Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-28, 23:56   #1621
Erato
Wtajemniczenie

Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cześć Michał Ja jutro lecę odebrać z poczty paczkę z mazideł z kwasem migdałowym - będę sama eksperymentować Zacznę grzecznie od 5% toniku, a potem zrobię sobie peeling (nie omieszkam opisać )

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 00:23   #1622
Michał84
Raczkowanie

...........

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 14:26
Michał84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 09:10   #1623
justyce
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Michał84 Pokaż wiadomość
Hej EratoTo jak dostaniesz owa paczke juz ,i wogole zaczniesz swoje eksperymenty daj znac.A ja mam jedno pytanie,czy taki czysty kwas ,zakupiony np na tej stronie podanej przez Ciebie Erato (mazidla.com)czy mozna normalnie klasc go na twarz i traktowac jako/zamiast peeling u derm,czy moze trzeba z nim pokombinowac cos,zeby sie nadawal do uzytku?Bo w sumie cena b niska,kusi mnie zeby sobie zakupic tego troche i sprobowac
Na stronce są od razu receptury do konkretnych składników - lepiej coś sobie ukręcić i stosować systematycznie
Stary 2006-09-29, 10:16   #1624
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Michał84 Pokaż wiadomość
Hej EratoTo jak dostaniesz owa paczke juz ,i wogole zaczniesz swoje eksperymenty daj znac.A ja mam jedno pytanie,czy taki czysty kwas ,zakupiony np na tej stronie podanej przez Ciebie Erato (mazidla.com)czy mozna normalnie klasc go na twarz i traktowac jako/zamiast peeling u derm,czy moze trzeba z nim pokombinowac cos,zeby sie nadawal do uzytku?Bo w sumie cena b niska,kusi mnie zeby sobie zakupic tego troche i sprobowac
Jak najbardziej można to zastosować zamiast peelingu u derma, pod warunkiem, że ktoś się nie boi tego robić samodzielnie Na stronie mazideł nie znajdziesz przepisów na mocne peelingi, bo nikt nie weźme odpowiedzialnosci za skutki takich domowych eksperymentów. Każdy się kwasi na własną odpowiedzialność Myślę, że absolutnie spokojnie możesz kupić sobie kwas i zrobić np. 5% tonik, wg mazidłowego przepisu. Wyższe stężenia trzeba próbować stopniowo i ostrożnie. Ale znam relacje osób, które w domowych warunkach robią peelingi 40% kwasem migdałowym, i wszystko jest w porządku.
A ja oczywiscie zdam relację, co mi się udało z tego ukręcić i jakie były efekty

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 10:30   #1625
justyce
Zadomowienie

A teraz coś zupełnie z innej beczki
Chciałabym zaznaczyć, że w mojej kuracji BHA (codziennie, plus co drugi dzień Effaclar K - dowalam sobie, ale moja buzia chyba to polubiła) pojawiają się postępy - pryszcze wysypowe są nadal, ale twarz już zaróżowiona i w tych 'zdrowszych' miejscach widać już zupełnie inną, ładniejszą i gładszą skórę. A myślałam zawsze, że mam niezłą cerę - teraz dopiero widać, co potrafi

No i jedno pytanie - błagam o jakieś propozycje na te paskudne pryszcze (niewiele ich jest, ale jednak są.. no i w dodatku niektóre mocno zaczerwienione, głębokie) - żeby jak najszybciej 'wyłaziły' znikały. Nie wiem, czy wysuszać je sztyftami na bazie alkoholu, czy może zaatakować propolisem - ktoś ma jakieś propozycje?
Stary 2006-09-29, 10:36   #1626
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Justyce propolisem je wyciągniesz na wierzch, więc sytacja pogorszy się wizualnie. Ja zawsze syfy atakuję Efeklar AI lub maścią wysuszającą, jakaś z cynkiem , nawet używam do tego celu Sudocreme .
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 10:37   #1627
justyce
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Justyce propolisem je wyciągniesz na wierzch, więc sytacja pogorszy się wizualnie. Ja zawsze syfy atakuję Efeklar AI lub maścią wysuszającą, jakaś z cynkiem , nawet używam do tego celu Sudocreme .
Hm, a jak mam Benzacne? Da radę?
Bo wisz, te pryszcze to są właśnie z tego zakwaszania, w sensie - reakcja wysypowa.

Albo maść cynkowa...
Stary 2006-09-29, 12:00   #1628
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Hm, a jak mam Benzacne? Da radę?
Bo wisz, te pryszcze to są właśnie z tego zakwaszania, w sensie - reakcja wysypowa.

Albo maść cynkowa...
Można łączyć kurację BHA i nadtlenkiem benzoilu, nawet tak zaleca Paula, bo BHA nie mają działania antybakteryjnego jak nadtelenk benzoilu. Przy mega wysypie robiłam tak: noc BHA Pauli, rano jak miałam czas na 15 min kładłam na brodę benzacne i zmywałam. Dlaczego tak? Bo ja reaguję mocnym zaczerwieniem na nadtlenek benzoilu i nie dałabym rady nakładać na całą noc. Jesli ktoś może, to używac naprzemian, lub tylko w wybrane noce. Albo nałożyć i zmyć.
Smok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 15:26   #1629
mar_go
Rozeznanie

GG do mar_go

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Można łączyć kurację BHA i nadtlenkiem benzoilu, nawet tak zaleca Paula, bo BHA nie mają działania antybakteryjnego jak nadtelenk benzoilu. Przy mega wysypie robiłam tak: noc BHA Pauli, rano jak miałam czas na 15 min kładłam na brodę benzacne i zmywałam. Dlaczego tak? Bo ja reaguję mocnym zaczerwieniem na nadtlenek benzoilu i nie dałabym rady nakładać na całą noc. Jesli ktoś może, to używac naprzemian, lub tylko w wybrane noce. Albo nałożyć i zmyć.
No właśnie Smoku, jesteś odpowiedzią na moje wątpliwości. Ale rozjaśnij mi to jeszcze. Mam obecnie bardzo zanieczyszczoną buzię i na dodatek pełno wyprysków najrózniejszej treści - małe białe krosteczki (zapychanie?) średnie krodtki i gule na żuchwie i skroniach. Używam teraz Effacalaru K (od 2 miesięcy), zaczęłam właśnie wprowadzać Diacneal. Stosuję punkowo na nie Acnofan (ale nie widze rezultatu) i odstawiałam teraz serum z wit. C żeby nie "wkurzać" Diacneala
Effaclar się powoli kończy, lecą do mnie kwasy Pauli i właśnie u niej na stonie wyczytałam o tym Brevoxylu. Ale się waham. Raz wiem że to masakryczne może być, dwa czy z Diacnealem to nie przesada?
Włączyć ten nadtlenek benzonilu na rano np., czy może po prostu postosować BHA + retinaldehyd i cierpliwie czekac na rezultaty?
I radość do łez
mar_go jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 18:28   #1630
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez mar_go Pokaż wiadomość
No właśnie Smoku, jesteś odpowiedzią na moje wątpliwości. Ale rozjaśnij mi to jeszcze. Mam obecnie bardzo zanieczyszczoną buzię i na dodatek pełno wyprysków najrózniejszej treści - małe białe krosteczki (zapychanie?) średnie krodtki i gule na żuchwie i skroniach. Używam teraz Effacalaru K (od 2 miesięcy), zaczęłam właśnie wprowadzać Diacneal. Stosuję punkowo na nie Acnofan (ale nie widze rezultatu) i odstawiałam teraz serum z wit. C żeby nie "wkurzać" Diacneala
Effaclar się powoli kończy, lecą do mnie kwasy Pauli i właśnie u niej na stonie wyczytałam o tym Brevoxylu. Ale się waham. Raz wiem że to masakryczne może być, dwa czy z Diacnealem to nie przesada?
Włączyć ten nadtlenek benzonilu na rano np., czy może po prostu postosować BHA + retinaldehyd i cierpliwie czekac na rezultaty?
Spróbuj może tego Brevoxyla punktowo na wypryski i nie zmywać albo tak jak ja: na większe płaszczyzny typu broda, skronie na 15 min i zmyć. Możesz to zrobić np. po południu, ja robiłam czasem rano, jak miałam czas. Najlepiej łaczyć to tylko z BHA, jak dołożysz Diacneal może być katastrofa. Decyzja nalezy do Ciebie, ja nie znam tak Twojej cery, jak znasz ją Ty. Na mnie nadtlenek działa drażniąco, od razu robię się czerwona, ale nie ma nic skuteczniejszego. Acnofan jest fajny, ale dla mnie jako lekki kremik łagodząco-osuszający na duże powierzchnie, niespecjalnie działa punktowo.

Myślę, że Diacneal nie oczyści takiej buzi, u mnie sobie niespecjalnie z tym radził, nawet łączony z BHA. A nadtlenek benzoilu szybko wygoni takich gości.
Stary 2006-09-29, 21:08   #1631
Michał84
Raczkowanie

.........

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 14:30
Stary 2006-09-29, 23:08   #1632
mar_go
Rozeznanie

GG do mar_go

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Spróbuj może tego Brevoxyla punktowo na wypryski [...]

Myślę, że Diacneal nie oczyści takiej buzi, u mnie sobie niespecjalnie z tym radził, nawet łączony z BHA. A nadtlenek benzoilu szybko wygoni takich gości.
Hmm, muszę to jeszcze przemyśleć, na ten Diacneal nastawiałam się już od zeszłej zimy i bardzo chciałabym go "przerobić" a dopiero zaczynam. Po okresie niezłego minimalizmu nagle zrobiło mi się za wiele opcji do wykorzystania, a co najgorsze większość już w szafce. Pomimo, że mam samodyscyplinę i nie zacznę skakac z produktu na produkt, to jednak chciałabym widocznych i w miarę szybkich (wiem, marzenie ściętej głowy) efektów. Najgorsze, że nie wiem ską ten mój wysyp i obawiam sięże bez czegoś antybakteryjnego nie da rady. U Pauli przeczytałam tez o olejku herbacianym w większym stężeniu i może najpierw z tym spróbuje. Zrobie swój jabłkowy tonik z większym dodatkiem Tea tree (do tej pory tylko kilka kropel jako konserwant), to używane rano nie powinno gryźć się z Diacnealem. A z zakupem Brevoxylu poczekam. MOże gdy skończa sięstresy to i cera wróci do normy.

W każdym razię dziękuję za poradę
I za pomysł na Hippa do twarzy. Juz ostrzyłam ząbki na ten olejek, ale raczej nie na buzię. Zreszta cała seria ma świetne składy i bardzo dobre oceny w Oeko teście.
I radość do łez
mar_go jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 23:39   #1633
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

mar go - olejekim herbacianym możesz smarowac punktowo wypryski np. zwilzonym wodą patyczkiem do uszu. Jak zwiększysz mocno stęzenie olejku w toniku octowym, to możesz sobie zafundowac buraka na buzi, dwa razy już tak miałam. Teraz dałam 10 kropli pichtowego na 100 ml toniku i wyszło dość mocne.
Tutaj jest przepis na dość mocny tonik herbaciany:

http://www.jaworek.net/kosmetyki/fas...iany.php#tonik

"Przy pomocy olejku z drzewka herbacianego można łatwo zroibić antyseptyczny tonik do twarzy. W tym celu trzeba zmieszć 25 kropli olejku i 100 ml wody destylowanej. Zamiast wody destylowanej można użyć herbaty szałwiowej lub innej herbaty ziołowej (np. rumiankowej, nagietkowej czy miętowej). Tonik należy wstrząsnąć przed użyciem.
Olekiem można również wzbogacić każdy inny tonik do twarzy dodając 25 kropli na 100 ml."

Myślę, że 25 kropli to jednak za dużo, bo nie rozpuszczamy tego w wodzie, tylko w kwasie (ocet). Spróbuj 10 -15 kropli.

Pewnie jak stres minie, to buzia się wygładzi. Gratulacje za konsekwencję, ja jak mam nadmiar możliwości, to czasem szaleję.
Stary 2006-09-30, 12:06   #1634
phdwao
Zakorzenienie

mam jeszcze pytanko:
gdy skończę juz daną kurację kwasową(skonczy mi się preparat) a efekty będą zadowalające to po powrocie do normalnego kremu wrócą wcześniejsze problemy skórne?Chciałabym potem zaopatrzyć się w krem , który nie zapycha porów, a kurację oczyszczającą robić (jak skóra pozwoli) raz w roku, jednak czy to się uda?Jakie są Wasze doswiaczenia?
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 12:32   #1635
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Niestety ja Cię rozczaruję, wątpię, aby tak było, że starczy Ci jeden raz na rok. Kwasy stosuję już od 5 lat.
Stary 2006-09-30, 12:35   #1636
phdwao
Zakorzenienie

uuuuu :-/ to to jest chyba cos w stylu niekończąca się opowieść ... bo czy kwaszenie się przez kilka lat jest normale(sory nie chodzi by Cie obrazić bo robimy to po to by skóra byla zrowa, oczyszczona a po takiej kuracie jest(mniej lub bardziej)załózmy że jest super...to co po miesiącu znowu robi sie bleee i znów kwasy???bo nie wiem kurcze o co w tym chodzi
Stary 2006-09-30, 12:47   #1637
biiibiii
Zakorzenienie

a czym moglaby mi ktoras z was napisac czy zel Isotrexin to jakies retinoid ? dostalam go wlasnie od dermatologa, ale nie powiedziala mi nic na jego temat i nie wiem jak powinnam go stosowac? zy oprocz tego moge jeszcze jakies kremy czy pellingi? i czy pozbede sie dzieki nieu zaskornikow?
bardz prosze o odpowiedzc, ja kompletnie nie wiem, a tutaj tyle ekspertek w takich tematach
biiibiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 12:59   #1638
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
uuuuu :-/ to to jest chyba cos w stylu niekończąca się opowieść ... bo czy kwaszenie się przez kilka lat jest normale(sory nie chodzi by Cie obrazić bo robimy to po to by skóra byla zrowa, oczyszczona a po takiej kuracie jest(mniej lub bardziej)załózmy że jest super...to co po miesiącu znowu robi sie bleee i znów kwasy???bo nie wiem kurcze o co w tym chodzi
Myślę, że nie rozumiem, o czym piszesz. A dlaczego stałe używanie kwasów miałoby mojej skórze zaszkodzić? W jakim stopniu? No właśnie po to używam kwasów, by była czysta, ładna i zdrowa. Nie sądzę, aby ktoś np. stsował Effaclar K raz do roku jako kurację, bo jest zbyt słaby. Oczywiście, w ciągu 5 lat używałam różnych kwasów. Nie rozumiem, o czym piszesz, że po miesiącu jest ładna, potem znowy kwasy i robi się blee. Jak stale używam kwasów, to nic się ble nie robi. Poza tym ja troche nie wierzę w ten mityczny wysyp po używaniu kwasów, to jest obiegówka wizażowa. Owszem, kwasy pomagają wyjśc jakims tam wypryskom do wierzchu, ale żeby z tego robić stały punkt programu.
Poza tym pisałam już wielokrotnie: nigdy żaden kwas nie oczyścił mojej skóry z zaskórników, nigdy po jakiejś niby kuracji nie była superoczyszczona, bo do zatykania porów z pewnością przyczyniają się filtry, środki myjące, woda, kolorówka itd. Kwasy to u mnie stały punkt pielęgnacji i tyle. Może powinnas poczytać artykuły na temat kwasów, to zmienisz punkt widzenia.
Stary 2006-09-30, 13:01   #1639
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez biiibiii Pokaż wiadomość
a czym moglaby mi ktoras z was napisac czy zel Isotrexin to jakies retinoid ? dostalam go wlasnie od dermatologa, ale nie powiedziala mi nic na jego temat i nie wiem jak powinnam go stosowac? zy oprocz tego moge jeszcze jakies kremy czy pellingi? i czy pozbede sie dzieki nieu zaskornikow?
bardz prosze o odpowiedzc, ja kompletnie nie wiem, a tutaj tyle ekspertek w takich tematach
Tak, to retinoid+antybiotyk. Wklej nazwę w wyszukiwarkę, było o tym kilka razy. Pilingi sobie odpuść, kremy tak nawilżające na przemian z retinoidem, na dzień filtry!!!!
Stary 2006-09-30, 13:15   #1640
phdwao
Zakorzenienie

ale nie złość się..chodzi o to że gdybym odłozyła kwasy to potem skóra wróciłaby do wczesniejszego wyglądy i stanu czylu byłabym zabrudzona wewnatrz, a po prostu chodzi mi o to czy jeśli skończę z kwasami i zaczne stosować krem normalny, ale który tak bardzo nie zanieczyszcze porów to czy moge spodziewać się utrzymania stanu skóry jaki mam po kwasie, czy po niedługim czasie znów będzie nieciekawa.o to mi chodzi i prosze o radę, nie denerwuj się, dopiero się uczę, a co do wątków z kwasami to juz duuzo przeczytała, dziewczyny piszą tez, że przy ciągłym stosowaniu kwasó skóra się przyzwyczaja i juz nie działają tak dobrze, nie wiem w takim razie czy: stosować je raz na jakiś czas, czy ciągle?
Stary 2006-09-30, 13:25   #1641
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Ja jakoś nie kojarze wątków o tym, że skóra się przyzywczaja. Wiadomo, że kwasy BHA można stosować stale, a AHA tracą na sile wraz z długością okresu, w jakim je używasz, więc powinno się robić przerwy. Ja się absolutnie nie denerwuję, tylko nie do końca wiem, o czym Ty mówisz.
Nie wiem, co to znaczy dla Ciebie normalny krem - bo używam tylko kremów z kwasem bądź filtrami, ew. jakis nawilżacz.
Poza tym napisałam też, że np. taki Effaclar nie oczyści Ci tak rewelacyjnie buzi, żeby to nie wiem, jak długo trwało.
Chyba aż nadto efektow spodziewasz się po kremach z kwasem, przeciez to nie piligi kwasowe jak u dermatologa.
Myślę, że jak np. zaczniesz używac na noc taki Acne-derm lub Effaclar, na dzien filtry, to zobaczysz, że one wcale agresywnie i intensywnie nie działają.
Stary 2006-09-30, 13:27   #1642
phdwao
Zakorzenienie

ok dzięki, chyba będe musiała sama popobować i się okaże, miłego dnia
Stary 2006-09-30, 13:34   #1643
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
ok dzięki, chyba będe musiała sama popobować i się okaże, miłego dnia
Nawzajem. Właśnie się zabrałam za mycie okien.
Stary 2006-09-30, 22:17   #1644
justyce
Zadomowienie

Smok, dzięki za wyczerpującą odpowiedź
Jak się niestety okazało, maść benzacne, która leżała na półce, już się przeterminowała (kiedyś brachol używał, potem zaprzestał) - a po receptę nie miałam kiedy iść. Z braku laku zakupiłam maść cynkową, pryszcze są trzy, może jakoś to przeżyję

Phdwao: Ja już po sobie widzę, że Effaclar K i tonik 2% BHA (które moja cera zresztą bardzo polubiła) mają tak łagodne działanie, że włączę je już do stałego elementu pielęgnacji cery, tym samym rezygnując z kremów na noc (chyba że raz na jakiś czas coś do nawilżania). Na dzień mam tylko nawilżacz i filtr (lub sam filtr - to w przypadku Avene), to w zupełności wystarcza.
No i jak wpadnie mi trochę kasy do kieszeni, wprowadzę Diroseal - to tak ku pokrzepieniu naczynek. I zdaje się, że co jesień-zimę będę "wrzucać sobie" coś mocniejszego .

Co do wysypu - no mnie coś tam wysypało, ale nie wygląda to znowuż tragicznie czy nie do przeżycia...
Stary 2006-09-30, 22:25   #1645
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
Smok, dzięki za wyczerpującą odpowiedź
Jak się niestety okazało, maść benzacne, która leżała na półce, już się przeterminowała (kiedyś brachol używał, potem zaprzestał) - a po receptę nie miałam kiedy iść. Z braku laku zakupiłam maść cynkową, pryszcze są trzy, może jakoś to przeżyję
Justyce, ale przecież Benzacne nie jest na receptę Chyba kiedyś tak było, słabo pamiętam, bo używam tego żelu od podstawówki, ale coś mi się tak kołacze po głowie - ale teraz to już od dawna jest bez recepty.
Stary 2006-09-30, 23:03   #1646
justyce
Zadomowienie

Hmmm.. wiem, że jak ostatni raz mój brachol go kupował, to był jeszcze na receptę. Czyli musiało się zmienić No nic - na razie zadowolę się tym, co mam
Stary 2006-10-01, 10:36   #1647
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
Hmmm.. wiem, że jak ostatni raz mój brachol go kupował, to był jeszcze na receptę. Czyli musiało się zmienić No nic - na razie zadowolę się tym, co mam
No, dla mnie Benzacne to niezbędnik w kosmetyczce, mimo że od razu po nałożeniu szalenie ściąga skórę, to nic nie jest w moim przypadku równie skuteczne. Cerę mam raczej unormowaną, ale od czasu do czasu zdarzają się jakieś tam wypadki przy pracy (niestety ciągle również zdarzają mi się nawroty powikłań posterydowych - wysyp małych drobnych pryszczy, na szczęście rzadko), a wtedy siup! - Benzacne na noc i rano mniejszych problemów w sumie już nie ma.
Dlatego jestem na bieżąco w sprawie kupowania tego szatana.
Stary 2006-10-01, 13:44   #1648
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

a u mnie brevoxyl to niezbednik tylko teraz nie moge go nigdzie dostac. Nie wiem czemu...Cos słyszałam, że zmienili mu nazwe na benzapur?? I chyba bede musiała przejsc na benazcne, ale boje sie ze on an mnie tak nie zadziała
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 23:33   #1649
Michał84
Raczkowanie

............

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 14:24
Stary 2006-10-01, 23:51   #1650
justyce
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez michał84
Jak dlugo mozna stosowac cos co zawiera detreomycyne,tak zeby nie udopornic sie na nia?Tzn tak mniej wiecej ile czasu,czy ktos moze wie?
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=667
"Długotrwałe oraz powtarzające się kuracje tym preparatem są niewskazane."
Odpowiedz

Tagi
kwasy, kwasy aha, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości