Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-10-30, 22:57   #1441
~~ALa~~
Zadomowienie

Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Maria221, sama sobie odpowiedzialas "W końcu to tylko hydrolat rozany+jedwab+ekstensyna" i taka wlasnie jest prawda powinno byc zupelnie ok
Stary 2007-10-30, 23:06   #1442
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Mam pytanie mazidłowe - przede wszystkim do pewnie do Limarii, ale i do Was, drogie mazidłowe ekspertki Od kilku dni używam co drugą noc serum z trikenolem http://mazidla.com/index.php?option=...d=254&Itemid=2
Jestem zachwycona efektami, ale samo serum na noc, zwłaszcza w zimie, to dla mnie troche za "chudo". Czy mogę położyć na to jeszcze krem nawilżający?
niezamienna_juz_na_nic jest offline  
Stary 2007-10-31, 12:52   #1443
una creatura bella
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno kiedy pojawią się gotowe zestawy oraz henna, indygo i amla?(wiem, wiem, niecierpliwię się )
Ja też nie mogę się doczekać .
Stary 2007-10-31, 13:44   #1444
Maria221
Wtajemniczenie

Talking Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Niestety hydrolat różany jest chyba dobry dla moich włosów bo cera zareagowała pieczeniem i jest dziś trochę podrażniona. Maziam się olejem z bawełny z jojobą, jedwabiem i ekstensyną i jest dobrze, ale hydrolat rózany chyba nie dla mnie. Za to jedwab daje cudowny efekt na mojej twarzy ---> stała się taka jedwabna i z połyskiem, jak lalki porcelanowe. Jestem zachwycona
Maria221 jest offline  
Stary 2007-10-31, 14:10   #1445
aklat
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez amika79 Pokaż wiadomość
Raz, dwa razy w tygodniu stosuję serum z wit. c na całe ciało. Nie robię tego zbyt często, bo po pierwsze jestem w ciąży, a po drugie mam później żółte plamy na piżamie i pościeli. Stosuję zwykle stężenie takie jak na twarz, czyli 15%. Przy regularnym stosowaniu skóra staje się superjędrna . Żadne Garniery się nie umywają.
dzieki, tez tak zrobie i na poczatku zastosuje taki sama przepis również do nóg,
tylko mi zalezy zeby te dobroczynne skladniiki dotarly do naczyn krwionosnych, na samym wygladzie skory mniej mi zalezy,
w kazdym razie poekperymentuje i bede obserwowac reakcje na bieżąco

aklat jest offline  
Stary 2007-10-31, 17:02   #1446
amika79
Wtajemniczenie

Aklat, nakładanie serum też rozpoczęłam z myślą o ochronie naczyń krwionośnych. Mam naczynkową skórę na całym ciele i przed ciążą bardzo o nią dbałam pod tym kątem. Na całe ciało nakładam serum z wit. c od ponad roku. Na początku skupiska pękniętych naczyń trochę zbladły i ten stan w sumie utrzymuje się do dziś. Nie pojawiały się nowe, aż do ostatnich tygodni. W pierwszym trymestrze ciąży przestałam się smarować, bo trochę się bałam i już widzę popękane naczynia pod biustem. Dwa tygodnie temu znów podjęłam kurację i jej już nie przerwę. Mam dużą skłonność do pękających naczynek, która w ciąży ze względu na działanie hormonów jeszcze się wzmaga.
Stary 2007-10-31, 17:58   #1447
aklat
Rozeznanie

dzieki amika79, to przekonalas mnie juz zupelnie
moja przesylka juz pewnie jest w domu, tylko jak ja wytrzymam do konca tygodnia?

aklat jest offline  
Stary 2007-11-01, 16:52   #1448
gaagatka
Raczkowanie

Ja cały czas cierpliwie czekam aż w ofercie mazideł pojawi się retinol , skoro są kwasy to i on powinien być .

gaagatka jest offline  
Stary 2007-11-01, 20:33   #1449
fruity
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity

Wlasnie robie zamowienie i mam problem. Chce zrobic sobie tonik z BHA, poniewaz sam Effaclar jest dla mnie za slaby. Robie tez serum z Wit. C z przepisu pani Basi, bez alkoholu, bo mam bardzo wrazliwe naczynka.
Czy moge czyms zastapic alkohol w przepisie toniku BHA? Kwas salicylowy jest rozpuszczalny tylko w tluszczach i alkoholu.
fruity jest offline  
Stary 2007-11-01, 22:06   #1450
schaetzchen
Rozeznanie

Glikolem propylenowym?

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2007-11-01, 23:42   #1451
~~ALa~~
Zadomowienie

yhm, wydaje mi sie ze glikolem propylenowym. tylko jakie proporcje
Stary 2007-11-02, 06:26   #1452
schaetzchen
Rozeznanie

Znalazłam coś takiego:
http://laboratoriumurody.pl/forum/viewtopic.php?t=698

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2007-11-02, 08:21   #1453
utrapienie
Rozeznanie

Muszę się wziąć za LU, ale czasu mi ciągle nie starcza, to po pierwsze, a po drugie, to zawsze na wizażu doszukam się tego, na czym mi zależy

Cytat:
Czy moge czyms zastapic alkohol w przepisie toniku BHA? Kwas salicylowy jest rozpuszczalny tylko w tluszczach i alkoholu.
Z jednej strony nie ma problemu. Dopuszczalne stężenie glikolu, to max. 20%, a w toniku z BHA masz 15%, tyle, że nie wiem, czy taka ilość nie będzie ciebie podrażniać.

Mam tylko jeszcze jedno pytanie odtyczące odmierzania składników do przepisów z mazideł. Nie mam wagi, a jedynie łyżeczki i tak mi od pewnego czasu chodzi po głowie jedna kwestia - czy proszek np. wit. C, niacynamid, cokolwiek innego, w tej łyżeczce uklepywać? Sypkiego, jakby nie było, to jest go mniej? Ja ogólnie mówiąc nie uklepuję! Wychodzę z założenia, że skoro odmierzam w "ml", to liczy się ogólna ilość.

Nie wiem, jakoś nie potrafię tego bardziej czytelnie napisać.
Stary 2007-11-02, 14:00   #1454
19katarina82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
19katarina82 - podaję daty:

*kwasu hialuronowy 1% - HA w proszku - 04\2009
*Telocapil - 01\2009
*Optiphen Plus - 12\2008
*Koenzym Q10 - 05\2010

Lidia Kobyłka
Dziękuję

Dziewczyny miałyście już może glikol metolopropanowy? Poprosiłam o próbkę bo przymierzam się do zrobienia toniku z kwasem salicylowym gdyż wągry i pory na moim nosie wołają o pomstę do nieba

gaagatka też czekam na retinol i na lipoderminę

W ogóle to czekam aż mi się pokończą rzeczy kupne do mycia buzi bo chcę sobie sama coś umerdać marzy mi się mleczko do demakijarzu - robiłyście już może coś takiego?

Pozdrawiam!
Oraz blogerka z zamiłowania: http://www.kasiaosiecka.pl/
19katarina82 jest offline  
Stary 2007-11-02, 14:21   #1455
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
W ogóle to czekam aż mi się pokończą rzeczy kupne do mycia buzi bo chcę sobie sama coś umerdać marzy mi się mleczko do demakijarzu - robiłyście już może coś takiego?

Pozdrawiam!
Katarina, robiłam sobie tylko Olejek myjący na bazie oleju z orzecha włoskiego i oleju z wiesiołka - http://mazidla.com/index.php?option=...d=122&Itemid=2 i z całą pewnością nie jest to kosmetyk dla mnie. Podrażnił mnie przeokropnie i w zasadzie, to nie mam wątpliwości, że to on, bo resztę kosmetyków mam raczej sprawdzonych.
Odnośnie mycia twarzy, to odkryłam ostatnio mydełka oliwkowe z http://www.biolander.com/ i narazie się nimi zachwycam. , chociaż nie ukrywam, że lekkie mleczko do demakijażu i masażu twarzy byłoby super.
Stary 2007-11-02, 16:36   #1456
gaagatka
Raczkowanie

Cytat:
Dziękuję

Dziewczyny miałyście już może glikol metolopropanowy? Poprosiłam o próbkę bo przymierzam się do zrobienia toniku z kwasem salicylowym gdyż wągry i pory na moim nosie wołają o pomstę do nieba

gaagatka też czekam na retinol i na lipoderminę
Ja też miałam problem z zapychającymi się porami krostki itp na pewno mnie rozumiesz, a od czasu jak przemywam codziennie na wieczór buźkę tonikiem z kwasem salicylowym (3%) to jest super , naprawdę polecam.

Na tą lipoderminę też się chyba skuszę , a co do retinolu to przebieram nóżkami i jak tylko się pojawi to na pewno od razu składam zamówienie

gaagatka jest offline  
Stary 2007-11-02, 16:47   #1457
fruity
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity

ALa, Schaetzchen, Utrapienie wielkie dzieki!
Zamowilam te produkty i zobaczymy.
Czyli jak bede robila Tonik z 10ml wody, to musze dac 0,2ml polysorbate i kwasu salicylowego i 0,7ml glikolu tak?

Utrapienie, ja tez nie uklepuje ale jak robie serum z wit. C to daje zawsze ciut wiecej niz plaska miarka.
fruity jest offline  
Stary 2007-11-02, 18:44   #1458
Maria221
Wtajemniczenie

Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario,

Powiedz czy kiedykolwiek będziesz miała cos takiego jak olej Camelia? Czytałam o tym na zagranicznych str. internetowych i dobroczynnym działaniu tego oleju na włosy/skórę.

I drugie pytanie: kiedy będą witaminy A oraz E i jaką będą miały formę? czy będzie to czysta wit. A czy też np. Retinol?

Z góry dziękuję
Maria221 jest offline  
Stary 2007-11-03, 22:57   #1459
limaria
Raczkowanie

Witam,

Charlotta11

- jeśli chodzi o zastosowanie kwasu salicylowego w olejach, to zerknij proszę na ten wątek:
http://mazidla.com/index.php?option=...=138&Itemid=50
Myślę, ze z mazidłowych olejów najodpowiedniejsze byłby maceraty na bazie oleju słonecznikowego, czyli: brzozowy, kasztanowiec i algi.

- mam juz u siebie hennę jamilę i indygo (mocne jak sztan, dzieki czemu wychodzą piekne kolory), opóźnia mi sie jedynie dostawa amli. Ale mam nadzieje, ze dotrze w przyszłym tygodniu.
Planuję w okolicach 13-14 listopada wysłanie kolejnego nr newslettera i w zwiazku z tym w przyszłym tygodniu systematycznie będą w sklepie pojawiały się nowe produkty i przepisy, czyli: keratyna, lipodermina, henna, indygo i amla.

- w przepisach z telocapilem mleczka mozesz zastąpić wybranym olejem. Zmieni się wówczas emulgator imwitor na dwa emulgatory, czyli polysorbate 80 (1,8%) + lecytyna HLB 4 (3,2%).

- gotowe zestawy rodzą się w bólach, a konkretnie 1 zestaw z telocapilem na początek. Ale gdy uporam się z wprowadzeniem nowego asortymentu i wydam newsletter, to skupiam sie wyłącznie na zestawach i rozszerzam ich ofertę. A aby była ona jak najbardziej trafiona i zgodna z Waszymi oczekiwaniami, zapraszam do wpisywania swoich propozycji poprzez formularz na mazidłowym forum:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=81&Itemid=50

Lidia Kobyłka
limaria jest offline  
Stary 2007-11-03, 23:19   #1460
limaria
Raczkowanie

Maria221 ,

- odżywka Jantar wyglada bardzo dobrze i ma bardzo bogaty skład, szczególnie w ekstrakty. Ja bym juz nic do niej dodatkowo nie dorzucała. Warto natomiast tę odżywkę stosować na przemian z własnorecznie ukręconymi odżywkami, które mają tę przewagę, że są na świeżo wykonywane i substancje aktywne nie zdeaktywowały sie oraz uzywamy standaryzowanych ekstraktów roślinnych.

Przepisy na mazidłowe odżywki do włosów zrobie wypasione, czyli bedą bogate w skład oraz zawierały to wszystko, co dobrze działa na włosy i zapobiega ich wypadaniu oraz stymuluje wzrost.

niezamienna_juz_na_nic - cieszę się bardzo, że jesteś zadowlona z aktualnie testowanych mazidłowych przepisów .
Zapraszam, gdy tylko będziesz miała chwilke czasu, do wystawienia im i produktom recenzji.
W serum z trikenolem o które pytałaś mozesz spokojnie zwiekszyc ilość oleju do 20-30% lub połozyć na nie krem nawilzajacy jesli tak wolisz.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline  
Stary 2007-11-03, 23:28   #1461
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
niezamienna_juz_na_nic - cieszę się bardzo, że jesteś zadowlona z aktualnie testowanych mazidłowych przepisów .
Zapraszam, gdy tylko będziesz miała chwilke czasu, do wystawienia im i produktom recenzji.
W serum z trikenolem o które pytałaś mozesz spokojnie zwiekszyc ilość oleju do 20-30% lub połozyć na nie krem nawilzajacy jesli tak wolisz.

Lidia Kobyłka
Limario, jesteś jak zwykle niezawodna, dziękuję
niezamienna_juz_na_nic jest offline  
Stary 2007-11-03, 23:53   #1462
limaria
Raczkowanie

Aklat ,

na naczynka oprócz serum z kasztanowca, mozesz stosować jak najbardziej sera z wit. C. To podstawowa witamina w przypadku problemów naczynkowych. Poza tym ekstrakty z pine bark, winogrona, centelli, owsa.
W ciąży mozna stosować wszystkie produkty z Mazideł oprócz kwasu salicylowego i trikenolu. Inne kwasy są dpuszczalne, ale w niskich stężeniach, czyli peelingi i radykalne kuracje złuszczajace trzeba sobie odpuscić.

utrapienie - w przpadku odmierzania proszków łyzeczkami miarowymi, to nalezy to robic bez uklepywania.

Dziękuję za propozycje asortymentowe:

- wit. E pojawi sie w mazidłach
- retinol - z tym jest trudna sprawa, bo tutaj moga byc przeszkody prawne. Witamina A w wysokich stężeniach jest niebezpieczna, szczególnie dla nas babeczek, bo w każdej chwili mozemy zajść w ciaże, a ten składnik jak wiadomo działa teratogennie. Jeśli zdarzy nam sie przesadzic z ilościa jakiegoś mazidłowego składnika, to nic wielkiego, poza ewentualnym podrażnieniem sie nie dzieje, natomiast skutki przedwakowania retinolu moga byc poważne. Jest też problem ze stabilnoscia tego składnika, który łatwo sie destabilizuje i wymaga odpowiednich warunków i zasad recepturowania. Obawiam się, ze na nasze domowe mozliwosci i zabawy, to moze byc zbyt poważne i trudne wyzwanie.
Dlatego w mazidłach pojawił się koenzym Q10, bo również odmładza i co najważniejsze jest bezpieczny i stabilny, dzieki czemu łatwy w mazidłowej obsłudze. Podsumowujac - temat przemyślę .

katarino - mam juz w głowie przepisy na mleczka do demakijazu. Muszę je tylko dpracować, przetestowac i wprowadzic do Rceptariusza. Postaram sie w listopadzie wprowadzic chociaz jeden przykładowy przepis.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline  
Stary 2007-11-04, 12:44   #1463
19katarina82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
Ja też miałam problem z zapychającymi się porami krostki itp na pewno mnie rozumiesz, a od czasu jak przemywam codziennie na wieczór buźkę tonikiem z kwasem salicylowym (3%) to jest super , naprawdę polecam.
Czyli jest nadzieja a kwas salicylowa dobrze Ci się rozpuścił?

tak w ogóle to mam problem: mam na całej twarzy skórki którym nie jest w stanie podołać ani peeling mechaniczny ani z bromeliną po prostu mam na twarzy kropeczki ktore się dramatycznie uwidaczniają pod podkładem nawet dla cery suchej, macie może jakies propozycje? może mocznik 20% i potem zmyć jak w jakimś peelingu SVR? mam cerę naczynkowoą więc ewentualne kwasy AHA odpadają.

Pozdrawiam!
Oraz blogerka z zamiłowania: http://www.kasiaosiecka.pl/
19katarina82 jest offline  
Stary 2007-11-04, 13:45   #1464
aklat
Rozeznanie

Cytat:
Aklat ,

na naczynka oprócz serum z kasztanowca, mozesz stosować jak najbardziej sera z wit. C. To podstawowa witamina w przypadku problemów naczynkowych. Poza tym ekstrakty z pine bark, winogrona, centelli, owsa.
dziekuje za rade, amika79 juz pisala o serum z vitamina c i za jakis czas na pewno ktores wypróbuje

aklat jest offline  
Stary 2007-11-04, 16:20   #1465
perla1122
Raczkowanie

witam!

moja skóra żle znosi alkohol w tonikach. stosuje tonik BHA z biochemii urody. czy moge kwas salicylowy rozpuscic w 10 ml alkoholu zamiast w 20ml?
perla1122 jest offline  
Stary 2007-11-04, 19:22   #1466
nAtaL!a
Zakorzenienie

Dziewczyny juz od dawna zamierzam zlozyc zamowienie na mazidlach, przegladajac produkty czesto spotykam sie z "zalecane stezenie 2-3% lub np 1%" w tych sprawach jestem kompletnie zielona wiec stad moje pytanie jak nalezy "odmierzyc" ten %?
nAtaL!a jest offline  
Stary 2007-11-04, 20:40   #1467
gaagatka
Raczkowanie

Cytat:
Aklat ,
Dziękuję za propozycje asortymentowe:

- wit. E pojawi sie w mazidłach
- retinol - z tym jest trudna sprawa, bo tutaj moga byc przeszkody prawne. Witamina A w wysokich stężeniach jest niebezpieczna, szczególnie dla nas babeczek, bo w każdej chwili mozemy zajść w ciaże, a ten składnik jak wiadomo działa teratogennie. Jeśli zdarzy nam sie przesadzic z ilościa jakiegoś mazidłowego składnika, to nic wielkiego, poza ewentualnym podrażnieniem sie nie dzieje, natomiast skutki przedwakowania retinolu moga byc poważne. Jest też problem ze stabilnoscia tego składnika, który łatwo sie destabilizuje i wymaga odpowiednich warunków i zasad recepturowania. Obawiam się, ze na nasze domowe mozliwosci i zabawy, to moze byc zbyt poważne i trudne wyzwanie.
Dlatego w mazidłach pojawił się koenzym Q10, bo również odmładza i co najważniejsze jest bezpieczny i stabilny, dzieki czemu łatwy w mazidłowej obsłudze. Podsumowujac - temat przemyślę .

Lidia Kobyłka
No właśnie tak myślałam że z retinolem może być problem , ale chyba witaminki A i E mogłyby jak na razie zastąpić chociaż po części zapotrzebowanie na witaminy młodości

gaagatka jest offline  
Stary 2007-11-04, 20:46   #1468
gaagatka
Raczkowanie

Cytat:
Czyli jest nadzieja a kwas salicylowa dobrze Ci się rozpuścił?

tak w ogóle to mam problem: mam na całej twarzy skórki którym nie jest w stanie podołać ani peeling mechaniczny ani z bromeliną po prostu mam na twarzy kropeczki ktore się dramatycznie uwidaczniają pod podkładem nawet dla cery suchej, macie może jakies propozycje? może mocznik 20% i potem zmyć jak w jakimś peelingu SVR? mam cerę naczynkowoą więc ewentualne kwasy AHA odpadają.

Pozdrawiam!
Kwas salicylowy to jest właśnie AHA . A z rozpuszczaniem to jest niestety kłopot, myślę że 2% można jeszcze zrobić bez problemu z wytrącaniem, ale do większych stężeń (które są już niebezpieczne i od razu mówię że nie polecam) trzeba by użyć więcej alkoholu w stosunku do wody i za pewne zapach by mocno odrzucał

Mi w zupełności wystarczyło niskie ("tonikowe") stężenie, krostki zniknęły jak ręką odjął , nawet mój TŻ ostatnio zauważył że mam cerę jak pupcia niemowlaczka . Problem niestety jest z małym ale za to systematycznym łuszczeniem skóry, ja nakładam po toniku olejek sezamowy, nadmiar odciskam w chusteczkę i nic nie widać , a cera sie nie błyszczy

gaagatka jest offline  
Stary 2007-11-04, 21:24   #1469
moni00
Raczkowanie

salicylowy to BHA i teoretycznie naczynkowej cerze nie powinien zaszkodzić
jeśli chodzi o rozpuszczanie kwasu salicylowego, to u mnie jakoś zawsze przebiega bez większych problemów, a rozpuszczałam też trochę większe ilości, zawsze coś tam się wytrąci na dnie,ale porządne wymieszanie i wszystko gra

pozdrawiam,
Monika
COALITION
--------------------------------------
www.fiziaponczoszanka.blox.pl
moni00 jest offline  
Stary 2007-11-04, 21:35   #1470
gaagatka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez moni00 Pokaż wiadomość
salicylowy to BHA i teoretycznie naczynkowej cerze nie powinien zaszkodzić
jeśli chodzi o rozpuszczanie kwasu salicylowego, to u mnie jakoś zawsze przebiega bez większych problemów, a rozpuszczałam też trochę większe ilości, zawsze coś tam się wytrąci na dnie,ale porządne wymieszanie i wszystko gra

pozdrawiam,
Monika
A no tak, faktycznie BHA , sorki.
Ja się zawsze denerwuję gdyż nie przepadam za alkoholem i staram się go używać tylko tyle aby kwas się rozpuścił i resztę dopełniam wodą, niestety czasem się wytrąca i trzeba dolać alkoholu ehhh..

gaagatka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości