Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-04-19, 19:22   #4561
LouLou25
Zakorzenienie

Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Przyszlam doniesc, ze kwas migdalowy jest po prostu boski Chociaz wszyscy to juz pewnie wiedza, tylko ja taka cofnieta
Robilam tonik 5% wedlug mazidlanego przepisu, sypnelo mi sie ciutke wiecej, wiec wyszlo ok 7 %. Przemywalam twarz 3 dni, rano, wieczorem. Twarz mam lekko "spieczona", taki swinski rozyk, ale juz widze pierwsze efekty. Alleluja schodzi mi skora Delikatnie, bez sensacji. Oczywiscie filtrowana jest stale i pod ciagla kontrola nawilzajaco- natluszczajaca. Buzka gladka, pory zmniejszone, drobne przebarwienia poznikaly.
Przy 40% chyba by mi skora oblazla do kosci, wygladalabym co najmniej dziwnie

sure. fine. whatever.

LouLou25 jest offline  
Stary 2010-04-19, 23:41   #4562
carolinascotties
Zakorzenienie

ja jestem po 25% peelingu kwasem mlekowym - aplikowanym na terytoriach posladkow i okolic

nigdy w zyciu nic mnie tak nie swedzialo
Stary 2010-04-20, 08:46   #4563
coldold
Proszkonizatorka

Ale sobie paszczę spaliłam nigdy więcej! Dobrze, że tylko w trzech punktach, chciałam się pozbyć uporczywych śladów po pryszczach, no i pozbyłam się na rzecz większego strupa. Zrobiłam jakieś 30-35% na spirytusie migdała skóra momentalnie zbielała, ale nie kwas się skrystalizował, a moja skóra "spłonęła" żywcem. Ale powiem Wam, że migdał chyba rzeczywiście jest delikatnym kwasem, bo musiało mi się to zrobić na powierzchni skóry jedynie, gdyby było głębiej to myślę, że dłużej bym się goiła, a dziś już nie mam ani jednej odstającej skórki gdzie peeling zrobiłam w piątek wieczorem. Fakt, że mam zaróżowioną skórę, i aż mnie mdli, jak pomyślę, że to nie zniknie, ale ciągle mam nałożoną grubą warstwę filtra i nawet się nie maluje, bo skórka jest naprawdę cieńsza.
No i do jesieni daję sobie spokój z kwasami.
Byłabym też wdzięczna jakiejś dobrej duszy, gdyby mi powiedziała, że miała to samo i te różowe miejsca zjaśniały, a może doradzicie jak ten proces przyśpieszyć, bo aktualnie stosuję Alantan z dużą porcją Pantenolu i balsam Copaiba.
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline  
Stary 2010-04-20, 14:02   #4564
ojakamadra
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Ja bym zaczęłam od 10% toniku chociażby 2 dni, potem peeling 15%, 20 %, 30%.
Nie wiem jak jest z cieniutką skórą, musisz spróbować.

Woda powinna być destylowana, demineralizowana chyba też. Ale zwykła raczej nie.

Peeling najlepiej zrobić w środę albo czwartek, coby ew. "nieścisłości" skórne" były widoczne w weekend. Każda skóra reaguję inaczej, więc nie wiem jak będzie u Ciebie. Kwasy to poważeniejsza sprawa, więc lepiej najpierw samemu nabyć doświadczenia, a nie opierać się tylko na doświadczeniach innych : )
Nie mam doświadczenia z migdałowym, ale z kwasami generalnie tak - pisałam wcześniej. Dlatego opuszczam tonik, miałam TCA 50% niecałe 2 miesiące temu, wypukłe blizny mi "wklepał", tylko została nierówna (poszarpana) powierzchnia skóry, którą będę próbowała wygładzić migdałowym, na początek 25%. Czekam na przesyłkę z mazideł, nie ukrywam, że duże nadzieje w tym kwasie pokładam, bo ile czasu można się użerać z bliznami .

PS: Mam wodę demineralizowaną właśnie, nie znalazłam destylowanej.
ojakamadra jest offline  
Stary 2010-04-20, 14:48   #4565
carolinascotties
Zakorzenienie

na 'poparzenia', podraznienia itp -

mozna stosowac czysty panthenol (Naturalis, Mazidła), maśc z witaminą A (Farmina), Solcoseryl w maści (na świeże rany, otarcia).

nalezy pamietac o diecie - ktora musi wspomagac regenerację skóry-dużo białka, cynk, witamina C, witaminy z grupy B.

i nie martwic sie - zaczerwienienia znikna... starzy kwasowicze nie takie podraznienia przezywali nie bylo babli, nic nie cieklo i nie odpadalo - wiec bedziesz zyc

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-04-20 o 14:51
carolinascotties jest offline  
Stary 2010-04-20, 15:37   #4566
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Ale sobie paszczę spaliłam nigdy więcej! Dobrze, że tylko w trzech punktach, chciałam się pozbyć uporczywych śladów po pryszczach, no i pozbyłam się na rzecz większego strupa. Zrobiłam jakieś 30-35% na spirytusie migdała skóra momentalnie zbielała, ale nie kwas się skrystalizował, a moja skóra "spłonęła" żywcem. Ale powiem Wam, że migdał chyba rzeczywiście jest delikatnym kwasem, bo musiało mi się to zrobić na powierzchni skóry jedynie, gdyby było głębiej to myślę, że dłużej bym się goiła, a dziś już nie mam ani jednej odstającej skórki gdzie peeling zrobiłam w piątek wieczorem. Fakt, że mam zaróżowioną skórę, i aż mnie mdli, jak pomyślę, że to nie zniknie, ale ciągle mam nałożoną grubą warstwę filtra i nawet się nie maluje, bo skórka jest naprawdę cieńsza.
No i do jesieni daję sobie spokój z kwasami.
Byłabym też wdzięczna jakiejś dobrej duszy, gdyby mi powiedziała, że miała to samo i te różowe miejsca zjaśniały, a może doradzicie jak ten proces przyśpieszyć, bo aktualnie stosuję Alantan z dużą porcją Pantenolu i balsam Copaiba.

polecam jak najbardziej tribiotic jest na poparzenia, rany i zadrapania. Niesamowice szybko skora sie goi

urzadzilam sie kiedys, nie kwasem ale spirytusem, przecieralam rane, mloda i glupia bylam, wypalilam sobie skore, bylam pewna ze to konca zycia zostanie. Przez 3 dni smarowalam tribioticiem i opatrunek na to (plaster + gaza) w Twoim przypadku juz za pozno na plaster jesli sie zagoilo. Dermatolog mi to poradzila
Stary 2010-04-20, 15:50   #4567
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Cytat:
Napisane przez ojakamadra Pokaż wiadomość
Nie mam doświadczenia z migdałowym, ale z kwasami generalnie tak - pisałam wcześniej. Dlatego opuszczam tonik, miałam TCA 50% niecałe 2 miesiące temu, wypukłe blizny mi "wklepał", tylko została nierówna (poszarpana) powierzchnia skóry, którą będę próbowała wygładzić migdałowym, na początek 25%. Czekam na przesyłkę z mazideł, nie ukrywam, że duże nadzieje w tym kwasie pokładam, bo ile czasu można się użerać z bliznami .

PS: Mam wodę demineralizowaną właśnie, nie znalazłam destylowanej.
Nie wiem jak to jest, gdy się używa różnych kwasów, najbezpieczniej jest zaczynać od minimum, byleby tylko sprawdzić jak skóra zareaguję. Rozumiem, że chcesz jak najszybciej, już teraz... bo po co chodzić z tymi bliznami.. eh : /
W takim razie zrób sobie 20%/25%, jeśli będzie ok, to potem 30%, 35% lub 40%.
Nie jestem pewna, ale ja bym spróbowała na tej demineralizowanej. : )

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2010-04-20, 19:50   #4568
rastaaa
Raczkowanie

Oh my God ;o Glupia niedoswiadczona bezmyslna glupia. Po slabym efekcie za pierwszym razem powtorzylam peeling z wiekszym stezeniem na spirytusie kosmetycznym. A oto efekty: po dwóch dniach skora okropnie byla napieta, potem utworzyla sie skorupa i dwie duuze brazowe plamy (strupy?) w desperacji tarlam ta sztywna skore gabka (ograniczona mimika, wyglad a'la pomarszczona żółw o uroczym brazowo pomaranczowym odcieniu - nie moglam sie powstrzymac) (nie zebym zdzierala skore. Robilam to lekko.)
I ten komentarz mojej mamy: " Hyyh Ojeej co sie stalo z twoja twarza?!!"...

Potem juz tylko cicalfate, kilogram masci z wit A i buzka o niebo lepsza Po eksperymencie pozostala mi juz tylko niewielka czerwona plama na policzku, raczej niegrozna. Gdy patrze na swoja twarz mysle sobie "bylo warto" potem jednak stwierdzam ze nigdy wiecej! ;p Ja to zawsze musze zrobic na przekor... Nie naucze sie dopoki sama nie popelnie bledu. Kwas migdalowy juz tylko max 10%

A i mam wazne (dla mnie) pytanie: czy jezeli uzyje kwasu migdalowego na niektore tylko partie twarzy to czy po 'wygojeniu' beda roznice w odcieniu pomiedzy miejscami na ktorych uzylam peelingu a reszta ??

Edytowane przez rastaaa
Czas edycji: 2010-04-20 o 19:53
rastaaa jest offline  
Stary 2010-04-20, 20:51   #4569
carolinascotties
Zakorzenienie

skorup wszelakich powstalych po kwasie NIE WOLNO szorowac gabka, zdzierac, stosowac peelingow!!!

partie z sucha, luszczaca sie skora mozna masowac olejami

nigdy nie stosowalam kwaow na wybrane partie skory - nie wiem, czy to dobry pomysl...

jesli kogos podraznia migdal rozpuszczony w alkoholu - sprobujcie rozpuscic go w cieplej wodzie

na kwas - najlepiej olej lanolinowy z HA, albo wazelina albo masc z cynkiem do pupci niemowlat.

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-04-20 o 20:55
carolinascotties jest offline  
Stary 2010-04-21, 00:41   #4570
LouLou25
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
partie z sucha, luszczaca sie skora mozna masowac olejami
Potwierdzam b dobry sposob na wszelkie odstajace skorki, pare kropelek na wilgotny wacik i masaz

sure. fine. whatever.

LouLou25 jest offline  
Stary 2010-04-21, 11:37   #4571
carolinascotties
Zakorzenienie

ja bez wacika masuję - szkoda mi oleju
Stary 2010-04-21, 19:14   #4572
rastaaa
Raczkowanie

i olej 'sciaga' te skorki czy nawilza i zmniejsza widocznosc czy co?
Stary 2010-04-21, 21:57   #4573
carolinascotties
Zakorzenienie

i dzieki olejowi skorki sie roluja - schodza - bezpiecznie - bo bez obdzierania
-------------------------------

dzis nalozylam na posladki dwie warstwy 15% peelingu glikolowego - przygotowuje sie do wyzszych stezen po 10 minutach zakwaszone miejsca zmylam woda i mydlem - oraz woda z soda oczyszczona i nalozylam Linomag.

nastepnie zrobilam peeling - 20% kwasu migdalowego, 40% wody i 40% wodki - i dwie krople gliceryny - trzymalam go 10 minut - wytworzyla sie na skorze napieta, swiecaca warstwa, ktora zaczela piec - podobnie jak poprzedni kwas - zmylam twarz woda, mydlem i soda - nalozylam masc cynkowa zmieszana z linomagiem
Stary 2010-04-27, 00:04   #4574
carolinascotties
Zakorzenienie

dzis kolejny peeling - teraz moge oficjalnie oglosic, ze odkrylam swoja kwasowa milosc

migdal to najlepszy do tej pory kwas, dzieki ktoremu moja skora staje sie ladniejsza, jej kolor staje sie bardziej jednolity, zmniejszaja sie przebarwienia jedyna uciazliwa sprawa to luszczenie - ktore u mnie trwa kilka dni - musze popracowac nad nawilzaniem od wewnatrz
Stary 2010-04-27, 17:34   #4575
gosiam28
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

witam!
stosowałam peeling migdałowy już kilka razy roztwór ok25%
ostatnio przemyłam twarz spyrytusem dla lepszego złuszczania
i muszę przyznać że o wiele lepiej mi się skóra łuszczyła.
czy mogę taki peeling robić co tydzień czy to będzie za często?
bardzo dziekuje za odpowiedz!
gosiam28 jest offline  
Stary 2010-04-27, 18:00   #4576
carolinascotties
Zakorzenienie

co tydzien przez jaki czas?

i z czym masz problem?

ja za tydzien robie ostatni wysokoprocentowy - potem ukrece sobie tonik 5%

za kilka miesiecy powtorka
Stary 2010-04-27, 20:20   #4577
gosiam28
Przyczajenie

chciała bym chociaż trochę wybielić przebarwienia, i myslałam że może zastosuje taki peeling 2, 3 razy w odstepie tygodniowym jeśli by tak można.bo pózniej juz ciepełko i chyba dam sobie spokój żeby jeszcze bardziej mi te przebarwienia nie wyszły
gosiam28 jest offline  
Stary 2010-04-27, 20:42   #4578
carolinascotties
Zakorzenienie

mysle, ze to dobry sposob - ja tak wlasnie zrobilam -

lato to czas filtrow - wiec nie bede dodatkowo fundowac skorze luszczenia wystarczy pobielenie
Stary 2010-04-27, 23:55   #4579
american13idiot
Przyczajenie

Cool Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cześć wszystkim
Chciałam się z Wami podzielić tym, co zrobiłam z migdałem.. może mi jakoś doradzicie.
Walczę z trądzikiem na plecach.. nooo i przypadkowo trafiłam na ten portal. Skorzystałam z Waszych rad - zarejestrowałam się i zamówiłam towar na mazidłach. Całe oprzyrządowanie;p zlewkę 25ml, bagietkę, taką łopatkę 1,25ml, kwas migdałowy 10g, hydromanil i papierki wskaźnikowe. Zrobiłam tonik 5-7% który chciałam dać tylko na buźkę (z nią nic nie będę kombinować, bo nie mam na tym obszarze jakichś większych problemów) i peeling 33% - na plecki. W toniku kwas elegancko się rozpuścił, za to w przypadku peelingu były problemy. Za Chiny nie chciał się rozpuścić! Kąpałam zlewkę z peelingiem w ciepłej wodzie i mieszałam jak robot przez 5min i nic! Konystencja taka hmm.. krystaliczna. tak było widać kryształki kwasu. A proporcje były takie:
2,5ml kwasu + 5ml wody = w przybliżeniu 33% roztwór
Pomyślałam, że raczej nic nie sknociłam, więc nałożyłam to coś na plecy wacikiem. Myślałam, że będzie piec albo coś, a tu nic. Trzymam już od 20min. To cos na moich plecach jedynie zaschnęło i pozostały kryształki. Za jakieś 15 zmyję szarym mydłem i natłuszczę (wg mnie) najleepszym specyfikiem - Butter Shea (http://www.newyorktrading.net/Shea_B...op_800x631.jpg) polecam wszystkim! świetne! naturalne, ujędrniające, znika cellulit i rozstępy, jędrne i nawilżone ciało. pachnie nieciekawie, ale warto! - to tak poza tematem :P
poradźcie mi co robić.. nie wiem czy niczego nie zknociłam.. ;/
czekam na odpowiedź i ewentualne wskazówki..
Martyna

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------

aa.. jeszcze chciałam napisać, że wcześniej na plecy nie dawałam żadnego toniku migdałowego. stwierdziłam, że to nie potrzebne, bo moje plecy są niezniszczalne - nie(stety)
wylinki się nie obawiam.. czekam na nią z utęsknieniem. mam nadzieję, że w sobotę będę zrzucała skórę.. niczego tak nie pragnę!
podrowionka

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

jak w sobotę nie będzie schodziła mi skóra z pleców, to ukręcę 40% na spirytusie!!!
;]
american13idiot jest offline  
Stary 2010-04-28, 01:51   #4580
liszia
Przyczajenie

Z uwagi na powszechny zachwyt kwasem migdałowym zrobiłam sobie zabieg tym kwasem (kwas 40%) w dobrym gabinecie i niestety jestem bardzo rozczarowana. Mam trądzik o średnim nasileniu na twarzy i dekolcie i te partie ciała objął zabieg.

W gabinecie byłam w sobotę rano, dzisiaj po 4 dniach (wtorek wieczorem) stwierdzam:
-lekkie łuszczenie się na twarzy, lekka poprawa wyglądu skóry w zakresie krostek i zwężenia porów, ale nowe krostki nadal się pojawiają, nie wszystkie stare się zagoiły, nie widzę wyraźnego efektu odświeżenia twarzy
-dekolt: absolutny brak łuszczenia, w ogóle brak efektów, nic nie stało się ze starymi krostkami, a nawet pojawiają się nowe

zgodnie z sugestią kosmetyczki na następny zabieg umówiłam się za dwa tygodnie, ale zaczynam mieć wątpliwości, czy by go nie odwołać. 150 zł to dla mnie kupa kasy, a dotychczasowe efekty w ogóle nie są tego warte. Zwłaszcza, że łuszczenie i skóra sucha na twarzy też są dyskomfortem i są widoczne przy bliższym kontakcie.

No chyba, że jeszcze sie poprawi, ale wydaje mi się, że po 4dniach efekt już powinien być...
liszia jest offline  
Stary 2010-04-28, 09:12   #4581
Ankalime
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez liszia Pokaż wiadomość
Z uwagi na powszechny zachwyt kwasem migdałowym zrobiłam sobie zabieg tym kwasem (kwas 40%) w dobrym gabinecie i niestety jestem bardzo rozczarowana. Mam trądzik o średnim nasileniu na twarzy i dekolcie i te partie ciała objął zabieg.

W gabinecie byłam w sobotę rano, dzisiaj po 4 dniach (wtorek wieczorem) stwierdzam:
-lekkie łuszczenie się na twarzy, lekka poprawa wyglądu skóry w zakresie krostek i zwężenia porów, ale nowe krostki nadal się pojawiają, nie wszystkie stare się zagoiły, nie widzę wyraźnego efektu odświeżenia twarzy
-dekolt: absolutny brak łuszczenia, w ogóle brak efektów, nic nie stało się ze starymi krostkami, a nawet pojawiają się nowe

zgodnie z sugestią kosmetyczki na następny zabieg umówiłam się za dwa tygodnie, ale zaczynam mieć wątpliwości, czy by go nie odwołać. 150 zł to dla mnie kupa kasy, a dotychczasowe efekty w ogóle nie są tego warte. Zwłaszcza, że łuszczenie i skóra sucha na twarzy też są dyskomfortem i są widoczne przy bliższym kontakcie.

No chyba, że jeszcze sie poprawi, ale wydaje mi się, że po 4dniach efekt już powinien być...
nachodza mnie watpliwosci, czy to na pewno byl 40%. ja robilam samorobke (mazidlaną) i luszczylam sie okrutnie przez pare dni po 20%, nalozylam tez to stezenie na lydki i to samo.
a co do krostek, to tez mi wyskoczyly na twarzy, nie dotykalam ich i zagoily sie w ekspresowym tempie (nakladalam na nie paste cynkowa).

i pytanie do ogolu czy robil ktos na spirytusie salicylowym kwas? niestety nie mam w domu alkoholu, a jak kupie, to wiem, ze nie zuzyje i mi zwietrzeje...
Ankalime jest offline  
Stary 2010-04-28, 09:55   #4582
american13idiot
Przyczajenie

Thumbs down Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dzięki za pomoc dziewczyny... ;|

kręcę:
3,75 ml + 5ml spirytusu 2%
Stary 2010-04-28, 10:50   #4583
Dronf
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez american13idiot Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim
Chciałam się z Wami podzielić tym, co zrobiłam z migdałem.. może mi jakoś doradzicie.
Walczę z trądzikiem na plecach.. nooo i przypadkowo trafiłam na ten portal. Skorzystałam z Waszych rad - zarejestrowałam się i zamówiłam towar na mazidłach. Całe oprzyrządowanie;p zlewkę 25ml, bagietkę, taką łopatkę 1,25ml, kwas migdałowy 10g, hydromanil i papierki wskaźnikowe. Zrobiłam tonik 5-7% który chciałam dać tylko na buźkę (z nią nic nie będę kombinować, bo nie mam na tym obszarze jakichś większych problemów) i peeling 33% - na plecki. W toniku kwas elegancko się rozpuścił, za to w przypadku peelingu były problemy. Za Chiny nie chciał się rozpuścić! Kąpałam zlewkę z peelingiem w ciepłej wodzie i mieszałam jak robot przez 5min i nic! Konystencja taka hmm.. krystaliczna. tak było widać kryształki kwasu. A proporcje były takie:
2,5ml kwasu + 5ml wody = w przybliżeniu 33% roztwór
Pomyślałam, że raczej nic nie sknociłam, więc nałożyłam to coś na plecy wacikiem. Myślałam, że będzie piec albo coś, a tu nic. Trzymam już od 20min. To cos na moich plecach jedynie zaschnęło i pozostały kryształki. Za jakieś 15 zmyję szarym mydłem i natłuszczę (wg mnie) najleepszym specyfikiem - Butter Shea (http://www.newyorktrading.net/Shea_B...op_800x631.jpg) polecam wszystkim! świetne! naturalne, ujędrniające, znika cellulit i rozstępy, jędrne i nawilżone ciało. pachnie nieciekawie, ale warto! - to tak poza tematem :P
poradźcie mi co robić.. nie wiem czy niczego nie zknociłam.. ;/
czekam na odpowiedź i ewentualne wskazówki..
Martyna

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------

aa.. jeszcze chciałam napisać, że wcześniej na plecy nie dawałam żadnego toniku migdałowego. stwierdziłam, że to nie potrzebne, bo moje plecy są niezniszczalne - nie(stety)
wylinki się nie obawiam.. czekam na nią z utęsknieniem. mam nadzieję, że w sobotę będę zrzucała skórę.. niczego tak nie pragnę!
podrowionka

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

jak w sobotę nie będzie schodziła mi skóra z pleców, to ukręcę 40% na spirytusie!!!
;]
Wg strony mazideł 1ml kwasu waży 0,8g. 2,5ml kwasy + 5 ml wody dale mniej więcej 2g i 5g wody a to daje nam 28%. Jak plecy nie zareagują proponuję nałożenie na następny raz 2-3 warstw, każdej kolejnej dopiero jak poprzednia zaschnie. Jak jeszcze będzie Ci mało to możesz poprosić kogoś żeby po zeschnięciu kwasu prysnął Ci na plecy wodą ze spryskiwacza. Spirytus będzie jeszcze szybciej parował z pleców, chyba jedyną jego zaletą jest to, że idzie zrobić większe stężenie .
Na następny raz jak będziesz rozpuszczać:
Naczynie z wodą niech będzie dość duże - lepiej będzie trzymać ciepło.
Naczynie z rozpuszczającym się kwasem niech będzie z jak najcieńszego szkła, dzięki temu szybciej się nagrzeje.
Żeby się nie męczyć 5 minut z machaniem bagietką, zacznij mieszać dopiero jak roztwór kwasu będzie bardzo ciepły.
Wszystko powinno się rozpuścić, może jednak wykrystalizować się trochę kwasu na ściankach naczynia.
Powodzenia
Dronf jest offline  
Stary 2010-04-28, 11:34   #4584
american13idiot
Przyczajenie

dziękuję serdecznie Dronf.
już myślałam, że mnie wszyscy olali ;d
już mam na plecach to ze spirytusem i robię następną warstwę,bo znowu nic..

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

mam 3 warstwy ok. 40% na plecach. trochę zaczęło piec, ale tylko trochę niestety.
czy jeśli by w ogóle nie piekło, to mimo wszystko będzie szansa na to, żeby zeszła skóra?
Stary 2010-04-28, 13:17   #4585
carolinascotties
Zakorzenienie

Ankalime - ja nigdy nie robilam kwasu na spirytusie -

ostatnio nakladalam 20% kwasu migdalowego, 40% wody i 40% wodki

spirytus mnie przeraza

Liszia - tak od razu 40% migdala? i nic? tez mam watpliwosci, co do stezenia...

nie myslalas o tym, zeby wyprobowac tonik - 5%, czy 10% migdalka i stopniowo przechodzic na wieksze stezenia obserwujac reakcje skory?

Witamy nowa kwasowiczke American
Stary 2010-04-28, 15:55   #4586
liszia
Przyczajenie

Było od razu 40%, bo nie robiłam sama, tylko poszłam na zabieg do gabinetu
Gabinet porządny bardzo, więc nie wiem, może mam jakąś grubą skórę na dekolcie?

Zastanawiam się czy by sobie nie zrobić jakimś mocniejszym kwasem tego dekoltu, ale wiem, że w okresie letnim to niewskazane. Chociaż i tak na razie niego nie pokazuję...
liszia jest offline  
Stary 2010-04-28, 18:51   #4587
Ankalime
Zadomowienie

Cytat:
Ankalime - ja nigdy nie robilam kwasu na spirytusie -

ostatnio nakladalam 20% kwasu migdalowego, 40% wody i 40% wodki

spirytus mnie przeraza
wlasnie mnie tez przeciez wlasnie spirytus salicylowy, tez ma w sobie kwas. ale moze zaryzykuje, najwyzej wysadze mieszkanie w powietrze
Ankalime jest offline  
Stary 2010-04-28, 21:42   #4588
Wojowniczka_
Rozeznanie

Witam

ja chyba też dołączę do miłości do kwasu migdałowego dziś miałam robiony zabieg 40% na razie się nie łuszczę ale moje BIG pory są super malutkie mam niewielki rumień na buzi, bałam się że po kwasie będzie gorzej ale nie - jest mniejszy polecam zatem jak najbardziej każdej
Wojowniczka_ jest offline  
Stary 2010-04-28, 22:31   #4589
carolinascotties
Zakorzenienie

Ja mam dzis skorupke z suchej skory - niewidoczna - ale wyczuwalna, kiedy przejade po buzi opuszkami palcow.

Natluszczam i nawilzam skore kilka razy dziennie. Dobrze dziala na mnie olej macerat z kasztanowca z mazidel jest lekki - dobrze sie wchlania
na noc nakladam masc cynkowa zmieszana z Alantanem, lub maslo Cupuacu (wspaniala sprawa), w dzien - kremy z dodatkiem olejow - ze sliwki, ze slodkich migdalow. Dzis na noc wyprobuje niezmydlana frakcje oleju sojowego -bardzo ja lubie - lecz nigdy nie stosowalam jej na przesusz pokwasowy
Stary 2010-04-29, 08:04   #4590
gosiam28
Przyczajenie

Cytat:
mysle, ze to dobry sposob - ja tak wlasnie zrobilam -

lato to czas filtrow - wiec nie bede dodatkowo fundowac skorze luszczenia wystarczy pobielenie
carolinascotties Dziękuje Ci bardzo za odpowiedzi
mam jeszcze do Ciebie pytanie czy stosując migdała na przebarwienia pomógł Ci przebarwienia znikły czy pojaśniały i czy długo stosujesz ten kwas.
ja się borykam z przebarwieniami najprawdopodobniej po słonecznymi mam ich trochę i tak nie dawno trafiłam na kwas migdałowy i cały czas mnie zastanawia czy pomoże mi z walka z tymi plamami czy bedzie potrzebne cos mocniejszego. pozdrawiam i miłego dnia życzę
gosiam28 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kwasy, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości