Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-07-05, 14:12   #91
paolla
Zadomowienie

Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

też miałam przygodę z "ankieterką". podjechałam samochodem na parking pod niewielkim supermarketem, pani podeszła do mnie z uśmiechem, gdy wyciągałam swoje rzeczy z samochodu. zaczęła od pytania, czy 70zł za flakon perfum o pojemności iluśtam mililitrów to dużo, mało czy w sam raz. coś jej odpowiedziałam, w międzyczasie miałam opsikane nadgarstki dwoma zapachami (jeden to chyba była najczystsza H2O, bo zupełnie nic nie czułam), dostałam jeden gratis, potem jakims cudem się okazało, że jeszcze drugi dorzuciła za 30zł. oczywiście zapachy miały być w sprzedaży w perfumariach za jakis czas za astronomiczną cenę.

wstyd sie przyznać, ale dopiero wtedy się zorientowałam, że ona mną manipuluje... z uśmiechem na twarzy oddałam jej flakoniki i podziękowałam. poznawczo owszem skorzystałam - poznałam nową technikę marketingu bezpośredniego

w ogóle była to większa akcja - do kobiet podchodziły kobiety z perfumami, a do mężczyzn mężczyźni z najnowszymi i najdokładniejszymi atlasami samochodowymi. jeszcze kilka razy widziałam ich na tym parkingu i niestety kilka razy widziałam ludzi, którzy wyciągali z porftela pieniądze
paolla jest offline  
Stary 2007-07-05, 15:20   #92
gosik.s
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Sek w tym, że wiele osób, które nie stać na wydanie 300 zlotych na butlę oryginalnych perfum, nie chce zaopatrywac się w Avonie czy Oriflame uważając ich produkty za badziewia.
Aggie, moim zdaniem jest jeszcze gorzej - to nawet nie o to chodzi, że nie znając tych zapachów z góry zakładają, że one są badziewne.
Moim zdaniem chodzi o sam fakt, że to Avon czy Ori. I choćby nie wiem jak piękne były te niektóre zapachy, takie osoby ich nie kupią tylko i wyłącznie dlatego, że to Avon, ergo niska półka.
Tak dla zasady.
Ale już podróbę kupią bez krępacji, w nadziei, że otoczenie się nabierze na fałszywe szanele czy ifsąlorany.

I to jest dopiero snobizm, co się zowie!

Oczywiście nie generalizuję, nie twierdzę, że to jakaś żelazna reguła. Ale parę razy już spotkałam się z takim zjawiskiem. Obciach i żenada.

Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline  
Stary 2007-07-05, 15:27   #93
tulipanka
Zakorzenienie

Miało być inne spojrzenie, a znowu zaczynamy dyskusję o podróbkach, która została już przeprowadzona w wątku... Nie widzę szczególnego sensu w powtarzaniu ciągle tych samych argumentów, szczególnie, że wszyscy miłośnicy perfum z tego forum stosunek do podróbek mają jasny.
Wróćmy więc do tematu wątku, bo więkość postów go nie dotyczy.
tulipanka jest offline  
Stary 2007-07-05, 15:30   #94
pessahson
Raczkowanie

hmmm....robi się ciekawie
za chwilę stworzymy portret psychologiczny używacza (?) podróbek
ale tak na serio...wychodzi na to że jest wiele powodów dla których ludzie wybierają podróbki
niektórzy chcieliby miec orginalne perfumy ale ich nie stac więc wybierają coś "podobnego" i ukrywają ten fakt
a inni zaś po prostu chcą czymś pachniec i nie przepłacac, i nie kryją się z tym
wszyscy zaś nakręcają interes złodziejom...
pessahson jest offline  
Stary 2007-07-05, 16:30   #95
truskawkowawiosna
Moderator

no to teraz ja się wypowiem a moze faktycznie duza cześć społeczeństwa ma slaby wech i nie czuje, tego specyficznego "zapaszku" podrobek, dlatego je kupuja, bo im nie smierdza i uwazaja, ze robia swietny interes. moj wech nie jest pierwsza klasa, ale roznice czuje
ostatnio mialam rozmowe z kolezanka z pracy, o perfumeriach, zapachach
ONA: ja to zawsze jak wchodze do perfumerii to zapominam jaki zapach chcialam przetestowac, spisze sobie na kartce moje typu do sprawdzenia...
Ja: "Masz racje to najlepszy sposob
ona niestety dokonczyla wypowiedz a ja mialam glupkowata mine zapewnie taka
ONA-... a potem kupie sobie taka podrobke

zrobilo mi sie glupio i zmienilam temat...

Z jednym co napisalyscie Dziewczyny niestety nie moge sie zgodzic, kupowanie wysokopolkowcow to nie zawsze jest oszczednosc, ja mam taka skore, ze na mnie zapachy slabo sie trzymaja, chyba, ze te ciezkie, orientalne, ale to nie moje klimaty. Te ktore mi sie podobaja trzymaja sie gora 3h, a to oznacza "dopsikiwanie", a wiec flaszeczka 30ml za 200 zl nie wystarczy na dlugo

dlatego jestem na etapie szukania zapachu dla siebie, ktory trzyma sie przyzwoicie i jednoczesnie jest "moj". zapachy ori i avonu trzymaja sie na mnie okolo godzinki. ostatnio raczej nie pachne, bo cos musi mi sie naprawde podobac, nie lubie sie perfumowac, bo trzeba czyms pachniec, a wiec odkladam pieniazki i szukam...

moje ostatnie odkrycie, dezodorant dove ten niebrudzacy ciemnych ubran, pachnie cudnie i o dziwo trzyma sie na mojej skorze jak dobre perfumy, czuje go prawie caly dzien a kosztowal 10 zl
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2007-07-05, 16:55   #96
gosik.s
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez tulipanka Pokaż wiadomość
Miało być inne spojrzenie, a znowu zaczynamy dyskusję o podróbkach, która została już przeprowadzona w wątku... Nie widzę szczególnego sensu w powtarzaniu ciągle tych samych argumentów, szczególnie, że wszyscy miłośnicy perfum z tego forum stosunek do podróbek mają jasny.
Wróćmy więc do tematu wątku, bo więkość postów go nie dotyczy.
Tulipanko, mam pytanie: a czy przypadkiem ten wątek nie wydał Ci się od początku jakiś... hmm... dziwny?
Bo zasadnicza kwestia, jaką stawia założyciel, brzmi przecież:

Ktoś ma doświadczenia w tej materii? JAK powstają podróbki?

No i przyznam, że po przeczytaniu akurat TUTAJ tak sformułowanego pytania poczułam się dziwnie zażenowana.

Może to tylko ja jestem przewrażliwiona, ale jakoś nie podoba mi się pomysł poszukiwania wśród tutejszych maniaczek perfum osób z potencjalnym doświadczeniem w materii fałszowaniu zapachów. Jakieś to poniżające... I nie sądzę, aby osoby kochające perfumy i traktujące je jak dzieła sztuki były zainteresowane roztrząsaniem technicznych szczegółów działalności oszustów. Tak samo, jak nie interesujemy się metodologią działań włamywaczy lub innych przestępców...

No i sprawa zasadnicza: w jakim celu i w imię czego tworzyć tu vademecum producenta podróbek?

To moja opinia w kwestii meritum.

gosik.s jest offline  
Stary 2007-07-05, 18:39   #97
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość

No i przyznam, że po przeczytaniu akurat TUTAJ tak sformułowanego pytania poczułam się dziwnie zażenowana.

Może to tylko ja jestem przewrażliwiona, ale jakoś nie podoba mi się pomysł poszukiwania wśród tutejszych maniaczek perfum osób z potencjalnym doświadczeniem w materii fałszowaniu zapachów. Jakieś to poniżające... I nie sądzę, aby osoby kochające perfumy i traktujące je jak dzieła sztuki były zainteresowane roztrząsaniem technicznych szczegółów działalności oszustów. Tak samo, jak nie interesujemy się metodologią działań włamywaczy lub innych przestępców...

No i sprawa zasadnicza: w jakim celu i w imię czego tworzyć tu vademecum producenta podróbek?

Zgadzam się z Tobą

W sumie co Nas obchodzi proces tworzenia podróbek i otoczka związana z nim, skoro ich nie używamy i używać nie będziemy ?

Wiemy, że podróbki powstają z gorszych składników, że krócej się utrzymują na skórze - zapewne ulatniają się po niecałej godzinie, że zniekształcają i kaleczą oryginalny zapach, że to żerowanie na pomysłach wielkich perfumiarzy, że to nieuczciwe i w zasadzie po co mamy zaglądać jeszcze bardziej za kulisy i poznawać dalsze szczegóły ? Nie ma takiej potrzeby

Cytat:
Napisane przez Tulipanka Pokaż wiadomość
Dokładnie tak
Po co ciągle od nowa wałkować temat podróbek, skoro opinię na ich temat mamy jednoznaczną...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline  
Stary 2007-07-05, 19:13   #98
Sabbath
Wiedźma

Cytat:
Napisane przez SpanishMyszka Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą

W sumie co Nas obchodzi proces tworzenia podróbek i otoczka związana z nim, skoro ich nie używamy i używać nie będziemy ?

Wiemy, że podróbki powstają z gorszych składników, że krócej się utrzymują na skórze - zapewne ulatniają się po niecałej godzinie, że zniekształcają i kaleczą oryginalny zapach, że to żerowanie na pomysłach wielkich perfumiarzy, że to nieuczciwe i w zasadzie po co mamy zaglądać jeszcze bardziej za kulisy i poznawać dalsze szczegóły ? Nie ma takiej potrzeby
Zupełnie naturalną przyczyną postawiania takiego pytania wydaje mi się ciekawość, chęć poznania, żądza wiedzy po prostu.
Choć temat niezbyt pasjonujący - każda nowa informacja, która poszerza zakres mojej wiedzy jest nie do pogardzenia.

Nie muszę przecież być astronautą, by z pasją oglądać programy o budowie promów kosmicznych, nie muszę być chora na raka, by z przejęciem śledzić prace nad wynalezieniem lekarstwa na niego i wreszcie, nie muszę być psychopatą, by oglądać programy o wielokrotnych mordercach.
Sabbath jest offline  
Stary 2007-07-05, 20:26   #99
gosik.s
Wtajemniczenie

Sabbath - owszem, ciekawość ludzka rzecz

Ale mimo wszystko istnieje różnica między ciekawością pchającą kogoś do zdobywania wiedzy na temat promów kosmicznych czy najnowszych odkryć farmakologów, a "chęcią poznania" nakazującą komuś innemu podglądać z balkonu, jak sąsiad robi TO z sąsiadką

Istnieją informacje, którymi z powodzeniem można pogardzić. Głowa to nie śmietnik, jak mawiał jeden z moich profesorów w liceum.

gosik.s jest offline  
Stary 2007-07-05, 20:52   #100
yoona
Zakorzenienie

Cytat:

Istnieją informacje, którymi z powodzeniem można pogardzić. Głowa to nie śmietnik, jak mawiał jeden z moich profesorów w liceum.
hmmm gosik do jakiego LO chodzilas? bo jeden z moich profesorow tez tak mawial

Blogowy świat

yoona jest offline  
Stary 2007-07-05, 21:54   #101
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Zupełnie naturalną przyczyną postawiania takiego pytania wydaje mi się ciekawość, chęć poznania, żądza wiedzy po prostu.
Choć temat niezbyt pasjonujący - każda nowa informacja, która poszerza zakres mojej wiedzy jest nie do pogardzenia.

Nie muszę przecież być astronautą, by z pasją oglądać programy o budowie promów kosmicznych, nie muszę być chora na raka, by z przejęciem śledzić prace nad wynalezieniem lekarstwa na niego i wreszcie, nie muszę być psychopatą, by oglądać programy o wielokrotnych mordercach.
Owszem masz rację, warto poszerzać horyzonty, zdobywać nowe informacje, ale wybacz, bowiem jeżeli chodzi o produkcję podróbek - nie jestem zbyt dociekliwa.
Jest wiele książek o perfumach, można w nich przeczytać o tworzeniu zapachów, cały proces jest bogato opisany i z przyjemnością to czytam, przyswajam nową wiedzę, podejrzewam, że proces tworzenia podróbek wygląda zapewne zupełnie inaczej...
Perfumy to w pewnym sensie sztuka, piękne zapachy mają swój urok, owszem, interesuje mnie jak powstają, w jaki sposób są dobierane składniki, natomiast podróbkami się brzydzę, wiem, że to próba skopiowania oryginalnego zapachu, żerowanie na ludzkiej naiwności, jedno wielkie oszustwo i nie obchodzą mnie kulisy ich powstania, warunki w jakich są produkowane - nie jestem ciekawa i tyle.
Jak to się mówi, są "rzeczy ważne i ważniejsze"

Cytat:

Ale mimo wszystko istnieje różnica między ciekawością pchającą kogoś do zdobywania wiedzy na temat promów kosmicznych czy najnowszych odkryć farmakologów, a "chęcią poznania" nakazującą komuś innemu podglądać z balkonu, jak sąsiad robi TO z sąsiadką

Zgadzam się z Tobą (z resztą nie po raz pierwszy)
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline  
Stary 2007-07-05, 22:07   #102
Sabbath
Wiedźma

Cytat:

Ładnie powiedziane.
I, co ważne: ładnie pomyślane.

Ale co do mojej własnej, prywatnej łepetyny... Nie miałabym takiej pewności.
Mam w niej upakowane mnóstwo idiotycznych i zupełnie zbędnych informacji, więc jeśli nie śmietnik, to przynajmniej spory strych...

Pociesza mnie fakt, że i tak statystycznie wykorzystujemy jedynie niewielką część swego mózgu, więc o brak miejsca w tym swoim lamusie nie muszę się martwić. Może po prostu moje mózgojady mają ciaśniej.

Przyznaję, że o ile jestem w stanie zrozumieć (nie usprawiedliwić) motywację złodziei, którzy dla zysku kradną cudze kompozycje, marki i wizje plastyczne, to jakąś niezdrową fascynację odczuwam, kiedy próbuję pojąć, co kieruje ludźmi, którzy pozwalają się takim gnidom bogacić.
Nie rozumiem. A chciałabym zrozumieć.

A może jednak wcale bym nie chciała?
Sabbath jest offline  
Stary 2007-07-05, 22:39   #103
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Dla mnie sprawa jest prosta:

Brak pieniędzy nie usprawiedliwia braku klasy.

Kobieta, której nie stać, ale posiada poczucie przyzwoitości będzie pachnieć mydłem, lub uskłada sobie na jeden flakonik te 70 czy 120 zł (bo za tyle można kupić 30ml większości perfum na allegro).

Ta sam kobieta nie założy przenigdy pozłacanej czy posrebrzanej biżuterii tylko dlatego, że jej nie stac na prawdziwy kruszec. Bo wie, ze badziewie nie będzie jej ozdobą.

Kupi sobie zwykłą torebkę w zwykłym sklepie, zamiast "szpanować" podróbą LV czy Chanel (nawiasem mówiąc w wątku na modzie czytałam swego czasu, że dziewczyny potrafią wydać 400 zł na podróbę LV - zgroza!).
Podpisuję się obiema rękami

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline  
Stary 2007-07-06, 04:14   #104
Sabbath
Wiedźma

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Podpisuję się obiema rękami
Obiema nie umiem.

Dla zasady chciałabym jednak napisać coś, o czym pewnie Panie doskonale wiecie, a mianowicie, że o ile kupowanie podrób (czegokolwiek) jest równoznaczne z brakiem klasy, to kupowanie oryginałów nie oznacza automatycznie, że się tę klasę posiada.
Sabbath jest offline  
Stary 2007-07-06, 09:20   #105
nebraska
Zakorzenienie

Cytat:

Dla zasady chciałabym jednak napisać coś, o czym pewnie Panie doskonale wiecie, a mianowicie, że o ile kupowanie podrób (czegokolwiek) jest równoznaczne z brakiem klasy, to kupowanie oryginałów nie oznacza automatycznie, że się tę klasę posiada.
A to jest, jak mawiaja niektórzy politycy (raczej ci bez klasy), "niezaprzeczalny fakt"

Fragrantica

nebraska jest offline  
Stary 2007-07-06, 10:37   #106
tulipanka
Zakorzenienie

Cytat:
Tulipanko, mam pytanie: a czy przypadkiem ten wątek nie wydał Ci się od początku jakiś... hmm... dziwny?

rzeczywiście pytanie o to czy ktoś ma doświadczenie w tej kwestii jest nieco dziwne, ale może autorowi chodziło o to czy ktoś coś słyszał, czytał w tej sprawie i może mu opowiedzieć...
Czy pytanie wydało mi się dziwne? Raczej nie, bo sama się kiedyś nad tym przez chwilę zastanawiałam - czy oni "wykradają" recepturę czy sami do niej dochodzą, ale przyznam, że bardziej wierzę w tę pierwszą opcję... nie jest ta wiedza do szczęścia mi potrzebna, ale myślę, że fakt, że ktoś jest ciekaw produkcji podróbek nie jest jednoznaczny z tym, że ich chce używać ja też zastanawiałam się jak robią różne dziwne rzeczy, jest nawet taki fajny program "jak to jest zrobione"
nie wiem czy chodziło o stworzenie vademecum, bardziej chyba o zwykłą informację - skąd się bierze to paskudztwo, co zalewa nasz rynek zapachowy?
Dyskusja tradycyjnie zjechała na podróbki, oj lubimy ten temat, bo co jakiś czas wałkuje się taka sama dyskusja
tulipanka jest offline  
Stary 2007-07-06, 11:16   #107
pessahson
Raczkowanie

a ja jestem ciekawa ile kosztuje wytworzenie perfum..
czyli ile procent ceny, którą płacimy, stanowią składniki
oczywiście potem dochodzi opakowanie, robicizna, prawa autorskie, etc
pessahson jest offline  
Stary 2007-07-06, 13:54   #108
dzika truskawa

Cytat:
Obiema nie umiem.

A pod tym to nawet stopą mogę się podpisać. Tak, umiem.

:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
Stary 2007-07-12, 11:03   #109
michalk
Przyczajenie

GG do michalk

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Sek w tym, że wiele osób, które nie stać na wydanie 300 zlotych na butlę oryginalnych perfum, nie chce zaopatrywac się w Avonie czy Oriflame uważając ich produkty za badziewia. A fakt jest faktem, że zarówno Avon jak i Oriflame ma kilka bardzo udanych zapachów, które są o wiele ładniejsze niz niektóre Diory czy Chanele. A odkąd odkryłam Rossmanowskie promocje, kupiłam sobie za niewielkie pieniądze Green Tea, Sunflowers, Alejkę oraz Purple Orchid. I mimo, że trzy ostatnie kupowalam w ciemno, jestem z nich zadowolona. Poza tym, co to za przyjemność pachnieć tym, co zna cała ulica? Jak używalam Tresora, to miałam satysfakcje, bo każdy pytał "co to takiego", a nikt nie rozpoznał.
Cześć - nie wiedziałem ze wątek tak się rozwinął. Sam za młodziaka używałem w LO podróbek (Kimono - Kenzo) - wówczas nie miałem pojęcia, że to podróbka a zapach wąchałem z nakrętki (OMG). Dzięki Kimono zostałem wiernym klientem Kenzo - można powiedzieć, że podróbka wychowała oryginałowi wiernego klienta
Apropos Avonu - to niech nikt mi nie mówi "lepiej kupić oryginał tańszy z Avonu niz podróbke, bo podróbki to kradzież pracy kompozytora zapachu bla bla" - IMO to avon jedzie po bandzie z podrabianiem zapachów (nie przytocze teraz nazw bo nie pamiętam ale coś mi świta, że Passion Dance - męski - był podróbką znanego zapachu).

Pozdr
M
michalk jest offline  
Stary 2007-07-12, 11:48   #110
Pomadka
Pomadkorator

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez pessahson Pokaż wiadomość
Ponoć zrobienie perfum wcale nie jest takie drogie, bo coraz częściej firmy sięgają po syntetyczne składniki. O wiele więcej kosztuje wypromowanie zapachu+inne dodatki...

Cytat:
Napisane przez michalk Pokaż wiadomość
Cześć - nie wiedziałem ze wątek tak się rozwinął. Sam za młodziaka używałem w LO podróbek (Kimono - Kenzo) - wówczas nie miałem pojęcia, że to podróbka a zapach wąchałem z nakrętki (OMG). Dzięki Kimono zostałem wiernym klientem Kenzo - można powiedzieć, że podróbka wychowała oryginałowi wiernego klienta
Apropos Avonu - to niech nikt mi nie mówi "lepiej kupić oryginał tańszy z Avonu niz podróbke, bo podróbki to kradzież pracy kompozytora zapachu bla bla" - IMO to avon jedzie po bandzie z podrabianiem zapachów (nie przytocze teraz nazw bo nie pamiętam ale coś mi świta, że Passion Dance - męski - był podróbką znanego zapachu).

Pozdr
M
Trochę nie za bardzo, bo wiele jest zapachów które siebie nawzajem przypominają.
Po prostu rynek w danym momencie chłonie (załóżmy) zapachy z mocną nutą wanilii, konkurencja zwęszyła w tym interes (znaczy klientkom się podoba) i od razu wypuszcza podobny/zbliżony/bazujący zapach na waniliowych nutach, co by panie mogły kupić u NICH...
To dlaczego taki Avon ma być gorszy od np. Lancome i nie wypuścić na rynek takich (podobnych) perfum, robi to samo, bo idzie o pieniądze.
Przynajmniej ja tak to rozpatruję.
Stary 2007-07-12, 23:35   #111
dzika truskawa

Cytat:

Pozdr
M
No bardzo ciekawa teoria...

Stary 2007-07-13, 16:46   #112
michalk
Przyczajenie

GG do michalk

co jest ciekawą teorią?
czy to że podróbki wychowują klientów oryginałom? czy to że avon robi zapachu "pod coś"
michalk jest offline  
Stary 2007-07-13, 18:39   #113
La bamba
Zadomowienie

GG do La bamba

Cytat:
Napisane przez khy Pokaż wiadomość
Co do podrobek, to dobrych kilka lat temu postanowilam kupic na allegro swoje ukochane Dune - wybralam sprzedawce, ktory mial je drogo, w przekonaniu, ze jak drogo, to nie moze byc podrobka - potem przyszly moje perfumy i...
...i na pierwszy i drugi rzut oka buteleczka niczym sie nie roznila od mojej poprzedniej buteleczki Dune (100% oryginalnej). Zapach tez niby sie nie roznil - ale po kilku uzyciach stwierdzilam, ze ma jakas dziwna, spirytusowa nutke, bardzo delikatna, ale jednak drazniaca. Gdybym nie miala wczesniej oryginalnych Dune, to moze i bym tego nie zauwazyla - ale tak ta nutka byla dla mnie nie do zniesienia.
Perfumy postanowilam oddac mlodszej kuzynce, ktorej sie szalenie podobaly i ktora nic zlego w nich nie czula - ale jeszcze przed oddaniem dokladnie porownawalam buteleczki. Okazalo sie, ze jedyna roznica miedzy oryginalna buteleczka a podrobka byl sposob, w jaki wytloczono na niej napisy (ale roznil sie baaaardzo subtelnie, trzeba bylo sie naprawde dobrze przyjrzec i porownac).
Od tej pory juz nigdy nie kupilam perfum na allegro (tzn. dopoki nie trafilam na to forum ;-))) ) - bo nawet bardzo dobra podrobka w zyciu nie dorowna oryginalnemu zapachowi, wiec...

Moja Droga Moja koleżanka kiedys kupiła perfumy marki lanvin i również była to pordóba a różnica była w ilości cieniutkich kresek na rysunku było o jedną za mało,odkryłyśmy to gdy też zaczęło nam coś zgrzytać jeśli chodzi o zapach
La bamba jest offline  
Stary 2007-07-13, 19:11   #114
La bamba
Zadomowienie

GG do La bamba

Cytat:
Napisane przez smerfeta01 Pokaż wiadomość
bardzo ciekawy wątek moja koleżanka swego czasu w każdej ilości spryskiwała się podróbkami i muszę przyznać, że na niej zapachy były bardzo trwałe. Teraz mam wrażenie na rynek wpuszczają coraz to lepiej wykonane i naśladujące oryginał podróbki

podróba to podróba,sorry dziewczyny obciach i tyle,wiem ze ktoś moze nie mieć kasy ja też na perfumy muszę zarobić sama nikt mi nie daje,ale! jeśli nie masz pieniędzy kup tańszą wodę toaletową są cudne zapachy moja młodsza siostra używa i pachnie super czasem sama jej podbieram
La bamba jest offline  
Stary 2007-07-13, 19:47   #115
Sabbath
Wiedźma

Cytat:
Napisane przez pessahson Pokaż wiadomość
Dlaczego niektóre perfumy kosztują kilka złotych a inne nawet kilkaset złotych?
Nie chodzi tutaj o koszt wytworzenia perfum. Okazuje się że koszt wytworzenia drogich perfum, wcale nie jest znacząco większy od kosztu wytworzenia zwykłych perfum.
To nie koszt wytworzenia perfum decyduje o ich cenie. O tym ile będą kosztować perfumy decyduje ich opakowanie oraz marka firmy, która tworzy dany zapach.
Klientki nie płacą za „wodę o pewnym zapachu”. Klientki płacą za określoną markę, prestiż, który daje im używanie perfum znanych firm. Czują się lepiej używając perfum Chanell czy Armani.

cytat z: http://www.malareklama.pl/a/6blendow2.html

Jakkolwiek by na to nie spojrzeć, często decyduje właśnie marka.

Czy to źle?
Ja mam wrażenie, że żadna z nas się tu udzielających nie tłumaczy swej fascynacji perfumami względami praktycznymi, a już z pewnością nie ekonomicznymi.

Perfumy dają poczucie luksusu, pewnej szczególnej przyjemności, jakiegoś "dopieszczenia".
Poza zapachem samym w sobie ma znaczenie też kwestia psychicznego nastawienia i subiektywnego, emocjonalnego odbioru.

Za pomocą perfum, preferowanych nut zapachowych kształtujemy świadomie swój wizerunek. Dla siebie samych, nie dla ewentualnie oszukanych podróbą osób postronnych.

Podróbki tych wszystkich funkcji nie spełniają i nawet jeśli zapach jest względnie podobny, to mnie nie całkiem o to chodzi.

Żeby nie było żem snob i materialistka: zdarzało mi się używać esencji waniliowej w połączeniu z olejkiem cedrowym i melisą. Mam kumpelę, która, poza używaniem oryginałów, sama konstruuje własne cudeńka z olejków i esencji. Dla mnie to jak najbardziej dopuszczalne, bardzo fajne i nawet w pewnym sensie szpanerskie.
Jak własnej roboty biżuteria. Porównując: ręcznie malowane gliniane koraliki - tak. Tandetne sztuczne "złoto" i "brylanty" - nie.

Edytowane przez Sabbath
Czas edycji: 2007-07-14 o 01:31 Powód: zmieniłam kolor cyttu
Sabbath jest offline  
Stary 2007-07-13, 22:58   #116
dzika truskawa

Cytat:
co jest ciekawą teorią?
czy to że podróbki wychowują klientów oryginałom? czy to że avon robi zapachu "pod coś"
Avon robiący zapachy "pod coś". Bo, że pod najlepiej sprzedające się trendy - to oczywiste. Ale żeby jak La Rive czy inny Federico Mahora?...

A co do "wychowywania" przez podróbki, to coś w tym stylu mi się zdarzyło. Moja przyjaciółka używa podróbki Escady Magnetism i podróbka jest tak czarująca, że pobiegłam do perfumerii testować oryginał. Który natychmiast znalazł się na mojej wishliście...

Edytowane przez dzika truskawa
Czas edycji: 2007-07-13 o 23:01 Powód: literówki
Stary 2007-07-14, 11:42   #117
La bamba
Zadomowienie

GG do La bamba

Moim zdaniem najgorsze są podróbki kenzo flower pełno ich w marketach. Moja kumpela je uwielbia a powiedzieć jej cokolwiek to zaraz że za kogo ja się uważam i że jestem burżujem:| z kolei niektóre moje koleżanki co używają oryginalnych wód toaletowych i perfumowanych chwalą się nimi na potęgę i jak tu nie zwariować
La bamba jest offline  
Stary 2007-07-14, 12:50   #118
dzika truskawa

Cytat:
Napisane przez La bamba Pokaż wiadomość
Moim zdaniem najgorsze są podróbki kenzo flower pełno ich w marketach. Moja kumpela je uwielbia a powiedzieć jej cokolwiek to zaraz że za kogo ja się uważam i że jestem burżujem:| z kolei niektóre moje koleżanki co używają oryginalnych wód toaletowych i perfumowanych chwalą się nimi na potęgę i jak tu nie zwariować
W jednym i drugim przypadku zabrakło... klasy.

Stary 2007-07-14, 12:52   #119
d'ou vient le vent
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 11

Podrobe mialam w zyciu raz - 10 ml Eau par Kenzop z Refanu kiedy jeszcze w swej naiwnosci wierzylam, ze to naprawde oryginalne perfumy bez opakowan... Masakra - i zapach i trwalosc, wszystko.

Nat

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline  
Stary 2007-07-14, 14:06   #120
stargazer
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
Powiem obrazowo, rożnica pomiędzy podróbką a oryginalnym zapachem jest mniej więcej taka jak między drzewem naturalnym a plastikowym.
Kto chciałby spacerowac po sztucznym lesie ?
Właśnie, trafiasz w samo sedno Ja mam jeszcze zbliżone skojarzenie - kwiat żywy, naturalny a plastikowy. Stosowanie podróbki to jak postawienie sobie w mieszkaniu bukietu plastikowych róż i upieranie się, że są tak samo ładne jak prawdziwe
stargazer jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości