Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-10-10, 15:17   #421
evitka21
Zakorzenienie

Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Wczoraj robiłam sobie serum z wit. C hydromanilem i kwasem alfa - liponowym i nie wszystko się dokładnie rozpuściło. jakieś takie jakby kryształki drobniusieńskie zrobiły się chyba po dodaniu Polysorbate 80. czy jest w ogóle sens używać takiego "wadliwego" serum?
ja tez robie to serum w wersji z hydromanilem i z kw.HA i ciagle mam ten problem-albo kw.askorbinowy albo kw.alfa-lip. mi sie dobrze nie chcą rozpuścić (choc wydfaje mi sie że mieszam w nieskończoność...) i zostaje zawsze kilka drobinek-ziarenek.No nie fajne to jest jak sie buzię smaruje....

teraz zrobie jak mi jedna z wizażanek poleciła-podgrzeję lekko kwas askorbinowy i zobaczymy jak mi to pójdzie .....

evitka21 jest offline  
Stary 2006-10-10, 15:33   #422
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez zora Pokaż wiadomość
dziękuje za odpowiedź

A ile ewentulanie dodać tego kwasu hliarunkowego 1% do takiej pojedynczej porcji maceratu na twarz?
Wystarczy taka "duża kropla" (na moje oko jakie 0,5 ml) - ale nie ma tu jakichś sztywnych wytycznych. Im więcej dasz kwasu hialuronowego, tym mniej tłusta będzie w odczuciu taka mieszanka na twarzy, jednak za dużo moze spowodować, że będzie uczucie ściągnięcia. Metodą prób i błędów najlepiej sama sobie wypróbuj, jakie proporcje Ci najbardziej odpowiadają

Erato jest offline  
Stary 2006-10-10, 20:57   #423
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

wreszcie dostałam moje skarby. Gdzie ja je pochowam, tyle tego

agabil1 jest offline  
Stary 2006-10-10, 21:07   #424
natii4
Zakorzenienie

Właśnie przed chwilą mój brat zobaczył moje nabytki z Mazideł i zapytał-Te buteleczki to z Wizażu?

dla pani Lidii za wszystkie skarby

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-10-11, 06:26   #425
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Nie znalazłam nic na ten temat w wątku, więc pytam.
Czy ktoś zakupił minimikser...?
Pytam, bo może jest sposób, żeby go jakoś zastąpić - przypomina mi on jako żywo urządzenie do spieniania mleka do cappuccino
Szkoda, że nie mam go na stanie, bo na pewno przystosowałabym go do mazidłowych celów
joasiak1 jest offline  
Stary 2006-10-11, 08:06   #426
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Pytam, bo może jest sposób, żeby go jakoś zastąpić - przypomina mi on jako żywo urządzenie do spieniania mleka do cappuccino
Szkoda, że nie mam go na stanie, bo na pewno przystosowałabym go do mazidłowych celów
Na stronie Jaworek do robienia kremów używany jest mikser na baterie do ubijania śmietany i mleka,ale w przepisach na krem są informacje o tym by użyć miksera lub by pomieszać
http://www.jaworek.net/kosmetyki/robienie_kremu.php

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-10-11, 09:46   #427
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
To jest taki zwykły minimikser do spieniania mleka

Ja swój kupiłam w Media markt bo był ze stojaczkiem (ze niby na tym stojaczku ma w kuchni na blacie stać) który wykorzystuję podczas mieszania lipsosmów liposomy się wytrącają (mam nadzieję ) a ja mam ręce wolne i coś innego w kuchni grzebię
Stary 2006-10-12, 13:53   #428
foxina
Rozeznanie

Ja wczoraj też dostałam moją paczuszkę

Całkie spore laboratorium już mi się uzbierało, od razu ukręciłam sobie tonik BHA z kwasem mlekowym (po raz 1! ). Strasznie wkręca to merdanie
Narazie tylko tak obserwacyjnie czoło i brodę nim maznęłam, omijając naczynka i tak się zastanawiam jeszcze nad skórą pod oczami
Odpuszczac czy aplikować?
Z góry dziękuję
foxina jest offline  
Stary 2006-10-12, 15:30   #429
Erato
Wtajemniczenie

Jejuuu, a ja bym strasznie chciała ten hydrolat cytrynowy Ale jestem dzielna, na razie nic nie zamawiam

Erato jest offline  
Stary 2006-10-12, 19:40   #430
CIAMPUREK
Raczkowanie

GG do CIAMPUREK

czesc dziwczyny ma nadzije ze nie przeszkadzam chcicąłbym sie dowiedziec jak radzicie radzilyscie sobie bez wagi przy przepisach z mazideł
jezeli chodzi o te przepisy to biorac Serum z witaminą C 10% i E ok.1% oraz Lecytyną HLB 4 chcac go zrobic nie ma szans zrobienia tego łyzeczka
1. dostepne ŁYŻKA MIAROWA, o poj. 0,15 ml - jak mam nia odmierzyc 0,3 g
lecytyny lub 0,29 ml- gdzy dostepne CYLINDER MIAROWY sa od poj. 10 ml ?
2. w jakim czasie mam je zuzyc
3. gdzie przechowywac
mam nadzije ze nie bedziecie sie smialy ze mnie ale jakos nie moge sobie wyobrazic tego odmierzanai jezeli macie jakis sposb prosze pomozcie bo chetnie bym sobie porobila takie miksturki
CIAMPUREK jest offline  
Stary 2006-10-12, 20:09   #431
Basia39
Zakorzenienie

CIAMPUREK

Odpisałam w wątku, gdzie już o to pytałaś

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=208
Basia39 jest offline  
Stary 2006-10-12, 20:12   #432
CIAMPUREK
Raczkowanie

GG do CIAMPUREK

ojej Basiu nie zauwazyłam dzikeuje
CIAMPUREK jest offline  
Stary 2006-10-13, 12:53   #433
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Jejuuu, a ja bym strasznie chciała ten hydrolat cytrynowy Ale jestem dzielna, na razie nic nie zamawiam
a ja właśnie zakupiłam hydrolat cytrynowy dla mojego TŻ-ta - poniuchałm - i małe zaskoczenie to nie pachnie cytrynowo tylko mandarynkowo czy ktoś oprócz mnie rozróżnia te dwa zapachy?

jest taki słodki (ale nie duszący) - nie ma tam tej ostrości cytrynowej - jest tki milusio cytrusowy - bomba!
Stary 2006-10-13, 13:25   #434
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
a ja właśnie zakupiłam hydrolat cytrynowy dla mojego TŻ-ta - poniuchałm - i małe zaskoczenie to nie pachnie cytrynowo tylko mandarynkowo czy ktoś oprócz mnie rozróżnia te dwa zapachy?

jest taki słodki (ale nie duszący) - nie ma tam tej ostrości cytrynowej - jest tki milusio cytrusowy - bomba!
ja rozróżniam i wolę cytrynkę - dla mnie mandarynka w kosmetykach (ale nie wiem jak w hydrolacie, w końcu winien być naturalny ) jest przeraźliwie słodka i męcząca. Choć ja generalnie wolę cytrusy "wykrzyw mordę" za przeproszeniem, nawet mandarynki i pomarańcze muszą być słodko-kwaśne, bo inaczej mnie mdli

agnieska jest offline  
Stary 2006-10-13, 14:50   #435
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:

marianna, no i w ten sposób dobiłaś gwoździa do trumny, w której znajdują się moje finanse Nie zdzierżę i zamówię

Erato jest offline  
Stary 2006-10-13, 15:05   #436
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
ja rozróżniam i wolę cytrynkę - dla mnie mandarynka w kosmetykach (ale nie wiem jak w hydrolacie, w końcu winien być naturalny ) jest przeraźliwie słodka i męcząca. Choć ja generalnie wolę cytrusy "wykrzyw mordę" za przeproszeniem, nawet mandarynki i pomarańcze muszą być słodko-kwaśne, bo inaczej mnie mdli
ten zapach nie jest z tych mdląco duszących - mozna się doszukać goryczki cytrusowej...ale jak dla mnie nie jestcytrynowy" ale "cytrusowy"

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
marianna, no i w ten sposób dobiłaś gwoździa do trumny, w której znajdują się moje finanse Nie zdzierżę i zamówię
no przecież sama się domagałaś relacji ...

ale powiem Ci szczerze, że jeśli hydrolat cytrynowy zda test organoleptyczny to obok różanego na stałe zagości na mojej półce...
oczar mnie nie oczarował (zapach mi nie odpowiada..tzn. zużyję ale bez zachwytów)
lawenda - to mój ukochany zapach w kosmetykach - ale nie widze jakichś super efektów na skórze (w przeciwieństwie do różanego który mnie pięknie nawilża) - mam go zamiar zuzyć w formulacjach "włosowych" bo do tego świetnie się nadaje
rumianek rzymski - fajny...ale róża lepsza, cytrynka mam nadzieję, że też
chętnie miałabym go na stanie ale w mniejszej ilości ...taka butla to za dużo
Stary 2006-10-13, 17:25   #437
CIAMPUREK
Raczkowanie

GG do CIAMPUREK

Cytat:
ten zapach nie jest z tych mdląco duszących - mozna się doszukać goryczki cytrusowej...ale jak dla mnie nie jestcytrynowy" ale "cytrusowy"

ale powiem Ci szczerze, że jeśli hydrolat cytrynowy zda test organoleptyczny to obok różanego na stałe zagości na mojej półce...
oczar mnie nie oczarował (zapach mi nie odpowiada..tzn. zużyję ale bez zachwytów)
lawenda - to mój ukochany zapach w kosmetykach - ale nie widze jakichś super efektów na skórze (w przeciwieństwie do różanego który mnie pięknie nawilża) - mam go zamiar zuzyć w formulacjach "włosowych" bo do tego świetnie się nadaje
marianan napisz jak nakładasz ten olejek roznay?bezposrednio na skore czy mieszasz go z czyms?
i jak czesto stosujesz?
CIAMPUREK jest offline  
Stary 2006-10-15, 21:27   #438
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:

marianno, bardzo Ci dziękuję za relację A lista zakupów u Limarii rooooośnie..... Ja oczarowy hydrolat uwielbiam, nie wiem co w nim jest, ale reaguję na ten zapach jak kot na walerianę Poza tym daje widoczne efekty, tj. uspokaja zaczerwienienia - skóra mi ładnie blednie po nim Lawendowego nie kupię, bo ponoć ma działanie rozgrzewajace i wzmagające ukrwienie, a na tym mi nie zależy, oj nie O cytrynowym tak sobie marzę, marzę.... Będzie mój

Erato jest offline  
Stary 2006-10-16, 10:51   #439
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK Pokaż wiadomość
marianan napisz jak nakładasz ten olejek roznay?bezposrednio na skore czy mieszasz go z czyms?
i jak czesto stosujesz?
Ja pisałam o hydrolatach nie o olejkach

aczkolwiek...

olejek różany tez mam w swoich zapasach - nakładam go jak mi się chce - albo solo (nic a nic nie obciąża) , wchłania się dosyć szybko i nie pozostawia tłustej warstwy (muszę jednak zaznaczyć ,że Zorac mocno mnie podsuszył - wchłaniam teraz takie rzeczy o których nie śniło się filozofom )

Z działania olejku różanego bardzo zadowolone są moje muminki - ale o tym pisałam, już nie raz, nie dwa

stosuję go okazjonalnie - bo ostatnio tak się obkupiłam w olejki, że az wstyd... (z tego wszystkiego wiesołoek pójdzie do konsumpcji) - poza tym jest to na tyle szlachetny olejek, że zostawiam go sobie na "specjalne" okazje
Stary 2006-10-18, 22:58   #440
CIAMPUREK
Raczkowanie

GG do CIAMPUREK

ok dziekuje zamowienie ma juz złozone teraz tylko czekam ciekwa jestem czy podziele Twoja opinie mam taka nadzije
CIAMPUREK jest offline  
Stary 2006-10-19, 10:46   #441
foxina
Rozeznanie

polecam Ci Ciampurek olej z dzikiej róży z mazideł. Chyba masz cerę naczynkową?
Ja na buzię nakładam go solo bądź mieszam z olejkiem hippa, błyskawicznie się wchłania, wmasowany na noc, rano zostawia ją jaśniejszą i taką aksamitną mmm...
foxina jest offline  
Stary 2006-10-19, 11:27   #442
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Cytat:
Ja pisałam o hydrolatach nie o olejkach

aczkolwiek...

olejek różany tez mam w swoich zapasach - nakładam go jak mi się chce - albo solo (nic a nic nie obciąża) , wchłania się dosyć szybko i nie pozostawia tłustej warstwy (muszę jednak zaznaczyć ,że Zorac mocno mnie podsuszył - wchłaniam teraz takie rzeczy o których nie śniło się filozofom )

Z działania olejku różanego bardzo zadowolone są moje muminki - ale o tym pisałam, już nie raz, nie dwa

stosuję go okazjonalnie - bo ostatnio tak się obkupiłam w olejki, że az wstyd... (z tego wszystkiego wiesołoek pójdzie do konsumpcji) - poza tym jest to na tyle szlachetny olejek, że zostawiam go sobie na "specjalne" okazje
marianno, a jak długą datę ważności mają olejki wiesiołkowy i z ogórecznika?
Chcę sobie kupić je w nastepym zamówieniu, ale zastanawiam się, czy na razie nie przystopowac z olejami: mam z dzikiej róży, z komosy, maceraty z kasztanowca i brzozy. Trochę tego jest, plus olejek Hippa, no i zastanawiam się, czy jak to jakoś zużyję w rozsądnym terminie.

Ostanio zrobiłam sobie olejek do mycia twarzy z maceratu z brzozy i oleju z róży: cudo!
Obraziłam się na macerat brzozowy, bo chyba mnie zapycha, a tu taka niespodzianka: sprawdził się jako olejek do mycia twarzy.
margaretka02 jest offline  
Stary 2006-10-19, 13:34   #443
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Chcę sobie kupić je w nastepym zamówieniu, ale zastanawiam się, czy na razie nie przystopowac z olejami: mam z dzikiej róży, z komosy, maceraty z kasztanowca i brzozy. Trochę tego jest, plus olejek Hippa, no i zastanawiam się, czy jak to jakoś zużyję w rozsądnym terminie.

Ostanio zrobiłam sobie olejek do mycia twarzy z maceratu z brzozy i oleju z róży: cudo!
Obraziłam się na macerat brzozowy, bo chyba mnie zapycha, a tu taka niespodzianka: sprawdził się jako olejek do mycia twarzy.
Daty ważności sprawdzę po powrocie do domu

Ja też mam takie zapasy olejków, że ho! ho!
- chociaż ostatnio przyspieszyłam zużywanie maceratu z alg - bo przyrządzam sobie z nich serum do całego cielska

olejki dodaję już do wszystkiego nawet do sałatki (ogórecznik lub wiesiołek)

a wódeczkę którą mam do serumów to chyba zacznę też zażywać doustnie - może trochę tego oleum do głowy poniesie
Stary 2006-10-19, 14:44   #444
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Ja nie Marianna ale kołatało mi się po głowie 3 miesiące od daty tłoczenia i sprawdziłam-mój ogórecznik zakupiony w tamtym tygodniu ma datę do końca grudnia tego roku

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-10-19, 15:28   #445
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
olejki dodaję już do wszystkiego nawet do sałatki (ogórecznik lub wiesiołek)

a wódeczkę którą mam do serumów to chyba zacznę też zażywać doustnie - może trochę tego oleum do głowy poniesie

Erato jest offline  
Stary 2006-10-19, 15:58   #446
CIAMPUREK
Raczkowanie

GG do CIAMPUREK

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
polecam Ci Ciampurek olej z dzikiej róży z mazideł. Chyba masz cerę naczynkową?
Ja na buzię nakładam go solo bądź mieszam z olejkiem hippa, błyskawicznie się wchłania, wmasowany na noc, rano zostawia ją jaśniejszą i taką aksamitną mmm...
dziekuje Ci foxina całus
olejek z hippa to taki zwykły rozumiem dla dzieci?
mam pytanie poniewaz mam dylemat jak zrobic dokładnie makijaz na mojej gebce z naczynkami
najpierw nakładam fitr - czekam 15 min pozniej chce nałozyc podkład wiem ze moge to zorbic na Avene albo zmieszac z filtrem innej firmy i teraz mam dylemat czy na to korektor czy najpierw puder a poznije korektor?pomozcie mii bo juz glupije dzikuje
CIAMPUREK jest offline  
Stary 2006-10-19, 17:44   #447
Anett_
Wtajemniczenie

Smile Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

To mój pierwszy post na forum Biochemii. Jestem pełna uznania dla wiedzy wielu z Was Dziewczyny, przekładającej się na wachlarz specyfików, których tajniki zgłębiam z wielkim zainteresowaniem. Dzięki (przez ) forum odkryłam Mazidła, dokonałam pierwszych zakupów- wrażenia bardzo pozytywne Miły, bieżący kontakt mailowy, błyskawiczna realizacja i (co nie ukrywam miłe) gratisy. Pomimo niewielkiego zamówienia otrzymałam dwie próbki- hydrolat z rumianku i ocet ziołowy.
Odszukałam już proponowane przez Was sposoby ich wykorzystania:

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Z octu zrób sobie tonik, tak jak z normalnego octu jabłkowego. Ile go masz? 5 ml, 10 ml? To użyj do niego 100 ml wody mineralnej i będziesz miała bardzo łagodny tonik, jak chcesz, żeby bardziej złuszczał, zmniejsz ilośc wody. Trzymac w lodówce.
Hydrolat można samodzielnie stosować.
Najlepiej przechowywać hydrolaty w lodówce.
i przystępuję do testowania (pełna obaw, gdyż wyczuwająca w kościach zbliżające się tym samym nowe, wizażowe "uzależnienie" )
Anett_ jest offline  
Stary 2006-10-19, 20:56   #448
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Ja nie Marianna ale kołatało mi się po głowie 3 miesiące od daty tłoczenia i sprawdziłam-mój ogórecznik zakupiony w tamtym tygodniu ma datę do końca grudnia tego roku

Dziękuję
margaretka02 jest offline  
Stary 2006-10-20, 11:05   #449
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję
Nie ma za co

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-10-21, 19:51   #450
alternatywa
Rozeznanie

hej dziewczyny, z góry przepraszam, że piszę tutaj, ale nie wiedziałam gdzie o to zapytać.
czy kiedy otwieracie stronę mazideł to czcionka jest również u was taka malutka i jasna? ja mam problem z jej rozczytaniem.
nie wiem czy to kwestia jakiejś rozdzielczości, czy czegoś związanego indywidualnie z komputerem?
można to jakoś zmienić?
jeszcze raz przepraszam, że zaśmiecam wam wątek

alternatywa jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości