Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-12-20, 18:02   #4051
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziękuje Ci bardzo
no, nie wiem co z tym spirytusem Głupio mi tak prosić i tłumaczyć się, moja rodzina i tak jest negatywnie nastawiona do tego mojego "eksperymentowania"

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2009-12-20, 18:10   #4052
quleczka
Zakorzenienie

No to zostaje jeszcze spirytus salicylowy, taki kosmetyczny...jak chcesz to mieszac z kwasem salicylowym to wydaje mi sie, ze nie powinno byc roznicy, poza tym, ze juz ma 2% kwasu

ale moze ktos bardziej obeznany potwierdzi?
quleczka jest offline  
Stary 2009-12-20, 18:32   #4053
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Hmm... a jak zmieszam ten kwas salicylowy z olejem, to będzie miał jakąś date ważności (np. 2 tygodnie) czy tylko nadaje się jednorazowo do użycia?

illegale jest offline  
Stary 2009-12-20, 19:00   #4054
quleczka
Zakorzenienie

wydaje mi sie, ze przynajmniej ze 2 tygodnie powinno miec...choc na przyklad ten przepis z mazidel na olejek ma trwalosc az 7-8 miesiecy bez dodatkowych konserwantow w nim
quleczka jest offline  
Stary 2009-12-20, 19:06   #4055
iwona200
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Czarniawa228 Pokaż wiadomość
Dzięki za odp. A to teraz możliwe, że za krótko trzymałam. Ale ja go jeszcze wypróbuje
Może podgrzać trochę wodę destylowaną?? żeby mieszanina dłużej utrzymywała się w stanie ciekłym
A może problem leży w nakładaniu? może pędzelek mam za mały i zajmuje mi to za dużo czasu?? hmm..
A czym nakładasz kwasisko??

też małym pędzelkiem (takim do cieni) i zajmuje mi to może ok. 2 minuty
iwona200 jest offline  
Stary 2009-12-20, 19:23   #4056
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
wydaje mi sie, ze przynajmniej ze 2 tygodnie powinno miec...choc na przyklad ten przepis z mazidel na olejek ma trwalosc az 7-8 miesiecy bez dodatkowych konserwantow w nim
dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Teraz jestem już zdecydowana, że kupuję mlekowy i salicylowy. I nie mogę się już doczekać

illegale jest offline  
Stary 2009-12-20, 20:43   #4057
zalamana89
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
No to zostaje jeszcze spirytus salicylowy, taki kosmetyczny...jak chcesz to mieszac z kwasem salicylowym to wydaje mi sie, ze nie powinno byc roznicy, poza tym, ze juz ma 2% kwasu

ale moze ktos bardziej obeznany potwierdzi?

będzie różnica, bo spirytus salicylowy to nie czysty spirytus- zawiera również wodę 38% , co wpływa na końcowe stężenie kwasu. ale chyba nie ma żadnych przeciwskazań, by nie można było w nim rozpuszczać salicyla, po prostu kwas będzie delikatniejszy i może troche gorzej się rozpuszczać i nie wiem jak to ze stężeniem wtedy

U mnie 4 dzień po moim killerze- skóra schodzi mi płatami no dobra trochę jej pomagam ale nic na siłe.. a pod spodem piękna, wygładzona nowa skóra pory wygładzone nie mogę się nadziwić w końcu jestem usatysfakcjonowana

Edytowane przez zalamana89
Czas edycji: 2009-12-20 o 20:45
zalamana89 jest offline  
Stary 2009-12-20, 20:49   #4058
quleczka
Zakorzenienie

fakt, nie spojrzalam, ze to jest juz rozrzedzony woda spirytus tak wiec chyba jendak prosciej kogos poprosic o kupno takiego zwyklego
quleczka jest offline  
Stary 2009-12-20, 21:15   #4059
Bitt3rsweet
Raczkowanie

Mam pytanie dotyczące kwasów
Mam kilka blizn (małe dziurki) i czy kwasy pomogłyby na nie?
Myślałam o zakupie tego:
http://allegro.pl/item832934754_bezp..._2x_serum.html
ale nie wiem czy warto i czy byłyby jakieś efekty

Nie każ mi się zmieniać.

Pozwól mi być sobą.

Bitt3rsweet jest offline  
Stary 2009-12-20, 21:23   #4060
zalamana89
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Bitt3rsweet Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące kwasów
Mam kilka blizn (małe dziurki) i czy kwasy pomogłyby na nie?
Myślałam o zakupie tego:
http://allegro.pl/item832934754_bezp..._2x_serum.html
ale nie wiem czy warto i czy byłyby jakieś efekty
a nie lepiej zamówić np. z mazideł, trochę poczytać wątek i samemu sobie zrobić kwas? O wiele taniej to wyniesie i masz pewność, że będzi działać.. bo na te allegrowe często dziewczyny się skarżą, że nie działają, bo nie wiadomo jakie tak naprawdę mają one stężenia no i po co przepłacać ?
zalamana89 jest offline  
Stary 2009-12-20, 21:25   #4061
thefit
Raczkowanie

Nie kupuj na allegro, ja kupiłam 3 ampułki kwasu glikolowego 50%.
Nałożyłam 1 na 10 minut, a następną na 20 minut (następnego dnia)- efekt? Wyszło mi trochę pryszczy (może cera się oczyszcza) i ogólnie skóra po zmyciu była gładka i miła w dotyku (chociaż nie jakoś rewelacyjnie).

Złuszczenia żadnego chociaż zaczęłam od razu od takiego stężenia.
Poza tym cena jest znacznie wyższa niż za kwas na mazidłach czy BU.
Radzę Ci żebyś kupiła sobie kwasek w sklepie internetowym (ja mam zamiar zaraz po świętach jechać do mazideł kupić).

Jeśli chcesz spłycić blizny to tym bardziej potrzebujesz złuszczenia, a kwas z allegro to dla mnie zwykły peeling enzymatyczny

@weszłam na tą stronę- miałam dokładnie ten kwas ,który chcesz zamówić.
Nie kłamią tylko w jednym- jest bezpieczny, mam wrażenie, że gdybym nałożyła go na całą noc nie ruszyłby mojej skóry

Edytowane przez thefit
Czas edycji: 2009-12-20 o 21:34
thefit jest offline  
Stary 2009-12-20, 21:40   #4062
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
ja mam zamiar zaraz po świętach jechać do mazideł kupić
Szczerze mowiac nie slyszalam nigdy by ktos w ten sposob kupowal. Czytalas gdzies, ze mozna osobiscie u nich?
quleczka jest offline  
Stary 2009-12-20, 21:59   #4063
thefit
Raczkowanie

Ich siedziba mieści się w Poznaniu, poza tym wyszukałam na mapce i nazywają się "apteką", więc wydaje mi się, że jak złoże zamówienie w internecie to będę mogła odebrać na miejscu. Jednak nie dam sobie ręki za to uciąć, napisze po świętach do nich maila i się spytam.
thefit jest offline  
Stary 2009-12-20, 22:21   #4064
quleczka
Zakorzenienie

Przy skladaniu zamowienia nie ma takiej opcji do wyboru. Sama dzis skladalam. Nie ma tez o niej ani slowa nigdzie w zadnym opisie.

Mapka w kontakcie jest do 'Fundacja WIN' i regulamin sklepu tez mowi, ze "Przyjmowaniem, potwierdzaniem oraz realizacją zamówień złożonych przez Klienta zajmuje się firma Fundacja Wielkopolski Instytut Nieruchomości"...wiec to, ze na mapce akurat jest apteka w tym miejscu (nie zauwazylam by oni nazywali sie apteka) nie koniecznie musi miec jakis zwiazek Choc mozliwe, ze ma bo pewnie wlascicielka ma cos wspolnego z farmacja

Zapytalam z ciekawosci bo nigdy nie spotkalam sie z tym by cos u nich kupowac osobiscie

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2009-12-20 o 22:23
quleczka jest offline  
Stary 2009-12-20, 22:29   #4065
thefit
Raczkowanie

Napisze tu jeszcze jak mi odpowiedzą. Widziałam, że nie ma opcji odbioru osobistego, ale z drugiej strony w zakładce kontakt dali mapkę dojazdową:

http://mapy.google.pl/maps/ms?ie=UTF...,0.029762&z=16

Po co kupujący miałby wiedzieć jak do nich dojechać, skoro właściwie nie mógłby do nich jechać Zakręciłam się w tym...

ps. Mam pytanko co do filtrów, gdzieś wyczytałam, że powinno się je stosować co 2 h, czyli co 2 h mam zmywać makijaż, nakładać filtr?
Nie wystarczyłoby ubranie się w filtr rano ? Odechciało mi się kupować krem z filtrem do kwasów, bo i tak wiem, że nie ma opcji żebym go tak często stosowała
thefit jest offline  
Stary 2009-12-20, 22:33   #4066
quleczka
Zakorzenienie

No co 2h w zimie to chyba bylaby przesada Tak w ogole to ja slyszalam wersje o 4h bodajze

Ale ogolnie faktem jest, ze aplikacje nalezy w ciagu dnia powtorzyc...bo taki filtr po 8 czy 12h to raczej nie ma szansy dzialac
quleczka jest offline  
Stary 2009-12-21, 09:00   #4067
bez_nicka
Przyczajenie

Witam
Mam prośbę, żeby Ktoś zaprawiony w migdałowych bojach podał mi co mam kupić na mazidłach, by samej sobie zrobić kwasik. Jestem po ok. 8 kwasach : migdałowych i glikolowych na przestrzeni dobrych kilku lat - zawsze w gabinecie dermatologicznym, postanowiłam zaoszczędzić i samej przygotować peeling migdałowy.
Proszę napiszcie mi co mam kupić i ile, żeby mi starczyło na kilka zabiegów kwasem o stężeniu 20-25%. Najlepiej wydaje mi się kupić kwasik 100% (starczy pewnie na więcej niż 3 zabiegi) i go rozcięczać ale jak? Interesuje mnie opcja nie tylko z wodą destylowaną ale i alkoholem dla lepszego efektu, i jaki alkohol to ma być. A ile taki przygotowany peeling może poleżeć i gdzie, chcę zabiegi robić co 2 tyg. Czy za każdym razem przygotowywać osobno odpowiednie stężenie ? No i w czym to robić?
Co mam kupić na po kwasie, co do oczyszczenie skóry przed kwasem? Nigdy nie pytałam dermatologa co mi nakłada, się relaksowałam a pani doktor robiła zabieg. I niby po tylu kwasach jestem a naprawdę niewiele wiem o technice nakładania tych kwasów ... Pomóżcie bo zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać, żeby sobie krzywdy na buźce nie zrobić. Od razu dzięki wielkie dla Chętnego co odpowie na moje wszystkie pytania.
bez_nicka jest offline  
Stary 2009-12-21, 12:33   #4068
thefit
Raczkowanie

Witam,

tak, mozemy umówić się na odbiór osobisty w magazynie sklepu.
Na formularzu zamówienia, w Uwagach Klienta proszę zaznaczyć, że jest
Pani zainteresowana osobistym odbiorem, a ja wówczas potwierdzę odbiór.
Możliwe terminy to wtorek i środa w godz. 10-ta - 17-ta.
Płatność przy odbiorze.

pozdrawiam

Lidia Kobyłka

Dostalam taka odpowiedz z Mazidel i jestem bardzo zadowolona, bo oznacza to ,ze bede miala szybciej kwasek
thefit jest offline  
Stary 2009-12-21, 12:47   #4069
quleczka
Zakorzenienie

No i przede wszystkim o 11zl taniej
quleczka jest offline  
Stary 2009-12-21, 19:59   #4070
Bitt3rsweet
Raczkowanie

zalamana89, thefit - dziękuję Wam bardzo za odpowiedź

Przeglądam właśnie mazidła i zastanawiam się nad kupnem kwasu glikolowego, ale nie wiem czy 30% to nie będzie za dużo jak na początek. Chociaż z drugiej strony zależałoby mi na jak najszybszym spłyceniu blizn. I czy ten kwas koniecznie trzeba z czymś mieszać? Czy można użyć go osobno?

Nie każ mi się zmieniać.

Pozwól mi być sobą.

Bitt3rsweet jest offline  
Stary 2009-12-21, 20:11   #4071
quleczka
Zakorzenienie

Jakto "osobno"? Co masz na mysli? No jesli chcesz robic 30% to tego mazidel nie musisz rozcienczac bo on wlasnie tyle ma... tyle, ze jak dla mnie to troche za duzo jak na pierwsza probe z kwasami
quleczka jest offline  
Stary 2009-12-21, 22:09   #4072
Bitt3rsweet
Raczkowanie

Chodziło mi właśnie o to, czy jeśli zastosuje sam kwas, to czy nie będzie on za mocny Więc lepiej na pierwszy raz rozcieńczę go I mam nadzieję, że na pomoże na blizny

Nie każ mi się zmieniać.

Pozwól mi być sobą.

Bitt3rsweet jest offline  
Stary 2009-12-22, 10:35   #4073
Ancze
Przyczajenie

Dziewuszki kochane napiszcie mi recepturę na mlekowy 80%, kupiłam dostałam i nie wiem teraz jak dokładnie zrobic piling i tonik.Czy toniku mozna uzywac codziennie ? mam do tego tez kwas hialuronowy 1%.Ile czasu trzeba to trzymać na buzi ?Pomóżcie bo czytam i co przeczytam to inne są proporcje podane.Beę wdzieczna bardzo bardzo bo już chcę zacząć robić sobie pilingi i będę Was informowała o zmianach jakie zachodzą mam nadzieję ze coś z buzi mi zostanie :P
Ancze jest offline  
Stary 2009-12-22, 16:00   #4074
quleczka
Zakorzenienie

Przepis na tonik jest tutaj
http://mazidla.com/index.php?option=...d=103&Itemid=2

Mozna zrobic 10% lub 15%...zalezy od skory i tego czego sie chce

No i tonik jest w sumie do codziennego stosowania...ale to tez zalezy od skory

A peeling...to wszystko zalezy ile procent...ale zasada obliczen ta sama
quleczka jest offline  
Stary 2009-12-22, 20:44   #4075
Ancze
Przyczajenie

guleczka - a napisz mi jeszcze prosze czy do peelingu dodajemy również kwas h ?Ile czasu taki peling mam trzymac na twarzy około 15-20 minut?

Bardzo ogólnie Ci dziękuje
Ancze jest offline  
Stary 2009-12-23, 10:44   #4076
fifiorek
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

w tym tygodniu robie kolejny peeling 30% - wydaje mi się /albo to tylko moja bujna wyobraźnia / że leciutko wyrównuje się kolor buzi z każdym peelingiem co jeszcze bardziej mobilizuje do migdała
fifiorek jest offline  
Stary 2009-12-23, 23:36   #4077
xenaaa
Raczkowanie

hej dziewczyny!mam pytanko-jak dlugo mozna trzymac kwas migdalowy,jaka jest jego trwalosc?bo znalazlam jedna buteleczke,ktora byla otwierna w lutym :/,teraz chce zaczac znowu serie kwasem,ale nie wiem czy ryzykowac...?kwas nie zmienill zapachu,ani nic,ale nie wiem...?bede wdzieczna za odp!pozdrawiam i zycze WŚ
xenaaa jest offline  
Stary 2009-12-23, 23:52   #4078
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Napisane przez xenaaa Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!mam pytanko-jak dlugo mozna trzymac kwas migdalowy,jaka jest jego trwalosc?bo znalazlam jedna buteleczke,ktora byla otwierna w lutym :/,teraz chce zaczac znowu serie kwasem,ale nie wiem czy ryzykowac...?kwas nie zmienill zapachu,ani nic,ale nie wiem...?bede wdzieczna za odp!pozdrawiam i zycze WŚ
Czysty kwas migdałowy ma postać białych, drobnych kryształków i przechowywany w odpowiedni sposób, ma bardzo długą datę przydatności. Ale skoro mówisz o BUTELECZCE, to może masz roztwór kwasu
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline  
Stary 2009-12-24, 09:33   #4079
thefit
Raczkowanie

A ile powinno się zrobić peelingow kwasowych, zeby zniknely drobne blizenki po tradziku? Wystarczy 8-10? I ktory kwas bedzie do tego lepszy l-mlekowy, czy migdalowy? I Ile zamowic tego kwasu, zeby starczylo na 10 zastosowan (bede uzywala stezen 30-50)? Ostatnio przeczytalam chyba pol tego watku, a dopiero teraz do mnie doszlo, ze nic do mnie nie doszlo Chyba, ze to przez swieta tak...
thefit jest offline  
Stary 2009-12-24, 14:31   #4080
zalamana89
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
A ile powinno się zrobić peelingow kwasowych, zeby zniknely drobne blizenki po tradziku? Wystarczy 8-10? I ktory kwas bedzie do tego lepszy l-mlekowy, czy migdalowy? I Ile zamowic tego kwasu, zeby starczylo na 10 zastosowan (bede uzywala stezen 30-50)? Ostatnio przeczytalam chyba pol tego watku, a dopiero teraz do mnie doszlo, ze nic do mnie nie doszlo Chyba, ze to przez swieta tak...
ja Ci powiem, że jestem po 10 peelingach i widać znaczną poprawę chociaż te pierwsze w ogóle nie robiły dosłownie nic z moją cerą.. tylko ja mam skórę nosorożca i raz w tygodniu robię killera mieszając salicyla z migdałem - takie połączenie służy mi najbardziej skóra schodzi mi płatami dosłownie ale takich porów wygładzonych to ja nigdy nie miałam nie używałam kwasu mlekowego, więc na jego temat się nie wypowiem ale salicyl z połączeniu z migdałem naprawdę potrafi zdziałać cuda myśle, że na początek powinnaś zamówić mniejsze opakowanie- jesli chodzi o migdała, żeby najpierw przekonać się, czy będzie Ci służył, bo nie ma sensu większego, bo może że nie będzie Ci służył

Edytowane przez zalamana89
Czas edycji: 2009-12-25 o 00:52
zalamana89 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kwasy, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości