Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-01-05, 00:11   #4831
Migdał
Rozeznanie

Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja poluję dokładnie na ten http://www.oleofarm.com.pl/pl_olej_rozany.php Na ulotce nic nie piszą, że rafinowany. W każdym razie ten słonecznikowy miał delikatny smak i zapach- więc raczej rafinowany nie był. Ja powoli zaczynam mieć hopla na punkcie róży, kiedyś zrobilam na jej bazie serum do ciała i było ekstra- ale jednak szkoda mi drogiego oleju na tyłek itd Jak ten oleofarm albo inny upoluję- to zdam relację
Migdał jest offline  
Stary 2010-01-05, 12:36   #4832
katty86
Rozeznanie

Możecie polecić coś z mazideł co nawilży skórę i zapobiegnie utracie wody?
Chodzi mi o twarz.Obecnie stosuję żel ha plus oleje ale trochę mało.
Myślałam o rezygnacji na razie z żelu ha(podobno wyciąga ze skóry wodę jak jest suche powietrze),ale obiło mi się o uszy,że stosowanie samych olejów na dłuższą metę wysusza skórę.Może ktoś to potwierdzić albo zaprzeczyć?
Aha,dodam że ten produkt nie może zawierać glikolu propylenowego i dobrze jakby był prosty w obsłudze bo laik jestem.
Myślałam na gliceryną ale podobno zapycha.A co myślicie o oleju lanolinowym?

Przy okazji dodam bo chyba jeszcze nie pisałam,że kocham masło shea (mam z mazideł).Stosuję na dzień,solo i moja delikatna skóra nawet mróz wytrzymuje.Poza tym policzki rozjaśnione,skóra mięciutka,cudo.
Mam tylko nadzieję,że nie przestanie mi pasować.

Edytowane przez katty86
Czas edycji: 2010-01-05 o 12:41
katty86 jest offline  
Stary 2010-01-05, 13:26   #4833
loss_lauri
Zakorzenienie

ja też zastanawiam się nad kupnem jakiegoś oleju w sklepie ze zdrową żywnością- jakiegoś do włosów i chyba zdecyduję się na awokado. w porównaniu ze surowcowymi sklepami wychodzą dużo taniej a ja zawsze dużo leję na włosy
Stary 2010-01-05, 15:47   #4834
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Migdał, dokladnie tez olej, jakby byl nierafinowany to super, tylko czemu taki tani:d nie to zebym narzekala..:P krokoszowy jest,orzechowy, w ogole fajny wybor maja.

katty86 nieno, oleje to nie wysuszaja raczej (pomijając paraffinum bo to są rozne opinie), a kwas hialuronowy jest bardzo dobry dla skory. mozesz to zmieszac z maslem shea czy kakaowym, kompleks ceramidowy dorzucic, gliceryne, mocznik.
czy Cie zapcha tego nie wiadomo dopoki nie sprobujesz. mnie nie zapyachaja takie skladniki.

loss_lauri jak duzo dajesz na wlosy to pewnie te ze sklepu beda sie fajnie oplacaly

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline  
Stary 2010-01-05, 17:44   #4835
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
Migdał, dokladnie tez olej, jakby byl nierafinowany to super, tylko czemu taki tani:d nie to zebym narzekala..:P krokoszowy jest,orzechowy, w ogole fajny wybor maja.

katty86 nieno, oleje to nie wysuszaja raczej (pomijając paraffinum bo to są rozne opinie), a kwas hialuronowy jest bardzo dobry dla skory. mozesz to zmieszac z maslem shea czy kakaowym, kompleks ceramidowy dorzucic, gliceryne, mocznik.
czy Cie zapcha tego nie wiadomo dopoki nie sprobujesz. mnie nie zapyachaja takie skladniki.

loss_lauri jak duzo dajesz na wlosy to pewnie te ze sklepu beda sie fajnie oplacaly
no właśnie, a ja też sobie myślę, że do włosów nie muszą być takie 'z pierwszego tłoczenia' jak te do twarzy które kupuję w necie
Stary 2010-01-05, 17:58   #4836
ultrafiolet88
Zakorzenienie

no pewnie az takie nie, a jakby byly tłoczone na zimno i moze nierafinowane to by bylo super

awokado jest, juz ja bym go wywąchala czy jest rafinowany tylko ze w sklepie go nie widzialam. moze tam do nich maila napisac i zapytac?

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2010-01-05 o 18:09
Stary 2010-01-05, 18:34   #4837
jumaatt
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
A co myślicie o oleju lanolinowym?
Olej lanolinowy to płynna lanolina, czyli naprawdę bardzo ciężki kaliber. Zwróć uwagę, że na mazidłach nie jest przyporządkowany jako olej, ale jako emolient. Jeśli zdecydujesz się na niego, to dodaj go raczej do innych olejów, w bardzo malutkim procencie.
Ze swojej strony polecam na nawilżenie kompleks ceramidowy, bardzo dobry również na zimę
jumaatt jest offline  
Stary 2010-01-05, 20:17   #4838
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Olej lanolinowy to płynna lanolina, czyli naprawdę bardzo ciężki kaliber. Zwróć uwagę, że na mazidłach nie jest przyporządkowany jako olej, ale jako emolient. Jeśli zdecydujesz się na niego, to dodaj go raczej do innych olejów, w bardzo malutkim procencie.
Ze swojej strony polecam na nawilżenie kompleks ceramidowy, bardzo dobry również na zimę
Cytat:
ja też zdecydowanie polecam ceramidy, robią cuda z suchą, podrażnioną skórą

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline  
Stary 2010-01-05, 21:17   #4839
katty86
Rozeznanie

Dziękuję bardzo za odpowiedzi . W takim razie ten olej lanolinowy chyba rzeczywiście będzie za mocny.Zwłaszcza,że ja mam skórę podatną na zapychanie.
Co do ceramidów to mam nawet próbkę,ale jakoś mnie nie zachwyciły.
Chyba czas dać im drugą szansę,bo w sumie zapomniałam o nich.

Pytałam w wątku o naczynkach,ale bez odzewu.Wybaczcie więc że zrobię offtopa.Możecie polecić coś(chętnie z naturalnej pielęgnacji) co można wykorzystać do szybkiego nawilżenia twarzy gdy nie jest się u siebie w domu i nie ma czasu czekać aż sera się wchłoną,a skóra woła pić.Myślałam o jakimś płynie ( może z żelem ha,pantenolem,jedwabiem hydrolizowanym i nie wiem czym jeszcze),ale czy bez warstwy okluzyjnej ma to sens?
Może znacie jakiś fajny przepis?Najchętniej z produktów mazidłowych bo właśnie przymierzam się do kolejnego zamówienia.

katty86 jest offline  
Stary 2010-01-05, 22:36   #4840
ultrafiolet88
Zakorzenienie

dla mnie olej sliwkowy albo awokado, ew maslo shea. wsiakaja w sekunde. szczgolnie te dwa oleje.

a ceramidow dzialania nie widac tak od razu ale ponoc na dluszczy czas fajnie nawizlaja. ja uzywam no

Stary 2010-01-05, 23:43   #4841
katty86
Rozeznanie

Cytat:
dla mnie olej sliwkowy albo awokado, ew maslo shea. wsiakaja w sekunde. szczgolnie te dwa oleje.

a ceramidow dzialania nie widac tak od razu ale ponoc na dluszczy czas fajnie nawizlaja. ja uzywam no
U mnie żaden olej nie wchłania się zbyt szybko(nawet z żelem ha).Nawet macerat z kasztanowca który jest lekki i przeznaczony do skóry tłustej.Masło shea też wchłania się dość wolno.
Może moja skóra nie jest tak sucha jak myślę,tylko raczej odwodniona.

katty86 jest offline  
Stary 2010-01-06, 15:13   #4842
lukrecja222
Zakorzenienie

I jak, próbowała któraś?
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
lukrecja222 jest offline  
Stary 2010-01-06, 15:23   #4843
Astro
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
Ja nie muszę na szczęście, ale mój szwagier namawia mnie, żebym to kupiła szwagierce Też jestem ciekawa opinii
Stary 2010-01-06, 16:33   #4844
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Cytat:
U mnie żaden olej nie wchłania się zbyt szybko(nawet z żelem ha).Nawet macerat z kasztanowca który jest lekki i przeznaczony do skóry tłustej.Masło shea też wchłania się dość wolno.
Może moja skóra nie jest tak sucha jak myślę,tylko raczej odwodniona.
no to sprobuj mocznik i ceramidy do np jakiegos kremu ktory Ci sie wchlania.

Stary 2010-01-06, 21:43   #4845
katty86
Rozeznanie

Cytat:
no to sprobuj mocznik i ceramidy do np jakiegos kremu ktory Ci sie wchlania.
Nie używam kremów właściwie.Tylko żel ha+ oleje i inne mazidła.
Mocznika w domu nie mam nawet.Ceramidy mam i wypróbuje ale nie teraz bo już jest lepiej i skóra daje radę.
Tak jak pisałam,kiedy jestem u siebie w domu to daję radę nawilżyć skórę.
Ale co zrobić jak nie ma się dostępu do lodówki ze specjałami?

katty86 jest offline  
Stary 2010-01-06, 21:45   #4846
201704210903
Konto usunięte

Katty86: ja też gdzieś czytałam (chyba na wątku olejowym), że oleje mogą wysuszać, kwas ha najlepiej jest mieszać z małocząsteczkowym i wtedy ponoć nawilża, chociaż szkodzi naczynkom. Ja ten zmieszany kwas dodaje do kremu nawilżającego i tak nawkładam na twarz i jest super; czasem mieszam też wodę destylowaną z gliceryną, kwasem ha, D-panthenolem i mocznikiem i potem doddaje do tego trochę oleju i smaruję twarz
201704210903 jest offline  
Stary 2010-01-06, 21:45   #4847
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Tak jak pisałam,kiedy jestem u siebie w domu to daję radę nawilżyć skórę.
Ale co zrobić jak nie ma się dostępu do lodówki ze specjałami?
Dokładnie, też znam ten ból .
Shee'naz jest offline  
Stary 2010-01-06, 22:13   #4848
honey1012
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
Katty86: ja też gdzieś czytałam (chyba na wątku olejowym), że oleje mogą wysuszać, kwas ha najlepiej jest mieszać z małocząsteczkowym i wtedy ponoć nawilża, chociaż szkodzi naczynkom. Ja ten zmieszany kwas dodaje do kremu nawilżającego i tak nawkładam na twarz i jest super; czasem mieszam też wodę destylowaną z gliceryną, kwasem ha, D-panthenolem i mocznikiem i potem doddaje do tego trochę oleju i smaruję twarz
Tak? maloczasteczkowy szkodzi naczynka? czemu?

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline  
Stary 2010-01-06, 23:13   #4849
ultrafiolet88
Zakorzenienie

oleje raczej nie wysuszaja... chyba ze mineralny.
a jak sie nie ma dostepu do lodowy to moze taki olej co nie wymaga lodowki np jojoba ceramidy tez nie potrzebuja. ani kremy dzieciece, mimo ze bez chemi.

Stary 2010-01-07, 00:59   #4850
alkaxy
biegam dla Zabawy

Cytat:
Mogę dać znać za jakiś czas, właśnie zamawiam i będę kręcić dla mamy na ręcę. Pewnie myślisz o innym zastosowaniu, ale myślę, że jak tu będzie efekt to i tam
alkaxy jest offline  
Stary 2010-01-07, 02:14   #4851
LouLou25
Zakorzenienie

Cytat:
Chodzi mi o twarz.Obecnie stosuję żel ha plus oleje ale trochę mało.
Myślałam o rezygnacji na razie z żelu ha(podobno wyciąga ze skóry wodę jak jest suche powietrze),ale obiło mi się o uszy,że stosowanie samych olejów na dłuższą metę wysusza skórę.Może ktoś to potwierdzić albo zaprzeczyć?
Aha,dodam że ten produkt nie może zawierać glikolu propylenowego i dobrze jakby był prosty w obsłudze bo laik jestem.
Myślałam na gliceryną ale podobno zapycha.A co myślicie o oleju lanolinowym?
Jestem zyjacym dowodem na to, ze oleje roslinne na dluzasza mete wysuszaja skore O HA tez nie ma mowy w moim wypadku, w kazdej kombinacji wysusza maksymalnie. Jedyne co moge polecic to krem apteczny, a oleje tylko jako dodatek do porzadnego, chemicznego nawilzenia.
Najbardziej "nawilzajace" produkty w mazidlach to masla, olej kokosowy, nmf, silikony ale i tak trzeba sie wspomagac kremami.
Oleju lanolinowego nie polecam na twarz, bo jest nieprzyjemny, lepiacy i gesty. Za ciezki, ale jako dodatek do np balsamu do ciala sprawdza sie bardzo dobrze.

Cytat:
na cycu mi nie zalezy, ale ciekawa jestem jak by sie sprawowal pod oczami

sure. fine. whatever.

LouLou25 jest offline  
Stary 2010-01-07, 16:33   #4852
Migdał
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
na cycu mi nie zalezy, ale ciekawa jestem jak by sie sprawowal pod oczami
no właśnie, jakby mógł wyhodować trochę tłuszczu pod oczami, to byłoby super
Migdał jest offline  
Stary 2010-01-07, 17:20   #4853
201704210903
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Tak? maloczasteczkowy szkodzi naczynka? czemu?
podobno te male cząsteczki mogą rozszerzać naczynka - nie weim czy to prawda, tak dziewczyny pisaly np na tym wątku - w Internecie na polskich stronach nic takiego nie znalazłam; ja używam i nie zauwazyłam żeby jakoś szkodził
201704210903 jest offline  
Stary 2010-01-08, 16:27   #4854
cybercat11
Rozeznanie

Czy mogę użyć lecytyny do serum z wit. C by skladniki wnikeły w głąb skóry??
cybercat11 jest offline  
Stary 2010-01-09, 13:48   #4855
trojka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez cybercat11 Pokaż wiadomość
nie, do C nie używamy roślinności

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline  
Stary 2010-01-09, 14:38   #4856
MAZIE
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cybercat11 Pokaż wiadomość
Spokojnie możesz użyć lecytyny do serum z wit. c . Na mazidłach jest sporo przepisów z lecytyną hlb 4, hlb7 i lipoderminą. Trzeba tylko uważać na ph serum ,by nie było niższe niż 4 w celu zachowanie stabilności lecytyny.
MAZIE jest offline  
Stary 2010-01-09, 16:43   #4857
capreolus
BAN stały

Cześć Postanowiłam przyłączyć się to tego świetnego wątku i podzielić się swoimi wrażeniami na temat produktów z mazideł.
Uważam , że sklep jest naprawdę super, korzystam też z wielu przepisów zawartych w receptariuszu. Rewelacyjna jest ównież możliwość pytania o próbki i tesotowania produktów.
Mam skórę mieszaną, często pojawiają się wypryski, pory bardzo łatwo się zapychają. Ogólnie moja skóra ma skłonność do nadmiernej keratynizacji. Teraz jest duuużo lepiej, ale na początku nie było różowo, miała kilka mazidłowych zwątpień. Sporo czasu zajęło mi przetestowanie, co mojej skórze służy, a co nie, niestey jak zawsze metodą prób i błędów.

Co się nie sprawdziło (na mojej mieszanej skórze, innym może służyć):
Nie sprawdziła się większość serów z lecytyną: okazało się że lecytyna w każdej postaci (HLB 4, HLB7, lipodermina) mnie zapycha.
Nie sprawdziły się również sera olejowe z HA, choć używałam olejów polecanych do cery tłustej - zmieniałam proporcje HA do oleju i albo kończyło się wysuszeniem albo zapchaniem.
Do ekstraktów uprzedziły mnie głównie pojemniczki- przy otwieraniu kilka razy zdarłam skórę z palców, plus połamane paznokcie. Zużyłam całe opakowanie Centelli i blizny na twarzy nie zbladły ani trochę. Mam jeszczcze drugie opakowanie na zapas, może wypróbuję na blizny. Activin kiepsko się rozpuszczał- trochę lepiej w glikolu, ale unikam PEGu.
Olej z porzeczki - zostawiał drobinki plus dziwną wałkującą się warstwę , także kiedy użyty był w kremie.
Tonik z kwasem salicylowym - chyba 5 razy robiłam dokładnie wg przepisu, rozpuszczałam kwas w spirytusie rektyfikowanym, nie trzymałam toniku w lodówce -zawsze kończyło się osadem i igiełkami, co mnie do niego skutecznie zniechęciło. Próbowałam dodać więcej polysorbate- efekt ten sam.
Structure XL -pozostawiał warstwę skrobi, kremy z nim mają niski udział fazy tłuszczowej, więc skóra była strasznie wysyszona, to był mój pierwszy emulgator i prawie odstraszył mnie od jakikolwiek prób robienia kremów
Mleczko owsiane - zapychało mnie.
Olej konopny - zapach jak dla mnie nie do przejścia, szczególnie na twarzy, ale zaznaczam, że to moje subiektywne odczucie. Działą za to bardzo dobrze.
Absolut rózany (miałam ten z róży bułgarskiej)- rozczarowałam się zapachem, nie podobał się on też również moim znajomym, no ale zapach to kwestia subiektywna. Zaznaczam, że obydwa hydrolaty różane (z rózy damasceńskiej i stulistnej) uwielbiam.
Kwas ferulowy- serum z wit C uwielbiam, ale zawsze wytrąca mi się w nim ten związek
Algi bioferment- mam mieszane odczucia- zużyłam dwa opakowania, ale mam taką samą cerę z nimi i bez nich, a produkt jest dość drogi.

Mam też sporo swoich must have z mazideł:
1. Pantenol- po prostu rewelacja, super goi zmiany trądzikowe, świetny również na oparzenia
2. Serum z wit. C -robię jednak bez lecytyny lub lipoderminy, bo mnie zapychają
3. Kwas liponowy -świetny w koncentracie pod maskę trójalgową i kremach
4. Niacynamid - dzięki niemu moja skóra przestała się okropnie przetłuszczać
5. Aloes -świetnie goi wszystkie zmiany na skórze
6. Kwas mlekowy - używam 20% + woda + gliceryna, zagęszczam gumą ksantanową- usunął skutecznie rogowacenie mieszkowe
7. Biobaza- kremy z tym emulgatorem bardzo mi służą i zawsze się udają. Większość olei mogę dodać kiedy krem jest już zimny, więc ogrzewanie mi nie przeszkadza.
8. Kwas hialuronowy (1 procent, plus dodaję SLMW)- bardzo dobrze nawilża
9. Hydrolaty- nr 1 to neroli, lubię też oba rodzaje z róży i oczarowy.
10. Oleje z róży (na noc w kremie), maliny czerwonej i czarnej, jeżyny bardzo lubię. Te z malin i jeżyn bardzo szybko się wchłaniają, więc używam w kremie na dzień.
11. Spirulina- rewelacyjny produkt
12. Mocznik- świetnie nawilża
capreolus jest offline  
Stary 2010-01-11, 13:39   #4858
jennifer2006
Raczkowanie

Zrobiłam krem na zimno używając fenomuls i gumy ksatanowej. Niestety gumy ksatanowej wsypało mi się za dużo i krem strasznie się wałkuje. Szkoda mi go wyrzucić, więc mam pytanie czy zawarte substancje odżywcze w takim źle zrobionym kremie działają i warto się pomęczyć go poużywać?
jennifer2006 jest offline  
Stary 2010-01-11, 18:11   #4859
ultrafiolet88
Zakorzenienie

wydaje mi sie ze dzialają, poprostu za duzo gumy w kremie nie daje przyjemnosci aplikacji ale on sam powinien miec swoje wlasciwosci

Stary 2010-01-11, 19:10   #4860
Scarlet23
Zadomowienie

Witam czy można połączyć witaminę C z jedwabiem bo przez przypadek wlałam swoje serum z wit C do prawie pustej buteleczki po jedwabiu?
Scarlet23 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości