Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-04-01, 15:44   #4531
bourlinguer
Raczkowanie

Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

cześć

zamówiłam na Mazidłach kwas migdałowy. Dziś otrzymałam przesyłkę i od razu zrobiłam tonik 10%. Za jakiś tydzień chciałabym już peelingi nakładać sobie i tak się zastanawiam - jaki wpływ na procent peelingu ma dodanie alkoholu zamiast wody? Przeglądam forum od kilku dni i chyba nie ma odpowiedzi na to pytanie... Jest napisane tylko, że taki peeling jest silniejszy, tzn. działa bardziej złuszczająco.

bourlinguer jest offline  
Stary 2010-04-01, 22:34   #4532
Mendosita
Zakorzenienie

GG do Mendosita
Dot.: Peeling enzymatyczny z bromelainą(BU)

Witam,
Podepnę się pod ten wątek, gdyż mój problem dotyczy również peelingu enzymatycznego z bromelainą, tylko nie tej firmy. Jeśli istnieje gdzieś bardziej adekwatny wątek dla mojej wypowiedzi, proszę moderatora o jej przeniesienie.
Otoż od ponad miesiąca stosuję peeling Norel z bromelainą i papainą- poleciła mi go kosmetyczka w celu zniwelowania małych podskórnych grudek. Tymczasem po miesiącu regularnego stosowania grudek, owszem, nie ma, ale tylko dlatego, że zamieniły się one w paskudne pryszcze.
Moje pytanie brzmi: czy jest to możliwe, że stało się to za sprawą tego właśnie peelingu? Godzinami szukałam winowajcy, żadne nowe kosmetyki nie wchodzą w grę, także kolorówki używam sprawdzonej (w zasadzie używam tylko podkładu, by wyeliminować zbędne warstwy na twarzy), peeling był ostatnim produktem, który bym oskarżyła o tak destrukcyjne działanie. Ale wysyp pryszczy dziwnie się zbiegł z rozpoczęciem używania Norela.
Czy któraś z Was też miała takie problemy po peelingu enzymatycznym? Nusiatko widzę miała problemy, czy ktoś jeszcze?

Edit: Widzę, że moja wypowiedź została przeniesiona tutaj, co sensu większego nie ma, gdyż peeling Norela na pewno nie jest peelingiem kwasowym...

Edytowane przez Mendosita
Czas edycji: 2010-04-03 o 07:36
Mendosita jest offline  
Stary 2010-04-02, 11:48   #4533
bourlinguer
Raczkowanie

zastanawiam się także ile dodać wody, a ile alkoholu... Pewnie na początku więcej wody i obserwować reakcje skóry. Nie chce przesadzić, ale wiem że moja skóra jest zahartowana w boju Miałam już peelingi u kosmetyczki (migdałowy 50%, glikolowy 50%, yellow peel)... Teraz przerzuciłam się na mazidłowy w ramach oszczędności. Ciekawe jaka będzie reakcja mojej skóry.

Moje pierwsze wrażenia po toniku są obiecujące: nawet trochę - minimalnie - mnie piekła skóra. zawsze to coś i dobrze rokuje na przyszłość (skoro tonik rusza, to peelingi będą złuszczać - taką mam nadzieje) - a zrobiłam bez alkoholu tonik.

bourlinguer jest offline  
Stary 2010-04-05, 18:09   #4534
alijaS
Przyczajenie

Hej Witam Wiecie gdzie można zakupić kwas glikolowy o stężeniu 70% ? na mazidłach wiem że jest ale tylko 30% Chciałabym zastosować na rozstępy na pośladkach a 30 % tylko delikatnie złuszcza. Pozdrawaim i z góry dziękuję za odp
alijaS jest offline  
Stary 2010-04-05, 20:39   #4535
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez alijaS Pokaż wiadomość
Hej Witam Wiecie gdzie można zakupić kwas glikolowy o stężeniu 70% ? na mazidłach wiem że jest ale tylko 30% Chciałabym zastosować na rozstępy na pośladkach a 30 % tylko delikatnie złuszcza. Pozdrawaim i z góry dziękuję za odp
jest na ZSK http://www.zrobsobiekrem.pl/?375,kwas-glikolowy-70-

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline  
Stary 2010-04-09, 17:17   #4536
Josephin_
Przyczajenie

Proszę niech ktoś napisze jak wygląda peeling migdałowy po zrobieniu czy ma zupełnie płynna postać? I jak wygląda gdy go nałożycie na twarz?
Josephin_ jest offline  
Stary 2010-04-09, 21:30   #4537
alijaS
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
Muchos gracias
alijaS jest offline  
Stary 2010-04-14, 14:30   #4538
sigila86
Wtajemniczenie

kwas migdałowy na swieze czerwone blizny-czy to dobry pomysl?

mam watpliwosci czy moge zastosowac kwas migdalowy na swieze blizny ktore sa jeszcze czerwone, nawet napisalam maila do jednego z gabinetow medycyny estetycznej w tej sprawie a oni odpisali, ze mozna taki zabieg na swieze blizny wykonac...ale mimo wszystko mam watpliwosci, moze powinnam zaczekac az sie troche zagoja, jak sadzicie?
sigila86 jest offline  
Stary 2010-04-14, 14:32   #4539
Nolley
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: kwas migdałowy na swieze czerwone blizny-czy to dobry pomysl?

Odradzam
Przecież to kwas, wyżera. Pomijając fakt, że będzie Cię okropnie szczypać, to jeszcze może się rozbabrać. Lepiej poczekaj, aż się zagoi, żeby mieć całkowitą pewność.

MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline  
Stary 2010-04-14, 15:23   #4540
kaczikaczi
Raczkowanie

Przecież o kwasie migdałowym jest oddzielny temat. Tam poszukaj odpowiedzi.

"Każdy ma takiego diabła jakiego się boi."
Rewers
kaczikaczi jest offline  
Stary 2010-04-14, 15:54   #4541
Labirynth
Zakorzenienie

Zależy po czym masz te blizny...
Kwas migdałowy ejst idealny na gojące się stany zapalne. Wiem, co piszę, bo robiłam to milion razy. Nie dość, że lepiej się goiły, duzo szybciej to jecsez kosmetyki lepiej się wchłaniały, leki też. Pozdro
Labirynth jest offline  
Stary 2010-04-14, 16:10   #4542
sigila86
Wtajemniczenie

no i wlasnie tego sie obawialam-dwie sprzeczne opinie...
a blizny mam po wrastajacych wloskach, rozgrzebalam te wloski no i teraz mam blizny maja niecale 2 tyg
sigila86 jest offline  
Stary 2010-04-14, 16:52   #4543
Labirynth
Zakorzenienie

Sama będziesz robić ten kwas? Czy idziesz do kosmetyczki/lekarza?

Nie wiem, ale w temacie o kwasie migdałowym babeczki używają go równiez na nogi, żeby własnie zapobic wrastania się włosów.

Migdał jest niezwykle delikatny i zalezy też ile procent, ale ja robię sobie 60%, u lekarza nawet na świerze stany zapalne - zawsze pomaga i tylko pomaga!!!!!!!!!
Labirynth jest offline  
Stary 2010-04-14, 17:05   #4544
serducho777
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Josephin_ Pokaż wiadomość
Proszę niech ktoś napisze jak wygląda peeling migdałowy po zrobieniu czy ma zupełnie płynna postać? I jak wygląda gdy go nałożycie na twarz?

Tak kwas migdałowy po rozpuszczeniu ma całkowicie płynną, przezroczystą postać. Po nałożeniu, na twarzy/ w zależności od % mogą miejscowo pojawić się białe plamki, które schodzą po zmyciu kwasu.

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Kochane dziewczyny napiszcie po jakim czasie zauważyłyście pozytywne efekty kwaszenia.

Ja przechodzę chwilowo kwasowy kryzys. Robiłam sobie serie 6 peelingów mniej więcej co 1,5 tyg zaczynając od 15%, kończąc na 30%. No i heh...
moja twarz wcale nie wygląda lepiej.... Za każdym razem po kwasie troche łuszczenia a skóra jak wyglądała kiedyś tak wygląda i teraz. Heh no ja już nie wiem co mam robić z tą swoją gębą.
serducho777 jest offline  
Stary 2010-04-14, 17:21   #4545
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Ja miałam podobne zwątpienie... Skóra ładnie się łuszczyła, a potem znów wracała do stanu początkowego. Ale postanowiłam zrobić mocniejszy peeling, teraż już 45%, zaczynałam 3 miesiące temu od 15% i kładę teraz 2-3 warswy. Jest dużo lepiej, pryszcze mi już w ogóle nie wyskakują, pozbywam się teraz wągrów i reszty niedoskonałości. Musisz uwierzyć, że się uda : )

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2010-04-14, 17:24   #4546
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

a w hydrolacie ladnie sie rozpusci kwas? musze przejsc z salicyla na migdalka, bo jednak mam ciemniejsze piegi o bawiam sie ze to wina kwasu i slabego filtra
Stary 2010-04-14, 17:31   #4547
sigila86
Wtajemniczenie

bede robic sama bo juz prawie rok sie "bawie" w kwasy wiec wiem co i jak
jezeli Ty robisz to u lekarza i on nie ma obiekcji by robic ten zabieg na swieze blizny to chyba mam odpowiedz na swoje pytanie
no nic wyprobuje dzisiaj i zobaczymy
sigila86 jest offline  
Stary 2010-04-14, 22:21   #4548
Dronf
Rozeznanie

Ja zrobiłam dokładnie to co ty chcesz zrobić z tym że "bardziej", bo nie na blizny tylko na stany zapalne i nic złego się nie stało. Po masakrze wynikającej z wrośniętych włosków na nogach po miesiącu od peelingu zostało jedno malutkie jaśniejsze od skóry przebarwienie. Zrobiłam 30% ale nałożyłam kilka warstw. Po około 2 miesiącach od peelingu powolutku znowu zaczęły mi wrastać włoski ale zadziałałam szybko i wystarczyło posmarować nogi kilka razy hasceralem .

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Rozpuści się ładnie ale podobno przez niskie pH hydrolaty tracą swoje pielęgnacyjne właściwości. Ja raz zrobiłam tonik na hydrolacie z róży stulistenej i wszystko było ok .
Dronf jest offline  
Stary 2010-04-15, 14:28   #4549
carolinascotties
Zakorzenienie

Zrobilam dwa peelingi - ponad 20% - w tygodniowym odstepie.
Ostatni robilam szesc dni temu - od czterech dni mam mikro luszczenie na wielka skale mimo enzymatycznych peelingow i smarowaniu twarzy olejkami, maslami itp. nie daje sebie z tym rady. Przyznam, ze migdal zadzialal na mnie nietypowo - zero zaczerwienienia, podraznienia - i tylko to nieszczesne luszczenie przy nakladaniu filtra - wszystko sie rozciepiela...
Stary 2010-04-15, 17:13   #4550
rastaaa
Raczkowanie

WItam dwa dni temu zrobilam sobie peeling z kwasem migdałowym byl to pierwszy raz, stezenie 35%. Dzis od rana skora jest lekko sciagnieta i wysuszona nic pozatym. Czy ma ktos porownanie dzialania atre i kwasu? Zastanawiam sie czy do zwalczania sladow potradzikowych lepiej dziala atrederm czy wlasnie kwas migdalowy? Pozdrawiam!
Stary 2010-04-15, 20:04   #4551
bourlinguer
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Zrobilam dwa peelingi - ponad 20% - w tygodniowym odstepie.
Ostatni robilam szesc dni temu - od czterech dni mam mikro luszczenie na wielka skale mimo enzymatycznych peelingow i smarowaniu twarzy olejkami, maslami itp. nie daje sebie z tym rady. Przyznam, ze migdal zadzialal na mnie nietypowo - zero zaczerwienienia, podraznienia - i tylko to nieszczesne luszczenie przy nakladaniu filtra - wszystko sie rozciepiela...
Słuchaj, ja myślę, że to jest właśnie typowa reakcja skóry. Kwas migdałowy jest najdelikatniejszym peelingiem stąd brak reakcji skóry zaczerwienieniem i podrażnieniem. A łuszczenie jest jak najbardziej wskazane - odsłanianie nowego naskórka, oczyszczanie, odblokowywanie porów, przeciwzapalne działanie i redukcja blizn.

bourlinguer jest offline  
Stary 2010-04-16, 19:57   #4552
serducho777
Przyczajenie

Illegale wielkie dzięki za słowa otuchy Zarazz znowu się zakwaszę
serducho777 jest offline  
Stary 2010-04-18, 01:59   #4553
celofyz
Raczkowanie

dziewczyny!
po ilu dniach od peelingu kwasowego (30, 40 % i więcej), który zostawił ślad na twarzy (małe poparzenia, duże zaczerwienienia tu i tam) można zastosować domowe serum z kwasem hialuronowym i np. jedwabiem, czy pantenolem czy olejkiem
celofyz jest offline  
Stary 2010-04-18, 12:27   #4554
inverso
Wtajemniczenie

Tak się zastanawiam nad kuracją kwasem migdałowym, mam plamy potrądzikowe które nie dają mi żyć Stosuje Epiduo, ale on mnie denerwuje, wypala mi tylko czoło i brodę bo tam mam trądzik, a reszta twarzy odstaje wtedy kolorem ;/

Czy kwas migdałowy byłby dobry w walce i pomógłby by przywrócić jednolity koloryt twarzy?

O jakim stężeniu najlepiej zakupić ten kwas, tak abym mogła zrobić sobie tonik, krem i peeling?
inverso jest offline  
Stary 2010-04-18, 14:01   #4555
rastaaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam nad kuracją kwasem migdałowym, mam plamy potrądzikowe które nie dają mi żyć Stosuje Epiduo, ale on mnie denerwuje, wypala mi tylko czoło i brodę bo tam mam trądzik, a reszta twarzy odstaje wtedy kolorem ;/

Czy kwas migdałowy byłby dobry w walce i pomógłby by przywrócić jednolity koloryt twarzy?

O jakim stężeniu najlepiej zakupić ten kwas, tak abym mogła zrobić sobie tonik, krem i peeling?
Rowniez za pomoca kwasu migdalowego planowalam pozbyc sie sladow potradzikowych (pryszcze zdolalam zwalczyc ) W moim przypadku jednak przy stezeniu 35-40% skora lekko sie scierala (i to po 4 dniach dopiero) w zwiaku z czym watpie zeby udalo mi sie pozbyc tych okropnych sladow za pomoca migdala wlasnie Z tego co czytalam jednak na niektorych kwas migdalowy dzialal naprawde dobrze Dlatego mozesz sprobowac

Sama wiec odpowiem na swoje pytanie: bynajmniej na mnie lepiej dzialal atrederm. byl tez niestety duzo bardziej klopotliwy... Czy moglby mi ktos poradzic jakis mocniejszy kwas? Dobry bylby mlekowy?
Stary 2010-04-18, 20:08   #4556
lala1986
Przyczajenie

Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Fajnie by bylo jakby ktos znajacy sie na tym wypisal podstawowe stezenia ile kwasu ile wody to toniku migadałowego i np. glikolowego 70% oraz do peelingow....
wiem ze jest ten kalkulator ale trzeba tam wpisywac gestosci ;/

Napewno by bylo mniej pytan ciagle o to samo
lala1986 jest offline  
Stary 2010-04-18, 21:13   #4557
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

nie trzeba żadnych gęstości wpisywać, jak się wybierze produkt to gęstość sama wskakuje.

illegale jest offline  
Stary 2010-04-18, 21:55   #4558
ojakamadra
Przyczajenie

Witam, czytam ten wątek, ale jest dość spory, a ja mam kilka pytań i zależy mi na jak najszybszych odpowiedziach (coby się już zacząć kwasić ).

Przeczytałam, że z wychodzeniem na słońce nie ma paniki, ale ja i tak bez "tapety" nie ruszam się z domu. Można się normalnie malować/kremować, tak? Czy skóra jest bardzo zaczerwieniona po złuszczeniu i jak długo?

Robiłam sobie sama dwa zabiegi kwasem TCA 50% (duże stężenie, bo wcześniej miałam chyba z 7-8 zabiegów laserem, jeszcze wcześniej jakieś kwasy u kosmetyczki), ostatni niecałe 2 miesiące temu, ale jestem jeszcze zaczerwieniona miejscami. Blizny mam po własnym drapaniu, nie miałam trądziku, ale czasem coś wyjdzie i wiadomo, jak jest . Skórę mam miejscami bardzo cieniutką.

Czy mogę zastosować kwas migdałowy? Jakie stężenie? Czytałam, że na stany zapalne polecacie, a jak to jest z cieniutką skórą?

PS: Czy musi być woda destylowana? Nie można w normalnej rozpuścić kwasu?

Edytowane przez ojakamadra
Czas edycji: 2010-04-18 o 22:17
ojakamadra jest offline  
Stary 2010-04-19, 14:39   #4559
la'Mbria
Zakorzenienie

dziewczyny ratunku, pomocy!
Ja już nie wiem co z tym swoim pyskiem zrobić!
Kupiłam na Biochemii tonik z kwasem PHA. Na początku stosowania- zadnych efektów nie było, może zbyt rzadko go używałam bo tylko raz w tygodniu. Zaczęłam więc używać co trzeci dzień w ten sposob, ze przecierałam twarz płatkiem nasączonym w toniku, czekałam aż wyschnie, a potem kładłam nawilżacz np. humektan+ zel hialuronowy.
Filtry owszem, stosuję, ale nie blokery, tylko Avene spf 30.
Stosowałam w ten sposób przez jakieś 3 tygodnie, nadal żadnych efektów nie było (przynajmniej nie zauważyłam), więc zaczęłam używać co drugi dzień, a potem codziennie z tym, ze po zaschnięciu zmywałam twarz hydrolatem oczarowym i dopiero kładłam humektan z żelem ha.
Jakiś tydzień temu na buzi pokazały mi się pierwsze przebarwienia- nic to, myślałam, ze może w koncu tonik zaczął działać i skóra się łuszczy. Niestety teraz wygląda to tak, ze mam na buzi okropne brązowe a miejscami wręcz brunatne plamy, tak jakbym się ostro poparzyla na słońcu! Skóra wygląda masakrycznie, wczoraj mój TŻ jak mnie zobaczył w dziennym świetle to aż zbladł i spytał czy to coś brązowego pod okiem to rozmazany tusz! a to moja odbarwiona skóra!!!
Dziewczyny jak się tego cholerstwa pozbyć?! i co robić? iść w zaparte z tym tonikiem? podobno kwas PHA jest taki łagodny, ten tonik ma tylko 6% stężenia...kurcze czym się teraz smarować/filtrować?!
Plizzz bardziej doświadczone biochemiczki wymyślcie coś, bo mi ręce opadają. Dodam tylko ze jestem przekonana, że winowajcą jest właśnie ten tonik, bo nic nie zmieniłam w pielęgnacji oprócz właśnie rozpoczęcia używania tego toniku

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline  
Stary 2010-04-19, 16:08   #4560
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Cytat:
Napisane przez ojakamadra Pokaż wiadomość
Witam, czytam ten wątek, ale jest dość spory, a ja mam kilka pytań i zależy mi na jak najszybszych odpowiedziach (coby się już zacząć kwasić ).

Przeczytałam, że z wychodzeniem na słońce nie ma paniki, ale ja i tak bez "tapety" nie ruszam się z domu. Można się normalnie malować/kremować, tak? Czy skóra jest bardzo zaczerwieniona po złuszczeniu i jak długo?

Robiłam sobie sama dwa zabiegi kwasem TCA 50% (duże stężenie, bo wcześniej miałam chyba z 7-8 zabiegów laserem, jeszcze wcześniej jakieś kwasy u kosmetyczki), ostatni niecałe 2 miesiące temu, ale jestem jeszcze zaczerwieniona miejscami. Blizny mam po własnym drapaniu, nie miałam trądziku, ale czasem coś wyjdzie i wiadomo, jak jest . Skórę mam miejscami bardzo cieniutką.

Czy mogę zastosować kwas migdałowy? Jakie stężenie? Czytałam, że na stany zapalne polecacie, a jak to jest z cieniutką skórą?

PS: Czy musi być woda destylowana? Nie można w normalnej rozpuścić kwasu?
Kwas migdałowy nie jest fotouczulający, ale jeśli skóra się łuszczy, należy stosować filtry. A słońce i tak jest szkodliwe, więc powinno zawsze się je mieć na twarzy I ciele też by było dobrze
Co do makijażu, to kwestia indywidualna, możesz nałożyć co tylko chcesz, byleby filtra nie destabilizowało. Tylko ciężko jest nakładać na te suche skórki, płaty skóry etc. ale zależy jak skóra zareaguję.

Ja bym zaczęłam od 10% toniku chociażby 2 dni, potem peeling 15%, 20 %, 30%.
Nie wiem jak jest z cieniutką skórą, musisz spróbować.

Woda powinna być destylowana, demineralizowana chyba też. Ale zwykła raczej nie.

Peeling najlepiej zrobić w środę albo czwartek, coby ew. "nieścisłości" skórne" były widoczne w weekend. Każda skóra reaguję inaczej, więc nie wiem jak będzie u Ciebie. Kwasy to poważeniejsza sprawa, więc lepiej najpierw samemu nabyć doświadczenia, a nie opierać się tylko na doświadczeniach innych : )

illegale jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kwasy, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości