Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-03-27, 21:28   #751
AsikS
Zakorzenienie

Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez marta_so Pokaż wiadomość
Ahaaaa i uzyskujemy jedwabistą gładkośc ?
Ehem. I miękkość jak kaczuszka.
AsikS jest offline  
Stary 2007-03-28, 00:04   #752
dhama
Raczkowanie

szkoda, że już nie ma próbek, to wstrzymam się z zakupami

mam pytanie do posiadeczek ekstensyny - czy ona śmierdzi?? bo moja okropnie, jak stary syrop na kaszel; i nie wiem czy tak ma być, czy się popsuła, bo zostawiłam ją na parę dni w łazience, a nie w lodówce, ale zamkniętą, dzisiaj otworzyłam pierwszy raz i nie mogłam wytrzymać tego aromatu
dhama jest offline  
Stary 2007-03-28, 00:52   #753
ankkka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dhama Pokaż wiadomość
szkoda, że już nie ma próbek, to wstrzymam się z zakupami

mam pytanie do posiadeczek ekstensyny - czy ona śmierdzi?? bo moja okropnie, jak stary syrop na kaszel; i nie wiem czy tak ma być, czy się popsuła, bo zostawiłam ją na parę dni w łazience, a nie w lodówce, ale zamkniętą, dzisiaj otworzyłam pierwszy raz i nie mogłam wytrzymać tego aromatu
niestety moja też...
ankkka jest offline  
Stary 2007-03-28, 09:13   #754
schaetzchen
Rozeznanie

A ja w końcu kupiłam wagę! Strasznie się z niej cieszę.
Ukręciłam wczoraj serum z zielona herbatą, nie doczytałam (jak to ja...), że to dla cery tłustej głównie, zobaczymy jaki będzie efekt na mojej sucho-mieszanej. Na noc posmarowałam dekolt - który w razie katastrofy łatwiej jest zakryć - teraz dałam kapkę pod filtr, jak radzi pani Lidia.
Dostałam też próbkę ekstraktu z winogron - zamierzam ukręcić jeszcze takie serum

No i już rośnie następna lista.... a na niej jedwab w proszku. Koniecznie!

Uwielbiam też - kręcone za Waszą radą - mieszanki ekspresowe - do oleju z orzechów + olejki eteryczne dodaję kwas hialuronowy, albo NMF, albo coś innego z próbek i walę wieczorem na twarz. Pycha.

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2007-03-28, 09:24   #755
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Ukręciłam wczoraj serum z zielona herbatą, nie doczytałam (jak to ja...), że to dla cery tłustej głównie, zobaczymy jaki będzie efekt na mojej sucho-mieszanej. Na noc posmarowałam dekolt - który w razie katastrofy łatwiej jest zakryć - teraz dałam kapkę pod filtr, jak radzi pani Lidia.
bardzo fajne serum stosowałam przez całą zimę.

agabil1 jest offline  
Stary 2007-03-28, 09:49   #756
foxina
Rozeznanie

Dziewczyny, a to serum z zieloną herbatą to jest z serii tych lepiących się czy całkowicie się wchłania od razu?

bo większości serum nie mogę stosować ze względu na to lepienie, czynnik nie do przeskoczenia dla mnie

Ostatnio napaliłam się na kwas alfa-liponowy, ukręciłam serum z C i E z kwasem i stosuję je jedynie na dłonie na noc, gdyż na twarzy rano w ciągu 20 minut filtra nie mogę nałożyć, a niestety czas jest ważnym czynnikiem, tzn jego brak
foxina jest offline  
Stary 2007-03-28, 10:00   #757
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a to serum z zieloną herbatą to jest z serii tych lepiących się czy całkowicie się wchłania od razu?

bo większości serum nie mogę stosować ze względu na to lepienie, czynnik nie do przeskoczenia dla mnie

Ostatnio napaliłam się na kwas alfa-liponowy, ukręciłam serum z C i E z kwasem i stosuję je jedynie na dłonie na noc, gdyż na twarzy rano w ciągu 20 minut filtra nie mogę nałożyć, a niestety czas jest ważnym czynnikiem, tzn jego brak
nie lepi się, jest to serum wodne

agabil1 jest offline  
Stary 2007-03-28, 10:09   #758
foxina
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
nie lepi się, jest to serum wodne
Dziękuję Agal
foxina jest offline  
Stary 2007-03-28, 21:09   #759
dhama
Raczkowanie

wielkie dzięki za odpowiedź ankka , to będę używać spokojnie, najwyżej będę dodawać olejek np.grejpfrutowy
dhama jest offline  
Stary 2007-03-29, 06:41   #760
schaetzchen
Rozeznanie

Cytat:
Tak jak napisała Agabil - wodne, wchłania się (czy też wysycha ) od razu. Jedna uwaga: pachnie hydrolatem oczarowym, którego zapach mnie nie bardzo oczarował, ale wklepuję, wklepuję, bo ponoć dobry na naczynka Choć jak wiadomo kwestia zapachu to sprawa tak indywidualna, jak ocena lepkości filtrów

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2007-03-29, 08:37   #761
foxina
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Tak jak napisała Agabil - wodne, wchłania się (czy też wysycha ) od razu. Jedna uwaga: pachnie hydrolatem oczarowym, którego zapach mnie nie bardzo oczarował, ale wklepuję, wklepuję, bo ponoć dobry na naczynka Choć jak wiadomo kwestia zapachu to sprawa tak indywidualna, jak ocena lepkości filtrów
dobry na naczynka?
to nie wiedziałam, dzięki Schaetzchen

Ja na naczynka dotychczas używałam tego z winogronem (-> ekstrakt z pestek winogron wzmacnia naczynia krwionośne).
foxina jest offline  
Stary 2007-03-29, 10:45   #762
schaetzchen
Rozeznanie

Dobry jak dobry - ale przynajmniej działa kojąco:
http://www.resmedica.pl/ffxart12996.html

zaś serum winogronowe czeka na zmieszanie

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2007-03-31, 09:47   #763
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Dziewczyny, dostałam dziś newsletter z mazideł i ani słowa w nim o jedwabiu w proszku jest za to sporo innych nowości, np. algi, no i małe, praktyczne opakowania mojego ukochanego wiesiołka! Szkoda jednak, że nici z jedwabiu , bo miałam na niego straszną ochotę (koszty pudru Hauszki mnie przerażają coraz bardziej, im dłużej i więcej go używam).
niezamienna_juz_na_nic jest offline  
Stary 2007-03-31, 10:33   #764
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Też dostałam Newsletter i zmartwiłam się, że nie było ani słowa o jedwabiu
Nic nie wiecie, kiedy może być wprowadzony?

Podobają mi się nowe zamknięcia, te z kroplomierzami.
margaretka02 jest offline  
Stary 2007-03-31, 12:17   #765
AsikS
Zakorzenienie

Pisałam do Pani Lidii w poniedziałek (26 marca). We wtorek dostałam odpowiedź, że jedwab w proszku ma być w regularnej sprzedaży od kwietnia, a jego próbki już się pokończyły. Pisałam o tym w poście nr 740 tego wątku.
Sądzę więc że jedwab będzie wprowadzony, ale nie od jutra, czyli 1-szego kwietnia. No chyba, że to żart prima-aprilisowy.

Szkoda, że nie wiedziałam że oleje będą miały kroplomierze. Poczekałabym z zamówieniem o ten jeden tydzień. Ale nic. Następnym razem dokupię sobie przy zamówieniu z jedwabiem w proszku. Nie ma tego złego... A nowości bardzo mi się podobają i już mam ochotę na parę. Zamówienie na kwiecień rozciąga się wszerz i wzdłuż.
AsikS jest offline  
Stary 2007-03-31, 12:41   #766
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Czytałam Twój post, że jedwab ma być wprowadzony w kwietniu, ale zależy mi na konkretnej dacie. Bo może to być 1, 15 lub 30 kwietnia. Chcę złożyć zamówienie i nie wiem, czy czekać na jedwab, czy składać już teraz.
Chciałam sobie zamówić ekstrakt z owsa, patrzę, a on będzie dopiero 15 kwietnia. Jakby się okazało, że jedwab też będzie wtedy, to poczekam z całym zamówieniem.

Napisałam do p. Lidii, może będzie wiedziała, kiedy dokładnie będzie jedwab

Moje zamówienie też robi się coraz dłuższe. Na dodatek trochę rzeczy mi się skończyło i muszę zamówić je znowu.
Stary 2007-03-31, 12:55   #767
AsikS
Zakorzenienie

Też chciałabym znać dokładną datę.

Margaretko - jak otrzymasz odpowiedź od Pani Lidii, to daj cynk.
AsikS jest offline  
Stary 2007-03-31, 16:32   #768
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Już wiem: pojawi się w sprzedaży ok 15 kwietnia
Stary 2007-04-01, 17:25   #769
AsikS
Zakorzenienie

Dziękuję. Bardzo dobra wiadomość.
AsikS jest offline  
Stary 2007-04-01, 18:20   #770
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Też się cieszę

Poczekam ze swoim zamówienie, bo na razie nie ma 2 produktów, na których mi najbardziej zależy. Zwłaszcza że idą święta, niedługo wyjeżdżam i paczka by przeleżała na poczcie kilka dni.
Stary 2007-04-02, 14:35   #771
19katarina82
Rozeznanie

BYłam dzisiaj na stronie sklepu thanatosa i już nie moge się doczekać 25 kwietnia, kiedy to mleczko winogronowe będzie w sprzedaży zastanawiam się, czy będzie można go używać do demakijarzu...
Oraz blogerka z zamiłowania: http://www.kasiaosiecka.pl/
19katarina82 jest offline  
Stary 2007-04-02, 15:18   #772
iszsza
Zadomowienie

narazie zamówiłam tylko raz bo robie kw. migdałowy i tonik oczywiście i dostałam parę próbek np. macerata z marchwi, olej z porzeczek, cos z rumianku i kwasy jakieś...musze poczytac do czego to jest??? ale fajnie że dali mi te próbki

iszsza jest offline  
Stary 2007-04-02, 19:19   #773
marysia602
Raczkowanie

czesc
dostalam dzis zamowienia. zamowilam sobie kwas migdalowy kw. hialuronowy, lecytyne hlb7 kwas askorbinowy i salicylowy. dostalam tez probki ale nie wiem jak je wykorzystac:
hydrolat oczzarowy
hydrolat rozany
olej konopny
olej z orzacha wloskiego
olej z kasztanowca
hydromanil
nmf

ze skladnikow ktore zamowilam na razie zrobie sobie serum z wit. c i e oraz tonik migdalowy. mam cere mieszana z naczynkami zaskornikami z tendencja do zapychania i tradziku. doradzcie mi co moge zrobic z tymi skladnikami bo sama nie mam pojecia. te przepisy na mazidlach sa zbyt dla mnie skomplikowane. a dodam ze mam oliwke hipp ktora bede smarowac twrz zeby tonik mi jej nie wysuszyl.
pisalyscie cos o serach ekspresowych ale nie wiem jakie byloby dla mojej cery dobre
pozdrawiam
marysia602 jest offline  
Stary 2007-04-03, 10:55   #774
jonajona
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to jonajona

Dziewczęta, może trochę nie na temat napiszę, ale to przeciez bardzo istotne.. Nie działa mi stronka mazidęł jak nalezy..., nie laduja sie następne, albo nie otwiera sie wogule, to bardzo duże utrudnienie, zrobilam juz 3 zamównienia na mazidłach a teraz od tygondnia prubuję kilka razy dziennie i nic z tego nie wychodzi. Napisałam maila do Pani Lidii, a tutaj pisze się zapytać, macie dobrze ze strona sklepu ?? Wszystko Wam dziala ?? Pozdrawiam
Stary 2007-04-03, 11:00   #775
foxina
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez jonajona Pokaż wiadomość
Dziewczęta, może trochę nie na temat napiszę, ale to przeciez bardzo istotne.. Nie działa mi stronka mazidęł jak nalezy..., nie laduja sie następne, albo nie otwiera sie wogule, to bardzo duże utrudnienie, zrobilam juz 3 zamównienia na mazidłach a teraz od tygondnia prubuję kilka razy dziennie i nic z tego nie wychodzi. Napisałam maila do Pani Lidii, a tutaj pisze się zapytać, macie dobrze ze strona sklepu ?? Wszystko Wam dziala ?? Pozdrawiam
U mnie działa bez zarzutu!

Wczoraj robiłam wstępne zamówienie, nie wysłałam coprawda, ale bez problemu to i owo wrzucałam do koszyka
foxina jest offline  
Stary 2007-04-03, 13:22   #776
jonajona
Raczkowanie

bo to pewnie tylko u mnie tylko dlaczego i w domu i w pracy ech. I nie moge sie do końca cieszyć z mazideł wrrrrr
Stary 2007-04-03, 17:45   #777
arba
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marysia602 Pokaż wiadomość
czesc
dostalam dzis zamowienia. zamowilam sobie kwas migdalowy kw. hialuronowy, lecytyne hlb7 kwas askorbinowy i salicylowy. dostalam tez probki ale nie wiem jak je wykorzystac:
hydrolat oczzarowy
hydrolat rozany
olej konopny
olej z orzacha wloskiego
olej z kasztanowca
hydromanil
nmf

ze skladnikow ktore zamowilam na razie zrobie sobie serum z wit. c i e oraz tonik migdalowy. mam cere mieszana z naczynkami zaskornikami z tendencja do zapychania i tradziku. doradzcie mi co moge zrobic z tymi skladnikami bo sama nie mam pojecia. te przepisy na mazidlach sa zbyt dla mnie skomplikowane. a dodam ze mam oliwke hipp ktora bede smarowac twrz zeby tonik mi jej nie wysuszyl.
pisalyscie cos o serach ekspresowych ale nie wiem jakie byloby dla mojej cery dobre
pozdrawiam
Kwas hialuronowy możesz mieszać z olejami i nmf, hydromanil tak samo. Proporcje daję na oko, musisz potestować na skórze jak ci pasuje.
arba jest offline  
Stary 2007-04-03, 21:24   #778
schaetzchen
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez jonajona Pokaż wiadomość
Nie działa mi stronka mazidęł jak nalezy..., nie laduja sie następne, albo nie otwiera sie wogule, to bardzo duże utrudnienie, zrobilam juz 3 zamównienia na mazidłach a teraz od tygondnia prubuję kilka razy dziennie i nic z tego nie wychodzi. Napisałam maila do Pani Lidii, a tutaj pisze się zapytać, macie dobrze ze strona sklepu ?? Wszystko Wam dziala ?? Pozdrawiam
Mazidła mi działają, natomiast rano nie działał wizaż

Nie wiem tylko jak w mazidłach wchodzi się do przechowalni - aktywne mam tylko linki do opisów produktów, a nigdzie nie moge się dostać do listy żeby z niej pousuwać rzeczy, których nie chcę, a które do przechowalni wpadły bo czytałam ich opis... Ależ długie zdanie godne Sienkiewicza!

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2007-04-04, 21:45   #779
dhama
Raczkowanie

mam takie pytania początkującej mieszającej
na mazidłach jest napisane żeby dezynfekować wszystko spirytusem, tak robię, ale szkoda mi go tyle marnować; czy można użyć spirytusu salicylowego?
i drugie pytanie - czy jak wydezynfekujecie, to czekacie aż samo wyschnie (i trochę tego spirytu zostanie w wyrobie) czy płuczecie wodą i wycieracie np. papierowym ręcznikiem - ale to chyba niweczy dezynfekcję?

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline  
Stary 2007-04-06, 21:45   #780
jonajona
Raczkowanie

Cytat:
U mnie działa bez zarzutu!

Wczoraj robiłam wstępne zamówienie, nie wysłałam coprawda, ale bez problemu to i owo wrzucałam do koszyka
A ja dziś zamowiłam
D-PANTENOL 100% - WITAMINA B5
NIACYNAMID - WITAMINA B3
SPIRULINA 10 g
KWAS ASKORBINOWY USP - WITAMINA C
GLYCERYL COCOATE
HYDROLAT Z RUMIANKU RZYMSKIEGO
EKSTENSYNA - PROTEINY ROŚLINNE
BHT
OLEJ Z OGÓRECZNIKA LEKARSKIEGO 30 g
OLEJ Z WIESIOŁKA 30 g

oczywiście z domku !! Nie mam pojęcia dlaczego w pracy mi nie działa, zabezpieczenia pracowe dotyczą You Tube, ale co im się nie podoba w Mazidłach ??

Strasznie jestem zadowolona, będę kręciła sobie sera olejowe z witaminkami. Ostatnio zrobiłam Nawilżające serum post-peel z ekstraktem z soi, które z radą Pani Lidi zamieniłam na ekstrakt z owsa i jest cudowne

A tak na marginesie muszę sie pochwalić, że odkąd trafiłam na wizaż, nigdy nie słyszałam tylu miłych słów na temat cery i wyglądu i moja mama również. Serum z witaminą C to nalepszy kosmetyk jaki mam.

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości