Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-07, 10:46   #991
Angi74
Wtajemniczenie

Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez sylwiani
napisz w jaki sposób go "ukręciłaś"
Czesc,pzrepraszam,ze dopiero teraz odpisuje ,ale jestem juz daleko,daleko na pokladzie statku i mam ograniczony dostep do internetu.
Kupilam czysty kwas migdalowy,za 30 zl- dosc spory sloiczek.Mieszam 1 ml z 4 ml. wody i nakladam na buzke-przepis Pitipel.
Przepis na inny ,nieco lepszy tonik migdalowy znalazlam na f e m i...
Efekt po dwoch uzyciach-buzka lekko sciagnieta,czuje ze niebawem zacznie sie zluszczanie.Mialam smarowac tylko moje przebarwienia na czole ale posmaraowalam cala twarz.Calu czas nurtuje mnie to zrobilo sie z twarza po tym jak zaczelam uzywac filtrow.W okolicach nosa,przy poloiczkach mam juz od dwoch,moze trzech miesiecy jasne rozowe miejsca,jakby brak barwnika,do tego pojawily sie te dziwne ciemne plamy na czole.Jak wroce do Polski to pojde z tym do dermatologa.
Angi74 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 13:16   #992
Kate30
Zakorzenienie

Miałam 4 zabiegi kwasem migdałowym 70% u dermatologa w odstępach dwutygodniowych. Każdy po 200 zł. Efektów brak, cera nie wyglądała ani odrobinę lepiej niż przed zabiegami. Kasa w błoto.
Oczywiście o filtrach pani dermatolog zapomniała wspomnieć.
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 13:25   #993
Sandija
Gość

O, Kate dawno się nie widzialyśmy ja się czujesz na tak długich wakacjach? jak pogoda?
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 13:30   #994
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sandija
O, Kate dawno się nie widzialyśmy ja się czujesz na tak długich wakacjach? jak pogoda?
Przed kiepską zdołałam uciec . Sprawy wezwały mnie na Śląsk kilka dni temu kiedy to nad morzem właśnie zaczęło lać i leje w dalszym ciągu.
Także nie ma tego złego
Stary 2006-08-07, 13:34   #995
Sandija
Gość

Czyli na razie wakacje się skonczyły?
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 13:37   #996
Kate30
Zakorzenienie

Na to wygląda, choć w planie mamy jeszcze wypady weekendowe.
Stary 2006-08-07, 13:37   #997
Sandija
Gość

Przynajmniej na najładniejszą pogodę się zalapałaś
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 12:18   #998
Erato
Wtajemniczenie

Kate, witaj w domku Ty to masz szczęście - lipiec stulecia, a jak zaczyna lać, to zmykasz Ja oddycham z ulgą, że w tym roku nie zdecydowałam się na Jastarnię - pewnie byłoby to właśnie w sierpniu, a tu taka zmiana pogody... Chyba bym się wściekła A tak, za dwa dni adieu deszczowa Polsko, spadam do Chorwacji

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 12:48   #999
201701020941
Konto usunięte

Unhappy Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato
no, to ja podałam adres bio-medu, ale tam nie było nic za 200 zeta Najdroższa była maska za 179 zł, a ampułki za 59,90...? Nie wiem, czy to o to Ci chodziło
Nie robiłam nigdy peelingu tym kwasem, ale szczerze mówiac, wydaje mi się, że efekty będą podobne do kwasu glikolowego. Czytałam, że kwas migdałowy jest o tyle lepszy, że daje podobne efekty jak np. glikol, ale z mniejszymi "skutkami ubocznymi", czyli mniej drażni skórę, nie niszczy naczyń itp. Koniecznie daj znać, jak efekty po tym peelingu - myślę, że na przebarwienia da dobre, bo ma byc też witamina C. A z bliznami to wydaje mi się, że bardziej ma znaczenie liczba i regularność zabiegów, niż rodzaj kwasu - po prostu trzeba złuszczyć naskórek, usunąć tę zniszczoną warstwę, na której są blizny. W tym przypadku im głębsze złuszczenie, tym lepszy efekt.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...wy#post2187106
To jest moj post w tym wątku o kwasie migdałowym. Glikolowy jest napewno bardziej drażniący, 10 ampułek oczywiście poważnych melasm nie zlikwidowało
201701020941 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 13:36   #1000
lydiam
Raczkowanie

Erato, dokad konkretnie sie wybierasz?
lydiam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 14:56   #1001
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Erato
Kate, witaj w domku Ty to masz szczęście - lipiec stulecia, a jak zaczyna lać, to zmykasz Ja oddycham z ulgą, że w tym roku nie zdecydowałam się na Jastarnię - pewnie byłoby to właśnie w sierpniu, a tu taka zmiana pogody... Chyba bym się wściekła A tak, za dwa dni adieu deszczowa Polsko, spadam do Chorwacji
a ja w piątek nad morze polskie
sylwiani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 16:05   #1002
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez sylwiani
a ja w piątek nad morze polskie
a dokąd dokładnie? jeśli ktoś byłby w mojej okolicy, to proszę o informację

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 16:41   #1003
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lydiam
Erato, dokad konkretnie sie wybierasz?
konkretnie na wyspę Murter, do miejscowości Jezera, czy jakoś tak Znajomi załatwiali spanie, więc nie wiem dokładnie. Pierwszy raz jadę do Chorwacji.

n, dzięki za podrzucenie posta Takie ampułki po 10% to chyba raczej nie moganic więcej zdziałać, jak tylko ładnie nawilżyć i troszkę wygładzić. Kate30 pisała, że miała peelingi 70% kwasem migdałowym i tez za bardzo nie widziała spektakularnych efektów...

Stary 2006-08-08, 16:55   #1004
lydiam
Raczkowanie

Miłego wypoczynku, na pewno będzie pięknie
lydiam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 19:00   #1005
Wilnianka
Przyczajenie

Witajcie dziewczyny! Od kilku miesięcy studiuję forum biochemii i jestem pełna podziwu dla waszej wiedzy. Dzięki wam też zmieniam kardynalnie pielęgnację swej cery. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swego grona

Rozpoczełam kurację diacnealem. Używam go dopiero drugi tydzień. 8 dni aplikowałam go codziennie i już myślalam, że mogę tak przedłużac, ale po posmarowaniu 8-ego dnia, poczułam, żę moja skóra zaprotestowała, więc zrobiłam dzień przerwy, a przez dzień posmarowałam pomijając policzki (no bo one najbardziej zaprotestowały ) myślę, że dzisiaj je też ominę, w ogóle to mam problem z strefą T, więc niech te policzki odpoczną

Aha, jeszcze się nie łuszczę

Jak się chyba domyślacie, jestem z Wilna (Litwa), ale mogę dostać prawie wszystkie produkty jakie wymieniacie, nawet te polskie. Dziwi mnie trochę, że prawie nic nie mówicie o firmie ROC, dzisiaj kupilam z 50% zniżką filtr do twarzy tej firmy, nazywa się MINESOL ACTIF, zawiera tinosorby S i M, szkoda że SPF tylko 30. Co sądzicie o tej firmie? Poza tym, jak szukałam dla siebie kwasu, to tak naprawdę miałam wybór tylko miedzy diacnealem i Purif AC właśnie firmy ROC, ale jak nic o nim w forum nie było, to wybrałam diacnel.

Własnie na Litwie nie mamy SVR i La Roche Posay
Wilnianka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 19:15   #1006
Rayne
Wtajemniczenie

Witam, Wilnianko Uwielbiam Wilno, mam tam daleką rodzinę (daleką może nie w sensie więzów pokrewieństwa, ale raczej lużnych kontaktów), parę razy tam byłam, choć niestety tylko na krótko, przy okazji wakacji w kraju sąsiednim.

Z tego, co się orientuję, to w Polsce z kolei nie ma kosmetyków firmy RoC (przynajmniej w znanych mi aptekach nie ma), dlatego nic o tych kosmetykach nie piszemy - mogłyby je oceniać głównie nasze emigrantki. Co do Diacnealu, ja robiłam podobnie (omijanie policzków), a w ogóle to stosowałam go co trzeci, a potem co drugi dzień, bo mam ogólnie dość wrażliwą cerę, więc po co ją męczyć niepotrzebnie (za dużo kwasów wywołuje u mnie podrażnienie w postaci czerwonych plam na szczytach policzków i przy skroniach, a tego wolę unikać). Oczywiście nie mówię, że Ty masz stosować akurat co 3 dni - wiadomo, obserwuj buzię i sama znajdziesz swój rytm.

Tak w ogóle to chętnie bym wypróbowała parę kosmetyków firmy RoC - przeglądając jedną z włoskich aptek internetowych zainteresowało mnie co nieco... Może przy okazji jakiegoś wyjazdu się uda.
Stary 2006-08-08, 21:46   #1007
zetzet
Raczkowanie

co do kosmetykow roc to ciekawe, bo pamietam, ze moja mama kilka lat temu je kupowala. jeszcze mam zegarek z zestawu tych kosmetykow. zniknely?
zetzet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 21:48   #1008
uskow
Zadomowienie

Ja też jeszcze niedawno RoC-a widziałam w aptekach ...

uskow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 21:57   #1009
Rayne
Wtajemniczenie

Nie no, ja przecież napisałam, że nie ma w moich aptekach, tzn. tych, które znam osobiście no i w internetowych się nie natknęłam - ale wcale się nie upieram, że nie ma nigdzie Po prostu nie wiem, ja u siebie nie widziałam, ale wszędzie też nie bywam.
Edit: faktycznie gdzieniegdzie w necie można na te kosmetyki natrafić, wobec tego przepraszam za pomyłkę, ostatnio któraś z wizażanek pytała o jakiś krem RoC'a i dodała, że w Polsce jest niedostępny, to mnie dodatkowo zmyliło. W każdym razie kajam się, widocznie nie mam do nich szczęścia po prostu.
Szkoda, że jak już znajdę gdzieś RoC'a, to mają tylko antyperspirant - może znacie jakąś aptekę internetową, gdzie mają szerszy asortyment?
Stary 2006-08-08, 22:10   #1010
Wilnianka
Przyczajenie

ja przy okazji kupna filtru poprosilam o probki, no i otrzymalam kremik z retinolem ROC RETIN-OX+ i jakis krem liftingujacy, ale oddalam go mamie

u nas roc jest miedzy innymi w euroaptekach, wiem, ze ta siec litewskich aptek jest w Polsce, moze tam mozna je znalezc?

a ten filtr co kupilam, podobno nie zapycha porow, przynajmniej tak podaje producent

sluchajcie, a czy smarujecie diacnealem szyje? no bo niby szyja jest przedluzeniem twarzy, ale wtedy by diacnel nie byl taki wydajny
Stary 2006-08-08, 22:18   #1011
anah
Zakorzenienie

Witaj Wilnianko Ja też od niedawna na biochemii i bardzo mi się tu spodobało

Co do Roc-a, to w Polsce kilka lat temu można było kupic jakis krem z wit.c i retinolem, czy sie mylę
anah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 22:27   #1012
agniecha17
Raczkowanie

Ja tez od jakiegos czasu przygladam sie kosmetyka ROC, bo tu sa czesto w aptekach, ale nic o nich nie piszecie, wiec myslalam, ze kiepskie....
agniecha17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 22:28   #1013
Wilnianka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez anah

Co do Roc-a, to w Polsce kilka lat temu można było kupic jakis krem z wit.c i retinolem, czy sie mylę
czegos podobnego w litewskim internecie nie ma, jak wpisuje w litewskie wyszukiwarki AHA, BHA kwasy, SLS i tak dalej - to informacji prawie zero
Stary 2006-08-08, 22:29   #1014
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anah

tak, moja mama go miała

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 22:59   #1015
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Wilnianka
sluchajcie, a czy smarujecie diacnealem szyje? no bo niby szyja jest przedluzeniem twarzy, ale wtedy by diacnel nie byl taki wydajny
Witaj Oczywiscie mozesz smarowac nim szyje, ale nie zapomniaj o ochronie przeciwslonecznej
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 23:36   #1016
Erato
Wtajemniczenie

Witaj Wilnianko Mam wrażenie, że jakiś czas temu RoC był dość popularny w polskich aptekach, ale faktycznie ostatnio zniknął - jakby wycofano markę z polskiego rynku
A z tym Diacnealem to nie szarżuj tak - proponuję na początku chociaż co drugi dzień, bo twarz się może coraz mocniej "denerwować" Lepiej się przyzwyczajać do retinoidu stopniowo, żeby uniknąć niepotrzebnych podrażnień No i wcale nie musisz się łuszczyć, żeby to działało

Stary 2006-08-09, 09:28   #1017
marianna
Rozeznanie

kosmetyki Roc'a były i się zmyły - a szkoda bo parę wartościowych rzeczy w swojej ofercie mieli....byłaby jakaś odmiana dla retinaldehydu Avenki
Stary 2006-08-09, 15:40   #1018
Milka19
Zakorzenienie

Z góry proszę o wyrozumiałość bo wątek jest długaśny i możliwe, że gdzieś pojawiła się odpowiedź na moje pytanie

Zaczęłam stosować tonik lysanel active i czy to normalne, że cera zaczęła mi się masakrycznie przetłuszczać od niego Zawsze mi się przetłuszczała lekko w strefie T,ale już dawno nie było aż tak źle Kupiłam sobie delikatny żel do mycia twarzy (oliwkowy z ziaji) stosuje filtry, więc cera raczej nie jest przesłuszona. Więc dlaczego się tak przetłuszcza Czy to jakaś funkcja obronna skóry przed tym preparatem Czy to się niedługo skończy Pomóżcie
Milka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 15:45   #1019
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Milka19
Zaczęłam stosować tonik lysanel active i czy to normalne, że cera zaczęła mi się masakrycznie przetłuszczać od niego Zawsze mi się przetłuszczała lekko w strefie T,ale już dawno nie było aż tak źle Kupiłam sobie delikatny żel do mycia twarzy (oliwkowy z ziaji) stosuje filtry, więc cera raczej nie jest przesłuszona. Więc dlaczego się tak przetłuszcza Czy to jakaś funkcja obronna skóry przed tym preparatem Czy to się niedługo skończy Pomóżcie
może to być wynik tego, że kwasy odblokowały pory, które były do tej pory zatkane. na dłuższą metę jednak pory powinny się oczyścić i zwęzić.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 15:53   #1020
Milka19
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justa79
może to być wynik tego, że kwasy odblokowały pory, które były do tej pory zatkane. na dłuższą metę jednak pory powinny się oczyścić i zwęzić.
Dzięki justa79

Moja cera wygląda gorzej niż przed stosowaniem lysanel Ale czy pory oczyszczają się w ten sposób, że wszystko na wierzch zostaje wyciagnięte Bo mi się wydaje, że zaskórniki i grudki stały się tak jakby bardziej widoczne a pory obok noska bardziej rozszerzone Kiedy stosowałam acne-derm już po kilku użyciach miałam bardziej wygładzoną cerę, a tu wprost przeciwnie Nie wiem co mam sobie o tym myśleć
Milka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kwasy, kwasy aha, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości