Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-03-04, 22:09   #691
anah
Zakorzenienie

Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy peeling migdalowy spłycil Wam troche "dziurki" po krostkach?

Ślady-wgłębienia spłycaja się. Nie były bardzo głębokie. Ja mam jeszcze problem z kilkoma ciemnymi plamkami. Z każdym peelingiem sa coraz jaśniejsze

Cytat:
Napisane przez kinkaz Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny!
Mam takie pytanie i bardzo liczę na Waszą pomocKupiłam własnie ten peeling migdałowy 20 procent. Uzywam zelu Differin i zastanawiam sie czy powinnam przed tym peelingiem na jakis czas go przestac uzywac? Bo po zastosowaniu peelingu to pewnie tak? Z gory dziekuje za wszelkie porady

Ja nie uzywałabym jednocześnie Differinu i peelingu ze względu na możliwość podrażnień. Może skończ kuracje Differinem (u mnie spisał sie rewelacyjnie) a potem zacznij stosować kwasy. Na początek spróbuj nizszych stężeń, bo nie wiadomo jak zareaguje skóra. Pamietaj o uzywaniu wysokich filtrów przy takich kuracjach.

edit: dzis robiłam znowu 20%, tylko trzymałam dłużej - 11min. Dla mnie to wyczyn ekstremalny. Dłużej nie dam rady. Przesadziłam, bo paćkałam za bardzo brodę (zupełnie nie wiem po co, bo jest w porządku, gładziutka) i mam teraz dwa malutkie czerwone placki, które mnie piekły, teraz to ustało na szczęście, choc czerwoność pozostała.
anah jest offline  
Stary 2007-03-05, 09:30   #692
cava
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez madulka Pokaż wiadomość
No tak, ale np. u mnie w miescie na wizyte u endokrynologa czeka sie 2 miesiace a
ten sam prywatnie przyjmuje 2 razy w tygodniu od reki.
? Ale nie rozumiem problemu. Przeciez nie czeka się siedząc te 2 miesiące w poczekalni na stołeczku. IMO - warto poczekać ale sprawdzić powoli co trzeba i wiedzieć z czego wynika problem niż zniechęcać się tylko dlatego ze trzeba się zapisać na konkretną datę.

BTW - ja do dentystki, _prywatnej_, czekam w kolejce ok miesiąca i nie narzekam. Cieszę się ze w ogóle "się zmieściłam" .

sklerotnik funkcjonalny

Myślę sobie, że
ta zima kiedyś musi minąć.
KN
cava jest offline  
Stary 2007-03-05, 09:51   #693
cava
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kinkaz Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny!
Mam takie pytanie i bardzo liczę na Waszą pomocKupiłam własnie ten peeling migdałowy 20 procent. Uzywam zelu Differin i zastanawiam sie czy powinnam przed tym peelingiem na jakis czas go przestac uzywac? Bo po zastosowaniu peelingu to pewnie tak? Z gory dziekuje za wszelkie porady
Gdzies na poczatku watku jest o tym , jak przygotowac twarz do peelingu migdałowego; tak z pamięci wyliczę co dziewczyny pisały:
- Zrobić sobie tonik migdałowy 5% wg przepisu z mazideł i zacząc go stoswać tak np. tydzień przed planowanym peelingiem -np. raz dziennie rano albo wieczorem. Po toniku juz tylko jakiś nawilżacz.
- Na 3 dni przed peelingiem odstawić wszelkie inne mocne kosmetyki z kwasami, retinolem. Tylko tonik migdałowy i nawilżać twarz.
- bezpośrednio po peelingu umyć twarz mydłem zeby zneutralizować działanie kwasu, nałożyć grubo coś łagodnego z lanoliną, i dużo nawilżania w ogóle. Do normalnej pielęgnacji z retinolem i wit C wróciłam 3 doby po.

Dziewczyny i miejcie na uwadze że to baaardzo wydelikaca skórę, a wiosna już przyszła, nawet jeśli jej nie widać .
Ja wczoraj rano nie nałożyłam filtra bo miałam w planach spędzić dzień w domu co najwyżej podjechac do teściowej i tam tez nigdzie nie łazić tylko kawka, ciacho, a tu z nienacka wypadł spacer 3 godzinny po lesie i plaży, i... kurcze opaliłam się (!?) słońca nie było ale twarz wiatrem wysmagana: czerwona, piekąca, swędzi.
Koniec ery nosorożca co się mógł smazyć na słońcu i efektów nie było.
Pamiętajcie o filtrach po peelingu.

sklerotnik funkcjonalny

Myślę sobie, że
KN

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2007-03-05 o 09:54 Powód: poprawki
cava jest offline  
Stary 2007-03-05, 14:48   #694
utrapienie
Rozeznanie

Dobra, przeczytałam cały wątek chyba z pięć razy! W sumie, to szykuję się jak na wojnę, bo próbowałam już wszystkiego, a teraz jestem na etapie olejku pichtowego, na który recepturę znalazłam na Wizażu. Mieszam go z petroleum i męczę otoczenie zapachem jak choinka samochodowa . Miał działać, ale jakoś ogólnie wszystko średnio na mnie działa.

W każdym razie czekam na dostawę z Mazideł, mam jakieś starawe papierki lakmusowe i strzykawkę jako miarkę. No i do dzieła! Czekam na wszystko, o czym pisałyście: na wylinkę, na brązowe plamki i na olśniewający efekt końcowy!

Krem z filtrem 30 UVA/UVB wystrczy? Czy lepiej używać od razu filtra 60?
utrapienie jest offline  
Stary 2007-03-05, 15:11   #695
madulka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
? Ale nie rozumiem problemu. Przeciez nie czeka się siedząc te 2 miesiące w poczekalni na stołeczku. IMO - warto poczekać ale sprawdzić powoli co trzeba i wiedzieć z czego wynika problem niż zniechęcać się tylko dlatego ze trzeba się zapisać na konkretną datę.

BTW - ja do dentystki, _prywatnej_, czekam w kolejce ok miesiąca i nie narzekam. Cieszę się ze w ogóle "się zmieściłam" .
Ja sie nie zniechecam Ide prywatnie i nie czekam

Edit: A z reszta.. Pare lat temu widzialam, ze dzieje sie u mnie cos niedobrego i musze isc do endokrynologa i zobaczylam ze sie czeka 2-3 miesiace to sie podlamalam i poszlam prywatnie nastepnego dnia. Natychmiast dostalam skierowanie do szpitala, a tak rozpoczelabym leczenie 2-3 miesiace pozniej.. Tak to u nas jest.
madulka jest offline  
Stary 2007-03-05, 15:12   #696
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Krem z filtrem 30 UVA/UVB wystrczy? Czy lepiej używać od razu filtra 60?
lepiej używać min. SPF 50 (nie ma już oznaczeń SPF 60 - jest SPF 50+).

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2007-03-05, 16:09   #697
marika22
Rozeznanie

Cava ja już sama nie wiem czasami czy to coś poważnego czy nie. Z trądzikiem zmagam się od 7 lat. Teraz jest już lepiej, ale niekiedy mam załamki, bo są w miesiącu dni, gdy wydaje mi się, że znowu wszystko wraca. Moja twarz ma brzydki kolor i nigdzie nigdy nie wybieram się bez podkładu. Chciałabym to zmienić. Wiem, że cudów nie ma i że moja twarz nigdy nie będzie gładziutka, z pięknym kolorytem skóry. Ale chyba rozumiesz, że ta ciągła walka wyczerpuje psychicznie i mimo, że inni z mojego otoczenia mówią, że moja twarz jest już ładna to ja ciągle widzę, że coś jest nie tak.
Dziękuję za rady.
marika22 jest offline  
Stary 2007-03-05, 18:19   #698
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
lepiej używać min. SPF 50 (nie ma już oznaczeń SPF 60 - jest SPF 50+).
Dzięki, nawet o tym nie wiedziałam. W każdym razie mam już przygotowany cały arsenał do toniku i peelingu. Tylko brakuje białych rękawiczek i płynu na oparzenia.
utrapienie jest offline  
Stary 2007-03-05, 22:09   #699
AniaM69
Zadomowienie

Utrapienie, powodzenia
AniaM69 jest offline  
Stary 2007-03-06, 13:32   #700
utrapienie
Rozeznanie

Hehehe, przyda się No i nie dziękuję oczywiście!
Od jutra mam zaległy urlop - 10 dni Najpierw trochę się potraktuję tonikiem, potem peeling, a potem wrócę od pracy piękna niczym Afrodyta wyłaniająca się z morskiej piany!
utrapienie jest offline  
Stary 2007-03-06, 21:59   #701
ane8
Raczkowanie

a gdzie można kupić ten kwas migdałowy???
ane8 jest offline  
Stary 2007-03-06, 22:08   #702
AniaM69
Zadomowienie

na www.mazidla.com
a dokładniej tu http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
AniaM69 jest offline  
Stary 2007-03-06, 22:29   #703
ane8
Raczkowanie

o dziękuję Ci bardzo
ane8 jest offline  
Stary 2007-03-06, 22:46   #704
LoudCalm
Raczkowanie

Ja jestem pełny tydzień po peelingu i wylinka trwała całe 5 dni, ale skoro piszecie, że nie należy robić go zbyt często, to zrobię odstęp dłuższy niż tydzień, zrobię 2 peeling po 11 dniach, bo boję się o pryszcze ( a mam do nich jakoś takoś dziwnoś szczęścios ) haha, no cóż zrobić jak matka natura pożało wała się na ładną cerę
Pory się spłyciły u mnie ale po 15 % stężeniu za mały efekt.
Zobaczymy po kilku peelingach...

LoudCalm jest offline  
Stary 2007-03-07, 12:50   #705
madulka
Zadomowienie

Tydzien czy 11 dni to zdecydowanie za maly odstep. 2 tygodnie to minimum a ja ci radze odczekac co najmniej 3.
madulka jest offline  
Stary 2007-03-07, 13:13   #706
ane8
Raczkowanie

a możecie mi powiedzieć jakie zastosować proporcje żeby uzyskać kwas o stężeniu 40 lub 50% ? bo te o niższych stęzeniach stosowałam u kosmetyczki ale nic na mnie nie działają..
ane8 jest offline  
Stary 2007-03-07, 14:02   #707
kaczorka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ane8 Pokaż wiadomość
a możecie mi powiedzieć jakie zastosować proporcje żeby uzyskać kwas o stężeniu 40 lub 50% ? bo te o niższych stęzeniach stosowałam u kosmetyczki ale nic na mnie nie działają..

np.
40% - 1,8ml wody i 1,5ml (1,2g) kwasu

50% - 1.2ml wody i 1,5ml (1,2g)kwasu

jeśli wyjdzie Ci za mało peelingu to ilość składników pomnóż prez 2
kaczorka jest offline  
Stary 2007-03-07, 14:14   #708
ane8
Raczkowanie

dzięki
ane8 jest offline  
Stary 2007-03-07, 19:25   #709
cava
Zakorzenienie

Nie sądzę, aby było specjalnie dobrym pomysłem stosowanie tak dużego stężenia w domu na własną rękę.
IMO lepiej zrobić kilka razy słabszy niż ryzykować poparzenia skóry i wyglądać po tym jak parchaty burak.

Trochę rozwagi nie zawadzi, cudów i tak nie ma.
(No chyba że cud photoshopu )

sklerotnik funkcjonalny

Myślę sobie, że
KN
cava jest offline  
Stary 2007-03-07, 20:57   #710
gwiazdeczka7
Raczkowanie

Aby otrzymać stężenie 40% musimy wziąć odpowiednio 1,25 ml kwasu i 1,5 ml wody.
gwiazdeczka7 jest offline  
Stary 2007-03-07, 21:20   #711
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie sądzę, aby było specjalnie dobrym pomysłem stosowanie tak dużego stężenia w domu na własną rękę.
IMO lepiej zrobić kilka razy słabszy niż ryzykować poparzenia skóry i wyglądać po tym jak parchaty burak.

Trochę rozwagi nie zawadzi, cudów i tak nie ma.
(No chyba że cud photoshopu )
jak najbardziej. Odradzam stężenia wysokości 40 %, zwłaszcza że w gabinetach robią zwykle mieszanki, dodając do samego kwasu subtancje łagodzące itp. Nie ma co porównywac 40 % z gabinetu z domowym wyrobem, ten drugi może poparzyc solidnie w tak wysokim stężeniu

agabil1 jest offline  
Stary 2007-03-07, 23:41   #712
LoudCalm
Raczkowanie

Thumbs down Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez madulka Pokaż wiadomość
Tydzien czy 11 dni to zdecydowanie za maly odstep. 2 tygodnie to minimum a ja ci radze odczekac co najmniej 3.
Kurcze, coś tam mi się pojawiają pojedyncze pryszczyki ale to może też kwestia dni przed miesiączkiączką. W takim razie jak już odczekam te 3 tygodnie to ten naskórek będzie już częściowo odnowiony i nie dotrę "tam głębiej", czyli jednak nie spłycę moich rozszerzonych porów...

Kupiłam algi, żeby wodą spod nich płukać buzię a algi wykorzystać do maseczki rewitalizującej ale zaczynam tracić nadzieję w poprawę mojej skóry...

Dziewczyny napiszcie która z Was robiła peeling w odstępie krótszym niż 10 dni i zauważyła coś niepokojącego, chciałabym zaryzykować ale nie chcę zrobić sobie jak to pisała któraś z Was "kuku" na buzi. Chcę spróbować chociaż co 12 dni... nie bardzo wysokim stężeniem

Ehhh, mam żal do matki natury

miesiączkiczką ...
chodziło mi o miesiączkę , mam kuku ale w głowie

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Dzięki, nawet o tym nie wiedziałam. W każdym razie mam już przygotowany cały arsenał do toniku i peelingu. Tylko brakuje białych rękawiczek i płynu na oparzenia.
Jest takie oznaczenie http://www.allegro.pl/item170378182_...owy_50_ml.html

A swoją drogą to pryszcze robią mi się od kremu z lanoliną, bo jest okropnie tłusty a po takich mnie odrazu wysypuje, niestety bez niego obyć się nie da, może zmenię krem z filtrem na jakiś lżejszy, bo ten Lierena z faktorem 20 to kicha jest a na dodatek cała się po nim błyszczę

Polecicie cosik lekkiego po peelingu Basi?

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-03-08 o 11:40 Powód: 4 posty jeden pod drugim
LoudCalm jest offline  
Stary 2007-03-08, 09:59   #713
iszsza
Zadomowienie

Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Dziewczyny mam problemy na plecach, skóra jest szorstka, gruba, robią sie krostki, nieraz nawet wielkie bomby w jakim stężeniu musiałabym zrobic peeling na plecy by pozbyć sie tego i czy któraś z Was stosowała???
na wypłatę robię zakupy na mazidłach, robię peeling na twarz ale na plecy tez bym zrobiła - jesli się będą łuszczyc to i tak w tattym miejscu mi to nie będzie przeszkadzać. ja w ogóle mam problemy z rogowaceniem np. na przedramionach długo miałam takie krostki...
proszę odpiszcie!

iszsza jest offline  
Stary 2007-03-08, 10:30   #714
cava
Zakorzenienie

W takim samym jak na twarzy. I nie szaleć, bo widzę że juz nikt nie czyta wątku od początku tylko "hulaj dusza, cuda będą".

Najpierw zrób tonik 5% wg przepisu z mazideł, sprawdz jak skóra w ogóle reaguje na kwas migdałowy - bo moze wcale Ci nie posłuży, moze Cię wypryszczy jak jeszcze nigdy w życiu.

Potem, jak będzie dobrze, piewrszy peeling w stężeniu 15- max 20% i zobaczysz jak zareagujesz. Mnie na plecach szczypało duuuzo bardziej niż na twarzy i dekolcie.
Na problemy z rogowaceniem naskórka nie ma cudownych sposobów które naprawią to raz na zawsze - kup sobie balsam do ciała z kwasem mocznikowym, lub samaruj partie skóry na których masz ten problem kremem z kwasem mocznikowym. Polecam Krem Kermuren plus. Tani, wydajny, świetnie działający na problemy z rogowaceniem, wrastanie włosków po depilacji itp. przy okazji świetnie nawilża i uelastycznia, dobry tez na spierzchnięte ręce, rogowaciejące pięty.
Ale o to trzeba dbac codziennie smarując rano i wieczorem a nie miotać się jak pchła po grzebieniu w poszukiwaniu cudownego panaceum.
(czasami aż chciałoby się powiedzieć... pacaneum )

sklerotnik funkcjonalny

Myślę sobie, że
KN
cava jest offline  
Stary 2007-03-08, 10:36   #715
iszsza
Zadomowienie

czytałam cały wątek myślałam może że skoro tam skóra jest grubsza...własnie mam krem z mocznikowym ale nie ten o którym piszesz...chyba kupię go na te moje ręce...
a peeling sporóbuje tez ale tak jak piszesz nie za mocny. narazie musze odstwic mydło siarkowe (myje nim plecy..średnio pomaga)

iszsza jest offline  
Stary 2007-03-09, 09:26   #716
gwiazdeczka7
Raczkowanie

LoudCalm Ja robie peeling co tydzien, zrobilam 4 i nic zlego sie nie dzieje. Ostatnie dwa byly w stezeniu 40%. Planuje zrobic ich 8 i do konca bede robic 40% peeling.
Stary 2007-03-09, 09:55   #717
kaczorka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka7 Pokaż wiadomość
LoudCalm Ja robie peeling co tydzien, zrobilam 4 i nic zlego sie nie dzieje. Ostatnie dwa byly w stezeniu 40%. Planuje zrobic ich 8 i do konca bede robic 40% peeling.
i jak zareagowała twoja skóra na 40 % ?? Ja planuję zrobić takie stężenie za tydzień. Ostatnio zrobiłam 30% lekko szczypało, ale skóra nie chce schodzić
kaczorka jest offline  
Stary 2007-03-09, 10:27   #718
gwiazdeczka7
Raczkowanie

kaczorka skora, na drugi dzien byla troche zaczerwieniona, ale z dnia na dzien byla coraz jasniejsza. Peeling robie w kazdy wtorek, wiec teraz mam jeszcze skorupke na twarzy, ktora miejscami sie zluszcza. Na mojej skorze mniejsze stezenia nie robily wrazenia, dlatego postanowilam zrobic mocniejszy peeling i zobaczyc efekt. Pelnego efektu spodziewam sie po 8 peelingu, wtedy zdam relacje czy w przypadku mojej skory peeling zadzialal skutecznie.
Stary 2007-03-09, 10:44   #719
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez iszsza Pokaż wiadomość
czytałam cały wątek myślałam może że skoro tam skóra jest grubsza...własnie mam krem z mocznikowym ale nie ten o którym piszesz...chyba kupię go na te moje ręce...
a peeling sporóbuje tez ale tak jak piszesz nie za mocny. narazie musze odstwic mydło siarkowe (myje nim plecy..średnio pomaga)
A próbowałaś toniku aspirynowego na plecy? Moim zdaniem jest lepszy na nadmierne rogowacenie naskórka niz "migdałek".
Angi74 jest offline  
Stary 2007-03-09, 11:39   #720
cava
Zakorzenienie

Ale to że skóra nie odłazi Wam płatami to wcale nie znaczy ze się nie złuszcza.
Mam wrażenie że zachowuecie się trochę jak tanorektyczki, ciagle mało efektu i mało efektu. Bo go nie widzicie.

Zaraz przyjdzie tu jakas małolata co się naoglądała wyretuszowanych w Photoshopie zdjęć skóry bez porów, naczyta się, walnie sobie 50% kwasu na twarz i będzie nieszczęście.

Mnie tez skóra nie łuszczy się wyraźnie, nie widzę odstających skórek, obłażacych płatów naskórka. I dobrze.
Po to ją nawilżam ile wlezie żeby nie wyglądać jak gekon - nawet po kwasie.
Ale efekt widzę.
Cudu nie ma, łuszczenia na plecach nie ma, ale peeling działa i efekt jest.

Jedyne, delikatne złuszczanie obserwowałam w koło ust po próbie przypudrowania się pudrem sypkim i następony "migdałek" zrobię trochę słabszy, zeby więcej tego problemu nie mieć.

sklerotnik funkcjonalny

Myślę sobie, że
KN
cava jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kwasy, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości