rane, nakladalm ta masc, zaklejalam plasterkiem i szybko sie goilo. To typowa masc na rany, ale na wieksza powierzchnie bym nie uzywala, zawiera wazeline ktora moze zatykac pory.
Stary 2008-04-26, 17:13   #2844
karyna
BAN stały

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
to dziwne ze tribiotic wybiela Ci przebarwienia

skinorem jest slaby , pomoze Ci w lekkich przebarwieniach ale Ty masz blizny z tego co widze. Najpierw musisz zlagodzic ten stan zapalny, potem kuracja np retinem A , ta skore musisz zluszczyc, moim zdaniem inaczej sie nie da. Bo jakies kremy wybielajece na nic sie zdadza. U mnie najlepsze efekty sa gdy skora sie zluszcza, przebarwienia schodza baaardzo szybko.

I moimz daniem - zmiana dermatologa!

A tribiotic kiedys stosowalam jak mialam rane, nakladalm ta masc, zaklejalam plasterkiem i szybko sie goilo. To typowa masc na rany, ale na wieksza powierzchnie bym nie uzywala, zawiera wazeline ktora moze zatykac pory.
a ta skóra to złuszcza ci się po tym retinie?
Tak zmiana dermatologa, tylko że w moim miescie jest jeden dermatolog:/
karyna jest offline  
Stary 2008-04-26, 18:04   #2845
Laity
Wtajemniczenie

Ehhh... i to właśnie jest to. Niestety taki stan buzi to nie jest 'tylko' trądzik młodzieńczy i należy to dokładnie obejrzeć, a nie popatrzeć z odległości metra nie ruszając tyłka z krzesła

Karyna, a może załóż wątek na Dermatologii skierowany bezpośrednio do pani doktor. Zamieść w nim te fotki i zapytaj jaką kurację by Ci zaproponowała. I wiedząc, co radzi pani doktor z wizażu, idź do swojego derma i mu zasugeruj leczenie...

Laity jest offline  
Stary 2008-04-26, 19:29   #2846
karyna
BAN stały

dzieki- właśnie założyłam, i zobaczę co z tego wyniknie.
karyna jest offline  
Stary 2008-04-26, 20:49   #2847
LoLcIa123
Zakorzenienie

Ja też niestety dziś postanowiłam sobie zrobić weekendowe małe oczyszczanie,bo miałam jedno miejsce na twarzy gdzie skupiły się 3 wągry w jednym miejscu i nawet podkład nie radził sobie z tym,mam małą rankę,ale w sumie nie żałuję,bo jak się zagoi to nie będę miała tam nic na jakiś czas.
Wychyliłam dziś buźkę na słonko i od razu poprawa,mi jednak to słońce pomaga,ale może dlatego,że nie mam ropnych stanów,a jak już to przed okresem,reszta to przebarwienia i wągry oraz zaskórniki a później żadnego wysypu,wg mnie wiele zależy od cery

Tymoteusz
23.11.2014r

LoLcIa123 jest offline  
Stary 2008-04-27, 12:57   #2848
asiek150
Raczkowanie

Witajcie kochane!

musze do Was dołączyć.
Jestem uzależniona od wyciskania od kiedy pamiętam ale nie tylko na twarzy. najgorzej mam z ramionami, bo do ramion lustro nie potrzebne. wyciskam po prostu wszystko co sie da... a teraz jest najgorzej bo w domu cieplo to siedze w bluzce z krotkim rękawem, wiec mam ciagly dostep do krostek. cholerka... lato sie zbliza a ja mam takie pocharatane ramiona;( robie peelingi i smaruje balsamem ale to niewiele pomaga...

asiek150 jest offline  
Stary 2008-04-27, 13:29   #2849
shima
Raczkowanie

Asiek żadne kosmetyki Ci nie pomogą dopóki nie skończysz z ciśnięciem. Może kup sobie jakieś cieniutkie materiałowe rękawiczki do chodzenia po domu.
shima jest offline  
Stary 2008-04-27, 13:46   #2850
SweetDreams93
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez asiek150 Pokaż wiadomość
Witajcie kochane!

musze do Was dołączyć.
Jestem uzależniona od wyciskania od kiedy pamiętam ale nie tylko na twarzy. najgorzej mam z ramionami, bo do ramion lustro nie potrzebne. wyciskam po prostu wszystko co sie da... a teraz jest najgorzej bo w domu cieplo to siedze w bluzce z krotkim rękawem, wiec mam ciagly dostep do krostek. cholerka... lato sie zbliza a ja mam takie pocharatane ramiona;( robie peelingi i smaruje balsamem ale to niewiele pomaga...

ja miałam tak samo z ramionami! po prostu robiłam na nch taką masakrę jakiej na twarzy nigdy.. ale jak mnie coś najdzie i cisnę jak oszalała, to najpierw myję je czymś antybakteryjnym co akurat mam do twarzy a potem nakładam na wszystkie te ranki i nieranki Tormentiol, a rano wszystko jest ładnie wygojone. no czasami trzeba 2 dni. ale na ramionach mam to cuś juz ze 2-3 lata, więc te białe przebarwienia mi zostały. ale z roku na rok jest z nimi coraz lepiej
a taki tormentiol mozna kupic w aptece za jakies 6-7 zl
SweetDreams93 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości