Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-28, 13:11   #1261
Weronisia
Zakorzenienie

Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Nikita przerazilas mnie.
Ja strasznie boje sie takiego zluszczania.

Daj znac jak szybko uda Ci sie z tym uporac i czym.
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 13:24   #1262
brownsugar007
Przyczajenie

GG do brownsugar007 Send a message via Skype™ to brownsugar007

dziewczyny a co myslicie o isotrexie? ja jestem w trakcie konczenia 2 tubki i w sumie nie wiem co dalej

"good girls gonna play with the gangsta's
"
brownsugar007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 19:30   #1263
Suri
Rozeznanie

Od jesieni chciałabym zacząć stosować Diroseal. Nakładałabym go na policzki i nos, ponieważ w tych miejscach mam naczynka. Na nosie i brodzie mam widoczne zaskórniki (większość otwartych i kilka zamkniętych) i chciałabym zacząć coś na nie stosować. Nos będę smarować Dirosealem więc tutaj problem jest rozwiązany ale co z brodą? Smarować brodę też Dirosealem czy jakimś innym preparatem? Może jakimś tonikiem? Proszę o radę i z góry dziękuję
Stary 2006-08-28, 20:01   #1264
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez Suri
Od jesieni chciałabym zacząć stosować Diroseal. Nakładałabym go na policzki i nos, ponieważ w tych miejscach mam naczynka. Na nosie i brodzie mam widoczne zaskórniki (większość otwartych i kilka zamkniętych) i chciałabym zacząć coś na nie stosować. Nos będę smarować Dirosealem więc tutaj problem jest rozwiązany ale co z brodą? Smarować brodę też Dirosealem czy jakimś innym preparatem? Może jakimś tonikiem? Proszę o radę i z góry dziękuję

A dlaczego Diroseal od jesieni?

uzywam go od maja-na noc punktowo,na czysta skore;pozniej na reszte twarzy nakladam z reguly nawilzacz albo AA Oceanic Young Antybakteryjny.

Jezeli borykasz sie z problemami skornymi to warto ulozyc sobie program pielgnacyjny typu 1 noc z Dirosealem,2 np. z Effaclarem,3 tylko np.AA Oceanic Young Antybakteryjny i tak na przemian ja do tego dokladam jeszcze maseczke aspirynowa 2xw tygodniu.
Stary 2006-08-28, 20:21   #1265
anastazjaa
Zadomowienie

witam!
ja w tych sprawach totalnym laikiem jestes. po przeczytaniu waszych postow, zaczelam regularnie stosowac filtr 50 pod podklad na dzien.
chciala bym tez sie POKWASIĆ ale nie wiem od czego zaczac i czy osiagne dzieki temu zamierzone efektu.
mam cere normlana troche sucha, na brodzie nosie mam zaskorniki a pod oczami na policzkach małe "dziurki" to chyba rozszerzone pory. poza tym moja skora jest 10 lat strsza ode mnie. mam kurze lapki i male zmarszczki mimiczne. MAM 23 LATA. Kto minie wprowadzi w kwasy?
anastazjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 20:28   #1266
Weronisia
Zakorzenienie

Anastazjaa moze na poczatek sprobuj z Effaklarem K. On zawiera kwas LHA , ktory pomaga domknac i oczyscic pory.
Mozesz tym sie smarowac nawet 2 razy dziennie, lub jak wolisz tylko wieczorem.
Jedna tubka stracza minimum na miesiac (ja stosowalam 2 razy dziennie) i kosztuje 40 zl.

Przy smarowaniu omijaj okolice oczu.

Pod same oczka mozesz sie smarowac sama wit. C np. kroplami dla dzieci JUWIT C , jednak tak zeby to smarowanie nie laczylo sie z Effaklarem, bo one sie bardzo gryza.
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 21:17   #1267
anastazjaa
Zadomowienie

dzieki ;*
anastazjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 09:38   #1268
AniaM69
Zadomowienie

Też mam kryzys.
Przesadziłam.
Przedwczoraj zrobiłam peeling z ananasa+ z odrobinką bromelainy od Limarii, po czym nałożyłam na gębę Diacneal. Chyba zwariowałam, bo szczypał mnie niemiłosiernie a ja zamiast zmyć biadolilam jak szczypie.
Rano wstałam z poparzonymi skroniami, policzkami i uszami (!).
Nałożyłam Biodermę tonującą (bez sensacji o dziwo) i chciałam zmatowić facjatę - uzyskałam coś, co przypominało kadr z filmów przyrodniczych o żywiołach - ziemia w apogeum suszy.
Mozaika albo puzzle.
W efekcie poszłam do pracy świecąc podejrzanym blaskiem ale bez spękań. Przynajmniej takich widocznych z perspektywy długiego biurka Unikałam bliskości znaczy
Wczoraj po południu się nawilżałam i natłuszczałam na przemian czym zdołałam i posiadałam: Calma, Sesibio (szczypak!), krem oliwkowy Ziaji, Ciclafate, Alantan.
Efekt? Dajcie spokój!
Dziś znowu błyszczę, twarz mnie w okolicach skroniowych pobolewa (normalne wielki połacie twardej skóry) a ja siedzę z maleńkim lusterkiem i podziwiam swoje rzęsy - na pociechę - bo o reszcie twarzy staram się dziś nie myśleć i nie widzieć!
Przestrzegam, bo ja choć stara klabzdra, tyle czytająca o żrących właściwościach bromelainy (użyta w nadmiarze wyżera jeszcze długo po zmyciu) zaszalałam i mam za swoje!
AniaM69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 10:29   #1269
mar_go
Rozeznanie

GG do mar_go

Ja też mam kryzys, choć nie w związku z bromelainą. Mój mężczyzna wysyła mnie na oczyszczanie do kosmetyczki Zobaczył mnie w dziennym świetle rano bez makijażu i dyskretnie zasugerował: "Kochanie, może ja dam Ci pieniądzie i pójdziesz na oczyszczanie do kosmetyczki, przed tym weselem" (w sobote idziemy na ślub) i potem dodał, że to od tych moich tłustych filtórw pewnie tak mi się robi. Znawca się znalazł .
Ale faktycznie wysyp zaskórników mam straszny, szczególnie na żuchwie i bokach policzków. Avenki odstawiłam, od miesiąca używam Effeclaru ale poprawy jakoś nie ma. Od września zaczynam z Diacnealem, właśnie przebrnęłam przez Diacnealowy wątek.
A mężczyźnie powiedziałam, że do kosmetyczki nie pójdę a jak tak chce we mnie inwestować to niech lepiej mi kwasy Pauli kupi
Oprócz Effeclaru stosuję teraz też ziemię wulkaniczną i zieloną glinkę, każdą raz w tygodniu. Nie wiem co jeszcze może mnie zapychać, a może to po prostu Effeclar wyciąga wszystko na wierzch i dlatego tak paskudnie mnie wysypało. W każdym razie mam doła
I radość do łez
mar_go jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 10:30   #1270
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez AniaM69
Nałożyłam Biodermę tonującą (bez sensacji o dziwo) i chciałam zmatowić facjatę - uzyskałam coś, co przypominało kadr z filmów przyrodniczych o żywiołach - ziemia w apogeum suszy.
Mozaika albo puzzle.
W efekcie poszłam do pracy świecąc podejrzanym blaskiem ale bez spękań. Przynajmniej takich widocznych z perspektywy długiego biurka Unikałam bliskości znaczy
Wczoraj po południu się nawilżałam i natłuszczałam na przemian czym zdołałam i posiadałam: Calma, Sesibio (szczypak!), krem oliwkowy Ziaji, Ciclafate, Alantan.
Efekt? Dajcie spokój!
Dziś znowu błyszczę, twarz mnie w okolicach skroniowych pobolewa (normalne wielki połacie twardej skóry) a ja siedzę z maleńkim lusterkiem i podziwiam swoje rzęsy - na pociechę - bo o reszcie twarzy staram się dziś nie myśleć i nie widzieć!
Przestrzegam, bo ja choć stara klabzdra, tyle czytająca o żrących właściwościach bromelainy (użyta w nadmiarze wyżera jeszcze długo po zmyciu) zaszalałam i mam za swoje!
Aniu, wybacz, ale opis Twojej męki diacnealowej przyprawił mnie o skręty śmiechowe Ziemia w apogeum suszy... I podziwiałaś rzęsy... I jeszcze "stara klabzdra"... No nie, po prostu padłam
A w ogóle to oczywiście współczuję Nie rób sobie tak więcej

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 10:40   #1271
agnieska
Zakorzenienie

Mar_go, dla mnie takim szybkim poprawiaczem jest kwas azelainowy - Acne derm kosztuje ok.20zł, Skinoren ok. 36zł, myślę że warto spróbować.

Aniu współczuję - ostatnio wyżarłam sobie buzię Isotrexinem i doskonale rozumiem jak to boli... właściwie gdyby nie to, że jechałam następnego dnia nad morze, to smarowałabym się jeszcze kilka dni żeby doszło do złuszczenia, a tak zatrzymałam się w połowie drogi ani komfortu na twarzy, ani choćby lekkiego rozjaśnienia blizn. Smarowałam Physiogelem i po kolejnych 2-3 wróciło do normy

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 10:59   #1272
mar_go
Rozeznanie

GG do mar_go

Cytat:
Napisane przez agnieska
Mar_go, dla mnie takim szybkim poprawiaczem jest kwas azelainowy - Acne derm kosztuje ok.20zł, Skinoren ok. 36zł, myślę że warto spróbować.
Dzięki za poradę, niestety na mnie jakoś AD nie działał, zużyłam na wiosnę prawie 3 tubki i lepiej nie było. Przynajmniej pod względem zaskórników. Jak siedziały, tak zostały . NA szybką poprawę nie liczę, do wesela się nie zagoi Wiem że kwasy działają długofalowo i powoli, wiec poczekam. A zmartwiony TŻ na szczeście (dla mojej cery a nie dla mnie) ogląda mnie przeciętnie 1 raz na miesiąc, więc może do następnego już będzie lepiej . Albo natrafi właśnie na moemnt wysypu podiacnealowego i dopiero będzie marudził
I radość do łez
mar_go jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 11:16   #1273
AniaM69
Zadomowienie

Mar_go - mój mąż codzień obserwuje dzielne zmagania moje i syna i warczy:
"SE NAROBICE TYMI WYNALAZKAMI!!" Dziwny jakiś! Sam ma gębę jak śniady alabaster (gładki taki znaczy)
Nie przejmuj się, uszy do góry - posłuchaj Agnieszki, powinno szybko pomóc.
Powiem Ci w sekrecie, że moja gęba z całkiem bliska (oczywiście nie dziś, na Hefajstosa!) dużo lepiej wygląda zaraz po nałożeniu AcneDermu niż z makijażem. W domowych pieleszach jak znalazł!
Erato, a na zdrowie, zasłużyłam sobie! Człowiek niby uczy się codzień, więcej tego nie uczynię Najgorsze, że mi łapy chodzą, coby skórki zdzierać. O ile w pracy tego nie robie, to po przyjściu do domu z natłuszczoną
twarzą i czystymi dłońmi ciężko się powstrzymać
Stary 2006-08-29, 11:23   #1274
agnieska
Zakorzenienie

jeśli tak strasznie przeszkadzają Ci skórki (ale tylko jeśli strasznie bo to na własne ryzyko) to mocz długo twarz wodą, gdy naskórek nasiąknie - zacznij delikatne, koliste ruchy, trochę powinno odejść.
Moja siostra też twierdzi, że sobie pogorszę gębę kwasami (sama używa toniku z kwasami ale ma mniej blizn), filtrami i innymi wynalazkami (np. maseczką aspirynową )

Stary 2006-08-29, 12:21   #1275
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agnieska
jeśli tak strasznie przeszkadzają Ci skórki (ale tylko jeśli strasznie bo to na własne ryzyko) to mocz długo twarz wodą
no, rurka do nurkowania, i gęba do wanny

Stary 2006-08-29, 12:27   #1276
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Erato
no, rurka do nurkowania, i gęba do wanny
nadinterpretacja nurku kąpielowy!
Zwyczajnie, pod kranem, jak się twarz myje wielokrotnie przytyka się dłonie wypełnione wodą do twarzy

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2006-08-29 o 13:50
Stary 2006-08-29, 12:54   #1277
AniaM69
Zadomowienie

Ha, już ćwiczę to z kulistymi ruchami, jeno na tłusty krem
Stary 2006-08-29, 13:52   #1278
agnieska
Zakorzenienie

jeśli krem odpowiednio rozpulchni naskórek, to ok byle nic na siłę

Stary 2006-08-29, 15:05   #1279
marianna
Rozeznanie

a nie prościej się psikać wodą termalną?
Stary 2006-08-29, 15:16   #1280
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marianna
a nie prościej się psikać wodą termalną?
W odniesieniu do skórek czy podrażnienia? Ze skórkami miałam styczność tylko takimi sztywnymi jak łuski, po złuszczaniu TCA, więc i większe ilości wody były mi potrzebne. W kwestii podrażnień - używałam tylko termalki Avene i jakoś nigdy nie widziałam tego efektu ukojenia, może LRP jest lepsze?

Stary 2006-08-29, 15:24   #1281
Ivvonka
Zadomowienie

Sprawdza sie psikanie woda termalna i delikatne osuszanie, oraz natluszczanie. Wtedy skorki delikatnie odchodza, nie pozostawiajac podraznien. Mialam robiony gleboki peeling, wiec cos wiem na ten temat. Ale wspolczuje, wiem jak swedzi i jak trudno sie powstrzymac Pomysl jednak, ze pod spodem bedzie nowa, swieza, delikatna skorka
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 17:17   #1282
quietly
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

GG do quietly

Pozwólcie, że się podłączę: czy Clindacne działa na wągry?
Mój pierwszy post na tym forum
quietly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 20:17   #1283
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agnieska
nadinterpretacja nurku kąpielowy!
Zwyczajnie, pod kranem, jak się twarz myje wielokrotnie przytyka się dłonie wypełnione wodą do twarzy
ojej, no chciałam jakoś mniej konwencjonalnie... Aguś, a powiedz mi tak szczerze, dobre miałaś efekty po pierwszym TCA, że tak się napalasz na następny? Wiem, już Cię męczyłam na PW, ale wciąż szukam jakiegoś wskazania, czy się decydowac na nowe obdzieranko, czy to nie ma sensu...

Stary 2006-08-29, 21:05   #1284
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Erato
ojej, no chciałam jakoś mniej konwencjonalnie... Aguś, a powiedz mi tak szczerze, dobre miałaś efekty po pierwszym TCA, że tak się napalasz na następny? Wiem, już Cię męczyłam na PW, ale wciąż szukam jakiegoś wskazania, czy się decydowac na nowe obdzieranko, czy to nie ma sensu...
A wiesz, że dermatolog mnie dziś wzięła z zaskoczenia i zamiast zrobić obiecywany pirogronowy - zrobiła TCA? po 20% na niemal bezbliznowe czoło, nos i brodę, 30% na policzki. W moim wypadku trudno mówić o efektach po pierwszym zabiegu biorąc pod uwagę ilość blizn. Patrzę na to pod kątem serii 5-6 zabiegów (no, w tym roku ze względu na studniówkę zrobię chyba 4 lub 5, a później dobiję resztki mniej inwazyjnym, ale cholernie bolesnym laserem lub mikrodermabrazją) robionych co miesiąc. Wiesz też, że zaraz po ostatnim zabiegu miałam wysyp, więc naprawdę mam trudności z ocenieniem. Ale, z drugiej strony - co mi pomoże w miarę szybko i sprawnie usunąć blizny? Nie spodziewam się cudów, wiem, że często jedna seria przy takich zmianach nie wystarcza, ale zawsze to jakiś krok do przodu
Może jeśli nie możesz się zdecydować na zabiegi u dermatologa to chwyć na jesień retinoidy?

Stary 2006-08-30, 09:56   #1285
AniaM69
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez quietly
Pozwólcie, że się podłączę: czy Clindacne działa na wągry?
Mój pierwszy post na tym forum

Witaj quietly
Mój syn używa Clindacne i twierdzi, że pięknie zabija bakterie
Clindacne ma działanie głównie bakteriostatyczne, pierwotniakobójcze i przeciwzapalne, więc prędzej będzie zapobiegał powstawaniu nowych niespodzianek i przyspieszał gojenie niż oczyszczał pory.
Należałoby pomyśleć o skojarzeniu leczenia Clindacne z innym lekiem.
Podsumowując - u syna nie wpłynął w żaden sposób na zaskórniki.

W nawiązaniu do moich wczorajszych jojczeń pt. "Szczecińska masakra bromelainą I" stwierdzam, że dziś jest już dobrze. Rano bezboleśnie udało mi się nałożyć wodne serum C 15%.

Pomógł mi wczoraj Linomag Plus z alantoiną (próbka od Kamy )
Zrobiłam po łebkach peeling enzymatyczny Flosleku, na noc HOL i dziś twarz jak "ta lala"
Stary 2006-08-30, 10:49   #1286
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agnieska
Może jeśli nie możesz się zdecydować na zabiegi u dermatologa to chwyć na jesień retinoidy?
No ja dokładnie to chcę zrobić. Nigdy wcześniej nie stosowałam retinoidów jakoś długo i solidnie , a zdobyta tu wiedza podpowiada mi, że to po prostu MUSI DZIAŁAĆ. Zapewne nie spektakularnie i nie szybko, ale za to znacznie taniej niż te wszystkie "peele" Od przyszłego tygodnia "wchodzę" w Zorac, no i zobaczymy. Chociaż zastanawiałam się nad opcją - "jeden szybki-easy-peel" i potem dopiero Zorac. Chociaż z drugiej strony, może wystarczy poczytać uważniej LU i zrobić sobie jakiś domowy peeling za grosze... Ech, wiedziałam, że tak będzie - przyszła jesień i na co się tu zdecydować

Stary 2006-08-30, 11:08   #1287
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Erato
Chociaż z drugiej strony, może wystarczy poczytać uważniej LU i zrobić sobie jakiś domowy peeling za grosze... Ech, wiedziałam, że tak będzie - przyszła jesień i na co się tu zdecydować
Z tymi domowymi peelingami to jest ciekawe zjawisko - tu wydajesz grosze, a w gabinecie... setki. Ale, jedna ważna uwaga - Erato, jesteś na tyle silna psychicznie i fizycznie, by mimo bólu, cieknących łez, szczypania, pieczenia, palenia samej dosmarować sobie po czole również policzki, nos i brodę? Ja nie dałabym rady

Stary 2006-08-30, 11:09   #1288
quietly
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

GG do quietly

Cytat:
Napisane przez AniaM69
Witaj quietly
Mój syn używa Clindacne i twierdzi, że pięknie zabija bakterie
Clindacne ma działanie głównie bakteriostatyczne, pierwotniakobójcze i przeciwzapalne, więc prędzej będzie zapobiegał powstawaniu nowych niespodzianek i przyspieszał gojenie niż oczyszczał pory.
Należałoby pomyśleć o skojarzeniu leczenia Clindacne z innym lekiem.
Podsumowując - u syna nie wpłynął w żaden sposób na zaskórniki.
Bardzo dziękuję za odpowiedź
quietly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 17:22   #1289
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Hexxana
A dlaczego Diroseal od jesieni?
Brak dostępnych środków finansowych.

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Jezeli borykasz sie z problemami skornymi to warto ulozyc sobie program pielgnacyjny typu 1 noc z Dirosealem,2 np. z Effaclarem,3 tylko np.AA Oceanic Young Antybakteryjny i tak na przemian ja do tego dokladam jeszcze maseczke aspirynowa 2xw tygodniu.
Diroseal będę stsować na obszary naczynkowe (policzki i nos), a na brodę chciałam stosować preparat, który poradziłby sobie z zaskórnikami. Wiem, że retinoidy dobrze radzą sobie z zaskórnikami, stąd moje pytanie: "czy na brodę też nakładać Diroseal". Proszę mi doradzić skuteczny preparat na zaskórniki (otwarte) , który mogłabym stosować na brodę.
Stary 2006-08-30, 17:26   #1290
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Suri
Diroseal będę stsować na obszary naczynkowe (policzki i nos), a na brodę chciałam stosować preparat, który poradziłby sobie z zaskórnikami. Wiem, że retinoidy dobrze radzą sobie z zaskórnikami, stąd moje pytanie: "czy na brodę też nakładać Diroseal". Proszę mi doradzić skuteczny preparat, który mogłabym stosować na brodę.
Możesz stosować, czemu nie. Ja jednak będę nudna i tradycyjnie polecę do wypróbowania Acne derm bądź Skinoren - dla mnie kwas azelainowy jest naprawdę świetny i wrócę do niego gdy tylko zużyję swoje zapasy BHA/LHA.
Lub, jeśli fundusze Ci pozwolą, może załapiesz się na akcję kupowania kwasów Pauli (nie wiem kiedy) - duża pojemność i lepsza cena w porównaniu do takiej samej pojemności Effaclaru

Odpowiedz

Tagi
kwasy, kwasy aha, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości