Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-11, 01:18   #3331
anka.d
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 15
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

vicenza - podasz dokladna nazwe kremu z kwasem?
wszystkie, ktore widzialam do tej pory (ale przyznam ze nie bylo ich wiele) kremy z kwasami byly na parafinie i szukam wlansie czegos bez.

ziaja jasminowa to ta? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...oc.html&next=1 jesli tak to na 1 miejscu po wodzie ma trojglicerydy, potem olej i gliceryne, dalej w skladzie parafine czyli wszystkie skladniki, ktorych nie tolerujesz.
anka.d jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 09:44   #3332
Vincenza
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
vicenza - podasz dokladna nazwe kremu z kwasem?
wszystkie, ktore widzialam do tej pory (ale przyznam ze nie bylo ich wiele) kremy z kwasami byly na parafinie i szukam wlansie czegos bez.

ziaja jasminowa to ta? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...oc.html&next=1 jesli tak to na 1 miejscu po wodzie ma trojglicerydy, potem olej i gliceryne, dalej w skladzie parafine czyli wszystkie skladniki, ktorych nie tolerujesz.
To nie jest ten krem ,jak pisałam wcześniej moja cera nie wchłania i nie toleruje kremów.Ja ma z Ziaji jaśmin w esencji w tubce.Jest przeznaczony dla pań 50+przeciw zmarszczkom na dzień i na noc,wchłania się natychmiast i rozjaśnia.Nie sugerowałam się że 50+,jest poprostu świetny.Jeśli chodzi o nazwę kremu z kwasem migdałowym to nie ma na nim nazwy,kupiłam na próbę na allegro mały słoiczek 15ml i jest dla mnie dobry.Teraz jedzie do mnie krem z kwasem migdałowym 100ml(duży)nazywa się VITAPELLE,prosilam o skłąd tego kremu i jest też dobry,żadnych zapychaczy a gliceryna na końcu w skłądzie prawie....Kosmetyczka poleciła mi krem z migdałkiem BANDI,po jednym użyciu byłam cała wysypana i zrobiły mi sie dwa pryszcze,bo ma w skladzie paraffinum liquidum,mówiłam jej że ten krem mi nie podejdzie ale ona się upierała ze wszyscy jej klienci są zadowoleni,ta parafina jest włąśnie dla mnie najgorsza wiedziałąm to już od roku .Teraz od kiedy używam migdałka,pozbyłam się zaskórników,te zamknięte gdzieś się rozpuszczaja,moja cera nie wygląda już jak tarka ,jest równa.Jak stawałam bokiem do lustra pod światło taka był chropowata,dziaisj jest dobrze i od trzech miesięcy nie zrobił mi się ani jeden stwór na twarzy.Wszystko wyleczyłam i zapobiegam by nic nowego nie powstawało.Bo jak się bedzie używać kwasów a na to ciężkie fluidy i pudry np z talkiem(straszny zapychacz)to efektów nie bedzie.
Vincenza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 19:34   #3333
Louve23
Raczkowanie

Jak miło ze ktoś się odezwał .Od soboty używał isotrexinu co drugi dzień do nawilżania skory mam właśnie Physiogel tylko nie jestem pewna czy jest dla mnie dobry. Ciężko mi ocenić czy mnie coś zapycha czy nie ponieważ czy używam np.kremu czy nie to cera i tak szaleje. Chociaż po pewnych kosmetykach szaleje bardziej.
Jak na razie moje kosmetyki to Filtr LRP 30 do cery trądzikowej (ma alkohol niestety), krem Physiogel, pianka do mycia twarzy Pharmaceris A no i Isotrexin. Nie wiem co mam o ten pielęgnacji napisać. Nie łuszcze się, nie mam podraznionej buzi od leku ale na czole pojawiły mi się czerwone chrostki i trochę bardziej zarysowały się zaskórniki kilka pryszczy też jest. Dostałam okres i pracuje w tym tygodniu na noc także ciężko mi powiedziec co mogło pogorszyc skórę (choc i tak nie jest okej). W innym wątku prosiłam dziewczyny by mi pomogły ustalić jak mam pielęgnować skórę w czasie trwania nocek.
Po pracy umyłam buzie, nałożyłam Isotrexin potem położyłam się spać. Wstałam o 15;00 i nie nałożyłam filtra, umyłam twarz pianką i dopiero teraz nałożyłam krem ochronny. Mam w pracy okropne światło i wydaje mi sie że lepiej czymś tą skórę chronić. Macie może jakieś sugestie. Po tych nockach mam twarz w jeszcze gorszą niż zawsze. Najchetniej w tym tygodniu myłabym buzie 3 razy. Wiem że nie wolno.

Vincenza dzięki miałam przygode z migdałkiem ale jej nie wspominam dobrze. Może nie stosowałam go zbyt ostrożnie.

Edytowane przez Louve23
Czas edycji: 2011-01-11 o 19:36
Louve23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 22:34   #3334
Vincenza
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Louve23 Pokaż wiadomość
Jak miło ze ktoś się odezwał .Od soboty używał isotrexinu co drugi dzień do nawilżania skory mam właśnie Physiogel tylko nie jestem pewna czy jest dla mnie dobry. Ciężko mi ocenić czy mnie coś zapycha czy nie ponieważ czy używam np.kremu czy nie to cera i tak szaleje. Chociaż po pewnych kosmetykach szaleje bardziej.
Jak na razie moje kosmetyki to Filtr LRP 30 do cery trądzikowej (ma alkohol niestety), krem Physiogel, pianka do mycia twarzy Pharmaceris A no i Isotrexin. Nie wiem co mam o ten pielęgnacji napisać. Nie łuszcze się, nie mam podraznionej buzi od leku ale na czole pojawiły mi się czerwone chrostki i trochę bardziej zarysowały się zaskórniki kilka pryszczy też jest. Dostałam okres i pracuje w tym tygodniu na noc także ciężko mi powiedziec co mogło pogorszyc skórę (choc i tak nie jest okej). W innym wątku prosiłam dziewczyny by mi pomogły ustalić jak mam pielęgnować skórę w czasie trwania nocek.
Po pracy umyłam buzie, nałożyłam Isotrexin potem położyłam się spać. Wstałam o 15;00 i nie nałożyłam filtra, umyłam twarz pianką i dopiero teraz nałożyłam krem ochronny. Mam w pracy okropne światło i wydaje mi sie że lepiej czymś tą skórę chronić. Macie może jakieś sugestie. Po tych nockach mam twarz w jeszcze gorszą niż zawsze. Najchetniej w tym tygodniu myłabym buzie 3 razy. Wiem że nie wolno.

Vincenza dzięki miałam przygode z migdałkiem ale jej nie wspominam dobrze. Może nie stosowałam go zbyt ostrożnie.

Na temat filtrów powstała już legenda,piszą o ich super właściwosciach kobiety mlode ,że trzeba używać,że słńce,światło wiatr i jak chcemy przedłużyć sobie mlody wygląd to bez filtrów ani rusz,że plamy,że przebarwienia i jeszcze cuda.Ja też byłam przekonana do typowych filtrów właśnie przez wizaż,kupowałam ich mnóstwo od aptecznych do bardzo drogich,używałam na różne sposoby i niestety przy tak problematycznej cerze z tendencją do wyprysków,problem tylko się potęgował,zawsze byłam niezadowolna,wręcz przynosiło to odwrotny skutek,byłam niby chroniona,ale zawsze często zapchana,pełno zaskórników zamkniętych,oj jak sobie przypomnę to zgroza.W momencie odstawienia filtrów,natychmaist poprawiła mi się cera,nie było idealnie ale przynajmniej nie produkowałam więcej niespodzianek.Z resztą jak pisałam mam 47 lat,zawsze lubiłam się opalać,wręcz smażyć na słońcu,nigdy nie używałam na twarz niczego,czasami byłam spalona aż czerwona,wiem,że robiłam sobie krzywdę,ale w moich czasach nie było takich kosmetyków,internetu i tym podobnych rzeczy a o filtrach to nikt nigdy nie słyszał,bo ich po prostu nie było.W sklepach był jeden podkład i krem nivea,ale nieskromnie mówiąc wyglądam na przynajmniej 10 lat mniej jak nie więcej i wcale nie zawdzięczam to filtrom,tylko po prostu genom i od jakichś 8 lat zaczęłam poważnie podchodzić do pielęgnacji swojej cery.To takie moje doświadczenia z filtrami .Nie namawiam nikogo i nie przkonuje ale co Ci zalezy odstawić filtr chociaż na tydzień i zobaczysz czy minimalnie polepszyła się cera,bo inna pielęgnacja jest ok....Nie wiem,czy używasz kosmetyków kolorowych,ale polecałabym też podklad mineralny sypki,on nie tylko upiększa,ale również leczy,bo nie zawiera talku.

Dopiszę jeszcze jedno,skoro filtry Tobie służą to ich sobie używaj,ale nie smaruje się tym na noc,daj skórze trochę oddechu,wymyj twarz,potem tonik i nawilżający krem,cera włąsnie w nocy się regeneruje najlepiej więc po co ją obciążać i dusić,w dzień tak jak najbardziej.

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Mój pierwszy kwas to był mlekowy,10 zabiegów u kosmetyczki,byłam zachwycona ,cera blada,wyrównana,bez nadmiernego sebum,ale po tej kuracji było dobrze tylko dwa tygodnie,bo to co kwas zrobił ja złym doborem kosmetyków wracałam do punktu wyjścia.Kosmetyczka polecała mi co mam używać,ale jej rady były typowo książkowe i takie czego ją nauczyli w szkole,a do każdej cery trzeba podejść inaczej.Szkoda było moich pieniędzy ,zraziłam się i włąściwie zapomniałam o kwasach do tej chwili,kiedy pojawił się kwas migdałowy,więc we wrześniu poszłam do kosmetyczki na peeling,zabieg trwał 2 min coś tam na twarz,potem 4 min kwas migdałowy i 3 min coś wklepała po kwasie,w sumie 12 min zabiegu i 150zł ubyło.Fakt byłam zadowolona z zabiegu tylko nie z kremu który mi wcisnęła(BANDI).Postanowi łam sama się wziąć za peelingi i tak jak opisałam wcześniej wyniki są doskonałe za nie wielkie pieniądze....Pierwszy kwas połozyłam na 4 min za dwa tygodnie na 4 min,za dwa tygodnie na 6 min i tak doszłam do 8 zabiegów wydłużając czas maksymalnie do 10 min,pomimo,że nic a nic nie szczypało.Mogłam z tym kwasem być nawet pół godziny,ale nie wolno,bo on tak naprawdę działa dopiero po trzech dniach i nie chciałam cery przesuszyć.

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Nie rezygnuj z isotrexinu. Do nawilżania kup physiogel. Jeszcze się nie spotkałam z opinią żeby kogoś zapchał. Nie używaj preparatów z olejami mineralnymi, parafiną i innymi zapychaczami (gdzieś jest lista). Jak tylko to możliwe zrezygnuj z kolorówki typu fluidy, podkłady, pudry. Jeśli nie możesz zrezygnowac przejdź na minerałki z prawdziwego zdarzenia. Pamiętaj,że im mniej tym lepiej. Jeśli używasz 4 kremów naraz, do tego fluid, puder, róż i tonik skąd masz wiedziec co cię zapycha?

Nie znam isotrexinu i być może nie zapycha,ale jesli jest na bazie kwasów to może uwrażliwiać,czyli nie zrobi pryszczy ale spowduje,że cera bedzie czerwona,rozpalona,ja tak mialam z kremem z SVR same kwasy,czyścił pory,ale moja twarz wyglądała jak poparzona wrzątkiem,czyli ta mieszanka kwasów nie dla mnie,tak było również z Brevoxylem,Acnedermem i już nie pamiętam ,ale było trochę.Jednemu pomaga,drugiemu szkodzi.

Edytowane przez Vincenza
Czas edycji: 2011-01-11 o 22:08
Vincenza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 09:06   #3335
blond_i
Raczkowanie

Prosze pomóżcie, mam zanieczyszczoną skórę z dużą ilościa wągrów i podskórnych grudek, skóre mam mieszaną, czasem coś mi wyskoczy( wcześniej borykałam się z trądzikiem). Przeszłam wszystkie możliwe kuracje przeciwtrądzikowe ale na zaskórniki nic nie pomaga. Dermatolog przepisał mi locacid, nie narzekam bo skóra przyjemniejsza ale na zaskórniki nie pomogło. Znacie coś co da sobie z nimi rade?
Stary 2011-01-12, 12:47   #3336
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Vincenza Pokaż wiadomość
Na temat filtrów powstała już legenda,piszą o ich super właściwosciach kobiety mlode ,że trzeba używać,że słńce,światło wiatr i jak chcemy przedłużyć sobie mlody wygląd to bez filtrów ani rusz,że plamy,że przebarwienia i jeszcze cuda.Ja też byłam przekonana do typowych filtrów właśnie przez wizaż,kupowałam ich mnóstwo od aptecznych do bardzo drogich,używałam na różne sposoby i niestety przy tak problematycznej cerze z tendencją do wyprysków,problem tylko się potęgował,zawsze byłam niezadowolna,wręcz przynosiło to odwrotny skutek,byłam niby chroniona,ale zawsze często zapchana,pełno zaskórników zamkniętych,oj jak sobie przypomnę to zgroza.W momencie odstawienia filtrów,natychmaist poprawiła mi się cera,nie było idealnie ale przynajmniej nie produkowałam więcej niespodzianek.Z resztą jak pisałam mam 47 lat,zawsze lubiłam się opalać,wręcz smażyć na słońcu,nigdy nie używałam na twarz niczego,czasami byłam spalona aż czerwona,wiem,że robiłam sobie krzywdę,ale w moich czasach nie było takich kosmetyków,internetu i tym podobnych rzeczy a o filtrach to nikt nigdy nie słyszał,bo ich po prostu nie było.W sklepach był jeden podkład i krem nivea,ale nieskromnie mówiąc wyglądam na przynajmniej 10 lat mniej jak nie więcej i wcale nie zawdzięczam to filtrom,tylko po prostu genom i od jakichś 8 lat zaczęłam poważnie podchodzić do pielęgnacji swojej cery.To takie moje doświadczenia z filtrami .Nie namawiam nikogo i nie przkonuje ale co Ci zalezy odstawić filtr chociaż na tydzień i zobaczysz czy minimalnie polepszyła się cera,bo inna pielęgnacja jest ok....Nie wiem,czy używasz kosmetyków kolorowych,ale polecałabym też podklad mineralny sypki,on nie tylko upiększa,ale również leczy,bo nie zawiera talku.

Dopiszę jeszcze jedno,skoro filtry Tobie służą to ich sobie używaj,ale nie smaruje się tym na noc,daj skórze trochę oddechu,wymyj twarz,potem tonik i nawilżający krem,cera włąsnie w nocy się regeneruje najlepiej więc po co ją obciążać i dusić,w dzień tak jak najbardziej.

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Mój pierwszy kwas to był mlekowy,10 zabiegów u kosmetyczki,byłam zachwycona ,cera blada,wyrównana,bez nadmiernego sebum,ale po tej kuracji było dobrze tylko dwa tygodnie,bo to co kwas zrobił ja złym doborem kosmetyków wracałam do punktu wyjścia.Kosmetyczka polecała mi co mam używać,ale jej rady były typowo książkowe i takie czego ją nauczyli w szkole,a do każdej cery trzeba podejść inaczej.Szkoda było moich pieniędzy ,zraziłam się i włąściwie zapomniałam o kwasach do tej chwili,kiedy pojawił się kwas migdałowy,więc we wrześniu poszłam do kosmetyczki na peeling,zabieg trwał 2 min coś tam na twarz,potem 4 min kwas migdałowy i 3 min coś wklepała po kwasie,w sumie 12 min zabiegu i 150zł ubyło.Fakt byłam zadowolona z zabiegu tylko nie z kremu który mi wcisnęła(BANDI).Postanowi łam sama się wziąć za peelingi i tak jak opisałam wcześniej wyniki są doskonałe za nie wielkie pieniądze....Pierwszy kwas połozyłam na 4 min za dwa tygodnie na 4 min,za dwa tygodnie na 6 min i tak doszłam do 8 zabiegów wydłużając czas maksymalnie do 10 min,pomimo,że nic a nic nie szczypało.Mogłam z tym kwasem być nawet pół godziny,ale nie wolno,bo on tak naprawdę działa dopiero po trzech dniach i nie chciałam cery przesuszyć.

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Nie znam isotrexinu i być może nie zapycha,ale jesli jest na bazie kwasów to może uwrażliwiać,czyli nie zrobi pryszczy ale spowduje,że cera bedzie czerwona,rozpalona,ja tak mialam z kremem z SVR same kwasy,czyścił pory,ale moja twarz wyglądała jak poparzona wrzątkiem,czyli ta mieszanka kwasów nie dla mnie,tak było również z Brevoxylem,Acnedermem i już nie pamiętam ,ale było trochę.Jednemu pomaga,drugiemu szkodzi.

Nie musisz tego kłaść codziennie. Zarówno kwasy jak i silne retinoidy przy kładzeniu bez kontroli codziennie mogą powodować buraka. To normalne. Ja kładę retinoidy 2 dni, a potem robię ze 2-3 dni przerwy, bo inaczej miałabym tragedię. W przerwach na maksa nawilżam i natłuszczam coby skore zregenerowac i nadbudowac naskorek. Przy retinoidach niemal zawsze następuje pogorszenie stanu cery zanim nastąpi poprawa. Ja mam jakies 3 tyg. wysyp na maksa, a potem to mija, więc nie bierz do glowy tylko przeczekaj. O isotrexinie pisałam do Louve, a brak zapychania dotyczył physiogelu, również do Louve, bo ona narzekała na wysyp . Chyba cos namieszłyśmy, tak patrze.

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

Cytat:

A co to za "krem ochronny" i jaka pianka?
Czytałaś ten wątek?
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...B3ad+isotrexin

Nie wiem czy pianka zawierająca quaternium 15 jest odpowiednia dla osób z cerą problematyczną. Mnie quartenium podrażnia i powoduje krosty. Nie mam pewnosci tylko co do numerka.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-01-12 o 12:55
majreg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 15:04   #3337
Louve23
Raczkowanie

Ten krem ochronny to LRP Anthelios AC 30 (fluid ochronny do cery trądzikowej. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24...30-ppd-25.html
Pianka do myjąca pianka do cery wrażliwej Pharmaceris A
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-16...-do-twarzy.htm
Ciężko powiedzieć czy ta pianka nie powoduje u mnie niespodzianek ale cery nie podrażnia. Wiem że ta druga z Pharmacerisa do cery tłustej robiła mi krzywdę. Czym ty myjesz buzie?

Vincenza ja wiem że kremów z filtrem się nie stosuje w nocy. Tylko ja w nocy pracuje przy dużym oświetleniu a w dzień do południa śpię. Czasami rano zastosuje Isotrexin a to mimo wszystko retinoid i trochę tą buzie uwrażliwia. Na mojej twarzy ostatnio była masakra teraz jest odrobinę lepiej ale dalej nie wiem, testuje ,obserwuje czy kosmetyki na mnie dobrze działają. Policzki są gładsze a lek zastosowałam może 4 razy 2 razy na całą buzie i 2 punktowo. Filtr jeszcze nie wywołał wielkich pryszczy i oby tego nie zrobił.

Edytowane przez Louve23
Czas edycji: 2011-01-12 o 15:12
Stary 2011-01-12, 16:29   #3338
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Ten krem ochronny to LRP Anthelios AC 30 (fluid ochronny do cery trądzikowej. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24...30-ppd-25.html
Pianka do myjąca pianka do cery wrażliwej Pharmaceris A
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-16...-do-twarzy.htm
Ciężko powiedzieć czy ta pianka nie powoduje u mnie niespodzianek ale cery nie podrażnia. Wiem że ta druga z Pharmacerisa do cery tłustej robiła mi krzywdę. Czym ty myjesz buzie?

Vincenza ja wiem że kremów z filtrem się nie stosuje w nocy. Tylko ja w nocy pracuje przy dużym oświetleniu a w dzień do południa śpię. Czasami rano zastosuje Isotrexin a to mimo wszystko retinoid i trochę tą buzie uwrażliwia. Na mojej twarzy ostatnio była masakra teraz jest odrobinę lepiej ale dalej nie wiem, testuje ,obserwuje czy kosmetyki na mnie dobrze działają. Policzki są gładsze a lek zastosowałam może 4 razy 2 razy na całą buzie i 2 punktowo. Filtr jeszcze nie wywołał wielkich pryszczy i oby tego nie zrobił.

Zmywam buzię micelem Biodermy. Super zmywa tusz do rzęs i róż(z kolorówki tylko to kładę na co dzień). Płyn ten nie podrażnia, nie zapycha i nie tylko ja go chwalę.
Filtr, który stosujesz zawiera sporo silikonów, które w moim przypadku dyskwalifikują wszystkie kosmetyki. Mnie akurat podrażniają. No i denat, który przy kwasach,retinoidach i nie tylko zresztą jest niewskazany. Filtry LPR niestety mają denat, Avenki nie ale mogą zapychać i są ciężkie. Na filtr nie mam recepty. Nic pasującego mi bez zastrzeż jeszcze nie odkryłam. Zresztą przyznam bez bicia, że mimo,że kładę retinoidy to nie kładę filtrów. Siedzę w domu, mało wychodzę zimą. Nie opalam się na solarce, więc nie obawiam się przebarwien i ich nie mam. Na dzień kładę physiogel, nawilżam dodatkowo nat. olejkami i żelami aloesowymi.
Latem, wiosną już niestety będę zmuszona do filtrowania, ale szczerze tego nie cierpię.
Zapychać Cię może zarówno filtr jak i pianka, ale raczej to 1. Denat, sporo silikonów i gliceryna raczej by mnie nie skusiły przy tłustej cerze. Choć recenzje odnośnie zapychania są zachęcające, więc nie wiem.
Powtórzę tylko,że w początkowym okresie stosowania kwasów i retinoidów zwiększony wysyp jest raczej normą. Potem to mija.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-01-12 o 16:45
Stary 2011-01-12, 18:04   #3339
Louve23
Raczkowanie

Haha mam podobne odczucia. Bałam się w tym filtrze i denata i sylikonów, gliceryny ale jak na razie cerę mam jakby uspokojoną (nie jest czerwona a była) ale nadal jestem czujna. W piance do mycia boje się gliceryny ale ja muszę używać do mycia twarzy wody i jakiegoś delikatnego detergentu bo inaczej odrazu mam pryszcze...dodam że używam zawsze przegotowanej wody. Płyn z Biodermy mi nie pasował ale ja ogólnie nie lubie stosowac takich rzeczy a raczej moja skóra nie lubi.
Przyznam że obawiam się nie stosować kremów z filtrem wolałabym chyba już zrezygnować z retinoidów. W ogóle nie stosujesz żeli do mycia twarzy? Szkoda myślałam że mi coś doradzisz .
Znalazłaś jakiś krem z filtrem który ewentualnie mogłabyś stosować?
Zapomniałam dodać że stosując retinoidy staram się omijać miejsca gdzie mam widoczne naczynka zresztą podobnie stosuje krem z filtrem. Na razie nic złego nie zaobserwowałam.

Edytowane przez Louve23
Czas edycji: 2011-01-12 o 18:10
Stary 2011-01-12, 18:52   #3340
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Haha mam podobne odczucia. Bałam się w tym filtrze i denata i sylikonów, gliceryny ale jak na razie cerę mam jakby uspokojoną (nie jest czerwona a była) ale nadal jestem czujna. W piance do mycia boje się gliceryny ale ja muszę używać do mycia twarzy wody i jakiegoś delikatnego detergentu bo inaczej odrazu mam pryszcze...dodam że używam zawsze przegotowanej wody. Płyn z Biodermy mi nie pasował ale ja ogólnie nie lubie stosowac takich rzeczy a raczej moja skóra nie lubi.
Przyznam że obawiam się nie stosować kremów z filtrem wolałabym chyba już zrezygnować z retinoidów. W ogóle nie stosujesz żeli do mycia twarzy? Szkoda myślałam że mi coś doradzisz .
Znalazłaś jakiś krem z filtrem który ewentualnie mogłabyś stosować?
Zapomniałam dodać że stosując retinoidy staram się omijać miejsca gdzie mam widoczne naczynka zresztą podobnie stosuje krem z filtrem. Na razie nic złego nie zaobserwowałam.

Ja Cię broń Boże nie namawiam do odstawienia filtrów. To,że sama ich nie kładę uważam za swój grzech. Tylko dlatego tak robię,że jak je położę to czuję się jakbym miała maskę na twarzy,była brudna, tłusta i jakby skóra nie oddychała, LPR mnie szczypał, avenki są tłuste.Ponadto naczytałam się,że filtry są okropnie toksyczne i jakoś tak mi minęło filtromaniactwo. Więc jak nie ma słońca to sobie daruję ich aplikowanie. Na szczęście nie mam problemów z przebarwieniami. Choć jedno mnie omija ufff.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-01-12 o 18:55
Stary 2011-01-13, 18:45   #3341
Louve23
Raczkowanie

Rozumiem...sama nie lubię filtrów bo są za tłuste i szczerze nie wierze że istnieje taki który mnie nie zapcha i będzie jakoś wyglądał na buzi. Ja mam przebarwienia po pryszczach i chciałabym się ich pozbyć. Znowu dopada mnie jakieś zwątpienie...te zaskórniki na czole wyglądają nie ładnie.
Stary 2011-01-13, 21:37   #3342
basiago
Zakorzenienie

ja mam tak:

wstaje rano, ide umyć buźkę i nakładam serum flavo-c z BU, ide robic śniadanie, w tym czasie serum się wchłania, jak zrobię sobie śniadanie to nakładam filtr, jem śniadanie, ogarniam się i potem maluję...

co po 2-3 godzinach daje efekt skóry złażącej 10x bardziej taka warstwa rolującego się CZEGOŚ na twarzy masakra... a nie mogę zrezygnować z podkładu, z filtra też boje się zrezygnować bo mam ogromną skłonność do przebarwień
Stary 2011-01-13, 22:15   #3343
Wespe
Rozeznanie

Witam wszystkich z tego wątku, gdyż jestem tu pierwszy raz byłam dziś u dermatologa i dostałam receptę na atrederm 0.025(na noc) i aknemicyn plus(na dzień). Jeśli ta kuracja nie poskutkuje to za półtory miesiąca mam zacząć izotek... Ale do rzeczy-liczyłam, że lekarka powie mi coś więcej o pielęgnacji, ale gdy spytałam, np. o nawilżanie to odpowiedź brzmiała po prostu 'jak sucho to nawilżać, byle niczym tłustym'... Powiedziała, że humektan, który stosuje aktualnie może być... Liczyłam na dokładniejszą odpowiedź, no ale... Więc jak to będzie z nawilżaniem na dzień..? Po aknemycinie czy przed? I jak z makijażem, mogę nakładać po tym leku..? Nie wyobrażam sobie zrezygnować z podkładu, bo wyglądam naprawdę nieciekawie
Wespe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 22:20   #3344
basiago
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wespe Pokaż wiadomość
Witam wszystkich z tego wątku, gdyż jestem tu pierwszy raz byłam dziś u dermatologa i dostałam receptę na atrederm 0.025(na noc) i aknemicyn plus(na dzień). Jeśli ta kuracja nie poskutkuje to za półtory miesiąca mam zacząć izotek... Ale do rzeczy-liczyłam, że lekarka powie mi coś więcej o pielęgnacji, ale gdy spytałam, np. o nawilżanie to odpowiedź brzmiała po prostu 'jak sucho to nawilżać, byle niczym tłustym'... Powiedziała, że humektan, który stosuje aktualnie może być... Liczyłam na dokładniejszą odpowiedź, no ale... Więc jak to będzie z nawilżaniem na dzień..? Po aknemycinie czy przed? I jak z makijażem, mogę nakładać po tym leku..? Nie wyobrażam sobie zrezygnować z podkładu, bo wyglądam naprawdę nieciekawie
po pierwsze filtry bez parsolu na dzień (polecam Soraya 60, podobno 45 tez jest dobry), nie mniejsze niz SPF30, na inne malowac sie nie mozna, wtedy nie musisz rezygnowac z podkladu. Wiele osob tu nawilza humektanem z tego co pamietam , wiec mysle ze bedzie ok ja tam babydreamem nawilżam i daje rade.
Stary 2011-01-13, 23:42   #3345
Wespe
Rozeznanie

oo ta soraya wygląda ciekawie o filtry tez panią dermatolog pytałam, ale stwierdziła, że 'teraz przecież nie ma słońca'... Chyba przejdę się jeszcze do innego lekarza... A ile czasu do nałożenia filtru muszę odczekać od posmarowania się aknemycinem?
Stary 2011-01-16, 19:55   #3346
Wespe
Rozeznanie

Dziewczyny, czy taka poranna pielęgnacja będzie odpowiednia: myję buźkę żelem babydream, nakładam aknemycin, po 10 min. filtr, po kolejnych 10 min. makijaż? I przy okazji pochwalę się, że kupiłam wczoraj podkład vichy dermablend w sztyfcie w dość dużej promocji w superpharm i pierwsze wrażenie mam bardzo dobre, mam nadzieję, że poratuje mnie w razie wysypu
Stary 2011-01-17, 10:20   #3347
babcia_miecia
Zadomowienie

Zależy jaką masz cerę. Jeżeli tłustą, to pod filtr warto nałożyć krem matujący (dobry i niedrogi - Siarkowa moc) i na podkład nałożyć puder sypki bądź skrobię.

Poza tym, moim zdaniem warto zaopatrzyć się w jakiś delikatny tonik i płyn micelarny.
Osobiście polecam korzystanie z kilku podkładów
babcia_miecia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 16:33   #3348
Wespe
Rozeznanie

Tonik mam ogórkowy ziaji, a za płynem micelarnym się rozglądam, nie wiem jaki kupić.. I dzisiaj musiałam zrezygnować z makijażu przez schodzącą skórę po atredermie... Było trudno tak wyjść, ale jakoś zacisnęłam zęby... Teraz zastanawiam się czy maziać się nim dziś na noc, czy dopiero jutro...
Stary 2011-01-17, 17:54   #3349
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Tonik mam ogórkowy ziaji, a za płynem micelarnym się rozglądam, nie wiem jaki kupić.. I dzisiaj musiałam zrezygnować z makijażu przez schodzącą skórę po atredermie... Było trudno tak wyjść, ale jakoś zacisnęłam zęby... Teraz zastanawiam się czy maziać się nim dziś na noc, czy dopiero jutro...

Polecam micela Biodermy.
Stary 2011-01-17, 18:08   #3350
zaba19911
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Polecam micela Biodermy.
witam,
czy jest możność zamówić na tej stronie Maybelline, Wonder Finish?

zaba19911 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 21:20   #3351
Wespe
Rozeznanie

Zastanowię się nad tą biodermą, myślę jeszcze o vichy Hmm, a jak jest z przechowywaniem leków..? Wyczytałam, że atrederm ze względu na zawartość tretinoiny należy przechowywać w lodówce. Rozumiem więc, że aknemycin plus też, bo to erytromycyna i tretinoina, zgadza się..?
Stary 2011-01-20, 08:35   #3352
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Zastanowię się nad tą biodermą, myślę jeszcze o vichy Hmm, a jak jest z przechowywaniem leków..? Wyczytałam, że atrederm ze względu na zawartość tretinoiny należy przechowywać w lodówce. Rozumiem więc, że aknemycin plus też, bo to erytromycyna i tretinoina, zgadza się..?
Ja locacid trzymam poza lodówką. Sprawdz info w ulotce. Jesli jest taka konieczność to będzie napisane.
Stary 2011-01-20, 17:56   #3353
fiolusiek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Dostalam dzis recepte na Retin A Chce sie troche zluszczyc Doczytalam ze nie wolno stosowac w ciazy. A jakbym stosowala niewielka ilosc na brode tylko to stanie sie cos mojemu dzidziusiowi Nie chce przedewszystkim zaszkodzic dziecku
fiolusiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 22:25   #3354
AniaM69
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Dostalam dzis recepte na Retin A Chce sie troche zluszczyc Doczytalam ze nie wolno stosowac w ciazy. A jakbym stosowala niewielka ilosc na brode tylko to stanie sie cos mojemu dzidziusiowi Nie chce przedewszystkim zaszkodzic dziecku

W ciąży nie wolno używać retinoidów, i koniec.

Friedrich Nietzsche
AniaM69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 22:02   #3355
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość

Tu masz coś na ten temat.
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ic.php?p=28689
Stary 2011-01-23, 08:51   #3356
mar_jolka
Rozeznanie

Send a message via Skype™ to mar_jolka

jak tylko troche chcesz sie zluszczyc to zrob sobie tonik z kwasem mlekowym 10%. Wizazystki ewentualnie mnie poprawia ale w ciazy chyba mozna stosowac kwasy w postaci 10% toniku mlekowy czy 5% migdalowy.
mar_jolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 18:46   #3357
ivana
Raczkowanie

Witam.
Chciałabym zacząć kurację retinoidami ale nie wiem od czego zacząć. Mam mega problem z porami i wągrami, których nijak nie mogę się pozbyć. Od trzech lat zawsze stosuję coś z kwasem salicylowym, miałam też Diacneal, ale po nim popękało mi kilka naczynek (więc mocniejszy kwas glikolowy chyba nie dla mnie), więc zaprzestałam kuracji nim. Poza Diacnealem nie stosowałam niczego z retinoidem. Generalnie nie mam zmian ropnych, tylko te cholerne pozatykane pory i pierwsze zmarszczki (30-tka na karku) no i kilka popękanych naczynek . Waham się między adapalenem a izotretinoiną. Wiem, jakie mogą być efekty uboczne, filtry stosuję grzecznie. Doradzicie, co na pierwszy ogień?
ivana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 19:17   #3358
rickybobby
Wtajemniczenie

Cześć dziewczęta, nie wiedziałam w jakim watku o to zapytać,ale mam nadzieję,ze mi pomożecie,mianowicie używam borasolu jako toniku,czy mogę się bezpiecznie opalać czy lepiej odstawić go na ten czas,zawiera on kwas borowy w stęzeniu 3%.
rickybobby jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 17:30   #3359
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ivana Pokaż wiadomość
Witam.
Chciałabym zacząć kurację retinoidami ale nie wiem od czego zacząć. Mam mega problem z porami i wągrami, których nijak nie mogę się pozbyć. Od trzech lat zawsze stosuję coś z kwasem salicylowym, miałam też Diacneal, ale po nim popękało mi kilka naczynek (więc mocniejszy kwas glikolowy chyba nie dla mnie), więc zaprzestałam kuracji nim. Poza Diacnealem nie stosowałam niczego z retinoidem. Generalnie nie mam zmian ropnych, tylko te cholerne pozatykane pory i pierwsze zmarszczki (30-tka na karku) no i kilka popękanych naczynek . Waham się między adapalenem a izotretinoiną. Wiem, jakie mogą być efekty uboczne, filtry stosuję grzecznie. Doradzicie, co na pierwszy ogień?
Diroseal jest też na naczyńka, zamiast diacnealu jeśli ktoś ma z tym problemy.
Stary 2011-01-24, 18:05   #3360
Wespe
Rozeznanie

A czy zauważyłyście u was takie zjawisko, ze zaskórniki zaczynają jakby 'wychodzić'? Tzn. tak, że wystają trochę ponad skórę... Po tygodniu stosowania retinoidów mam kilku takich 'kumpli' i nie wiem co z nimi zrobić... Kusi, żeby się ich pozbyć, ale podejrzewam, że nic dobrego z tego nie wyniknie... Jednego takiego usunęłam i została czerwona kropeczka...
Odpowiedz

Tagi
kwasy, kwasy aha, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości