Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-12-28, 15:44   #391
moni_j30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Witam wszystkich!
Przeczytalm caly watek i juz zamowilam kwas migdalowy w mazidlach.
Mam jednak jeszcze kilka pytan.
Jesli dobrze zrozumialam do przygotowania 25% peelingu potrzebuje 5 gram kwasu i 15 gram wody?!?!
Czy tylko te dwa produkty i czy woda powinnna byc destylowana???
Czym nakladac peeling?
Jak dlugo powinno trzymac sie go na buzce?
Czy zmycie woda z mydem wystarczy?
Czym potraktowac buzke po peelingu, czy lanolina wystarczy?
Bede bardzo wdzieczna za wyjasnienie wszystkich moich watpliwosci.
moni_j30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-29, 13:30   #392
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Do kwasomaniaczek- peeling kwasem migdałowym

up
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-29, 17:56   #393
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Łączę watki o tej samej tematyce w jeden - zbiorczy
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-29, 18:18   #394
201803260919
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 246
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

jejku przeczytalam caly ten watek i bardzo mnie zachecil do tego peelingu, ale stwierdzilam ze na pierwszy raz to moze lepiej oddac sie w rece dermatologa, wlasnie wrocilam z zabiegu ( no i zglupialam. Bo dala mi na twarz 40 % kwas, a pytalam czym bedzie go neutralizowac, to powiedziala, ze sama woda wystarczy.Pytalam o mydlo, ale podobno kwas migdalowy jest tak slaby i sam sie neutralizuje, ze nie ma takiej potrzeby zeby go mydlem zmywac. No i zmyla mi to sama woda, ale wacikami. Nie jestem pewna czy dokladnie, bo ciagle mnie jeszcze gdzies piecze. W ogole boje sie, bo chcialam polepszyc stan mojej cery, a jak sie zobaczylam zaraz po, cala czerwona to mnie przerazilo, i teraz jestem w stanie paniki zeby mi sie nie narobily nowe przebarwienia ( bo wlasnie glownie o przebarwienia mi chodzilo, zeby troche usunac, zeby zbledly). No i najberdziej boje sie o policzki, bo mam naczynkowe ( tzn czesto i latwo sie czerwienie) i wlasnie one teraz najbardziej zaczerwnienione i piekace. No i wszystkie przebarwienia bardziej widoczne. Pewnie tak musi byc, ale mimo wszystko sie boje. Jeszcze raz musze przewertowac ten watek, zeby cos sie dowiedziec o pielegnacji teraz. Cos czuje, ze nadchodzace dni beda cieeezkie! zeby tylko nie bylo gorzej niz przed!
przepraszam ze tak biadole, ale musialam sie wygadac, a wy wiecie o co chodzi chociaz chyba nikt tak nie panikuje jak ja.
201803260919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-29, 19:35   #395
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Agaaato, niestety peeling migdałowy nie słuzy dobrze naczynkowej cerze (jak żaden z kwasów AHA). Może sie pogorszyc jej stan.
Pamiętaj o filtrach w dzień. Avene powinny Ci dobrze słuzyć, bo odżywią Twoja biedną buzię i nie zawierają alkoholu. Prawdopodobnie będziesz musiała pod filtry jeszcze dodatkowo sie nawilżyć. Na noc musisz zafundowac skórze jakieś mega nawilżanie, natłuszanie i odżywienie skóry. Tu na biochemii jest wątek o nawiżaniu zmaltretowanej kwasami i retionoidami skóry. Nie wiem tylko czy po takim mocnym peelingu nie potrzeba czegoś specjalnego
Nigdy nie miałam robionego peelingu w gabinecie, więc nie wypowiem sie jako specjalistka w tej kwestii.
Dziewczyny po zabiegach domowych uzywają z powodzeniem lanoliny.
Chwalona jest ta:http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=15756
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-29, 22:40   #396
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

a czy w trakcie stosowania kuracji peelingiem migdalowym mozna uzywac jakies mascie na blizny (np cepan) ??
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 00:07   #397
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Dzięki
Proszę bardzo tylko uważaj jakby co na ten 30%, bo to kiler.


Cytat:
Napisane przez moni_j30 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
Przeczytalm caly watek i juz zamowilam kwas migdalowy w mazidlach.
Mam jednak jeszcze kilka pytan.
Jesli dobrze zrozumialam do przygotowania 25% peelingu potrzebuje 5 gram kwasu i 15 gram wody?!?!
Czy tylko te dwa produkty i czy woda powinnna byc destylowana???
Czym nakladac peeling?
Jak dlugo powinno trzymac sie go na buzce?
Czy zmycie woda z mydem wystarczy?
Czym potraktowac buzke po peelingu, czy lanolina wystarczy?
Bede bardzo wdzieczna za wyjasnienie wszystkich moich watpliwosci.
To ja odpowiem, chociaż zrobienie sobie 30% peelingu wcale nie czyni mnie specjalistką od nich , ale widzę, że zbliża się niebezpieczeństwo dla Ciebie, moni. Chodzi mi o stężenie, o które o pytasz.

Na początek nie powinnaś robić 25% peelingu, jest za mocny. Nawet jeżeli przygotowałaś wczesniej twarz 5% tonikiem. Lepiej stopniowo zwiększać stężenia, niż zrobic sobie krzywdę.

Ja zrobiłam 20 gram toniku, bo potrzebowałam tyle, a to jest dużo. Myślę, że na samą twarz wystarczy z 5 gram. Podaję ilości w gramach, bo sama używam wagi do odmierzania składników. Jeżeli nie masz wagi, to będziesz musiała zrobić peeling odmierzajać mililitry. Na pewno dziewczyny podawały wczesniej ile mililitrów kwasu, a ile wody musisz dodać, żeby wyszedł Ci peeling o określonym stężeniu. W przeliczeniu Ci nie pomogę, bo po prostu już tego nie pamiętam (waga ).

Woda+kwas to łagodniejsza wersja peelingu, taka z alkoholem to mocniejsza. Znowu: dziewczyny podawały wcześniej ile dodać,żeby wyszło odpowiednie stężenie. Na wszelki wypadek na początek lepiej tylko woda+kwas.

Ja używam destylowanej (z przyzwyczajenia); nie wiem, jak inni.

Nakładam wacikiem, niedużo nakładam na wacik, a potem na twarz, cienką warstwą. Można palcami, możne pędzlem do podkładu (mnie szkoda mojego pędzla )

Jak długo... pierwszy trzymałam 10 minut, ostatni 30 minut. Mojakoleżanka nakłąda zawsze na 5 minut, bo dłużej nie wytrzymuje. Jak będzie bardzo paliło, to nie ma co przesadzać i lepiej zmyć.

Zmycie wodą z mydłem mnie nie wystarczyło, użyłam sody (takiej kuchennej oczysczonej) rozpuszczonej w wodzie, dopiero wtedy przestało piec.

Po peelingu używam lanoliny wymieszanej z maścią Tribiotic, ta masć to na tak zwany "wszelki wypadek" Ja używam lanoliny przez 2 dni po peelingu, nie piecze mnie, jak nakładam. Przez następne dni serum z Pine Bark, na to kilka kropli oleju - wiesiołek ładnie goi.

moni, to co Ci napisałam, już się gdzieś tam przez wątek przewinęło, chyba powinnaś przeczytać go jeszcze raz
Poza tym, myślę, że my wszystkie tutaj ekserymentujemy z tym peelingiem, jak, jak długo itd, dlatego to co Ci napisałam, to jest mój sposób robienia peelingu i moja odczucia po nim. Jak sama spróbujesz, to szybko będziesz wiedzieć co i jak.


Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
a czy w trakcie stosowania kuracji peelingiem migdalowym mozna uzywac jakies mascie na blizny (np cepan) ??
Hmm...
Jak często zamierzasz robić ten peeling? Jeżeli często, to nie wiem, jak wciśniesz maść pomiędzy peelingi, bo skóra się goi 5-6 dni, czasem dłużej.
Ja staram się unikać wszystkich dodatkowych produktów przynajmniej tydzień po wygojeniu (czyli w sumie wychodzi ok 2 tygodni), tak na wszelki wypadek.
Ale tak naprawdę to nie wiem
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-30, 09:45   #398
majo.lika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 5
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

.....przez święta czytałam,czytałam i tak od tego czytania aż mi się pytania w głowie porodziły co do zabezpieczania skóry przed peelingiem: trzeba posmarowac lanoliną? jak dermatolog robił mi kwas glikolowy,smarował tylko skrzydełka nosa. Czy lanolina na potem? Czy może być CUTIBASE? to taki apteczny krem półtłusty do wrażliwej cery. Czyli,reasumując: robię kwas,myję buzię mydłem,zabezpieczam skrzydełka nosa i znamiona lanoliną,nakładam kwas,zmywam jak piecze,nakładam lanolinę i czekam na efekty!!!! Tak?
majo.lika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 09:49   #399
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Hmm...
Jak często zamierzasz robić ten peeling? Jeżeli często, to nie wiem, jak wciśniesz maść pomiędzy peelingi, bo skóra się goi 5-6 dni, czasem dłużej.
Ja staram się unikać wszystkich dodatkowych produktów przynajmniej tydzień po wygojeniu (czyli w sumie wychodzi ok 2 tygodni), tak na wszelki wypadek.
Ale tak naprawdę to nie wiem
tez racja, gdzie ja go wcisne
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 11:03   #400
201803260919
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 246
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Agaaato, niestety peeling migdałowy nie słuzy dobrze naczynkowej cerze (jak żaden z kwasów AHA). Może sie pogorszyc jej stan.
Pamiętaj o filtrach w dzień. Avene powinny Ci dobrze słuzyć, bo odżywią Twoja biedną buzię i nie zawierają alkoholu. Prawdopodobnie będziesz musiała pod filtry jeszcze dodatkowo sie nawilżyć. Na noc musisz zafundowac skórze jakieś mega nawilżanie, natłuszanie i odżywienie skóry. Tu na biochemii jest wątek o nawiżaniu zmaltretowanej kwasami i retionoidami skóry. Nie wiem tylko czy po takim mocnym peelingu nie potrzeba czegoś specjalnego
Nigdy nie miałam robionego peelingu w gabinecie, więc nie wypowiem sie jako specjalistka w tej kwestii.
Dziewczyny po zabiegach domowych uzywają z powodzeniem lanoliny.
Chwalona jest ta:http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=15756
dziekuje bardzo za odpowiedz

no wlasnie tez czytalam, ze naczynkowej cerze takie peelingi kwasami nie sluza, ale dermatolog mi powiedziala, ze ten kwas jest tak delikatny, ze nie ma sie czym przejmowac. W ogole stwierdzila, ze jest udowodnione ze kwasy pomagaja na naczynka, obkurczaja je, czy jakos tak. Nie wiem, ile w tym prawdy.
Dzisiaj juz lepiej, tzn zaczerwienienie na policzkach zeszlo calkiem ,ale widac jeszcze w innych miejscach. A najgorsze dla mnie jest chodzenie bez podkladu ( stwierdzilam, ze przez te dni luszczenia niech skora odpocznie), bo odkad zaczely sie problemy ze skora, nigdy tego nie robilam ale chcialo sie maltretowac skore wczesniej, to trzeba pocierpiec

dziekuje za link musze wybrac cos, bo bo ta biedna skora domaga sie jednak czegos mocniej nawilzajacego, juz to czuje.
201803260919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 14:27   #401
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez agaaata Pokaż wiadomość
no wlasnie tez czytalam, ze naczynkowej cerze takie peelingi kwasami nie sluza, ale dermatolog mi powiedziala, ze ten kwas jest tak delikatny, ze nie ma sie czym przejmowac. W ogole stwierdzila, ze jest udowodnione ze kwasy pomagaja na naczynka, obkurczaja je, czy jakos tak. Nie wiem, ile w tym prawdy.

Naczynkom nie zaszkodzi z tego co wiem kwas salicylowy (czyli kw. BHA).
Nie zawsze dermatolog musi mieć rację. Czytałas już?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99094
anah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-30, 15:28   #402
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

migdałowy też nie szkodzi naczynkom, o czym ich posiadaczki już tutaj pisały. wychodzi na to, że tylko glikolowy szkodzi, a w skrócie piszemy, że kwasy AHA, bo w powszechnie dostępnych kosmetykach zazwyczaj jest stosowany kwas glikolowy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-01, 21:46   #403
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Zrobiłam sobie czwarty juz peeling - tym razem mocniej potraktowałam czoło- 30% roztworem i jest dramat - skóra owszem się złuszczyła ale dostałam takiego wysypu grudek i wyprysków na same święta że myślałam , że się popłaczę - będąc nastolatką w najgorszym okresie pryszczowym nie miałam takiego plonu - wcześniej trochę na mniejszą skalę miałam ten efekt na brodzie.... zastanawiam się nad zaprzestaniem kuracji bo trochę mija się to z celem... miałam pozbyć się przebarwień a nie nabawić się nowych po wystpie wyprysków...może kwasy po prostu nie są dla mnie? Spotkałayście się z takim efektem po peelingu migdałowym ( pytam o ten konkretnie bo przy innych również miałam wysypy)
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 10:30   #404
pati23
Raczkowanie
 
Avatar pati23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 375
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez maniaa Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie czwarty juz peeling - tym razem mocniej potraktowałam czoło- 30% roztworem i jest dramat - skóra owszem się złuszczyła ale dostałam takiego wysypu grudek i wyprysków na same święta że myślałam , że się popłaczę - będąc nastolatką w najgorszym okresie pryszczowym nie miałam takiego plonu - wcześniej trochę na mniejszą skalę miałam ten efekt na brodzie.... zastanawiam się nad zaprzestaniem kuracji bo trochę mija się to z celem... miałam pozbyć się przebarwień a nie nabawić się nowych po wystpie wyprysków...może kwasy po prostu nie są dla mnie? Spotkałayście się z takim efektem po peelingu migdałowym ( pytam o ten konkretnie bo przy innych również miałam wysypy)
Ja jestem po pierwszym peelingu kwasem migdałowym i też mi wyskakiwały niespodzianki (zwłaszcza coś dziwnego pod uchem). No ale może trzeba odcierpieć swoje żeby ładnie wyglądać, dlatego powtarzam dzisiaj zabieg. Jak już zaczęłam to muszę skończyć. Trochę mnie przeraziłaś tym, że po czwartym peelingu też miałaś wysyp, bo miałam nadzieje że po kolejnych zabiegach będzie lepiej. No cóż zobaczymy. Pisz jak tam ma się twoja cera. Trzymam kciuki
pati23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 11:14   #405
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez maniaa Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie czwarty juz peeling - tym razem mocniej potraktowałam czoło- 30% roztworem i jest dramat - skóra owszem się złuszczyła ale dostałam takiego wysypu grudek i wyprysków na same święta że myślałam , że się popłaczę - będąc nastolatką w najgorszym okresie pryszczowym nie miałam takiego plonu - wcześniej trochę na mniejszą skalę miałam ten efekt na brodzie.... zastanawiam się nad zaprzestaniem kuracji bo trochę mija się to z celem... miałam pozbyć się przebarwień a nie nabawić się nowych po wystpie wyprysków...może kwasy po prostu nie są dla mnie? Spotkałayście się z takim efektem po peelingu migdałowym ( pytam o ten konkretnie bo przy innych również miałam wysypy)
Ja również miałam taką niespodzianke... Ale tylko na czole i właśnie po zastosowaniu większego stężenia. Gdy peeling jest słabszy i złuszczanie mniej widoczne to wtedy jest dobrze. A jak złuszczanie jest duże to wtedy widać najmniejszy zaskórnik i grudke... po prostu wszystko wychodzi na wierzch. Teraz sobie zapamiętam, żeby na twarz nie używać zbyt dużego stężenia.
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 19:51   #406
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez agaaata Pokaż wiadomość
W ogole stwierdzila, ze jest udowodnione ze kwasy pomagaja na naczynka, obkurczaja je, czy jakos tak. Nie wiem, ile w tym prawdy.
owszem, ale kwasy PHA - glukonolakton i laktobionowy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 20:36   #407
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
owszem, ale kwasy PHA - glukonolakton i laktobionowy.
a gdzie znajdziemy ten kwas ??
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-03, 10:48   #408
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
a gdzie znajdziemy ten kwas ??
w kosmetykach firmy Neostrata, to jest ich patent, zdaje się
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-03, 10:55   #409
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
w kosmetykach firmy Neostrata, to jest ich patent, zdaje się
dziekuje
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-03, 13:44   #410
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
a gdzie znajdziemy ten kwas ??
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=137832
http://www.nuskin.com/cgi-bin/imweb/...rodId=97101213
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 10:59   #411
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość
Ja również miałam taką niespodzianke... Ale tylko na czole i właśnie po zastosowaniu większego stężenia. Gdy peeling jest słabszy i złuszczanie mniej widoczne to wtedy jest dobrze. A jak złuszczanie jest duże to wtedy widać najmniejszy zaskórnik i grudke... po prostu wszystko wychodzi na wierzch. Teraz sobie zapamiętam, żeby na twarz nie używać zbyt dużego stężenia.
Dokładnie! Zastanawiające jest jednak to czy złuszczanie kwasem "odsłania" to co wcześniej już w skórze tkwiło tylko było niewidoczne czy też w moim przypadku po prostu sytmuluje powstawanie grudek, zaskórników?

Używając produktów kosmetycznych z kwasami zawsze po jakims czasie obserwowałam wysyp grudek i zaskórników, który pomimo dalszego dłuższego stosowania preparatu jednak wcale nie ustępował. Nie wiem czy stęzenie było za małe żeby uporac się z tym co się stalo, czy po prostu, uzywanie kwasu stymulowało powstawanie problemu...

Nie wiem przez to czy zrobić jeszcze pare peelingów bo nie potrafie przewidziec czy dzięki nim uda sie gruntownie zlikwidowac problem czy tez robiąc dalej peelingi tylko będę go nasilac...?

Czy ktoś mógłby pomóc mi rozwiązać ten dylemat?
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 20:30   #412
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez maniaa Pokaż wiadomość
Używając produktów kosmetycznych z kwasami zawsze po jakims czasie obserwowałam wysyp grudek i zaskórników, który pomimo dalszego dłuższego stosowania preparatu jednak wcale nie ustępował. Nie wiem czy stęzenie było za małe żeby uporac się z tym co się stalo, czy po prostu, uzywanie kwasu stymulowało powstawanie problemu...

Nie wiem przez to czy zrobić jeszcze pare peelingów bo nie potrafie przewidziec czy dzięki nim uda sie gruntownie zlikwidowac problem czy tez robiąc dalej peelingi tylko będę go nasilac...?

no to mnie zaskoczyłyście takimi spostrzeżeniami
Uzywam kwasów (z dłuzszą przerwą) juz dłuższy czas, ale takiej prawidłowości nie zauważyłam.

Wracając do peelingu migdałowego... Dwa tygodnie temu zrobiłam wstęp do niego. 4ml wody i uwaga! ogromna ilość kwasu... całe 0,3 ml
Nic nie szczypało. Na drugi dzień zero łuszczenia zaczerwienienia. Skóra oczyszczona, gładka. Zaczęłam sie łuszczyć w sobote i łuszczę sie ale juz minimalnie, do dzisiaj. Myślałam, że zrobię dziś znowu, ale póki co linienie nie ustępuje i chyba będę musiała moją oporna skórę pogonic maseczko-peelingiem aspirynowym. Zedre tą skóre i zafunduje sobie nowa porcję łuszczenia.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-05, 12:15   #413
renamal
Raczkowanie
 
Avatar renamal
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Mam pytanie w jakim stężeniu używać tego kwasu jeżeli chcę się pozbyc przebarwień na twarzy. I czy w ogle pomże w pozbyciu się plam. Plama która jest zmora spędzającą sen z powiek pojawiła się w maju ubiegłego roku, od tego czsu bezskutecznie z nia walczę kremami i nic,używałam np. Erisa Albucin Maxima.Ale dowiedziałam się niedawno od zanajomej,że bardzo skuteczny na plamy posłoneczne wywołane min zażywaniem środków hormonalnych jest właśnie kwas migdałowy. Nie wiem tylko w jakich stężeniach używać go jeżli chcę pozbyć się plam. Z góry dziękuję za pomoc
renamal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-05, 13:19   #414
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez renamal Pokaż wiadomość
Mam pytanie w jakim stężeniu używać tego kwasu jeżeli chcę się pozbyc przebarwień na twarzy. I czy w ogle pomże w pozbyciu się plam. Plama która jest zmora spędzającą sen z powiek pojawiła się w maju ubiegłego roku, od tego czsu bezskutecznie z nia walczę kremami i nic,używałam np. Erisa Albucin Maxima.Ale dowiedziałam się niedawno od zanajomej,że bardzo skuteczny na plamy posłoneczne wywołane min zażywaniem środków hormonalnych jest właśnie kwas migdałowy. Nie wiem tylko w jakich stężeniach używać go jeżli chcę pozbyć się plam. Z góry dziękuję za pomoc
Stężenie nie musi być wysokie, tyle że wtedy "wywabianie" plamy dłuzej potrwa - stężenie powodujące widoczne złuszczenie naskórka, czyli peeling, to minimum 20%, w warunkach domowych dochodzi się do 40%, nie więcej. Jeżeli kupisz sobie kwas migdałowy, to może sobie sama dostosowac stężenie roztworu tak, żeby Twoja skóra go tolerowała, należy zacząć od słabego toniku 5%, potem przechodzić na wyższe.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 17:31   #415
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

zamierzam w ten weekend wyprobowac kwasik
na razie nie na sobie wciagnelam w to mojego gruboskornego TŻ nawet sie zgodzil chetnie jak mu powiedzialam ze wypieknieje miedzy wierszami dodalam tez ze poluszczy sie troszke ale zobaczymy. poki co jest bardzo chetny. Poogladam efekty u niego i jak bedzie ladnie to za tydzien robie sobie zaczynam od 15%
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 21:11   #416
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez mewcia Pokaż wiadomość
wciagnelam w to mojego gruboskornego TŻ nawet sie zgodzil chetnie jak mu powiedzialam ze wypieknieje miedzy wierszami dodalam tez ze poluszczy sie troszke ale zobaczymy. poki co jest bardzo chetny. Poogladam efekty u niego i jak bedzie ladnie to za tydzien robie sobie

Mewcia
, ja sobie takiej sytuacji z moim TŻ nie wyobrażam Najpierw nie uwierzyłby a potem posmiał by sie ze mnie trochę. Argument o wypięknieniu odpada. Fakt, że nie ma problemów z cerą.

Jutro będe robić 10%. Łuszczenie z ostatniego, super ostrego, już minęło.
Można szaleć dalej.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 22:06   #417
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

ja w poniedzialek tez planuje kolejny - ale raczej nie bede zwiekszac stezenia, mysle ze lepiej mojej buzi zrobi wiecej lzejszych "zabiegow"
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 23:35   #418
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

a ja chcialam sobie złożyć zamówienie na mazidlach at u taka lipa. Najpierw każa mi się zalogowac, a poetem potepować wedug instrukcji, której NIE otrzymałam na maila, a czekam już 2 dni
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-07, 07:22   #419
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
a ja chcialam sobie złożyć zamówienie na mazidlach at u taka lipa. Najpierw każa mi się zalogowac, a poetem potepować wedug instrukcji, której NIE otrzymałam na maila, a czekam już 2 dni
Kaczorka instrukcje postepowania dostajesz po kolei w trakcie rejestracji, wszystko odbywa sie na stronie mazidel, a na e-maila dostajesz link aktywujacy Twoja rejestracje, a pozniej juz tylko potwierdzenia zlozonych zamowien.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-07, 19:56   #420
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez mewcia Pokaż wiadomość
zamierzam w ten weekend wyprobowac kwasik
na razie nie na sobie wciagnelam w to mojego gruboskornego TŻ nawet sie zgodzil chetnie jak mu powiedzialam ze wypieknieje miedzy wierszami dodalam tez ze poluszczy sie troszke ale zobaczymy. poki co jest bardzo chetny. Poogladam efekty u niego i jak bedzie ladnie to za tydzien robie sobie zaczynam od 15%
a przygotowałaś mu skórę niższym stężeniem? niby faceci mają grubą skórę, ale ja kiedyś mojemu posmarowałam zaskórniki na nosie delikatnym przecież lotionem 2% BHA Pauli i po kilku minutach zaczęło go piec i nos zrobił się czerwony.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.