Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-10-01, 20:17   #4381
ewi762
Raczkowanie

Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
robilam to serum i nie udało się

http://mazidla.com/index.php?option=...d=332&Itemid=2

silikon nie chce się połączyć z wodą , choćbym nie wiem jak mieszała szybko , myślałam nawet żeby użyć miksera , ale ta metalowa końcówka mnie powstrzymuje.Na dnie buteleczki mam "wode" , na górze korzuch z silikonu . Smaruje się najpierw "wodą" a potem silikonem , jakiś obłęd Silikon fajny , mięciutki , ale to chyba nie tak miało wyglądać .
Do serum użyłam pudrowej witC z Naturalis , bo bosko się rozpuszcza , dałam jej więcej , bo ma inny ciężar , zawsze tak robie , ale może powinnam zmniejszyć ilość wody ?
Czekam na wasze opinie o serach na silikonie , bo to nowość , ale może ktoś już robił
Ja to serum robiłam juz dwukrotnie i bez żadnych problemów. Za pierwszym razem zrobiłam dokładnie wg przepisu z mazideł za drugim razem zmniejszyłam silikon o połowę i pierwsza wersja fajniejsza. Przed użyciem wstrząsam. Cudownie wygładza cerę . Makijaż trzyma się cały dzień. Jak na razie jestem zachwycona.
ewi762 jest offline  
Stary 2009-10-01, 21:29   #4382
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ewi762 Pokaż wiadomość
Ja to serum robiłam juz dwukrotnie i bez żadnych problemów. Za pierwszym razem zrobiłam dokładnie wg przepisu z mazideł za drugim razem zmniejszyłam silikon o połowę i pierwsza wersja fajniejsza. Przed użyciem wstrząsam. Cudownie wygładza cerę . Makijaż trzyma się cały dzień. Jak na razie jestem zachwycona.
I ten silikon choć na chwile łączy ci się z wodą ?A witC masz mazidłową ?Silikon dodawałaś na samym końcu ?
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-10-02, 08:33   #4383
AppleGirl
Rozeznanie

Mam na zbyciu olej konopny, prawie całe opakowanie. Ktoś chętny?
AppleGirl jest offline  
Stary 2009-10-03, 09:38   #4384
adalya
Raczkowanie

Hej, czy któraś z bardziej doświadczonych mazidlanek mogłaby podzielić się wiedzą, czego NIE WOLNO Z SOBĄ ŁĄCZYĆ?
Często zostają mi jakieś resztki i nie wiem, czy mogę je połączyć, czy nie zrobię sobie krzywdy i przydałby się w ogóle osobny wątek na ten temat. Nie chodzi mi o to , że coś się z sobą np. ciężko miesza, ale o to, że być może jakieś substancje się wykluczają.

Czytałam (już nie wiem gdzie), że nieumiejętne ukręcenie np. serum antyoksydacyjnego może mieć przeciwne działanie.

Uwielbiam te mazidła i nawet poszłabym ,,na całość'', tylko się boję sama coś tworzyć.

Ostatnio brakło mi nmf i nie mogłam zrobić sera. Zmieszałam po dosłownie kropelce hydrolatu, kwasu hialur., maeratu z kasztanowca i kompleksu silikonowego i było super (trafiłam akurat), ale zrobiłam to z duszą na ramieniu, dzisiaj po kropli kwasu hialur., silikonu i wit. E i wyszedł glutek - bałam się nałożyć na twarz i ...wysmarowałam sobie stopy
adalya jest offline  
Stary 2009-10-03, 09:57   #4385
anietsch
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez adalya Pokaż wiadomość
Hej, czy któraś z bardziej doświadczonych mazidlanek mogłaby podzielić się wiedzą, czego NIE WOLNO Z SOBĄ ŁĄCZYĆ?
Często zostają mi jakieś resztki i nie wiem, czy mogę je połączyć, czy nie zrobię sobie krzywdy i przydałby się w ogóle osobny wątek na ten temat. Nie chodzi mi o to , że coś się z sobą np. ciężko miesza, ale o to, że być może jakieś substancje się wykluczają.

Czytałam (już nie wiem gdzie), że nieumiejętne ukręcenie np. serum antyoksydacyjnego może mieć przeciwne działanie.

Uwielbiam te mazidła i nawet poszłabym ,,na całość'', tylko się boję sama coś tworzyć.

Ostatnio brakło mi nmf i nie mogłam zrobić sera. Zmieszałam po dosłownie kropelce hydrolatu, kwasu hialur., maeratu z kasztanowca i kompleksu silikonowego i było super (trafiłam akurat), ale zrobiłam to z duszą na ramieniu, dzisiaj po kropli kwasu hialur., silikonu i wit. E i wyszedł glutek - bałam się nałożyć na twarz i ...wysmarowałam sobie stopy

Taki wątek już jest :
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...ht=sk%B3adniki
anietsch jest offline  
Stary 2009-10-03, 18:23   #4386
aeronauta
Zakorzenienie

Następna nowość na Mazidłach :
- Vitasource(tm): http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
aeronauta jest offline  
Stary 2009-10-03, 23:42   #4387
Astro
Zadomowienie

W jaki sposób mogę najprościej wykorzystać mocznik?
Stary 2009-10-04, 11:03   #4388
ewi762
Raczkowanie

Cytat:
I ten silikon choć na chwile łączy ci się z wodą ?A witC masz mazidłową ?Silikon dodawałaś na samym końcu ?

Hmm powiem Ci że nie pamiętam potem przelałam do buteleczki z ciemnego szkła i nie widziałam jak sie zachowuje, ale tak jak pisałam przed każdym użyciem wstrząsam i jesli chodzi o działanie to widać gołym okiem. Zwłaszcza po nałożeniu makijażu. Dziś wieczorkiem będę robić kolejna porcyjkę to się przyjrzę.
Acha wit. c mam mazidłową ale silikon zużyłam jeszcze z bu (zapomniałam dodać) dziś po raz pierwszy będę robić na silikonie mzidlanym.

Edytowane przez ewi762
Czas edycji: 2009-10-04 o 11:05
ewi762 jest offline  
Stary 2009-10-04, 13:50   #4389
adalya
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anietsch Pokaż wiadomość

O dzięki Ci wielkie! W jaki sposób ja go przeoczyłam?

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

I jeszcze mam pytanko:
Czy substancje nawilżające w serach mazidłowych mogę sobie bezkarnie zamieniać? np. skończył mi się NMF to sobie w przepisie wymieniam na coś przy czym stoi nazwa humektant i gotowe?

Wątek o niełączeniu przeczytałam, ale nie ma tam stricte substancji mazidłowych...
adalya jest offline  
Stary 2009-10-04, 14:03   #4390
trojka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez adalya Pokaż wiadomość
O dzięki Ci wielkie! W jaki sposób ja go przeoczyłam?

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

I jeszcze mam pytanko:
Czy substancje nawilżające w serach mazidłowych mogę sobie bezkarnie zamieniać? np. skończył mi się NMF to sobie w przepisie wymieniam na coś przy czym stoi nazwa humektant i gotowe?

Wątek o niełączeniu przeczytałam, ale nie ma tam stricte substancji mazidłowych...
NMF tak mało się dodaje że ja bym całkiem pominęła albo dodała odrobinę B3

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline  
Stary 2009-10-05, 22:59   #4391
innocencee
Zakorzenienie

GG do innocencee

Doszła dzisiaj do mnie pierwsza paczka z mazideł

na pierwszy ogień poszedł tonik z kwasem migdałowym i serum z wit C

już wszystko wymieszałam tonik śmierdzi straszliwie serum zresztą też ale do końca nie chciało mi się rozmieszać wygląda na takie tłuste jakieś chociaż w rzeczywistości jest takie "suche"

poprosiłam również o próbkę bromelainy i będę próbowała zrobić peeling enzymatyczny

innocencee jest offline  
Stary 2009-10-06, 00:57   #4392
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
W jaki sposób mogę najprościej wykorzystać mocznik?
Najprościej... to dodać do gotowego kremu (ale dosłownie odrobinkę, bo w większych stężeniach mocznik ma działanie złuszczające). Możesz też dodać go do toniku, którym przemywasz twarz (skóra będzie mocno nawilżona). Najlepiej przygotowuj jednorazowe porcje do natychmiastowego zużycia.
Stary 2009-10-07, 01:03   #4393
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez innocencee Pokaż wiadomość
Doszła dzisiaj do mnie pierwsza paczka z mazideł

na pierwszy ogień poszedł tonik z kwasem migdałowym i serum z wit C

już wszystko wymieszałam tonik śmierdzi straszliwie serum zresztą też ale do końca nie chciało mi się rozmieszać wygląda na takie tłuste jakieś chociaż w rzeczywistości jest takie "suche"

poprosiłam również o próbkę bromelainy i będę próbowała zrobić peeling enzymatyczny
To ja bardzo czekam na recenzję toniku z kwasem migdałowym bo przymierzam się do pierwszych zakupów i ten tonik jest na mojej liście potrzeb

CHANEL - Classic medium - beige, cavior, gold hrdw, nowa

GIVENCHY ANTIGONA mini, nowa

GUCCI - Vintage Web Leather Canvas Tote, klasyczny kuferek

HERMES - Evelyne pm, etoupe

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-10-07, 08:47   #4394
Kasiulanka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Następna nowość na Mazidłach :
- Vitasource(tm): http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Ależ to mi się podoba!!!! A może któraś z forumowiczek jakiś prosty , szybki przepis na to cudo poda??

Edytowane przez Kasiulanka
Czas edycji: 2009-10-07 o 08:48
Kasiulanka jest offline  
Stary 2009-10-07, 12:56   #4395
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ewi762 Pokaż wiadomość
Hmm powiem Ci że nie pamiętam potem przelałam do buteleczki z ciemnego szkła i nie widziałam jak sie zachowuje, ale tak jak pisałam przed każdym użyciem wstrząsam i jesli chodzi o działanie to widać gołym okiem. Zwłaszcza po nałożeniu makijażu. Dziś wieczorkiem będę robić kolejna porcyjkę to się przyjrzę.
Acha wit. c mam mazidłową ale silikon zużyłam jeszcze z bu (zapomniałam dodać) dziś po raz pierwszy będę robić na silikonie mzidlanym.
czekam na relacje
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-10-08, 18:21   #4396
Mariola13
Zakorzenienie

Przymierzam się do złożenia pierwszego zamówienia na mazidłach i chciałam Was zapytać co proponujecie zamówić na walkę z przebarwieinami na twarzy ? Jestem po 1 zabiegu kwasowym (70% glikolowo-salicylowy) u kosmetyczki i bez efektu łuszczenia czy czegokolwiek. Na kolejny nie chcę już iść, bo za droga ta nieprzyjemność chcę powalczyć sama.

Po analizie wątków typuję sobie na początek:
1. Tonik z kwasem glikolowym (a może lepiej z migdałowym ?)
2. peeling migdałowy.

Dobry wybór czy coś innego proponujecie ?

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-10-08, 18:54   #4397
lorane
Rozeznanie

GG do lorane

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Przymierzam się do złożenia pierwszego zamówienia na mazidłach i chciałam Was zapytać co proponujecie zamówić na walkę z przebarwieinami na twarzy ? Jestem po 1 zabiegu kwasowym (70% glikolowo-salicylowy) u kosmetyczki i bez efektu łuszczenia czy czegokolwiek. Na kolejny nie chcę już iść, bo za droga ta nieprzyjemność chcę powalczyć sama.

2. peeling migdałowy.

Ja osobiscie glikolowego nie lubie - drazni naczynka, wyburacza, a poza tym efektow brak Jesli Ci sluzy, mozesz uzywac, tylko miej na uwadze, ze wykonany tonik czy peeling kwasem glikolowym z mazidel bedzie mocniejszy niz ten u kosmetyczki. Osobiscie wybralabym migdalowy, mlekowy, ewentualnie jesli skora bedzie go dobrze znosic, to polaczenie migdal-salicylowy. Slabszego toniku mozesz uzywac co dzien/dwa, a na przyklad raz w w tygodniu peeling. Oczywiscie to wszystko zalezy od indywidualnego stanu skory, jesli bedzie to zle znosic, to zawsze mozna zmniejszyc czestotliwosc.
Poza tym warto do codziennej pielegnacji wlaczyc alfa arbutyne, dipalmitynian kojowy, witamine C(kwas askorbinowy lub forma olejowa), niacynamid. No i filtry codziennie Mi na przebarwienia potradzikowe tak naprawde pomogly dopiero retinoidy, reszta to tylko tak wspomagajaco, szczegolnie w przypadku gleboko polozonych przebarwien.
lorane jest offline  
Stary 2009-10-08, 18:59   #4398
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez lorane Pokaż wiadomość
Ja osobiscie glikolowego nie lubie - drazni naczynka, wyburacza, a poza tym efektow brak Jesli Ci sluzy, mozesz uzywac, tylko miej na uwadze, ze wykonany tonik czy peeling kwasem glikolowym z mazidel bedzie mocniejszy niz ten u kosmetyczki. Osobiscie wybralabym migdalowy, mlekowy, ewentualnie jesli skora bedzie go dobrze znosic, to polaczenie migdal-salicylowy. Slabszego toniku mozesz uzywac co dzien/dwa, a na przyklad raz w w tygodniu peeling. Oczywiscie to wszystko zalezy od indywidualnego stanu skory, jesli bedzie to zle znosic, to zawsze mozna zmniejszyc czestotliwosc.
Poza tym warto do codziennej pielegnacji wlaczyc alfa arbutyne, dipalmitynian kojowy, witamine C(kwas askorbinowy lub forma olejowa), niacynamid. No i filtry codziennie Mi na przebarwienia potradzikowe tak naprawde pomogly dopiero retinoidy, reszta to tylko tak wspomagajaco, szczegolnie w przypadku gleboko polozonych przebarwien.

ja wogole nie wiem co to za zwiazki i gdzie szukac
moglabys napisac gdzie je znajde??
a ta witamina C (kwas askroniowy, forma olejowa) to jest na naczynka?? Skoro witamina C wzmacnia naczynka ?

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline  
Stary 2009-10-08, 19:06   #4399
Psychodelia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
ja wogole nie wiem co to za zwiazki i gdzie szukac
moglabys napisac gdzie je znajde??
a ta witamina C (kwas askroniowy, forma olejowa) to jest na naczynka?? Skoro witamina C wzmacnia naczynka ?
wszystko znajdziesz w Mazidłach

Psychodelia jest offline  
Stary 2009-10-08, 19:31   #4400
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:

2. peeling migdałowy.

Masz już z BU 10% tonik , jest mocny i dobry , a peeling salicylowy polecam , mocniej skora się łuszczy , najlepiej weź oba , i zobaczysz ktory lepiej ci pasuje , czyli migdał i salicyl
później możesz mieszać oba kwasy dla lepszego efektu
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-10-08, 19:35   #4401
norana
Zadomowienie

Cytat:

2. peeling migdałowy.

ja prawie wygrałam z przebarwieniami (prawie bo niestety mam manie ruszania wszelkich krostek i robią mi się nowe ślady) stosując kwas salicylowy.
dla mnie jest on rewelacyjny wcześniej stosowałam migdałka i mlekowy ale efekty nie były tak spektakularne jak po salicylku.
tak więc od siebie mogę Ci polecić salicyl.

z innych rzeczy przydatnych do rozjasniania przebarwień polecam też ( z resztą tak jak poprzedniczka) niacynamid, witaminę c i kwas kojowy. ale z nimi przygodę dopiero rozpoczynam więc nie wiem jak się sprawdzą, na razie jest dobrze

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline  
Stary 2009-10-08, 20:00   #4402
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lorane Pokaż wiadomość
Zamówiłam na BU Flavo C i tonik 10%. Muszę w takim razie zamówić sobie ze 2 kwasy i zobaczyć co to ten niacynamid alfa itd Retinoidów nie chcę, bo podobno ich nie wolno stosować jak się myśli o powiększeniu potomstwa, a moja córka się upomina, więc wolę takich rzeczy nie stosować

Cytat:
Masz już z BU 10% tonik , jest mocny i dobry , a peeling salicylowy polecam , mocniej skora się łuszczy , najlepiej weź oba , i zobaczysz ktory lepiej ci pasuje , czyli migdał i salicyl
później możesz mieszać oba kwasy dla lepszego efektu
No właśnie tak też zrobię Wezmę oba i te powyższe dodatki jak je zorszyfruję

Cytat:
Napisane przez norana Pokaż wiadomość
ja prawie wygrałam z przebarwieniami (prawie bo niestety mam manie ruszania wszelkich krostek i robią mi się nowe ślady) stosując kwas salicylowy.
dla mnie jest on rewelacyjny wcześniej stosowałam migdałka i mlekowy ale efekty nie były tak spektakularne jak po salicylku.
tak więc od siebie mogę Ci polecić salicyl.

z innych rzeczy przydatnych do rozjasniania przebarwień polecam też ( z resztą tak jak poprzedniczka) niacynamid, witaminę c i kwas kojowy. ale z nimi przygodę dopiero rozpoczynam więc nie wiem jak się sprawdzą, na razie jest dobrze
A kwas kojowy można ewentualnie później łączyć z migdałem i salicylem ?

Wrażliwej cery chyba jednak nie mam, bo kwasy miałam robione dokładnie tydzień temu, pierwszy raz w życiu i od razu 70% glikolowo-salicylowego

Czy te kwasy można długo przechwywać ? Tzn. tak jakieś 6 miesięcy ? Boję się czy jak kupię 3 sztuki to zdążę je zużyć przed upływem daty przydatności.

szukają nowego domu

Edytowane przez Mariola13
Czas edycji: 2009-10-08 o 20:02 Powód: dopisek
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-10-08, 20:10   #4403
Astro
Zadomowienie

Dziewczyny czy polecicie coś z mazideł albo przepis własny na blizny. Będę robić zamówienie i mogłabym coś dorzucić. Na BU albo zrobsobiekrem widziałam coś na blizny a na mazidłach nie widzę Szkoda, że nie ma jednego sklepu, w którym jest wszystko
Stary 2009-10-08, 20:47   #4404
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Zamówiłam na BU Flavo C i tonik 10%. Muszę w takim razie zamówić sobie ze 2 kwasy i zobaczyć co to ten niacynamid alfa itd Retinoidów nie chcę, bo podobno ich nie wolno stosować jak się myśli o powiększeniu potomstwa, a moja córka się upomina, więc wolę takich rzeczy nie stosować
jeśli myślisz o powiększeniu rodziny to musisz sobie odpuścić kwas salicylowy ciąża i karmienie to przeciwwskazania do stosowania tego kwasu, jest ostrzeżenie czerwonym drukiem na stronce mazideł
bosti jest offline  
Stary 2009-10-08, 21:26   #4405
norana
Zadomowienie

Mariola ja kwasu kojowego nie łączyłam z żadnym innym więc nie wiem.
wiem za to, że kwasy migdałowy i salicylowe mają długą datę ważności. mój salicyl zamawiany ostatnio ma 12/2012 a migdał 01/2011 tak więc spokojenie

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline  
Stary 2009-10-08, 23:35   #4406
innocencee
Zakorzenienie

GG do innocencee

Cytat:
To ja bardzo czekam na recenzję toniku z kwasem migdałowym bo przymierzam się do pierwszych zakupów i ten tonik jest na mojej liście potrzeb

użyłam go może dopiero ze 3 razy więc o efektach się nie wypowiem

mogę powiedzieć tylko że strasznie śmierdzi

innocencee jest offline  
Stary 2009-10-09, 11:51   #4407
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
jeśli myślisz o powiększeniu rodziny to musisz sobie odpuścić kwas salicylowy ciąża i karmienie to przeciwwskazania do stosowania tego kwasu, jest ostrzeżenie czerwonym drukiem na stronce mazideł
E nie aż tak, że ja już ale o retinoidach czytaam, że nawet pół roku wczesniej trzeba zaprzestać stosowania. Czy z salicylem jest tak samo ? Że na długo przed trzeba go nie używać ?

Cytat:
Napisane przez norana Pokaż wiadomość
Mariola ja kwasu kojowego nie łączyłam z żadnym innym więc nie wiem.
wiem za to, że kwasy migdałowy i salicylowe mają długą datę ważności. mój salicyl zamawiany ostatnio ma 12/2012 a migdał 01/2011 tak więc spokojenie
To super Dzisiaj chyba już złożę zamówienie

Cytat:
Napisane przez innocencee Pokaż wiadomość
użyłam go może dopiero ze 3 razy więc o efektach się nie wypowiem

mogę powiedzieć tylko że strasznie śmierdzi
A objawy pieczenia czy wystąpienie zaczerwienienia jest ?

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Zobaczcie czy taki plan pielęgnacji dla mojej cery z przebarwieniami będzie dobry ?

Rano:
1/ Tonik kwasowy Dermiki
2/ Serum antyok.flavo-C15EF (+ Komp.silikonowy) - zamówiłam na BU
3/ Krem przeciw przebarwieniom Perfecta mama
4/ Avene 50+ filtr

Wieczorem:
1/ Tonik z kwasami AHA/BHA 10% - co 1-2 dni
2/ któreś z tych serum, bo wszystkie zawierają: Alfa arbutynę, Dipalmitynian kojowy i Niacynamid. Polećcie, które ?
Serum depigmentuj±ce (wersja podstawowa) - dla wszystkich rodzajów cer
Serum depigmentuj±ce z aloesem - dla wszystkich rodzajów cer
Serum depigmentuj±ce z kwasem alfa-liponowym- dla wszystkich rodzajów cer
3/ krem nawilżający Lancome Hydrazen

4/ Peeling migdałowy, glikolowy, salicylowy - do wyboru jeden na zmianę, raz na tydzień- na dwa tygodnie

----------------------
Właśnie klecę zamówienie : Czy jak mam jeszcze konserwant z BU Garmall, to mogę go używać zamiast konserwantu OPTIPHEN PLUS ?

szukają nowego domu

Czas edycji: 2009-10-09 o 12:21 Powód: dopisane pytanie
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-10-09, 13:08   #4408
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:

Wieczorem:
1/ Tonik z kwasami AHA/BHA 10% - co 1-2 dni
2/ któreś z tych serum, bo wszystkie zawierają: Alfa arbutynę, Dipalmitynian kojowy i Niacynamid. Polećcie, które ?
Serum depigmentuj±ce (wersja podstawowa) - dla wszystkich rodzajów cer
Serum depigmentuj±ce z aloesem - dla wszystkich rodzajów cer
Serum depigmentuj±ce z kwasem alfa-liponowym- dla wszystkich rodzajów cer
3/ krem nawilżający Lancome Hydrazen

4/ Peeling migdałowy, glikolowy, salicylowy - do wyboru jeden na zmianę, raz na tydzień- na dwa tygodnie

----------------------
Właśnie klecę zamówienie : Czy jak mam jeszcze konserwant z BU Garmall, to mogę go używać zamiast konserwantu OPTIPHEN PLUS ?
ja wziełam serum Zyskowe , z ketonami malinowymi , pisze że lepiej działa niż arbutryna i ujędrnia . Używam trzy razy dziennie i po tygodniu widze już że działa , a jednocześnie czuje efekt ujędrniający . Co bedzie dalej nie wiem , mam nadzieję na całkowite usunięcie przebarwień , zobaczymy za miesiąc
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-10-09, 14:06   #4409
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
ja wziełam serum Zyskowe , z ketonami malinowymi , pisze że lepiej działa niż arbutryna i ujędrnia . Używam trzy razy dziennie i po tygodniu widze już że działa , a jednocześnie czuje efekt ujędrniający . Co bedzie dalej nie wiem , mam nadzieję na całkowite usunięcie przebarwień , zobaczymy za miesiąc
To ja chyba też tak zrobię, bo tutaj kwota zamówienia wyszła mi ogromniasta 168 zł
Tutaj kupię kwasy i przybory, a na ZSK serum, będzie duzo taniej
Dzięki za podpowiedź
To serum masz na myśli tak ? - Eliksir wybielający przebarwienia i piegi - 30 ml-
http://www.zrobsobiekrem.pl/?358,eli...-i-piegi-30-ml

pytanie:
Jak myślisz, czy mogłabym do tego serum z Zysku dodać ALFA-ARBUTYNĘ ? To bym ją dokupiła na mazidłach.

szukają nowego domu

Czas edycji: 2009-10-09 o 14:26 Powód: dodałam pytanie
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-10-09, 19:39   #4410
201707171013
Konto usunięte

Do mnie dzisiaj doszło drugie zamówienie z mazideł. Zamówiłam: hydrolat z róży stulistnej (50 ml), hydrolat neroli (150 ml) bardzo go lubię , ekstrakt z cytryny (10 g) i dostałam próbkę oleju konopnego o którą prosiłam.
201707171013 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości