Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-01-22, 20:01   #4261
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mam pytanie do osób z cerą z tendencją do zapychania: czy jeśli robicie sobie peeling kwasowy, a potem nakładacie jakiś krem bambino, coś tłustego, emolium, dermosan, nanobasy i inne nie zapycha wam się cera? Czy może jeśli ona jest w fazie tego złuszczania naskóra, to się nie zapycha?

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2010-01-22, 20:35   #4262
ranka
Kici kici miau miau

ja nakladam nawilzajacy z LPR
ranka jest offline  
Stary 2010-01-23, 22:26   #4263
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Kwasomaniaczki kochane, powiedzcie proszę, czy u Was też peeling wysychając pozostawia na skórze biały osad?
Właśnie po raz pierwszy zaaplikowałam sobie migdałka ~ 20%, szczypie, a twarz cała biała, jakbm kichnęła w mąkę...

'Estelle' jest offline  
Stary 2010-01-23, 22:40   #4264
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Kwasomaniaczki kochane, powiedzcie proszę, czy u Was też peeling wysychając pozostawia na skórze biały osad?
Właśnie po raz pierwszy zaaplikowałam sobie migdałka ~ 20%, szczypie, a twarz cała biała, jakbm kichnęła w mąkę...
Tak zostawia, u mnie to bardziej przypomina zacieki, ale podejrzewam, że roztwór z wodą, bardziej się krystalizuje na skórze (ja mieszam ze spirytusem )
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline  
Stary 2010-01-23, 22:42   #4265
eyee
Rozeznanie

Cytat:
ja raz tak miałam -ale z kwasem glikolowym-ale po toniku..-nie byla to schodząca skóra-podejrzewam ze może soda...hmm

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kiełbasy, cukru, słodyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline  
Stary 2010-01-23, 22:45   #4266
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Napisane przez eyee Pokaż wiadomość
podejrzewam ze może soda...hmm
Ale skąd soda
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
coldold jest offline  
Stary 2010-01-23, 23:18   #4267
ranka
Kici kici miau miau

migdalek pewnie krystalizuje na skorze..
jak zaczelam dodawac kilka kropel alkoholu to juz nie bylo tego efektu..

a soda to tylko do toniku jesli za kwasny
ranka jest offline  
Stary 2010-01-24, 09:22   #4268
fifiorek
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

dziewczyny może któraś z Was będzie znała odpowiedź na pytanie, które zadałam tu ? dotyczy kwasu mlekowego
dopiero teraz zerknęłam, że wątek nie został założony na biochemii a to ułatwiłoby uzyskanie odpowiedzi /nie chciałam otwierać nowego na ten temat, więc odświeżyłam ten sprzed kilku lat/
fifiorek jest offline  
Stary 2010-01-24, 10:18   #4269
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
dziewczyny może któraś z Was będzie znała odpowiedź na pytanie, które zadałam tu ? dotyczy kwasu mlekowego
dopiero teraz zerknęłam, że wątek nie został założony na biochemii a to ułatwiłoby uzyskanie odpowiedzi /nie chciałam otwierać nowego na ten temat, więc odświeżyłam ten sprzed kilku lat/
Ja bym nie dodawała, w końcu tonik musi mieć odpowiednie pH, dodasz kwasu, będzie za kwaśny, potem jakaś zasada i możesz się zakopać w mieszance, która nie wiadomo jak długo będzie się nadawała do użycia.
coldold jest offline  
Stary 2010-01-24, 11:10   #4270
fifiorek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Ja bym nie dodawała, w końcu tonik musi mieć odpowiednie pH, dodasz kwasu, będzie za kwaśny, potem jakaś zasada i możesz się zakopać w mieszance, która nie wiadomo jak długo będzie się nadawała do użycia.

dzięki za odpowiedź
czyli lepiej zrobić osobny tonik
fifiorek jest offline  
Stary 2010-01-24, 11:12   #4271
quleczka
Zakorzenienie

Ja bym zrobila juz predzej nowy tonik mowiac szczerze
quleczka jest offline  
Stary 2010-01-24, 11:34   #4272
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź
czyli lepiej zrobić osobny tonik
Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Ja bym zrobila juz predzej nowy tonik mowiac szczerze
też mam takie zdanie.
coldold jest offline  
Stary 2010-01-24, 13:36   #4273
fifiorek
Wtajemniczenie

i tak zrobie
a mam pytanie z innej beczki - co zrobić żeby wątek, który wcześniej wskazałam został przeniesiony na biochemię? wystarczy napisać do moderatora czy jak ?
fifiorek jest offline  
Stary 2010-01-24, 14:42   #4274
'Estelle'

Dzięki za odpowiedzi
Póki co łuszczenia nie ma, ale to pewnie za kilka dni.

Powiedzcie mi jeszcze - czy nakładacie nawilżacz zaraz po spłukaniu kwasu, czy może na następny dzień dopiero?

'Estelle' jest offline  
Stary 2010-01-24, 15:17   #4275
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

od razu po splukaniu wklepuje 2 warstwy kremu calma nawilzajacy, ziai

znow kusi mnie migdalek, ale mialam 2 razy wysyp jakbyuczulenie, chyba zostane przy salicylu
Stary 2010-01-24, 15:19   #4276
mamaNiny
Zakorzenienie

GG do mamaNiny

hmm robię sobie migdałka poraz drugi, i jakoś teraz efekty znacznie mniej widoczne.. troszkę rozczarowana jestem..

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline  
Stary 2010-01-24, 16:24   #4277
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
od razu po splukaniu wklepuje 2 warstwy kremu calma nawilzajacy, ziai

znow kusi mnie migdalek, ale mialam 2 razy wysyp jakbyuczulenie, chyba zostane przy salicylu
Dzięki za odp.
Ja też właśnie wklepałam od razu, dałam złoty olej jojoba.

'Estelle' jest offline  
Stary 2010-01-24, 19:39   #4278
sandra1986
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez eyee Pokaż wiadomość
ja raz tak miałam -ale z kwasem glikolowym-ale po toniku..-nie byla to schodząca skóra-podejrzewam ze może soda...hmm
Wiesz eyee, kiedyś kupiłam kwas glikowowy na mazidłach w celu peelingowania się i zaniedbałam sparwę i jak tu kiedyś pisałam zdołalam użyć raz i przeleżał rok w lodówce (miał ważność do grudnia 2009) i kiedy zaczęłam czytać ten wątek i zobaczyłam, że Ty robisz tonik z glikolowym (wcześniej nie zajrzałam, że jest taki przepis na mazidłach), postanowiłam napisać do Pani Lidii, czy taki przeterminowany kwas można używać....
i dziś dostałam odpowiedź, że można...
wniosek -> jutro lecę po wodę destylowaną i robię tonik,
zdam relacje jak się będzie sprawował u mnie....

a tak jeszcze na marginesie, to czy naprawdę nikt nie może mi podpowiedzieć w związku z moim wylewnym opisem mojej cery w poprzednim poście, czy słusznie uważam ją za trądzikową?
Chyba tak, cera trądzikowa, z trądzikiem podskórnym ale nie ropnym, prawda?
tylko dlaczego te krostki w większości znikają gdy niczego nie używam...
może ona jest cerą tłustą ze zdolnością do aż tak dużego zapychania się?
ehhh, jak tu ją pielęgnować, by stała się gładka?--- pytanie mego życia

no i lecę do nauki bo jutro 2 egzaminy :/

Edytowane przez sandra1986
Czas edycji: 2010-01-24 o 19:41
sandra1986 jest offline  
Stary 2010-01-24, 19:55   #4279
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sandra1986 Pokaż wiadomość
Chyba tak, cera trądzikowa, z trądzikiem podskórnym ale nie ropnym, prawda?
Jest coś takiego jak trądzik grudkowy ale moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak "pryszcze grudkowe podskórne" albo ja po prostu nie umiem sobie tego wyobrazić

Jeśli nie ma stanu zapalnego to nie jest to pryszcz tylko zwykła grudka, a jeśli jak piszesz, są to krostki to jest to zwykły trądzik.

Swoją drogą jakie znacznie ma nazwanie cery? Dziś coś takiego nazywa się na przykład "cerą z nieskonałościami" tylko czy to coś tak naprawdę zmienia?

Co do pielęgnacji to napewno dbać o regularne złuszczanie i odblokowywanie porów i tu kwasy powinny być dobre
quleczka jest offline  
Stary 2010-01-24, 20:24   #4280
sandra1986
Raczkowanie

ja mianem pryszcza określam wszystko co może się na twarzy pojawić związanego z nadmiarem sebum itd. (wszystkie rodzaje krostek)
i te ropne i te grudki które można wylko wyczuć, bo zabardzo ich nie widać, i "kaszke" drobną którą widać, zawsze myślalam, że to wszystko to odmiany pryszczy.
ja mam te grudki, ale jak je pomęcze to zrobi się stan zapalny.
A określenie cery z nazwy ma znaczenie chociażby na zakup kosmetyków... choć rzeczywiście masz rację, że w tym przypadku to bez znaczenia bo cera jest problemowa i tyle, a czy w mniejszym czy większym stopniu to już mniej ważne.

Kiedys jednak gdzieś czytałam, że źle pielęgnowana cera może mieć objawy cery trądzikowej. I dlatego, tak się zastanawiam, czy oby dobrze, że uzywam wszytskiego do cery trądzikowej. No ale w sumie, to pytanie do dermatologa u którego nigdy w życiu nie byłam
sandra1986 jest offline  
Stary 2010-01-24, 21:18   #4281
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
ja mianem pryszcza określam wszystko co może się na twarzy pojawić związanego z nadmiarem sebum itd. (wszystkie rodzaje krostek)
Ok ale według mnie krostka czy pryszcz to coś co ma w jakiś w jakiś tam sposób związek ze stanem zapalnym Ale nie wiem czy w ogóle jest jakaś fachowa definicja pryszca

Cytat:
A określenie cery z nazwy ma znaczenie chociażby na zakup kosmetyków
No nie do konca Sek w tym, ze 90% drogeryjnych kosmetykow oznaczonych jako do cery tradzikowej tak na prawde tej cerze bardziej szkodzi niz pomaga...niestety...

... choć rzeczywiście masz rację, że w tym przypadku to bez znaczenia bo cera jest problemowa i tyle, a czy w mniejszym czy większym stopniu to już mniej ważne.

Cytat:
I dlatego, tak się zastanawiam, czy oby dobrze, że uzywam wszytskiego do cery trądzikowej.
Moim zdaniem nie, szczegolnie jezeli uzywasz sporo tych drogeryjnych rzeczy, ktore tak na dobra sprawe glownie wysuszaja, a w efekcie skora produkuje jeszcze wiecej loju...

Cytat:
No ale w sumie, to pytanie do dermatologa u którego nigdy w życiu nie byłam
No to moze pora na pierwszy raz? Szczegolnie, ze jak ci sie bardzo nie spieszy to mozesz znalezc sobie gdzies takiego z NFZ
quleczka jest offline  
Stary 2010-01-25, 10:44   #4282
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

Cytat:
U mnie zostawia osad który potem niestety muszę szybko zmyć bo "włazi" do oczu, nosa i powoduje kichanie i pieczenie.

Dziewczyny mam pytanie trochę nie na temat ale wiem że się znacie. I nie wiem gdzie to umieścić.
Witam. Przepraszam że tu piszę z tym problemem ale kompletnie nie weidziałam gdzie to umieścić a nie chce nowego wątku zakladać.

Otóż dysponuję kwasem hialuronowym SLMW i mam w związku z tym pytanie: czy mogę na jego bazie zrobić taki żel hialuronowy jak z kwasu wielkocząsteczkowego i stosować go samodzielnie?
Stary 2010-01-25, 12:26   #4283
Dronf
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez esoresso Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki,
moim problemem są przebarwienia i blizny potrądzikowe, głównie na plecach i przedramionach.
Przez długi czas borykałam się z trądzkiem. Jego nasilonej postaci pozbyłam się..., od czasu do czasu coś tam się jeszcze pojawia, ale myślę, że już pora by zadbać o wygląd moich pleców, bo latem przeżywam gehennę. Nie stać mnie na zabiegi w salonach, dlatego musze radzić sobie sama. Próbowałam wielu kremów, raz miałam robioną mikroderambrazję... Kiedy czytam ten wątek, mam ochotę spróbować kwasów. Jestem jednak laikiem.
Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc... Czy mogłybyście mi doradzić, jakich kwasów użyć (najpierw glikolowy, potem migdałowy/kojowy?)? Jak przygotować skórę do zabiegu eksfoliacji (najpierw stosujecie tonik?)? Wiem, że kwasy wymagąją dużej ostrożności i wiedzy, dlatego też prosze doświadczone w tym zakresie Wizażanki o pomoc. Gdybyście mogły ukierunkować mnie, naprowadzić na jakiś trop, czytam i czytam wątek, ale wszystko mi się miesza...
Za odpowiedzi z góry pięknie dziękuję.
Przygotować skórę do zabiegu na plecach może być trudno. Musisz sobie znaleźć kogoś do pomocy kto codziennie wieczorem będzie Ci nakładał tonik z wybranego kwasu.
Nie mogę ci doradzić którego kwasu będzie najlepiej użyć gdyż sama używam tylko migdałowego. Mogę go polecić, ale nie mam podstaw, żeby sądzić, że jest najlepszy.
Zamiast przygotowywać skórę na plecach tonikiem, możesz zacząć od razu od peelingów, tylko w niższych stężeniach. Wtedy nie będziesz musiała codziennie prosić kogoś o pomoc w nakładaniu toniku. Za to przyda się pomoc w codziennym nakładaniu kremu nawilżającego, chyba, że potrafisz bez większych problemów sama wysmarować sobie plecy. No ja bym dała radę, ale że ma mi kto pomóc to się wyręczam .
Dodam jeszcze, że sama jestem po pierwszym peelingu na plecach. Zaczęłam od 1 warstwy 30% migdała, bez zmywania bo nie piekło. Po wyschnięciu plecy posmarowałam kremem do pielęgnacji sutek matek karmiących z rossmana. Zdecydowałam się na takie stężenie bo wiedziałam jak moja skóra na nie zareaguje, stosowałam wcześniej taki % na łydki (ale więcej warstw) i dekolt (1 warstwa ze zmywaniem). Łuszczę się bardzo delikatnie. Moim zdaniem nie trzeba tak bardzo uważać ze stężeniami kwasu i właściwym przygotowaniem skóry do zabiegów jeśli peeling nie ma być położony na twarz. Plecy w zasadzie całą zimę są schowane pod ubraniem i jeśli będziesz się na nich mocno łuszczyć, to nikogo nie będzie to razić estetycznie. Ważne jest tylko to, żeby % był na tyle niski, żeby nie poparzył.
Schemat zabiegów wygląda podobnie niezależnie od tego jaki wybierzesz kwas.
Najpierw peeling o niskim stężeniu, w przypadku kwasu migdałowego to około 15%. Zmywasz peeling po kilku minutach chyba, że nie piecze, wtedy możesz po kilkunastu. Pierwsze spotkanie z kwasem musi być asekuracyjne, gdyby okazało się, że jesteś wrażliwa na jego działanie.
Jeśli skóra nie wykazuje oznak łuszczenia czekasz około tygodnia i nakładasz nowy peeling o 5-10% mocniejszy.
Jeżeli skóra się łuszczy to czekasz aż odpadnie ostatnia skórka i decydujesz czy stopień złuszczania był wystarczający. Jeśli tak, to powtarzasz peeling o niskim stężeniu. Jeśli uznasz, że łuszczenie było za słabe robisz mocniejszy peeling lub kładziesz więcej warstw lub nie zmywasz go na noc.
Zwiększasz stężenie/czas/ilość warstw do czasu aż złuszczanie będzie konkretne bo takie daje najlepsze efekty.
Poczytaj sobie jeszcze o kwasach, żeby wybrać najodpowiedniejszy do twoich problemów i żeby wiedzieć jak uzyskać dane stężenie, gdzie kupić kwasy, czym nakładać, czym smarować po zabiegu. Wszystko już jest napisane, na pewno dasz sobie radę !
Dronf jest offline  
Stary 2010-01-25, 12:36   #4284
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Przygotować skórę do zabiegu na plecach może być trudno. Musisz sobie znaleźć kogoś do pomocy kto codziennie wieczorem będzie Ci nakładał tonik z wybranego kwasu
To chyba zalezy od sprawnosci Ja od lat sama smaruje sobie plecy najrozniejszymi rzeczami

Cytat:
Zamiast przygotowywać skórę na plecach tonikiem, możesz zacząć od razu od peelingów, tylko w niższych stężeniach.
Ja mysle, ze to lepszy pomysl bo skora na plecach jest dosc gruba i odporna i nie powinno byc problemu.

Cytat:
Za to przyda się pomoc w codziennym nakładaniu kremu nawilżającego, chyba, że potrafisz bez większych problemów sama wysmarować sobie plecy.
Szczerze, ja po prostu nie stosuje kremu, chyba ze ten raz po samym zabiegu. Moze i skora dluzej dochodzi do siebie ale tez jakos dochodzi.
Tyle, ze ja nie stosowalam jeszcze jakis super mocnych peelingow

Cytat:
Moim zdaniem nie trzeba tak bardzo uważać ze stężeniami kwasu i właściwym przygotowaniem skóry do zabiegów jeśli peeling nie ma być położony na twarz.
Dokladnie Tylko o mlekowym czytalam, ze trzeba uwazac bo bywa zdradliwy i zamiast pozbyc sie sladow mozna sobie zrobic nowe

No i w ogole zgadzam sie z cala reszta opisu i wyjasnien

p.s. Ja dzis daje po raz pierwszy salicyla na alkoholu na plecy. Wczesniej byl tylko migdal.
quleczka jest offline  
Stary 2010-01-25, 12:46   #4285
Dronf
Rozeznanie

Cytat:
To chyba zalezy od sprawnosci Ja od lat sama smaruje sobie plecy najrozniejszymi rzeczami
No jam też na tyle sprawna, żeby sobie wsmarować krem w plecy, ale wygodnicka Za to do peelingu wole przyjąć pomoc, żeby był równomiernie rozprowadzony.

Cytat:
Szczerze, ja po prostu nie stosuje kremu, chyba ze ten raz po samym zabiegu. Moze i skora dluzej dochodzi do siebie ale tez jakos dochodzi.
Tyle, ze ja nie stosowalam jeszcze jakis super mocnych peelingow
Można i tak, szczególnie jak nic się nie łuszczy. Za to jakieś mega złuszczanie dobrze wymazać czymś.

Cytat:
Dokladnie Tylko o mlekowym czytalam, ze trzeba uwazac bo bywa zdradliwy i zamiast pozbyc sie sladow mozna sobie zrobic nowe
Zapamiętać! A myślałam o mlekowcu na rozstępy.

Cytat:
p.s. Ja dzis daje po raz pierwszy salicyla na alkoholu na plecy. Wczesniej byl tylko migdal.
Powodzenia. Mi 15-18% na spirytusie łydek nawet nie wysuszył Ogólnie chyba zacznę się nim bawić jak mi się migdałowy skończy, bo z migdałem się tak polubiłam, że nie mam motywacji do eksperymentów z czymś nowym.
Dronf jest offline  
Stary 2010-01-25, 12:49   #4286
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Zapamiętać! A myślałam o mlekowcu na rozstępy.
Tak jak mowie, nie znam tego z wlasnego doswiadczenia ale pare takich wpisow sie tu pojawialo, ze u tej samej osoby jednym razem 40% mlekowy byl ok, a inny razem po 25% zostaly jakies niechciane slady.

Ja sama stosuje mlekowy jako 10-15% tonik i sobie chwale Ale peeling to bede robic jednak salicylem
quleczka jest offline  
Stary 2010-01-25, 13:14   #4287
esoresso
Przyczajenie

Cytat:
Przygotować skórę do zabiegu na plecach może być trudno. Musisz sobie znaleźć kogoś do pomocy kto codziennie wieczorem będzie Ci nakładał tonik z wybranego kwasu.
Nie mogę ci doradzić którego kwasu będzie najlepiej użyć gdyż sama używam tylko migdałowego. Mogę go polecić, ale nie mam podstaw, żeby sądzić, że jest najlepszy.
Zamiast przygotowywać skórę na plecach tonikiem, możesz zacząć od razu od peelingów, tylko w niższych stężeniach. Wtedy nie będziesz musiała codziennie prosić kogoś o pomoc w nakładaniu toniku. Za to przyda się pomoc w codziennym nakładaniu kremu nawilżającego, chyba, że potrafisz bez większych problemów sama wysmarować sobie plecy. No ja bym dała radę, ale że ma mi kto pomóc to się wyręczam .
Dodam jeszcze, że sama jestem po pierwszym peelingu na plecach. Zaczęłam od 1 warstwy 30% migdała, bez zmywania bo nie piekło. Po wyschnięciu plecy posmarowałam kremem do pielęgnacji sutek matek karmiących z rossmana. Zdecydowałam się na takie stężenie bo wiedziałam jak moja skóra na nie zareaguje, stosowałam wcześniej taki % na łydki (ale więcej warstw) i dekolt (1 warstwa ze zmywaniem). Łuszczę się bardzo delikatnie. Moim zdaniem nie trzeba tak bardzo uważać ze stężeniami kwasu i właściwym przygotowaniem skóry do zabiegów jeśli peeling nie ma być położony na twarz. Plecy w zasadzie całą zimę są schowane pod ubraniem i jeśli będziesz się na nich mocno łuszczyć, to nikogo nie będzie to razić estetycznie. Ważne jest tylko to, żeby % był na tyle niski, żeby nie poparzył.
Schemat zabiegów wygląda podobnie niezależnie od tego jaki wybierzesz kwas.
Najpierw peeling o niskim stężeniu, w przypadku kwasu migdałowego to około 15%. Zmywasz peeling po kilku minutach chyba, że nie piecze, wtedy możesz po kilkunastu. Pierwsze spotkanie z kwasem musi być asekuracyjne, gdyby okazało się, że jesteś wrażliwa na jego działanie.
Jeśli skóra nie wykazuje oznak łuszczenia czekasz około tygodnia i nakładasz nowy peeling o 5-10% mocniejszy.
Jeżeli skóra się łuszczy to czekasz aż odpadnie ostatnia skórka i decydujesz czy stopień złuszczania był wystarczający. Jeśli tak, to powtarzasz peeling o niskim stężeniu. Jeśli uznasz, że łuszczenie było za słabe robisz mocniejszy peeling lub kładziesz więcej warstw lub nie zmywasz go na noc.
Zwiększasz stężenie/czas/ilość warstw do czasu aż złuszczanie będzie konkretne bo takie daje najlepsze efekty.
Poczytaj sobie jeszcze o kwasach, żeby wybrać najodpowiedniejszy do twoich problemów i żeby wiedzieć jak uzyskać dane stężenie, gdzie kupić kwasy, czym nakładać, czym smarować po zabiegu. Wszystko już jest napisane, na pewno dasz sobie radę !

Dziękuję, dziękuję, bardzo dziękuję Dronf za cenne informacje, że mi wszystko opisałaś krok po kroku. Jesteś wielka!

Zaraz składam zamówienie na mazidłach (myślicie, że 30 g kwasu migdałowego na początek wystarczy? ), w krem sutkowy już się zaopatrzyłam, pomoc do nakładania kremu w postaci siostry też mam, jeszcze sobie wydrukuję przepisy z mazideł i powyższego posta Dronf .
Do tego strzykawka zamiast miarki, kieliszek i butelka po syropie zamiast zlewki, jeszcze pędzelek dobry by się przydał... pomyślę nad nim. Może być mydło Bambino zamiast Babydream? (przecenili je )
Długo czeka sie na przesyłkę z Mazideł?
Stary 2010-01-25, 13:42   #4288
quleczka
Zakorzenienie

U mnie przesylka z mazidel doszla niecala dobe po tym jak ja wyslano z Poznania

Po co Ci bambino/babydream skoro juz masz krem sutkowy? Moze ja przegapilam jakis etap i nie wiem, ze musza byc dwa rozne kremy

Moja skora lubi bambino i u mnie na pewno moglby byc...ale kazda skora jest inna
quleczka jest offline  
Stary 2010-01-25, 14:14   #4289
esoresso
Przyczajenie

Cytat:
U mnie przesylka z mazidel doszla niecala dobe po tym jak ja wyslano z Poznania
Wow, to szybko

Cytat:
Napisane przez quleczka
Po co Ci bambino/babydream skoro juz masz krem sutkowy? Moze ja przegapilam jakis etap i nie wiem, ze musza byc dwa rozne kremy

Moja skora lubi bambino i u mnie na pewno moglby byc...ale kazda skora jest inna
Quleczko, nie krem, tylko mydło Babydream (ewentualnie Bambino?)
Czytałam, że kwasy zmywamy, myjąc skórę mydłem zasadowym (taki neutralizator chyba), a potem nakładamy krem z lanoliną (żeby natłuścić/zregenerować skórę).
Mam nadzeję, że dobrze wydedukowałam.

Na ile zabiegów/toników starcza Wam 30g kwasu migdałowego z Mazideł? Bo nie wiem, ile zamówić.
Stary 2010-01-25, 14:21   #4290
quleczka
Zakorzenienie

Ok, nie zalapalam, ze chodzi o mydlo, widac jakas slepota wybiorcza

Co do mydla to moim zdaniem nie musi byc akurat babydream...kazde normalne zwykle mydlo jest zasadowe...takie im zwyklejsze tym lepsze...nie wynalazki typu dove z kremem nawilzajacym

Co do tego na ile starcza...mozna policzysz ile zuzyjesz na jedna porcje planowanego peelingu (nie wiem jak mocny zamierzasz robic)... i bedziesz wiedziala na ile wystarczy Ci te 30g

Przykladowo na jedna porcje toniku, ktora mi starcza na twarz na ponad tydzien, zuzywasz raptem 1g kwasu ...no ale to tonik 5% raptem

Zostaje glowne pytanie - ile militrow peelingu trzeba zrobic by moc posmarowac cale plecy...ja niestety nie wiem ...

Jesli ktos wie, to mozna policzyc na ile zabiegow np. 30% ten kwas wystarczy

Tak czy inaczej ja bym nie zamawiala za duzo na poczatek bo moze bedziesz chciala sprobowac innego kwasu niz migdalowy

p.s. przeciez takie mydlo czy to przecenione czy nie to i tak kosztuje mniej niz 2zl

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2010-01-25 o 14:29
quleczka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kwasy, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości