Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-05-20, 17:31   #931
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Mazidłowe kosmetyki własnej roboty - programy pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość
za link przy okazji polaczylam watki
Stary 2007-05-20, 19:55   #932
sajszi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez malinova_28 Pokaż wiadomość
cześć jestem totalna novicjuszka na forum wizazu. Wczoraj trafilam na jden watek o kreceniu peelingu migdalowego. Zwariowalam i zlozylam zamowienie na mazidlach. Mazidla to super stronka tez mam zamiar sama krecic kosmetyki.
Sajszi jak dlugo stosujesz swoje kremiki, sera i inne takie? Widzisz roznice miedzy tymi ze sklepu? Czy radosc krecenia wynika z tego ze WIEM z czego "TO" jest?
Powiedzmy, że od roku z przerwami stosuję serum z witaminą C i rożne sera do wlosów, stosowałam również tonik migdałowy. Natomiast jeśli chodzi o różnice między mazidłami a kosmetykami ze sklepu to jest ogromna, w domowych smarowidłach wiem co jest i ile tego jest, nie ma mnóstwa niepotrzebnych skórze dodatków, możesz sobie dobrac stężenie odpowiednie dla twojej buźki. A to wszystko procentuje na przyszłość. I na pewno wychodzi taniej niż gotowce
sajszi jest offline  
Stary 2007-05-20, 21:29   #933
schaetzchen
Rozeznanie

No muszę się pochwalić Stałam się szczęśliwą posiadaczką miksera - i wczoraj ukręciłam mój pierwszy krem, prawie wg tego przepisu:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=131&Itemid=2
Zrobienie kremu okazało się bajecznie proste W mojej wersji bawełnę zastąpiłam ogórecznikiem, a ekstrakt z rozmarynu BHT. Dałam 3 krople olejku lawendowego - jak dla mnie o 2 za dużo, mimo że zapach (i kolor) lawendy uwielbiam. Wczoraj krem miał konsystencję dość rzadkiego kremu - dzisiaj zrobiło się zeń raczej mleczko ale mie to nie przeszkadza.
Krem jest cudowny, skóra po nim bardzo gładka. Zrobiłam wersję "na spróbowanie" bez konserwantu, 10 g - ale już wiem że będę robić więcej. I będę próbować innych mieszanek kremowych - jakoś nabieram odwagi na modyfikowanie przepisów - kiedy się samemu coś ukręci, to widać że nie jest to takie trudne (przynajmniej ja dopiero jak zobaczę "proces produkcji" to uzmysławiam sobie po co są poszczególne składniki )

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2007-05-21, 01:28   #934
lafigue
Zadomowienie

Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

dzięki za odpowiedź dla mnie w takim razie powinno być idealne i nie błyskać się wcale

lafigue jest offline  
Stary 2007-05-25, 00:21   #935
sajszi
Raczkowanie

Przyszło dzisiaj moje zamówienie . Idę zaraz sobie zrobić maseczkę algową
sajszi jest offline  
Stary 2007-05-25, 10:00   #936
foxina
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sajszi Pokaż wiadomość
Przyszło dzisiaj moje zamówienie . Idę zaraz sobie zrobić maseczkę algową
Sajszi, a którą dokładnie maseczkę sobie będziesz robić? I daj znać jakie efekty

Ja póki co wypróbowałam jedynie spirulinową. I jestem zadowolona, skóra bardziej gładsza, jędrna i ukojona już po 1 zastosowaniu. Tylko czemu to tak śmierdzi???

foxina jest offline  
Stary 2007-05-25, 10:17   #937
limaria
Raczkowanie

Kochani,

najmocniej przepraszam, ale jeszcze odrobinę przesunąl się termin wydania 4-tego numeru newslettera.
Newsletter ukaże się, i to jest termin ostateczny, we wtorek 29 maja.

Foxino ,

jeśli zapach maseczki spirulinowej jest dla Ciebie dyskomfortowy, to spróbuj dodać proszę kilka kropel ulubionego olejku eterycznego.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline  
Stary 2007-05-25, 11:31   #938
foxina
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość

Foxino ,

jeśli zapach maseczki spirulinowej jest dla Ciebie dyskomfortowy, to spróbuj dodać proszę kilka kropel ulubionego olejku eterycznego.

Lidia Kobyłka
Dziękuję!
Spróbuję przy kolejnej aplikacji!
foxina jest offline  
Stary 2007-05-27, 01:06   #939
sajszi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Sajszi, a którą dokładnie maseczkę sobie będziesz robić? I daj znać jakie efekty

Ja póki co wypróbowałam jedynie spirulinową. I jestem zadowolona, skóra bardziej gładsza, jędrna i ukojona już po 1 zastosowaniu. Tylko czemu to tak śmierdzi???

Zrobiłam sobie maseczkę trójalgową, pod którą nałożyłam koncentrat centella plus algi-bioferment. Koncentrat ma bardzo dziwny zapach ale dla mnie takie wonie nie są straszne aczkolwiek niektórym może przeszkadzać. No i zrobiłam jeden błąd przy mieszaniu samej maseczki trójalgowej - dałam od razu całą wodę do proszku no i niestety zrobiły się grudy (a uczyli mnie na zajęciach z receptury jak się przygotowuję wszelakie mikstury, niestety tak się podjarałam tą maseczką, że zapomniałam o wszystkim, nawet o receptariuszu, w którym jest wyraźnie napisane, że wodę dodajemy porcjami). Tak czy inaczej nałożyłam to na twarz i efekty były super. Twarz zrobiła się mięciutka i wyraźnie ściągnęły mi się pory a nosek wydawał się czystszy od tych strasznych czarnych kropek
Spirulinowej niestety jeszcze nie mam ale przy następnym zamówieniu (jak starczy kasy ) to kupię.
sajszi jest offline  
Stary 2007-05-27, 13:05   #940
19katarina82
Rozeznanie

A ja znowu mam pytanie
Chodzi o to, że mam bardzo powiększone pory na nosie i oczywiście pozapychane (no bo czemu by nie ) i myslałam, żeby zrobić sobie tonik BHA 2% wg przepisu z Mazideł http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=99&Itemid=2
I tu jest to, co mnie niepokoi czyli alkohol. Bo właśnie na nosie mam najwięcej rozszerzonych naczynek i boję się czy im to nie zaszkodzi fakt, że alkoholu jest tam tylko 7% ale jednak wolę się upewnić zanim zrobię z siebie renifera rudolfa x2

Pozdrawiam!!
Oraz blogerka z zamiłowania: http://www.kasiaosiecka.pl/
19katarina82 jest offline  
Stary 2007-05-27, 15:33   #941
ziuta.
Rozeznanie

19katarina82 ja robilam pare razy ten tonik ale nigdy mi sie nie chcial kw salicylowy rozpuscic moze w przepisie za malo alkoholu? sama nie wiem bom nie ekspert wiem natomiast ze mozna zastapic alkohol glikolem. wlasnie zamowilam go na mazidlach, czekam na paczke i bede krecic przy okazji zamowilam niacynamid i ekstrakt owsa- takie skromne moje zakupki ;p poza tym to chyba kwasy AHA szkodza naczynkom
w kazdym razie tonik fajny, a moim naczynkom nie zaszkodzil narazie, mam pare juz popękanych rowniez na nosie
ziuta. jest offline  
Stary 2007-05-27, 15:59   #942
19katarina82
Rozeznanie

Ziuta. dobrze wiedziec o tym słabym ropuszczaniu Długo już go stosujesz? Ja się własnie nie boję że kwas zaszkodzi naczynkom tylko alkohol a co do glikolu... mam wrażenie, ze nie najlepiej działa na moje naczynka więc w moim przypadlu odpada
Stary 2007-05-27, 16:23   #943
ziuta.
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Ziuta. dobrze wiedziec o tym słabym ropuszczaniu Długo już go stosujesz? Ja się własnie nie boję że kwas zaszkodzi naczynkom tylko alkohol a co do glikolu... mam wrażenie, ze nie najlepiej działa na moje naczynka więc w moim przypadlu odpada
cieżko dogodzic tym naczynkom
mojej twarzy alkohol nie szkodzi toniku uzywam z przerwami od ok 3-4 miesiecy. poprawa jest, ale nie jakas rewelacyjna niestety. Robilam w tym czasie tez peeling migdalowy- wiec trudno ocenic czyja to zasługa, ta poprawa.
ziuta. jest offline  
Stary 2007-05-27, 22:34   #944
anah
Zakorzenienie

Cytat:
Spirulinowej niestety jeszcze nie mam ale przy następnym zamówieniu (jak starczy kasy ) to kupię.

Spirulinowa jest świetna, ale ma kilka minusów Smierdzidło niesamowite, ale Tobie smrodki nie przeszkadzają. Nie wiem czy wytrzymam następny raz. Niby smrodek nie jest bardzo intensywny, ale wyjątkowo mi nie pasuje.
Spłukując tą maseczkę zapaskudziłam cała wannę. A myślałam, że spłukując glinkę zieloną miałam brudną zieloną wannę. Po spirulinie, to dopiero sa efekty

Buziak po maseczce ładny, blady, plamki popryszczowe bledsze, pory czyste. Przesadziłam trochę z długością trzymania jej na skórze i w okolicach przyocznych (nie nakładałam pod oczy, oczywiście) miłaam lekko czerwoną, podrażnioną skórę.
anah jest offline  
Stary 2007-05-27, 23:36   #945
foxina
Rozeznanie

Cytat:
Zrobiłam sobie maseczkę trójalgową, pod którą nałożyłam koncentrat centella plus algi-bioferment. Koncentrat ma bardzo dziwny zapach ale dla mnie takie wonie nie są straszne aczkolwiek niektórym może przeszkadzać. No i zrobiłam jeden błąd przy mieszaniu samej maseczki trójalgowej - dałam od razu całą wodę do proszku no i niestety zrobiły się grudy (a uczyli mnie na zajęciach z receptury jak się przygotowuję wszelakie mikstury, niestety tak się podjarałam tą maseczką, że zapomniałam o wszystkim, nawet o receptariuszu, w którym jest wyraźnie napisane, że wodę dodajemy porcjami). Tak czy inaczej nałożyłam to na twarz i efekty były super. Twarz zrobiła się mięciutka i wyraźnie ściągnęły mi się pory a nosek wydawał się czystszy od tych strasznych czarnych kropek
Dziękuję Sajszi za wyjaśnienia

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
A ja znowu mam pytanie
Chodzi o to, że mam bardzo powiększone pory na nosie i oczywiście pozapychane (no bo czemu by nie ) i myslałam, żeby zrobić sobie tonik BHA 2% wg przepisu z Mazideł http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=99&Itemid=2
I tu jest to, co mnie niepokoi czyli alkohol. Bo właśnie na nosie mam najwięcej rozszerzonych naczynek i boję się czy im to nie zaszkodzi fakt, że alkoholu jest tam tylko 7% ale jednak wolę się upewnić zanim zrobię z siebie renifera rudolfa x2

Pozdrawiam!!
Niektórym naczynkowcom alkohol szkodzi, niektórym nie. Katarina musisz sama przetestować!
Mnie akurat w mniejszej dawce nie szkodzi, ale przy toniku BHA radze uważać, gdyż często powoduje buraka na twarzy. Ja mogę stosować go jedynie 2 dni z rzedu, po trzech burak gwarantowany. Więc lepiej robić kilkudniowe odstępy!

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Spirulinowa jest świetna, ale ma kilka minusów Smierdzidło niesamowite, ale Tobie smrodki nie przeszkadzają. Nie wiem czy wytrzymam następny raz. Niby smrodek nie jest bardzo intensywny, ale wyjątkowo mi nie pasuje.
Spłukując tą maseczkę zapaskudziłam cała wannę. A myślałam, że spłukując glinkę zieloną miałam brudną zieloną wannę. Po spirulinie, to dopiero sa efekty

Buziak po maseczce ładny, blady, plamki popryszczowe bledsze, pory czyste. Przesadziłam trochę z długością trzymania jej na skórze i w okolicach przyocznych (nie nakładałam pod oczy, oczywiście) miłaam lekko czerwoną, podrażnioną skórę.
Ja smrodek jakoś wytrzymuję, ale Limaria pisała wyżej, że mozna dodać kilka kropel olejku eterycznego.
Miałam to samo Anah. Trzymałam maseczke 22 minuty i skórę po maseczce miałam zaczerwienioną, ale ja mam tak równiez przy maseczce aspirynowej i glince. Max to 20 min ani minuta dłużej
foxina jest offline  
Stary 2007-05-28, 12:03   #946
19katarina82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Niektórym naczynkowcom alkohol szkodzi, niektórym nie. Katarina musisz sama przetestować!
Mnie akurat w mniejszej dawce nie szkodzi, ale przy toniku BHA radze uważać, gdyż często powoduje buraka na twarzy. Ja mogę stosować go jedynie 2 dni z rzedu, po trzech burak gwarantowany. Więc lepiej robić kilkudniowe odstępy!

Ja smrodek jakoś wytrzymuję, ale Limaria pisała wyżej, że mozna dodać kilka kropel olejku eterycznego.
Miałam to samo Anah. Trzymałam maseczke 22 minuty i skórę po maseczce miałam zaczerwienioną, ale ja mam tak równiez przy maseczce aspirynowej i glince. Max to 20 min ani minuta dłużej
Foxina chyba najpierw spróbuje maseczke aspirynowa bo buraczany nos to ja już mam, nie odczuwam potrzeby zwiększenia tego efektu
A co do spiruliny... Matko jedyna jak to jedzie! zeza można dostać od tego smrodu Pierwszy raz ją sobie zrobiłam, zaaferowana cała, (dodałam tylko troche jogurtu bez wody) i lu na twarz. Majtnęłam sobie ją wszedzie nawet pod nos...Trzy małam koło 20 min, starając się oddychać przez usta i nie stracić przytomności udało się ale od tej pory jej nie robiłam Robiłam za to algi brunatne z Ecospa. Otworzyłam pojemniczek i jak mi ryba po nosie walnęło to aż mnie zaćmiło i dostałam bólu głowy - leczyłam się olejkiem grapefruitowym przez reszte wieczora. Kilka dni później, z taką lekką nieufnościa postanowiłam ją zrobić, lecz dałam 1/2 alg i 1/2 mleka w proszku, kropelke olejku aromatycznego i luzik Pod nos już nie dałam - uczy się człowiek na błędach Ale cera po tym była bardzo przyjemna, naczynka uspokojone, nawilzona buzia, więc będe się nadal truć
Stary 2007-05-28, 23:51   #947
sajszi
Raczkowanie

: hahaha::h ahaha::rotf l:
19katarina82 spadłam z krzesła ze śmiechu!!!
sajszi jest offline  
Stary 2007-05-29, 15:14   #948
lafigue
Zadomowienie

co do spiruliny... dziś zakupiłam spirulinę firmy Bio Active (w celach spożywczych, nie kosmetycznych)

OMG!!! właśnie staram się to spożyć...przy pierwszym łyku zamroczyło mnie, przy każdym kolejnym mam odruch zwrotny; to faktycznie tak cuchnie (nie mówiąc już o smaku), że zaczęłam się poważnie zastanawiać, czy na pewno nie wykreślić jej z listy najbliższych zakupów w mazidłach

lafigue jest offline  
Stary 2007-05-29, 16:17   #949
19katarina82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
OMG!!! właśnie staram się to spożyć...przy pierwszym łyku zamroczyło mnie, przy każdym kolejnym mam odruch zwrotny; to faktycznie tak cuchnie (nie mówiąc już o smaku), że zaczęłam się poważnie zastanawiać, czy na pewno nie wykreślić jej z listy najbliższych zakupów w mazidłach
No przestań! Nie mów, że Ci nie odpowiada spożywanie takich pyszności LUdzie to mają fanaberie

sajszi miło mi, że moje traumatyczne przezycia ubarwiły Ci dzień

A tak serio, to wczoraj mnie algi z ecospa pokonały... poddałam się walkowerem po 3 minutach i obijając się o ściany obezwładniona zapachem pobiegłam ( zataczając się ) do łazienki zmyć to ... PASKUDZTWO!!!!!! I wszystko byłoby spoko, gdyby nie fakt, że moja mama zauważyła miseczkę w której rozrabiałam algi i spytała się niewinnie czy to jest czyste. Pamiętałam, że owczem myłam ją ale chyba nie aż tak dokładnie, więc dla upewnienia się w czystości wcisnęłam swoj biedny nochal w miseczkę i wzięłam głęboki wdech... I tym o to sposobem zostałam zamroczona dwa razy jednego dnia a woń alg towarzyszyła mi przez resztę wieczora i prześladowała nocą.
Stary 2007-05-29, 22:18   #950
lafigue
Zadomowienie

lafigue jest offline  
Stary 2007-05-30, 09:30   #951
sajszi
Raczkowanie

Powinnaś założyć nowy wątek albo nawet jakiś blog - Przygody 19katariny82 z algami Normalnie od rana już mam dobry humor dzięki Tobie mimo iż pogoda taka szaro-bura jest.
sajszi jest offline  
Stary 2007-05-30, 11:27   #952
nom_de...
Zadomowienie

Witajcie Dziewczyny
Zadaję pytanie również w tym wątku: czy możecie - o ile jesteście w posiadaniu - podzielić się ze mną hydrolatem oczarowym i jedwabiem w proszku?
Tylko te dwa półprodukty aktualnie są mi potrzebne i chciałabym uniknąć zamówienia na Mazidlach ze względu na wysokie koszty przesyłki...
Przy wymianie zawsze można zaoszczędzić te kilka złotych

Moje mazidła:
~hydrolat lawendowy,
~hydrolat różany,
~NMF (Naturalny Czynnik Nawilzajacy),
~ACTIVE-ALOE 200x suchy koncentrat żelu aleosowego,
~kwas salicylowy,
~kwas L-mlekowy,
~olej (macerat) brzozowy,
~olej z orzecha włoskiego,
~niacynamid- witamina B3,
~mocznik,
~alantoina,
~ekstrakt z zielonej herbaty 95-98%,
~lecytyna sojowa HLB 4
~lecytyna sojowa HLB 7,
~guma ksantanowa.
nom_de... jest offline  
Stary 2007-05-30, 19:28   #953
green.eyed
Rozeznanie

nom_de..., mam spory zapas hydrolatu oczarowego, więc mogłabym Ci oddać całą nienaruszona butelkę (150ml), jedwabiu natomiast mogłabym odsypać ok. 1-2g. Wymienię to na 2g ACTIVE-ALOE (jeśli tyle posiadasz). Co Ty na to?
green.eyed jest offline  
Stary 2007-05-30, 23:08   #954
nom_de...
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
nom_de..., mam spory zapas hydrolatu oczarowego, więc mogłabym Ci oddać całą nienaruszona butelkę (150ml), jedwabiu natomiast mogłabym odsypać ok. 1-2g. Wymienię to na 2g ACTIVE-ALOE (jeśli tyle posiadasz). Co Ty na to?
Byłabym naprawdę zadowolona, jeśliby doszło do wymiany
Niestety mam tylko 1 g active aloe (odsypałam dosłownie tylko ociupinkę do jakiejś formulacji).
Może zdecydujesz się jeszcze dodatkowo na coś innego? Albo wezmę od Ciebie mniejszą ilość hydrolatu, ok?
nom_de... jest offline  
Stary 2007-05-30, 23:44   #955
sajszi
Raczkowanie

Maseczka algowa - podejście drugie
Tym razem udało mi sie pięknie wymieszać maskę algową z wodą, bez żadnych grudek, konsystencja gładziudka. Ale niestety musiałam ją zrobić dwa razy bo gdy zaczęłam nakładać koncentrat pod maskę (co trwało ok. 1 min) maska zastygła No i zrobiłam ją jeszcze raz. Wydaje mi się, że to wszystko przez to, że dałam za mało wody (dawałam na oko po trochu). Na mazidłach jest napisane, że ona zastyga po kilku minutach a mi ledwo udało się to na twarz nałożyć, bo już tężała. Jak myślicie, w czym jest problem?? Chodzi o odpowiednią ilość wody??
sajszi jest offline  
Stary 2007-05-31, 11:08   #956
green.eyed
Rozeznanie

nom_de..., odpisałam Ci na PW
green.eyed jest offline  
Stary 2007-05-31, 11:42   #957
limaria
Raczkowanie

Witaj Sajszi ,

problem faktycznie mógł wyniknąć ze zbyt małej ilości wody, w której rozrobiłaś maseczkę trójalgową.
Proponuję zmienić kolejność przygotowywania zestawu maseczka + koncentrat, czyli najpierw nakładamy koncentrat a potem rozrabiamy i nakładamy maseczkę co zajmuje parę minut.
Efektywność bedzie dokładnie taka sama .

Jestem Wam winna parę słów wyjasnienia na temat opóźnienia w wysyłce kolejnego numeru neslettera. Wynikło ono z powodu kwasu felurowego, którego dostawę otrzymałam wcześniej niz przypuszczałam i którego rekomendację postanowiłam umieścić, kosztem opóźnienia, w planowanym kolejnym numerze.
Obecnie pracuję nad przeróbką wszystkch przepisów na sera z wit. C, których będą 3 kategorie i które zyskają na trwałości i efektywnosci.
Nota bene kwas felurowy mam doskonałej jakosci - bez problemu rozpuszcza sie w spirytusie i glikolu propylenowym, któreg wystarczy w formulacji użyć tylko 3% (stężenia powyżej 5% mogą działać drażniąco na skórę) oraz nie wytrąca się po pewnym czasie do postaci "igiełek".

Newsletter pojawi się w przyszłym tygodniu .

Lidia Kobyłka
limaria jest offline  
Stary 2007-05-31, 12:32   #958
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

limario, dziękuję za informację, już się zaczęłam zastanawiać, co z newsletterem
margaretka02 jest offline  
Stary 2007-05-31, 13:56   #959
19katarina82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Obecnie pracuję nad przeróbką wszystkch przepisów na sera z wit. C, których będą 3 kategorie i które zyskają na trwałości i efektywnosci.
Nota bene kwas felurowy mam doskonałej jakosci - bez problemu rozpuszcza sie w spirytusie i glikolu propylenowym, któreg wystarczy w formulacji użyć tylko 3% (stężenia powyżej 5% mogą działać drażniąco na skórę) oraz nie wytrąca się po pewnym czasie do postaci "igiełek".

Newsletter pojawi się w przyszłym tygodniu .

Lidia Kobyłka
Ojej, ojej już nie mogę się doczekac!
Stary 2007-05-31, 18:05   #960
s_biela
Raczkowanie

Question jakie masło shea?

dziewczyny czy porównywałyście może jakość masła shea w ecospa i mazidłach? słyszałam, że jedno z nich jest nieciekawej jakości...

myślicie, że można użyć w kremie oleju z pestek winogron kupionego w spozywczaku?

to tak sobie planuje zrobić z tego kremik...
s_biela jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości