Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-05-08, 20:51   #2131
carolinascotties
Zakorzenienie

Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jestem bardzo ciekawa - ile kwaso- i retinomaniaczek nadal stosuje kuracje ? ..mam na myśli zbliżające się lato

Ja odstawiłam Atrederm ponad miesiąc temu... tęsknię do niego Zamówiłam dziś Retin A u Pani basi...ale nie odważę się go stosować latem
Stary 2007-05-08, 23:53   #2132
karabelka
Raczkowanie

Mex...a moglabys szczegolowiej opisac jak robisz to mazidelko? to znacy co w jakich proporcjach dajesz i co to jest MNF? bo ja troche nieuswiadomona jestem w tej dziedzinie
karabelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 09:20   #2133
rmiecia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
Ja używam Retinu A i na moje początkowe problemy z łuszczeniem Phisiogel nie zadziałał.Za delikatny jest. Na łuszczenie poretinoidowe trzeba jednak czegoś specjalnie nawilżającego. Bardzo dobry jest Xerial, stosuję od czasu do czasu. Przy częstym stosowaniu może trochę pory zanieczyścić. Czję się na xerialine 500 svr http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10505. Cena trochę wysoka ale ta pojemność i śmiało do twarzy można stosować.
Miałam xerial próbkę, rzeczywiście jest super, ładnie nawilża. Może go sobie kupię. Zrobiłam sobie też serum hialuronowo - jedwabne i też pięknie byłam nawilżona, bardzo długo.
rmiecia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 12:57   #2134
niezapominajka0000
Przyczajenie

Red face Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

[quote=baybe3;3829283]Hmm wyglądało to przed podrażnieniem tak: co druga noc effaclar, po godzinie Hydraphase, rano woda termalna, active c (albo redermic) na to filtr. Wieczorem albo micel albo Zel topialyse i nawilzacz (albo effaclar). To za d

hej
mam podobna kuracje...... Wyglada to tak:
1) rano:
active c -LRP
filtr 40 Iwostin

2)wieczorem:
Diacneal

i jak do tej pory nie bylo problemow (stosuje ok tygodnia casu), tylko teraz zaczynam odczuwac podraznienia...zwlaszcza rano jak naloze active c i potem filtr, skora miejscami mnie piecze, czasami swedzi. Z czego to moze wynikac? Bo chyba nie z nadmiaru kosmetykow jak "cava". czy moze z faktu ze filtr i active c sa 2 roznych firm??
dizeki za pomoc
niezapominajka0000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 13:50   #2135
mex
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez karabelka Pokaż wiadomość
Mex...a moglabys szczegolowiej opisac jak robisz to mazidelko? to znacy co w jakich proporcjach dajesz i co to jest MNF? bo ja troche nieuswiadomona jestem w tej dziedzinie
Jasne
NMF to naturalny czynnik nawilżający, jest przezroczystym, dość płynnym żelem.
Dokładny (i prosty)przepis jest tu:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=20&Itemid=2
Bardzo dobrze się to-to wchłania przed filtrem. No i nawilża. Tworzy też na buzi lekki film - jeśli ktoś nie lubi
Objętościowo na początku wychodzi trochę więcej, tzn. nie mieści się do buteleczki o poj. 10 ml, bo podczas mieszania pojawiają się powietrzne bąbelki. Sama też się tym maziam czasami, ale głównie dla mamy robię, bo nie znosi płynnego serum, które trzeba odmierzać kroplomierzem, a to jest żelem.

Niezapominajka, albo AHA z Diacnealu zaczęły cię podażniać, albo nie będziesz mogła jednocześnie stosować retinoidów, kwasów i wit.C, sporo dziewczyn musi odstawiać preparat z C przy retinoidach. Bo za mocno podrażnia.
mex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 22:06   #2136
arba
Raczkowanie

A ja ostatnio przeszłam zwątpienie retinowe i dostałam za swoje . Przestałam się regularnie retionować (wyjazd,skleroza wieczorna itp) i zamiast 2 aplikacji w tygodniu przez ostatni miesiąc była 1 czasami wcale. No i niestety na efekty nie musiałam długo czekać. Najpierw burak przeokropny. Nie wiedziałam o co chodzi i zaczęłam już nawet zastanawiać się czy to nie trądzik różowaty . Ale jak zaczęła mi się łuszczyć twarz to skojarzyłam że po prostu moja skóra odzwyczaiła się od Retinu i reaguje podrażnieniem i łuszczeniem (łuszczenia nie miałam od lutego). Niestety przy tego typu pielęgnacji trzeba pilnować terminów jak się chce dobrze wyglądać
arba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 22:44   #2137
karabelka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mex Pokaż wiadomość
Jasne
NMF to naturalny czynnik nawilżający, jest przezroczystym, dość płynnym żelem.
Dokładny (i prosty)przepis jest tu:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=20&Itemid=2
Bardzo dobrze się to-to wchłania przed filtrem. No i nawilża. Tworzy też na buzi lekki film - jeśli ktoś nie lubi
Objętościowo na początku wychodzi trochę więcej, tzn. nie mieści się do buteleczki o poj. 10 ml, bo podczas mieszania pojawiają się powietrzne bąbelki. Sama też się tym maziam czasami, ale głównie dla mamy robię, bo nie znosi płynnego serum, które trzeba odmierzać kroplomierzem, a to jest żelem.

Niezapominajka, albo AHA z Diacnealu zaczęły cię podażniać, albo nie będziesz mogła jednocześnie stosować retinoidów, kwasów i wit.C, sporo dziewczyn musi odstawiać preparat z C przy retinoidach. Bo za mocno podrażnia.
Wielkie dzieki mex! W takim razie zabawie się w alchemika i sprobuje wyczarować to mazidełko ...Co prawda nie znam sie na chemii ale jak na moje oko to cos o tak prostym składzie nie może zapchać porów... mam tendencje do tak zwanego "świecenia" dlatego nie lubie nakladac roznego rodzaju kremow a jesli juz to tylko na noc....jutro rano pedze do apteki!

pozdrawiam!
Stary 2007-05-11, 13:52   #2138
mex
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez karabelka Pokaż wiadomość
Wielkie dzieki mex! W takim razie zabawie się w alchemika i sprobuje wyczarować to mazidełko ...Co prawda nie znam sie na chemii ale jak na moje oko to cos o tak prostym składzie nie może zapchać porów... mam tendencje do tak zwanego "świecenia" dlatego nie lubie nakladac roznego rodzaju kremow a jesli juz to tylko na noc....jutro rano pedze do apteki!

pozdrawiam!
Karabelka, jeśli masz skłonność do "klajstrowania się" porów to uważaj na glicerynę-niektórych zapycha, innych nie I jest to jedyny składnik, który dostaniesz za grosiki w aptece, reszta jest dostępna w sklepach z półproduktami, w tym wątku są linki:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=177929
Stary 2007-05-12, 21:10   #2139
rmiecia
Raczkowanie

A mnie zastanawia problem gul wychodzących na brodzie. Piszecie (tak zrozumiałam) że to efekt kwasów - retinoidów, a ja takie gule (jak w waszych opisach) miewałam jeszcze zanim cokolwiek dowiedziałam się o tych kuracjach, że o stosowaniu nie wspomnę. Cerę mam suchą i bez zaskórników, a gule wychodziły, a jak uparłam się, żeby je wyciskac, to zostawały przebarwienia. Może to nie jest związane z kwasami? Akurat jedna mi sie tworzy.
Stary 2007-05-12, 22:15   #2140
phoebe
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez rmiecia Pokaż wiadomość
A mnie zastanawia problem gul wychodzących na brodzie. Piszecie (tak zrozumiałam) że to efekt kwasów - retinoidów, a ja takie gule (jak w waszych opisach) miewałam jeszcze zanim cokolwiek dowiedziałam się o tych kuracjach, że o stosowaniu nie wspomnę. Cerę mam suchą i bez zaskórników, a gule wychodziły, a jak uparłam się, żeby je wyciskac, to zostawały przebarwienia. Może to nie jest związane z kwasami? Akurat jedna mi sie tworzy.
Hmm ja nie stosuję kwasów a z gulami na brodzie (i nie tylko ) też mam ogromny problem Nie wiem, czy było w tym wątku napisane, jak się z nimi uporać, jeśli nie, to byłabym wdzięczna za każdą radę.
Czyny, bo znaczące.
Miłość, bo uzależnia.
Obojętność, bo bezpieczna

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

wiem, że kiedyś się spotkamy [*]

phoebe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 22:51   #2141
rmiecia
Raczkowanie

Szczerze mówiąc, nie pamiętam rad na gule. Nie wyciskac, to na pewno, ja czasem smaruję pastą do zębów, ale moje gule nie są ropne (tzn nic nie wychodzi poza czerwona gulą) i ta pasta to bardziej dla uspokojenia sumienia.
Stary 2007-05-13, 11:37   #2142
malybuks
Raczkowanie

Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Hej babeczki !!
Pewnie moj watek wyda Wam sie smieszny i zasmiecający forum , no ale cóż zaryzykuje...
Od niedawna buszyje po forum wizazu, i widzę że roi się tu od filtrów i kwasów.
Tylko o co w tym chodzi?? Co to są te filtry?? Zwykle kremy ktore zawierają filtr uv chroniacy przed dzialaniem promieni slonecznych?? czy jakies inne specyfiki?? I co z tym mają wspólnego kwasy?? Czuje sie strasznie nie na czasie, tym bardziej ze lubie dbać o siebie a pierwszy raz słyszę o jakiś filtrach.. heh Czy kazda z nas powinna tego uzywac??
Ja uzywam kremu effaclar A.I. ( wyczytalam przed chwilka ze on rozniez zawiera kwasy) i troche sie wystraszylam ze on ma jakies uboczne szkodliwe dzialania?? Ze aby go uzywac musze rowzniez stosowac te całe filtry?? Pomozcie bo jestem strasznie ciekawa jaki zwiazek maja kwasy z filtrami i czy uzywajac effaclara A.I. robie sobie krzywde??
malybuks jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 11:46   #2143
rhian
Raczkowanie

Witajcie. Podczytuje forum od dawna, ale dopiero teraz zdecydowałam się zalogować - bo już nie mam pomysłu do dalej
W dużym skrócie - trzydziestka na karku, cera mieszana, w strefie T tłusta i przebarwienia. Nie jakieś intensywne, pod podkładem ich nie widać, ale jest ich dużo, saute jestem plamiasta. Co najgorsze ciągle mi się pojawiają nowe, mimo tego, że od 4 lata się nie opalam, fotostabilne filtry w ilościach hurtowych idą na twarz cały rok, ale nawet jak się grubo wysmaruję filtrem (teraz mam Antka) to godzinny spacer na słońcu (nie daje się zawsze przemykać cieniem) powoduje pojawienie się kolejnych przebarwień. Ręce opadają.
Postanowiłam się wreszcie za nie wziąć. Kupiłam Retin-A i lekko zwątpiłam - biorąc pod uwagę tę moją fotowrażliwość czy to dobry pomysł zaczynać w maju? Mieszkam w UK i tu niby klimat bardziej pochmurny i deszczowy niż w PL, ale jednak zeszłego lata dwa miesiące była lampa...
Ale czekać i nic nie robić aż do września???
Poradźcie jak się za te paskudztwa zabrać.
rhian jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 12:09   #2144
pakosta
Wtajemniczenie

Dot.: Filtry, kwasy - po co??

Wyszukiwarka po pierwsze
Po drugie 1sza strona tego forum, i już mamy taki linki:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=110816

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=154438

Poszukaj wszytkiego się dowiesz Chociaż nie wiem czy warto ryzykorwać, ja maniaczka słońca ciężko przygotowywuję się do jesiennej kuracji

Edit: no i przede wszytkim
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99094

Edytowane przez pakosta
Czas edycji: 2007-05-13 o 12:21 Powód: link
pakosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 12:06   #2145
karabelka
Raczkowanie

Cytat:
Karabelka, jeśli masz skłonność do "klajstrowania się" porów to uważaj na glicerynę-niektórych zapycha, innych nie I jest to jedyny składnik, który dostaniesz za grosiki w aptece, reszta jest dostępna w sklepach z półproduktami, w tym wątku są linki:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=177929
Hej Mex! No tak...do apteki jeszcze nie dotarlam...)) narazie zakupilam sobie krem nawilzajacy calma hlc ziaji i jestem w trakcie testowania go...
Nakladam tylko na noc i narazie jestem zadowolona...nakladanie na dzien powoduje oczywiscie szybkie zaswiecenie...ale miksturke tez zamierzam przyrzadzic bo ciekawa jestem jak to zadziala
Stary 2007-05-15, 11:42   #2146
vivia
Przyczajenie

hej, nie uzyskałam odpowiedzi w innym wątku , dlatego chciałabym zapytać tu :
czy krem Vichy NormaDerm Chronoaktywny na noc zawiera kwasy ?
vivia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 10:50   #2147
Monika00
Przyczajenie

vivia:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13788

Jak na moje malo fachowe oko to tam jest kwas glikolowy. Pewnie niewiele.

edit:
Przy okazji mam pytanko
Przeczytalam caly watek i tylko kilka osob pisalo tu o pozytywnych efektach swoich kuracji, kilka dziewczyn pisalo o poczatkowym pogorszeniu stanu skory, na co padaly odpowiedzi by przeczekac. Czy po tym przeczekaniu jest poprawa w wygladzie twarzy? Ogolnie mowiac, czy te kuracje poprawily stan skory na plus czy niewidac golym okiem poprawy, ale za to niema pogorszenia?
Monika00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 11:52   #2148
arwenasz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Monika00 Pokaż wiadomość
Przy okazji mam pytanko
Przeczytalam caly watek i tylko kilka osob pisalo tu o pozytywnych efektach swoich kuracji, kilka dziewczyn pisalo o poczatkowym pogorszeniu stanu skory, na co padaly odpowiedzi by przeczekac. Czy po tym przeczekaniu jest poprawa w wygladzie twarzy? Ogolnie mowiac, czy te kuracje poprawily stan skory na plus czy niewidac golym okiem poprawy, ale za to niema pogorszenia?
Ja używam kwasów i retinoidów o października zeszlego roku i zmiana w wyglądzie mojej skóry jest kolosalna. Zawsze miałam problem z trądzikiem i przetłuszczaniem cery.Miałam naprawde tragiczną skórę na twarzy, dekolcie i plecach. Mam już grubo powyżej 30 lat i z wiekiem wcale nic sie nie poprawiało. Cztery lata temu dołączyły do tego jeszcze przebarwienia posłoneczne (całe życie bez filtrów ) chociaż nigdy nie lubiłam sie opalać. Nigdy nie wyszłam z domu bez podkładu, a teraz moje podkłady starzeja się w szufladzie. . Nakładam tylko filtr i skrobię, czasem troche samoopalacza i wyglądam o niebo lepiej i młodziej niż 10-15 lat temu. Ja zaczęłam moja kurację od razu od dużego kalibru (przedtem czytałam wizaż kilka miesiecy) - Atrederm co drugi dzień, oczywiście łuszczenie i przesusz ogromny ale i poprawa też. Wyciągnął mi na wierzch zaskórniki, prawie usunął plamy i wyrównał powierzchnię skóry. Wysypu krostek nie miałam. Potem zmniejszyłam częstotliwość Atredermu i dołączyłam Acne-Derm, czasem tonik domowy BHA ( teraz tonik tylko na plecy, ale i plecy nie te same ) Teraz gdy słońce większe używam tylko Effaclaru dla podtrzymabia efektów. Jesienia wracam do retinoidów. Naprawdę, nigdy nie wyglądałam lepiej (no, chyba ,że przed okresem dojrzewania).
arwenasz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 13:00   #2149
mex
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Monika00 Pokaż wiadomość
Jest poprawa, a właściwie JEST POPRAWA

piękne ujednolicenie koloru cery
zlikwidowanie plam posłonecznych, ostudy po ciąży
zero dosłownie-zero "niespodzianek"
wygładzenie do aż miłej w dotyku skóry
poprawienie jędrności/napięcia
a nawet zlikwidowanie pierwszych zmarszczek mimicznych-cofnęły się

No i liczę oczywiście na długodystansowe działanie opóźniające starzenie się skóry.

Warto
Stary 2007-05-16, 13:40   #2150
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Jest poprawa, a właściwie JEST POPRAWA

piękne ujednolicenie koloru cery
zlikwidowanie plam posłonecznych, ostudy po ciąży
zero dosłownie-zero "niespodzianek"
wygładzenie do aż miłej w dotyku skóry
poprawienie jędrności/napięcia
a nawet zlikwidowanie pierwszych zmarszczek mimicznych-cofnęły się

No i liczę oczywiście na długodystansowe działanie opóźniające starzenie się skóry.

Warto

Mex - napisz proszę - jeśli znajdziesz chwilę - czym Ty działałaś na przebarwienia ?
Stary 2007-05-16, 17:07   #2151
mex
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość

Mex - napisz proszę - jeśli znajdziesz chwilę - czym Ty działałaś na przebarwienia ?
Żeby o czymś nie zapomnieć:
Lysanel tonik
tonik z BHA 2% (własna produkcja)
tonik z kwasem l-mlekowym 10%
tonik z BHA 2% i kwasem l-mlekowym 8%
Diacneal
Ystheal
Zorac 0,05%
serum z C 10% i 15%
and filtry of cors.

Wszystkie te "wynalazki" stosuję w sumie niedługo, od stycznia br. tj. od 31 urodzin. Aż jestem w szoku, że tak szybko wszystko brzydkie poschodziło Okropne przebarwienia (chyba całego życia) wyszły mi na powierzchnię dopiero jakieś pół roku po urodzeniu dziecka, wcześniej były widoczne minimalnie tzn. jeszcze znośnie. Rezultat nie używania filtrów na twarz i opalania się latem bez umiaru. Plus 2 wielkie plamy w górnej części policzków pod oczami-ostuda
Śladu po tym wszystkim nie ma
Stary 2007-05-17, 00:08   #2152
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Żeby o czymś nie zapomnieć:
Lysanel tonik
tonik z BHA 2% (własna produkcja)
tonik z kwasem l-mlekowym 10%
tonik z BHA 2% i kwasem l-mlekowym 8%
Diacneal
Ystheal
Zorac 0,05%
serum z C 10% i 15%
and filtry of cors.

Wszystkie te "wynalazki" stosuję w sumie niedługo, od stycznia br. tj. od 31 urodzin. Aż jestem w szoku, że tak szybko wszystko brzydkie poschodziło Okropne przebarwienia (chyba całego życia) wyszły mi na powierzchnię dopiero jakieś pół roku po urodzeniu dziecka, wcześniej były widoczne minimalnie tzn. jeszcze znośnie. Rezultat nie używania filtrów na twarz i opalania się latem bez umiaru. Plus 2 wielkie plamy w górnej części policzków pod oczami-ostuda
Śladu po tym wszystkim nie ma
Mex - serdecznie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź

Ja zamówiłam Retin A - ale boję się go stosować latem i skusiłam się dziś na serię ALBUCIN - Dr Eris... zobaczymy jak się będzie sprawować

Pozdrawiam
Stary 2007-05-17, 08:19   #2153
rmiecia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez arwenasz Pokaż wiadomość
Ja używam kwasów i retinoidów o października zeszlego roku i zmiana w wyglądzie mojej skóry jest kolosalna. Zawsze miałam problem z trądzikiem i przetłuszczaniem cery.Miałam naprawde tragiczną skórę na twarzy, dekolcie i plecach. Mam już grubo powyżej 30 lat i z wiekiem wcale nic sie nie poprawiało. Cztery lata temu dołączyły do tego jeszcze przebarwienia posłoneczne (całe życie bez filtrów ) chociaż nigdy nie lubiłam sie opalać. Nigdy nie wyszłam z domu bez podkładu, a teraz moje podkłady starzeja się w szufladzie. . Nakładam tylko filtr i skrobię, czasem troche samoopalacza i wyglądam o niebo lepiej i młodziej niż 10-15 lat temu. Ja zaczęłam moja kurację od razu od dużego kalibru (przedtem czytałam wizaż kilka miesiecy) - Atrederm co drugi dzień, oczywiście łuszczenie i przesusz ogromny ale i poprawa też. Wyciągnął mi na wierzch zaskórniki, prawie usunął plamy i wyrównał powierzchnię skóry. Wysypu krostek nie miałam. Potem zmniejszyłam częstotliwość Atredermu i dołączyłam Acne-Derm, czasem tonik domowy BHA ( teraz tonik tylko na plecy, ale i plecy nie te same ) Teraz gdy słońce większe używam tylko Effaclaru dla podtrzymabia efektów. Jesienia wracam do retinoidów. Naprawdę, nigdy nie wyglądałam lepiej (no, chyba ,że przed okresem dojrzewania).

Kochana! Aż miło czytać takie posty!! Od razu wszelkie zwątpienie w sens tego wszystkiego znika. Tym bardziej, że ja mam takie same "parametry" jak ty (tak przynajmniej zrozumiałam). Więc dla mnie tez jest nadzieja na świetlaną przyszłość bez zmarszczek Już sobie wypracowałam system nakładania filtrów i całej reszty i to mi sie podoba.
Pozdrawiam
Stary 2007-05-17, 10:06   #2154
mex
Zadomowienie

Cytat:
Mex - serdecznie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź

Ja zamówiłam Retin A - ale boję się go stosować latem i skusiłam się dziś na serię ALBUCIN - Dr Eris... zobaczymy jak się będzie sprawować

Pozdrawiam
Zamawiałyście Retin od p.Basi ? Zastanawiałam się, czy nie wziąć z Wami i nie zrobic zapasu Jednak zachomikowałam jeszcze Zorac 0,1 -trzeba najpierw wszystko "pozużywać".
No i też się wahałam, czy startować z mocniejszym retinoidem na wiosnę
Stary 2007-05-17, 11:30   #2155
carolinascotties
Zakorzenienie

tak, tak - od Pani Basi dziś idę odebrać przesyłkę ciekawe, czy wytrzymam do jesieni... znając swój baraniasty charakter- nie dam rady
Stary 2007-05-17, 11:57   #2156
rhian
Raczkowanie

A ja wlasnie wczoraj rozpoczelam swoja przygode z Retinem, a dokladniej Retino-A 0,05. Oczywiscie po pierwszym posmarowaniu nic mi nie bylo, wiec czekam do weekendu, zeby zobaczyc czy przyjdzie owe slawetne zluszczanie, czy nie. Jeszcze nie wiem czy zaczac od stosowania co tydzien (tak przez 3 tyg), czy 2x w tygodniu. Nie zalezy mi na szybkich efektach, jestem gotowa cierpliwie czekac, no ale nie wiem czy co tydzien to w ogole bedzie dzialac, no i poza tym cere mam raczej odporna na rozne eksperymenty, chociaz akurat retinoidow nigdy nie stosowalam. Ale np po 15%AHA nie bylam nawet zaczerwieniona.
Domyslam sie, ze pewnie bede jedyna rozpoczynajaca teraz kuracje, razniej byloby w wiekszym gronie, ale trudno.
Stary 2007-05-17, 11:57   #2157
*nulka*
Zakorzenienie

Dziewczynki, a czywatek Diacnealowy juz wymarl smiercia naturalna? napisalam tam z prosba o porady bo wlasnie zaczelam sie diacnealowac ale od kilku dni zadnej odpowiedzi jezeli sa tu dziewczyny uzywajace tego kremiku to prosze zajrzyjcie na ten watek i poradzcie:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...106313&page=35

albo ewentualnie przeniose swoje pytania i watpliwosci tutaj??
tamten watek przeczytalam od deski do deski ale tutaj chyba nie przebrne przez 72 strony hihih

z gory dziekuje Girls

*nulka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 12:18   #2158
Gonia
Zakorzenienie

Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Jestem bardzo ciekawa - ile kwaso- i retinomaniaczek nadal stosuje kuracje ? ..mam na myśli zbliżające się lato

Ja odstawiłam Atrederm ponad miesiąc temu... tęsknię do niego Zamówiłam dziś Retin A u Pani basi...ale nie odważę się go stosować latem
ja wciąż używam Atrederm plus filtr.... cięzko przestać używać to cudeńko....

Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 15:57   #2159
rhian
Raczkowanie

Wiem, ze Retin moze zapychac i zastanawiam sie jak poznac, ze to zapychanie a nie oczyszczanie. Od dawna nie mam zadnych wypryskow, no moze 1-2 tuz przed okresem, ale poza tym spokoj. No i po wczorajszym posmarowaniu Retinem zrobily mi sie dzisiaj 3 male niespodzianki - czy to juz objaw zapychania czy jeszcze nie???
Poza tym widze wokol ust, ze skora sie przesuszyla (jak szybko!), wiec jak tylko wroce z pracy do domu to zmywam tapete i biore sie za nawilzacze.
Stary 2007-05-17, 22:29   #2160
rhian
Raczkowanie

Dziewczyny pomożcie proszę. Przesuszenia nie mam, tzn pod podkładem odrobinkę widać, ale w granicach normy, ale martwi mnie to pogorszenie cery. Pojawiło mi się coś jak drobniuteńka kaszka na twarzy, niby nie widać, ale ja to widzę i czuję - czy to efekt zapychania, czy coś co trzeba przeczekać???
Espertki, wypowiedzcie się proszę.
Odpowiedz

Tagi
kwasy, kwasy aha, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości