Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-07-11, 21:29   #3451
Partymix
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
No tak gliceryna niby może, chociaż mnie nie zapycha (ta apteczna- ma 86% a nie 99% jak mazidzłowa) mozna też zrobić z kwasem hialuronowym 1% to chyba nie zapycha
czyli ile kwasu hiluronowego dodac żeby było ok w toniku ( tak 5, 10% )? bo w peelingu bym nie chciała nic dodawać.

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

chce tez zrobić mlekowy i glikolowy i tak:
- mlekowy tez z woda destylowaną i z czyms jeszcze jest wskazane mieszać np. hialuronowym? czy nie trzeba może byc np. mieszany z hydrolotem np. oczarowym?
- bo glikol właśnie chcę z oczarowym (i na mazidłach było soda oczyszcz. plus hydromanil własnie ) ale nie wiem czy hydro tez konieczne jest?
Partymix jest offline  
Stary 2009-07-12, 09:22   #3452
jinxi
Raczkowanie

Dzięki wielkie dziewczyny za radę z tą ciążą...
Jeśli tak radzicie to w takim razie się dostosuję i do kwasów z mazideł wrócę niestety dopiero za jakiś czas...

A jak myslicie Effaclar K który też ma jakieś tam kwasy plus b.dobre filtry oczywiście może być przez okres ciąży stosowany?
do moich głównych problemów skórnych głównie należą nierówności i zaskórniki czasem większy syf i chciałabym to jakoś wygładzić... zaznaczę że stan mojej skóry byl taki sam i przed ciążą od momentu odstawienia tabletek. nie zdążyłam się z tym uporac a tu baby;-) teraz korci mnie już by coś z tym zrobić...
Stary 2009-07-12, 09:31   #3453
Partymix
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jinxi Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie dziewczyny za radę z tą ciążą...
Jeśli tak radzicie to w takim razie się dostosuję i do kwasów z mazideł wrócę niestety dopiero za jakiś czas...

A jak myslicie Effaclar K który też ma jakieś tam kwasy plus b.dobre filtry oczywiście może być przez okres ciąży stosowany?
do moich głównych problemów skórnych głównie należą nierówności i zaskórniki czasem większy syf i chciałabym to jakoś wygładzić... zaznaczę że stan mojej skóry byl taki sam i przed ciążą od momentu odstawienia tabletek. nie zdążyłam się z tym uporac a tu baby;-) teraz korci mnie już by coś z tym zrobić...
la rochera też bym nie stosowała w ciązy ale możesz sie spytac w aptece one będą wiedziały. Zapewniam cię ze w ciązy poprawi ci sie skórka a który masz miesiąc jeśli początki to poczekaj a w połowie i pod koniec powinnaś mieć sliczną cerę
Partymix jest offline  
Stary 2009-07-12, 09:47   #3454
mosutatsu
Rozeznanie

Kwasu salicylowego nie powinno stosować się będąc w ciąży.

Info na BU dot. toniku BHA 2%:
Cytat:
Ze względu na obecność kwasu salicylowego tonik NIE może być używany przez osoby uczulone na salicylany (np. aspirynę) oraz kobiety w ciąży.
mosutatsu jest offline  
Stary 2009-07-12, 09:51   #3455
jinxi
Raczkowanie

jestem na początku 6 miesiąca i cudów dot. mojej skórki nie uświadczyłam prócz większego celulitu
Stary 2009-07-12, 09:58   #3456
Partymix
Raczkowanie

Cytat:
jestem na początku 6 miesiąca i cudów dot. mojej skórki nie uświadczyłam prócz większego celulitu
no w takiej zaawansowanej ciązy nie powinnas dotykac kwasów
Partymix jest offline  
Stary 2009-07-12, 10:13   #3457
jinxi
Raczkowanie

ok dzięki za rade...
Stary 2009-07-12, 10:29   #3458
Partymix
Raczkowanie

Cytat:
ok dzięki za rade...
wiesz trzeba chronić malenstwo ono jak przyjdzie na swiat i tak dostanie dawkę chemi to po co jeszcze teraz
Partymix jest offline  
Stary 2009-07-12, 10:52   #3459
helpme
Raczkowanie

GG do helpme

Jeśli chodzi o te kwasy to owszem kupiłam już gotowe , tzn. w postaci płynu. I zastanawiam się czy mogłabym je rozcieńczyć delikatnie żeby były troszkę o mniejszym stężeniu. Z tego co czytam większość was jedzie z proszkami, maceratami, olejami i roznymi innymi świństewkami . Ja po prostu trochę się zapędziłam i kupiłam już tak wysokie stężenia bo myślałam że potem będe mogła je trochę zmniejszyć, np. zwyklą wodą... To można w końcu czy nie można?? W ostateczności kupię spirytus już no
helpme jest offline  
Stary 2009-07-12, 11:18   #3460
mamaNiny
Zakorzenienie

GG do mamaNiny

a w zestawie nie miałaś dodatkowych płynów, do oczyszczania twarzy przed i później to neutralizowanai?? bo ja bym bała się samodzielnie je rozcieńczać..a o spirytusie nawet nie wspomnę.. spirytus dajemy do wzmocnienia efektu, nie do osłabienia. poprawcie mnie jeśli się mylę..

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline  
Stary 2009-07-12, 13:21   #3461
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

Podobno będąc w ciąży najlepiej jest używać kosmetyków dla niemowląt, mają one super filtry i do tego na pewno nie zaszkodzą. Wczoraj przeglądałam tutaj wątek o używaniu "dziecięcych" kosmetyków i wizażanki bardzo sobie je chwalą (nie tylko te, które są w ciąży).
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...ht=dzieci%EAce
Na pewno są one bezpieczne, może sobie go też przejrzyj
No i na pewno bezpiecznym dla dzidziusia środkiem na pryszcze jest woda utleniona Zachwalam ją gdzie tylko się da, ale na prawdę jest to tani i baaardzo skuteczny środek. Przyspiesza gojenie ranek, śladów po pryszczach i samych pryszczy, można się nią smarować (lejąc jej trochę na płatek kosmetyczny) tak często jak tylko się da.

helpme, a w zestawie, który kupiłaś, to co pisze o sposobie używania? Może znajdziesz tez linka do tych produktów, które masz?
Stary 2009-07-12, 13:27   #3462
Partymix
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o te kwasy to owszem kupiłam już gotowe , tzn. w postaci płynu. I zastanawiam się czy mogłabym je rozcieńczyć delikatnie żeby były troszkę o mniejszym stężeniu. Z tego co czytam większość was jedzie z proszkami, maceratami, olejami i roznymi innymi świństewkami . Ja po prostu trochę się zapędziłam i kupiłam już tak wysokie stężenia bo myślałam że potem będe mogła je trochę zmniejszyć, np. zwyklą wodą... To można w końcu czy nie można?? W ostateczności kupię spirytus już no
nie wiem czy możesz ale jak sa gotowe to na twarz i tyle ja stosowałam 50% glikol i słabizna. oczywiście te gotowe i z allegr
Partymix jest offline  
Stary 2009-07-12, 13:33   #3463
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Partymix Pokaż wiadomość
czyli ile kwasu hiluronowego dodac żeby było ok w toniku ( tak 5, 10% )? bo w peelingu bym nie chciała nic dodawać.

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

chce tez zrobić mlekowy i glikolowy i tak:
- mlekowy tez z woda destylowaną i z czyms jeszcze jest wskazane mieszać np. hialuronowym? czy nie trzeba może byc np. mieszany z hydrolotem np. oczarowym?
- bo glikol właśnie chcę z oczarowym (i na mazidłach było soda oczyszcz. plus hydromanil własnie ) ale nie wiem czy hydro tez konieczne jest?
wersja migdałku z kwasem hialuronowym http://mazidla.com/index.php?option=...d=109&Itemid=2
generelnie wszędzie gdzie masz hydro możesz to zamienić na kwas hialuronowy 1% lub glicerynę, i wszędzie te składniki mają zapenić dodatkwoe nawilżenie czyli nie jest konieczne dodanie ich, zwłaszcza jeśli potem się używa jakiegoś nawilżającego kremu/olejku
a kwasy można spokojnie mieszać z hydrolatami, ja właściwie toniki tylko na hydrolatach robię
Stary 2009-07-12, 14:47   #3464
Partymix
Raczkowanie

Cytat:
wersja migdałku z kwasem hialuronowym http://mazidla.com/index.php?option=...d=109&Itemid=2
generelnie wszędzie gdzie masz hydro możesz to zamienić na kwas hialuronowy 1% lub glicerynę, i wszędzie te składniki mają zapenić dodatkwoe nawilżenie czyli nie jest konieczne dodanie ich, zwłaszcza jeśli potem się używa jakiegoś nawilżającego kremu/olejku
a kwasy można spokojnie mieszać z hydrolatami, ja właściwie toniki tylko na hydrolatach robię
ok dzieki właśnie tonik bym chciała z oczarowym zrobic bo wyczytałam ze ma on wł. zwęzające pory i na cerę trądzikowa dobrze dziala może akurat bedzie ok?
a mam jeszcze pytanko robisz zakupy na zaidłach.com? bo to sa moje początki i chciała bym próbeczke dostać wybranego hrdrolotu czy można o to prościć?
Partymix jest offline  
Stary 2009-07-12, 14:59   #3465
koko19891
Raczkowanie

Kwasy z Clareny całkiem fajną opinię mają
Stary 2009-07-12, 15:06   #3466
helpme
Raczkowanie

GG do helpme

Kupiłam na allegro :/ Wtedy jeszcze nie wiedziałam o mazidłach - szlag by to Nie miałam żadnych neutralizatorow itd, sam kwasik. 50% migdała to jeszcze dam rade na twarz nałożyć ( acnederm chyba nawet jest mocniejszy ponoć ) ALE GLIKOLA ALBO TCA? A i jeszcze jedno mnie męczy wiecie, a mianowicie to, czy po kilku zabiegach tym migdałem ( wystarczy mi tego na około 4-5 ) mogę sobie już walnąć tego 70% glikola i mnie nie poparzy, bo przecież moja twarz już będzie przyzwyczajona, prawda? Cholera kiedyś to waliłam na twarz nie patrzyłam a teraz się boje jakos

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

A i jeszcze zapomniałam. Slyszałam ze niezle te wszystkie kwasy neutralizuje ( czy też może wspomaga jakoś działanie? ) kwas borny, kupowany normalnie w aptece. Wiecie coś na ten temat? Bo właśnie niewiem czy po zmyciu kwasu mogę tym przemywać ryjka.

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

A i jeszcze zapomniałam. Slyszałam ze niezle te wszystkie kwasy neutralizuje ( czy też może wspomaga jakoś działanie? ) kwas borny, kupowany normalnie w aptece. Wiecie coś na ten temat? Bo właśnie niewiem czy po zmyciu kwasu mogę tym przemywać ryjka.
helpme jest offline  
Stary 2009-07-12, 18:36   #3467
Partymix
Raczkowanie

Helpme ja nie wiem jak ci w zasadzie pomóc bo ja tak jak pisałam miałam glikol 50% z all. z firmy viviene czy jakoś tak nie pamiętam i zero łuszczenia nawet pieczenia wiec nie wiem ile w kwasie kwasu? może to głupio brzmi ale jakoś mam takie odczucia co nie znaczy ze twoje są złe !
Nie o to mi chodzi. Ja bym neutrolizowała i tak robię i robiłam wacikiwem z wodą z kw. bornym nie próbowałam. Kiedyś twarz smarowałam w zasadzie przemywałam nim samym i zostawiał mi taki zółtawy kolor tak mi sie wydawało wiec mam mieszane uczucia , ale to tylko moje odczucia. Może rzeczywiście zacznij od małego stęzonka a potem zwiększ albo zrób próbe nie na twarzy a innym miejscu żeby sie nie poparzyć.
Partymix jest offline  
Stary 2009-07-12, 19:36   #3468
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
ok dzieki właśnie tonik bym chciała z oczarowym zrobic bo wyczytałam ze ma on wł. zwęzające pory i na cerę trądzikowa dobrze dziala może akurat bedzie ok?
a mam jeszcze pytanko robisz zakupy na zaidłach.com? bo to sa moje początki i chciała bym próbeczke dostać wybranego hrdrolotu czy można o to prościć?
niom, jestem fanka mazideł mozna poprosic o próbke - dostejesz wtedy 10 ml hydrolatu, generelnie oni teraz maja taki system ze jak chcesz jakas próbke to musisz napisać w uwagach do zamówienia, bo inaczej nie wysyłają
Stary 2009-07-12, 19:44   #3469
Partymix
Raczkowanie

Cytat:
niom, jestem fanka mazideł mozna poprosic o próbke - dostejesz wtedy 10 ml hydrolatu, generelnie oni teraz maja taki system ze jak chcesz jakas próbke to musisz napisać w uwagach do zamówienia, bo inaczej nie wysyłają
dziękuję tak zrobię . Ja jestem początkująca myśle że w razie problemu z kwasikiem moge liczyć na twoją pomoc?
Partymix jest offline  
Stary 2009-07-13, 12:08   #3470
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
dziękuję tak zrobię . Ja jestem początkująca myśle że w razie problemu z kwasikiem moge liczyć na twoją pomoc?
jasne, na ile pozwoli mi moja wiedza bo ja też wielce zaawansowana nie jestem
Stary 2009-07-13, 12:27   #3471
Partymix
Raczkowanie

Cytat:
jasne, na ile pozwoli mi moja wiedza bo ja też wielce zaawansowana nie jestem
na pewno wiecej niz ja dzięki
Partymix jest offline  
Stary 2009-07-13, 16:33   #3472
Lorri
Moderator

Cytat:
kwasy można spokojnie mieszać z hydrolatami, ja właściwie toniki tylko na hydrolatach robię
Pod warunkiem, że pH będzie odpowiednio ustawione. W opisach hydrolatów z Mazideł jest zaznaczone, że są stabilne powyżej pH=4. Próbowałam się dowiedzieć na jakiej podstawie jest to stwierdzone, ale mi nie odpowiedzieli. A pytałam, bo się zdziwiłam, że toniki z kwasami z BU są na hydrolatach (konserwowanych tak samo jak te z Mazideł), chociaż mają pH w zakresie 2,5-4. Dostałam odpowiedź z BU, ale zupełnie mnie ona nie zadowala. Wygląda na to, że nie robili testów laboratoryjnych takiego połączenia, a wg mnie powinni, skoro nie mają wyników badań stabilności hydrolatów.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-07-13 o 19:01
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2009-07-13, 18:23   #3473
Partymix
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Pod warunkiem, że pH będzie odpowiednio ustawione. W opisach hydrolatów z Mazideł jest zaznaczone, że są stabilne powyżej pH=4. Próbowałam się dowiedzieć na jakiej podstwawie to jest stwierdzone, ale mi nie odpowiedzieli. A pytałam, bo się zdziwiłam, że toniki z kwasami z BU są na hydrolatach (konserwowanych tak samo jak te z Mazideł), chociaż mają pH w zakresie 2,5-4. Dostałam odpowiedź z BU, ale zupełnie mnie ona nie zadowala. Wygląda na to, że nie robili testów laboratoryjnych takiego połączenia, a wg mnie powinni, skoro nie mają wyników badań stabilności hydrolatów.
o prosze nawet nie wiedziałam a to ci dopiero no ja się ustosunkowałam do tego , bo mają właśnie takie przepisy na mazidłach że łacza z hydrolotem , No chyba krzywdy sobie tym połączeniem nie wyrządzimy??
Partymix jest offline  
Stary 2009-07-13, 19:22   #3474
Lorri
Moderator

Cytat:
o prosze nawet nie wiedziałam a to ci dopiero no ja się ustosunkowałam do tego , bo mają właśnie takie przepisy na mazidłach że łacza z hydrolotem , No chyba krzywdy sobie tym połączeniem nie wyrządzimy??
Nie widziałam na stronach Mazideł receptur z kwasami i hydrolatami, o pH poniżej 4. Tylko Tonik z kwasem glikolowym 5% jest na hydrolacie, ale przy pH nie niższym niż 4 (4-4.2).

Wszystkie pozostałe są na wodzie:
Tonik 10% Kwas L- mlekowy, pH=4
Tonik 5% kwas migdałowy + hydromanil, pH=4
Tonik 5% kwas migdałowy + kwas hialuronowy, pH=4
Tonik 2% BHA - dla cer tłustych, trądzikowych i mieszanych, pH=3
Tonik 2% BHA + 8% Kwas L-mlekowy, pH=3-3.5

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-07-13 o 19:32
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2009-07-13, 19:51   #3475
Partymix
Raczkowanie

tak Lorii ja własnie chciałam glikol z oczarowym mieszać.
a pozostałe np. mogdałka to z wodą destylowaną.
a mlekowy to zrobię tak jak piszesz choc hialuronowy jest dość drogi . (18 zł)
chyba musze po prostu zakupic dodatkowo papierki i sprawdzac wg tego co mi napisałaś dzięki

Edytowane przez Partymix
Czas edycji: 2009-07-13 o 19:53
Partymix jest offline  
Stary 2009-07-13, 19:57   #3476
Lorri
Moderator

Jak się dowiem czegoś na temat tej niestabilności hydrolatów, to dam znać. Napiszę jeszcze raz do Mazideł.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Lorri jest offline  
Stary 2009-07-13, 21:11   #3477
Partymix
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jak się dowiem czegoś na temat tej niestabilności hydrolatów, to dam znać. Napiszę jeszcze raz do Mazideł.
napisz kochana dzięki
Partymix jest offline  
Stary 2009-07-14, 01:45   #3478
Lorri
Moderator

Z tego co mi napisali z BU wynika, że nie mają informacji od producenta o niestabilności hydrolatów w warunkach obniżonego pH; nie mają też wyników badań zleconych. Badań naukowych na ten temat raczej próżno szukać.

Nadal więc nie wiem, co o tym myśleć. Mam nadzieję, że pani Lidia z Mazideł wyjaśni sytuację. Być może producent Mazidlanych hydrolatów robił testy pod kątem stabilności, a producent tych z BU - nie. Nie wydaje mi się, żeby hydrolaty z różnych sklepów mogły sie różnić aż tak bardzo (taka sugestia pojawiła się w odpowiedzi z BU), zwłaszcza, że akurat lawendowy i rumiankowy użyte w tonikach z kwasami dostępnych w BU, mają takie same parametry jeśli chodzi o konserwanty i pokrywające się zakresy pH.

Hydrolaty i hydroksykwasy to w pewnym sensie składniki z dwóch różnych bajek. Hydrolaty są szeroko stosowane w kosmetyce naturalnej, która skazuje kwasy na banicję. Z drugiej strony receptury kosmetyków profesjonalnych z kwasami bazują zawsze na wodzie, nie spotkałam się nigdy z formulacjami, w których byłyby łączone hydrolaty i kwasy w konkretniejszym stężeniu. Jeśli ktoś zna przykłady takich połączeń, to proszę o informację.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Lorri jest offline  
Stary 2009-07-14, 07:43   #3479
helpme
Raczkowanie

GG do helpme

Okej. Jutro nakładam tę 50 %migdała. Mam nadzieje ze dam rade, odważna jestem No, ale skoro te z allegro ponoć są dooopaśne to może mi sie nic nie stanie POzdrawiam
helpme jest offline  
Stary 2009-07-14, 09:42   #3480
Partymix
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
Okej. Jutro nakładam tę 50 %migdała. Mam nadzieje ze dam rade, odważna jestem No, ale skoro te z allegro ponoć są dooopaśne to może mi sie nic nie stanie POzdrawiam
wiesz nie o to chodzi ze dupaśne ale ja np. nie mam pewności ile tam tego wszystkiego jest . Może najpioerw daj na mała powieszchnię skóry by sobie bidy nie narobic , a jak jeszcze wczesniej nie miałas kwasów to tym bardziej.
Partymix jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kwasy, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości