Mam PROBLEM:przesuszona twarz + krostki = zmarszczki w wieku 23 lat??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-30, 16:21   #1
Sun kisses
Przyczajenie

Mam PROBLEM:przesuszona twarz + krostki = zmarszczki w wieku 23 lat???

Mam takie pytanie: Czy ktoś z Was wie jak poradzić sobie z przesuszoną skórą twarzy?. Od jakiegoś czasu (kilku miesięcy) zauważyłam że mam strasznie wysłuszoną cerę, jest szorstka w dotyku. Oprócz tego jest podrażniona i na policzkach są takie małe podskórne czerwone krostki, które dają wrażenie zaczerwienienia. Wcześniej nie miałam problemów ze skórą. Była gładka, promienna i miękka w dotyku. A teraz mam „zmarszczki” na czole i pod oczami. Czy to jest możliwe w wieku 23 lat???. Czytałam gdzieś, że cera może tak wyglądać pod wpływem długiego przesiadywania przed komputerem, w miejscach klimatyzowanych oraz małej ilości spożywanej wody To wszystko by wyjaśniało, bo w ostatnim czasie bardzo mało piłam wody mineralnej, długo siedziałam przed komputerem, itp. Ale czy w takim razie mam już używać kremów przeciwzmarszczkowych?. Czy ktoś z Was zna może jakieś dobre kremy i inne kosmetyki do pielęgnacji skóry z takim problemem?. I czy w ogóle pod ich wpływem uda mi się zmienić teraźniejszy stan i przywrócić ten poprzedni czyli zdrową, młodo i normalnie wyglądająca skórę twarzy? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie podpowiedzi i odpowiedzi. Pozdrawiam.
Sun kisses jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 16:30   #2
Sun kisses
Przyczajenie

Smile Mam big PROBLEM: przesuszona skóra twarzy+krostki=w odwodniona skóra w wieku 23 lat??

Mam takie pytanie: Czy ktoś z Was wie jak poradzić sobie z przesuszoną skórą twarzy?. Od jakiegoś czasu (kilku miesięcy) zauważyłam że mam strasznie wysłuszoną cerę, jest szorstka w dotyku. Oprócz tego jest podrażniona i na policzkach są takie małe podskórne czerwone krostki, które dają wrażenie zaczerwienienia . Wcześniej nie miałam problemów ze skórą. Była gładka, promienna i miękka w dotyku. A teraz mam „zmarszczki” na czole i pod oczami. Czy to jest możliwe w wieku 23 lat ???. Czytałam gdzieś, że cera może tak wyglądać pod wpływem długiego przesiadywania przed komputerem, w miejscach klimatyzowanych oraz małej ilości spożywanej wody To wszystko by wyjaśniało, bo w ostatnim czasie bardzo mało piłam wody mineralnej, długo siedziałam przed komputerem, itp . Ale czy w takim razie mam już używać kremów przeciwzmarszczkowych?. Czy ktoś z Was zna może jakieś dobre kremy i inne kosmetyki do pielęgnacji skóry z takim problemem?. I czy w ogóle pod ich wpływem uda mi się zmienić teraźniejszy stan i przywrócić ten poprzedni czyli zdrową, młodo i normalnie wyglądająca skórę twarzy? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie podpowiedzi i odpowiedzi . Pozdrawiam.
Stary 2007-06-30, 16:32   #3
natalczak
Zadomowienie

Dot.: Mam PROBLEM:przesuszona twarz + krostki = zmarszczki w wieku 23 lat???

Przede wszystkim-pij duuzo wody. I mysle ze narazie potrzebne beda kosmetyki gleboko i mocno nawilzajace zeby doprowadzic cere ''do normalnosci"
A pozniej jesli problem ze zmarszczkami sie nie zmniejszy to mozna pomyslec o kremach przeciwzmarszczkowych. Jak ktoras z wizazanek kiedys napisala: kosmetyki dobiera sie do potrzeb cery,a nie do wieku...
natalczak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 17:06   #4
natalczak
Zadomowienie

Dot.: Mam big PROBLEM: przesuszona skóra twarzy+krostki=w odwodniona skóra w wieku 23

Dlaczego zakladasz dwa te same watki?
natalczak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 17:12   #5
MARTA301215
Raczkowanie

GG do MARTA301215

natalczak zgadzam się z Tobą!!! Sun kisses powinna teraz przede wszystkim pić dużo dużo wody. bo skóry nie nawilżymy tylko od zewnątrz ale też od wewnątrz!!! sun kisses, powinnaś używać kremów głęboko nawilżających, i rónież maseczek. zastosuj na noc maseczkę głęboko nawilżającą, ale kremową, której nie zmywamy, ale pozostawiamy na 15 min, a nadmiar ścieramy płatkiem. ty natomiast jej nie ścieraj, ale pozostaw na całą noc. a co do kremó przeciw zmarszczkowych to zgadzam się ze stwierdzeniem, że używa sie ich nie w zależności od wieku ale od stanu i potrzeb naszej skóry.
MARTA301215 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 12:35   #6
Sun kisses
Przyczajenie

Smile Dot.: Mam PROBLEM:przesuszona twarz + krostki = zmarszczki w wieku 23 lat???

Dziękuje za odpowiedzi
Stary 2007-07-02, 13:22   #7
Sun kisses
Przyczajenie

Oopss...znowu nie do końca napisałam to co chciałam. Otóź...chciałam jeszcze raz podziękować za odpowiedzi . Jeśli chodzi o obowiązkowe picie wody to zaczełam od codziennej dawki 1,5 litra (czy to jest dużo?), bo w wyniku naprawde małej ilości spożywanej wody, wcześniej nie jestem póki co w stanie "wlać"w siebie więcej, ale mam nadzieję, że z czasem taka kuracja nawadniająca w postaci 2-3 litrów dziennie będzie dla mnie odpowiednia ?. Jeśli zaś chodzi o kosmetyki silnie nawilżające to poszukałam troszke w dziale "Kosmetyki Wszechczasów" i znalazłam taki kosmetyk: Astellas, Nanobase. Przeczytałam bardzo wiele przychylnych i pozytywnych opinii na jego temat, że właśnie jest świetny dla takiej przesuszonej skóry i niesamowicie nawilża?. Ja mam cere mieszaną, ale teraz bardzo suchą, więc poszukuję kosmetyków nawilżających, które jakoś odbudowują ten "płaszcz hydrolipidowy" (jeśli czegoś nie pomyliłam?). Mam nadzieję, że przy tak dużym wyborze coś dla siebie znajdę...
P.S. Jestem po raz pierwszy na tym forum stąd te moje małe wpadku, m.in.: wdrukowanie podwójnie tego samego wątku, ale mam nadzeję, że z czasem nabiorę wprawy . Pozdrawiam cieplutko.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości