Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-10-27, 17:08   #1561
AniA1986
Raczkowanie

Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam Was dziewczyny! nie mam jeszcze doświadczenia z kwasami dlatego mam do Was pytanie. jeśli już ono padło wtym atku (a pewnie tak było ) to przepraszam, ale nie mam cierpliwości przeglądać tych wszytskich stron otóż gdzie moge kupić ten kwas migdałowy? wiem, że na allegro sprzedają w ampułkach ale widzę, że Wy same robicie te miksturki. więc na prawdę byłabym wdzięczna za odpowiedź!!

pozdrawiam
AniA1986 jest offline  
Stary 2007-10-27, 19:06   #1562
Gosiurek
Wtajemniczenie

Z tego co się orientuje,to większość kupuje w "mazidłach",zresztą ja też sie tam zaopatrywałam.Pamiętam że kiedys jak patrzylam na allegro to dość drogo wychodziło i było już gotowe stężenie,a ja sobie robie takie jak chce i to są jak dla mnie 2 największe zalety
Gosiurek jest offline  
Stary 2007-10-27, 19:40   #1563
AniA1986
Raczkowanie

dziękuję chyba równiez zaopatrze się w "mazidłach"
AniA1986 jest offline  
Stary 2007-11-02, 09:04   #1564
mikaci
Przyczajenie

Witam
Dziewczyny pomóżcie
Czytałam wiele ale dalej nie mam pewności: czy peeling migdałowy mozna stosować w ciąży??
Dzięki za podpowiedź
mikaci jest offline  
Stary 2007-11-02, 23:39   #1565
xscape
Przyczajenie

Thumbs up Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witajcie dziewczyny. Na samym poczatku może się przedstawię. Mam na imię Paweł i ejstem z zachodniopomorskiego. Blisko morza co prawda ale cera najpiekniejsza nie jest. W tamtym roku miałem dość mocne nasilenie trądziku które nie mam pojęcia czym tak się nasiliło. Meczyłem sie z tym dziadostwem kilka miesięcy i już byłem nieźle zdołowany. Na całe moje szczęscie znalazłem w necie wzmianke o kremie z apteki Brevoxyl. Od czasu gdy go używam pewność siebie wróciła i ejstem bardzo zadowolony bo opanowałem trądzik jak nigdy i etraz moja cera jest całkiem spoko. Ale przejdźmy do rzeczy. Mam typowo tłusta cerę z dość mocno rozszrzonymi porami ,zaskórnikami i w niektórych miejscach bardzo płyciutkimi blizenkami które az tak bardzo mi nie przeszkadzają ale mimow szystko chciałbym się jakoś tego pozbyć. Zamówiłem kaws migdałowy 20% na allegro ale po przeczytaniu waszych postów(co zajęło mi kilka godizn) postanowiłem iż następne zamówienie będzie pochodziło z mazideł. Proszę więc jakąs kompetentną osobę z tego forum aby opisała mi co potrzebuje dokłądnie kupić aby przygotować sobie peeling migdałowy. Bardzo byłbym wdzięczny aby ktoś krok po kroku opisał jak zrobić stężenia : 15%,20%,25% oraz 30%. Oczywiście zacznę od najmneijszego stężenia. Aha. Prosze także w tym jednym konkretnym poście napisać mi jak zrobić tonik. Komuś kto udizeli mi konkretnej i rozważnej odpowiedzi bardzo dziękuję. Jestem tu nowy. Co prawda pisałyście jużw n iektórych postach jak takowe peelingi zrobić ale nawał informacji jest taki że moj umysł niestety nie jest w satnie tego zapamiętać. Także jeszcze raz prosze o dokłądne wypisanie wszytskiegow jednym poście. Serdecznie dziekuje.
xscape jest offline  
Stary 2007-11-03, 21:17   #1566
betty_b
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mikaci Pokaż wiadomość
Witam
Dziewczyny pomóżcie
Czytałam wiele ale dalej nie mam pewności: czy peeling migdałowy mozna stosować w ciąży??
Dzięki za podpowiedź
no niby można, ale na wizażu jest artykuł o stosowaniu kosmetyków u ciężarnych i jest tam napisane, że kwasy w ciąży powinno się stosować jedynie w niskich stężeniach i do tego jak już się wcześniej miało z nimi doświadczenia. Chodzi przede wszystkim o to, że skóra może zareagować inaczej niż zwykle (bardziej wrażliwie). Ja bynajmniej z peelingiem mam zamiar poczekać, na razie zbieram wiedzę...
betty_b jest offline  
Stary 2007-11-08, 08:58   #1567
mikaci
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez betty_b Pokaż wiadomość
no niby można, ale na wizażu jest artykuł o stosowaniu kosmetyków u ciężarnych i jest tam napisane, że kwasy w ciąży powinno się stosować jedynie w niskich stężeniach i do tego jak już się wcześniej miało z nimi doświadczenia. Chodzi przede wszystkim o to, że skóra może zareagować inaczej niż zwykle (bardziej wrażliwie). Ja bynajmniej z peelingiem mam zamiar poczekać, na razie zbieram wiedzę...
Dzięki za podpowiedź. Zastanawiam się czy działanie kwasów ma jakiś wpływ na płód. I nie bardzo mogę znaleźć cos na ten temat
mikaci jest offline  
Stary 2007-11-09, 10:14   #1568
Jennys
Raczkowanie

xscape, podam Ci po prostu numery postów w tym wątku, gdzie wszystko dokładnie jest opisane (numer znajduje się w górnym pawym rogu na zielonym pasku każdego postu).
116 - co trzeba zakupić
270 - wzór na stężenia procentowe
707 i 738 - przykładowe składy peelingów w kilku stężeniach
808 - dokładne wykazy ilości składników do wszystkich stężeń.
Sposób zrobienia toniku wraz z skladnikami jest podany w receptuariuszu na mazidlach.
Mam nadzieję, że to Ci wystarczy
Stary 2007-11-09, 18:29   #1569
olasia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez telbuh Pokaż wiadomość
Dziś zrobiłam po raz 1 ten peeling (po miesiącu stosowania toniku). pierwsze 5-8 min szczypało, ale byłam twarda i go nie zmyłam A potem cisza. Już mam go ponad godzinę na twarzy i nic nie czuję.
Miała któraś z Was taki efekt?
Twarz ma normalny kolor, żadnych białych czy czerwonych plam....
Ciekawe, co dalej będzie - pewnie nic....

ja tak mialam ale jak stosowalam na lydkach trzymalam az do nastepnego dnia, i zmylam kwas kiedy szlam pod prysznic, wlasciwie to nie pamietam zeby mnie cokolwiek szczypalo nawet z 70% stezeniem, bo na nogach to pewnie gruba skora natomiast z glikolowym ledwo 10 min wytrzymalam...

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline  
Stary 2007-11-11, 00:17   #1570
Jennys
Raczkowanie

Ja też. Gdzieś nawet pisałam o tym, bo rownież dla mnie było to zaskoczeniem, ze dość, ze nic nie szczypie, to jeszcze łuszczenia widocznego nie widać.... Ale efekty jednak są, nawet jeśli nie stajemy się na jakiś czas wężem ;-)
Stary 2007-11-12, 23:07   #1571
xscape
Przyczajenie

Hey dziewczyny. W piątek miałem robiony zabieg kwasem migdałowym o stężeniu 30% a na to nakładała mi babka 50 % kwas glikolowy. Powiem tak. Po nałożeniu migdałka twarz zaczęła mnie szczypać,dało rade to wytrzymać,nastepnie nałożyła mi ten glikolowyu i myślałemz e zwariuje tak mnie piekło. Zaznaczam że nigdy wcześniej nie miałem takich zabiegów z kwasami.Miała mi to wszystko trzymać 5 minut ale trzymała chyba z dwie bo moja skóra bardzo gwałtownie zareagowała. Szczególnie czoło i skronie. W Niektórych miejscach pojawiły się znawet zbielenia. Reszta twarzy też przyjeła kwas ale nie widizałem że coś się z nią dizało niezykłego. Po zabiegu byłem czerwony,twarz mnie szczypała ale szybko objawy te ustąpiły. Dziś mamy poniedizałek i co ?? Lekko złuszczająca skóra już mi chyba zeszła bo nie czuję żadnych szorstkości. Nie widzę jakiś spektakularnych efektów...co to to nie. Ale myslę że twarz jest troszkę gładsza. Co prawda to dopiero pierwszy zabieh a musze ich wykonać jeszcze sporo żeby było widac jakies wspaniałe efekty w co chyba nie wierze heheh. Proponowała mi pani zabieg kwasem trójchlorooctowym o stężebniu 30% ale ja się po prostu boję i jak teraz do niej pójde to powiem że nie zdecyduje się na to, ponieważ przeraża mnie opcja unikania promieni słonecznych i życia niczym wampir przez długi okres czasu. I przeraża mnie wizja zabiegu. Bo ponoć efekty porównywalne są do tych jakby włożyc twarz do ogniska. Dziekuje bardzo postoję. Tak więc dalej będe sobie fundował zabiegi migdałem i glikolem w cenie 200 zł za jeden ,co mnie chyba najbardziej przeraża.
xscape jest offline  
Stary 2007-11-12, 23:24   #1572
kubulinka
Raczkowanie

Dziewczyny, czytam sobie i czytam i wymjść nie mogę z podziwu. Myślę intensywnie nad zrobieniem sobie takiego peelingu. No i mojmu TŻowi bym też zrobiła. Z tym, że mamy zupełnie inne skóry - ja suchą ze skłonnościami do podrażnień, on tłustą ze skłonnościami do wyskakiwania pryszczy. Powiedzcie mi proszę, gdzie w Poznaniu dostanę ten kwas i jakie stężenia byłyby dla nas najlepsze? I jak to przede wszytskim zrobić? Łącznie z blokerami, kremami tuż "po" etc.

Z góry dziękuję!
Jestem jeszcze laikiem więc proszę o cierpliwość.

olejuję od: 2.12.
kubulinka jest offline  
Stary 2007-11-13, 08:01   #1573
marika22
Rozeznanie

xscape 200 zł. to strasznie dużo !!! Trójchlorooctowego nie polecam z własnego doświdczenia... efekty takie sobie, tydzień siedzenia w zamknięciu (to nie aż tak długi okres, no ale jeśli chce się powtarzać zabiegi, to by wyszło sporo), ból... ufff - nie wiem jak ja to wytrzymałam!!! No i sumka za zabieg - powalająca czasami... Nie wiem w jakim stanie jes Twoja twarz, ale chyba po migdałku i glikolowym nie liczyłabym na spektakularne efekty jeśli masz sporo do usunięcia... zresztą - ja już po żadnym kremie czy zabiegu nie spodziewam się niczego...
marika22 jest offline  
Stary 2007-11-14, 01:06   #1574
tallq
Raczkowanie

Mam takie pytanko do "zaawansowanych". W piątek zrobiłam sobie poraz pierwszy peeling kw. glikolowym 20% - tak czekam i czekam na obiecywane "wielkie złuszczanie". Bo nic sie nie dzieje - chyba ze tym wielkim zluszczaniem jest odrobina suchej skóry przy nosie? Jak standardowo wyglada takie złuszczanie? A moze mój kwas był jakis trefny?
tallq jest offline  
Stary 2007-11-14, 19:34   #1575
olcik_07
Zadomowienie

GG do olcik_07

ja również mam problem z trądzikiem, i mam zamiar iść na zabieg wypalania kwasami. Moja koleżanka ze szkoły miała to robione i musze przyznać że efekt jest świetny! Ma czystą cere! nie wiem tylko czy mi to w jakis sposób moze zaszkodzić... Do dermatologa chodziłam regularnie i co chwile przepisywał mi inną maść i każda była beskuteczna i beznadziejnie droga;/ taki zabieg w salonie kosmtycznym kosztuje 50 zł, co wychodzi taniej niż te wszystkie maście
Serdecznie prosze o doractwo w tej sprawie moze ktoś z was miał już coś takiego robione??

- - - - - - - - - - - - -
olcik_07 jest offline  
Stary 2007-11-14, 21:46   #1576
marika22
Rozeznanie

olcik_07 a jakimi kwasami??
marika22 jest offline  
Stary 2007-11-16, 16:14   #1577
olcik_07
Zadomowienie

GG do olcik_07

Cytat:
Napisane przez marika22 Pokaż wiadomość
olcik_07 a jakimi kwasami??
nie wiem jakimi kwasami. a wiesz coś na ten temat??
olcik_07 jest offline  
Stary 2007-11-16, 17:31   #1578
marika22
Rozeznanie

Ja miałam kwasy - trójchlorooctowy. Pierwszy tydzień super, a po... efekt znikał. Nie wiem jakie Ty chcesz robić kwasy. Raczej Ci nie zaszkodzą, bo przed zabiegiem najpierw rozmwaia się z lekarzem - on Ci powinien doradzić.
Pozdrowionka...
marika22 jest offline  
Stary 2007-11-16, 20:05   #1579
olcik_07
Zadomowienie

GG do olcik_07

acha, no to niezaciekawie z tym trójchlorooctowym miałaś... ja mam nadzieje ze trafi mi sie porządny lekarz
olcik_07 jest offline  
Stary 2007-11-16, 20:20   #1580
olcik_07
Zadomowienie

GG do olcik_07

Cytat:
Napisane przez marika22 Pokaż wiadomość
zresztą - ja już po żadnym kremie czy zabiegu nie spodziewam się niczego...
ja tak samo jeśli chodzi o kremy i maście, w większości są beznadziejne moja jedyna nadzieja w zabiegu, i mam nadzieje ze mi pomoże... Nie chce sie męczyć z trądzikiem przez całe życie Mam już 17 lat, a to dalej nie złazi
olcik_07 jest offline  
Stary 2007-11-16, 22:41   #1581
marika22
Rozeznanie

olcik_07 znam ten ból... ja mam 23 lata i ciągle trądzik - buuuu. Ale wiesz co? Obawiam się, że nie możesz mieć zabiegu jeśli masz trądzik, ale to musisz z lekarzem porozmawiać, który będzie wykonywał zabieg.
Ja mam fajnego lekarza - robię sobie zabiegi laserowe u niego, ale obecnie jestem w Norwegii i przerwałam zabiegi. Ale efekty... SUPER !!!
Wybór zależy od Ciebie - laserem leczy się też trądzik. Jdyny minus jaki widzę zabiegów laserowych to to, że wykonuje się je punktowo - efekty są w miejscach "strzału", kwasy nakłada się na całą twarz i to jest fajne.
marika22 jest offline  
Stary 2007-11-17, 11:13   #1582
olcik_07
Zadomowienie

GG do olcik_07

marika22 a ile płaciłas za zabieg laserowy??
olcik_07 jest offline  
Stary 2007-11-17, 17:09   #1583
marika22
Rozeznanie

100 zł. za 20 "strzałów". To niedużo chyba... za kwasy 300 zł. - jeden zabieg.
marika22 jest offline  
Stary 2007-11-17, 19:45   #1584
olcik_07
Zadomowienie

GG do olcik_07

20 "strzałów" czyli w dwudziestu miejscach, tak? i na tych miejscach juz więcej nie pojawi sie trądzik??

300 zł to strasznie dużo;/ moja kolezanka miała robione za 50 zł, ale to chyba zalezy od kwasu...
olcik_07 jest offline  
Stary 2007-11-18, 15:24   #1585
olcik_07
Zadomowienie

GG do olcik_07

Jeszcze tak od siebie powiem: polecam wszystkim picie Bratka! świetne zioło! jest jedynym środkiem jaki mi pomaga na trądzik. Ma dobry smak - uzależniłam sie od niego, pije co wieczór Oczywiście nie znika wszystko, ale pryszcze nie są tak zaostrzone...

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
"Nie poznasz niczego, co nie jest znane.
Nie zobaczysz nic, czego nie pokazano.
Nie znajdziesz się nigdzie, gdzie nie miałeś się znależć.
To proste.
Wszystko czego mi trzeba to miłość."
olcik_07 jest offline  
Stary 2007-11-18, 18:16   #1586
marika22
Rozeznanie

olcik_07 "20 strzałów" to w dwudziestu miejscach. Trądzik czasami się pojawia w tych miejscach.
marika22 jest offline  
Stary 2007-11-18, 18:57   #1587
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Dziewczyny z doswiadczeniem, powiedzcie mi prosze, co uzywacie do nakładania mocnego peelingu? Narazie używam toniki nie więcej niż 10% kwasu i nakładam jej płatkiem kosmetycznym, czy peeling taki 20-30% też mam nakładać płatkiem czy jest jakaś specjalna technika?
mrs.doubtfire jest offline  
Stary 2007-11-18, 21:38   #1588
Gosiurek
Wtajemniczenie

Ja tam nakładam zwykłym wacikiem,tylko pilnuje żeby szybko palce umyć
Gosiurek jest offline  
Stary 2007-11-19, 08:40   #1589
xscape
Przyczajenie

Witam. Kilka dni temu pisałem posta odnośnie stanu mojej twarzy po zabiegu 30% migdałowym ow połączeniu z 50% glikolowym. Oczywiście blizenki nie poznikały bo tego po pierwszym zabiegu się nie spodziewałem ale i tak jestem starsznie zaskoczony bo twarz mam gładką jak nigdy dotąd. Nie jest to jeszcze jakis spektakularny efekt ale na pewno taki który mnie bardzo zadowala. Nawet kilka osób mi powiedziało że mam gładszą skórę co mnie bardzo ucieszyło bo mogłem zawsze jedynie marzyć o takich komplementach. Postanowiełm ,ze ide jeszcze tylko na dwa zabiegi w połaczeniu z oba kwasami a później będe latał do kosmetyczki na 50% glikolowy. Różnica duża bo u kosmetyczki (z tego co wiem dobrej) zapłace jedunie 90 złotych. Co jest już o wiele korzystniejsze niż 200 zł za dwa kwasy o których wczesniej pisałem. Dodam jeszcze ,że widze naprawde spora różnicę. Twarz jest jaśniejsza,gładsza,ma lepsyz kolor i ogólnie wygląda lepiej. Az radośc mnie ogarnia na myśl co moze być po kilku nastepnych zabiegach. Narazie jestem zadowolony. W piątek udaje się na kolejny zabieg tylko tym razem zaproponuje pani w których miejscach moze spokojnie dłużej potrzymać kwas. Pozdrawiam wszystkich zaprawionych w bojach o lepsza cere.
xscape jest offline  
Stary 2007-11-19, 10:11   #1590
marika22
Rozeznanie

xscape gratulacje!! BRAWO, BRAWO ... cieszę się z Tobą ja mam pecha - nic mi nie poprawia wyglądu cery
marika22 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kwasy, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości