Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-31, 13:28   #1321
Kate30
Zakorzenienie

Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

TBS - The Body Shop

Keyka - diroseal oczywiście bez recepty.
A pod oczka może coś z Avene?

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/produkt.php?produkt=2188

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/produkt.php?produkt=2037
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 13:30   #1322
Ivvonka
Zadomowienie

Ash - taki wizazowy skrot od The Body Shop A pelna nazwa kremiku to Serum Night Treatment 10 % Vitamin C
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 13:36   #1323
Ash
Wtajemniczenie

Kate, Ivvonka, dzieki za obajśnienie
To serum zamiast juvitu czy serum Basi? Jakas lepsza opcja?
Stary 2006-08-31, 13:55   #1324
koteknaplotek
Zadomowienie

Ivvonko z tego co pamietam to narzekalas na silikony w active c (lub w redermicu). Czy w TBS lepiej je znosisz?
koteknaplotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 13:55   #1325
AniaM69
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Aniu gratuluje! O mikrodermabrazji, zluszczaniach i innych zabiegach pielegnacyjnych tez moge porozmawiac tylko z moim kolega lubiacych innych kolegow Reszta kolezanek jakas taka nieuswiadomiona...
Ha! A ten ma jak najbardziej orientację prawidłową Ale chciałabym być tak wypielęgnowana jak on, hehe

Ivvonka, donoś regularnie jak efekty działania serum TBC, bo też na nie łypię łapczywym okiem.

Dzięki Kochane
Najfajniejsze, że po takim komlemencie patrzy się innymi oczami na odbicie w lustrze. I o to chodzi.
Poczytam dziś "Potęgę podświadomości" dla podtrzymania efektów
AniaM69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 14:16   #1326
Ash
Wtajemniczenie

Mam pytanie: Kupilam mamie Dirosel juz dawno, ale jakoś nie moze sie za niego zabrac. Teraz na jesien, to juz ja pogonie ;-) Czy powinna uzywac co noc od poczatku czy co ile? Jak dawkowac?
No i czy jako nawilzacz moze byc to?
http://allegro.pl/item123367418_aven..._tuba40ml.html
Stary 2006-08-31, 14:46   #1327
keyka
Raczkowanie

Ash dziekuje za odpowiedz

Kate30 bardzo mi pomoglas, bo ja sobie zapomnialam o przeczytanych kiedys produktach z Ysthealu
Dzieki za linki -ten drugi- przeznaczony do calej twarzy tez uzywaja dziewczyny pod oczy, wiec sie oplaca :0
I jeszcze ma troszke retinalu w skladzie, nie wiem czy tyle co creme-gel pod oczy, czy mniej, ale chyba go kupie? Na retinalach jeszcze sie nie znam, wiem jedynie ze to + dla buzi

Wiec Yetheal Creme bede dawac codziennie na noc pod oczy, a na twarz tez wygospodaruje z jedna nocke
Moze po maseczce aspirynowej ? czy lepiej w 'wolnym terminie'?

W tym Dirosealu jest retinaldehyd, ale chyba w mocniejszym stezeniu, i dzieki Waszym radom bede omijac oczy.
Wiec nadal nie bede miec nic z AHA, mam nadzieje ze retinal da rade moim pierszym niesmialo wylaniajacym sie zmarszczkom.

sory, ze tak walkuje, ale ta biochemia taaak wciaga, a to forum ....
keyka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 14:48   #1328
Erato
Wtajemniczenie

Ash, myślę, że mama spokojnie może stosowac Diroseal raz dziennie - no chyba że zauważy jakies podrażnienie, to trzeba będzie zmniejszyć częstotliwość. A ten krem Avene jest ponoć b. dobry do suchej cery, mówię "ponoć", bo sama mam tłustą , więc wiem tylko z relacji koleżanki-sucharka
keyka - moim skromnym zdaniem Diroseal moze być także pod oczy Sama tak go stosuję i moja podoczna skóra ma się całkiem nieźle Diroseal zawiera retinaldehyd, który równie dobrze zrobi skórze pod oczami, jak i reszcie twarzy Oczywiscie również z zastrzeżeniem, żeby odstawić w przypadku jakichś podrażnień. Ja sama nigdy niczego takiego nie odnotowałam. A jaka wygoda ! nie trzeba kupować kolejnego mazidła specjalnie pod gały

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 15:32   #1329
ungia
Zadomowienie

Widziałam jakie poruszenie wywołał mój post.Chcę teraz wyjaśnić dlaczego go napisałam.Otóż sama walczę z trądzikiem od conajmiej 10 lat i muszę tu zaznaczyć,że mój nie był taki normalny.Zaczęło się całkiem zwyczajnie weszłam w okres dojrzewania i pojawił się trądzik.Poszłam więc do dermatologa.Przepisał mi m.in.jakiś preparat z siarką do smarowania na całą twarz-teraz już nie pamiętam nazwy bo minęło pare lat.Postępowałam według zaleceń i smarowałam się nim.Wtedy to wszystko się zaczęło.Najpierw byłam wysuszona tak,że wyglądałam jak staruszka a potem dostałam takiego trądziku,że zazdrościłam dziewczynom,które miały normalny.Na policzkach pojawiły się ogromne ropne rozlewiska wielkości 10 /10 cm.Były sine ,bardzo bolesne i przy dotyku pękały.Natychmiast zmieniłam dermatolog ale następna przepisywała mi antybiotyki,które stosowałam tak długo,że do tej pory mam na nie uczulenie.W końcu się poddała i skierowała mnie do szpitala.Tam ciągle musiałam smarować się specjalnymi maściami, po których nacieki pękały-nie mogłam nawet spać na boku bo przyklejałam się do poduszki.Wreszcie po wielu męczarniach przepisano mi roaccutan.Możeci mówić co chcecie o tym leku ale ja nigdy nie zmienię zdania,że to najlepszy na świecie lek na trądzik.Dziś żałuje tylko tego,że odrazu nie trafiłam na lekarza,który by mi go przepisał.Co do wpływania na psychikę uwierzcie,że mam naprawdę słabą a mimo to myśli samobójcze pojawiły się nie przez lek ale przez to,że poprostu tak strasznie się czułam z powodu mojego wyglądu.
ungia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 15:49   #1330
keyka
Raczkowanie

Erato - bardzo dziekuje za rady Wiec poprobuje sie upiekszac

ungia - oj, ja nie mialam takich problemow i przykro nawet czytac o tej udzielanej Ci 'fachowej pomocy', troche wycierpialas , ale ciesze sie, ze znalazlas swoj zloty srodek.

Trzymam kciuki za wszystkie walczace dziewczyny z niesprawiedliwa matka natura i rozumnie podchodzace do wszelkich specyfikow.
keyka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 15:51   #1331
Erato
Wtajemniczenie

ungia, przykro mi, że musiałaś przejść przez taki koszmar - ja mam za sobą kilkanaście lat walki z trądzikiem, co prawda nie o aż takim nasileniu i z takimi komplikacjami, jak w Twoim przypadku, ale też wyglądałam okropnie jako nastolatka i 20-parolatka, a do dzisiaj mam na twarzy szpecące ślady po trądziku. Wiem, jak to strasznie boli - psychicznie - w szczególnosci, gdy się ma koleżanki cieszące się zdrową, normalną cerą.
Wracając do Twojego posta - zwróć uwagę, że na tym forum raczej nie wypowiadają się osoby o tak mocno nasilonych problemach - sądzę, że nikt tutaj nie odważyłby się "doradzać" osobie dotknietej poważnym schorzeniem. No i żaden ze środków, o których tu piszemy, nie dorównuje siłą działania i możliwymi efektami ubocznymi np. Roaccutane. Dlatego ton Twojego ostrzeżenia wydał mi się (i zdaje się, nie tylko mnie) - zbyt dramatyczny. Nie ma mowy o drastycznych eksperymentach, to po pierwsze, a po drugie nie usiłujemy zastąpić tu dermatologów. Natomiast z problemami natury kosmetycznej można sobie skutecznie radzić, tym skutecznie, im więcej się wie np. na temat składu kosmetyków i działania poszczególnych skadników.
Pozdrawiam

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 15:53   #1332
uskow
Zadomowienie

ungia twój opis jest bardzo przejmujący! Dla mnie to jeszcze jeden przykład jak trudno trafić na dobrego dermatologa

uskow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 16:35   #1333
guia
Zadomowienie

GG do guia

Ungia, bardzo i szczerze Ci współczuję. Ja miałam ten, jak to nazywasz, ''normalny'' trądzik, przez który z domu wychodzić nie chciałam, więc nawet nie umiem sobie wyobrazić, co Ty musiałaś przeżywać. Ale weź pod uwagę, że nie wszyscy tutaj walczą z trądzikiem. Jedni chcą wywabić plamy i przebarwienia, inni zwęzić pory, pozbyć się zaskórników, jeszcze inni walczą przeciwzmarszczkowo. Z trądzikiem- do lekarza (choć z drugiej strony, na porządnego trafić ciężko)
guia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 16:41   #1334
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Erato
ungia, przykro mi, że musiałaś przejść przez taki koszmar - ja mam za sobą kilkanaście lat walki z trądzikiem, co prawda nie o aż takim nasileniu i z takimi komplikacjami, jak w Twoim przypadku, ale też wyglądałam okropnie jako nastolatka i 20-parolatka, a do dzisiaj mam na twarzy szpecące ślady po trądziku. Wiem, jak to strasznie boli - psychicznie - w szczególnosci, gdy się ma koleżanki cieszące się zdrową, normalną cerą.
Wracając do Twojego posta - zwróć uwagę, że na tym forum raczej nie wypowiadają się osoby o tak mocno nasilonych problemach - sądzę, że nikt tutaj nie odważyłby się "doradzać" osobie dotknietej poważnym schorzeniem. No i żaden ze środków, o których tu piszemy, nie dorównuje siłą działania i możliwymi efektami ubocznymi np. Roaccutane. Dlatego ton Twojego ostrzeżenia wydał mi się (i zdaje się, nie tylko mnie) - zbyt dramatyczny. Nie ma mowy o drastycznych eksperymentach, to po pierwsze, a po drugie nie usiłujemy zastąpić tu dermatologów. Natomiast z problemami natury kosmetycznej można sobie skutecznie radzić, tym skutecznie, im więcej się wie np. na temat składu kosmetyków i działania poszczególnych skadników.
Pozdrawiam
Erato, świetnie oddałaś to, co myślę
Wielokrotnie powtarzałam, że ważne jest odróżnienie defektów kosmetycznych od choroby jaką jest trądzik. Jeśli czytam, że któraś z dziewczyn na kosmetycznym rzeczywiście ma trądzik i pyta co ma robić, odpowiadam żeby przede wszystkim skorzystała z pomocy dermatologa, nawet nie w kwestii pielęgnacji, bo o tym często mają słabe pojęcie czy też są sponsorowani przez koncerny kosmetyczne i każą używać kosmetyków tylko określonych firm, ale po to, by wypisywał leki. Swoją drogą nie wiem czemu tak trudno o dobrego dermatolga
Tutaj zajmujemy się promowaniem przemyślanej i dostosowanej do potrzeb skóry pielęgnacji. Ja, tak Erato, mam za sobą fazę trądziku (w tym roku brałam Aknenormin, coś w stylu Roa) i teraz zwalczam blizny (dosłownie teraz - właśnie mam ściągnięty pysk od TCA, dołożę śliczne zdjęcie ). Wielokrotnie była tu podkreślana potrzeba nawilżania przy trądziku, a nie jedynie wysuszania. Nawilżania pod względem siły i częstotliwości dostosowanego do potrzeb skóry. Wiadomo, przy Brevoxylu skóra jest tak sucha, że i Physiogel może nie pomóc, ale przy słabych kwasach często w przypadku tłustej cery wystarczy tonik rano czy filtry.

W kwestii myśli samobójczych - przy kolejnym wysypie na wiosnę, gdy myślałam że już wszystko będzie ok, chciałam wręcz sobie pociąć twarz. Uratowała mnie odrobina logiki, że wtedy będzie jeszcze gorzej... Trądzik naprawdę strasznie wpływa na psychikę, na "co w duszy gra" czy jak to teraz się nazywa, jest cału topic na ten temat.

Uważam, że Twój apel był przesadzony, wynikał z przeprowadzenia błędnie kuracji przez samych lekarzy - Roa powinien być Ci przepisany znacznie wcześniej, gdy 3-4 kuracja różnymi antybiotykami nie pomogła.

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2010-06-05 o 21:48
agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 16:43   #1335
Ivvonka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez koteknaplotek
Ivvonko z tego co pamietam to narzekalas na silikony w active c (lub w redermicu). Czy w TBS lepiej je znosisz?
To jest dziwne, ale nie wszystko z rodziny silikonowatych mnie zapycha. Najniebezpieczniejszy jest dla mnie Dimethicone, ktory zawsze powoduje u mnie duze, ropne wypryski. Redermic mnie zapychal, i spray Avene 40, ktory rowniez go w sobie ma. Nie moge uzywac podkladow i pudrow z tym skladnikiem, bo wiem czym to grozi.

Sklad TBS Vitamin C Intensive Night Treatment to:

Skład: Cyclamethicone, Ascorbic Acid, Octyl Hydroxysterate, Polysilicone, Tocopheryl Acetate, Citrus dulcis, Tocopherol, Bisabolol

I te silikonowate mnie nie zapychaja. Serum sprawdza sie jednak nalozony na noc. Kladziony w dzien pod filtr kloci mi sie jakos. Zreszta ja jestem zwolenniczka kladzenia kremow solo - widze, ze to lepiej wplywa na moja cere. Tym bardziej ze rano nigdy nie mam czasu czekac, az by mi sie te wszystkie wartswy dobrze wchlonely.
Stary 2006-08-31, 16:50   #1336
Ivvonka
Zadomowienie

Agniesko, aua! Wyobrazam sobie, jak to moglo piec. No, coz... Chcesz byc piekna - cierp
Stary 2006-08-31, 16:52   #1337
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Agniesko, aua! Wyobrazam sobie, jak to moglo piec. No, coz... Chcesz byc piekna - cierp

Nu, niezły wyciskacz łez ale damy radę... jeszcze tylko takie 3

Stary 2006-08-31, 16:56   #1338
Ivvonka
Zadomowienie

Agniesko ja to chyba tez masochistka jestem, bo az nabralam checi na takie zluszczanko - lubie szybkie efekty Ile kosztuje taka przyjemnosc w ogole?
Stary 2006-08-31, 17:01   #1339
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Agniesko ja to chyba tez masochistka jestem, bo az nabralam checi na takie zluszczanko - lubie szybkie efekty Ile kosztuje taka przyjemnosc w ogole?
Jeśli nie masz dużych zmian, to rzeczywiście fekty mogą być po serii, ale na cudowne zniknięcie wszystkiego radzę się nie nastawiać - żeby nie było rozczarowań jakby co kiedyś na kosmetycznym była dyskusja, i wiem że niektóre miały za sto kilkadziesiąt zł, moja dermatolog z Wrocławia ma renomę więc i ceny "nieco" wyższe - 400zł

Stary 2006-08-31, 17:25   #1340
Basia39
Zakorzenienie

Jeju agnieska a jak Ty śpisz teraz? chyba tylko na plecach ... toż to musi boleć
Basia39 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 17:40   #1341
Ewuska_90
Raczkowanie

Dziewuchy mam pytanie:czy mozna stosowac Diacneal tylko na czoło a na policzki i brode effaclar k?boje sie o naczynka na policzkach a na czole bym z checia powalczyła troche agresywniej,ale nie mam pojecia czy tak mozna.
Aha i nie wiem jaki sobie hmm..."grafik" ustalic.Chce uzywac effaclar k i diacneal(z tym ze te kwaski nie za czeseto)i brevoksyl który mi swietnie pomaga.Chciałabym zeby była jednak przewaga bervoksylu ale chce tez odczuc działanie kwasów.Wiec jak to razem skomponowac zeby było dobrze?Pozdrawiam!
Ewuska_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 17:43   #1342
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Basia39
Jeju agnieska a jak Ty śpisz teraz? chyba tylko na plecach ... toż to musi boleć
nie, nie boli, serio - boleć będzie świeży naskórek od większości kosmetyków. Pod tłustym kremem nawet się nie czuje ściagnięcia

Stary 2006-08-31, 17:47   #1343
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
nie, nie boli, serio - boleć będzie świeży naskórek od większości kosmetyków. Pod tłustym kremem nawet się nie czuje ściagnięcia
A no to mnie trochę uspokoiłaś
Basia39 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 17:53   #1344
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez agnieska
Oficjalnie Acne derm ma działanie rozjaśniające (np. przebarwienia), ale gdyby tak było, to po kilku miesiącach jego stosowania nie miałabym żadnych przebarwień i blizn. Spokojnie możesz używać równolegle Diroseal, filtry i buzia będzie jednolicie jasna
Dzięki za pomoc Agnieska . Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko - w jakich sklepach (chodzi mi o nazwy) można kupić kwasy Pauli w USA?

Co myślicie o toniku na zaskórniki np. Lysanel lub Effaclar?
Stary 2006-08-31, 17:55   #1345
guia
Zadomowienie

GG do guia

Cytat:
Napisane przez agnieska
Swoją drogą nie wiem czemu tak trudno o dobrego dermatolga
Też nie wiem. A chciałabym.

Do czternastoletniej gui przyczepiło się ŁZS.
Wizyta u pierwszego dermatologa: zero wyjaśnień co toto, po co to, na co to jest, tylko od razu z grubej rury- sterydy. Dobrze, że mam w miarę uświadomioną rodzicielkę. Podziękowałyśmy.
Wizyta u drugiego dermatologa:trądzik różowaty. Trądzik różowaty u czternastolatki . Pan jak oszalały latał po swoim gabinecie, odsuwał kolejne szuflady i kazał mi się smarować dziwnej treści maziami, po czym zmywać i nakładać kolejne dostałam kilka recept, mama wydała kupę kasy.
Wizyta u trzeciego dermatologa: BINGO! Pan przepisał metronidazol i przywrócił mi, jako tako, wiarę w tzw. specjalistów.
guia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 18:11   #1346
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Suri
Dzięki za pomoc Agnieska . Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko - w jakich sklepach (chodzi mi o nazwy) można kupić kwasy Pauli w USA?

Co myślicie o toniku na zaskórniki np. Lysanel lub Effaclar?
Oj, nie mam pojęcia gdzie - może któraś z biochemiczek wie, albo zadaj pytanie na Emigrantkach

Stary 2006-08-31, 18:14   #1347
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Suri
Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko - w jakich sklepach (chodzi mi o nazwy) można kupić kwasy Pauli w USA?
może znajdziesz takie informacje na amerykańskiej stronie Pauli?

=> http://www.paulaschoice.com
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 18:18   #1348
ungia
Zadomowienie

Dziewczynki bardzo dziękuje wszystkim za słowa współczucia i żałuję,że w chwilach gdy go naprawdę potrzebowałam nie trafiłam na nikogo kto by mnie rozumiał.Nawet nie wiecie ile się od ludzi wycierpiałam.Nawet koleżanki zawiodły,ludzie na ulicy zaczepiali i proponowali "cudowne" środki.Nie mogłam przejść niezauważona a znajomi dotykali twarzy i sprawdzali czy rzeczywiście boli.To nawet nie połowa z tego co przeżyłam ale nie będe was zanudzać bo nie o tym jest ten topik.Pewnie nie miałam racji tak na was wyskakując i za to przepraszam chciałam tylko aby nikt nie przeżywał tego co ja.Dodam,że jak mi po latach wrócił trądzik-tym razem zwykły- też stosowałam różne kwasy i mi osobiście zaszkodziły.Widzę jednak,że wy je stosujecie naprawde świadomie więc już jestem spokojna.
Agnieszko ja też teraz walczę z bliznami-naprawdę ogromnymi-jak możesz się domyślić.Też mam robione TCA.Nie wiem czy mój dermatolog jest dobry wiem tylko,że w moim mieście cieszy się dużym powodzeniem.Będe ci bardzo wdzięczna jak odpowiesz mi na kilka pytań :
-czy ciebie też po tych kwasach wysypuje takimi twardymi,bolącymi guzkami,
-czy też przez cały czas,w którym się łuszczysz stosujesz na całą twarz taką białą maść robioną na receptę,
-poktórym jesteś zabiegu ,
-jakie masz efekty,
-jak pielęgnujesz twarz już jak ci się złuszczy(wypróbowane kosmetyki)
przepraszam bardzo,że pytań jest tak dużo ale bardzo bym była wdzięczna za odpowiedz.Z góry dziękuje.
ungia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 18:21   #1349
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez agnieska
Oj, nie mam pojęcia gdzie - może któraś z biochemiczek wie, albo zadaj pytanie na Emigrantkach
Cytat:
Napisane przez Contax
może znajdziesz takie informacje na amerykańskiej stronie Pauli?
Dzięki Agnieska i Contax
Stary 2006-08-31, 18:26   #1350
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

ungia, ogromnie Ci współczuję Mój trądzik jest z tych "normalnych" i też czasami mam ochotę coś posiekac tę twarz, albo nie wychodzić z domuKażda postać trądziku, szczególnie u ludzi słabych psychicznie odciska się na duszy. Dobrze, że Roa Cię wyleczyło.
Agnieszko, ojej dobrze, że Cie to nie boli, bo się trochę przestraszyłam. Trzymam kciuki,aby blizny jak najszybciej zeszły.
Mam takie same kafelki w łazience

Edytowane przez In_ThE_ShAdOwS
Czas edycji: 2006-08-31 o 23:23
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kwasy, kwasy aha, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości