Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-06-25, 20:25   #4051
Hosenka*
Moderator KWC

Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
No to mój olej lniany ze sklepu ze zdrowa żywnością zdał egzamin w kremiku I chyba pierwszy raz wyszedł mi krem o właściwościach matujących a olej wydawał się taki tłusty
W sobote kupiłam olej lniany Ale na odchudzanie - ciekawe czy pomoże Wachowicz pomaga Może mi też

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 838 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest teraz online  
Stary 2009-06-25, 20:51   #4052
mosutatsu
Rozeznanie

kasia083, również mam olej lniany i nie wiem jak go wykorzystać, a taki kremik matujący by mi się przydał - mogłabyś podać konkretny skład?
mosutatsu jest offline  
Stary 2009-06-25, 20:56   #4053
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
kasia083, również mam olej lniany i nie wiem jak go wykorzystać, a taki kremik matujący by mi się przydał - mogłabyś podać konkretny skład?
robiłam dokładnie z tego: http://mazidla.com/index.php?option=...d=175&Itemid=2

tylko olej mój lniany, hydrolat różany, no i na koniec kropelka HA do fazy C

Wcześniej z innymi olejami kremik błyszczał mi się na twarzy, a z tym nie
Stary 2009-06-25, 22:24   #4054
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
O, to jak pofarbujesz rzęsy indygo daj znać jak wyszło . Też zamierzam eksperymentować w tym względzie, ale na razie się jeszcze wstrzymuję z zamówieniem.
Dam znać jak spróbuję Do tej pory stosowałam zwykłą henne czarną z wodą utlenioną, ale szukam czegoś delikatniejszego co by nie niszczyło rzęs.
Ghost19 jest offline  
Stary 2009-06-26, 10:02   #4055
SaraSara
Raczkowanie

Hej...
Musze sie pochwalić, bo choć nowa od 2 tygodni przeczytałam caaaaały wątek...Powiem szczerze,że się zgubiłam...Niesmiało proszę was o radę , bo nie wiem na co się decydować...
A mianowicie ma tłusta skóre,skłonną do wyprysków ale nie ropnych tylko wągrów czopujących się w skórze policzków.Tak jakby przy ujściach mieszków włosowych. Natomiast w strefie T godzine po nałożeniu makijażu wszytsko mi płyyyynie jak rzeka. I tu moje pytanie : Czy mogłabym ukręcić sobie coś nawilżającego a jednocześnie matującego? Chciałabym jakieś serum odżywcze i nawilżające, takie cosik pod makijaż mineralny...oraz coś co pomogłoby oczyścic pory i je zmiejszyć, coś złuszczającego delikatnie żeby ten martwy naskórek usuwać.Lekarz mówiła mi,że to przez zaburzenia złuszczania te wągry się czopują....Poradzicie coś?
SaraSara jest offline  
Stary 2009-06-28, 18:31   #4056
Maria221
Wtajemniczenie

Dziewczyny czy któraś z was robi w najbliższym czasie zakupy w mazidłach i jest z TRÓJMIASTA? Potrzebuję polysorbate80, a nie opłaca mi się zamawiać jednej rzeczy. Napiszcie plissss, dorzucę się oczywiście do kosztów paczki.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline  
Stary 2009-06-28, 22:33   #4057
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

Maria, napisz do Mazideł, czy mogliby ci wysłać to zwykłym listem. Kilka osób mówiło, że P. Lidia zgadzała się na to.
Stary 2009-06-29, 16:28   #4058
Smerfny_Paczus
Raczkowanie

Ostatnio pisałam do Mazideł i mi odpisali, ze jest możliwość wysłania małego zamówienia do 100 gr listem poleconym i wtedy to kosztuje 4,60 (chyba, na pewno mniej niż 5 zł), tylko jeśli wysyłają coś szklanego to nie biorą odpowiedzialności jak się coś stłucze. W sumie logiczne
Acha i jeśli chodzi o takie zamówienie, to przy opcjach wysyłki trzeba zaznaczyć normalną paczkę przez pocztę i w komentarzu napisać, ze prosi się o wysyłkę listem poleconym.
Smerfny_Paczus jest offline  
Stary 2009-06-30, 00:59   #4059
katty86
Rozeznanie

Witam!
W sumie mój problem nie jest związany z mazidłami,to raczej kryzys biochemiczny.Ostatnio kupiłam w mazidłach m.in. żel ha i macerat z kasztanowca.Wcześniej używałam olejów z BU,ale miałam dość tłustej skóry,więc pomyślałam że żel ha to dobry pomysł.
Niestety nie jestem zadowolona.Jak dam mało oleju to mam ściągniętą skórę,jak więcej to się nie wchłania i zostaje tłusta warstwa.
Gdyby była zima to jeszcze jakoś bym przetrzymała,ale w upał nie jest to przyjemne.Jak pomieszam olej z kremem,to także chodzę tłusta cały dzień.Próbowałam nawet dorzucić do kremu i żelu ha i oleju,ale niewiele to daje:albo ściągnięta skóra albo tłusta warstwa.
Aha,jak dodaje maceratu do kremu na noc to rano mam taką fajną skórę,a przy połączeniu oleju z żelem ha nie mam już tego efektu.
Co robię źle?Czy możliwe,że żel ha nie jest dla mnie?

katty86 jest offline  
Stary 2009-07-02, 21:10   #4060
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Stosował już ktoś może glinkę Multani Mitti? Bardzo jest mocna?
Melduję, że wypróbowałam i bez rewelacji. Nie podrażnia, ale i nie oczyszcza za specjalnie. Ciężko się zmywa, ale łatwo ją rozrobić i nałożyć. nie pchanie. Jak już poradziłam sobie ze zmyciem to nie widziałam różnicy

Teraz siedzę z indygo na rzęsach i brwiach. Może przynajmniej ładnie mi zafarbuję
Zdam relacje za godzinkę.
Ghost19 jest offline  
Stary 2009-07-02, 21:52   #4061
confused_girl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Melduję, że wypróbowałam i bez rewelacji. Nie podrażnia, ale i nie oczyszcza za specjalnie. Ciężko się zmywa, ale łatwo ją rozrobić i nałożyć. nie pchanie. Jak już poradziłam sobie ze zmyciem to nie widziałam różnicy

Teraz siedzę z indygo na rzęsach i brwiach. Może przynajmniej ładnie mi zafarbuję
Zdam relacje za godzinkę.
No koniecznie!!!! Ja też kiedys podchodziłam do farbowania rzęs indygo, ale w końcu zrezygnowałam, bo bałam się, że podczas godzinnego siedzenia z taką mazią coś jednak wpadnie mi do oko i będzie klops Z czym rozrobiłaś indygo, że nie zasycha CI przez godzinę?
A glinke sobie w takim razie daruję. Juz amazońska nie bardzo mnie zachwyciła, ze względu na duże ziarenka Jednak najlepiej u mnei się sprawdza klasyczna biała fruancuska

Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline  
Stary 2009-07-02, 23:10   #4062
Ghost19
BAN stały

Cytat:
No koniecznie!!!! Ja też kiedys podchodziłam do farbowania rzęs indygo, ale w końcu zrezygnowałam, bo bałam się, że podczas godzinnego siedzenia z taką mazią coś jednak wpadnie mi do oko i będzie klops Z czym rozrobiłaś indygo, że nie zasycha CI przez godzinę?
A glinke sobie w takim razie daruję. Juz amazońska nie bardzo mnie zachwyciła, ze względu na duże ziarenka Jednak najlepiej u mnei się sprawdza klasyczna biała fruancuska
Indygo rozrobiłam według przepisu na mazidłach i to był błąd Po 15 minutach zaschło całkowicie. Co do efektów są, ale o wiele delikatniejsze niż po hennie tradycyjnej, ale wytrzymałam tylko 40 minut. Następnym razem dodam może trochę żelu hialuronowego żeby tak szybko nie wysychało. Przy zmywaniu okruszki wpadły mi do oka i troszkę podrażniły.
Ghost19 jest offline  
Stary 2009-07-02, 23:15   #4063
confused_girl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Indygo rozrobiłam według przepisu na mazidłach i to był błąd Po 15 minutach zaschło całkowicie. Co do efektów są, ale o wiele delikatniejsze niż po hennie tradycyjnej, ale wytrzymałam tylko 40 minut. Następnym razem dodam może trochę żelu hialuronowego żeby tak szybko nie wysychało. Przy zmywaniu okruszki wpadły mi do oka i troszkę podrażniły.
Może jutro będzie lepiej? Gdzieś czytałam, że henna/indygo dojrzewa (czyt. ciemnieje) przez kilka godzin Właśnie to wysychanie to będzie największy problem Wątpię żeby żel HA temu zaradził :|

Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline  
Stary 2009-07-03, 17:38   #4064
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Może jutro będzie lepiej? Gdzieś czytałam, że henna/indygo dojrzewa (czyt. ciemnieje) przez kilka godzin Właśnie to wysychanie to będzie największy problem Wątpię żeby żel HA temu zaradził :|
Widzę, że troszkę mi rzęsy i brwi ściemniał tak gdzie kładłam indygo, ale spodziewałam się bardziej widocznego efektu. Następnym razem dodam ten żel. Trzeba popróbować.
Dziś ukręciłam sobie też kremik na przebarwienia z próbek arbutyny i Dipalmitynianu kojowego.
Dziś wieczorkiem jak już się "zsiądzie" to wypróbuję
Ghost19 jest offline  
Stary 2009-07-05, 13:31   #4065
vLain
Rozeznanie

Mam pytanko do wszystkich osób, które używały telocapil:
czy któraś z was używała go na skórę Z włoskami? I tak będę go używać na wydepilowaną skórę, ale tak z ciekawości - czy na skórę niewydepilowaną też będzie widocznie działał? Na pewno słabiej, ale może ktoś właśnie tak używał i może się wypowiedzieć na temat skuteczności?
vLain jest offline  
Stary 2009-07-05, 13:56   #4066
Tweet
Raczkowanie

Ja ostatnio złożyłam moje pierwsze zamówienie w mazidlach (wcześniej kupowałam gotowce na BU) i trochę się rozczarowałam, bo nie dostałam żadnych próbek. Wcześniej się tyle naczytałam,że prawie zawsze coś dodatkowego dorzucają a tu nic może za małe zamówienie (ok 120 zł)? Już nawet jak w naturalisie 3 czy 4 rzeczy zamawiałam to dali mi olej na wypróbowanie.
Tweet jest offline  
Stary 2009-07-05, 14:02   #4067
alkaxy
biegam dla Zabawy

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
Ja ostatnio złożyłam moje pierwsze zamówienie w mazidlach (wcześniej kupowałam gotowce na BU) i trochę się rozczarowałam, bo nie dostałam żadnych próbek. Wcześniej się tyle naczytałam,że prawie zawsze coś dodatkowego dorzucają a tu nic może za małe zamówienie (ok 120 zł)? Już nawet jak w naturalisie 3 czy 4 rzeczy zamawiałam to dali mi olej na wypróbowanie.
Trzeba było wpisać jaką chcesz próbkę w formularzu komentarzy do zamówienia I zawsze wtedy dają
alkaxy jest offline  
Stary 2009-07-05, 14:02   #4068
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
A prosiłaś o próbki?W mazidłach trzeba napisać co się chce dostać.
Ja zamawiałam raz,ale dostałam od razu to o co poprosiłam.

Edytowane przez katty86
Czas edycji: 2009-07-05 o 14:02 Powód: interpunkcja
katty86 jest offline  
Stary 2009-07-05, 14:05   #4069
Tweet
Raczkowanie

aaaa no chyba że tak w takim razie gapa ze mnie bo nic nie napisałam ale będę widziała na przyszłość żeby się upomnieć o coś
Tweet jest offline  
Stary 2009-07-06, 20:46   #4070
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

ja przy ostatnim zamówieniu za ok 100zł dostałam 6 próbek o które prosiłam, wszystkie pełne 2 ml, w tym 2 oleje z tych droższych
Szkoda, że nie doczytałaś, że trzeba sie upominać o próbki...
Stary 2009-07-06, 22:07   #4071
mosutatsu
Rozeznanie

Czy ktoś może podzielić się opinią o Trikenolu?
Drogie to, mało, a bardzo mnie ciekawi...
mosutatsu jest offline  
Stary 2009-07-07, 00:10   #4072
Smerfny_Paczus
Raczkowanie

Potwierdzam informację o próbkach. Zawsze dostałam o to co prosiłam, a próbki były takie, ze spokojnie wystarczały na parę użyć (np. próbka emulgatora starczyła mi zrobienie 60 ml olejku myjącego).
Smerfny_Paczus jest offline  
Stary 2009-07-07, 01:13   #4073
katty86
Rozeznanie

Skoro mowa o próbkach,wiecie może jak długą datę przydatności mają próbki?

katty86 jest offline  
Stary 2009-07-07, 16:30   #4074
Psychodelia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Skoro mowa o próbkach,wiecie może jak długą datę przydatności mają próbki?
Data ważności próbki jest taka sama jak data ważności danego półproduktu. Jeśli na nalepce nie masz napisanej daty to możesz zapytać się o nią mailowo - tylko że próbeczki i tak są malutkie, więc raczej szybko się je zużywa...
Psychodelia jest offline  
Stary 2009-07-10, 22:36   #4075
jonajona
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to jonajona

Złożyłam zamówienie na MAZIDŁACH - jak zawsze. Duże, bo na zapas nieco dla siebie i mamy. I cudownie !! Zamówiłam 7.07 od razu przelałam pieniądze, wczoraj dostałam maila, że wysyłka i już wczoraj była paczka !!
Juhu !! Tak błyskawiczna wysyłka dawno mi się nie przytrafiła. Nadmieniam, że to drugi raz, gdyż ostatnio zamawiałam w styczniu i było tak samo prędko. Bardzo, bardzo zadowolona jestem.
Stary 2009-07-13, 12:54   #4076
asa___
Raczkowanie

Nowość na Mazidłach:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Super, bo chciałam wypróbować ) po tylu pozytywnych opiniach.
asa___ jest offline  
Stary 2009-07-18, 12:07   #4077
Psychodelia
Wtajemniczenie

nowe antyoksydanty...

ekstrakt z czerwonej koniczyny 8%

ekstrakt z guarany 22%

pojawiły się też nowe olejki eteryczne: cynamonowy z kory, goździkowy z pąków, koriandrowy

Edytowane przez Psychodelia
Czas edycji: 2009-07-18 o 12:36 Powód: dopisek
Psychodelia jest offline  
Stary 2009-07-18, 16:48   #4078
reniakicia
Rozeznanie

GG do reniakicia

Cytat:
Napisane przez Psychodelia Pokaż wiadomość
nowe antyoksydanty...

ekstrakt z czerwonej koniczyny 8%

ekstrakt z guarany 22%

pojawiły się też nowe olejki eteryczne: cynamonowy z kory, goździkowy z pąków, koriandrowy
ekstrakt z czerwonej koniczyny czyli szykują mi się zakupy na mazidłach wyczytałam, że rozpuszcza się w wodzie czyli mogę dosypać do hydrolantu, tylko w jakiej ilości?
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline  
Stary 2009-07-20, 17:40   #4079
curry
Zadomowienie

Wydaje mi sie, ze juz dojrzalam do ukrecenia wlasnego kremu Tylko prosze o pomoc doswiadczone biochemiczki.
Moj pierwszy kremik chcialabym oprzec na ktoryms z tych przepisow:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=175&Itemid=2
http://mazidla.com/index.php?option=...d=177&Itemid=2
Moge powiedziec, ze mam wszystko z fazy A i B, ale z fazy C jedynie hydrolat i pantenol
Czy w fazie C musza byc zawarte wszystkie wymienione skladniki czy mozna ja zastapic np tylko hydrolatem?

curry jest offline  
Stary 2009-07-20, 18:16   #4080
KKZJ
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze juz dojrzalam do ukrecenia wlasnego kremu Tylko prosze o pomoc doswiadczone biochemiczki.
Moj pierwszy kremik chcialabym oprzec na ktoryms z tych przepisow:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=175&Itemid=2
http://mazidla.com/index.php?option=...d=177&Itemid=2
Moge powiedziec, ze mam wszystko z fazy A i B, ale z fazy C jedynie hydrolat i pantenol
Czy w fazie C musza byc zawarte wszystkie wymienione skladniki czy mozna ja zastapic np tylko hydrolatem?
w zasadzie mogłabyś, tylko że wtedy pozbawisz krem większości substancji bardziej aktywnych
faza C to po prostu składniki, których nie należy podgrzewać - możesz je zastąpić innymi z tego rodzaju: witaminy, nawilżacze, peptydy (choć te można i do fazy A, bo wytrzymują wyższą temperaturę)
a, i zamiast rozmarynu może być wit. E
KKZJ jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości