Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-10-22, 16:04   #4501
Rapsodia
Zakorzenienie

Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
od kilku dni stosuje 5% serum z niacynamidem - i roztworem kwasu hialuronowego - jestem zachwycona -buzia aksamitna - az milo sie dotyka

na 10 ml serum potrzeba -

9 ml wody (95%)
0,36 ml niacynamidu (5%)
0,46 ml kwasu hialuronowego - roztworu (5%)
ja sie zachwycam moja buzia po pilingu z bromelainy

"Biorąc pod uwagę ile kosmetyków YR przewinęło się przez moje ręce, to powinnam już biegle mówić po francusku."Junebug
Rapsodia jest offline  
Stary 2009-10-22, 17:18   #4502
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
a jak robisz ten peeling? bo tonik z kwasem migdałowym znam, ale peeling nie wiem jak się robi
Jeszcze nie zrobiłam Bedę dzisiaj lub jutro, bo ciągle mi coś wypada. Zamierzam wg przepisu na wątku peelingowym:
1 ml kwasu (proszku) rozpuścić w 4 ml wody. To będzie 20% peeling.

CHANEL - Classic medium - beige, cavior, gold hrdw, nowa

GIVENCHY ANTIGONA mini, nowa

GUCCI - Vintage Web Leather Canvas Tote, klasyczny kuferek

HERMES - Evelyne pm, etoupe

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-10-22, 18:00   #4503
86Paula
Zakorzenienie

Mariola takie proporcje daja stezenie ok 16%, 20% to na 5 ml- 4.1ml wody i 0.9 kwasu.
86Paula jest offline  
Stary 2009-10-22, 18:35   #4504
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Jeszcze nie zrobiłam Bedę dzisiaj lub jutro, bo ciągle mi coś wypada. Zamierzam wg przepisu na wątku peelingowym:
Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
Mariola takie proporcje daja stezenie ok 16%, 20% to na 5 ml- 4.1ml wody i 0.9 kwasu.
policzyłam właśnie na kalkulatorze stężeń i wyszło, że żeby uzyskać 20% to na 5ml ma być 3,8ml wody i 1,2ml kwasu. skąd wzięłyście te wartości??

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline  
Stary 2009-10-22, 18:57   #4505
Tweet
Raczkowanie

Cytat:
dzięki jak możesz daj później znać jak użyjesz i jakie będą efekty, bo zastanawiam się czy mojej naczynkowej skóry nie podrażni i nie wyburaczy
Tweet jest offline  
Stary 2009-10-22, 21:04   #4506
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
policzyłam właśnie na kalkulatorze stężeń i wyszło, że żeby uzyskać 20% to na 5ml ma być 3,8ml wody i 1,2ml kwasu. skąd wzięłyście te wartości??
Czytając wątek o peelingu migdałowym były takie proporcje podane, chociaż rzeczywiście w dalszej części zweryfikowane, ale pomyslałąm, że na pierwszy raz samodzielnych większych stężeń zrobię właśnie tak ok 16%

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
dzięki jak możesz daj później znać jak użyjesz i jakie będą efekty, bo zastanawiam się czy mojej naczynkowej skóry nie podrażni i nie wyburaczy
Już jestem po i nie wiem co mi nie wyszło Kwas rozpuścił mi się w wodzie takiej do iniekcji tylko w połowie Długo mieszałam, ale nie rozpuścił się do końca. Użyłam więc tyle co się rozpuściło i potrzymałam 5 minut. Przyznam, że tylko minimalnie mnie coś szczypało. Po 5 minutach zmyłam twarz wodą z sodą i nic się nie dzieje.

Czemu kwas mi się nie rozpuścił w wodzie ?

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-10-22, 21:21   #4507
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:

Czemu kwas mi się nie rozpuścił w wodzie ?
bo było mu zimno

zapraszam tutaj
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post14863420
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-10-23, 00:07   #4508
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Przez chwilę też tak pomyślałam, ale jakoś nie przypominałam sobie, żebym czytałą o podgrzewaniu - skleroza

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-10-23, 13:35   #4509
eiko
Raczkowanie

Witam drogie Panie pierwszy raz udzielam się w tym wątku, do tej pory głównie podczytywałam
Staram się właśnie ułożyć pierwsze mazidłowe zamówienie i w związku z tym mam parę pytań Mam nadzieję, że będziecie tak miłe i mi pomożecie
Głównym problemem jest studencka kieszeń i dlatego staram się wybrać rzeczy najpotrzebniejsze. Jestem już po kilku zamówieniach w ZSK i pierwsze zakupy były dosyć szalone, czego skutkiem jest to, że wiele składników leży nieużywanych (np. kupiłam 65ml SLP xD nie myślałam, że olejek myjący może być aż tak wydajny, że tego nie zużyję ;P )
Ale przechodząc do meritum:
- zastanawiam się nad zakupem Bromelainy, ale czy ma on sens kiedy obecnie wieczorami używam toniku z 10% kwasu mlekowego?
- czy może zamiast Bromelainy wziąć olejową wit. C? A może serum z wit. C nie jest potrzebne jeśli będę używać serum antyoksy z soją?
- czy do jakiegoś balsamu antycellulitowego będę mogła dorzucić ekstrakty z centelli, guarany i liści pokrzywy? Czy trzy to nie przesada?
- no i chyba ostatnie: czy do sprayu do włosów z wit. B5, jedwabiem i keratyną będę mogła dorzucić cococin?

Jeszcze bardzo intryguje mnie absolut champaka. Przekopałam całe forum i przeczytałam o nim co się dało, ale interesuje mnie czy faktycznie przypomina trochę zapach perfum J'adore? Albo czy mogłybyście polecić jakąś kompozycję tak na początek przygody mieszalniczo-perfumeryjnej? Coś delikatnie kwiatowego lub rześkiego?

I jeszcze na wszelki wypadek dopiszę, że cerę mam tłustą

Edytowane przez eiko
Czas edycji: 2009-10-23 o 13:37
eiko jest offline  
Stary 2009-10-23, 16:28   #4510
Aranjani
Rozeznanie

Witajcie.
Przeczytalam cały wątek i stwierdzam, ze chyba jestem jakas inna
Żel hialuronowy ANI TROCHĘ NA MNIE NIE DZIAŁA ;(
Czy mieszam go z olejami czy witaminami, czy w serum c+e - nic! Mam wiecznie uczucie ściągnięcia na policzkach, pod oczami, wokół nosa i na brodzie, nie wiem co robić, masło shea trochę to koi ale tylko na chwilę. Mam wrażenie że nic mnie juz nie nawilży ;( Zwykłe kremy tez nie dawały rady, po 2-3 godzinach czuję, że muszę ponawiać aplikację kremu. Latem jeszcze jako tako to wyglądało ale jak tylko zaczyna sie sezon grzewczy to masakra...
Może powinnam przestać używać czegokolwiek? Juz nie wiem co robic. Filtry 50+ teżnawilżaja na kilka godzin. Zamiast hialuronem mogłabym sie smarować wodą i wyszłoby na to samo. Serum z jedwabiem, z Q 10, mocznikiem też nie działa na dłuższą metę.... I tak zawsze mam zimą ;(
W sumie mocznika uzywam od dwóch dni, więc może po prostu trochę poczekam? Albo wypróbuję krem nawilżający z Ori?
Siedze właśnie nasmarowana po raz pierwszy masełkiem tucuma od godzinki i zaczynam odczuwać dyskomfort, więc się załamałam i pisze tego posta
Pije ok 2-2,5 l wody dziennie, jadam siemię, piję tran i drożdze...
Może powinnam kupic d-panthenol, bo jeszcze go nie próbowałam? Miałyście? Jak działa na mega suchą skórę na cerze mieszanej? Cos w końcu musi mnie nawilżyć...
Stary 2009-10-23, 18:48   #4511
cynada
Raczkowanie

Jeśli o mnie chodzi dość wyraźnie "napoił" krem z ceramidami 15 % z mazideł o ten:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=325&Itemid=2
Jeśli zaś chodzi o kwas hialuronowy to teraz stosuję go w serach z silikonem o na przykład tym:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=344&Itemid=2 i muszę powiedzieć, że to już zupełnie inna bajka niż błyskawiczne sera mieszane z kwasem hialuronowym i olejem. Twarz w ogóle się nie ściąga i jest matowa i gładziutka.podobnie chwalę sobie serum silikonowe z witaminą C i ekstraktem z róży.
Aranjani może spróbuj tych ceramidów, sam panthenol niewiele zmieni w kwestii nawilżania.W kremie z ceramidami jest też mocznik to w sumie jeden ze skuteczniejszych składników nawilżających. Ze swej strony polecałabym jeszcze NMF ( naturalny czynnik nawilżający) oraz nawilżacz cukrowy (ale to już z innego sklepu).

Edytowane przez cynada
Czas edycji: 2009-10-23 o 18:58
cynada jest offline  
Stary 2009-10-23, 20:19   #4512
Aranjani
Rozeznanie

Bardzo dziękuję.
Nie omieszkam wypróbować obu przepisów po następnej wypłacie W sumie do kremu muszę dokupić tylko 4 składniki. Poszukam tez przepisów z NMF.
Mam nadzieję, że pomoże

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

Właśnie nałożyłam na oczar z jedwabiem i serum na śliwkowym z Q 10 krem pomidorowy AVA. Trochę przeszło ale nałożylam na prawdę grubą warstwę. Moja skóra dosłownie pożera ten krem, musiałam ponowic aplikację. Zobaczymy co będzie rano, jak powtórzę serum z mocznikiem. Póki co, pomaga mi masażyk policzków. Chyba sięgnę po maść z witamina A...

Zastanawiam sie, czy przypadkiem nie przesadziałam z tonikiem migdałowym (przecieram twarz co drugi dzień). Na wszelki wypadek zużyję resztę do ciała i zobaczymy, co się stanie z buzią
Stary 2009-10-23, 20:35   #4513
cynada
Raczkowanie

W sumie ja w przepisie na krem ceramidowy też poczyniłam oszczędności ominęłam aloes, a D-panthenol uzyskałam w formie próbki o którą poprosiłam . Na dwie porcje kremu wystarczyło. Natomiast polecam masełko cupuacu -które jest użyte do kremu- dla mnie fantastyczne, lżejsze od karite, lepiej sie wchłania, nie zapycha. Lepiej go nie zastępować innym. A skoro już omawiam składniki tego kremu to ja użyłam oleju jojoba- najprostszy ale dla mnie najlepszy ( a miałam sporo z mazidłowej półki ). A krem bardzo polecam bo rzeczywiście koi sucha skórę.

Jeśli używałaś kwasu migdałowego to Twój przesusz jest na pewno wywołany właśnie tym tonikiem.Nawilżaj buzię i odstaw na razie tonik.

Edytowane przez cynada
Czas edycji: 2009-10-23 o 20:38
cynada jest offline  
Stary 2009-10-23, 21:29   #4514
saming
Zakorzenienie

Ja mam takie pytanie:
- czy warto robić odżywkę do włosów, taka jaka jest podana w receptariuszu na mazidłach z tym olejkiem kokosowym, czy raczej nie bardzo?
- to samo tyczy się serów do twarzy z wit. C ? mam ochotę zakupić zrobić, ale nie wiem czy warto.
a może jakieś inne polecane produkty dla cery trądzikowej?

saming jest offline  
Stary 2009-10-23, 22:03   #4515
biała_czekolada
Rozeznanie

Cytat:
Przez chwilę też tak pomyślałam, ale jakoś nie przypominałam sobie, żebym czytałą o podgrzewaniu - skleroza
Ja zawsze naczynie z kwasem wkladam do miski z goraca woda i dopiero mieszam. Taka kapiel wystarcza

S.J.Lec

http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline  
Stary 2009-10-23, 23:18   #4516
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Ja zawsze naczynie z kwasem wkladam do miski z goraca woda i dopiero mieszam. Taka kapiel wystarcza
Dzisiaj buźce daję odpocząć, a jutro mieszam kolejny raz już właściwie podgrzany

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-10-23, 23:29   #4517
adalya
Raczkowanie

czy spirulina może szczypać?

to był mój hit, ale ostatnio wszystko mnie podrażnia i szczypie
wcześniej się to nie zdażało

odstawilam wszystkie ręcznie kręcone mazidła, bo nie wiem już, co robić...

może ktoś tak miał? wcześniej spirulina zawsze koiła i rozjaśniała moje naczynka teraz nie mam pomysłu, czym je wyciszyć
adalya jest offline  
Stary 2009-10-24, 09:25   #4518
Aranjani
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
W sumie ja w przepisie na krem ceramidowy też poczyniłam oszczędności ominęłam aloes, a D-panthenol uzyskałam w formie próbki o którą poprosiłam . Na dwie porcje kremu wystarczyło. Natomiast polecam masełko cupuacu -które jest użyte do kremu- dla mnie fantastyczne, lżejsze od karite, lepiej sie wchłania, nie zapycha. Lepiej go nie zastępować innym. A skoro już omawiam składniki tego kremu to ja użyłam oleju jojoba- najprostszy ale dla mnie najlepszy ( a miałam sporo z mazidłowej półki ). A krem bardzo polecam bo rzeczywiście koi sucha skórę.

Jeśli używałaś kwasu migdałowego to Twój przesusz jest na pewno wywołany właśnie tym tonikiem.Nawilżaj buzię i odstaw na razie tonik.
Więc juz kompletuję kolejne zamówienie z uwzględnieniem próbki panthenolu i olejku jojoba. Masełko tucuma i cupacu dostałam teraz jako próbki i zaraz odrobinkę spróbuję tego drugiego
Zużyję resztę toniku na ciało. Jak sie skóra uspokoi to za miesiąc wykonam kremik i tonik z kwasem mlekowym

Dzięki za radę
Stary 2009-10-24, 10:09   #4519
jumaatt
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez eiko Pokaż wiadomość
Ale przechodząc do meritum:
- zastanawiam się nad zakupem Bromelainy, ale czy ma on sens kiedy obecnie wieczorami używam toniku z 10% kwasu mlekowego?
- czy może zamiast Bromelainy wziąć olejową wit. C? A może serum z wit. C nie jest potrzebne jeśli będę używać serum antyoksy z soją?
- czy do jakiegoś balsamu antycellulitowego będę mogła dorzucić ekstrakty z centelli, guarany i liści pokrzywy? Czy trzy to nie przesada?
- no i chyba ostatnie: czy do sprayu do włosów z wit. B5, jedwabiem i keratyną będę mogła dorzucić cococin?
- ma sens, jeśli łuszczysz się po toniku, pomoże wtedy usunąć suche skórki. Ale jeśli naprawdę musisz oszczędzać, wydaje mi się, że akurat jest pełno możliwości peelingu środkami dostępnymi w każdej kuchni, np. płatki owsiane, cukier, a na mazidłach są inne rzeczy, których niczym nie zastąpisz Ale to oczywiście tylko moje zdanie. (zawsze możesz poprosić też o próbkę bromelainy, moja była bardzo wydajna )
- olejowy witamina C to mój osobisty hit, serdecznie polecam. Jest super łatwa w obsłudze, cudownie rozpuszcza się w olejach, nie trzeba się babrać z ph, bać podrażnień, robić nowego serum co 2 dni no i przede wszystkim daje to poczucie, że wolne rodniki mogą mi naskoczyć
Co do serum z soją, to wiadomo: samo serum z soją to ochrona przeciwrodnikowa, serum z soją + wit C to kilka(naście) razy większa ochrona przeciwrodnikowa. Limaria zaleca używanie na zmianę. Wybór należy do Ciebie
- ja raczej nie dodaję półproduktów do gotowych kosmetyków, więc nie mam pojęcia, czy tak można
- cocoin rozpuszcza się w wodzie, więc chyba przeciwwskazań nie ma, ale z tego co wiem, to składnik, który działa raczej na cebulkę włosa, więc nie wiem, na ile może coś zdziałać w serum pryskanym na włosy

Cytat:
Napisane przez Aranjani Pokaż wiadomość
Mam wrażenie że nic mnie juz nie nawilży ;( Zwykłe kremy tez nie dawały rady, po 2-3 godzinach czuję, że muszę ponawiać aplikację kremu. Latem jeszcze jako tako to wyglądało ale jak tylko zaczyna sie sezon grzewczy to masakra...
Siedze właśnie nasmarowana po raz pierwszy masełkiem tucuma od godzinki i zaczynam odczuwać dyskomfort, więc się załamałam i pisze tego posta
Cos w końcu musi mnie nawilżyć...
Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
Jeśli o mnie chodzi dość wyraźnie "napoił" krem z ceramidami 15 % z mazideł o ten:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=325&Itemid=2
Ja również bardzo polecam krem z ceramidami. Robiłam w wersji 5% i naprawdę, to jedno z najbardziej treściwych i nawilżających mazideł, jakimi miałam przyjemność się smarować. Dodatkowo trzymam je w lodówce i wtedy robi się taka cudowna, musowa konsystencja - uwielbiam ją.

Piszesz, że używasz serum z Q10. Nie wiem, którego, ale dla mnie maxymalnym tłuściochem było to:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=273&Itemid=2

W przepisie jest 5% masła (ja zamiast karite dawałam cupuacu), więc pewnie głównie to wpływa na jego treściowość. Mi nie chciał się za chiny wchłonąć. Nie wyobrażam sobie, jak można mieć po tym serum ściągniętą cerę, także też możesz spróbować, a nóż będzie to coś dla Ciebie
jumaatt jest offline  
Stary 2009-10-26, 11:05   #4520
Psychodelia
Wtajemniczenie

pojawił się nowy emulgator
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Psychodelia jest offline  
Stary 2009-10-26, 12:13   #4521
kasiarybka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasiarybka Pokaż wiadomość
Kochane, macie jakiś pomysł jak użyć mazidłowego mleczka Manuka? Zainteresowało mnie ono, ale nie mam pojęcia co z nim zrobić, kiedy już je kupię
Naprawdę nikt nie używa tego mleczka?

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...

Odpisz, proszę, u mnie
kasiarybka jest offline  
Stary 2009-10-26, 16:10   #4522
Lorri
Moderator

Wybaczcie, ale muszę się wyżalić/ponarzekać.
Robiłam przed chwilą zakupy w Mazidłach i po prostu miałam ochotę...

To, że system sklepu nieustannie szwankuje, wiem nie od dziś. Doprowadza mnie to do szału. Jak już się namozoliłam z wkładaniem produktów do koszyka i kliknęłam zamówienie, przeglądarka nie mogła otworzyć strony, a po próbie cofnięcia i odświeżenia - mój koszyk był pusty .

Włożyłam wszystko ponownie i odhaczyłam płatność kartą, jak zawsze. Jakież było moje zdziwienie, kiedy ze strony pośrednika Płatności.pl, gdzie zwykle wystarczyło podać dane do transakcji (m.in. pesel i dane karty), zostałam przekierowana (po podaniu danych osobowych z peselem) do innego systemu - Polcard, i tam musiałam wklepać dane karty. Myślałam, że na tym koniec, ale nie - z Polcardu przekierowało mnie do systemu mojego banku (BZ WBK), a tam byłam zmuszona aktywować usługę 3D-Secure (której nie chciałam aktywować), inaczej nie doszłoby do transakcji. I dopiero tam dokonałam płatności kartą.

Nie rozumiem, dlaczego sklep nie poinformował klientów o wprowadzeniu zabezpieczeń 3D-Secure, nie rozumiem, dlaczego z Płatności.pl byłam przekierowana do Polcardu. Nie rozumiem, dlaczego proces płatności kartą w Mazidłach jest tak skomplikowany (wieloetapowy). Straciłam czas i nerwy. Dla porównania - w ZSK po zaznaczeniu płatności on-line loguję się do systemu swojego banku, potwierdzam wpłatę i gotowe. Czy naprawdę nie można zainwestować w udogodnienia dla klientów?

Od strony merytorycznej Mazidła mogą być wzorem dla innych sklepów, ale od strony technicznej niestety daleko im do profesjonalizmu.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-10-26 o 16:13
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2009-10-26, 19:45   #4523
carolinascotties
Zakorzenienie

o rany - wyobrazam sobie, ze jestes poirytowana... ja bylabym wsciekla i pewnie zrezygnowalabym z zakupow-przynajmniej tego samego dnia... klika razy tracilam koszyk... milo byloby, gdyby mazidla mogly wprowadzic zapamietywanie listy zakupow...przeciez te funkcje posiadaja sklepy internetowe, ktorym do mazidel daleko...

... ja pozostaje przy wypelnianiu papierkowych poelcen przelewu...
Stary 2009-10-26, 19:54   #4524
Psychodelia
Wtajemniczenie

No niestety ja też wielokrotnie traciłam zawartość koszyka...

Lorri - podziwiam za cierpliwość, bo ja - podobnie jak Carolinascotties - pewnie bym się poddała.

Psychodelia jest offline  
Stary 2009-10-26, 20:08   #4525
aeronauta
Zakorzenienie

A ja nie rozumiem czemu Lorri nie zrezygnowała z płacenia kartą i nie zrobiła przelewu . Też mam konto w BZWBK i tam przelew przez internet trwa jakieś pół minuty wliczając w to wypełnianie wszystkich pól.
A co do koszyka to faktycznie mogliby wprowadzić zapamiętywanie, np. takie jak jest w Naturalisie - czyli jeśli jesteś zalogowany pamięta Twój koszyk zawsze, nie jak np. w ZSK tylko przez 72h
aeronauta jest offline  
Stary 2009-10-26, 20:18   #4526
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem czemu Lorri nie zrezygnowała z płacenia kartą i nie zrobiła przelewu . Też mam konto w BZWBK i tam przelew przez internet trwa jakieś pół minuty wliczając w to wypełnianie wszystkich pól.
A co do koszyka to faktycznie mogliby wprowadzić zapamiętywanie, np. takie jak jest w Naturalisie - czyli jeśli jesteś zalogowany pamięta Twój koszyk zawsze, nie jak np. w ZSK tylko przez 72h

Te 72 godz. w ZSK , bardzo mobilizuje do zakupów , już raz przegapiłam czas i taki wielki koszyk odpłynął , teraz już się pilnuje .

No właśnie Lorri ,czemu nie lubisz robić przelewów , bo już raz opisywałaś podobną sytuacje , tylko nie pamiętam gdzie to było , wspólczuje bo to było
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-10-26, 21:23   #4527
calua2
Raczkowanie

otrzymałam dzisiaj paczke,a zamówienie złozyłam 2tyg.temu.Na pocieszenie przysłali mi próbkę oleju z róży piżmowej.Zamówiłam m.in. ekstrat z soi40% i mam pytanko czy mogę tak po prostu dodawac do porcji kremu rano

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Napaliłam się jak szczerbaty na suchary,czytałam wątki ,opisy w sklepach..złożyłam zamówienie i jestem zła na siebie.kupiłam kwas migdałowy do toniku,a teraz okazuje się ze brakuje mi jakiegos hydromanilu,następny mój niewypał to vitasourse też zakupiłam sam(brakuje mi 6 produktów żeby zrobić serum)chyba tylko hydrolat z róży mogę używać sam jako tonik.
calua2 jest offline  
Stary 2009-10-26, 22:01   #4528
alkaxy
biegam dla Zabawy

Cytat:
Napisane przez calua2 Pokaż wiadomość
otrzymałam dzisiaj paczke,a zamówienie złozyłam 2tyg.temu.Na pocieszenie przysłali mi próbkę oleju z róży piżmowej.Zamówiłam m.in. ekstrat z soi40% i mam pytanko czy mogę tak po prostu dodawac do porcji kremu rano

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Napaliłam się jak szczerbaty na suchary,czytałam wątki ,opisy w sklepach..złożyłam zamówienie i jestem zła na siebie.kupiłam kwas migdałowy do toniku,a teraz okazuje się ze brakuje mi jakiegos hydromanilu,następny mój niewypał to vitasourse też zakupiłam sam(brakuje mi 6 produktów żeby zrobić serum)chyba tylko hydrolat z róży mogę używać sam jako tonik.
Możesz zrobić bez. Będzie po prostu mniej nawilżający.
alkaxy jest offline  
Stary 2009-10-26, 22:15   #4529
redsugar
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez calua2 Pokaż wiadomość

na receptariuszu w maziłach jest napisane, ze opcjonalnie można dodać gliceryny max. w stężeniu 6%. To oznacza, że musisz zwiększyć ilość wody. Glicerynę można kupić w aptece. Powinnaś wiedzieć, że może zapychać jednak to sprawa indywidualna.

Edytowane przez redsugar
Czas edycji: 2009-10-26 o 22:17 Powód: pogrubienie czcionki
redsugar jest offline  
Stary 2009-10-26, 23:00   #4530
calua2
Raczkowanie

dzieki serdeczne..,że zawsze można liczyć na jakieś echo(no,że problem nie wpada w pustą studnie)
calua2 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości