Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-13, 15:52   #1561
Weronisia
Zakorzenienie

Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziękuję Basiu za odpowiedź.

Czy ktoś może mi jeszcze pomóc podjąc decyzję?
Co powinnam używac RetinA czy AcneDerm?

Mi chodzi o pozbycie się przebarwień głównie wokół ust (na dekoldzie też jeśli można) no i coraz bardziej widoczne zmarszczki nad górną wargą, między brwiami i wokół oczu.

Dodam, że AD już mam. O Retin musiałabym uprosic dermatologa.
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 15:56   #1562
justyce
Zadomowienie

Weronisia, skoro AD już masz, zacznij - prosta sprawa. Nie zaszkodzi, a może plamy usunie. A gdyby nie zadziałało - to wybierz się po Retin-A.
Stary 2006-09-13, 16:16   #1563
Nikita-v
Zadomowienie

Basiu... a jak Twój Retin? nie zapychał cie? oczyścił też troche twarz?
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 16:51   #1564
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
Ja generalnie używam Retin przeciwzmarchowo, zaczęłam na początku sierpnia. Muszę powiedzieć, że już widzę efekty, choć używam głównie przeciwzmarchowo, to znaczy smaruję całą twarz łącznie z ustami i powiekami.

Przez ten czas bardzo zmniejszyły się rozszerzone pory jakie miałam w środkowej części twarzy w okolicach nosa i poznikały podskórne niespodzianki jakie się gdziekolwiek kryły. Teraz nawet przed miesiączką nic nie wsykoczyło. Twarz wygląda gładko, wyrównał się koloryt, zmarchy nie znikły, cudów nie ma ale są mniej widoczne.

Wyjątkowo dobrze moja skóra toleruje Retin, nie miałam przez ten czas żadnych podrażnień, zaczerwienienia, słowem żadnych skutków ubocznych, nawet nie zaobserwowałam przesuszenia cery. A muszę powiedzieć, że wsmarowuję go dokładnie hojną ręką uprzednio przecierając twarz tonikiem Effalar (zawiera LHA i alkohol) albo w mokrą rozgrzaną twarz, a czasem po ok. 40-60 minutach nawilżam jeszcze kwasem hialuronowym 1%. Mimo to nie miałam żadnego łuszczenia.

Tak, że zamieniać na inny nie zamierzam, jedynie zwiększę stężenie. Krem jest bardzo ekonomiczny tubka (30 ml) kosztuje ok. 36 zł, podczas, gdy tubka Zoracu (15 ml) kosztuje ok. 46 zł, a jest go dwa razy mniej. To dla mnie bardzo dobre rozwiązanie tym bardziej, iż zamierzam stosować Retin nie jako okresową kurację, ale jako stały elemnet codziennej pielęgnacji, no może z przerwami w nabardziej upalnych miesiącach lata
Basia39 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 17:28   #1565
Nikita-v
Zadomowienie

hm... w takim razie moze się też nad nim zastanowie...

a wogole wybieram się do lekarza po kilka recept... juz wiem ze chcę Zorac, Retin A i Atrederm [robie zapasy na zime] bynajmniej nie będę tego używać równocześnie...ale jak juz robie taki hurtowy zapas.. o co jesczze warto poprosic? zebym nie musiała znów gdzieś leciec po recepte
Stary 2006-09-13, 17:44   #1566
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
hm... w takim razie moze się też nad nim zastanowie...

a wogole wybieram się do lekarza po kilka recept... juz wiem ze chcę Zorac, Retin A i Atrederm [robie zapasy na zime] bynajmniej nie będę tego używać równocześnie...ale jak juz robie taki hurtowy zapas.. o co jesczze warto poprosic? zebym nie musiała znów gdzieś leciec po recepte
Jejuuuuuuu Nikita
Stary 2006-09-13, 17:52   #1567
Nikita-v
Zadomowienie

eee nie lubie chodzić do lekarza..więc gdy juz idę to robie długaśną listę życzeń i jest na niej wszytsko co moze sie przydać przez kilka najbliższych miesięcy... ale od niedawna stosuje dopiero mocne kwasy i retinoidy i innego tego typu mazidła na recepte.. wiec sama nie wiem co się moze z czasem przydac ale lubie byc przygotowan na każdą okazje
Stary 2006-09-14, 00:52   #1568
ja111
Raczkowanie

Wiecie może czy differin żel zawiera alkohol? Bo chciałabym go używać a nie chcę podrażniać biednych naczynek
ja111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 01:27   #1569
Ivvonka
Zadomowienie

Mam pytanie odnosnie roztworu kwasu hialuronowego 1%, otoz okazalo sie ze mma taki w swoich zapasach (gratis od limarii). Wiem, ze coniektore z Was uzywaja go w swoich kwasowych-retinoidowych kuracjach (Basia, Kate30) - kiedy go aplikujecie? Czy nakladacie czysty roztwor prosto z buteleczki, czy robicie jakies serum? Wiem, ze to zwieksza penetracje preparatu w glab skory. Prosze o wiecej szczegolow

Aha... Jutro odbieram swoj Zorac 0,05% i przechodze na niego, stad tez moje pytanie.

Wraz z Nikitka ulozylam sobie taka pielegnacje (chce sie zorakowac, ale bez drastycznych wylinek, moge czekac dluzej na efekty):

1. Noc Zorac
2. Noc HOL Avene
3. Noc TBS z 10% wit. C (nie chce rezygnowac, bo na mnie dobrze dziala)

Mycie micelem Rosaliakiem, w dzien hydrolat + filtr mleczko Avenki of course. Chce sie tez zaopatrzyc w olej z dzikiej rozy, na wypadek wylinki. I w peeling enzymatyczny, przesledzilam sklady i mysle ze najmniej zapychajacy i delikatny bedzie Oceanic, AA Cera wrażliwa, Peeling krem-maska oczyszczająco-złuszczająca, o dosc wdziecznym skladzie

Skład: Aqua, Octyl Stearate, Polyamid-11, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Mineral Oil, Steareth-2, Triisonanoin, Steareth-21, Cetearyl Citrate, Chamimila Recutita and Bisabolol, Methylparaben and Propylparaben, Allantoin, Tocopheryl Acetate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol

ewentualnie:

Norel, Peeling enzymatyczny z bromelaina , ktory ma wiele pozytywnych komentarzy, ale jak znam zycie - ciezko bedzie go dostac.

Skład: Petrolatum, Propylene Glycol, Mannitol and Papain and Bromelain, Pumice Powder, Yeast Extact, Stearyl Alcohol (and) Steareth-7 (and) Steareth-10, Cetearyl Alcohol,Parfum, Methylodibromoglutaronitr ile (and) Phenoxyethanol.

W Erisach widze same zapychacze, gliceryne, parafine i polyacrylamidy, w Calmie Ziaji natomiast Dimethicone.
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 01:37   #1570
Ivvonka
Zadomowienie

Patrzcie, jaki fajny sklepik... http://sklep.cosmetic.pl/index.php/cPath/74_77

Stary 2006-09-14, 04:34   #1571
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnosnie roztworu kwasu hialuronowego 1%, otoz okazalo sie ze mma taki w swoich zapasach (gratis od limarii). Wiem, ze coniektore z Was uzywaja go w swoich kwasowych-retinoidowych kuracjach (Basia, Kate30) - kiedy go aplikujecie? Czy nakladacie czysty roztwor prosto z buteleczki, czy robicie jakies serum? Wiem, ze to zwieksza penetracje preparatu w glab skory. Prosze o wiecej szczegolow
Iwonko bezpośrednio z opakowania na wyzoracowaną buzię - po godzinie.

Cytat:
Norel, Peeling enzymatyczny z bromelaina , ktory ma wiele pozytywnych komentarzy, ale jak znam zycie - ciezko bedzie go dostac.

Skład: Petrolatum, Propylene Glycol, Mannitol and Papain and Bromelain, Pumice Powder, Yeast Extact, Stearyl Alcohol (and) Steareth-7 (and) Steareth-10, Cetearyl Alcohol,Parfum, Methylodibromoglutaronitr ile (and) Phenoxyethanol.

W Erisach widze same zapychacze, gliceryne, parafine i polyacrylamidy, w Calmie Ziaji natomiast Dimethicone.
W Norelu na pierwszym miejscu petrolatum - pochodna ropy naftowej, rodzaj parafiny mineralnej, jeśli parafina cię zatyka to odradzałabym.

Iwonko a może zastanów się nad peelingiem enzymatycznym z bromelainy, albo od limarii, albo z kapsułek ortisu.
Zawszeć to bez chemicznych dodatków i zapychaczy, a i ponoć działanie najskuteczniejsze.

Ja HOL Avene (jako świeżo nawrócona na naturalne kosmetyki) zastąpiłabym właśnie jakimś serum nawilżającym na bazie olejów, bądź olejami na buzię wprost.

Dobrze jest też przed aplikacją zoracu przetrzeć twarz jakimś tonikiem z kwasami (z alkoholem to już super - ale to jazda na krawędzi dla mnie), np mazidłowym tonikiem z kwasem mlekowym i hialuronowym, czy tonikiem z octu jabłkowego.
Ale to oczywiście jak już się twoja skóra z zorackiem dogada.

Edytowane przez Kate30
Czas edycji: 2006-09-14 o 05:45
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 10:04   #1572
Weronisia
Zakorzenienie

Hej dziewczyny

Znalazlam dzis w niemieckiej aptece krem Retin A -cid , ktory ma w skladzie Retinolacetat. Czy to jest zwykly retinol, czy juz cos z typu retinaldehyd itp.? Bo nie wiem czy go kupic czy nie.
A moze lepszy bylby Vichy Reti C?
Stary 2006-09-14, 10:11   #1573
Weronisia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ja111 Pokaż wiadomość
Wiecie może czy differin żel zawiera alkohol? Bo chciałabym go używać a nie chcę podrażniać biednych naczynek
Differin nie ma alkoholu. To jest sklad:

DIFFERIN
Substancja czynna
Adapalen

Substancje pomocnicze

Karbomer 980, glikol propylenowy, poloksamer 182, wersenian diodowy, fenoksyetanol, p-hydroksybenzoesan metylu, wodorotlenek sodowy do pH 5,0, woda destylowana.

Opis działania

Adapalen działa podobnie jak retinoidy. Zapobiega powstawaniu zaskórników otwartych i zamkniętych, redukuje zmiany zapalne (grudki i krosty), wykazuje działanie przeciwbakteryjne.

Wskazania

Trądzik pospolity łagodny lub średnio nasilony, trądzik zaskórnikowi, trądzik grudkowo-krostowy.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

Ostrzeżenia
Należy chronić usta, oczy i błony śluzowe przed kontaktem z lekiem. Nie należy stosować preparatu na uszkodzoną skórę. Podczas leczenia należy unikać nadmiernego kontaktu ze słońcem. W czasie leczenia nie powinno się stosować kosmetyków zalecanych do pielęgnacji cery trądzikowej.

Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Leku nie stosować równocześnie z innymi preparatami zawierającymi retinoidy, nie stosować innych preparatów o działaniu drażniącym.

Równoczesne stosowanie innych leków wymaga konsultacji z lekarzem.

Dawkowanie

Differin należy stosować 1 raz dziennie (wieczorem).

Działania niepożądane
Pieczenie i podrażnienie skóry.
Stary 2006-09-14, 11:07   #1574
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:

Tak jak już napisała Kate nakładamy roztwór 1% prosto z buteleczki

Aha... Jutro odbieram swoj Zorac 0,05% i przechodze na niego, stad tez moje pytanie.

Wraz z Nikitka ulozylam sobie taka pielegnacje (chce sie zorakowac, ale bez drastycznych wylinek, moge czekac dluzej na efekty):

1. Noc Zorac
2. Noc HOL Avene
3. Noc TBS z 10% wit. C (nie chce rezygnowac, bo na mnie dobrze dziala)

Jak na początek myślę plan jest ok, potem możesz zwiekyszć częstotliwość zoracowania, wywalić TBS z wit C na noc, a zastąpić go serum domowej roboty na dzień pod filtry.

Mycie micelem Rosaliakiem, w dzien hydrolat + filtr mleczko Avenki of course. Chce sie tez zaopatrzyc w olej z dzikiej rozy, na wypadek wylinki. I w peeling enzymatyczny, przesledzilam sklady i mysle ze najmniej zapychajacy i delikatny bedzie Oceanic, AA Cera wrażliwa, Peeling krem-maska oczyszczająco-złuszczająca, o dosc wdziecznym skladzie

Skład: Aqua, Octyl Stearate, Polyamid-11, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Mineral Oil, Steareth-2, Triisonanoin, Steareth-21, Cetearyl Citrate, Chamimila Recutita and Bisabolol, Methylparaben and Propylparaben, Allantoin, Tocopheryl Acetate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol

ewentualnie:

Łagodniejszy a tak samo skuteczny jest peeling z kapsułek Ananasa firmy Ortis, który również polecała Ci Kate.
Przepis z forum BU Basi Kwiatkowskiej:

5 - 10 kapsułek z ananasa firmy Ortis ok. 5 g
10 g mleka w proszku

Podane skladniki nalezy wymieszać. Pudełko plastikowe, w ktorym znajdzie sie peeling nalezy trzymac szczelnie zamkniete. Podczas kapieli, po umyciu twarzy, mozna nalozyc odrobinę proszku na zagłębienie dłoni, a nastepnie wymieszac z odrobina wody i nalozyc na jeszcze mokra twarz. Nie nalezy dopuszczać do zaschnięcia papki na twarzy, a takze nie powinno sie trzymać papki na twarzy dłużej niż 5-10 minut (przy cerze wrażliwej max. 5 minut).
Stary 2006-09-14, 11:29   #1575
ja111
Raczkowanie

Dziękuję za skład Weronisiu
ja111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 11:53   #1576
Ivvonka
Zadomowienie

Kate i Basiu, duze buziaki dla Was, dziewczyny! Oj, czekaja mnie wielkie zakupy w Mazidlach! Tse tse tse
Stary 2006-09-14, 12:00   #1577
lola23
Wtajemniczenie

Cytat:
Nikito , mnie Retin zapychał ,jego podłoże jest dość treściwe .Mimo pięknego łuszczenia musiałam go odstawić , bo wyskakiwały mi brzydkie niespodzianki.
Dwa lata temu stosowałam Skinoren i byłam zadowolona ( zwężone pory , oczyszczona cera i wyrażne rozjaśnienie buzi ) . Teraz maziam się Acne Dermem i uważam , że działa bardzo podobnie jeśli nie identycznie jak Skinoren ( wiem , że to odpowiedniki ) .
Jeśli słońce przestanie już tak pięknie świecić , przechodzę na Zorac
lola23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 12:21   #1578
ungia
Zadomowienie

Cześć dziewczynki.Jestem ciekawa czy ,któraś z was używała żelu Duac?Wczoraj przepisała mi go dermatolog mówiąc,że jest fenomenalny (wróciła ostatnio z sympozjum dermatologicznego gdzie ten lek był szeroko komentowany).W aptece jak go kupowałam też mówili mi,że jest świetny i działa bardzo szybko.Ale ja odnoszę się do tego bardzo sceptycznie interesują mnie opinie osób,które naprawdę się na tym znają bo go na sobie testują.Dlatego pytam was o zdanie.
ungia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 12:44   #1579
agnieska
Zakorzenienie

Trochę informacji na temat samego Duacu:
http://www.duacgel.com/
koszt: ok. 40zł/15g

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2010-06-05 o 21:48
agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 12:45   #1580
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
Nikito , mnie Retin zapychał ,jego podłoże jest dość treściwe .Mimo pięknego łuszczenia musiałam go odstawić , bo wyskakiwały mi brzydkie niespodzianki.
No właśnie więc tak jak zwykle to co jednego zapycha drugiego niekoniecznie. Ja należe do tej drugiej grupy
Retin jest treściwy, ale nie tłusty, buźka po jego nałożeniu nie świeci się i nie lepi.
Stary 2006-09-14, 12:50   #1581
Gonia
Zakorzenienie

Kurcze, troszke jestem podłamana więściami, że Retin zapycha :-(. Narazie jestem na Atrederm ale potem chciałam przejść na Retin.... ja mam tendencje do zapychania, więc mnie pewnie wysypie nieźle :-(
Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 13:03   #1582
Basia39
Zakorzenienie

No tak Goniu, jeśli masz tndencję do zapychania to faktycznie Retin, może nie być Ci pisany niestety. Wg. mnie on raczej nadaje się do cer suchych, bądź mieszanych, ale bez problemów trądzikowych.
Stary 2006-09-14, 13:25   #1583
ungia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Trochę informacji na temat samego Duacu:
http://www.duacgel.com/
koszt: ok. 40zł/15g
Dzięki słońce ale wiesz ja byłam bardziej ciekawa czy ktoś już tego używał,czy działa i nie podrażnia.A tak jeszcze prywatnie do ciebie czy miałaś może robioną mikrodermabrazję bo ja miałam przedwczoraj i powiem ci ,że efekty są porównywalne do TCA.Sama byłam zdziwiona a największy plus to to,że nie boli, człowiek się póżniej nie łuszczy no i zaskórników jest mniej.
ungia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 13:52   #1584
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ungia Pokaż wiadomość
czy miałaś może robioną mikrodermabrazję bo ja miałam przedwczoraj i powiem ci ,że efekty są porównywalne do TCA.Sama byłam zdziwiona a największy plus to to,że nie boli, człowiek się póżniej nie łuszczy no i zaskórników jest mniej.
Coś podobnego A o jaki konkretnie zabieg Ci chodzi? Bo ja zrobiłam sobie serię sześciu mikrodermabrazji i nie miałam żadnych efektów. Nie porównałabym mikrodermabrazji do żadnego, nawet słabego peelingu chemicznego. Ot, taki sobie łagodny zabieg dla lekkiego oczyszczenia i wygładzenia skóry. "Moja" mikrodermabrazja polegała na ścieraniu naskórka kryształkami korundu, ktore są wyrzucane ze specjalnej głowicy i zasysane. Wiem, że są jeszcze głowice diamentowe, ale takiej nie próbowałam.

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 13:55   #1585
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ungia Pokaż wiadomość
Dzięki słońce ale wiesz ja byłam bardziej ciekawa czy ktoś już tego używał,czy działa i nie podrażnia.A tak jeszcze prywatnie do ciebie czy miałaś może robioną mikrodermabrazję bo ja miałam przedwczoraj i powiem ci ,że efekty są porównywalne do TCA.Sama byłam zdziwiona a największy plus to to,że nie boli, człowiek się póżniej nie łuszczy no i zaskórników jest mniej.
To było w ramach informacji dla pozostałych forumek, bo nie wszyscy wiedzą (ja np. nie ) co to jest. A po stwierdzeniu jakie substancje czynne zawiera już można go mniej więcej do czegoś porównywać.
Miałam robioną mikrodermabrazję, ale moich blizn to nie wzruszyło dosłownie jeden zabieg, może seria by coś dała. Generalnie czystość porów jest u mnie traktowana jako coś przy okazji - wolałabym mieć nawet zanieczyszczone pory, ale żeby blizny dwa razy szybciej znikały nawet nie próbuję porównywać mikrodermabrazji do TCA, taki ból pieczenie i kawaly skóry działają również na moją psychikę (pozytywnie ).
Jakie masz blizny? ilość, wielkość, stopień czerwieni

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Wiem, że są jeszcze głowice diamentowe, ale takiej nie próbowałam.
Erato, ja zostanę wrobiona przez moją dermatolog w diamentową. Ale dopiero w grudniu i styczniu, tak przed studniówką. Chcę kontynuować intensywniejsze niż BHA/AA złuszczanie naskórka i jednocześnie chcę jakoś wyglądać gdy spłynie mi makijaż więc zdam relację czym różni się od korundu

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 14:15   #1586
Gonia
Zakorzenienie

Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Wypróbuję Retin na czole.... w razie czego mam grzywkę
Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 14:45   #1587
Weronisia
Zakorzenienie

A ja ponawiam moje pytanie: co to jest retinolacetat
Stary 2006-09-14, 15:03   #1588
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Wrzuć sobie w googla - jest sporo na ten temat, niestety głównie po niemiecku.
Ale tobie to chyba nie przeszkadza.
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 15:38   #1589
Weronisia
Zakorzenienie

No właśnie w googlach już szukałam Po niemiecku to niestety zbyt skomplikowane dla mnie Myślałam, że ktoś wie tu co to takiego i mnie oświeci...
Stary 2006-09-14, 15:46   #1590
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
To jest inaczej "pre-retinol", czyli jakaś forma retinoidu, przekształcająca się w skórze w czysty retinol - tak przynajmniej jest to wyjaśnione na stronie bio-medu w odniesieniu do kremu Neostraty Renewal, który właśnie tenże acetat retinolu zawiera: http://www.bio-med.pl/retinol.html

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kwasy, kwasy aha, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości