Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-02-01, 13:05   #4351
lukrecja222
Zakorzenienie

Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Robię sobie teraz kuracje kwasem migdałowym. Robiłam już 2 razy w odstępie 4 dni. Czy mogę też przemywać buzie Tonik 10% Kwas L- mlekowy? Czy to niepotrzebne już? Czy może za dużo naraz?
lukrecja222 jest teraz online  
Stary 2010-02-01, 20:48   #4352
Szerszen
Przyczajenie

Siemka ; )

Mam kwas glikolowy z mazideł 30%
Jeśli chce sobię zrobić 30 % kwas to rozumiem , ze nie musze nic z nim zrobic tylko po prostu nabrac na wacik i przetrzec twarz?

Jaki kwas bd najlepszy na wągry i grudki ?

Pozdrawiam ; )
Szerszen jest offline  
Stary 2010-02-01, 20:53   #4353
Dronf
Rozeznanie

Po prostu tak, ale musisz też zrobić kilka rzeczy wcześniej i kilka później bo inaczej skończysz jak kolega optick, który pisał tu 3 posty temu.
Dronf jest offline  
Stary 2010-02-01, 21:16   #4354
Szerszen
Przyczajenie

Dzięki za odpowiedz ; ) , a czy kwas glikolowy dziala w ogole na zaskórniki , grudki , wągry czy tylko na redukcje blizn potrądzikowych ?

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Jeszcze mam jeden problem

Chciałbym ukrecić sobie tonik 10-15 %
Migdałowy + glikolowy

Myślicie , że to dobre połączenie ?
Warto dodać nieco alkoholu biorąc pod uwagę , że moja skóra nie jest zbytnio wrażliwa ?

Jak miałyby wygladac proporcje
Migdał/Glikol/Woda Destylowana/alkohol

Pozdrawiam
Szerszen jest offline  
Stary 2010-02-02, 08:05   #4355
Beata_Batumi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Szerszen Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedz ; ) , a czy kwas glikolowy dziala w ogole na zaskórniki , grudki , wągry czy tylko na redukcje blizn potrądzikowych ?

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Migdałowy + glikolowy

Warto dodać nieco alkoholu biorąc pod uwagę , że moja skóra nie jest zbytnio wrażliwa ?

Pozdrawiam
Nie znam się na mieszaniu, ale poradzę Ci coś- na pierwszy raz nie kombinuj za bardzo i użyj kwasu krótko/o niskim stężeniu bo będziesz mieć poparzoną buzię! Ja wcześniej używałam słabszego migdałowego a ostatnio kupiłam 30% mlekowy i trzymałam go 10 min, efekt spalona gębą i straszenie wszystkich dookoła!

Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline  
Stary 2010-02-02, 11:44   #4356
Dronf
Rozeznanie

Cytat:

Migdałowy + glikolowy

Pozdrawiam
Jest dużo napisane o kwasach, najpierw poczytaj anie wymyślaj na nowo . Wszystkie kwasy działają na zaskórniki, wszystkie działają na przebarwienia i wszystkie działają na blizny i chyba nawet wszystkie są całkiem niezłe na zmarszczki . Jedne bardziej na jedno a mniej na drugie.
Na zaskórniki i grudki ponoć najlepszy jest kwas salicylowy. Jest tu o nim osobny temat.
Nie podnoś sobie na początek za bardzo poprzeczki ze stężeniami bo zawsze może się okazać, że jesteś bardzo wrażliwy albo nawet uczulony na konkretny kwas.
W sklepach z półproduktami są przepisy na toniki. O peelingach wszystko a nawet więcej jest na forum.
Zaopatrz się w krem z filtrem, piszę to bo wydaje mi się, że gdybym była facetem to krem z filtrem byłby ostatnią rzeczą o której bym pomyślała .
Dronf jest offline  
Stary 2010-02-02, 12:58   #4357
alunialunia
Zadomowienie

używa ktoś dłużej toniku z kw.glikolowym 5%, czy nie wysusza po dłuższym czasie,nie podrażnia?bo zamówiłam właśnie na mazidłach,ale zamiast hydromanilu dodam glicerynę albo HA

Edytowane przez alunialunia
Czas edycji: 2010-02-02 o 12:59
alunialunia jest offline  
Stary 2010-02-02, 18:19   #4358
vivvien
Raczkowanie

Witajcie Wizażanki,
zamówiłam migdałka na mazidłach i dostałam próbkę kwasu glikolowego 30%... i zastanawiam się, co z nim zrobić, tzn. jak go użyć.
Pomyślałam, że skoro zaczynam swoją przygodę z kwasami, to najlepszym rozwiązaniem byłby tonik z kwasem glikolowym 5%. Zanalazłam odpowiedni przepis i pozostałe skadniki do zrobienia toniku:
- wybrany hydrolat
- hydromanil
- soda oczyszczona.
I tu zaczęły się schody... chodzi o hydrolat i hydromanil... co to jest? i skąd to wziąć, żeby nie robić kolejnego zamówienia i nie płacić za przesyłkę, a może da się wyeliminować te składniki i tonik na tym nie ucierpi?
Bardzo proszę o odpowieź zorientowane w temacie Wizażanki
i z góry dziękuję

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
używa ktoś dłużej toniku z kw.glikolowym 5%, czy nie wysusza po dłuższym czasie,nie podrażnia?bo zamówiłam właśnie na mazidłach,ale zamiast hydromanilu dodam glicerynę albo HA
Gdzie kupiłaś glicerynę i HA? Co to jest HA? Duzo tego dodajesz?

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Cytat:

Migdałowy + glikolowy

Pozdrawiam
Informacje na temat działania kwasu glikolowego (i nie tylko) znajdziesz m.in. na stronie www.mazidla.com . W prawym górnym rogu jest wyszukiwarka na tej stronce. Są tam też przepisy. Sama zaczynam przygodę z kwasami, więc receptur jeszcze nie opanowałam.
Stary 2010-02-02, 18:22   #4359
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez vivvien Pokaż wiadomość
Witajcie Wizażanki,
zamówiłam migdałka na mazidłach i dostałam próbkę kwasu glikolowego 30%... i zastanawiam się, co z nim zrobić, tzn. jak go użyć.
Pomyślałam, że skoro zaczynam swoją przygodę z kwasami, to najlepszym rozwiązaniem byłby tonik z kwasem glikolowym 5%. Zanalazłam odpowiedni przepis i pozostałe skadniki do zrobienia toniku:
- wybrany hydrolat
- hydromanil
- soda oczyszczona.
I tu zaczęły się schody... chodzi o hydrolat i hydromanil... co to jest? i skąd to wziąć, żeby nie robić kolejnego zamówienia i nie płacić za przesyłkę, a może da się wyeliminować te składniki i tonik na tym nie ucierpi?
i z góry dziękuję

HA to kwas hialuronowy, ale to nie jest typowy kwas, tylko taki żel nawilżający.
hydrolat to taki płyn, co powstaje po destylacji materiału roślinnego, możesz go zastąpić wodą np. demineralizowaną lub wodą do iniekcji z apteki
hydromanil to nawilżacz, można go zastąpić gliceryną, która kupisz w aptece
jak chcesz dokładniejszych info o tych związkach, co pytałaś, to zajrzyj np. na Mazidła

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline  
Stary 2010-02-02, 18:30   #4360
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
jak chcesz dokładniejszych info o tych związkach, co pytałaś, to zajrzyj np. na Mazidła
Na wlasnie ja nie bardzo rozumiem po co pytac tutaj "co to jest?" skoro przepis znaleziony zostal na mazidlach to wystarczylo kliknac na link ze slowem "hydromanil" lub "wybrany hydrolat" i byloby wiadomo co to
quleczka jest offline  
Stary 2010-02-02, 18:34   #4361
vivvien
Raczkowanie

Cytat:
HA to kwas hialuronowy, ale to nie jest typowy kwas, tylko taki żel nawilżający.
hydrolat to taki płyn, co powstaje po destylacji materiału roślinnego, możesz go zastąpić wodą np. demineralizowaną lub wodą do iniekcji z apteki
O takie informacje własnie mi chodziło! Bardzo dziękuję
Kwas hialuronowy mam. Jego użyć czy gliceryny? Czy to bez znaczenia?

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Na wlasnie ja nie bardzo rozumiem po co pytac tutaj "co to jest?" skoro przepis znaleziony zostal na mazidlach to wystarczylo kliknac na link ze slowem "hydromanil" lub "wybrany hydrolat" i byloby wiadomo co to
Heh.. klikałam na nie i czytałam, ale nie wiedziłam gdzie to kupić, by nie płacić za przesyłkę. Pytanie "co to jest?" rzeczywiście było zbędne.
Stary 2010-02-02, 18:34   #4362
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Aby była jasność. HA to kwas hialuronowy, ale ma postać proszku. Żel hialuronowy to dopiero żel, czyli kwas zmieszany z wodą.
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline  
Stary 2010-02-02, 19:37   #4363
sandra1986
Raczkowanie

ja tak wracając do mojego glikolowego,
to wczoraj zrobiłam sobie peeling 30% na 15 minut.
Wczoraj miałam lekko szczypiącą buzię pod linodermem, nawet pokusiłam sie o powtórzenie aplikacji kremu, bo miałam wrażenie że skóra całą pierwszą warstwę wchłonęła, a na pewno to co w niej było bardziej wartościowego hehe
dziś już nie pamiętam, że jakiś peeling robiłam...
Wiem, że co tydzień to można bezpiecznie sobie takie 30% robić... ale jak myślicie, mogę częściej? może wtedy zahaczyłby o głębsze warstwy skóry, a może nic z tego, nie wiem dokładnie jak te kwasy działają....

Edytowane przez sandra1986
Czas edycji: 2010-02-02 o 19:38
sandra1986 jest offline  
Stary 2010-02-02, 19:47   #4364
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Ja bym uzyla kwasu, skoro go juz masz
quleczka jest offline  
Stary 2010-02-02, 20:11   #4365
vivvien
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez vivvien
Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Ja bym uzyla kwasu, skoro go juz masz
Mam kwas hailuronowy - 1% roztwór, to pewnie jednak nie to samo co HA... i pewnie lepiej nie używać tego. Ciemna jestem w te klocki już mnie to wkurza normalnie, wrrr...
Stary 2010-02-02, 20:30   #4366
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Mam kwas hailuronowy - 1% roztwór, to pewnie jednak nie to samo co HA...
Masz po poprostu 1% roztwor HA (hialuron acid czyli kwas hialuronowy) i tyle....taki jest wlasnie na przyklad na mazidlach i jak najbardziej nadaje sie to jako nawilzacz do tonikow

Zgaduje, ze masz go bo robilas sobie kiedys tonik migdalowy, dobrze mysle?
quleczka jest offline  
Stary 2010-02-02, 20:55   #4367
CAMA07
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Masz Clarenę ? Możesz spokojnie zacząć od 35% i patrz na reakcję skóry. Jak piecze to potrzymaj tak 10 - 15 minut, jeśli nie piecze to spokojnie możesz trzymać nawet całą noc (tylko załóż na poduszkę jakąś niezbyt wyjściową poszewkę, bo Ci się odbarwi . Rano zmyj normalnie wodą z mydłem i krem nawilżający ( a jak wychodzisz z domu to filtr).
Absolutnie tak, i spokojnie możesz zneutralizować kwas wodą z rozpuszczonym mydłem.
szugarbejb - DZIĘKUJĘ!!!
Tak, chodzi o Clarenę - jeżeli ją polecasz to jestem tym bardziej happy.
Jak robiłam w gabinecie to na koniec maiłam plasyczną maskę algową np. Calming Clareny - super łagodziła i nawilżała (do domowych kwasów też kupię i polecam) a potem krem.
Jeszcze raz wielkie dzieki!!
CAMA07 jest offline  
Stary 2010-02-03, 10:09   #4368
alunialunia
Zadomowienie

Cytat:
Witajcie Wizażanki,
- wybrany hydrolat
- hydromanil
- soda oczyszczona.
i z góry dziękuję

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Informacje na temat działania kwasu glikolowego (i nie tylko) znajdziesz m.in. na stronie www.mazidla.com . W prawym górnym rogu jest wyszukiwarka na tej stronce. Są tam też przepisy. Sama zaczynam przygodę z kwasami, więc receptur jeszcze nie opanowałam.
pisząc HA miałam na myśli kwas hialuronowy w żelu glicerynę mam z mazideł,ale można bez problemu dostać ją za grosze w aptece,
toniku jeszcze nie robiłam, czekam na przesyłkę z mazideł, najpierw zrobię małą ilość z HA, a później z gliceryną, żeby się przekonać który nawilżacz mi bardziej pasuje,gliceryny mam zamiar dodać tak 2-3%, hydromanil można spokojnie zastąpić innym nawilzaczem

Edytowane przez alunialunia
Czas edycji: 2010-02-03 o 10:11
alunialunia jest offline  
Stary 2010-02-03, 12:03   #4369
optick
Przyczajenie

W poniedziałek zakupiłem maść z alantoiną oraz krem z filtrem SPF 50 z AVENE (gratis woda) a dziś buzia jak nowa. Strupki poodpadały a skóra napięta, brak przebarwień i wszystko gra
Dziękuje za pomoc i rady
optick jest offline  
Stary 2010-02-03, 21:35   #4370
Dronf
Rozeznanie

Bardzo się cieszę że wszysztko ładnie się zagoiło. Jeszcze kilka zabiegów, nie zapominając oczywiście o filtrach i koleżanki będą ci zazdrościć pięknej skóry !
Dronf jest offline  
Stary 2010-02-04, 12:53   #4371
sandra1986
Raczkowanie

ehhh, no i co z tego, że peeling glikolowy ładnie wygładził mi buzie, skoro krem zimowy z filtem 20 spf mnie zapchał i znów mam grudki, kurde
sandra1986 jest offline  
Stary 2010-02-04, 17:41   #4372
alunialunia
Zadomowienie

a czym zmywałaś kwas z twarzy po tych 15min.?
alunialunia jest offline  
Stary 2010-02-04, 18:02   #4373
moniska0790
Raczkowanie

Witam wszystkich
Też chciałabym się podzielić z wami moimi doświadczeniami z kwasami.
Byłam już na 3 zabiegach u dermatologa w odstępach co miesiąc, nałożony kwas mogłam zmyć dopiero rano następnego dnia, przez 2 dni skóra była mocno napięta, na trzeci dzień zaczynała pękać i łuszczyła się przez kolejne 3 dni. Niestety po tych 3 zabiegach nie widzę poprawy, przebarwienia potrądzikowe pozostały bez zmian. Leczę się u prywatnego dermatologa więc wydałam już sporo pieniędzy. Czy ktoś może mi powiedzieć po ilu zabiegach widać zadowalające efekty bo nie wiem czy moje cierpnie ma sens ? Dodam, że po nałożeniu kwasu skóra strrrrasznie piecze przez pół godziny.
moniska0790 jest offline  
Stary 2010-02-04, 19:07   #4374
sandra1986
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
a czym zmywałaś kwas z twarzy po tych 15min.?
no w sumie mydłem tak jak tutaj zalecano...
sandra1986 jest offline  
Stary 2010-02-04, 22:13   #4375
Dronf
Rozeznanie

moniska0790 potrzebna jest seria kilku zabiegów. Jeżeli masz odstępy miedzy zabiegami równe miesiąc to wyszedłby jeszcze luty, marzec i może kwiecień. To by dało z 5 zabiegów a to już ładna ilość. Być może efekty są ale stopniowe i dlatego ich nie zauważasz. Najlepiej by było zrobić sobie zdjęcie "przed" i zdjęcie "po" a na koniec porównać. Możesz zrobić sobie też zdjęcie teraz po 3 zabiegu i potem po 5 i wtedy powinno być widać różnicę. Czy lekarz powiadomił cię o konieczności stosowania filtrów przeciwsłonecznych?
Dronf jest offline  
Stary 2010-02-05, 01:26   #4376
optick
Przyczajenie

Dronf ja mam takie pytanie, bo znasz mój przypadek z glikolem 30%.
Chciałem się dowiedzieć kiedy powinno robić sie następny zabieg? Rozumiem, ze teraz spora przerwa powinna być Mam jeszcze do dyspozycji kwas migdałowy 40%.
Wiem, że już mikrodermabrazji nie będe robił przed zabiegiem z glikolem.
Teraz stosuję maść z Linoderm Plus + Avene spf 50 + Woda termalna z Avene + IWOSTIN SENSITIA heheh sporo tego Twarz sie super zagoila a skóra wygląda wspaniale ale tak tylko pytam przyszłościowo, ile powinienem odczekać z następnym zabiegiem. Dodam, że mi się nie spieszy jak nie trzeba
optick jest offline  
Stary 2010-02-05, 09:45   #4377
szugarbejb
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez optick Pokaż wiadomość
Dronf ja mam takie pytanie, bo znasz mój przypadek z glikolem 30%.
Chciałem się dowiedzieć kiedy powinno robić sie następny zabieg? Rozumiem, ze teraz spora przerwa powinna być Mam jeszcze do dyspozycji kwas migdałowy 40%.
Ja nie Dronf, ale skoro masz już twarz taką jaką chciałeś to na kolejne złuszczanie poczekaj do jesieni - październik/listopad.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline  
Stary 2010-02-05, 09:48   #4378
sandra1986
Raczkowanie

a ja mam pytanie, czy skoro mój krem zimowy z filtrem zostawia warstwę chyba wazeliny, to czy mogę po np godzinie przyłożyć chusteczkę higieniczna delikatnie by odbić to świecenie? myślicie ze filtry zadziałają?

w ogóle dodam, że moja jedna blizna po pryszczu zrobiła się dziwna, zupełnie jakby podpłynęła pod nią krew, jest czerwona martwię się

Edytowane przez sandra1986
Czas edycji: 2010-02-05 o 09:51
sandra1986 jest offline  
Stary 2010-02-05, 10:16   #4379
szugarbejb
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sandra1986 Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie, czy skoro mój krem zimowy z filtrem zostawia warstwę chyba wazeliny, to czy mogę po np godzinie przyłożyć chusteczkę higieniczna delikatnie by odbić to świecenie? myślicie ze filtry zadziałają?
Jakiego filtra używasz ? Skoro ta 20 Cię zapycha, to może używaj czegoś lżejszego ? Poza tym jeśli mieszkasz w mieście i nie wystawiasz twarzy na słońce na dłużej niż godzinę czy dwie to nie musisz się aż tak strasznie filtrować, nie ma się co męczyć. Możesz lekko przyłożyć chusteczkę
Cytat:
w ogóle dodam, że moja jedna blizna po pryszczu zrobiła się dziwna, zupełnie jakby podpłynęła pod nią krew, jest czerwona martwię się
Nie martw się, wchłonie się.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline  
Stary 2010-02-05, 11:44   #4380
alunialunia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sandra1986 Pokaż wiadomość
no w sumie mydłem tak jak tutaj zalecano...
aha, pytałam bo nie była pewna czy peeling kwasem glikolowym zmywa się tak jak salicyla
alunialunia jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kwasy, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości