Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-01, 21:38   #1381
Ivvonka
Zadomowienie

Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Kate30
Iwonko - a nakładałaś to serum pod oczy?
I jeszcze jedno, na dzień pod filtr nada się?
Nakladam serum na cala twarz, takze pod oczy (ale w bezpiecznej odleglosci od spojowek, bo wiem, ze potem migruje) i ladnie rozjasnia moje cienie (mam takie od zawsze).

Hm... Czy nadaje sie na dzien? To trzeba indywidualnie sprawdzic. Ja sprawdzalam i mi nie odpowiada wlasciwie zaden krem ani recznie krecone serum pod filtr. Po prostu odkad stosuje filtr solo, buzia trzyma sie w ryzach, makijaz lepiej wyglada i avenka lepiej trzyma. Juz pisalam gdzies wyzej, ze nie jestem zwolenniczka stosowania dwoch kremow na raz - zastosowalam tak raz tonik lysanel i effaclar, i lysanel solo dziala o na mnie o wiele lepiej. Ja mam cere sklonna do podraznien i wszelkie kombinacje raczej mi nie sluza. Zreszta caly czas daze do minimalizmu w swojej pielegnacji, bo wiem z doswiadczenia, ze im mniej tym lepiej dla mojej tlustej cery, i to takimi preparatami, ktore przynosza widoczna poprawe, ukojenie i wygladzenie.

Edit. Nie wiem, czy jasno wytlumaczylam o co mi chodzi, ale mialam meczacy dzien i nie mam sily myslec nad logika swoich wypowiedzi
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 17:42   #1382
anastazjaa
Zadomowienie

ja sie musze pochwalić robie sobie maseczke aspirynowa codziennie i mam te wasze mikrołuszczenia ale biała jestem JAK ŚCIANA!!!
szukam kwasow aha 35% do stosowania w domu. znalazłam na allegro z ziaji ale podobno nie są takie jak u kosmetyczki. jak ktoś wie coś o takich kwasach jakiej firmy, itd, to prosze o wiasdomość na priv.
aha, stosuje filtr 50, ale taki jak na słonce smaruje sie małe dzieci z avene - chyba, mam też krem na dzień z tej firmy, 10 filtr, ale strasznie jest lepki! fu! a ta 50 ładnie sie wchłania i nie msuze matowić czy moge używac tego filtru 50 na słońce zamiast tych lepkich specjalistycznych?
prosze o odpowiedz na priv. Z góry dziekuje dziewczynki!
anastazjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 20:10   #1383
Suri
Rozeznanie

Szukam skutecznego preparatu na zaskórniki. Dziewczyny polecały m.in. Acne-Derm. Co jeszcze poleciłybyście na pozbycie się zaskórników (głównie otwartych)? Od jesieni planuję zacząć kurację Dirosealem, który będę nakładać na policzki i nos (tutaj też mam zaskórniki)-obszary naczynkowe. Myślałam również o tym, aby nakładać go na brodę, ponieważ tutaj również mam zaskórniki. Co o tym myślicie? Może jednego dnia smarować brodę Dirosealem, a drugiego jakimś tonikiem np. Lysanel lub Effaclar? Bardzo proszę o radę .
Stary 2006-09-02, 20:40   #1384
mango bzik
Zadomowienie

Niedlugo po tym,jak zaczelam stosowac kwasy(AD,Effeclar,Diacnea l)
i filtr (SVR) pojawilo sie u mnie dziwaczne odczucie...
Czasami w ciagu dnia,bez znaczenia,czy wystawiam sie na slonce,czy nie,mam wrazenie goraca na niewielkim fragmencie skory twarzy,zawsze to samo miejsce-kosc policzkowa.Nie widac zaczerwienienia,nic tam niepokojacego sie nie dzieje,skora jak na reszcie twarzy.
Tylko to ciepelko
Mialyscie cos podobnego?Mam sie martwic jakos szczegolniej ?
mango bzik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 20:51   #1385
Nikita-v
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Nikita czekałam na te wieści, bo ja bardzo boję się złuszczania i walki z nim. Ale skoro Tobie udało się w 3 dni, to mam nadzieję, że i mi się tak szybko dojśc do ładu.

Co do Effaclaru, to wydaje mi się, że on aż tak nie powinien łuszczyc, on to robi tak delikatnie, że nie powinno to byc widoczne. Może to jednak nie jego wina...

Weronisiu najnowsze wiadomości z frontu nie są najlepsze.. jestem trochę skołowana.. i nie wiem co się dzieje z moją twarzą.
Napisałam ci ze jest już lepiej z pracy po czym wróciłam do domu spojrzałam w lustro... no i niestety okazało się że skóra mi schodzi płatami (a ja tak cały dzien siedziałam w pracy i nic nie wiedziałam.... no to się ludzie napatrzyli)
Effaclaru juz nie użyłam bo nie chciałam jej juz nic dokładać... ale jak się łuszczyłam tak dalej się łuszczę choć tylko nawilżam, nawilżam i nawilżam.
W swojej pielęgnacji nie zmieniłam nic, nic nowego nie dodawałam.. no może jedynie to że czasem uzywam filtru SVR 100 jest super w użyciu ale zeby to on wywolywał u mnie takie reakcje? czy to możliwe???
nie wiem co sie z moja skora stalo i nie wiem co mam dalej z nia robic - nie jest zaczerwieniona ani podrazniona, tylko łuszczy sie bez przerwy od tygodnia
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 21:23   #1386
anah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mango bzik
Niedlugo po tym,jak zaczelam stosowac kwasy(AD,Effeclar,Diacnea l)
i filtr (SVR) pojawilo sie u mnie dziwaczne odczucie...
Czasami w ciagu dnia,bez znaczenia,czy wystawiam sie na slonce,czy nie,mam wrazenie goraca na niewielkim fragmencie skory twarzy,zawsze to samo miejsce-kosc policzkowa.Nie widac zaczerwienienia,nic tam niepokojacego sie nie dzieje,skora jak na reszcie twarzy.
Tylko to ciepelko
Mialyscie cos podobnego?Mam sie martwic jakos szczegolniej ?

Podczas kuracji Diacnealem i Lysanelem Active miałam nieraz uczucie gorąca na twarzy ale wiązało sie to tez z widocznym zaczerwienieniem Choc całą buzie traktowałam jednakowo, czerwienienie i gorąco dotyczyło tylko policzków, tam tez łuszczyła mi sie skóra. Czoło i broda chyba jakies pancerne i niewrażliwe, bo zero podrażnień

Dawno nie robiłam takich kuracji, ale ostatnio uzywam Effaklaru k i maseczki aspirynowej i oprócz lekko zarózowionej skóry, żadne gorąco nie występuje. Jednak diacneal i Lysanel to większy kaliber
anah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 21:38   #1387
Nikita-v
Zadomowienie

ech głupia ja głupia..

własnie przejrzałam KWC...pod kątem mojego SVR 100 no i proszę, juz widzę od czego zlazła mi ta skóra i złazi ciągle... znalazłam juz przyczynę, kilka osób na niego narzekało .. no a miał to być moj numer 1 ze wzgledu na brak tłustości... i ze nie trzeba go przypudrowywac... ech... no niestety zostanie odłożony... na mniej suchotnicze czasy... albo zuzyje na ręce
wychodzi na to ze Avenki juz nie zdradzę bo widzę ze zle się to konczy
Stary 2006-09-02, 21:55   #1388
Weronisia
Zakorzenienie

Nikita zalamalas mnie To straszne ... A to na pocieszenie

Mi skora sie luszczy na powiekach i pod oczami Swedzi mnie to okropnie. Skora jest przesuszona i mi zlazi. Nie platami, bo jest tam bardzo cienka, ale widac, ze schodzi. A ja nie mam pojecia od czego, bo pod oczy dawalam tylko wit. C (Juwit - juz odstawilam).
Teraz smaruje te miejsca mascia PANTHENOL i od tej masci sie swiece...

Reszte twarzy traktuje jak wczesniej, wedlug planu tygodniowego

Mam teraz nowy filtr (Avenka za ciezka, LRP DP zbyt alkoholowy) LRP Anhelios XL Lait 50+ bez alkoholu, wiec nie podraznia mi skory jak DP.

Martwia mnie jedynie moje pajaczki, bo sa ostatnio bardzo widoczne, mocno ukrwione male zyleczki i nie mam pojecia co dalej z nimi robic.

W zwiazku z naczynkami ponawiam moje pytanie: Czy do serum C 15% moge nie dawac alkoholu? Dawalabym tylko kwas w proszku, wode dest., wit. E i gliceryne. MOze tak byc? Da to jakiekolwiek efekty?

Czy mozna uzywac i serum i dirosealu? Czy to sie ze soba nie kloci?

Mango bzik ja tez mam wrazenie, ze jest mi goraco w twarz, ale nie jest czerwona. Cieplo czuje dokola nosa i na kosciach policzkowych. Tez sie zastanawialam od czego. Nie robie maseczki aspirynowej codziennie, a tylko 1-2 razy w tygodniu, wiec to raczej nie jest winowajca. Effaklar tez raczej nie, bo uzywam go juz dlugo, serum C tez odpada. Nie mam pojecie skad to goraco...
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 22:00   #1389
Nikita-v
Zadomowienie

weronisiu.. ja po przeczytaniu ze SVR przesusza.. poczułam iskierke nadzieji... SVR odstawiam, wracam do Avenek i mam nadzieję ze moja skóra się unormuje...i dziękuje za współczucie <cmok>

i nie załamuj się dotychczas nie miałam takich przebojów ( no za wyjatkiem pierwszego razu z zorackiem gdy posmarowałam dwa dni pod rząd) łuszczenie owszem było, ale proste do opanowania... a rózne eksperymenty moja twarz przeżywała
Stary 2006-09-02, 22:01   #1390
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Weronisia
W zwiazku z naczynkami ponawiam moje pytanie: Czy do serum C 15% moge nie dawac alkoholu? Dawalabym tylko kwas w proszku, wode dest., wit. E i gliceryne. MOze tak byc? Da to jakiekolwiek efekty?
Serum z wit. C możesz spokojnie używać bez dodatku alkoholu. Alkohol w serum powoduje lepszą jego wchanialność, ale nie jest niezbędny, a przy cerze naczynkowej lepiej w ogóle go unikać.
Stary 2006-09-02, 22:09   #1391
Niuniaczek
BAN stały

Witam wszystkie fwizażanki

Prześledziłam mnóstwo wątków na temat pielęgnacji skóry zarówno na wizażu jak i na BU, pzreczytałam artykuły Basi, przejżałam KWC...
Stworzyłam już swój własny program pielęgnacyjny - i tutaj prośba do was Znawczynie , napiszcie co o tym sądzicie czy dobrze czy źle i ewentualnie rozwiejcie moje wątpliwości.

Mam cerę :
- mieszaną ( zaskórniki w strefie T,
suche policzki z pojedńczymi porami).
- naczynkową
- pojawiły się pierwsze zmarszczki mim
( kąciki ust,między brwiami)

wiek 25 lat

1. Zaczne od tego, że stosuję filtry, codziennie w przepisanej (bądź
przyblizonej ilości)
2. Planuję zakupić gotowy preparat z wit C (Active C LRP). Serum Basi
odpada gdyż za dużo się przemieszczam a serum trz trzymać w
lodóweczce
3. Zaczęłam stosować kwasy BHA a mianowicie Effeclear k - jak narazie
co drugi wieczór. Korcił mnie Diacenal - ze względu na swoje
przeciwzmarszczkome działanie, no ale obawiam się,że będzie za silny
na moje naczynka. Choćz tego co czytałam niektóre dziewczyny
stosuja go mimo naczynek?
4. Po Efeclearu krem nawilżający AA.
5. Na noc na zmianę z Effeclearem Diroseal.
6. Zastanawiam się nad jakimś preparatem z retinolem. Jak narazie
wybrałam Ysheal+(głównie ze względu na sympatie do tej firmy).
Powiem szczerze, że jeśli chodzi o retinole to mam najmniejszą wiedzę.
Boje się, ze może to za mocne specyfiki jak dla mnie? nie chce swojej
skórze zaszkodzić. Z drugiej strony te dwie pionowe zmarszczki między
brwiami strasznie mnie irytują...chciałabym je jakoś spłycić.. Może
macie jakieś inne propozycje?

Będe wdzięczna za wszelkie porady oraz sugestie z waszej strony
Niuniaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 22:32   #1392
Basia39
Zakorzenienie

Niuniaczek ale przecież masz już w swojej pielęgnacji preparat zawierający retinoidy - Diroseal - zawiera 0,05% retinaldehydu podobnie jak Ystheal+ do twarzy.
Basia39 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 22:42   #1393
Weronisia
Zakorzenienie

Nikita oby winowajcą okazał się ten filterek. Miałabyś problem z głowy

Cytat:
Napisane przez Suri
Serum z wit. C możesz spokojnie używać bez dodatku alkoholu. Alkohol w serum powoduje lepszą jego wchanialność, ale nie jest niezbędny, a przy cerze naczynkowej lepiej w ogóle go unikać.
Dzięki Suri. A więc zrobię nowe serum bez alkoholu i wtedy zobaczymy czy to coś pomoże.

Niuniaczek z Twojego opisu wynika, że masz dokładnie taką cerę jak ja Jedynie młodsza jesteś o parę lat

Ja też mam zmarszczkę pionową pomiędzy brwiami i to jest mój największy problem, bo nic nie chce mi jej ruszyc

Z zaskórnikami i porami poradziłam sobie Effaklarem K i maseczką aspirynową.

Używam samorobnego serum z C 15% więc może to pomoże na zmarszczki oraz moje przebarwienia.

Diroseal też używam na pajączki.

Mam też krem z retinolem.

Wszystko to używam na przemian, więc każdy krem wypada mi ok. 2 razy w tygodniu.

Ja widzę bardzo dużą poprawę w wyglądzie mojej skóry

Moja sąsiadka wróciła z urlopu. Nie widziałayśmy się ponad miesiąc. Od razu powiedziała: 'A Ty dalej bawisz sie w te kosmetyki? Bo tak ładnie buzia Ci się wygładziła'

Jedynie plamy i dziury nie chcą mi zniknąc i baaardzo mnie kusi AD (mam aż dwie tubki) i nie wiem czy mogłabym wcisnąc go do pielęgnacji, bo i tak mam już dużo tego wszystkiego.
Stary 2006-09-02, 22:48   #1394
Niuniaczek
BAN stały

Basiu a czy sam Diroseal wystarczy? troche jestem niekumata ale wydawało mi suę że to głównie na naczynka? smaruje nim same poliki. A krem z retinolem chciałam na zmarszczki tylko już sama nie wiem czy miałabym go stosować na całą twarz czy tylko miejscowo...hm

Weronisiu.. miło mi nie jestem sama możesz napisać jakiego kremu z retinolem ty uzywasz?
A co do pionowej kreski to mam nie jedną a nawet dwie normalnie nie widać tylko pod koniec dnia jak podkład wlezie... oto skutki nie noszenia okularów przeciwsłonecznych
Stary 2006-09-02, 22:54   #1395
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek
Basiu a czy sam Diroseal wystarczy? troche jestem niekumata ale wydawało mi suę że to głównie na naczynka? smaruje nim same poliki. A krem z retinolem chciałam na zmarszczki tylko już sama nie wiem czy miałabym go stosować na całą twarz czy tylko miejscowo...hm
Tak wystarczy bo ma identyczne stężenie retinaldehydu jak Ystheal+ z tym, że jest łagodniejszy, bo przeznaczony do cery naczynkowej. Możesz nim smarowac cała twarz i okolice oczu, wtedy będzie również działanie przeciwzmarczkowe. Jeśli Ci dobrze służy po co go zmieniać. Ja nie mam cery naczynkowej, a również używałam Diroseal przeciwzmarszczkowo na przemian z Effacklrem K i z dniami na nawilżanie.
Stary 2006-09-02, 22:57   #1396
Weronisia
Zakorzenienie

NIuniaczek ja nosiłam okulary przeciwsłoneczne, ale to nic nie daje, bo ja i tak mróżę oczy. Mam bardzo wrażliwe oczy m.in. na światło.
Moja mama mówi, że wyglądam jakbym ciągle wściekła chodziła, bo tak ta zmarszczka wygląda

Ja używam kremu firmy Roc - RetinOx Multi Corexion. I właśnie odkąd go używam to moje zmarszczki sporo się wygładziły, więc mam nadzieję, że tą paskudną pionową też w końcu ruszy.

Poza tym jak już pisała Basia w Dirosealu jest Retinaldehyd. Ja go nie używam na zmarszczki bo mi go szkoda skoro mam inny krem z retinolem typowoy na zmarszczki. Dirosealem smaruję tylko popękane naczynka.

Ale jeśli nie masz innego kremu z retinolem to śmiało możesz na tą zmarszczkę dac Diroseal. Ten Retinaldehyd co jest w Dirosealu jest też w Diacnealu, który ma właśnie wygładzac skórę
Stary 2006-09-02, 23:14   #1397
Niuniaczek
BAN stały

I chyba tak też zrobię..chociaż trochę mi szkoda tego dirsealu...ale z drugiej strony jak mam wydą 80 zł na Ystheal+ to juz bardziej się opłaca uzywać Dirosealu i więcej miejsca w kosmetyczce. Chyba,że znajdę cosik tańszego...ale chyba ciężko będzie

Dzieki dziewczyny i dobranoc
Stary 2006-09-03, 13:17   #1398
Weronisia
Zakorzenienie

Kobietki pomocy!

Nie moge zadnego filtra nalozyc wokol oczu Wszystkie mnie pieka.
Nie mam pojecia skad to paskudne podraznienie powiek i pod oczami. Mam to juz drugi tydzien i cierpie przy kazdym smarowaniu czymkolwiek.
Jedynie masc PANTHENOL mnie nie piecze.
Skora caly czas mi sie tam luszczy.

Twarz smaruje jak zwykle filtrem. Ale co z oczami?

Piecze mnie kazdy filtr. Avene Emulsja, LRP DP, LRP Anthelios lait, LRP Anthelios 40 - one wszystkie poza DP nie maja alkoholu.
Nie wiem co mnie tak w tych filtrach piecze.

Dzis oczu nie posmarowalam filtrem, bo mam juz dosc Co robic?
Juz nic nie nakladam wokol oczu. Ostatnio tylko ten lagodzacy Panthenol. No a co z filtrem? Dzis akurat nie ma slonca i siedze w domu. No ale co jak slonce wyjdzie?
Stary 2006-09-03, 13:56   #1399
Basia39
Zakorzenienie

Weronisiu dla takiej nadwrażliwej podrażnionej skóry Avene ma specjalny filtr "Creme zones sensibles, Tres haute protection SPF 50". Może by się sprawdził i u Ciebie.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=11308
Stary 2006-09-03, 14:15   #1400
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Skora caly czas mi sie tam luszczy.

Twarz smaruje jak zwykle filtrem. Ale co z oczami?

Piecze mnie kazdy filtr. Avene Emulsja, LRP DP, LRP Anthelios lait, LRP Anthelios 40 - one wszystkie poza DP nie maja alkoholu.
Nie wiem co mnie tak w tych filtrach piecze.

Dzis oczu nie posmarowalam filtrem, bo mam juz dosc Co robic?
Juz nic nie nakladam wokol oczu. Ostatnio tylko ten lagodzacy Panthenol. No a co z filtrem? Dzis akurat nie ma slonca i siedze w domu. No ale co jak slonce wyjdzie?
Weronisiu prawdopodobnie podrażnia Cię filtr Mexoryl w antkach albo filtr Tinosorb w avenkach. Tinosorby podobno rzadziej podrażniają, ale to jest kwesta bardzo indywidualna.
Kup sobie jakiś preparat z filtrem mineralnym, może być avenka do miejsc szczególnie wrażliwych => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=11308, albo inny i stosuj pod oczy. Inne kosemtyki pielęgnacyjne, póki co daruj sobie. Poczekaj aż skóra pod oczami i powieki będa w lepszej kondycji.
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-03, 14:21   #1401
Weronisia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Basia39
Weronisiu dla takiej nadwrażliwej podrażnionej skóry Avene ma specjalny filtr "Creme zones sensibles, Tres haute protection SPF 50". Może by się sprawdził i u Ciebie.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=11308
Dziekuje Basiu. Nigdy nie slyszalam o tym filterku, ale na pewno jutro pojde do apteki i sprobuje czy mnie nie szczypie. Oby to bylo to

Tylko teraz mam kolejny problem. Jesli kupie ten filterek pod oczy, to czy moge na twarz uzywac LRP?
Stary 2006-09-03, 14:42   #1402
Niuniaczek
BAN stały

Basiu, czy Diroseal nakładasz w okolice oczu? z tego zo wiem to nie mozna ale zawsze warto sie zapytac
Stary 2006-09-03, 15:17   #1403
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Dziekuje Basiu. Nigdy nie slyszalam o tym filterku, ale na pewno jutro pojde do apteki i sprobuje czy mnie nie szczypie. Oby to bylo to

Tylko teraz mam kolejny problem. Jesli kupie ten filterek pod oczy, to czy moge na twarz uzywac LRP?
Pewnie, że możesz kłaść go tylko pod oczy. Ten filterek ma małą pojemność, więc gdybyś zaczęła używać go na całą twarz na długo by Ci nie starczył.
Na pozostałą częśc twarzy mozesz używać LRP pod warunkiem, że Cię nie będzie tak silnie podrażniał.

Radziłabym Ci odstawic serum z wit. C do czasu, aż skóra się zagoi. Wogóle może lepiej chwilowo odstawić i retinoidy i kwasy jeśli ich używasz.
Stary 2006-09-03, 15:45   #1404
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek
Basiu, czy Diroseal nakładasz w okolice oczu? z tego zo wiem to nie mozna ale zawsze warto sie zapytac
A gdzie wyczytałaś, że nie można nakładać retinoidów na okolice oczu? Nie ma skuteczniejszych kremów działających przeciwzmarszczkowo jak preparaty oparte na retinoidach. Można je kłaść cienka warstwą, omijając błony śluzowe zarówno na całą twarz, jak i okolice oczu, szyję czy dekolt.

Wypowiedź Basi Kwiatkowskiej na ten temat:

http://www.biochemiaurody.fora.pl/vi...t=okolice+oczu

oraz informacje dotyczące Dirosealu - patrz ostatni post na tej stronie.

http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=339
Stary 2006-09-03, 15:50   #1405
Nikita-v
Zadomowienie

wczoraj na noc na tą obłażącą twarz nałożyłam Effaclar bo boje sie ze jak zrobie dluzsza przerwe od wszytskiego to znow bedzie sie skora przyzwyczajac...

dzis rano active c plus avenka... no i jak narazie nie jest zle... poobserwuje dalej... i mam nadzieje ze juz łuszczenie nie wroci
Stary 2006-09-03, 15:54   #1406
Weronisia
Zakorzenienie

Basiu i Conntax dzięki za rady

Jeśli chodzi o kosmetyki, kwasy, serum itp. to pod oczy kompletnie nic nie kładę od jakichś 2 tygodni. Bym chyba z bólu wyła gdybym tam coś dała.

Kwasów, serum itp. używam tylko na twarz.

Na twarzy LRP ten bez alkoholu mnie nie podrażnia wcale. Jedynie tam gdzie mam pęknięte naczynka i złazi mi w tym miejscu skóra, jest podrażniona i widoczne są żyłki - tam też filtr mnie piecze.

Ten filterek obejrzałam sobie w KWC, ale niestety w żadnej niemieckiej aptece Online nie ma tego filtra. Pojadę jutro do mojej ulubionej, dobrze zaopatrzonej apteki, może tam będą mieli.
A jeśli nigdzie nie znajdę tego filtra to co robic?
Stary 2006-09-03, 15:58   #1407
Weronisia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nikita-v
wczoraj na noc na tą obłażącą twarz nałożyłam Effaclar bo boje sie ze jak zrobie dluzsza przerwe od wszytskiego to znow bedzie sie skora przyzwyczajac...

dzis rano active c plus avenka... no i jak narazie nie jest zle... poobserwuje dalej... i mam nadzieje ze juz łuszczenie nie wroci
Nikita ja na Twoim miejscu poczekałabym z tymi wszystkimi kosmetykami aż całkowicie się wszystko zagoi. Bałabym się cokolwiek smarowac na odłażącą skórę, nie ma co przesadzac.

No ale może to ja tylko taki straszek jestem odkąd mam problem ze skórą wokół oczu i nie potrzebnie panikuję
Stary 2006-09-03, 16:04   #1408
Contax
Zakorzenienie

Weronisiu jak nie bedzie tej avenki to kup sobie inny mineralny filtr. Ostrzegam, ze filtry mineralne mocno pobielaja.
Stary 2006-09-03, 16:12   #1409
Weronisia
Zakorzenienie

Kurcze ja nie wiem co to są filtry mineralne. Czy to są te w białych tubkach Avene?

Czy to taki jak na fotce?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Avene krem 50+ do bardzo wrazliwej.jpg (11,2 KB, 24 załadowań)
Stary 2006-09-03, 16:22   #1410
Contax
Zakorzenienie

Tak, wszystkie avenki w bialych opakowaniach zawieraja tylko filtry mineralne.

info o filtrach mineralnych
=> http://www.mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=966
=> http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ltry+mineralne
Odpowiedz

Tagi
kwasy, kwasy aha, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości