Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-08-12, 20:21   #4681
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jeśli pytasz o zabiegi u kosmetyczki to raczej nie tutaj, poszukaj w internecie, najlepiej u tej kosmetyczki do której chcesz iść. Albo jeszcze lepiej- idź do gabinetu i się sama rozeznaj

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2010-08-21, 23:01   #4682
JellyJumper
Zadomowienie

dziewczyny czy podczas stosowania toniku a potem peelingu migdałowego mam odstawić izotziaja i clindace?
Czy moge bez obaw stosowac?

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline  
Stary 2010-08-23, 17:55   #4683
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

mam pytanie do osob uzywajacych salicylu czy ktos robil sobie peeling na bazie samego oleju??? tzn np olej jojoba + salicyl?
wybaczcie ale watek ma juz tak duzo postow i wiele razy jest w nim wymioniony salicylowy ze ciezko cokolwiek znalezc;/ o wiele latwiej jakby byl rozdzielony na pojedyncze watki do kazdego kwasu.

ktos robil sobie taki peeling? jak go stosowal?
wmasowywujecie w twarz olejek z kwasem i zostawiacie? czy masujecie twarz i pozniej zmywacie? jakie preferujecie stezenia?

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

znalazlam watek osobny tylko czemu wyszukiwarka mi go nie pokazala???
Stary 2010-08-26, 15:23   #4684
sonnitka
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

witajcie
mam pytanie do dziewczyn ktore uzywaly kwasu migdalowego 40%
a mianowicie jak wygladala skora po tym zabiegu krok po kroku.
ja jestem po dwoch razach stosowania i moja skora narazie jest tylko jakby taka sciagnieta szorstka troche sie sypie cos jak lupiez heh
a gdzie nie gdzie skora zrobila sie zaczerwieniona wyglada jak poparzona i wlasnie teraz nie wiem czy to tak ma wygladac?
ggdzies wyczytalam ze komus skora schodzila duzymi platami,mi tak sie nie robi .
sonnitka jest offline  
Stary 2010-08-27, 11:20   #4685
Josephin_
Przyczajenie

Ja raz robiłam sobie 40% pamiętam, że bardzo mnie piekła skóra, okropnie się bałam, że to się zle skończy jakims poparzeniem, ale ostatecznie po kilku dniach bardzo mocno się łuszczyłam i tyle. Myśle, że u ciebie będzie podobnie. Polecam jednak żel epiduo, bo daje lepsze efekty niż kwas migdałowy.
Josephin_ jest offline  
Stary 2010-08-27, 18:37   #4686
caira
Raczkowanie

Kwas migdałowy w okolicach oczu!Krem Bandi po kwasach.

Zakupiłam niedawno na allegro kwas migdałowy 100% w proszku.Chce go rozrobić w proporcji 1ml proszku i 4 ml wody.Mam pytanie czy moge go zastosować pod oczami??Posiadam krem firmy Bandi z kwasem migdałowym (do stosowania po kwasach) i czy po zastosowaniu kwasu migdałowego moge stosować ten właśnie krem ,bo czytałam coś o lanolinie.
caira jest offline  
Stary 2010-08-28, 11:11   #4687
xena2012
Raczkowanie

Dot.: Kwas migdałowy w okolicach oczu!Krem Bandi po kwasach.

Po trzech tygodniach stosowania toniku migdałowego 5% zdecydowałam się na peeling. Przyznaję, że zrobiłam go trochę "na oko"- ok1/4 migdału, 1/4 żelu hialuronowego i 1/2 wody (mineralnej niegazowanej). Rozpuściło się bardzo ładnie w kąpieli wodnej, nałożyłam 2 warstwy i... musiałam zmyć po 10 minutach, bo potwornie szczypało. Zmyłam wodą z mydłem, nałożyłam neutralizator kwasów Clareny, po 2 minutach spłukałam i namaściłam się obficie (skóra była bardzo napięta) babydreeamem Rossmana z nagietkiem zmieszanym z kilkoma kroplami oleju z róży piżmowej. Dziś skóra jest jakby jaśniejsza, lekko napięta... zobaczymy, co dalej
xena2012 jest offline  
Stary 2010-08-28, 20:41   #4688
JellyJumper
Zadomowienie

Ja zrobiłam peeling 20%, trzymałam 15 minut, po 3 dniach widzę że nie ma żadnego łuszczenia tzn. może odrobinę w okolicach brody.. Przy nakładaniu nic mnie nie piekło.

Czy mam następnym razem dalej nakładać 20% czy może już więcej?
Czy muszę czekać te min 10 dni czy mogę już po tygodniu?

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline  
Stary 2010-08-29, 14:34   #4689
katheras
Przyczajenie

Witam kwasomaniaczki
niedawno zakupiłam kwas migdałowy, peeling zrobiłam w czwartek i do tej pory skóra nie chce się łuszczyć. Czy można jakoś przyspieszyć te łuszczenie, bo chcę żeby do środy już było po sprawie. Błagam o pomoc !!!
katheras jest offline  
Stary 2010-08-29, 17:35   #4690
sonnitka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Josephin_ Pokaż wiadomość
Ja raz robiłam sobie 40% pamiętam, że bardzo mnie piekła skóra, okropnie się bałam, że to się zle skończy jakims poparzeniem, ale ostatecznie po kilku dniach bardzo mocno się łuszczyłam i tyle. Myśle, że u ciebie będzie podobnie. Polecam jednak żel epiduo, bo daje lepsze efekty niż kwas migdałowy.
zel epiduo? to na tradzik ?
bo ja kwasu uzywam na przebarwienia.
minelo kilka dni i skora zaczela lekko schodzic ale kawalek skory chyba jednak poparzylam bo zeszla ale zostal czerwony slad i teraz nie wiem czy nastepnym razem nalozyc na to miejsce znowu kwas czy odczekac troche czasu,jak myslisz ?
sonnitka jest offline  
Stary 2010-08-29, 17:51   #4691
carolinascotties
Zakorzenienie

zostawic - nie nakladac kwasu, natluszczac
Stary 2010-08-30, 08:05   #4692
zelgadia
Raczkowanie

Hej,
Przypuszczam, że pytanie mogło już się pojawić ale przy takim natłoku informacji łatwo ominąć... Czy tonik 10% można stosować codziennie? I czy trzeba go zmywać, bo w porównaniu do 5% nie jest przypadkiem za mocny żeby zostawiać go na mordce?
zelgadia jest offline  
Stary 2010-08-30, 10:15   #4693
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Napisane przez zelgadia Pokaż wiadomość
Hej,
Przypuszczam, że pytanie mogło już się pojawić ale przy takim natłoku informacji łatwo ominąć... Czy tonik 10% można stosować codziennie? I czy trzeba go zmywać, bo w porównaniu do 5% nie jest przypadkiem za mocny żeby zostawiać go na mordce?
i ja mam tez do tego pytanie: czy mozna takowy tonik zrobic z samego kwasu i wody destylowanej?
Stary 2010-08-31, 12:18   #4694
tonik25
Raczkowanie

Witajcie,Dziewczyny.
a czy któraś z was robiła sobie w gabinecie peeling laserowy? poleciła mi go pani dermatolog, a chciałabym wiedzieć czy daje efekty.
tonik25 jest offline  
Stary 2010-08-31, 17:28   #4695
narjia
Zakorzenienie

Szukałam w wątku i nie znalazłam, albo i źle szukałam

Czy do toniku (przepis z mazideł) mogę zastąpić konserwant Optiphen Plus konserwantemFEOG ze ZSK ?

Edytowane przez narjia
Czas edycji: 2010-08-31 o 17:30
narjia jest offline  
Stary 2010-08-31, 17:45   #4696
aliś
Zadomowienie

Ja postanowiłam grzecznie na jesień wrócić do migadła, ale NIE SZALEĆ NIE SZALEĆ! Bo miałam problem ze zmasowanym atakiem pielęgnacyjnym
10 dni temu zrobiłam peeling 10% na samej wodzie. Praktycznie nic nie szczypał, zmyłam po 15-20 minutach i posmarowałam Kremurenem zmieszanym z Juvitem. Jako nawilżanie stosowałam Humektan, a na noc grubą warstwę Kremurenu z Juvitem lub samego kremurenu. Nie wyskoczyły mi żadne krosty, łuszczenia (poza nosem) nie było. Wczoraj znów zrobiłam 10%, znów zero szczypania, ale dzisiaj czuję napięcie twarzy. Czekam na olej lanolinowy z Mazideł stąd to kiepskie nawilżenie
Jak tylko go dostanę (może pod koniec tyg) zrobię 15%
Kiedyś smarowałam sie kremem sutkowym z Rossmana, ale on był tak gęsty, że mnie bolała skóra przy rozsmarowywaniu, dlatego postawiłam na ten olej. Myślicie że się sprawdzi, czy będzie gorszy od sutkowego? Sutkowy miał inneskładniki oprócz oleju
Acha (i tu pytanie do olejomaniaczek) czy robiąc peelingi co 7-10 dni mogę sobie pozowlić na smarowanie się powiedzmy na 2-3 dni przed kolejnym peelingiem olejem tamanu (na noc)? Bo on też podobno trochę wysusza

aliś jest offline  
Stary 2010-08-31, 21:49   #4697
xena2012
Raczkowanie

U mnie po 4 dniach od zakwaszania nic się nie dzieje. Nic się nie łuszczy, ale skóra jest ładna, gładka, trochę wysuszona (nawilżacze "wchłania" błyskawicznie). Za parę dni spróbuję znów, tylko hmmm...hmmm... na oko był to migdał 20 - 30%. Skóra szczypała niemiłosiernie, wytrzymałam ok 10 minut. Nie wiem, czy wytrzymam wyższe stężenie, a znów po takim, jak robiłam nie ma słynnej wylinki, choć jest lekka poprawa w wyglądzie skóry, a może to autosugestia?
Poradźcie coś...
xena2012 jest offline  
Stary 2010-08-31, 21:59   #4698
iwona200
Zakorzenienie

Witajcie dziewczyny. Dawno mnie nie było na tym wątku, ponieważ na okresy cieplejsze odpuściłam sobie kwaszenie, ale niedługo znów zacznę Widzę, że piszecie coś o odczekiwaniu 10 dni między kolejnymi peelingami - czy to jakieś nowe wiadomości? Bo kiedy tu ostatnio byłam to dowiedziałam się, że muszę czekać conajmniej 3 tygodnie aby skóra się zregenerowała...
iwona200 jest offline  
Stary 2010-09-01, 08:07   #4699
aliś
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez xena2012 Pokaż wiadomość
U mnie po 4 dniach od zakwaszania nic się nie dzieje. Nic się nie łuszczy, ale skóra jest ładna, gładka, trochę wysuszona (nawilżacze "wchłania" błyskawicznie). Za parę dni spróbuję znów, tylko hmmm...hmmm... na oko był to migdał 20 - 30%. Skóra szczypała niemiłosiernie, wytrzymałam ok 10 minut. Nie wiem, czy wytrzymam wyższe stężenie, a znów po takim, jak robiłam nie ma słynnej wylinki, choć jest lekka poprawa w wyglądzie skóry, a może to autosugestia?
Poradźcie coś...
No to robiłaś dosyć mocnego tego migdała, ja po stężeniu 20% obchodziłam dosyć mocno, ale głównie na czole, nosie i okolicach żuchwy Po niższym stężeniu też cera powinna się poprawiać, w końcu jaki byłby sens używania toników kwasowych, jeśliby nie działały.
Ja bym nie próbowała mocniejszego stężenia. Ja powtórzyłam w poniedziałek migadała 10% i dzisiaj zaczęłam obłazić na nosie i brodzie, więc chyba wystarczy powtórzyc peeling o tej mocy.

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny. Dawno mnie nie było na tym wątku, ponieważ na okresy cieplejsze odpuściłam sobie kwaszenie, ale niedługo znów zacznę Widzę, że piszecie coś o odczekiwaniu 10 dni między kolejnymi peelingami - czy to jakieś nowe wiadomości? Bo kiedy tu ostatnio byłam to dowiedziałam się, że muszę czekać conajmniej 3 tygodnie aby skóra się zregenerowała...
Te 3 tygodnie to chyba była mowa o regeneracji skóry całkowitej, w sensie, że po 3 tygodniach od kwasu cera się zregeneruje i można wyjść na słońce (oczywiście przy nieortodoksyjnym podejściu do filtrów)
Peelingi można powtarzać co 7-10 dni w zalezności od reakcji cery.

aliś jest offline  
Stary 2010-09-01, 09:15   #4700
zelgadia
Raczkowanie

Czyli nawet 10% trzeba zmywać?
zelgadia jest offline  
Stary 2010-09-01, 13:49   #4701
aliś
Zadomowienie

Mnie się kiedyś zdarzyło nie zmywać 10-15% przez parę godzin. Po prostu szczypanie występuje u mnie tylko na początku. Robiłam peeling około 16 a potem sobie chodziłam z kwasem i wieczorem myłam buzię i nakładałam tłuściocha.

aliś jest offline  
Stary 2010-09-01, 15:07   #4702
narjia
Zakorzenienie

Dziewczyny mam pytanie czy jeżeli używam Acne Derm -kwas azelainowy, to żeby zrobić sobie tak 10 procent kwas mlekowy muszę robić jakąś przerwę ze 3 tygodniową, czy mogę ze 2 dni przerwy i dać mlekowy? Nie mam wysuszonej skóry od AD, w sumie to po 2 miesiącach jego używania jest tak jak na początku.
Stary 2010-09-01, 15:56   #4703
iwona200
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
No to robiłaś dosyć mocnego tego migdała, ja po stężeniu 20% obchodziłam dosyć mocno, ale głównie na czole, nosie i okolicach żuchwy Po niższym stężeniu też cera powinna się poprawiać, w końcu jaki byłby sens używania toników kwasowych, jeśliby nie działały.
Ja bym nie próbowała mocniejszego stężenia. Ja powtórzyłam w poniedziałek migadała 10% i dzisiaj zaczęłam obłazić na nosie i brodzie, więc chyba wystarczy powtórzyc peeling o tej mocy.

Te 3 tygodnie to chyba była mowa o regeneracji skóry całkowitej, w sensie, że po 3 tygodniach od kwasu cera się zregeneruje i można wyjść na słońce (oczywiście przy nieortodoksyjnym podejściu do filtrów)
Peelingi można powtarzać co 7-10 dni w zalezności od reakcji cery.
Aha, dzieki za odpowiedź Czyli co 7-10 dni mogę robić 25% migdałowy? Bo na niego moja skóra nie reaguje jakoś tragicznie, ot lekko się łuszczy.
iwona200 jest offline  
Stary 2010-09-01, 17:33   #4704
EmilaDz78
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez zelgadia Pokaż wiadomość
Czyli nawet 10% trzeba zmywać?
Ja nie zmywam ale mimo ze jestem przyzwyczajona do kwasów ,codzienne uzywanie doprowadza do sporych podrażnień.Obserwuj cerę i sama wyczujesz jak czesto stosowac,każda cera jest inna
EmilaDz78 jest offline  
Stary 2010-09-01, 17:57   #4705
aliś
Zadomowienie

Codzienne stosowanie nawet toniku z BHA z BU powodowało u mnie podrażnienie.
Jak zobaczyłam swoją twarz po pracy, po zmyciu makijażu to wyszło, że nieźle obłażę. Zrobiłam lekki peeling i jest lepiej, bo jak z takim czymś pokazać się ludziom Najgorsze jest to, że niam aktualnie na stanie żadnego tłuściocha więc smaruję mixem oleju z pestek malin i kremów
A Mazidła się nie odzywają, nie mam info co z z moim (opłaconym) zamówieniem

aliś jest offline  
Stary 2010-09-01, 17:59   #4706
mmajkaa3
Raczkowanie

a ja obłażę po samym toniku 5%
uzywałam ponad tydzień i juz dwa razy przeszłam wylinkę
kurcze mam trochę obawy zrobic piling skoro tak reaguję na sam tonik

a myslałam, ze mam juz skórę lekko zahartowaną
miałam na lato PHA6% a na wiosnę miałam aha i bha 10%
mmajkaa3 jest offline  
Stary 2010-09-02, 21:17   #4707
htr
Raczkowanie

Może mi któraś polecić jakiegoś sprzedawce na allegro, który sprzedaje gotowe mieszanki, ew kwas migdałowy w miarę opłacalnie?

Chciałbym zrobić sobie serie takich peelingów - żeby wyszło ok 5. Nie orientuje się jakiej ilości kwasu potrzebuję. Byłoby łatwiej jakbym dostał odpowiedź w tym temacie, ew. linka do allegro na pw, gdyż na pewno któraś z Was kupowała za pośrednictwem allegro
htr jest offline  
Stary 2010-09-03, 07:17   #4708
aliś
Zadomowienie

Mało kto kupuje tutaj kwas na allegro. Możesz kupić na stronie www.mazidła.pl kosztuje grosze, ok.4zł i spokojnie starczy na taka serię

Do mnie paczuszka już leci. Łuszczenie się kończy i w niedzielę będę robić 15%

aliś jest offline  
Stary 2010-09-03, 21:27   #4709
sonnitka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez htr Pokaż wiadomość
Może mi któraś polecić jakiegoś sprzedawce na allegro, który sprzedaje gotowe mieszanki, ew kwas migdałowy w miarę opłacalnie?

Chciałbym zrobić sobie serie takich peelingów - żeby wyszło ok 5. Nie orientuje się jakiej ilości kwasu potrzebuję. Byłoby łatwiej jakbym dostał odpowiedź w tym temacie, ew. linka do allegro na pw, gdyż na pewno któraś z Was kupowała za pośrednictwem allegro
podam Ci link z allegro,ja kupilam i jestem zadowolona 100% zaufania http://allegro.pl/show_user.php?uid=12959036
sonnitka jest offline  
Stary 2010-09-04, 14:32   #4710
xena2012
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
No i jednak była wylinka Chyba 5go, lub 6go dnia zaczęła mi się łuszczyć skóra wokół ust, na nosie i trochę na czole. Póki co, akcja:natłuszczanie i odżywianie, tonik 5% co drugi dzień, a za tydzień spróbuję jeszcze raz takie samo stężenie, ale postaram się trochę dłużej wytrzymać.
Skórę mam teraz całkiem, całkiem tylko mocno wysuszoną
xena2012 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kwasy, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości