Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-01-19, 09:36   #4921
kokokox2
Raczkowanie

Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
właśnie zamówiłam próbkę zobaczę, jak się będzie sprawowało;
jak na razie nie zawiodłam się na mazidlanych surowcach, więc i tutaj mam zaufanie

wciąż się zastanawiam nad voluplus chciałabym jednak przeczytać jakąś opinię na jego temat - może któraś coś wie i się podzieli? skuszę się nie tylko na biust - potraktowałabym też skórę pod oczami, jak sugerowała któraś z wizażanek wcześniej
kokokox2 jest offline  
Stary 2010-01-19, 11:44   #4922
Kathja
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Chodzilo mi o ten olejek z tetraizopalmitynianem askorbylu. Mam zamiar dopiero zrobić i nie potrafie zdecydować sięna olej... najchętniej bym zrobiła na maceracie algowym, z tym że jak mają się algi i sam macerat do C ?
Redermic mi nie odpowiada, z askorbinowym za dużo roboty , poza tym w ekspresowej wersji z HA nieziemsko szczypie...

Kusi też Voluplus..i tutaj podobnie, wolalabym macerat algowy niż cięzki olej różany...

Ja zrobiłam ten olejek z wit C na żurawinowym, jednym z zalecanych w recepturze. Nie wiem jak u was, ale w moim odczuciu to on śmierdzi. Miałam też czarną porzeczkę i którąś z malin. Na szczęście próbki, koszmar.
Za to orzech włoski , dziewczyny które oleje jeszcze fajnie pachną?

Kathja jest offline  
Stary 2010-01-19, 11:55   #4923
asa___
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam ten olejek z wit C na żurawinowym, jednym z zalecanych w recepturze. Nie wiem jak u was, ale w moim odczuciu to on śmierdzi. Miałam też czarną porzeczkę i którąś z malin. Na szczęście próbki, koszmar.

Trudno odpowiedzieć na takie pytanie, gdyż to kwestia... nosa.
Ja bym napisała, że czarna porzeczka pachnie, a Ty ją zakwalifikowałaś do śmierdziuchów - nie zostaje Ci nic innego, jak samej wąchać.
asa___ jest offline  
Stary 2010-01-19, 12:17   #4924
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez MAZIE Pokaż wiadomość
Nie widzę powodu by nie zamienić proponowanych na mazidłach oleji na macerat z alg. Olejowa postać witaminy c nie wiąże się z jonami metali, można ją łączyć z ekstraktami. To samo dotyczy voluplus. Weź inny , pasujący Ci olej i do dzieła. Ale tu jedynym zastrzeżeniem może być fakt że macerat z alg ma "wyszczuplać" a przy voluplus chcemy "tuczyć" komórki tłuszowe.
No to fakt.... do voluplus trzeba poszukac czegos innego. Macerat zostawie sobie na twarz

Dziękuje za cenne wskazówki

Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
śliwka
psycha jest offline  
Stary 2010-01-19, 12:49   #4925
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
ciekawe, ciekawe z tego co czytałam to rezweratrol jest zaliczany do najsilniejszych antyoksydantów, warto wypróbować.
Stary 2010-01-19, 15:10   #4926
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ciekawe, ciekawe z tego co czytałam to rezweratrol jest zaliczany do najsilniejszych antyoksydantów, warto wypróbować.
nie kuś

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline  
Stary 2010-01-19, 15:42   #4927
Kathja
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Trudno odpowiedzieć na takie pytanie, gdyż to kwestia... nosa.
Ja bym napisała, że czarna porzeczka pachnie, a Ty ją zakwalifikowałaś do śmierdziuchów - nie zostaje Ci nic innego, jak samej wąchać.
W sumie to i racja

Cytat:
śliwka
O tej śliwce to ja już się naczytałam, sporo osób ją chwali, muszę tylko zerknąć czy się nadaje dla mnie.

No nic będę prosić o próbki przy zamówieniach, na duże butelki się nie porwę, bo mi się nie chce używać jak mi śmierdzi pod nosem, chociaż nie powiem żeby spirulina pachniała a używam namiętnie, bo boska w działaniu.
Ale to znowu co innego maseczka na 15 minut a olej na zdecydowanie dłuższczy czas.

Kathja jest offline  
Stary 2010-01-19, 16:22   #4928
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Cytat:
śliwka

Stary 2010-01-19, 19:06   #4929
thefit
Raczkowanie

Wlasnie zlozylam zamowienie na mazidlach

Olej z rozy pizmowej, sliwkowy, z czarnej maliny, komosy, czarnuszki, orzecha wloskiego

Keratyna, witamina E, niacynamid, NMF, spirulina, biala glinka, hydrolaty mietowy, neroli i rozy stulistnej

Kwas hialuronowy, kwas l-mlekowy, balsam copaiba, mocznik

Co o tym sadzicie? Dobre skladniki?

Zamierzam dodac NMF,mocznik i niacynamid do hydrolatu robiac tonik (moge tak?)

Witaminy E chce dodac kilka kropli do kazdego oleju (chyba tak powinno sie robic ?)

Moge mieszac ze soba rozne oleje?

To moje pierwsze mazidlane zamowienie, wczesniej na BU zamawialam.
I obiecalam sobie ,ze juz zadnych mazidel przynajmniej do maja... od tego mozna pojsc z torbami, nie moglam sie oderwac od koszyka...
thefit jest offline  
Stary 2010-01-19, 19:16   #4930
ultrafiolet88
Zakorzenienie

bardzo fajne zamowienie,oleje mozesz mieszac ale najpierw moze poprobuj solo,ja zdecydowanie polecam metode najpierw zaznajomienia sie z kazdym takim tresciwszym skladnikiem po kolei witamina E przedluza trafosc oleji wiec mozna dodawac tonik fajny

Stary 2010-01-19, 19:23   #4931
alkaxy
biegam dla Zabawy

Cytat:
(...)
śliwka
Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
Co wy macie z tą śliwką Dla mnie śliwka bleee
alkaxy jest offline  
Stary 2010-01-19, 19:32   #4932
kolo922
BAN stały

wiecie co ja kupiłam dość spore zaopatrzenie w mazidlach zresztą bardzo fana strona i przez pierwsze 2tyg rezultaty były super ale pózniej coraz gorzej niewiem dlaczego pewnie cos za mocno? przestraszyłam się i już nie używam npo bo jak ktoś się"zna" to wiadomo więcej szkody można sobie wyrządzić i w zasadzie jestem bardzo jestem ciekawa jakie porażki wy sobie zrobiłyście
kolo922 jest offline  
Stary 2010-01-19, 19:48   #4933
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kolo922 Pokaż wiadomość
wiecie co ja kupiłam dość spore zaopatrzenie w mazidlach zresztą bardzo fana strona i przez pierwsze 2tyg rezultaty były super ale pózniej coraz gorzej niewiem dlaczego pewnie cos za mocno? przestraszyłam się i już nie używam npo bo jak ktoś się"zna" to wiadomo więcej szkody można sobie wyrządzić i w zasadzie jestem bardzo jestem ciekawa jakie porażki wy sobie zrobiłyście
Na wygląd skóry ma wpływ nie tylko pielęgnacja,ale również hormony,odżywianie,czynni ki zewnętrzne,stres i wiele innych czynników.
Też mam czasem tak,że nie mogę się z własną skórą dogadać,a innym razem jest w porządku.
Poza tym na efekty pielęgnacji naturalnej często trzeba trochę poczekać.
Ale jeśli się obawiasz,że szkodzisz sobie to napisz jakie mazidła stosujesz,jak Twoja skóra na nie reaguje,wtedy będzie łatwiej coś doradzić.
Jeśli chcesz całą pielęgnację możesz opisać w wątku: Ocena pielęgnacji początkujących.Tu masz link:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233412

Edytowane przez katty86
Czas edycji: 2010-01-19 o 19:50
katty86 jest offline  
Stary 2010-01-19, 19:57   #4934
asa___
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kolo922 Pokaż wiadomość
A dodając jeszcze coś do wypowiedzi katty86 - każdy produkt na mazidłach jest opisany i jest napisane w jakim stężeniu można go stosować. A ponadto, po przeczytaniu tego i podobnych wątków na tu na forum pewnie wiesz, że nie powinno się wszystkiego na raz wprowadzać?
asa___ jest offline  
Stary 2010-01-20, 03:53   #4935
katty86
Rozeznanie

Może jakaś wizażanka wypowie się na temat ekstraktu z kasztanowca?
Ja ostatnio kupiłam,rozrobiłam najpierw w wodzie w stężeniu 2% (0.5 ml/0.2 g na 10ml wody,wg receptariusza na mazidłach to jest 2%) ,wlałam do butelki z rozpylaczem i psikam na policzki po myciu a przed nałożeniem serum ekspresowego.Po pierwszym użyciu policzki szczypały ,więc dodałam jeszcze 10ml wody.Ale nadal policzki szczypią po aplikacji.
Nie wiem,czy tak ma być czy po prostu nie jest to produkt dla mnie?
Albo źle go stosuje?
Nie robi mi buraczka,ale to szczypanie mnie martwi.

katty86 jest offline  
Stary 2010-01-20, 12:40   #4936
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

a'propo Mazideł...
Dzisiaj doszły moje pierwsze kwasy migdałowy i mlekowy

Regularnie kupuję hennę, składniki na odżywki do włosów... Mam hydrolaty... Coś tam próbuję sama kręcić heh

Ale mam pytanie do bardziej doświadczonych...
Zamówiłam sobie buteleczki typu Amber... i w przypadku odżywki do włosów jest super - bo dokupiłam sobie atomizer....

Ale teraz chciałam w niej ukręcic kwas... A buteleczka nie ma nakrętki nie widziałam też nakrętek w sklepie... Wie ktoś, skąd ja wytrzasnę nakrętki do buteleczek ?

W czym Wy trzymacie swoje kwasy? I na ile starcza 50ml gotowego roztworu ?
Stary 2010-01-20, 12:48   #4937
Kathja
Zadomowienie

W sumie to nie wiem na ile starcza 50 ml, robię z mlekowym ale nigdy jakoś nie przywiązywałam wagi do tego na ile mi wystarcza.

A nekrętki trzeba oddzielnie kupować - zależy czy chcesz samą, z zakraplaczem, pipetką. Tutaj zwykłe KLIK

Kathja jest offline  
Stary 2010-01-20, 13:48   #4938
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
nie kuś
to nie ja, to Mazidła ale ja się jeszcze zastanowię nad rezweratrolem, bo mam 1. 22lata, 2. żadnych zmarszczek. ale z drugiej strony można go potraktować jako silną prewencję, prawda? a co ty o tym myślisz?
Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Co wy macie z tą śliwką Dla mnie śliwka bleee
wiesz, są różne upodobania zapachowe; ja też nie lubię śliwkowego i zużywam go na dłonie i włosy (za to uwielbiam zapach alg, ryb i maseczki morskiej z BU
Stary 2010-01-20, 19:42   #4939
Kathja
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
wiesz, są różne upodobania zapachowe; ja też nie lubię śliwkowego i zużywam go na dłonie i włosy (za to uwielbiam zapach alg, ryb i maseczki morskiej z BU
A ja go jednak nie spróbuję bo wg opisu się nie nadaje dla mnie, nie będę kombinować

Kathja jest offline  
Stary 2010-01-22, 22:29   #4940
thefit
Raczkowanie

Dzisiaj mi doszla paczka z mazidelek Bardzo szybko- w srode wplacilam pieniadze, a dzisiaj juz mam Do tego dostalam gratis colostrum, i olej z truskawki i konopny

Zrobilam sobie teraz na szybko serum- odrobina zelu hialuronowego, odrobina hydrolatu z rozy, troszeczke niacynamidu, kilka kropli oleju z czarnuszki, 3 krople balsamu z copaiba, i kropla witaminy E.

Myslicie ,ze wszystko w tym polaczeniu jest ok? Przyznam, ze robilam w dzikim szale nie zastanawiajac sie za bardzo co z czym lacze

Chcialam zeby serum mialo wlasciwosci nawilzajace, gojace syfki i nie zapychajace.

I tak jestem z siebie dumna, bo mialam ochote wyjac szklanke i wlac do niej wszystkie 8 olejkow ktore kupilam, wsypac wszystko co sypkie i zamieszac

Ps. mam oleje zrzecha wloskiego, czarnuszki, komosy, czarnej maliny, sliwki, rozy pizmowej, konopny i truskawkowy - ktore z nich wchlaniaja sie do matu w polaczeniu z HA? Chce wiedziec co ewentualnie moge stosowac na dzien, bo chcialabym wylaczyc z pielegnacji kremy.

Edytowane przez thefit
Czas edycji: 2010-01-22 o 22:32
thefit jest offline  
Stary 2010-01-23, 05:24   #4941
zanda
Przyczajenie

GG do zanda

czesc. wlasnie zrobilam kolejne zamowienie z Mazidel.rodzinka sie "podlaczyla" pod moje zapasy kremow , tonikow odrzywek do wlosow i wlasnych szamponow wiec trzeba bedzie czesciej zamawiac.cere mojej mamy juz rozszyfrowalam ale mam problem z babcia . jest juz po 70+ i skora bardzo sucha z przebarwieniami po sloncu i jakies takie piegi dziwne.czy ma ktos pomysl jak ratowac taka skora?narazie dostala delikatny tonik z kwasem migdalowym i kremik na bazie oleju z komosy.moze ktos wie jak sie regeneruje taka skora
jakie sa Wasze pomysly na cere 70+ ?
zanda jest offline  
Stary 2010-01-23, 08:38   #4942
thefit
Raczkowanie

olejek z rozy pizmowej ma chyba wlasciwosci rozjasniajace blizny i przebarwienia

@wczorajsze serum zadzialalo calkiem niezle
Dzisiaj rano zrobilam sobie porcje toniku hydrolat mietowy+HA+kropla copaiba+kropla oleju z orzecha wloskiego+2krople NMF+szczypta niacynamidu+szczypta mocznika
i skora jest teraz gladka i mieciutka nie musze nawet klasc zadnego kremu. Coraz bardziej jestem przekonana do mazidel W przeciwienstwie do mojego chlopaka, ktory uwaza ze oszlalam

Edytowane przez thefit
Czas edycji: 2010-01-23 o 09:08
thefit jest offline  
Stary 2010-01-23, 13:01   #4943
201704210903
Konto usunięte

zrobiłam żel bazowy z aloesem i alginatem zeby stosowac do olejow zamiast HA i powiem, ze oleje o wiele lepiej się z nim łączą i lepej się wchłaniają; jeśli chodzi o włosy to ostatnio do hydrolatu aloesowego dodoałam keratyny i pryskałam i były bardziej puszyste (a straszni mi oklapują zazwyczaj)
201704210903 jest offline  
Stary 2010-01-24, 08:13   #4944
sigila86
Wtajemniczenie

hej,mam zamiar kupic ten voluplus i oczywiscie zdac pozniej relacje ale napiszcie mi jak sadzicie-czy moge dodac go do zwyklej oliwki do ciala? 10 gr do 200ml oliwki bedzie ok?
sigila86 jest offline  
Stary 2010-01-24, 17:04   #4945
jumaatt
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Zrobilam sobie teraz na szybko serum- odrobina zelu hialuronowego, odrobina hydrolatu z rozy, troszeczke niacynamidu, kilka kropli oleju z czarnuszki, 3 krople balsamu z copaiba, i kropla witaminy E.

Myslicie ,ze wszystko w tym polaczeniu jest ok? Przyznam, ze robilam w dzikim szale nie zastanawiajac sie za bardzo co z czym lacze

Chcialam zeby serum mialo wlasciwosci nawilzajace, gojace syfki i nie zapychajace.

I tak jestem z siebie dumna, bo mialam ochote wyjac szklanke i wlac do niej wszystkie 8 olejkow ktore kupilam, wsypac wszystko co sypkie i zamieszac

Ps. mam oleje zrzecha wloskiego, czarnuszki, komosy, czarnej maliny, sliwki, rozy pizmowej, konopny i truskawkowy - ktore z nich wchlaniaja sie do matu w polaczeniu z HA? Chce wiedziec co ewentualnie moge stosowac na dzien, bo chcialabym wylaczyc z pielegnacji kremy.
Ile Ci wyszło ogólnie tego serum? Wziąwszy pod uwagę, że na mazidłach sugerowane stężenie balsamu copaiba to 3-5 kropli na 10ml, to 3 krople to chyba sporo, aczkolwiek dziewczyny chyba stosują go nawet miejscowo solo. Jeśli nic Cię nie podrażniło, jest ok.
U mnie do matu wchłania się truskawka i róża, ale nie ma reguły, każda cera jest inna, trzeba testować

Cytat:
Napisane przez zanda Pokaż wiadomość
czesc. wlasnie zrobilam kolejne zamowienie z Mazidel.rodzinka sie "podlaczyla" pod moje zapasy kremow , tonikow odrzywek do wlosow i wlasnych szamponow wiec trzeba bedzie czesciej zamawiac.cere mojej mamy juz rozszyfrowalam ale mam problem z babcia . jest juz po 70+ i skora bardzo sucha z przebarwieniami po sloncu i jakies takie piegi dziwne.czy ma ktos pomysl jak ratowac taka skora?narazie dostala delikatny tonik z kwasem migdalowym i kremik na bazie oleju z komosy.moze ktos wie jak sie regeneruje taka skora
jakie sa Wasze pomysly na cere 70+ ?
Mój pomysł na cerę 70+ jest następujący: taki już babciny urok, że jest pomarszczona i ma przebarwienia, w końcu na twarzy jest odciśnięte całe życie
Proponowałabym zrobić babci treściwy krem, który przyniósł by ulgę suchej skórze i zlikwidował dyskomfort, a resztę odpuścić, babcie są piękne takie jakie są
Poza tym problem jest taki, że w tym wieku skóra już tak powoli się odnawia i ma tak zatracone różne funkcje, że nie wiem, czy kosmetyki mogą coś jeszcze zdziałać.

Cytat:
Napisane przez sigila86 Pokaż wiadomość
hej,mam zamiar kupic ten voluplus i oczywiscie zdac pozniej relacje ale napiszcie mi jak sadzicie-czy moge dodac go do zwyklej oliwki do ciala? 10 gr do 200ml oliwki bedzie ok?
Będzie ok. A jaki skład ma oliwka? Jeśli naturalne oleje, to w porządku, jeśli jest na parafinie, to po według niektórych źródeł utrudnia przenikanie składników.
jumaatt jest offline  
Stary 2010-01-24, 17:20   #4946
sigila86
Wtajemniczenie

jumaatt dobrze ze zwrocilas mi uwage na ta parafine i przenikanie skladnikow,dziekuje
planowalam zakup jakiejs oliwki typu babydream czy J&J ale sadze ze one niestety maja parafine w skladzie

oo! moze hipp bedzie dobra...

Edytowane przez sigila86
Czas edycji: 2010-01-24 o 17:22
sigila86 jest offline  
Stary 2010-01-24, 17:39   #4947
jumaatt
Rozeznanie

Zarówno Hipp jak i Babydream są bez parafiny. Informacja o utrudnionym przenikaniu jest ze źródeł przeciwnych parafinie, są też takie, które chwalą jej zalety. Więc zdecydowanie nie należy ich brać jako pewnik, ale warto wziąć pod uwagę przy wyborze oliwki
jumaatt jest offline  
Stary 2010-01-24, 17:58   #4948
sigila86
Wtajemniczenie

ok, raz jeszcze dzieki
sigila86 jest offline  
Stary 2010-01-25, 16:45   #4949
katty86
Rozeznanie

Pytanie do osób z cerą naczynkową stosujących olej z orzechów laskowych.
Czy też macie tak,że bezpośrednio po nałożeniu policzki(tzn. tam gdzie macie naczynka) stają się czerwone i dopiero z czasem jaśnieją?

katty86 jest offline  
Stary 2010-01-25, 17:57   #4950
_Novotna_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Pytanie do osób z cerą naczynkową stosujących olej z orzechów laskowych.
Czy też macie tak,że bezpośrednio po nałożeniu policzki(tzn. tam gdzie macie naczynka) stają się czerwone i dopiero z czasem jaśnieją?
Ja wczoraj przez ten mróz miałam takie kongo na twarzy, po prostu rumieniec od ucha do ucha, myslałam ze nic z tym nie zrobie, ale nałożyłam olej z malin, żel hialu i kompleks na naczynka i o dziwo rano buzia jasna i gładka (nawet 2 krostki mi zeszły z policzka)

a jak wytrzymujesz aromat orzechów? mnie odrzucają niestety oleje o takim zapachu (malina też, ale nie miałam wyjścia)

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości