świeżość kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-07-03, 17:45   #1
lalaith
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

świeżość kosmetyków

Jak długo mogę korzystać z kosmetyków do oczu bez obawy że nagromadzone na nich bakterie wywołają stan zapalny czy uczulenie? Po jakim czasie powinnam wyrzucić stary tusz i kupić sobie nowy? Jak jest z cieniami czy kredkami do oczu?
Dodam że noszę soczewki kontaktowe, mam wrażliwe oczy i inne błony śluzowe (w ustach, miejscach intymnych) i alergiczną cerę
lalaith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 18:36   #2
waq
Rozeznanie

Dot.: świeżość kosmetyków

Podobno tuszu powinno używać się ok. 3 miesięcy - powoli wysycha, bo dostaje się do niego powietrze. Zresztą, to widać po nałożeniu na rzęsy - jeśli zaczyna się kruszyć,a na rzęsach tworzą się nieestetyczne grudki - tusz powinien wylądować w koszu

Kredki do oczu mają długą datę ważności, chyba sama decydujesz kiedy ją wyrzucić.

Dodam, że sama też noszę soczewki. Nie mam żadnego problemu z makijażem, nie zdarzyło mi się, aby coś mnie uczuliło itp., nawet jeśli używałam tuszu, który przekroczył datę ważności

Producent powinien zamieścić informacje o stanie ważności kosmetyku i chyba tym należy się kierować, oraz własnymi obserwacjami - jeśli nic złego się nie dzieje, można używać kosmetyku nadal

Edytowane przez waq
Czas edycji: 2007-07-03 o 18:44 Powód: :)
waq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 21:22   #3
lalaith
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez waq Pokaż wiadomość
Podobno tuszu powinno używać się ok. 3 miesięcy - powoli wysycha, bo dostaje się do niego powietrze. Zresztą, to widać po nałożeniu na rzęsy - jeśli zaczyna się kruszyć,a na rzęsach tworzą się nieestetyczne grudki - tusz powinien wylądować w koszu
Ja tuszu używam sporo dłużej niż 3 miesiące, bo mam zawsze ich kilka róznych kolorków z których korzystam wymiennie. Nie tworzą mi się w tym czasie żadne grudki i nic mi się nie kruszy. Tuszy czarnych używam ok pół roku, kolorowych ok roku.

Cytat:
Kredki do oczu mają długą datę ważności, chyba sama decydujesz kiedy ją wyrzucić.
Decyduje owszem, ale nie wiem czy słusznie, dlatego to pytanie

Cytat:
Dodam, że sama też noszę soczewki. Nie mam żadnego problemu z makijażem, nie zdarzyło mi się, aby coś mnie uczuliło itp., nawet jeśli używałam tuszu, który przekroczył datę ważności
Bo to nie jest kwestia soczewek, tylko wrażliwości. Ja mam cere wrażliwą i alergiczną i oczy też wrażliwe

Cytat:
Producent powinien zamieścić informacje o stanie ważności kosmetyku i chyba tym należy się kierować, oraz własnymi obserwacjami - jeśli nic złego się nie dzieje, można używać kosmetyku nadal
Kosmetyki mają zwykle stałą datę ważności - wynosi ona 3 lata od daty produkcji. Jednak w momencie kiedy otwieramy kosmetyk, ten magiczny okres 3 lat przestaje funkcjonowac i zamienia się w kilka miesiecy. Wiem ze z kosmetykami do twarzy jest tak ze najkrocej mozna uzywac kosmetykow w sloiczkach, troche dluzej w tubkach, a najdluzej w pojemnikach z dozownikiem - kwestia sterylnosci. Nie wiem jednak jak jest z kosmetykami do oczu, dlatego zadalam to pytanie.
Czyli sugerujesz, ze mam stosowac kosmetyk dopoki nic zlego sie nie dzieje, a przestac jak sie zacznie dziac ?
Nie ryzykowałabym..
Stary 2007-07-04, 21:49   #4
waq
Rozeznanie

A masz inne wyjście ? Używaj kosmetyków wypróbowanych, przede wszystkim przeznaczonych dla alergików
waq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 19:50   #5
lalaith
Zakorzenienie

Co ile zmieniacie tusze do rzęs? Bo ja się maluję codziennie, a moje oba tusze mają już ponad rok i ciągle jest ich dosyć sporo i nie są jakieś zaschnięte.. Zastanawiam się czy mimo to nie powinnam ich wyrzucić i sprawić sobie nowego tuszu? Czy taki ponad roczny tusz może mnie podrażniać czy coś, czy nie jest przeterminowany?
Stary 2008-12-22, 20:10   #6
ejaj
Zadomowienie

GG do ejaj

Twoj watek dal mi do myslenia, poniewaz ja jednego tuszu uzywam juz od roku. Narazie niezauwazylam zadnego kruszenia i wyschniecia, ani skutkow ubocznych. Grudki mi np. robia sie po kazdym tuszu wiec uznalam ze to kwestia albo jakosci tuszu albo nieumiejetnego stosowania.
Czy wiec powinnam wyrzucic ten tusz czy skoro nic sie niedzieje moge przy nim pozostac?

•.¸♥¸.•

[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 20:47   #7
frywolna franka
Zakorzenienie

Mam kilka tuszów w użyciu i nie mam zamiaru wyrzucić mojego ulubionego, który właśnie pojutrze kończy rok
Prosta sprawa z wyschniętym, z grudkowanym tuszem, a maskara która wygląda i zachowuje się jak nowa????
frywolna franka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości