Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-09-29, 00:31   #2311
aniolek-tasmanski
generał brygady milicji obywatelskiej ds. forum, przeglądarek oraz gotowania trolli na parze

Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Jennys, odstaw Diacneal. On ma to do siebie że długo długo długo nic, a tu nagle w ciągu 2-3 dni podrażneinie ksóry. To bomba z opóźnionym zapłonem.
Tak, Tak, Tak

przekonalam sie o tym sama.
Zamiast Diroselu kupilam Diacneal, pomylilam nazwy ( kiepsko znam sie na kosmetykach) ale uznalam ze moze byc, mniej wiecej po zuzyciu 1/2 tubki nie moglam rozpoznac sie w lustrze i w dodatku myslalam ze wine za to nie moze ponosic Diacneal wiec uzywalam go nadal a zmienialam kremy nawilzajace - to byl koszmar Buzia sie wyleczyla jak Diacneal sie skonczyl

L_V ma racje - uwazaj na ten krem

aniolek

Ta reklama pokazywana jest pod 9 764 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 18:19   #2312
Michał84
Raczkowanie

...........

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 14:04
Michał84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 20:57   #2313
emememsss
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Dziewczyny! Czy możecie polecic mi cos z kwasami BHA, co moge na przemian stosowac z Lysanelem Active? Lysanel w ogole mnie nie podraznia, swietnie radzi sobie z wiekszymi niespodziankami, ale wciaz nie jestem specjalnie zachwycona jego dzialaniem na zaskorniki. Czy mozecie polecic kwasik dobry na to? Chyba, ze cos innego? Brevoxyl?

Aha przy stosowaniu Lysanelu w okresie przedmiesiaczkowym wyskakuja mi male ropne paskudztwa plus jakies pojedyncze pryszcze. Fuj. Czy to tez zalatwi cos z wieksza iloscia BHA?
emememsss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 10:59   #2314
Jennys
Raczkowanie

Michał84, zakładam, że wszystko kupujesz w mazidłach, więc:
1) bagietka borokrzemowa (do mieszania)
2) zlewka (jakakolwiek, najlepiej średniej wielkości)
3) papierki lamusowe (nie zapomnij o kwasie l-mlekowym i sodzie oczyszczonej - to w sklepie - dla wyrównania ph)
4) miarki (ja mam 0,15, 0,5 i 1 ml. Jeśli używasz kwasu hialuronowego, a nie hydromanilu, spróbuj wykombinować taką strzykawę jaka jest czasem dołączana do leków dla dzieci. Kwas ma straszną konsystencję i ciężko jest odmierzyć go zwykłą miarką, a tak super. Przetestowałam. Tylko otwór strzykawy powinien byc taki szeroki - do syropków, a nie jak w zwyklych strzykawkach)
5) rękawiczki jakieś (najlepiej jednorazowe ;-))
Nic więcej tak naprawdę ze sprzętów Ci nie będzie potrzebne do zrobienia toniku i ewentualnie peelingu migdałowego.
A! Kwas może Cię zapchać, choć mi nic nie jest po nim. Może spróbuj hydromanilu...

Aha! Co do BHA przyłączam się do prośby emememsss. Polećcie cos fajnego z BHA (tylko nie w połączeniu z AHA), może być robione. (L _V - w Effeclarze chyba jest trochę AHA?)

Edytowane przez Jennys
Czas edycji: 2007-10-01 o 13:57
Jennys jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 11:15   #2315
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MargosR Pokaż wiadomość
Witam !!
Niedawno rozpczęlam przygodę z Dirosealem (przestałam karmić 1,5 Maluszka), nie planuję na razie kolejnej ciąży, a nawet gdyby to nie byłby to dla mnie problem. Przeraziła mnie wiadomość o tym,że wit. A tak długo siedzi w organizmie !!! Odstawić definitywnie Diroseal ?Zadaję to pytanie, bo już nie potrfię racjonalnie myśleć w tym momencie .

Jak juz nie karmisz, to nie ma obaw. Retinoidy sa w uzyciu od 30 lat, sa juz dokladnie przebadane.

Do wszystkich szukajacych czegos mocnijeszego z AHA i BHA - La Roche Posay wypuscil na rynek serum i roztwor przygotowujacy skore do pelingow kwasowych w gabietach - wg mnie to bedzie ciekawy preparat - BIOMEDIC. Kosz: ok 87 zl w aptekach sieciowych, 93 zl w stacjonarnych.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 18:50   #2316
sasetka86
Przyczajenie

Dot.: moje pierwsze kwasy-poradzcie czy ten krem jest ok

Otworzyla mi sie strona, gdzie jest wiele roznych preparatow, wiec nie wiem o ktory Ci chodzi.Na przebarwienia dobry jest acne derm(w aptece za kilkanasice zlotych bodajze)natomiast na zmarszczki jesli juz koniecznie chcesz kwasy, to kwasy AA, z tym ze mowisz ze masz wrazliwa skore, wiec mozesz je zle znosic...jak juz musisz..to zacznij od malych stezen, dobre na zmarszczki blyby tez retinoidy(np retin) albo jakies serum z wit C(np flavo-C 9%)rozjasnia tez przebarwienia troszke...no i nawizanie nawilzanie i jeszcze raz nawilzanie
sasetka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 09:23   #2317
L_V
Zakorzenienie

Dot.: moje pierwsze kwasy-poradzcie czy ten krem jest ok

Cytat:
Napisane przez angel1980 Pokaż wiadomość
Jak w temacie.Znalazlam taki kremik http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/?id=262 i zastanawiam sie czy faktycznie moze pomoc.Czy ktoras z Was uzywala moze?
Mam cere odwodniona(klima,komp),wr azliwa,cienka z malymi plamkami i mam wrazenie ze przybylo mi zmarszczek i przebarwien( lata leca).Nie sosowalam wczesniej kwasow,ale duzo czytalam-duzo pozytywow.Chcialabym sprobowac,warto?
Prosze o komentarze bo potzrebuje dobrej rady,z gory dziekuje i pozdrawiam.
Angel, o który krem CI chodzi? O Lysanel?
Stary 2007-10-02, 09:58   #2318
Michał84
Raczkowanie

............

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 14:03
Michał84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 11:13   #2319
Jennys
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Michał84 Pokaż wiadomość
Dziekuje ogromnie za pomoc!!
Nie ma sprawy

A co z tymi BHAowymi maziami Ma ktoś cuś fajnego do zaproponowania? Wiem, ze mogę sobie poszukać na BU czy Mazidłach, ale wolałabym wypróbować jakąś sprawdzoną recepturę Pleaseeee

I z innej beczki.
Wczoraj w aptece spotkałam nową (chyba, wcześniej jej nie widziałam) serię ROC Reti-OX czy cos takiego. Ma podobno 0,1 retinolu w składzie, bez kwasów. Dwa kremy na noc (dla tłustej z masłem shea, dla suchej z jakimś nawilżaczem). Jest też wersja na dzień z SPF 15 - chyba trochę przegięli , nie sprawdzilam nawet jakie filtry... Niestety w ulotce nie ma składu, tylko dość ogólnikowo o retinoidach. Czy juz te cudeńka widziałyście? (sorry -eliście?)
Stary 2007-10-02, 11:23   #2320
L_V
Zakorzenienie

Michał, w Effaclarze nie ma AHA - tylko BHA
Stary 2007-10-02, 11:41   #2321
AniaM69
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Jennys Pokaż wiadomość

I z innej beczki.
Wczoraj w aptece spotkałam nową (chyba, wcześniej jej nie widziałam) serię ROC Reti-OX czy cos takiego. Ma podobno 0,1 retinolu w składzie, bez kwasów. Dwa kremy na noc (dla tłustej z masłem shea, dla suchej z jakimś nawilżaczem). Jest też wersja na dzień z SPF 15 - chyba trochę przegięli , nie sprawdzilam nawet jakie filtry... Niestety w ulotce nie ma składu, tylko dość ogólnikowo o retinoidach. Czy juz te cudeńka widziałyście? (sorry -eliście?)
Tak, ja zużyłam z przyjemnością tubkę (miałam 2 w 1 - na dzień/na noc) i byłam zachwycona. Polecam go serdecznie; bardzo ładnie wygladził mi skórę pod oczami, na pewno zakupię ponownie. Cieszę się, ze już jest u nas, wcześniej trzeba było kupowac na allegro lub ebayu.
Aha - miałam również Hydracid C od SVR (szkoda kasy) i, moim zdaniem, ROC bije go na głowę, także serdecznie polecam.
AniaM69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 11:41   #2322
Jennys
Raczkowanie

Cytat:
Michał, w Effaclarze nie ma AHA - tylko BHA
To ja pytałam , a niech tam, przyznam się . Oczywiście masz rację, w ogóle nie wiem, jak mogło mi to przyjść do głowy
BTW Effaclar K w AwS kosztuje 37 zł (no plus 7 zł koszty przesyłki) i to z próbkami w komplecie, a w aptece wczoraj chciano mnie skasować 48 zł! To normalny rozbój
Stary 2007-10-02, 12:25   #2323
Jennys
Raczkowanie

AniaM, a masz jeszcze gdzies opakowanie, żeby sprawdzic skład. Pytam, bo ciekawa jestem, czy warto zapłacić 40 zł więcej i kupić to zamiast zwykłego Retinu (który mam BTW w lodówce ). Czym kusi????
Stary 2007-10-02, 13:58   #2324
AniaM69
Zadomowienie

Wywaliłam zapewne, ale na stronie Apteki w Sieci znalazłam:
http://www.aptekawsieci.pl/go/_searc...s=RoC+Retin-Ox

Ja miałam wersję Multi, skład podala Weronisia w poście
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=791
AniaM69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 15:22   #2325
Jennys
Raczkowanie

AniaM, dzięki , zaraz sobie poczytam. Ale już na wstępie AwS mnie rozwaliła - 65 zł!!!! W normalnej pytałam - 90!
Stary 2007-10-02, 15:59   #2326
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jennys Pokaż wiadomość
To ja pytałam , a niech tam, przyznam się . Oczywiście masz rację, w ogóle nie wiem, jak mogło mi to przyjść do głowy
BTW Effaclar K w AwS kosztuje 37 zł (no plus 7 zł koszty przesyłki) i to z próbkami w komplecie, a w aptece wczoraj chciano mnie skasować 48 zł! To normalny rozbój
Przepraszam, zamotało mi się

CO do aptek netowych - oplaca sie zlozyc wieksze zamowienie, wtedy nie placisz kosztow przesyłki. a tak, Effaclar 37 + 7 przesyłka wychodzi 44, czyli tylko 4 zł drozej i bez czekania.
Btw, 48zl to strasznie drogo - zmien aptekę!
Stary 2007-10-02, 23:33   #2327
MargosR
Raczkowanie

Cytat:
Jak juz nie karmisz, to nie ma obaw. Retinoidy sa w uzyciu od 30 lat, sa juz dokladnie przebadane.

Do wszystkich szukajacych czegos mocnijeszego z AHA i BHA - La Roche Posay wypuscil na rynek serum i roztwor przygotowujacy skore do pelingow kwasowych w gabietach - wg mnie to bedzie ciekawy preparat - BIOMEDIC. Kosz: ok 87 zl w aptekach sieciowych, 93 zl w stacjonarnych.
To jeszcze raz ja ! Chciałam się dopytać, bo jeśli nie karmię już Małego , a planuję następną ciążę za ok. 1 rok, smaruję się Dirosealem, to wg. tego co tu wyczytałam powinnam odstawić Diroseal? Gdzie mogę znaleźć dokładne info dotyczące okresu kumulacji wit.A w organiźmie? Nie jestem jeszcze obeznana w tych retinach ,retinalach itp., więć proszę wybaczyć jeśli te pytania wydają sie głupie lub coś pomieszałam. Martwię się, bo zaczynało mi się podobać i mojej buźce też. A tu wiek 35 lat, cera mieszana, naczyńkowa, zmarchy pod oczami i znowu trzeba będzie coś poszukiwać .....????
Przepraszam za ten mój wywód, ale już sama nie wiem co tu robić?
Pozdrawiam sedecznie i proszę o wyrozumiałość!!!!
MargosR jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 09:34   #2328
Jennys
Raczkowanie

To ja się od razu podłączę do pytania MargosR. Idę na depilację laserową wąsika. Czy wystarczy 2 tygodnie wcześniej odstawić kwasy i retinoidy? Wydaje mi się, że nie powinnam nawet ryzykować maziania się w innych miejscach twarzy, ale może przesadzam? Pomóżcie, bo termin zbliża się wielkimi krokami ;-)
Stary 2007-10-05, 18:09   #2329
Maemi
Raczkowanie

Stosuje juz miesiac Saliderm, zgodnie z zaleceniem co 3 dzien i nie luszcze sie zupelnie. Postanowilam sprobowac na odcisku na stopie i tam zeszla mi jedna warstwa skory. Na posladkach nic zupelnie. Nawet nie szczypie. Moze sprobowac co drugi dzien?

Do twarzy zopatrzylam sie w Effaclar K i Active C. Effaclar poczatkowo planuje co trzeci dzien. Jakies pol godziny po nalozeniu zaczyna szczypac na skroniach i policzkach i szczypie jeszcze nastepnego dnia rano przy nakladaniu Active C. W tych miejscach robia mi sie czerwone, lekko popuchniete plamy. Nastepnego dnia wieczorem jest juz ok, tylko policzki przy nosie mam wysuszone i nakladam dwie warstwy kremu.

Bylam dzis u kosmetyczki na laserowym zamykaniu naczynek i powiedzial, zeby zrobic przerwe po laserze 3 dni (czyli uzyc dopiero w poniedzialek) i uzywac tylko na czolo i policzki blizej nosa(tam gdzie mam rozszerzone pory).
Czy ona ma racje?? Nie jestem do konca przekonana czy taka przerwa wystarczy i moze jeszcze uzyc Effaclaru pare razy pozniej na cala twarz i zobaczyc czy sie nie przyzwyczai???
Posluchalabym jej bez zastrzezen gdyby nie to, ze powiedziala, ze nie musze nakladac filtra po zabiegu, bo dzien jest pochmurny i wtedy nie trzeba a jesli juz bardzo chce to wystarczy zamienic Acive C na Active C XL. Czulam sie paskudnie wychodzac z gabinetu bez filtra w samo poludnie.

I jeszcze jedno pytanie - czy w dni w ktore nie uzywam E. wystarczy Active C czy powinnam uzywac czegos silniej nawilzajacego?
Moze lepszy bylby Diroseal?
Maemi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 17:49   #2330
fifiorek
Wtajemniczenie

łoo matko jak mnie tu długo nie było... i troche jest do pisania
od jakichś dwóch tygodni zaczęłam używać retinu, stosuje go naprzemiennie z effaclarem, do tego żel do twarzy effaclar i krem nawilżający Hydraphase, no i nieszczęsne filtry
moja cera zrobiła się straszna!!!!! ostatni raz wyglądała tak jakiś rok temu, jej stan tak się pogorszył, że nawet kol pytają co się ze mną dzieje... :/
wcześniej ( nie stosowałam wtedy retinu tylko sam effaclar ) używałam też serum z wit. C pod filtry i było ok,

* czy to pogorszenie cery to efekt stosowania retinu ???
* czy rano moge smarować buzie serum z wit. C pod krem nawilżający, jeżeli akurat nie musze używać filtra ( nie wychodze akurat z domu )

fifiorek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 23:03   #2331
MargosR
Raczkowanie

Tyle pytań i ........żadnych odpowiedzi ....... Kto rozwieje nasze wątpliwości ???
MargosR jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 12:44   #2332
rhian
Raczkowanie

Fifiorek, retin i effaclar razem potrafia zrobic na buzi spustoszenie. na mnie sam effaclar nie dzialal prawie w ogole, sam retin po pewnym czasie byl ok, ale jeden z drugim dzien po dniu potrafia moooocno zadzialac. jesli dopiero startujesz z retinem, to zdecydowanie z niczym go nie mieszaj przez pierwszy miesiac, a juz na pewno nie z BHA. potem tez ostroznie.
wit C z retinem tez potrafi sie pogryzc, bez retinu stosowalam serum z 15% wit C i nawet go nie czulam, przy retinie po 5% serum potrafi mi sie zaczerwienic i zluszczyc cala skora.

a tak w ogole to czas na male podsumowanie po pol roku stosowania retinu. niewatpliwie zmiany sa duze, cera jest jasniejsza i bardziej jednolita, ale do chodzenia saute bez makijazu to mi jeszcze daleko. chociaz w weekend nosze tylko filtr i skrobie, kiedys nawet w domu to bylo nie do pomyslenia. nie miewam zadnych niespodzianek, co sie kiedys zdarzalo.
najbardziej zalezalo mi na ujednoliceniu cery a okazalo sie, ze najbardziej retin podzialal na zmarszczki. wyprasowal mnie tak, ze zauwazaja to inne osoby. zwlaszcza pod oczami (nie omijam ich, smaruje z cala reszta), ale tez wokol ust. nie bylam jakas mocno pomarszczona przed kuracja, ale jednak mialam male zmarszczki mimiczne. teraz ich praktycznie nie widac.
ale niestety mam partie twarzy, ktore do dzisiaj sie luszcza (stosuje retin co 3 dni). pod koniec dnia pracy wyglada to nieestetycznie. obawiam sie, ze to juz nie minie
rhian jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 13:04   #2333
fifiorek
Wtajemniczenie

wielgachne dzięki za odp
fifiorek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 08:54   #2334
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez rhian Pokaż wiadomość
a tak w ogole to czas na male podsumowanie po pol roku stosowania retinu. niewatpliwie zmiany sa duze, cera jest jasniejsza i bardziej jednolita,
Rhian, naprawdę zazdroszczę Ujednolicenie cery i pozbycie się zaskórników, to moje marzenie!! A w ogóle, to stosujesz tylko retin, czy też jakieś inne kwasiki zamiennie?
Ja tkwię na Diacnealu i Effaclarze już jakiś miesiąc i o ile zmian kolosalnych jeszcze nie widać, to skórka jest ewidentnie delikatniejsza, bardziej miękka w dotyku. Martwi mnie tylko to, że zrobiła się przesuszona i że po 8 godzinach w pracy (dobrze, że nie muszę siedzieć dłużej) pomykam od razu do domu zmyć makijaż. Nawet treściwe filtry działają tak do około południa. Potem jest tylko coraz mocniejsze ściąganie...

Cytat:
I z innej beczki.
Jennys, spotkałam się z opinią, że krem ten jest do cery dojrzałej. Przynajmniej tak mi powiedziała pani w aptece w centrum miasta. Składu również nie widziałam, ale za to przyjrzałam się cenie +/- 100 zł. Powiedziała, że jest to nowość i, że jest szansa, że jak minie "boom", a podobno dużo kobiet tym kremem się interesuje, to zrobi się nieco tańszy.
Stary 2007-10-09, 09:47   #2335
rhian
Raczkowanie

hej, oprocz retinu stosuje tylko effaclar zamiennie z maseczka aspirynowa. u mnie retin kompletnie nie dziala na zaskorniki, wlasciwie to tylko maseczka aspirynowa robi z nimi porzadek, niestety na krotko.
po 8h to ja tez jestem przesuszona. ale na pewno klima w biurze pogarsza sprawe, w weekend jest duzo lepiej.
rhian jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 10:21   #2336
Zuziku
Zadomowienie

GG do Zuziku

utrapienie, rhian czym ja nawilzacie/lagodzicie w pracy?
ja mam tak okropnie, ze potrzebuje kropli do oczu i ponad litr wody na pol dnia w szkole, a ze skora nie jestem w stanie nic zrobic, ona bardzo sie przesusza przez ten klimat i zaczyna jeszcze bardziej sie przetluszczac :|
a rano nakladalam antheliosa krem, w weekend skora jest super nawilzona i nietlusta... nie wiem, moze zmywac i nakladac wszystko na nowo w ciagu dnia?
Stary 2007-10-09, 10:57   #2337
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Zuziku Pokaż wiadomość
utrapienie, rhian czym ja nawilzacie/lagodzicie w pracy?
ja mam tak okropnie, ze potrzebuje kropli do oczu i ponad litr wody na pol dnia w szkole, a ze skora nie jestem w stanie nic zrobic, ona bardzo sie przesusza przez ten klimat i zaczyna jeszcze bardziej sie przetluszczac :|
a rano nakladalam antheliosa krem, w weekend skora jest super nawilzona i nietlusta... nie wiem, moze zmywac i nakladac wszystko na nowo w ciagu dnia?
Zuziku, nie wiem, czy dobrze, czy nie, ale w pracy nic nie robię! No bo jak? Nie dość, że musiałabym przyjść z workiem kosmetyków, to jeszcze znaleźć na to czas!!! Po prostu po pracy galopuję do domu, zajmuję łazienkę i wychodzę nowa-ja. Zero pudru, tuszu do rzęs i filtra. Ewentulanie jak wychodzę, to coś tam sobie nakładam.
Też się staram pić z 1,5 litra H2O, a teraz jeszcze zamieniłam Capivit na Biogal, ale mam wrażenie, że stan mojej skóry w ogóle się nie poprawia. Poczekam jeszcze trochę...
Ogólnie to powiem ci, że zmywam twarz i tak mleczkiem, potem woda termalna lub jakieś serum z mazideł, a żelem do mycia, to traktuję się tylko raz dziennie. Szczególnie zimą nie potrzebuję częściej.

Ale nie ukrywam, że opcji na całodzienne bieganie, to nie mam
Stary 2007-10-09, 11:16   #2338
Zuziku
Zadomowienie

GG do Zuziku

utrapienie hm ale z tym capivitem to dobry pomysl tez jakos mi sie to nie widzi z tym zmywaniem, bo wprawdzie mam kiedy, ale nie mam zabardzo gdzie
dzieki za odp
Stary 2007-10-14, 21:40   #2339
Zuziku
Zadomowienie

GG do Zuziku

moje kochane
mam taki plan, zeby ostro sie wziac za moja cere:
nie jest wrazliwa, dobrze znosi kwasy, lysanel to dla niej 7 niebo
ukrecilam sobie tonik BHA, mam tez resztke lysanela, ale mi sie konczy biedactwo, wiec zamawiajac przez internet planuje sie dodatkowo wyposazyc w acnederm i diacneal
tylko jak to stosowac na zmiane?
oprocz tego uzywam effaclaru do mycia twarzy i antheliosa 60+ kolorowego na dzien (+puder rimmel) i dobrze to znosze
tylko nie wiem jak to skombinowac, pewno zawsze 1 dzien pauzy prawda? ale jaka kolejnosc tych 4 rzeczy najlepsza?
lysanel, diacneal, acnederm i tonik BHA?
z gory dzieki
Stary 2007-10-14, 23:43   #2340
carolinascotties
Zakorzenienie

Zuziku - stosowalas juz Atrederm?

wątek Atredermowy - http://www.wizaz.pl/forum/showthread...rederm&page=12

inny wątek - o walce z bliznami - rowniez przy uzyciu Atredermu - http://www.wizaz.pl/forum/showthread...75#post3609475

Tagi
kwasy, kwasy aha, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości