Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-23, 01:48   #1771
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Weronisia Izotrex oczywiscie na cala twarz i dekolt. Nie masz co sie bac w najgorszym wypadku wyszuszy skore. Ja nadal obstaje przy odstawnieu diroseala, poniewaz w tej chwili moze powodowac jeszcze pogorszenie sytuacji i wiekszy wysyp. Poczekaj az opanujesz sytacje, krem przechowasz w lodowce a pozniej wrocisz do niego .

P.S. i takze nie uzywaj nawilzaczy na bazie parafiny (np: HOL ), w tej chwili jak hormony szaleją zwiększają sie twoje sklonnosci do zapychania.

Nikita raczej nie mozliwe jest, aby po roku uzywania zoracu skora nagle zaczela sie oczyszczac po AD, co juz mialo wyjsc to wyszlo. Prawdopodobnie to AD zapycha cie.
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 11:01   #1772
Erato
Wtajemniczenie

Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
a ja się musze pochwalić... zorac chyba nareszcie trochę mi odpuściła..
to Zorac też jest kobietą?

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 11:07   #1773
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
to Zorac też jest kobietą?
Tak samo jak i Kopernik
Basia39 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 13:16   #1774
Weronisia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Weronisia Izotrex oczywiscie na cala twarz i dekolt. Nie masz co sie bac w najgorszym wypadku wyszuszy skore. Ja nadal obstaje przy odstawnieu diroseala, poniewaz w tej chwili moze powodowac jeszcze pogorszenie sytuacji i wiekszy wysyp. Poczekaj az opanujesz sytacje, krem przechowasz w lodowce a pozniej wrocisz do niego .

P.S. i takze nie uzywaj nawilzaczy na bazie parafiny (np: HOL ), w tej chwili jak hormony szaleją zwiększają sie twoje sklonnosci do zapychania.
Dziekuje za odpowiedz
A wiec skoro juz tak mi radzicie z tym Dirosealem, to go schowam do lodowki na jakis czas, tylko szkoda mi, bo uzywam Dirosealu juz 3-ci miesiac, a efekty widac po roku No ale trudno. Tez mi sie wydawalo, ze on mnie troszke zapycha, bo wiecej zaskornikow mi sie porobilo.

W takim razie dzis otworze sobie Isotrex i w pozostale dni bede uzywac Effaklaru i toniku jablkowo-cytrynowego.

Szkoda, ze HOL nie nadaje sie do nawilzania. A Cicalfate? Moze byc? bo on taki fajny lagodny jest dla mojej buzi.

No i znowu od wczoraj czuje jak mnie piecze twarz od filtrow Posmarowalam sie dzis dla odmiany Avenka, ale i tak mnie pieklo. Tylko krem Cicalfate przynosi mi ulge.
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 14:33   #1775
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Ceny są zabójcze
Kosmetyk ok. 16 Euro, do tego 10 Euro przesyłka... to ja mam za to prawie 3 Effaklary K

Chyba więc pozostanę przy tańszej obcji.
a ile u Ciebie kosztuje Effaclar K? bo biorąc pod uwagę cenę w Polsce (ok. 35 zł), to w przeliczeniu na 1 ml Effaclar jest prawie 1,5 raza droższy niż preparat Pauli (118 ml) po wliczeniu przesyłki.

Effaclar K: 35 zł / 30 ml = 1,17 zł
lotion Pauli: (16+10) Euro x 3,82 zł / 118 ml = 82 gr

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 19:18   #1776
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Ceny są zabójcze
Kosmetyk ok. 16 Euro, do tego 10 Euro przesyłka... to ja mam za to prawie 3 Effaklary K
Weronisia, w paulaschoice-eu.com jest w ten weekend promocja, darmowa przesyłka przy zamówieniu co najmniej 60 euro

Stary 2006-11-23, 19:21   #1777
Weronisia
Zakorzenienie

Justa79 jak mi to ładnie obliczyłaś
No i kusisz mnie na maxa

Erato dzięki za info. To świetna okazja na zrobienie zakupów.
Czekam na chętnych w wątku o zamówieniach od Pauli
Stary 2006-11-30, 22:12   #1778
kattharina
Przyczajenie

Wlasnie chcialam rozpoczac kuracje retinalaldehydem na razie tylko pod oczami. Stosowalam wiec Ystheal do cery mieszanej na noc i juvit na dzien z avenka 50. Po 4 dniach wygladalam jakbym miala z 60 lat. Skora pod oczami byla cala pomarszczona, zmarszczki, ktore chcialam usunac zrobily sie strasznie glebokie,a powieki mocno opadly. Czy to jest normalne po retinalaldehydzie, czy to moze wina gliceryny w juvicie? Musze przyznac, ze spanikowalam i odstawilam jedno i drugie i wrocilam do Physiogelu i redermica. Nie powiem, zebym wygladala teraz tak jak wczesniej, ale jest o niebo lepiej. Dlatego mam odwage zaczac znowu, jesli to normalna reakcja skory. Poradzcie zaczynac znowu?
kattharina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 00:52   #1779
Madziorka
Zakorzenienie

GG do Madziorka

Cytat:
Napisane przez kattharina Pokaż wiadomość
Wlasnie chcialam rozpoczac kuracje retinalaldehydem na razie tylko pod oczami. Stosowalam wiec Ystheal do cery mieszanej na noc i juvit na dzien z avenka 50. Po 4 dniach wygladalam jakbym miala z 60 lat. Skora pod oczami byla cala pomarszczona, zmarszczki, ktore chcialam usunac zrobily sie strasznie glebokie,a powieki mocno opadly. Czy to jest normalne po retinalaldehydzie, czy to moze wina gliceryny w juvicie? Musze przyznac, ze spanikowalam i odstawilam jedno i drugie i wrocilam do Physiogelu i redermica. Nie powiem, zebym wygladala teraz tak jak wczesniej, ale jest o niebo lepiej. Dlatego mam odwage zaczac znowu, jesli to normalna reakcja skory. Poradzcie zaczynac znowu?
ta reakcja jest normalna trzeba przeczekać,u mnie trwało to około miesiąca i potem było juz ok. Ale wyglądałam przeokrutnie az TŻ pytał od czego mi się takie zmary porobiły i żebym lepiej odstawiła te swoje kosmetyki bo tylko krzywdy sobie narobie,niezłego doła później miałam.
Madziorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 01:04   #1780
kattharina
Przyczajenie

Jak narzekałam na swój wygląd, to mój mi powiedzał, że mam takie "miłe" zmarszczki(głównie mimiczne od uśmiechu) i że na starość będę sympatyczną babcią . Ale to było po kilku dniach stosowania ysthealu, może po miesiącu też będzie mi kazał odstawić.
Stary 2006-12-01, 10:07   #1781
Erato
Wtajemniczenie

Hmm, to jest ciekawe - ja pod oczy używam Diroseal, który ma tyle samo retinaldehydu co Ystheal. Stosuję go tak już od dłuższego czasu (ze trzy miesiące) i muszę powiedzieć, że właściwie nie zauważyłam nic szczegónego ani "w jedną" , ani "w drugą stronę". Nie odnotowałam tego etapu "staruszki", ale jakiejś poprawy znaczącej też nie. Tzn. ja właściwie nie mam zmarszczek wokół oczu, więc trudno to ocenić Ale jeśli chodzi o kolor, napięcie skóry, nawilżenie - jak było, tak jest. Moze dlatego, że na zmianę używam też zwykłych nawilżaczy, ostatnio Hydraphase pod oczy. Sama nie wiem. Nawet Zorac nakładam wokół oczu, co czasami wywołuje lekkie łuszczenie, ale nic poza tym.

Stary 2006-12-01, 11:55   #1782
kattharina
Przyczajenie

Erato, a myslisz, ze to wina juvitu i gliceryney w nim zawartej. Gdzies czytalam, ze wyciaga "wode" z naskorka. A tak w ogole to stosowalam ten ystheal codziennie wieczorem a juvit rano, a jak czesto stosujesz diroseal pod oczy?
Stary 2006-12-01, 13:01   #1783
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

"Przez długi okres czasu istniało przekonanie, że pomimo wielu zalet nie wskazane jest stosowanie w preparatach kosmetycznych stężonych roztworów gliceryny. Uważano bowiem, że może ona, szczególnie przy małej wilgotności powietrza, chłonąć wodę z głębszych warstw skóry, wywołując efekt odwrotny do zamierzonego, czyli jej wysuszenie. W ostatnich czasach teoria ta wydaje się być zupełnie nieuzasadniona. Gliceryna w naturalny sposób osłania skórę, przenikając do przestrzeni międzykomórkowych, gdzie zabezpiecza ilość wody niezbędną dla zachowania prawidłowego nawilżenia skóry. W literaturze można znaleźć także informacje mówiące, iż obecność gliceryny w tym układzie wspomaga funkcjonowanie obecnych tam lipidów skórnych. Zalecane stężenia gliceryny, zapewniające określony efekt kosmetyczny, oscyluje w granicach 5 - 15%."

Źródło: http://www.rynekchemiigospodarczejik.../2006-10/c.htm

Klikaj codziennie:

Stary 2006-12-01, 13:11   #1784
Madziorka
Zakorzenienie

GG do Madziorka

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Sama nie wiem. Nawet Zorac nakładam wokół oczu, co czasami wywołuje lekkie łuszczenie, ale nic poza tym.
o kurcze tylko ci pozazdrościć, u mnie po drugiej aplikacji retinu myslałam ze mi skórę pod oczami wypali (swędziała, piekła i pomarszczyła się niemiłosiernie) zresztą początki z ysthealem były podobne tylko nie aż takie jak przy retinie, ale ystheal też dał mi popalić
Madziorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 15:26   #1785
kattharina
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
"Przez długi okres czasu istniało przekonanie, że pomimo wielu zalet nie wskazane jest stosowanie w preparatach kosmetycznych stężonych roztworów gliceryny. Uważano bowiem, że może ona, szczególnie przy małej wilgotności powietrza, chłonąć wodę z głębszych warstw skóry, wywołując efekt odwrotny do zamierzonego, czyli jej wysuszenie. W ostatnich czasach teoria ta wydaje się być zupełnie nieuzasadniona. Gliceryna w naturalny sposób osłania skórę, przenikając do przestrzeni międzykomórkowych, gdzie zabezpiecza ilość wody niezbędną dla zachowania prawidłowego nawilżenia skóry. W literaturze można znaleźć także informacje mówiące, iż obecność gliceryny w tym układzie wspomaga funkcjonowanie obecnych tam lipidów skórnych. Zalecane stężenia gliceryny, zapewniające określony efekt kosmetyczny, oscyluje w granicach 5 - 15%."

Źródło: http://www.rynekchemiigospodarczejik.../2006-10/c.htm

Dzięki Justa79 za szczegełówe wyjaśnienia Czyli to nie Juvit. W takim razie tylko Ystheal. Mam go więc jeszcze stosować czy przerzucić się na diroseal, co radzicie?
Stary 2006-12-01, 20:27   #1786
Weronisia
Zakorzenienie

Ale przeciez w Juwicie jest wiecej gliceryny niz 5-15% ? Czy mi sie tylko zdaje? Kto wie ile tego jest?

Poza tym ja tez po Juwicie mialam przesuszona skore. Najpierw pomarszczylam sie jeszcze bardziej, a potem to mi pekala i robily sie rany. Cos w tym musi byc. Po Dirosealu takiego efektu nie zauwazylam.
Stary 2006-12-01, 20:57   #1787
Erato
Wtajemniczenie

Nigdy nie używałam Ysthealu, więc nie mam porównania, ale Diroseal jest na treściwej, parafinowej bazie. Po prostu tłuścioszek taki trochę Może dlatego dobrze "odkarmia" skórę pod oczami. Szczypie mnie tylko wtedy, kiedy się lekko "podmasakruję" Zorakiem, ale po chwili i to przechodzi i jest OK. Używam pod oczy (właściwie wokół) Diroseala 4 razy i Zoraku 3 razy w tygodniu, na noc. Hydraphase leci po południu, jak wracam do domu i zmywam makijaż i filtry, czasami też nie mam ochoty na tłustego Diroseala i nakładam Hydraphase na noc.
Juvitu nigdy nie byłam w stanie znieść na twarzy, czułam się jak wysmarowana syropem

Stary 2006-12-01, 22:46   #1788
Shafira
Raczkowanie

Erato a czego uzywasz zamiast Juvitu?
Dla mnie tez jest jak syrop a jak naloze na niegi filtry to po prostu masakra,swiece sie do potegi.
Zastanawiam sie nad Active C,ale czy on dziala tak jak serum czy ma malo witc?
Shafira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 00:48   #1789
kattharina
Przyczajenie

Ja używałam Ysthealu dla cery mieszanej, ale nie powiem zeby był lekki spróbuję jeszcze Ystheala dla cery suchej, jak powtórzy się efekt staruszki (pieknie to nazwałaś Erato, może niedługo będzie to funkcjonować jako termin na wizazu) to pójdę do apteki po próbkę dirosealu. Z zoraciem to ja na razie nie bede eksperymentować, bo jeśli jest mocniejszy od obu wyżej wymienionych to może być tak, że ludzie zaczną mnie brać na ulicy za babcię mojej córeczki Juvit zaaplikuję sobie po prostu doustnie, bo i tak byłam po nim śliska jak wąż Dziewczyny dzięki za wsparcie.
Stary 2006-12-05, 09:07   #1790
marta78
Raczkowanie

Ja używam od niedawna Ystheal a od dłuższego czasu toniku Clinique nr 3, kiedyś codziennie a teraz co kilka dni, czasem robię dłuższe przerwy, czasem krótsze. Jestem przy Was Dziewczyny kompletnie zielona nie wiedziałam, że skóra tak może reagować na retinol.Widzę,że moja skóra pod oczami jakby się zmarszczyła, mam nadzieję, że to przejściowe... Teraz zastanawiam się czy nie popełniam zbrodni na mojej skórze stosując retinol i jeszcze tonik z kwasem salicylowym ?
marta78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 10:47   #1791
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Marta, wiele osób tutaj łączy retinoidy z kwasami. o ile się nie przesadzi, to jest OK.

Klikaj codziennie:

Stary 2006-12-05, 11:04   #1792
Nikita-v
Zadomowienie

a ja jestem po modyfikacji mojej kuracji. Przez rok walczyłam z Zorackiem ( wiadomo: burak, łuszczenie, pieczenie, itp), terazod prawie miesiąca zmieniła wszytsko, gdyż z powodów zdrowotnych i nie tylko musiałam z Zoracu na jakiś czas zrezygnować.
Mój nowy system to:
Oczyszczanie: Pianka do cery naczynkowej ( Lirene Dermoprogram) - wieczore
Hydrolat różany - rano

Na dzien tylko filtr ( nareszcie nie musze nic pod niego nakładać) , czasem podkład i skrobia.
A po południu gdy zmywam filtr to krem na naczynka ( w poniedziałki i srody )

Na noc, na przemian Acne derm i Effaclar

dodatkowo peeling i maseczka z glinki.

Moje wrażenia po miesiącu są bardzo dobre.. i nie wiem czy wróce do Zoracu. Twarz jest bladziutka, pory ściagniete, zaskórniki jak siedziały tak siedzą ale to jest problem pewnie nie do zwalczenia, napewno sa mniej wiedoczne . Napewno skóra jest w dużo lepszej kondycji, taka miła w dotyku.. promienna a nie szara, nie musze używać masy nawilżaczy.. ba oprócz filtru nie używam juz zadnych kremów, za wyjatkiem tych pod oczy bo ciągle walcze z sińcami.
Nareszcie mogę spojrzeć w lutro i nie myśleć tylko o tym, czy zaraz nie zobacze kolejnych odłażących płatów;]
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 12:29   #1793
koteknaplotek
Zadomowienie

maly OT
Nikita pod oczka polcem krem ziaji z blawatkiem. Kupilam ostatnio i jestem naprawde zadowolona.
koteknaplotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 19:49   #1794
Nikita-v
Zadomowienie

kotek dziękuję bardzo w weekend wybiore się na zakupy tonapewno go poszukam.
jakoś nie znalazłam jeszcze swojego ideału po oczy... i kazdy daje jak dla mnie taki sam efekt.. a marzy mis ię choc troche rozjasnienie cieni. no cóż skoro żaden nie rozjaśnia to smaruje skóre oliwko i juz
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 22:23   #1795
CIAMPUREK
Raczkowanie

GG do CIAMPUREK

Nikita pozwoliłam sobie podgladnac ze masz tez sucha skóre tak jak ja podaj mi link bo zaciekawiłas mnie tym Acne dermem nie zabardzo moge znalesc go na KWC podasz mi link ze zdjeciem, napisz mi czy wprowadząłas go stopniowo i ja reagowłą Twoja skóra?
piszesz ze nie potzrebujesz juz nawilzaczya jakie stosowałas napisz co bys poleciła
z gory dziekuje
CIAMPUREK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 12:29   #1796
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK Pokaż wiadomość
Nikita pozwoliłam sobie podgladnac ze masz tez sucha skóre tak jak ja podaj mi link bo zaciekawiłas mnie tym Acne dermem nie zabardzo moge znalesc go na KWC podasz mi link ze zdjeciem
CIAMPUREK, Acne Dermu/Skinorenu nie znajdziesz na KWC, ponieważ jest to preparat leczniczny (lek), a takie produkty nie są zamieszczane w KWC . Acne Derm jest dostępny w Aptekach . Poszukaj informacji na jego temat w googlach .
Stary 2006-12-07, 13:23   #1797
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Ciampurek, wątki o Acne Dermie:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64816
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=159335

Klikaj codziennie:

Stary 2006-12-07, 13:30   #1798
CIAMPUREK
Raczkowanie

GG do CIAMPUREK

Suri justa dziekuje za odpowiedz zagłebiłam sie w watki d ktorych justa podła mi linki i teraz nie wiem czy powinnam staosawac ten acne derm chodzi mi o to aby nie tyle oczyscic skóre co ja złuszczyc mam duzo brzydkich zmarszczek na czole i pod oczami i myslałam ze własnie do tego uzyje Acne dermu?co wy na to jak naazie to nie widze efektow po kosmetykach ktore zaczelam uzywac..szkoda moze jakbym zamiesciła plan mojej pilegnacji to ktoras by go skorygowała ?jest to mozliwe?
Stary 2006-12-07, 13:58   #1799
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

to podaj ten plan. na zmarszczki to ja bym rzuciła retinoidy po wcześniejszym przygotowaniu retinaldehydem.

Klikaj codziennie:

Stary 2006-12-07, 14:49   #1800
CIAMPUREK
Raczkowanie

GG do CIAMPUREK

Hydrolat róznay lub lawendowy rano
na to filtry 50+
na noc Diroseal zamiennie z kremem nawilzającym w tym momencie jest to krem z Tołpy i raz w tygodniu Retin a
wczeniej stosowałam serum z witamina C ale mnie podrazniło dawałam zamiast alkoholu parafine ale mnie zapchała.
dziekuje Ci justa za pomoc chodzi mi głownie o zlikwidowanie tych paskudnych zmarszczek zastanawiłam sie nad Yesteal ?nie wiem czy dobrze -tylko nie iwem czy regularnie go dawac na noc czy tylko raz na jakis czas i nad wprawadzaniem Effectaru oraz Acne dermu - poniewaz nie mam wyprysków ale od czasu do czasu cos mi sie pojawia poza tym mam rozszezone pory az dzuiry i tendencje do zaskórniaków i własnie dlatego myslłam o Acnedermie a rano zastanawiłąm sie nad dorzuceniem Juvitu ?
co wy na to?
bede wdzieczna za wskazówki
Odpowiedz

Tagi
kwasy, kwasy aha, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości