Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-05, 21:43   #1441
Ash
Wtajemniczenie

Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Ash, ja bym Lysanela nie osuszała chusteczką - dzięki temu na skórze zostaje warstwa z kwasami, które mają sobie działać, a nie być osuszane Z Differinem na zmianę, ale z początku ostrożnie, bo Lysanel do delikatesów nie należy, a po Differinie też sie można łuszczyć, jak sama zauważyłaś. Ale ogólnie nie ma problemu, żeby robić kuracje kombinowaną retinoid-kwas.
dzieki wreszcie ktoś mi odpowiedział
uzywalam juz jakos na wiosne lysanela - pol buteleczki - nic a nic sie nie luszczylam, ale pory sie zwezily i oczyscily.
differin dac raz w tyg czy czesciej?

p.s. fajne zdjecie
Stary 2006-09-05, 23:16   #1442
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
dzieki wreszcie ktoś mi odpowiedział
uzywalam juz jakos na wiosne lysanela - pol buteleczki - nic a nic sie nie luszczylam, ale pory sie zwezily i oczyscily.
differin dac raz w tyg czy czesciej?
Obawiam się, że musisz sama "wytestować" częstotliwość. Kiedyś używałam Differinu i nie odnotowałam najmniejszego nawet łuszczenia. A co skóra, to inne reakcje. Myślę że spokojnie możesz stosowac Differin dwa razy w tygodniu, jeśli by się coś działo, to bym odstawiła raczej Lysanela

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 23:45   #1443
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Obawiam się, że musisz sama "wytestować" częstotliwość. Kiedyś używałam Differinu i nie odnotowałam najmniejszego nawet łuszczenia. A co skóra, to inne reakcje. Myślę że spokojnie możesz stosowac Differin dwa razy w tygodniu, jeśli by się coś działo, to bym odstawiła raczej Lysanela
wydawalo mi sie, ze lysanel słabszy - poprawial ladnie stan skory, ale zero luszczenia, natomiast po differinie luszczenie bylo - nijak nie szlo na tym zrobic ladnie wygladajacego makijazu, mimo peelingow itp, ale teraz juz jestem bardziej swiadoma, to moze lepiej sobie poradze z tym
Stary 2006-09-06, 04:11   #1444
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:

Kate, dziękuję, a Ty tez obiecywałaś jakąś wakacyjną fotkę w avatarku? I co?
Ach, już o wakacjach niemal zapomniałam - taka jesienna się czuję.
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 08:25   #1445
Gonia
Zakorzenienie

Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
To sprowadzane jest z zagranicy tu nasze wizażanki robią wspólne zamówienie
Mam prośbę, jak będziecie robić wspólne zamówienie to proszeę dać znać , bardzo chętnie bym się przyłączyła
Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 10:58   #1446
Suri
Rozeznanie

Ponawiam moje pytanie:
Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Szukam skutecznego preparatu na zaskórniki. Dziewczyny polecały m.in. Acne-Derm. Co jeszcze poleciłybyście na pozbycie się zaskórników (głównie otwartych)? Od jesieni planuję zacząć kurację Dirosealem, który będę nakładać na policzki i nos (tutaj też mam zaskórniki)-obszary naczynkowe. Myślałam również o tym, aby nakładać go na brodę, ponieważ tutaj również mam zaskórniki. Co o tym myślicie? Może jednego dnia smarować brodę Dirosealem, a drugiego jakimś tonikiem np. Lysanel lub Effaclar? Bardzo proszę o radę .
Stary 2006-09-06, 11:09   #1447
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Ach, już o wakacjach niemal zapomniałam - taka jesienna się czuję.
To może być fotka jesienna Nie wymiguj się!
Ash, łuszczenie to wbrew pozorom nie jest poważny efekt uboczny - chodzi mi raczej o zaczerwienienie, szczypanie, pieczenie skóry. Złuszczanie jest, można nawet powiedzieć, pożądane, choć oczywiscie przeszkadza (dla makijażu to istotnie porażka). Tylko że z retinoidami jest tak, że skóra często początkowo reaguje na nie nieprzyjemnie, i wtedy się je odstawia - a to błąd, bo retinoidy wymagają czasu, żeby dac dobre efekty. Dlatego napisałam, że w razie jakiegoś podrażnienia odstawiłabym kwas, a nie Differin. Nie ma sensu stosować Differin czy inny retinoid przez miesiąc, a potem zrezygnować.

Stary 2006-09-06, 11:15   #1448
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Ponawiam moje pytanie:
Suri, na zaskórniki Ci Diroseal nie pomoże - wręcz przeciwnie, on może trochę zatykać, bo jest na ciężkim podłożu (parafina, trójglicerydy). Na zaskórniki przede wszystkim kwasy BHA - one rozpuszczają się w tłuszczach i mają zdolność oczyszczania porów. Czyli Effaclar lub Lysanel (ma i AHA, i BHA). Jeśli retinoid, to raczej Diacneal.

Stary 2006-09-06, 11:28   #1449
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Suri, na zaskórniki Ci Diroseal nie pomoże - wręcz przeciwnie, on może trochę zatykać, bo jest na ciężkim podłożu (parafina, trójglicerydy).
Erato, ja Diroseal chciałam stosować na obszary naczynkowe, więc i na nos, gdzie również mam zaskórniki, a czytałam, że retinoidy oprócz działania przeciwzmarszczkowego dobrze radzą sobie także z zaskórnikami.

Cytat:
Na zaskórniki przede wszystkim kwasy BHA - one rozpuszczają się w tłuszczach i mają zdolność oczyszczania porów. Czyli Effaclar lub Lysanel (ma i AHA, i BHA). Jeśli retinoid, to raczej Diacneal.
Czy te preparaty będą odpowiednie do wrażliwej skóry. Ja chciałabym stsować kwasy miejscowo-na brodę. Czy tak można? Zaskórniki mam równiez na nosie ale tam będę stosować Diroseal więc innych preparatów nawet nie miałabym kiedy użyć.
Stary 2006-09-06, 11:34   #1450
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Erato, ja Diroseal chciałam stosować na obszary naczynkowe, więc i na nos, gdzie również mam zaskórniki, a czytałam, że retinoidy oprócz działania przeciwzmarszczkowego dobrze radzą sobie także z zaskórnikami.
Teoretycznie tak, ale jeśli są na zapychającym podłożu, to może być wręcz odwrotnie. Diroseal jest taki tłustawy i słabo się wchłania. Chociaż musze przyznać, że stosując go na obszary naczynkowe i zaskórnikowe jednocześnie (nos), nie zauważyłam zapychania. Oczyszcenia też nie

Cytat:
Czy te preparaty będą odpowiednie do wrażliwej skóry. Ja chciałabym stsować kwasy miejscowo-na brodę. Czy tak można? Zaskórniki mam równiez na nosie ale tam będę stosować Diroseal więc innych preparatów nawet nie miałabym kiedy użyć
Dla wrażliwej skóry Effaclar - łagodny jak baranek Lysanel niektórych drażni i szczypie, dla naczynkowców niewskazany. Ale miejscowo może być.

Stary 2006-09-06, 11:46   #1451
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Teoretycznie tak, ale jeśli są na zapychającym podłożu, to może być wręcz odwrotnie. Diroseal jest taki tłustawy i słabo się wchłania. Chociaż musze przyznać, że stosując go na obszary naczynkowe i zaskórnikowe jednocześnie (nos), nie zauważyłam zapychania. Oczyszcenia też nie Dla wrażliwej skóry Effaclar - łagodny jak baranek Lysanel niektórych drażni i szczypie, dla naczynkowców niewskazany. Ale miejscowo może być.
Dzięki za pomoc Erato . Czy te toniki stosuje się codziennie? Jesli tak, to czy nie spowoduje to nadmiernego wysuszenia skóry? Co zrobić z nosem-chciałam codziennie stsować Diroseal, więc może co drugi dzień stosować miejscowo na nos Effaclar - nie podrażni moich naczynek?
Stary 2006-09-06, 13:59   #1452
pulpet
Raczkowanie

Wiem,że niektóre z Was do nawilżania używają kremu Ziaja - Calma HLC.Z tego,co czytałam,to zawiera on w składzie butyrospermum parkii,to chyba jest masło kakaowe.Czy to nie spowoduje zapchania mojej trądzikowej cery?U mnie Avene HOL też raczej odpada,więc nie wiem,czym się nawilżać.Potrzebuję kremu,na którym w miarę dobrze wyglądał by makijaż na jakieś wieczorne wyjścia.
Poza tym nie wiem,czy dobrze robię stosując Differin codzienne - taka była recepta dermatologa.Cera nie jest podrażniona ani się nie łuszczy,choć używam Differinu chyba z miesiąc.Na początku stosowałam rzadziej,żeby przyzwyczaić skórę,więc stosowanie codzienne chyba nie jest jakimś błędem?
pulpet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 22:06   #1453
anah
Zakorzenienie

Pulpet, używam nawilżającej calmy od dłuższego czasu i nie zauważyłam żadnego zapychania. butyrospermum parkii jest w połowie składu, więc nie powinno zapychać.

Kiedyś też używałam differinu. Stosowałam co wieczór, nie łuszczyłam się ani, ani. Jeżeli nie ma podrażnień, to chyba nie musisz rezygnować z codziennego stosowania
anah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 22:21   #1454
Basia39
Zakorzenienie

Calma na moja cerę działa jak czerwona płachta na byka
Nie mam problemowej cery, nic mnie nie zpaycha, zero podraźnień nawet po retinoidach, kwasach itp. czy niacynaimde w stężeniu 5%. Calmą wystarczy natomiast, że posmaruję się cienką warstwą i z mety robie się czerwona jak burak!
Basia39 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 00:05   #1455
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez pulpet Pokaż wiadomość
Wiem,że niektóre z Was do nawilżania używają kremu Ziaja - Calma HLC.Z tego,co czytałam,to zawiera on w składzie butyrospermum parkii,to chyba jest masło kakaowe.Czy to nie spowoduje zapchania mojej trądzikowej cery?U mnie Avene HOL też raczej odpada,więc nie wiem,czym się nawilżać.Potrzebuję kremu,na którym w miarę dobrze wyglądał by makijaż na jakieś wieczorne wyjścia.
Ja mogę ci polecić dwa kremy, pierwszy to - Ocerin (ok. 25 zł), i tego kremu sa rózne wersje, do cery wrazliwej , trądzikowej i normalnej, wszystkie do skóry z odczynem zapalnym, naprawdę bardzo łagodza wszelkie podraznienia.
Drugi to Psychiogel (ok. 40 zł) także bardzo dobrze łagodzi . Obydwa do kupienia w aptece. Oceny ich znajdują się na KWC .
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 03:39   #1456
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Nie mam problemowej cery, nic mnie nie zpaycha, zero podraźnień nawet po retinoidach, kwasach itp. czy niacynaimde w stężeniu 5%. Calmą wystarczy natomiast, że posmaruję się cienką warstwą i z mety robie się czerwona jak burak!
Z tego co wiem Basiu to calma biolipidowa cię tak załatwiła, prawda?

Ja calmę nawilżającą bardzo lubię, jest lekka i ma zupełnie niewypryszczający skład.

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Ja mogę ci polecić dwa kremy, pierwszy to - Ocerin (ok. 25 zł), i tego kremu sa rózne wersje, do cery wrazliwej , trądzikowej i normalnej, wszystkie do skóry z odczynem zapalnym, naprawdę bardzo łagodza wszelkie podraznienia.
Drugi to Psychiogel (ok. 40 zł) także bardzo dobrze łagodzi . Obydwa do kupienia w aptece. Oceny ich znajdują się na KWC .
Obydwa kremy mają niestety wysoko w składzie parafinę, więc mogą zatykać pory. Szkoda, bo rzeczywiście łagodzą świetnie.
Stary 2006-09-07, 09:21   #1457
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:

Obydwa kremy mają niestety wysoko w składzie parafinę, więc mogą zatykać pory. Szkoda, bo rzeczywiście łagodzą świetnie.

Ocerin ma wysoko w składzie petrolatum, i jest nieco bezpieczniejszy, poniewaz jego cząsteczki są mniejsze niż parafiny. Mnie na przykład zapycha parafina a petrolatum nie.
Natomiast Psychiogel nie zawiera parafiny wogóle tylko trójglicerydy.
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 09:29   #1458
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Ocerin ma wysoko w składzie petrolatum, i jest nieco bezpieczniejszy, poniewaz jego cząsteczki są mniejsze niż parafiny. Mnie na przykład zapycha parafina a petrolatum nie.
Natomiast Psychiogel nie zawiera parafiny wogóle tylko trójglicerydy.
Racja - pomyliłam się, przepraszam bardzo.
Mnie niestety zapychały obydwa, a że głównie szkodzą mi parafina i trójglicerydy, pamiętałam, że coś jest nie tak.
Raz jeszcze przepraszam.
Stary 2006-09-07, 10:49   #1459
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Z tego co wiem Basiu to calma biolipidowa cię tak załatwiła, prawda?
Kate byłam przekonana, że biolipidowa, ale zerkęłam potem na opakowanie i okazuje się, że to nawilżająca. Pomyliłam się i nieciekawą recenzję na KWC też wystawiłam biolipidowej, a nie nawilżającej
Basia39 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 12:22   #1460
Suri
Rozeznanie

Ponawiam pyatnie:
Cytat:
Czy toniki Effaclar i Lysanel stosuje się codziennie? Jesli tak, to czy nie spowoduje to nadmiernego wysuszenia skóry? Co zrobić z nosem-chciałam codziennie stsować Diroseal, więc może co drugi dzień stosować miejscowo na nos Effaclar - nie podrażni moich naczynek?
Stary 2006-09-07, 12:33   #1461
Ivvonka
Zadomowienie

Suri

- tonik Lysanel wprowadzalabym ostroznie, gdyz zawiera AHA i BHA. Ja osobiscie stosuje go co drugi dzien. On mnie nie wysusza, ani nie podraznia, nie luszcze sie tez, ale ja mam gruba skore. Jesli masz problem z naczynkami to kwasy AHA moga ten problem poglebiac. Dla osob z problemami naczyniowymi najlepsze sa kwasy BHA (np. Effaclar K, kwasy Pauli) lub PHA (Neostrata)

- tonik Effaclar to juz cos innego, zawiera lagodne LHA, ale ma na drugim miejscu w skladzie alkohol - moze wysuszac, podrazniac zwlaszcza naczynka - jesli masz taki problem, to zrezygnuj lepiej z kosmetykow z alcohol denat. w skladzie

- Diroseal ma faktycznie tendencje do zapychania, wiec moze lepiej stosuj go tylko w miejsca, gdzie masz problem z naczynkami

Mam nadzieje, ze choc troche pomoglam
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 13:07   #1462
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
tonik Lysanel wprowadzalabym ostroznie, gdyz zawiera AHA i BHA. Ja osobiscie stosuje go co drugi dzien. On mnie nie wysusza, ani nie podraznia, nie luszcze sie tez, ale ja mam gruba skore. Jesli masz problem z naczynkami to kwasy AHA moga ten problem poglebiac. Dla osob z problemami naczyniowymi najlepsze sa kwasy BHA (np. Effaclar K, kwasy Pauli) lub PHA (Neostrata)
Ivvonko, tonik Lysanel chciałam stosować tylko i wyłącznie miescowo-na brodę, ponieważ wiem, że kwasy AHA nie są wskazane przy cerze naczynkowej.

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
- tonik Effaclar to juz cos innego, zawiera lagodne LHA, ale ma na drugim miejscu w skladzie alkohol - moze wysuszac, podrazniac zwlaszcza naczynka - jesli masz taki problem, to zrezygnuj lepiej z kosmetykow z alcohol denat. w skladzie
Tonik Effaclar chciałam stsować na brodę i co drugi dzień na nos, gdzie oprócz zaskórników mam naczynka, ale Erato pisała, że tonik ten jest dość łagodny i przy cerze naczynkowej można go stosować, ale skoro piszesz, że alkohol może podrażnić naczynka, to wolę nie ryzykować. Co więc mogłabym stosować miejscowo na nos, aby pozbyć się zaskórników, a przy okazji nie podrażnić naczynek?

Dziekuję Ivvonko, bardzo pomogłaś .
Stary 2006-09-07, 14:34   #1463
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Tonik Effaclar chciałam stsować na brodę i co drugi dzień na nos, gdzie oprócz zaskórników mam naczynka, ale Erato pisała, że tonik ten jest dość łagodny i przy cerze naczynkowej można go stosować. Co więc mogłabym stosować miejscowo na nos, aby pozbyć się zaskórników, a przy okazji nie podrażnić naczynek?
Poprawka - ja miałam na myśli KREM Effaclar K, a nie tonik - może nie doczytałam, że Ty pytałaś o tonik. Tonik rzeczywiscie moze wysuszać i drażnić naczynia, z gamy Effaclar zdecydowanie godny polecenia jest krem Effaclar K, bezalkoholowy, zawierający około 1,5% kwasu salicylowego. Jest łagodny, ale działa, choc powoli.

Cytat:
Co więc mogłabym stosować miejscowo na nos, aby pozbyć się zaskórników, a przy okazji nie podrażnić naczynek?
No właśnie to, o czym wyżej, czyli Effaclar K Dobry byłby też kwas azelainowy, czyli Skinoren albo Acne Derm. Jest wskazany w przypadku zaksórników, a efekty uboczne są słabe albo nie ma ich wcale, jest stosowany nawet do leczenia trądziku różowatego, czyli dla naczyń bezpieczny.

Stary 2006-09-07, 15:49   #1464
Nikita-v
Zadomowienie

[QUOTE=Erato;2664899]Poprawka - ja miałam na myśli KREM Effaclar K, a nie tonik - może nie doczytałam, że Ty pytałaś o tonik. Tonik rzeczywiscie moze wysuszać i drażnić naczynia,

Potwierdzam słowa Erato... ilekroc podkusiło mnie żeby użyć tonika Effaclar zawsze źle na tym wychodziłam, skóra była zaczerwieniona, podrazniona przesuszona i łuszcząca..
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 17:17   #1465
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Ooo, a na moja problemowa cere, w dodattku wypieczona przez zorac, świetnie złagodził, w ogóle nie czułam, ze go nakładałamma świetną konsystencje, szybko sie wchłania i jest taki leciutki. A tu stare wizazowe powiedzenie, że kazdemu słuzy i skzodzi co innego. Może to przez perfumy tak Cie urzadził, bo calma jest dosc mocno perfumowana.
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 11:02   #1466
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Dobry byłby kwas azelainowy, czyli Skinoren albo Acne Derm. Jest wskazany w przypadku zaksórników, a efekty uboczne są słabe albo nie ma ich wcale, jest stosowany nawet do leczenia trądziku różowatego, czyli dla naczyń bezpieczny.

Muszę powiedzieć, że kusi mnie Acne-Derm/Skinoren. Podoba mi się to, że miałabym dwa preparaty w jednym tzn. preparat na zaskórniki i preparat "leczący" moje naczynka. Chciałabym spróbować, ale obawiam się możliwych skutków ubocznych (podrażnienia). Może gdybym wybrała Skinoren ryzyko podrażnień byłoby mniejsze? Może ktoś stosował Skinoren pod kątem trądzika różowatego i zauważył jego pozytywne działanie? Moje naczynka po zimie były w opłakanym stanie byłam zdecydowana pójść na zabieg laserem, ale odkryłam filtrowanie, serum z wit. C i żele do mycia twarzy bez SLS-ów i moje naczynka są nie do poznania, dlatego też nie chciałabym zaprzepaścić tego co udało mi się do tej pory osiągnąć i zamiast sobie pomóc zaszkodzić, dlatego proszę o rady . Pozdrawiam
Stary 2006-09-08, 11:17   #1467
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez pulpet Pokaż wiadomość
Poza tym nie wiem,czy dobrze robię stosując Differin codzienne - taka była recepta dermatologa.Cera nie jest podrażniona ani się nie łuszczy,choć używam Differinu chyba z miesiąc.Na początku stosowałam rzadziej,żeby przyzwyczaić skórę,więc stosowanie codzienne chyba nie jest jakimś błędem?
gwoli ścisłości butyrospermum parkii - to nie jest masło kakaowe(Theobroma cacao) ale shea, karite czyli jak kto woli...

podam cytat ze strony mazideł :
Cytat:
Nierafinowane Masło karite pozyskiwane w wyniku mechanicznego tłoczenia owoców drzewa "Vittelaria Paradoxa" (dawniej nazwa botaniczna "Butyrospermum parkii"), pochodzące z terenów Zachodniej Afryki, o przyjemnym lekko orzechowym zapachu. Dzięki wyjątkowo wysokiej zawartości frakcji niezmydlającej (fitosterole, trójterpeny, węglowodór kariten) posiada doskonałe właściwości pielęgnujące skórę. Jest także naturalnym źródłem antyutleniaczy (katechiny) i witaminy E.
Obecność kwasu cynamonowego oraz cykloartenolu powoduje, że masło karite zaliczane jest do naturalnych filtrów promieniochronnych chroniących skórę przed działaniem promieni UV i opóźniających procesy jej starzenia.
Jest także bogatym źródłem trójterpenów dzięki czemu wykazuje działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, antybakteryjne, łagodzące, wygładzające, rewitalizujące oraz stymulujące krążenie krwi.
Nie ma działania alergizującego, może być aplikowane bezpośrednio na wszystkie obszary skóry (topi się w temperaturze ciała), łącznie z okolicą oczu, wykazuje duże powinowactwo do warstw lipidowych naskórka i wspomaga ich ochronne działanie oraz wzmacnia cement międzykomórkowy. Pielęgnuje skórę nie pozostawiając uczucia tłustości.
Stary 2006-09-08, 11:50   #1468
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Muszę powiedzieć, że kusi mnie Acne-Derm/Skinoren. Podoba mi się to, że miałabym dwa preparaty w jednym tzn. preparat na zaskórniki i preparat "leczący" moje naczynka. Chciałabym spróbować, ale obawiam się możliwych skutków ubocznych (podrażnienia). Może gdybym wybrała Skinoren ryzyko podrażnień byłoby mniejsze? Może ktoś stosował Skinoren pod kątem trądzika różowatego i zauważył jego pozytywne działanie? Moje naczynka po zimie były w opłakanym stanie byłam zdecydowana pójść na zabieg laserem, ale odkryłam filtrowanie, serum z wit. C i żele do mycia twarzy bez SLS-ów i moje naczynka są nie do poznania, dlatego też nie chciałabym zaprzepaścić tego co udało mi się do tej pory osiągnąć i zamiast sobie pomóc zaszkodzić, dlatego proszę o rady . Pozdrawiam
Trudno powiedzieć, że kwas azelainowy "leczy" naczynka, natomiast rzeczywiście ich nie podrażnia. W mojej ocenie Acne Derm niczym się nie różni od Skinorenu, jeśli chodzi o komfort stosowania i wpływ na naczynka. Używałam AD kilka miesięcy, potem Skinorenu - naczynka ani drgnęły, chociaż czasami (być może z powodu stosowania innych kwasów) po nałożeniu azelainy skóra była lekko zaczerwieniona. Przy naprawdę wrażliwej skórze nie wolno po prostu przesadzić, nie stosowac za często.

Stary 2006-09-08, 12:25   #1469
Gonia
Zakorzenienie

Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

mam pytanie od którego specyfiku zacząć? Od Atredermu czy Retin A? Zaznaczam, że moja cera dobrze znosi kurację Glyco A, jestem osobnikiem gruboskórnym ;-).
Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 12:36   #1470
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Trudno powiedzieć, że kwas azelainowy "leczy" naczynka, natomiast rzeczywiście ich nie podrażnia. W mojej ocenie Acne Derm niczym się nie różni od Skinorenu, jeśli chodzi o komfort stosowania i wpływ na naczynka. Używałam AD kilka miesięcy, potem Skinorenu - naczynka ani drgnęły, chociaż czasami (być może z powodu stosowania innych kwasów) po nałożeniu azelainy skóra była lekko zaczerwieniona. Przy naprawdę wrażliwej skórze nie wolno po prostu przesadzić, nie stosowac za często.
Czyli wychodzi na to, że pozytywny wpływ na naczynka jaki miałby wykazywać kwas azelainowy w preparatch Acne-Derm/Skinoren jest czystą fikcją?
Odpowiedz

Tagi
kwasy, kwasy aha, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości