Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-06-07, 17:49   #4651
Monika_93
Przyczajenie

Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

.

Edytowane przez Monika_93
Czas edycji: 2010-06-08 o 17:54
Monika_93 jest offline  
Stary 2010-06-08, 18:04   #4652
Monika_93
Przyczajenie

Witam!
Zdecydowałam się zarejestrować na forum, aby poradzić się Was. Otóż problem mam taki, iż na ramionach na całej długości mam przebarwienia pozapalne spowodowane trądzikiem.
Na początku używałam kremów na przebarwienia różnego rodzaju.

Efekty dawał krem No - Scar. Mam już dość tych przebarwień i postanowiłam pójść do kosmetyczki. Miałam już robione trzy zabiegi mikroabrazje z kwasami i maseczką algową. Problemy z trądzikiem mam od 11 roku życia. Jutro mam czwarty zabieg. Niestety efektów żadnych nie widzę. Zabieg taki kosztuje 140zł. ( Jest to leczenie drogie i narazie bez efektów. Długo tak nie pociągnę. Proszę pomóżcie i piszcie swoje opinie, propozycje.
Nie przebywam na słońcu a gdy już muszę to smaruję SPF+50 filtrem bo mocniejsze zostały wycofane z sprzedaży.
Monika_93 jest offline  
Stary 2010-06-09, 11:01   #4653
la'Mbria
Zakorzenienie

filtry SPF 50+ to dawne setki, czyli blokery...jakiego większego filtra chciałabyś używać?! nic nie zostało wycofane, zmieniła sie tylko nazwa z SPF 100 na SPF 50+ działanie pozostało takie same
Ja bym sobie odpuściła te zabiegi...za 140pln to możesz sobie kupić naprawdę dobre kremy, albo sama ukręcić z półproduktów tonik i smarować ramiona. Na takie zmiany- myślę ze dobry byłby tonik z kwasem migdałowym (skoro i tak używasz filtrów, to nie muszę ci o nich przypominać), sprawdz sobie na mazidłach, albo na biochemii urody- to są niedrogie produkty np. tonik z kwasem migdałowym wychodzi za jakieś śmieszne grosze, zapłacisz raz- będziesz mieć półprodukty na długo...ja miałam podobne zmiany ale na buzi, no i było ich więcej- teraz zdecydowanie jest mniej, właśnie po migdałku
Panią kosmetyczkę i jej cudnie drogie zabiegi lepiej omijaj szerokim łukiem

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline  
Stary 2010-06-09, 17:10   #4654
ojakamadra
Przyczajenie

Jestem już po iluś zabiegach kwasem migdałowym (najpierw co tydzień lżejsze stężenia, a później co dwa tyg. rozmieszane w spirytusie salicylowym 1:1). Jest poprawa, ale nie kosmiczna. Cieszy mnie, że zaczerwienienia po złuszczeniu migdałem szybko znikają, ale nie wiem, czy nie lepiej byłoby zadziałać jeszcze mocniej, żeby kwas głębiej wniknął.

Próbowała któraś z Was mieszać kwas migdałowy z TCA, lub jakimś innym?
ojakamadra jest offline  
Stary 2010-06-09, 19:10   #4655
Monika_93
Przyczajenie

la'Mbria, dziękuję za informację. Obecnie na chemiku chwilowo brak kwasu migdałowego.
Co myślicie o kwasie glikolowym 70%??
http://www.zrobsobiekrem.pl/?375,kwas-glikolowy-70-

Czy odpowiedni byłby na moje przebarwienia i blizny pozapalne?
Pozdrawiam.
Monika_93 jest offline  
Stary 2010-06-09, 19:18   #4656
carolinascotties
Zakorzenienie

migdalowy jest na mazidlach. Glikolowy potrafi przyczynic sie do powstawania miejscowych przebarwien... to gruby kaliber. Ja nie polozylabym go na twarz.
Stary 2010-06-11, 11:36   #4657
la'Mbria
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Monika_93 Pokaż wiadomość
la'Mbria, dziękuję za informację. Obecnie na chemiku chwilowo brak kwasu migdałowego.
Co myślicie o kwasie glikolowym 70%??
http://www.zrobsobiekrem.pl/?375,kwas-glikolowy-70-

Czy odpowiedni byłby na moje przebarwienia i blizny pozapalne?
Pozdrawiam.
Bardzo proszę

a tak w ogóle, to miałam ten kwas- stosowałam na plecy i dekolt(blizny po trądziku+ rozstęp na dekolcie nie wiem od czego), oczywiście nie w stężeniu 70%...doszłam do 40% i na razie na tym się zatrzymałam...spektakular nych efektów jednak brak.
Owszem- skóra jest troche wygładzona, krostki ciut mniejsze, ale szału glikol nie robi a szkoda bo wiązałam z nim wielkie nadzieje...
Na buzię też parę razy nałożyłam- zero pieczenia, zero reakcji...nic zupełnie- jakbym sobie na buzie wodę nałożyła, a nie kwas
także moje odczucia co do kwasu glikolowego są średnie, no ale ja chyba mam taką skórę nosorożcową...może na ciebie podziała

Migdałek jest na mazidłach- warto go kupić, przynajmniej moje z nim doświadczenia są jak najbardziej pozytywne
Ładnie i delikatnie złuszcza, buzia nie wygląda jak po jakiejś masakrze, no można iść do ludzi i nie straszyć
co prawda na blizny może się okazać zbyt łagodny...choć o dziwo moją skórę złuszcza tonik 20% a glikol w stężeniu 40% nic mi nie robił...chyba musisz spróbować sama

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline  
Stary 2010-06-11, 20:50   #4658
Monika_93
Przyczajenie

Wink Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Wczoraj dostałam już kwas glikolowy 70%. Od razu zrobiłam roztwór o stężeniu 20% i jutro zwiększam. Gdy nałożyłam go na ramiona czułam lekkie pieczenie. Dziś już naskórek jest wysuszony i lekko się złuszcza. Jutro zwiększam stężenie.
Spróbuję go też na rozstępy, które mam na biodrach. Jestem dobrej nadziei, że w końcu tego i tego się pozbędę
Oczywiście na załagodzenie zaczerwień po kwasie nakładam na ramiona algi morskie.
W sumie kwas glikolowy otrzymywany jest z soku trzciny cukrowej
Gdy będzie mi się kończyć zakupię sobie kwas migdałowy, bezpieczniejszy jest na upalne dni lata.
Pozdrawiam.
Monika_93 jest offline  
Stary 2010-06-12, 19:37   #4659
Monika_93
Przyczajenie

Jakie jest najsłabsze stężenie i pH kwasu migdałowego, a jakie najmocniejsze?
Monika_93 jest offline  
Stary 2010-06-24, 19:07   #4660
pimpek_dreczyciel
Przyczajenie

Dziewczyny, moja dermatolog polecila mi peeling migdalowy (uzeram sie z tradzikiem od 10 lat z 1,5 roczna przerwa gdy po izoteku buzie mialam jak marzenie) a potem odstraszyla cena 1 zabiegu (150 zl). Trafilam tutaj i widze, ze to sie da zrobic samemu za duzo mniejsze pieniadze, tylko boje sie zrobic sobie krzywde, bo moj ostatni eskepryment z maseczka z zielonej glinki skonczyl sie okropnym wysypem pryszczy- chcialabym uniknac niemilych niespodzianek;P lecze sie epiduo i rozexem, czy przy stosowaniu tych lekow mozna sobie taki peeling migdalowy zrobic?jakos wczesniej trzeba przygotowac skore?czy ktos tak w pkt najlepiej moglby wypisac po kolei jak sie do tego peelingu zabrac?
Pozdrawiam
pimpek_dreczyciel jest offline  
Stary 2010-06-24, 19:16   #4661
Layila
Zadomowienie

Dziewczyny, po ilu dniach od 40% migdałka można zacząc stosować kwas azaleinowy (Acne Derm)?

Do tej pory stosowałam Acne Derm codziennie, ale nie radził sobie zupełnie z zaskórnikami i postanowiłam zafundować im migdałka. Z tym, że jak najszybciej chciałabym wrócić do AD, bo b. ładnie podleczył mi trądzik, no ale nie chcę zrobić sobie kuku.
Layila jest offline  
Stary 2010-06-25, 01:35   #4662
Wojowniczka_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez pimpek_dreczyciel Pokaż wiadomość
Dziewczyny, moja dermatolog polecila mi peeling migdalowy (uzeram sie z tradzikiem od 10 lat z 1,5 roczna przerwa gdy po izoteku buzie mialam jak marzenie) a potem odstraszyla cena 1 zabiegu (150 zl). Trafilam tutaj i widze, ze to sie da zrobic samemu za duzo mniejsze pieniadze, tylko boje sie zrobic sobie krzywde, bo moj ostatni eskepryment z maseczka z zielonej glinki skonczyl sie okropnym wysypem pryszczy- chcialabym uniknac niemilych niespodzianek;P lecze sie epiduo i rozexem, czy przy stosowaniu tych lekow mozna sobie taki peeling migdalowy zrobic?jakos wczesniej trzeba przygotowac skore?czy ktos tak w pkt najlepiej moglby wypisac po kolei jak sie do tego peelingu zabrac?
Pozdrawiam
masz TR ? pytam bo używasz rozex ja na Twoim miejscu 1 raz bym się wybrała do gabinetu bo nigdy nie wiadomo jak skóra zareaguje ja zapłaciłam 200 ale miałam pewność że jestem w dobrych rękach po 1 razie szału nie ma ale ja już nie mogła mieć kolejnych gdyż tak zadecydowała pani dr ale Twój wybór - zrobisz jak uważasz
Wojowniczka_ jest offline  
Stary 2010-06-26, 23:51   #4663
damisa
Raczkowanie

witam wszystkie forumowiczki

czytajac ten wątek jestem pod wrażeniem "Waszej upartości i sumienności w dążeniu do doskonałości " (ale mi sie zrymowało ).

Zawsze myslała jak mi tu i uwdzie wyskoczyło coś nieproszonego to tagedia jak się patrzy i wstyd do ludzi wychodzić- w sumie to sie cieszę że mam tylko to co mam
Moje problemy przy Waszych to "Pan pikuś"

Trzymam za Was kciuki i nie dajcie się tym paskuctwom-niech się wynoszą i znajdą sobie inne miejsce (byle nie u mnie )

zapraszam na moje strony

mój wątek:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post14168490

moja galeria:
http://www.damisa.fotosik.pl/
http://picasaweb.google.com/wdamisa

forum schematowo-zdjęciowe
http://www.fotosik.pl/fotoforum/rixopkvcclqaakys/
damisa jest offline  
Stary 2010-06-29, 18:13   #4664
pimpek_dreczyciel
Przyczajenie

Mam tendecję do rumieńców, gdy się zestresuję, ale wprost mi lekarz nie powiedział, że to trądzik różowaty, więc już sama nie wiem co to za cholerstwo mnie dopadło. Umówiłam się na 1 zabieg migdałkiem w poniedziałek, zobaczymy jakie beda efekty. Czego mam sie spodziewac, dziewczynki?
pimpek_dreczyciel jest offline  
Stary 2010-07-01, 13:16   #4665
Wojowniczka_
Rozeznanie

wiesz co lekarz powinien Ci już powiedzieć co i jak ciężko powiedzieć jak nie widać skóry i nie jest się lekarzem moja dr co robiła mi zabieg wcześniej mi powiedziała co się będzie działo, jak wygląda zabieg i po mniej więcej czego się mogę spodziewać także czym się smarować itp

Edytowane przez Wojowniczka_
Czas edycji: 2010-07-01 o 13:22
Wojowniczka_ jest offline  
Stary 2010-07-09, 22:31   #4666
Bibisikamo
Przyczajenie

Hej, chcialabym poprosic kogos o pomoc w sprawie peelingu kwasem migdalowym i cala reszta przed i po. Kompletnie sie na tym nie znam, ale wiem ze pomaga, mieszkam za granica i tutaj kosmetyczki takiego zabiegu nie wykonuja. Dlatego chcialabym sie poradzic kogos kto sie na tym zna, aby opisal mi wszystko dokladnie co powinnam wiedziec i co musze kupic, lacznie z akcesoriami, butelkami, waga, poprostu wszsytko co jest mi potrzebne do przygotowania toniku, serum maski itd wszstkiego co sie laczy z kwasem migdalowym, bylabym bardzo widzieczna, wiem ze jest taka strona http://www.mazidla.com/ gdzie to wszsytko moge zamowic tylko nie chcialabym popelnic jakiegos bledu w koncu chodzi o cere... bardzo prosze kogos doswiadczonego o pomoc w doborze wszsytkich produktow, mam 23 lata, cere problematyczna mieszana z niedoskonalosciami, lekkimi przebarweiniami i malymi bliznami po syfkach. Cena nie gra roli, bardzo dziekuje za wszelkie sugestie
Bibisikamo jest offline  
Stary 2010-07-25, 15:31   #4667
utrapienie
Rozeznanie

Jakoś w ostatnim czasie "na bakier" mi z Biochemią, ale muszę Wam przyznać, że niedawno miałam dwa zabiegi u kosmetyczki - peeling migdałowy i jest on zupełnie inny niż ten z Mazideł. Mam porównanie, bo stosowałam.

Kwasikiem z Mazideł robiłam sobie co najwyżej lekki peeling - 18 - 20%, a wyglądałam po nim jak małpia staruszka i to przez długie tygodnie. W zasadzie, traktuję eksperyment kwasem migdałowym jako całkowicie nieudany, z którego konsekwencjami (totalnym przesuszem) borykałam się jeszcze przez kilka miesięcy. W każdym razie powiedziałam sobie "nie".

Minął jakiś już czas, uleczył on rany i poszłam do znajomej kosmetyczki, gdzie skusiłam się na peeling migdałowy o stężeniu 40% - tylko strefę "T" Oczywiście byłam pełna obaw, a tu nic! Może trochę popiekło, trzymałam 10 minut i nic Było subtelnie i delikatnie.

I qrde, nie wiem, jaki z tego wyciągnąć wniosek. Chciałam od jesieni coś zacząć peelingować, tylko teraz to jestem cała głupia. Czy ten z Mazideł, to jakiś hard - core, czy ten kosmetyczny jest prawidłowy.

Macie może jakieś podobne spostrzeżenia?
Stary 2010-07-25, 17:58   #4668
carolinascotties
Zakorzenienie

utrapienie - byc moze to kwestia ph - na jakim poziomie ustawialas ph domowego peelingu?
Stary 2010-07-25, 21:05   #4669
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
utrapienie - byc moze to kwestia ph - na jakim poziomie ustawialas ph domowego peelingu?

Qrde.... gdybym to ja pamiętała. Próbowałam coś wywnioskować ze swoich wypocin, które są około 35 strony tego wątku, ale nie wiem. Znalazłam tylko tyle, że na to 20% które robiłam, to wychodziło 1,25 ml. kwasu na 4 ml. H2O.
Carolinascotties, ja nawet nie pamiętam, czy w ogóle na to patrzałam i czy w tym 2007 r., to którakolwiek z nas na to zwracała uwagę....

Ale mówisz, że to ma znaczenie?
A mogłabyś mi podać mniej więcej na jakim etapie tego wątku mam szukać tej informacji, bo całego jego nie przeczeszę... nie ma mowy...

dzięki z góry

Edytowane przez utrapienie
Czas edycji: 2010-07-25 o 21:06
utrapienie jest offline  
Stary 2010-07-26, 15:45   #4670
thecla
Raczkowanie

Witam,

Miałyście jakieś problemy z kwasami zamawianymi na Mazidłach ostatnio? Zamawiałam świeża partię na początku lipca i jestem niezadowolona. Kwas słabo się rozpuszcza (w kąpieli wodnej), pomaga dodanie alkoholu- ale na twarz wolę wersję bez wzmacniaczy. Poza tym szybko zaczyna się krystalizować. Chciałam zrobić sobie tonik, ale nie wiem czy to ma sens.

thecla jest offline  
Stary 2010-07-28, 23:31   #4671
karolamaria89
Raczkowanie

Witam, miałam już rok temu Z BU AHA/BHA 10% ładnie złuszczał. Filtrowałam się oczywiście 50+

Mam pytanie co do PHA z BU czy któraś z Was łączyła jego stosowanie z peelingiem z bromelainą. Bo zamierzam stosować razem. I czy rzeczywiście przy PHA można się nie filtrować >?

Nie wiem który lepszy AHA/BHA czy PHA ?
karolamaria89 jest offline  
Stary 2010-07-29, 20:29   #4672
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Cytat:
Napisane przez karolamaria89 Pokaż wiadomość
Witam, miałam już rok temu Z BU AHA/BHA 10% ładnie złuszczał. Filtrowałam się oczywiście 50+

Mam pytanie co do PHA z BU czy któraś z Was łączyła jego stosowanie z peelingiem z bromelainą. Bo zamierzam stosować razem. I czy rzeczywiście przy PHA można się nie filtrować >?

Nie wiem który lepszy AHA/BHA czy PHA ?
Na lato lepsze PHA : )
Jeśli się tylko skóra nie złuszcza, nie potrzeba filtrów, bo ta "nowo odkryta" skóra jest bardzo wrażliwa na słońce.

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2010-07-31, 21:10   #4673
timbuktu
Przyczajenie

Question Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ratunku!!!kobiety pomocy za 4 tygodnie mam bardzo ważne wyjście mam okropną skóre na twarzy zaniedbaną chcę zrobić kwas migdałowy mam mieszaną cerę i drobne naczyńka moje pytanie:co kupić ,jak umieszać,czym smarować potem?pomoc na wczoraj.
timbuktu jest offline  
Stary 2010-08-06, 09:22   #4674
evelinarav
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to evelinarav

zamawialyscie kwas migdalowy od tego sprzedawcy na allegro http://allegro.pl/item1169589980_pro...6ml_serum.html ? warto kupic?
evelinarav jest offline  
Stary 2010-08-06, 13:04   #4675
carolinascotties
Zakorzenienie

Timbuktu - na letnia pore - polecam kwas PHA

Na Allegro kwasow nigdy nie kupowalam i nie zamierzam
Stary 2010-08-10, 07:25   #4676
xena2012
Raczkowanie

Czy to możliwe, żeby po migdale wyskakiwały krostki? Od 2 dni stosuję 5% tonik migdałowy rano i wieczorem, dzisiaj zauważyłam kilka małych czerwonych krostek w okolicy brody. Nic innego w pielęgnacji nie wprowadzałam, problemów z krostkami już od paru miesięcy nie miałam...
xena2012 jest offline  
Stary 2010-08-10, 11:15   #4677
magica
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2
GG do magica

Cytat:
Napisane przez xena2012 Pokaż wiadomość
Czy to możliwe, żeby po migdale wyskakiwały krostki? Od 2 dni stosuję 5% tonik migdałowy rano i wieczorem, dzisiaj zauważyłam kilka małych czerwonych krostek w okolicy brody. Nic innego w pielęgnacji nie wprowadzałam, problemów z krostkami już od paru miesięcy nie miałam...
Ja tak miałam i w sumie mam po każdym peelingu. pierwsze 4 dni mnie wysypuje(skóra się oczyszcza), potem na 7 dzień mam już ślicznusią skórę, wszystko znika. tak mam za każdym razem, choć teraz ten wysyp jest minimalny, parę krostek, kiedyś, jak miałam bardzo zanieczyszczoną cerę to dopiero było!

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline  
Stary 2010-08-10, 12:08   #4678
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Ja tak miałam i w sumie mam po każdym peelingu. pierwsze 4 dni mnie wysypuje(skóra się oczyszcza), potem na 7 dzień mam już ślicznusią skórę, wszystko znika. tak mam za każdym razem, choć teraz ten wysyp jest minimalny, parę krostek, kiedyś, jak miałam bardzo zanieczyszczoną cerę to dopiero było!
Również mi się tak zdarza tez wydaje mi się że to takie oczyszczanie się skóry
Stary 2010-08-12, 00:18   #4679
amebowiec
Przyczajenie

Mam pytanie. Pierwszy raz bede sobie aplikowała piling z kwasu migdalowego i wole być pewna wszytskiego na 100%. Czy proporcje 1 ml kwasu migdałowego- 4 ml wody destylowanej znaczą tyle co 1 miarka kwasu na 4 miarki wody? Bo z tego co wiem kwas jest w peoszku więc trudno przeliczyc go na mililitry.

Kwas oczywiście dopiero we wrześniu lub październiku, bo mimo wielu uspokajających wypowiedzi na jego temat, wole nie ryzykować
amebowiec jest offline  
Stary 2010-08-12, 19:16   #4680
avangarda1
Przyczajenie

Dziewczyny! Nie mialam czasu przeczytac wsyztkiego w tym watku bo jest tego naprawde wiele, wiec wybaczcie jesli powatarzam opytanie i zechciejcie na nie po raz kolejny odpowiedziec.
A wiec... ile kosztuja wlasnie takie peelingi, maseczki kwasami owocowymi itp.. jakie wogole sa ich rodzaje i ktore sa najlepsze. Chcialabym nieco rozjasnic twarz, pozbyc sie sladow po 'wycisnietych' pryszczach ;/. tak wiem ze nie powinnam wyciskac, ale czasem naprawde nie ma wyjsciaaa...

Oczywiscie ile ksoztuja ale jako zabieg u kosmetyczki, sama wole nie eksperymentowac

Edytowane przez avangarda1
Czas edycji: 2010-08-12 o 19:27
avangarda1 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kwasy, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości