Jak zamaskować suchą skórę??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-02-08, 18:45   #1
alraune
Zadomowienie

GG do alraune

Jak zamaskować suchą skórę???

No właśnie - co jakiś czas po pokrzywce czy innej reakcji alergicznej na twarzy pozostają mi suche plamy, na początku przypominające węża przed wylinką a później łuszczące sie niemiłosiernie - jak takie coś przyklepać żeby makijaż nie odpadał razem ze skórą, bo nie zawsze mogę się obejść bez makijażu (a bo wiem, że lepiej się nie malować i doprowadzić najpierw skórę do stanu używalności) bo skorę też często mam zaczerwienioną a ludiz straszyć nie zamierzam.
Właściwie, to nie wiem, czy nie lepiej umieścić ten temat w dziale wizażowym ale tak odruchowo weszłam na kosmetyczkę....
Stary 2004-02-08, 20:17   #2
Justy
Zakorzenienie

Re: Jak zamaskować suchą skórę???

mojej koleżance, która boryka sie z podobnym problemem pomaga "przyklejenie" płatków suchej skóry przy pomocy np. lipobase. do tego ogólne nawilżanie, nie stosowanie pudru. La roche posay ma podkład optycznie wygładzający skórę dla cery suchej (dla tłustej też maja), który powinien pomóc nieco zamaskować łuszczenie.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 21:16   #3
Agna_Iolanthe
Raczkowanie

Może podkład Coverderm? Jest bardzo mocno kremowy i gęsty, i aplikuje się go przez wklepanie, a na dodatek ma w moim subiektywnym odczuciu ma 100% krycia. Producent poleca utrwalić go pudrem, ale rzeczywiście przy złuszczającej się skórze lepiej tego nie robić. Nawet bez pudru Coverderm jest bardzo trwały.
Pozdrwiam.
Agna_Iolanthe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 22:08   #4
alraune
Zadomowienie

GG do alraune

Dzięki za odpowiedzi - co do Coverdeermu, to gdzie można go dostać bo jakoś mi się w drogeriach nie obił o oczy? szczególnie, że musiałabym sprawdzić odcienie bo ja trupek jestem i 99% podkładów na rynku jest dla mnie za ciemna....
Stary 2004-02-11, 13:25   #5
Agna_Iolanthe
Raczkowanie

Z tego co wiem, podkład Coverderm jest dostępny w aptekach. Co więcej, nie w każdej aptece z dermokosmetykami, ale tylko w niektórych. Celowałabym w te bardziej ekskluzywne (centrum miasta, centra handlowe). Więcej mogę powiedzieć tylko o Warszawie.
Jeśli chodzi o kolory, to ja też jestem bardzo jasna i noszę ich najjaśniejszy odcień, który jest NAPRAWDĘ JASNY, prawie biały, jak mówią moje koleżanki. Przy okazji, 30 ml kosztuje ok. 100 zł, a producent twierdzi, że to wystarcza na ok. 9 miesięcy codziennej aplikacji.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości